Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) King Unique válasza PumpkinSeed (#24787) üzenetére


King Unique
titán

Máshol szidták, láttam csomó esetet mikor rontott rajta, inkább jobb nem piszkálni vele..
Biosban usb egér engedélyezve van, de billentyűzetnél nem látom hol kéne...bejelentkezéskor nem megy egyik se (érintőpadjáról se), viszont előtte telepítő DVD-ről meg igen... :F
Volt egy rejtett Lenovo recovery partíció, azt "előhozta" a parancssoros mbr visszaállítás C meghajtóként, az eredeti C meg D-re lett, arra nevezte át. Lehet azért nem megy egér+billentyű, mert C-n keresi driverét, az érdekelne h lehet vele megértetni, h D-n keresse, v arról töltse be, v mittomén...?

(#24802) brd válasza spiritex (#24794) üzenetére


brd
nagyúr

Ez kicsit másképpen működik, olvass utána. :U A parancsikon, az csak parancsikon lesz, nem tudsz pl. belelépni, vagy elérési úttal hivatkozni rá, csak megnyitni tudod a parancsikont, de azzal az eredeti könyvtárat nyitod meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#24803) PumpkinSeed válasza King Unique (#24801) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor nem tudok mit ajánlani. Ha nem akarod akkor nem erőltetem. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24804) PumpkinSeed válasza brd (#24802) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha parancsikont hoz létre akkor egy adott futattható állományra hivatkozik. Mappára nem tud. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24805) PumpkinSeed válasza Apone33 (#24800) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Megtaláltam neked a legújabb verziót próbáld meg ezt feltenni és azután letörölni. Más jobb megoldást nem találtam.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24806) Apone33 válasza PumpkinSeed (#24805) üzenetére


Apone33
őstag

Sikerült, leszedtem majd feltelepítettem, ekkor lecserélte az újabbra, és most tudtam végre törölni. Már nem rakja vissza magát. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#24807) brd válasza PumpkinSeed (#24804) üzenetére


brd
nagyúr

Ennek azért nézz utána, mert nem így van...

The only real valuable thing is intuition.

(#24808) Enzo_86 válasza brd (#24793) üzenetére


Enzo_86
tag

brd köszönöm szépen!
Ezzel a kis progival valóban működik!

spiritex
Ez a megoldás is jó, csak nekem amire kellett volna, azon pont nem működik.
Történetesen nekem van egy text file-om, amiben meg vannak adva elérési útvonalak amiket egy program olvas be. Viszont egy bizonyos karakterszám fölött nem tudja beolvasni az includeokat. Sajan ez a megoldás amit te írtál nem jó, azzal nem működik, nem tudja értelmezni a linket

(#24809) spiritex válasza PumpkinSeed (#24804) üzenetére


spiritex
veterán

+(#24802) brd
Nem tudom miről beszéltek... Most próbáltam ki, amit évek óta használok. XP és Win7 alatt is, és ugrik a könyvtárra az lnk kiterjesztésű mappa, amit a jobb egér Create Shortcut parancs hoz létre... Ezt a shortcut-ot pedig bárhova el tudom rakni, bármire át tudom nevezni, akkor is ugrik.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24810) spiritex válasza Enzo_86 (#24808) üzenetére


spiritex
veterán

Na erről nem volt szó, hogy egy progival akarod beolvastatni..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24811) brd válasza spiritex (#24809) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor megpróbálom röviden: a directory junction egy olyan link, amivel úgy néz ki, mintha a cél helyen is lenne egy ugyanolyan könyvtár, ugyanúgy lehet rá hivatkozni bármivel, akár az OS speciális könyvtárai is lehetnek ilyen helyen, mert ez a filerendszer szintjén van kezelve. Tehát, ha a c:\forrás könyvtárról létrehozol a d:\kutyafüle könyvtárban egy directory junctiont, akkor lesz egy könyvtár(nak kinéző), d:\kutyafüle\forrás néven, és ez teljesen ugyanúgy fog működni, mintha a c:\forrás könyvtárban csinálnál valamit, vagy arra hivatkoznál, pl. a cd /d d:\kutyafüle\forrás belelép a könyvtárba, vagy egy programot tudsz oda telepíteni, vagy hivatkozni rá filemegnyitásnál, pl. meg tudod nyitni a d:\kutyafüle\forrás\valami.doc nevű file-t (ami valójában a c:\forrás helyen lesz fizikailag tárolva, de erről a szövegszerkesztő nem fog tudni, azt hiszi, hogy a d:\kutyafüle\forrás\valami.doc helyről olvas. A parancsikonnal ezeket nem tudod megtenni, az csak egy egyszerű link, amit legfeljebb át tudsz nevezni (de a .lnk kiterjesztés meg kell maradjon ilyenkor is), és rákattintva az eredeti könyvtárat nyitod meg (tehát a c:\forrás nevűt), de parancssorban pl. már semmire nem mész vele.

The only real valuable thing is intuition.

(#24812) spiritex válasza brd (#24811) üzenetére


spiritex
veterán

Még egyszer mondom, amikor kérdezett csak ugrani akart és azt akarta, hogy átnevezhető legyen. Na erre tökéletesen elegendő a shortcut is.
De azért köszönöm a magyarázatot! :)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24813) brd válasza spiritex (#24812) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, leírta pontosan, mit szeretne, ajánlom figyelmedbe a következő mondatát:

Linux alatt tudom, hogy az ln -s ../Könyvtár1/Könyvtár2/Könyvtár3/ kispista parancsot kell megadni.

Ezzel nem egyenértékű a parancsikon.

The only real valuable thing is intuition.

(#24814) Furious válasza brd (#24783) üzenetére


Furious
tag

A tűzfal dolog bejött , CiS fal le , windows fal beállítva , egy ideig elszotyizok vele , köszi az ötletet ! :K

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#24815) PumpkinSeed válasza Apone33 (#24806) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:) :C

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24816) PumpkinSeed válasza brd (#24807) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor én tudtam rosszul. Elnézésedet kérem. :K

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24817) brd válasza PumpkinSeed (#24816) üzenetére


brd
nagyúr

Tőlem nem kell, elsősorban azoktól kérj, akik kérdeznek, és rossz tanácsot adsz nekik. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#24818) PumpkinSeed válasza brd (#24817) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Általában oda szoktam figyelni, hogy mindent jól írjak le és pontosan, de minden ember hibázik:)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24819) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Sok éve telepítek Win7-et, de most valami miatt a partíció létrehozáskor létre jött egy "msr" partíció, amit nem tudok mire vélni. A rendszert fel is telepítette rendesen, működik megfelelően, egy komoly ponton problémát okoz ez a felállás. Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e itt olyan aki tudja, hogy mi ez a partíció, illetve tud-e nekem valaki privátban segíteni a felmerült problémámmal kapcsolatban, amit privátban osztanék meg az illetővel.

Köszönöm előre is, ha valaki szán rám egy kis időt! :R

[ Szerkesztve ]

What else?

(#24820) canniball válasza brd (#24811) üzenetére


canniball
nagyúr

XP alatt ha jól emlékszem volt erre egy ("gyári") jobbgombos menüpont, azt kivonták a forgalomból? Vagy rosszul emlékszem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24821) PumpkinSeed válasza ATM_automata (#24819) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez ilyen Microsoft Reserved Partition, azaz ilyen fenntartott partíció, ami eltér az eddigi MBR-es partíciós táblától, és az új GPT-t GUID Partition Table-t támogatja.

Írj privátot a problémáddal, és megpróbálok segíteni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24822) zibo73


zibo73
aktív tag

Sziasztok!
Ha a gép egy Dumping physical memory üzenettel elszámol 100ig aztán újraindul problémára mi az orvosság?
Win7 Professional 32 bites van telepítve.

(#24823) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ez nem (csak) Win7 és nem (csak) IE10 kérdés:
A lekicsínyített (pl. IE10) ablakméretnek mi az alapértelmezett paramétere (ha van ilyen) és azt hol lehet beállítani, ha be lehet valahol?
Ok tudom, az ablakokat egérrel át lehet méretezni, de mégis: a monitor felbontáshoz (pl. nálam: 1920x1080) mi az alapértelmezett méret és azt lehet-e valahogy paraméterezni, az egérrel történő átméretezésen kívül?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24824) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok, van 1 SSD-m amire miután rátelepítettem a W7-et betettem mellé a gépbe 1 HDD-t amin 1 régebbi win7 volt.
hogy kell megcsinálni, hogy belehessen róla is bootolni? mi a progi neve ?

(#24825) spiritex válasza fasirTTT (#24824) üzenetére


spiritex
veterán

Bios-nak hívják, azon belül pedig Boot priority-nek.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24826) fasirTTT válasza spiritex (#24825) üzenetére


fasirTTT
őstag

de nekem a program kellene...
amúgy meg az nem jó, mert csak SSD-n levő win7et látja. ezért kellene 1 PROGRAM! :D

[ Szerkesztve ]

(#24827) fasirTTT


fasirTTT
őstag

(#24828) spiritex válasza fasirTTT (#24827) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor jó, de nekem 2 SSD és 1 HDD van a gépemben és mindről tudok boot-olni. A Bios-nak látnia kell mindet, de külön kell megadni a vinyók prioritását, hogy melyik az elsődleges, mert az határozza meg melyiket hozza fel a Boot priority lista.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24829) PumpkinSeed válasza zibo73 (#24822) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Gondolom mindezt egy kék háttéren csinálja, aminek a neve kék halál. :) Ebben az esetben memória hiba lehet, vagy egyéb más problémák, de sokszor memória hiba.

Megoldás:

Készíts egy bootolható Memtest86-ot és futtasd le indulás előtt. Itt kiderül, hogy mem hiba-e. Ez eltart egy jó ideig. De ha kiad egyetlen piros szöveget is akkor mem hiba. Viszont ha a "Pass" 100% lett akk leállíthatód mert auto újraindítja magát. Ha nem add piros szöveget akkor minden bizonnyal nem memhibás.

Arra figyelj, hogy a memtestnél két csík van. Az egyik viszonylag gyorsan elér 100%-ig ne azután állítsd le, hanem csak akkor ha a fölötte lévő csík is beért. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24830) PumpkinSeed válasza VGYke (#24823) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Erre van egy nagyon egyszerű megoldás.

Nyisd meg az ablakot. Mozdítsd el egy kicsit, majd méretezd olyan méretre amilyenre te szeretnéd. Majd alt vagy ctrl lenyomásával zárd be. Mindezek után az lesz az alapértelmezett és úgy is fog megnyílni mindig. :)

Azért mondtam kettő bill-t, mert pontosan nem tudom most, hogy melyik. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24831) VGYke válasza PumpkinSeed (#24830) üzenetére


VGYke
addikt

Köszi a választ, de nem ez (az egyébként lényegtelen és jelentéktelen) megoldandó problémám.
Az, hogy ha az eredeti "kicsi" méretet elbarboltuk, mi az alapbeállított ablakméret és azt hogyan lehet visszaállítani.
Ok, tudom, ez program függő. Pl. a TC esetén, menteni lehet az indítási méretet.
Én kifejezetten az IE10 lehetőségeire lennék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24832) zibo73 válasza PumpkinSeed (#24829) üzenetére


zibo73
aktív tag

Köszönöm válaszod,de akkor teszek bele másik ramot és kipróbálom úgy.
Különben ahogy mondod kék háttérrel áll le.Nem az én gépem ezért ki tudom cserélni a ramokat mert mind a két gépben ddr3as ram van.Pedig ezt a kingmaxot most vettem bele,de lehet nem szereti. :)
Az enyémben Kingxton hyperx van és a két alaplap is egyforma (asrock n68ucc) 1.6biossal.
Még egyszer köszönöm!

(#24833) brd válasza canniball (#24820) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudok ilyenről. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#24834) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Egy gyári Lenovo gépben most cseréltem processzort. Gyárilag Celeron 420 volt benne, most kapott egy Dual Core E2160ast. A bios, a CPU-z és Aida szerint is rendesen kezeli a processzort a lap és a valós 1,8Ghzen járatja, a Windows 7 azonban valamiért mellé ír egy 900Mhzes adatot is. Mi lehet ez és kinek van igaza? Rendesen kezeli a procit vagy sem? XP alatt semmi gond nem volt :)
Képek: [link]
[link]

(#24835) föccer válasza dave93 (#24834) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem ha aksiról megy, akkor visszaveszi a zárójelezett sebességre.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24836) dave93 válasza föccer (#24835) üzenetére


dave93
őstag

Asztali gépről lenne szó :)

(#24837) brd válasza dave93 (#24834) üzenetére


brd
nagyúr

Ha lefuttatod az élményindexet, változik valami?

The only real valuable thing is intuition.

(#24838) dudu5130 válasza brd (#24837) üzenetére


dudu5130
őstag

Melyik a "legenergiaspórolósabb" vírusirtó program?

(#24839) dave93 válasza brd (#24837) üzenetére


dave93
őstag

Azt próbáltam már, semmi változás :)

(#24840) brd válasza dave93 (#24839) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor ne foglalkozz vele, a CPU-Z, és az AIDA64 nem hazudik. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#24841) brd válasza dudu5130 (#24838) üzenetére


brd
nagyúr

A MSE, de pont annyit is ér. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#24842) bazinga1988 válasza dudu5130 (#24838) üzenetére


bazinga1988
csendes tag

Panda Cloud.

(#24843) Sub-ZeRo válasza brd (#24841) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi bajod van vele?! Nekem még nem jött be egy virus sem. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24844) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

hello.

akad egy olyan problémám a win7-el. hogy állandóan frissítési problémák vannak vele.

tehát le vannak töltve internetről. és mikor kikapcsolásnál automatikus telepítést végez, az rengeteg idő (bár lehet hogy tényleg annyi).

nem is ez a baj, hanem hogy mikor bekapcsolom utánam és "konfigurálná" az mindig sikertelen.

windows update-ben ha rákattintok a frissítési előzményekre, azok 99% a "sikertelen" állapotú!

valami ötlet :F

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#24845) PumpkinSeed válasza VGYke (#24831) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Semmit nem találtam róla a neten. Kicsit rossz, hogy nem is tudok segíteni.

De próbáld meg azt, hogy visszaállítod alaphelyzetbe a böngészőt. Eszköz->Internetbeállítások->Speciális fül->Alaphelyzet. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24846) PumpkinSeed válasza zibo73 (#24832) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem 100%, hogy mem hiba. De ez is egy megoldás. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24847) PumpkinSeed válasza dave93 (#24834) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hát most nem tudom, hogy ezt a procit hogyan kezeli a Win7, de nem lehet, hogy odabigyesztette az FSB-t is mellé?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24848) PumpkinSeed válasza dudu5130 (#24838) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez most olyan, hogy ha olcsóbb a gyümölcs akkor rosszabb is. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24849) PumpkinSeed válasza Sub-ZeRo (#24843) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Vagy nem tudsz róla. :U

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24850) PumpkinSeed válasza HeZzZ (#24844) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ment PÜ.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.