Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) soultrapp válasza kiskornel (#24346) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hello!
Egy két dolgot azért kizárnék.a vinyó kábel jó és a tápom is elég a gépnek.
Soha nem csinált még ilyet,de most igen.
Kiakartam próbálni amit írtál át is állítottam a boot sorrendet 1.dvd 2.ssd.
Viszont így egyből bejött a win. :) de nem úgy ahogy hagytam a gépet nem olyan ikonok voltak az asztalon mint amikor még jó volt.
utánna vissza akartam állítani a boot sorrendet és akkor meg nem volt ott a dvd csak simán átrakta magát a 1ső helyre az ssd.
És azóta sincs DVD meghajtóm,de az már akkor sem volt mikor bejött a gép.(áramot kap,mert a dvd-t kiadja,de már nem mutatja a winbe)
Szóval most vagy a Dvd meghajtó vagy a kábel vagy a csatlakozó a lapon a rossz.
Mondjuk mielőtt a héten újraraktam a gépet szintén nem volt dvd.
de azt nem értem,hogy miért akkor romlott el amikor elindítottam a HWinfot.
még olyan lehetne hogy a ssd-n a sata vagy a táp kábelnél a csatijánál a műanyag rész kicsit megvan törve,de attól rámegy rendesen és nincs is piszkálva ott van stabilan a helyén.
Tehát még mindig a dvd-t mondom.

de a boot sorrend miatt miért javulhatott meg?

(#24352) Digital válasza RootRulez (#24350) üzenetére


Digital
addikt

Köszönöm!
:R :DD

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#24353) alex devil


alex devil
senior tag

A dxdiag kiírja a 4096ot. A videó kártya 512 MB. Akkor mégis jó? :)

S23

(#24354) PumpkinSeed válasza alex devil (#24353) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A dxdiag nem hazudik. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24355) alex devil válasza PumpkinSeed (#24354) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm :R
Akkor miért van az, hogy 4-ből csak 2,75 használható? A videokártya és a Windows lefoglalja a többit?

S23

(#24356) alex devil válasza kiskornel (#24338) üzenetére


alex devil
senior tag

Nem starter :) De köszönöm köszönöm a választ :R

S23

(#24357) PumpkinSeed válasza alex devil (#24355) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem azért, mert a többi gyorsítótárazott. Ha megnézed a Feladatkezelőben a Teljesítmény fület, látod a teljes memória felhasználást, mit hova minek oszt ki. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24358) King Unique


King Unique
titán

Most váltottam 64 bit win7 Ultimate-re, régi 3D CAD progijaimból is érdemes 64 bites verziót beszerezni, mert látom "Programfájlok X86" mappába is telepít ezt-azt, 32 bites cuccokat gondolom?
Tudom lehet képernyőfelbontással trükközni, de nincs vmi gyorsbillentyű ha meg akarom növelni adott progiban lévő szövegméretét (txt), mertzavaróak az apró betűk (noti 1366*768 kijelző), böngészőben könnyű (Ctrl +), de ennél lehetséges, mert beépített nagyító kicsit macerás?

+1: azt tudom win8 bizonyos driver támogatás terén jobb, gyárilag benne van az usb3, mert nálam hiába racktam fel not 8Lenovo (G580) usb3 driverét, csak usb2 sebességen megy...mit kéne állítani?

:R

(#24359) kiskornel válasza soultrapp (#24351) üzenetére


kiskornel
addikt

Én a helyedben vennék biztonsági csatis S-ATA kábeleket. Ilyen filléres dolgokon nem szabad spórolni, mert egy ilyen elszállás sokkal többe kerülhet. Ilyenkor ki kell szórni az összes gyanús kábelt.

Nem árt átnézni az alaplapon a kondikat. Kereszt alakú karcolások vannak rajtuk. Ha bármelyik sérült, akkor az alaplapod vagy kuka, vagy javíttatás. Sajnos a mai kondik 1-2 évig garantáltak... Persze a márkás alaplapokhoz jobbakat válogatnak.

Amit még érdemes: ha van játszós vinyód (pl. régi 120G-250G vinyó), akkor érdemes arra is feltenni a Win7-et. Ezt azért, ha valamiért az SSD íráskor elszállna az adat és nem lehet bebootolni róla, akkor legyen egy winyó, amit csak beraksz és megy. Onnan szabadon lementheted / javíthatod a fájlrendszert. Tudtommal ez így nem is illegális másolat, hisz egyszerre nem tudod a két rendszert használni.

Ami a DVD-t illeti... nemrég olvastam, hogy a firmware frissítés után ment a DVD. Próba cseresznye.

"de a boot sorrend miatt miért javulhatott meg?" - nem a boot sorrend miatt javult meg. Minden windows indításkor a winfos képes javításokra is, automatikusan, nem is veszi észre a felhasználó.
Sokszor normál üzemmódban nem indult a win7, elinditottam csökkentett módban, majd újraindítottam, és ment normál üzemmódban is. Tehát magát tudja javítani már csak azzal is, ha elindul. Persze a nehezebb hibákat így nem javítja ki.

Javaslom még az összes partición egy chkdsk-t elvégezni, hogy a rendszerhibák biztosan ki legyenek javítva.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24360) alex devil válasza PumpkinSeed (#24357) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat :R
:)

S23

(#24361) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Tegnap betettem egy noti vinyóját a gépembe, majd feltelepítettem rá egy Windows 7-et aminek következtében a bios-ba (vagy nem tudom hova) bekerült, hogy két Windows 7 van a gépen és minden indításkor megkérdezi, hogy melyiket szeretném indítani. Na mármost a vinyót én a telepítés után egyből ki is vettem a gépből, viszont még mindig tudni szeretné, hogy melyiket akarom indítani. Ezt ki lehet valahogy venni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24362) Bogyó bá' válasza Bjørgersson (#24361) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Msconfig, rendszerindítás fülön a fölösleget kitörlöd...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24363) alratar válasza Bjørgersson (#24361) üzenetére


alratar
addikt

szekesztve

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#24364) Sub-ZeRo válasza King Unique (#24358) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lenovo honlap és a win8-as drivert leszeded hozzá és felrakod.
Nincs hozzá. Akkor egy win update-t engedj rá, hátha talál hozzá drivert. Vagy az intel honlapon, mert szerintem ebben is olyan van mint az enyémben.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24365) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ. :R

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24366) Zsolesz04


Zsolesz04
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne,hogy a gyermekem a programok parancsikonjaihoz véletlenül hozzárendelte az abode reader programot. Így most miden programot a reader akar índítani. Szeretném visszaállítani az eredeti állapotot ,na itt akadtam el. Hiába próbálkozok a program társítással,de a windows exploret nem ajálja fel. Kérnélek titeket ha tudtok segítsetek! Előre is köszönöm!

(#24367) PumpkinSeed válasza Zsolesz04 (#24366) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Program tulajdonságok, és ott lehet módosítani. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24368) Zsolesz04 válasza PumpkinSeed (#24367) üzenetére


Zsolesz04
csendes tag

Bocs,és ott, hogy?

(#24369) PumpkinSeed válasza Zsolesz04 (#24368) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem elnéztem, csinálj egy olyat, hogy Vezérlőpult->Alapértelmezett programok->Fájltípus vagy protokoll... és itt megkeresed az .exe-t és kitörlöd. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24370) Zsolesz04 válasza PumpkinSeed (#24369) üzenetére


Zsolesz04
csendes tag

Köszönöm a tanácsot !

(#24371) King Unique válasza Sub-ZeRo (#24364) üzenetére


King Unique
titán

ok, megpróbálom :R

(#24372) Celithrandi


Celithrandi
addikt

lenne egy kis gondom:

ha filmet nyitok meg (1080/24 mondjuk) akkor a monitoron (dvi) teljesen jól megy, viszont ha a megosztott asztalom áthúzom a tv-re (hdmi) akkor ahogy húzom át már az ablak is ricegve nehézkesen megy át és riceg a film is, nehét kitenni teljesre vagy visszaszedni ablakba stb., az érdekesség pedig, hogy ha megcsinálom egymás után többször akkor van amikor jól megy a film, van amikor riceg.

előre is köszi

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#24373) soultrapp válasza kiskornel (#24359) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hello!
Csak biztonsági csatis sata kábeleim vannak.
A kondikon nem láttam semmit és a dvd-most műkődik.
Másik kábel másik port egyenlőre.
Gondolom az nem számít,hogy sata 3port helyett sata4 be lett kötve.

(#24374) Bishoop


Bishoop
tag

Volt egy kérdésem a múltkor,de sajnos nem kaptam rá választ,hátha most szerencsém lesz:

Win7x64-et használok és a lapozófájllal vannak gondjaim. Anno WinXP-nél simán meg tudtam csinálni, hogy külön partícióra helyeztem át a lapozófájlt(fix méret),olyanra ami a merevlemez elején van.Ez ugye jelentősen gyorsította a rendszert. A WIN7 esetében viszont ha áthelyezem egy másik partícióra, akkor bizonyos játékok alatt - pl sniper elite v2 - kidob a játékból mert kevés a memória. A lapozófájlt ugye sajnos nem lehet letiltani,mert bizonyos játékoknak kell,attól függetlenül mennyi fizikai memória van a gépben,Meg lehet valahogy oldani Win7 alatt is a külön partíción fix méretű lapozófájl használatát?

(#24375) Sub-ZeRo válasza Bishoop (#24374) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ugyan úgy kell mint xp alatt. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24376) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Lenne egy kérdésem, igazából XP és Win7 közötti váltásról lenne szó.

A lényeg, hogy biosban nem tudom átállítani (nem vagyok béna, de fogadjuk el hogy nem lehet), így xp-n belülről kellene kezdeni a telepítést. De ha beteszem a lemezt, akkor nem indul el a telepítés. Azt írja, hogy nem lehet installálni....

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#24377) Sub-ZeRo válasza MZsoltee (#24376) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez azért lehet mert 32-es xp-ről akarsz váltani 64-es 7-re. Akkor ezt írja ki, mert a 32 nem tudja a 64-es fájlokat futtatni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24378) Bishoop válasza Sub-ZeRo (#24375) üzenetére


Bishoop
tag

Sajnos tévedsz,ha ugyanúgy állítom be mint XP alatt,akkor játék közben panaszkodik hogy kevés a memória. Eddig nekem sem volt ilyen jellegű problémám,mert 8 giga memóriám van, és nem használta a rndszer a lapozófájlt szerintem. Viszont van pár? játék aminek mindenképpen kell lapozófájl,pl. sniper elite v2
Ha ezzel játszom,és nem a "rendszer kezeli az összes meghajtón" opciót választom(ekkor a win7 meghajtójára rakja) akkor egy idő után játék közben feldob egy ablakot, hogy kevés a memória,és a játék grafikája szétesik jobb esetben. Talán valamilyen segédprogrammal meg lehetne buherálni,de sajnos ilyet nem találtam. Ugye az a lényeg, hogy a merevlemez legelején legyen a lapozófájl a max gyorsaság elérése érdekében+külön meghajtón !

(#24379) vlevi válasza MZsoltee (#24376) üzenetére


vlevi
nagyúr

Általában nem szükséges a boot sorrend átállítása. Mindegyik alaplapban van egy billentyűkombináció, amivel lehet választani a bootoló eszközök közül. Asus lapokon ez az F8 billentyű.

(#24380) Sub-ZeRo válasza Bishoop (#24378) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor adj neki 16 gigát és rakd át másik meghajtóra. Ha akkor is panaszkodik, akkor nem a rendszerrel van a baj, hanem a játékkal.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24381) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

újra raktam a win7-et. A régi win7 bele került a Windows.old mappába.

Hogy tudom törölni a mappát? több mint 20 giga és rendszergazdaként sem engedi. Mi a megoldás? elég sok mappát tudtam törölni belőle de még így is 20 giga van benne.

Köszi.

(#24382) Bishoop válasza Sub-ZeRo (#24380) üzenetére


Bishoop
tag

Igazad van, most a rendszer kezeli 22 Giga a mérete, és most is kötözködik. Vagy a játékkal van baj,vagy a lucid virtu hiperperformance a ludas !

(#24383) Celithrandi válasza Khaosz55 (#24381) üzenetére


Celithrandi
addikt

nekem engedte simán törölni, viszont egy másik winyóról egy régi win7 et semmivel se tudok leszedni:(

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#24384) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Egy lehetőséget találtam most próbálom

[link]

(#24385) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Egy Olyan problémám lenn, hogy indításkor a Samsung Magician mindig elindul(, ami nem lenne baj), de mindig felugrik az "Engedélyezi, hogy ez a program változtatásokat blablabla..." üzenet.

Ezt hol tudom letiltani az adott programra?
Az általános felügyeleti beállításokon nem szeretnék változtatni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24386) MZsoltee válasza Sub-ZeRo (#24377) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igen, ez volt a megoldás, így mentem w7 32bit. :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#24387) RootRulez válasza AxBattler (#24385) üzenetére


RootRulez
félisten

Én úgy tudom, ott nincs "fehér lista" tehát vagy kikapcsolod az UAC-ot, vagy megbarátkozol ezzel az ablakkal. :K

═════════════════════════════════════════

(#24388) AxBattler válasza RootRulez (#24387) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24389) DS39 válasza Khaosz55 (#24381) üzenetére


DS39
nagyúr

Illett volna formázni előtte a partíciót.

(#24390) PumpkinSeed válasza AxBattler (#24385) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Vagy kikapcsolod azt, hogy a Samsung Magician automatikusan elinduljon. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24391) soultrapp válasza AxBattler (#24385) üzenetére


soultrapp
senior tag

Start menü beírod,hogy msconfig és kiszeded az automatikus indításból:)

(#24392) King Unique


King Unique
titán

XP-s (32 bit) gépről szöveges txt fileokat win7 64 bit alatt használtam, meg tudtam nyitni, de amikor rá akartam menteni, nem engedte, "nincs hozzá jogosultsága" v mi a fenét írt ki, holott mind2 gépen rendszergazdai, teljes jogkör volt, írásvédettség és más sem volt fileokra beállítva...mi lehet rá a megoldás :F Új néven engedi elmenteni, de az lenne a jó, ha nem kéne mindet átneveznem.
c

(#24393) brd válasza AxBattler (#24385) üzenetére


brd
nagyúr

A feladatkezelőben vedd fel a bejelentkezéskori futtatásra, emelt jogosultságokkal, és akkor csak a feladat létrehozásakor kell UACOK-zni, az indulásakor már nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#24394) AxBattler válasza brd (#24393) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24395) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Sajnos nem tudom melyik topikba írhatnám problémám, mert a porgramnak amivel meggyűlik a bajom, nincs topikja.
Mirillis Action!
Ez ugyan az mint a fraps, csak HD minőségben vesz fel videókat, és oly csekély gépigénye van, hogy egy játék sem akadt be tőle az aktuális beállítások mellett.
Autós játékban (Split second) vettem fel 1-2-3 videót, de már ott jelentkezett a problémám, miszerint az F9-es videórögzítési gyorsgombot nem érzékeli a program. Nem úgy kell érteni hogy az F9-et, hanem magát a rögzítési parancsot.
Ez a problémája főleg DmC, és Crisys 3 alatt mutatkozik, ugyanis meg se nyikkan.. korábban második, harmadik gombnyomásra elindult, de már azt sem... Hiába adok másik gyorsgomb kiosztást, nem érzékeli....
Ami furcsa, hogy még az eleinte elő-előbukkanó FPS-t kijelző ablakocska sem nyílik már meg.
Ami viszont a legfurcsább, hogy képernyő módban engedélyezett a felvétel (de ugye fenti problémák miatt nem lehetséges) a game módban viszont inaktív a felvétel gomb. Akát fut játék a háttérben, akár nem, inaktív.
Nem is foglalkoznék sokat a programmal, törölném a francba, de szomszédomnak meg tökéletesen működik minden funkció... :O
Próbáltam 1.21 és 1.13-as verziót is. (regisztrálva mindkettőt) Ugyan kutya....
Könyörgöm valaki segítsen, mert eldobom az agyam...
Fraps-ot is felraktam, de nem jó az sem. Egyrészt beakad a játék, másrészt a felvett videóban elcsúszik a hang.... Önmagában veszett ügy.

(#24396) sanyek2


sanyek2
senior tag

Ó és ha már itt vagyok, azt is szeretném megkérdezni, hogy a winamp miért akadályozza meg mindíg a leállítást? Hogyan tudom orvosolni, hogy ne kelljen nyomkolódni? Reistry-be már egyszer belenyúltam ez ügyben, de nem segített, ugyan úgy megakadályozza a leállítást...

(#24397) lostprophet válasza sanyek2 (#24395) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Én Mirillist használtam egy ideig és tényleg kénye-kedve szerint indult el a felvétel (én egérgombra raktam, azt is körülbelül minden második alkalommal érzékelte), illetve többször hibaüzenettel leállt, amikor csak képernyőmentéseket készítettem. Amikor működik, akkor a legjobb program videófelvételre, de én maradtam a Fraps megbízhatóságánál.
Te csak annyit tudsz tenni, hogy kipróbálod a tényleges felvétel előtt és ha nem veszi, akkor kilépsz a programból és újból elindítod.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#24398) sanyek2 válasza lostprophet (#24397) üzenetére


sanyek2
senior tag

Értem. De nálam még a fraps sem jó.. :S Azért csúszik talán a felvétel, mert nagy igényének köszönhetően beszaggat játék közben? Csak mert a DmC-t kimaxoltam 1920x1200-on és akadásmentesen fut. Fraps beszaggat. Csak ezért kell visszavennem a grafikából? :F

(#24399) PumpkinSeed válasza sanyek2 (#24398) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mivel a Mirillis Action! eredetileg egy fizetős felvevő, megvásárlás esetén reklamálhatsz nekik ilyenekért, olyan nincs, hogy egy megvásárolt termék ne müködjön általában, ha fizetsz valamiért akkor azok müködnek. Nem tudom milyen konfigod van, de ha a DMC megy és 1920x1200-as felbontáson nem akad akkor, elég beton konfig kell ahhoz, hogy még fel is vegye azt valami.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24400) sanyek2 válasza PumpkinSeed (#24399) üzenetére


sanyek2
senior tag

Lehet hogy valóban felkeresem őket...
Szóval a Fraps csak azért vette fel csúszó hanggal, mert annyit már nem bírt a rendszer? Teszek egy próbát.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.