Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) PumpkinSeed válasza Teodor52 (#25193) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen arra értettem. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25202) Monyos válasza spiritex (#25196) üzenetére


Monyos
aktív tag

Délután kipróbáljuk, köszi! :R
De ez a program nem ugyan azt csinálja, mint a korábban említett parancssoros "takeown" parancs?!

(#25203) PumpkinSeed válasza Dr. Romano (#25197) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én eddig csak rosszat halottam róla. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25204) fulton


fulton
addikt

sziasztok

Szeretném a segítségetek kérni.
árramszünet volt a napokban amikor i botolás közben elszállt az áram.
Mikor bekapcsoltam valami Startup Repair jött be ami lefutott vagy 15 perc alatt.
Végén kikapcsolt a gép, majd mikor bekapcsoltam minden rendben volt.

Azonban még egy áramszünetet sikerült elcsipnem ma botolás közben, mire megint csak ez lett az eredmény. Azonban most azt írja hiába fut...nem tudta megjavítani:(
"startup repair" cannot repair this computer automatically.

Ha a finish re megyek leáll a gép, majd miután bekapcsolom windows botolás után kék halál majd újraindul és repairhoz jukadok ki. Már lefuttattam 4 szer de semmi eredmény.
Mit tanácsoltok?

Félek ujra kell rakni a win7 et, viszont akkor a winxp -t is, mivel az is fent volt mint 2ik partició a munkám miatt.
Előre is köszönöm.

Még annyit: a win xp elindul. Illetve ha csak simán újratelepitem a mostanira, a programok elszállnak amik fent voltak, visszahozhatom valahogy majd a választható win 7, win xp képernyőt botolás előtt?

[ Szerkesztve ]

(#25205) acsati


acsati
aktív tag

Nahát, ez furcsa! Ugye írtam, hogy nem működik a Windows Upate, se a Windows Defender. Próbálkoztam Microsoft supportos fix it nevű programokkal, semmi se segített. Gondoltam, akkor berakom a Win 7 telepítő lemezt és csinálok egy javítást. Egész sokáig tartott, majd a végén kiírta, hogy nem sikerült... :W De semmi okot, vagy miértet nem írt. Mit tegyek? Új rendszert nagyon nincs kedvem telepíteni emiatt :/ :F

(#25206) smekone


smekone
tag

Sziasztok srácok lenne egy gyors kérdésem most raknám újra a gépem és a kérdés az hogy a win7-nek melyik verzióját tegyem fel melyik a legjobb inkább játszok a gépen meg filmezek 4 gb ramom van :) ( arra gondolok hogy ultimate vagy professional vagy enterprise?) Előre is köszönöm :P

(#25207) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Raktam fel frissítéseket, feldobott egy ablakot, ahol kiválaszthattam, mit akarok felrakni, messenger, outlook pack nemtom, ahonnan lehetett, kivettem a pipát de live essentials-t meg anyámkínját így is kaptam. Mikor felrakta, dobta a bejelentező ablakot, de mivel nem használom, csak bezártam. A windows update ablakban meg most ott áll a csík, hogy Live essentials telepítése, de nem egy tovább. Mit csináljak? Egyáltalán muszáj ezeket felrakni, nem is használom, azt se tudom mire jó.

(#25208) vlevi válasza zolee0307 (#25199) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én még soha sem telepítettem extra kodek pakkot semmilyen windows alá. A WIndows Media playert nem használom ilyen célokra.
Egyéni szimpátia alapján mindenki választhat a VLC, MPC-HC, XBMC, saötbbi közül, neki melyik tetszik, mindegyik saját belső kodekeket használ, amivel nem fossa tele a rendszert. Viszont mindegyik működik.

(#25209) PumpkinSeed válasza smekone (#25206) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Enterprise 64 bites szerintem játékra a legalkalmasabb. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25210) Bogyó bá' válasza smekone (#25206) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt, amelyiknek a jogtiszta verziójával rendelkezel. (Nálad hegyekben állnak otthon a különféle legális telepítőlemezek?) :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25211) spiritex válasza Monyos (#25202) üzenetére


spiritex
veterán

Lényegében ugyanaz, ez annyival erősebb, hogy beépül a rendszerbe és emiatt talán inkább működik.
DE!
Találtam nektek egy ilyet, ahol tudnak a problémáról és le van írva a megoldás: KATT. Szerintem a 3. probléma utal a ti esetetekre. Két megoldást is adnak rá, plussz egy Automatikus javítást eszközölő kis programot.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25212) PumpkinSeed válasza utgyuru (#25207) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem ha nem használod teljesen felesleges ilyen marhaságokat feldobálni. A Windows Update beállítások módosításánál kapcsolj ki mindent és soha többet nem zaklatnak ezzel. Ha esetleg egy új frissítésre lenne szükséged akkor manuálisan keresel frissítéseket és minden meg van oldva. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25213) smekone válasza Bogyó bá' (#25210) üzenetére


smekone
tag

Nem de ez az előző hozzászólásomból is kiderül!

(#25214) Redzsináld


Redzsináld
csendes tag

Eredeti 32 bites Win7 Prom van, egyetemi licence. Ha letöltök egy RTM 64 bites ISOt (ami az első hsz.-ben van), azzal menne a 32bites kulcsom ?

[ Szerkesztve ]

Sadness is beautiful, Loneliness is tragical..

(#25215) utgyuru válasza PumpkinSeed (#25212) üzenetére


utgyuru
aktív tag

És most mit csináljak, hogy befejezze, amiket már letöltött ? Azóta ugyanott áll.

(#25216) szaki1 válasza szaki1 (#25167) üzenetére


szaki1
tag

Hali!

Erre tudnátok valamit mondani?

[link]

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#25217) prebuds


prebuds
aktív tag

Van egy gép, amin XP fut. Csak CD-olvasó van rajta, és USB-ről nem tud bootolni. Hogyan tudnám felrakni a win7-et rá?

(#25218) Sub-ZeRo válasza prebuds (#25217) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kicseréled a cd olvasót dvd olvasóra. Problem solved.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25219) zolee0307 válasza vlevi (#25208) üzenetére


zolee0307
őstag

Mèg ezt az xbmc-t néztem. Mindenképp kellene olyan lejátszó, ami kezeli a feliratot is, na még alszok rá egyet. Ez az xbmc szimpatikusnak tűnik, melyik kezelhetőbb? Jó lenne, ha magyarul is tudna.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#25220) Armahun


Armahun
addikt

Urak, a tálcára kitett programokra ha jobb gombbal kattintunk előjön egy 10 elemes előzmény lista.
Be lehet állítani valahol, hogy többet mutasson egyszerre?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#25221) brd válasza Armahun (#25220) üzenetére


brd
nagyúr

Igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#25222) vlevi válasza zolee0307 (#25219) üzenetére


vlevi
nagyúr

MPC-HC és az XBMC is tud magyarul, mindegyikben lehet hangsávot feliratot, váltani, átszínezni, méretezni, satöbbi. Kijelző képfrekvenciát a filmhez tudják igazítani, ez a 24p filmeknél érdekes lehet.
A kettő között a különbség az, hogy az MPC-HC egy egyszerű médialejátszó. Intézőből ráklikkelsz a filera, bejön az MPC, kilépsz.
Az XBMC viszont ezzel szemben egy komplett média center akar lenni. Adtak is ki belőle XBMCUbuntu néven olyan változatot, ami rögtön az XBMC felülettel bootol be.
Az XBMC pl. nagyon jól kezeli a DVD ISO-t, teljes menüvel, satöbbi, ahogy kell. Pont, mintha tényleg beraktad volna a lemezt a lejátszóba. Az MPC viszont sajna nem.
VLC-t is néztem, de az valahogy engem annyira nem fogott meg. De lehet, csak annyi volt a "bűne", hogy már belaktam az MPC-t, és lusta voltam újra keresni a menüpontokat, hogy a VLC-t hogyan tudom beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#25223) zolee0307 válasza vlevi (#25222) üzenetére


zolee0307
őstag

Kiprobálom ezt az xbmc-t, aztán meglátjuk hogy fog tetszeni. Az viszont idegesítő, hogy a microsoft nem tudja a feliratkezelést megoldani.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#25224) vlevi válasza zolee0307 (#25223) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Microsoftnak sosem volt normális megoldása a médialejátszásra. VMW-t azt igen, avit még csak-csak, de mkv-t sosem játszott le, pedig a mai HD-s világban kötelező lenne.

(#25225) zolee0307 válasza vlevi (#25224) üzenetére


zolee0307
őstag

Legalább a feliratot tudná kezelni. Na mindegy, akkor áttérek másra.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#25226) Krystal_s válasza zolee0307 (#25225) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia tudja kelezni, csak kell hozzá egy kis szűrőt telepíteni.
Bővebb leírás itt...

(#25227) zolee0307 válasza Krystal_s (#25226) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, ezt már próbáltam, de nem működött nekem, mondjuk azóta már újra lett rakva a win.

Kolléga most mondta, hogy állítólag jött frissítés a wmplayerhez és kezeli a feliratot már. Vki tud ilyenről?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#25228) Krystal_s válasza zolee0307 (#25227) üzenetére


Krystal_s
addikt

(#25229) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

A régi XP-m mellé, gondoltam felteszem a win 7-et. Minden fórumon azt olvastam, hogy ő felismeri az XP-t, és lesz egy dual boot képernyő, ahol kiválasztom a megfelelő oprendszert és minden szép és jó. Na nem ez történt. Arra nem emlékszem, hogy milyen variációval indult az itt-az-OS-hol-az-OS játék, de az easyBCD és a BIOS bootsorrendjének variálgatásával sokféle kombinációt sikerült létrehoznom:
1. Elindul az egyik OS szó nélkül, mintha a másik nem is lenne.
2. Van dual boot képernyő, de csak az egyik indul el, a másik hiányzó NTLDR-ről beszél.
3. Van dual boot képernyő, de csak az egyik indul el, a másik esetén restartol a rendszer.
4. Van dual boot képernyő, de egyik sem indul el. Az egyiknél restart, a másiknál ismeretlen hibaüzenet vár.

Amit most tudok: Megmondtam XP alatt (a másik nem indul) az easyBCD-nek hogy a C-n lakik egy XP, a W-n lakik egy win7. Mindkét oprendszer magát hiszi C-nek, a másiknak egy másik betűt kellett adnom, de ez normális gondolom. X lett az XP, W a win7 betűjele a másik OS alatt.
Ha most a az XP vinyóját (nem egyen laknak) állítom be elsőnek a bootsorrendben, akkor van bootképernyő, de csak az XP indul el. Ha a win7-ét, akkor hiányzó NTLDR fájl hiba. Szóval, mik a jó beállítások?

A fájl easybcd alatt
There are a total of 2 entries listed in the bootloader.
Path: C:\Boot\Backup 2.bcd

Default: Windows XP
Timeout: 5 seconds
Boot Drive: C:\

Entry #1
Name: Windows XP
BCD ID: {default}
Drive: C:\
Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe

Entry #2
Name: Windows7
BCD ID: {9af1762a-8cd9-11e2-a9b0-6cf04971eeca}
Drive: W:\
Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#25230) Yooha


Yooha
aktív tag

Update: A lenti beállításokkal mégis inkább csak a win7 indult el bootképernyő mellett. Az XP indítási kísérletre az ismeretlen, egyoldalas hibaüzenet, amiben van sok 0 (ennyit jegyeztem meg). Nosza, a win7 alatt mondtam az easybcd-nek, hogy akkor törölje a win7 bejegyzést és maradjon az XP. Erre most az XP indul szó nélkül. Az easybcd szerint most ez a helyzet:

There are a total of 2 entries listed in the bootloader.

Default: Windows XP
Timeout: 5 seconds
Boot Drive: C:\

Entry #1
Name: Windows XP
BCD ID: {default}
Drive: C:\
Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe

Entry #2
Name: Windows7
BCD ID: {9af1762a-8cd9-11e2-a9b0-6cf04971eeca}
Drive: W:\
Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe

(ez, ha jól látom, ugyanaz mint az előző)

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#25231) Steelmanus válasza Yooha (#25229) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ugye egy masik particiora tetted a W7-et, es nem az XP-s particiora?

[ Szerkesztve ]

(#25232) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#25231) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mások a betűjelek, szerintem két különbözőre rakta fel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25233) gerisz23 válasza fulton (#25204) üzenetére


gerisz23
őstag

Csökkentett mődból próbálj esetleg rendszervisszaállítást csinálni

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#25234) Yooha válasza Sub-ZeRo (#25232) üzenetére


Yooha
aktív tag

Valóban.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#25235) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#25232) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen mar latom, akkor talan itt egy kis segitseg a Kolleganak.

(#25230) Yooha Windows 7 telepítése XP mellé.

(#25236) PumpkinSeed válasza Yooha (#25234) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Up az aláírásnak!

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25237) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Windows 7 telepítési gondom van, a helyzet az, hogy a telepítő látja a SATA lemezeket, de nem képes rendszerpartíciót létrehozni. A lap egy Asus P5KPL-CM ICH7-tel, a BIOS-ban már kipróbáltam nem egy IDE/SATA konfigurációt, de nem akarja az igazat.

Ötlet?

Köszi!

(#25238) acsati válasza acsati (#25205) üzenetére


acsati
aktív tag

Ezen a problémán tud valaki segíteni? Vagy van talán a témához közelebbi topik esetleg?

(#25239) zolee0307 válasza Krystal_s (#25228) üzenetére


zolee0307
őstag

Ezt is próbáltam semmi. Marad egy másik lejátszó telepítése.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#25240) Peter Kiss válasza Peter Kiss (#25237) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Az USB-ről történő telepítés kavart e az agyának valamilyen oknál fogva. Nem mai darab.

(#25241) Yooha válasza Steelmanus (#25235) üzenetére


Yooha
aktív tag

Ezt olvastam előtte, de ez is azt írta, hogy minden beavatkozás nélkül kellett volna működnie a dual bootnak, mivel ax XP-re telepítettem a win7-et, és nem fordítva.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#25242) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Helló

Olyan problémával fordulok hozzátok...hogy elfogyott a 30giga hely amit a win7 nek szántam.
Már próbáltam a hibernálást törölni,lapozófájlt,és a hely felszabadítását a win7en belül és TuneUp util el is.

SAjnos ezek nem hoztak eredményt.

Mit tudtok ajánlani?

Nagyon kell legalább 2 giga föggetlen hely a win7 meghajtóján

:R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#25243) qqcqqc válasza Tommi000001 (#25242) üzenetére


qqcqqc
őstag

rendszer visszaállítási pontok törlése?

(#25244) Tommi000001 válasza qqcqqc (#25243) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Hol vannak azok?

"nem jöttek llétre visszaállítási pontok"......
Ezt találtam

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#25245) PumpkinSeed válasza Tommi000001 (#25242) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

appdata nem foglal sokat?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25246) brd válasza Yooha (#25229) üzenetére


brd
nagyúr

Először ki kellene találni, hogy mit szeretnél. BIOS-ban váltogatás nélkül indítani mind2 OS-t a Windows-zal felkerülő bootmenüből? Vagy mindegyik legyen a saját HDD-jén, és a BIOS-ból váltogatsz?

Ez biztos nem jó:

Entry #1
Name: Windows XP
BCD ID: {default}
Drive: C:\
Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe

mert XP-nél Bootloader Path: \ntldr-t kellene láss. Ezt rosszul hoztad létre.

The only real valuable thing is intuition.

(#25247) Monyos válasza spiritex (#25211) üzenetére


Monyos
aktív tag

Na felraktam total commandert, de ott is ugyan ez van. "Hozzáférés le van tiltva."
KÉP1 KÉP2

Takeownership-et is felraktam. Az sem segített.
+ Az általad linkelt Microsoft oldalán található leírás sem működött.

Én már feladtam. :(
Még talán megpróbálom linux alól elérni a fájlokat, vagy felesleges kört futok vele? :F

De továbbra sem értem, hogy fordulhatott ilyen elő nála, hogy az illető saját fájljait titkosítja a Windows.
Magyarul tényleg csak az előző Windowshoz tartozó felhasználó érhetné el a fájlokat, ahhoz a fiókhoz lett titkosítva valamiért, de az a rendszer formázva lett.

Bárkinek bármi ötlete van, örülnék neki. :R

Esetleg írok a Microsoftnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25248) brd válasza Monyos (#25194) üzenetére


brd
nagyúr

+ ennyit találtam még róla a neten: "Green files names indicate that they are encrypted files."
Nem hiszem el, hogy nincs megoldás rá.
De akkor valószínűleg tényleg azért lettek titkosítva, mert "szoftverhamisítás áldozatává vált". Simán egyik partícióról a másikra másolástól nem lesz titkosított egy fájl.

Ha nincs meg a titkosítás feloldásához szükséges kulcs, akkor bizony elfelejtheted a file-okat, ez a lényege az encryptálásnak. A szoftverhamisítás áldozatává vált nem csinál ilyet. Ezt a felhasználó csinálta a file-okkal.
Ha a megfelelő kulcs elérhető, akkor ez segíthet (a kulcsok helye is le van benne írva).

The only real valuable thing is intuition.

(#25249) vlevi válasza Tommi000001 (#25242) üzenetére


vlevi
nagyúr

"elfogyott a 30giga hely amit a win7 nek szántam."
Harminc gigára az üres telepítés is csak cipőkanállal megy fel, nemhogy egy belakott rendszert hónapokig használjak úgy. 100Gigás partíción van, és igaz, hogy be van kapcsolva egy kicsi page file (de nem 6Giga), és így körülbelül 52G a C partícióm. Mondjuk én szándékosan azért hagytam neki sok helyet, hogy ne legyen szükség az állandó babusgatásra, törölgetésre, azért, hogy ki ne fogyjak a helyből.
Bazi nagy könyvtár a Windows\WinSxs , 5-6-10giga is lehet, de nem ajánlott törölni, mert ott az alkalmazások működéséhez szükséges DLL-ek vannak.
Esetleg próbálni a frissítési előzmények, vagy mi a bánat törlését, ha van még olyan.

[ Szerkesztve ]

(#25250) andris811


andris811
tag

Sziasztok!

Szeretnék feltelepíteni egy windows 7-et egy külső hordozóban lévő merevlemezre, erről a gépemről, amit aztán át tudnék vinni a másik gépünkre, amin az lenne a fő oprendszer. Ennek oka az, hogy a másik gépen valami gond van a boot-tal, így nem tudom azon telepíteni a windowst.
Megoldható ez valahogyan? Csak egyszerűen telepítsem fel arra a merevlemezre, és utána tegyem vissza a másik gépbe?
Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.