Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!
Win7 alatt futó króm és ie böngészőknél miként tudom megoldani, hogy tilton minden weboldalt kivéve azt a párat amire az alkalmazottnak szüksége van? Illetve milyen beállítások lehetnek még szükségesek a window által adott alap vendég fiókon kívül. Usb tiltást mivel tudom megoldani? Létezik ilyen funkciókat szolgáló minden az egyben program amiben ki be tudom kapcsolgatni a dolgokat?

(#25652) spiritex válasza macimeister (#25651) üzenetére


spiritex
veterán

Akármit is csinálsz, meg fogják oldani.. Egy jó munkahely nem a tiltásoktól jó, hanem a baráti, közvetlen viszonytól és a bizalomtól, hidd el nekem.. Mi gyűlöljük a főnökünket, aki ilyesmiket vetett be ellenünk. Ő nyugodt, mert azt hiszi, hogy növelte a "biológiai egységek termelésének" hatékonyságát, de mi megoldottuk a problémát, és azóta sokkal kevésbé vagyunk motiváltak a munkában, mintha nem akart volna kiszúrni velünk.. Talán egyszer felnőnek a főnökök a hosszútávú tervezés szintjére itt Mo-on is, amikor nem csak elvenni akarnak, hanem adni is..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25653) macimeister válasza spiritex (#25652) üzenetére


macimeister
aktív tag

Itt most nem a kibszás lenne a lényeg. Nem egy droid ülne a gép mögött napi 8 ba. Pizzériába lenne rendelés felvevő gép, aminek kell, hogy menjen az a pár webes oldal amin érkeznek a rendelések, de másra nincs szüksége. Elég digital korban élünk ahhoz, hogy a pizzériába dolgozó srácok megtudják máson is nézni a facebookot.

(#25654) PumpkinSeed válasza macimeister (#25651) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha a munkahelyen linux rendszer fut akkor squid proxy-val tudod szabályozni, hogy miket nézegethet, Windowsra is biztos, van valami hasonló, de figyelni kell az anonim szerverekre is mint pl a hidemyass.com. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25655) Francia91


Francia91
veterán

Ezzel kapcsolatban vki tud-e segíteni?
A játékot nem tudom downgradelni, asszem, nem is lehet...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25656) spiritex válasza PumpkinSeed (#25654) üzenetére


spiritex
veterán

Szerencsére azért ennél sokkal több dologra kell figyelni... és vannak olyanok, amiket nem is lehet kivédeni...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25657) PumpkinSeed válasza spiritex (#25656) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha mindent ki akarna védeni akkor az alkalmazottak csúcsminőségű hackerek lennének. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25658) spiritex válasza PumpkinSeed (#25657) üzenetére


spiritex
veterán

Nem ismered a mondást? A kényszer hackert szül!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25659) PumpkinSeed válasza spiritex (#25658) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha egy alkalmazott a pizzériából kijátszik egy squid proxy-t és egy dans guardiont akkor mit keres a pizzériában? :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25660) spiritex válasza PumpkinSeed (#25659) üzenetére


spiritex
veterán

Ja, hogy te elhitted, hogy pizzériába kell a dolog. Én nem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25661) macimeister válasza spiritex (#25660) üzenetére


macimeister
aktív tag

Tényleg oda kell :)

(#25662) PumpkinSeed válasza spiritex (#25660) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Most ha jön egy vásárló és kér 1 kg kenyeret és visszakap 3 zsemlét, mert nem hittem el, hogy kenyeret kért. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25663) dav<3


dav<3
tag

Minden este ki van kapcsolva csak nap közben alszik néha esténként mindig ki van kapcsolva teljesen tehát ez nem lehet baj.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#25664) King Unique


King Unique
titán

Korábban említettem dual videokaris notimat, felraktam Nvidia drivert, v mégse mert csak C-n Drivers mappába pakolta v bontotta ki nemtom, ill DGenius-al frissítettem usb3 drivert, de az is nem Program Files Intel mappába, hanem ebbe a Drivers mappába került. Ilyenkor mi van, ez így jó, nem jó :F
Továbbá indtáskor kicsit mintha lassan töltene (ok rajta van néhány progi, meg csak 5400 rpm-es notivinyó), képernyő is pillanatra fekete lesz, utána minden frankó, vmint asztali ikonok kifehérednek stb., de végül feláll a rendszer. Ezt vinyó szűk teljesítménye+ sok automatikusan induló szolgáltatás okozza, v videokari driver akadt össze?

(#25665) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Vettem egy oem ssd-t és vannak rajta különböző helyreállítási meg oem partíciók, amiket a win7 lemezkezelőjével nem tudok törölni. Lehet ezeket törölni vhogy?

Köszönöm!

(#25666) Francia91 válasza xcds (#25665) üzenetére


Francia91
veterán

USB-s GParted, vagy Easus Partition Master esetleg tud mit kezdeni vele. Igaz, eddig nem SSD-ken használtam, de egy próbát megér.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25667) xcds válasza Francia91 (#25666) üzenetére


xcds
őstag

Köszi, megpróbálom.

(#25668) xcds válasza xcds (#25667) üzenetére


xcds
őstag

Na sikerült törölni a partíciókat, de most azt írja az SSDOK program, hogy az alignálás nem jó és GPT a partíció.
Mi a további teendő? :)
Az alignálás közben megoldódott úgy, hogy töröltem a lemezkezelőből a partíciót és létrehoztam újat, de még mindig GPT. Nem MBR-nek kellene lenni?

[ Szerkesztve ]

(#25669) Francia91 válasza xcds (#25668) üzenetére


Francia91
veterán

Mint mondottam volt, én HDD-n használtam eddig ezeket, ott gond nélkül leszedtek minden rejtett, system és recovery partíciót. De látom, hogy áttértél az SSD fórumba, ott talán többet tudnak mondani.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25670) xcds válasza Francia91 (#25669) üzenetére


xcds
őstag

Ott is feltettem, de közben megoldódott. A lemezkezelőben nem a köteten kell jobbgombolni, hanem előtte a meghajtó nevén. :) Köszi azért, a partíció törlésekhez kellett az easeus.

(#25671) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Miért van, vagy hol tudom azt megnézni, hogy a gép hibernálás után kb. 2-3mp állás után visszajön belőle.
Mi okozhatja ezt?

(#25672) xxSanchez válasza Ch4os (#25671) üzenetére


xxSanchez
őstag

Elsőnek listáztazd ki az eszközöket, hogy mik ébreszthetik fel a gépet:

powercfg -devicequery wake_armed

Miután ez megtörtént az eszközkezelőben vedd el azoknak az eszközöknek az engedélyét a felébresztéshez amelyeket az előbb kilistáztál.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#25673) Dragon27 válasza PumpkinSeed (#25657) üzenetére


Dragon27
senior tag

vga nem lehet gyenge ..most jutott eszembe most cseréltem az új NOD32 6 verziót ,, vagy Catalyst 13.3 béta ami problémázhat .....

(#25674) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Start menüben a leállításnál van olyan opció is, hogy alvó állapot és hibernálás. Milyen módon lehet kivenni őket onnan? Energiagazdálkodásnál néztem, de nem találtam.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#25675) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Egy ismerősöm az előbb küldött nekem üzenetet, hogy probléma van a gépével és segítsek, ha tudok, de nem tudom mit tanácsoljak neki első körben. Windows 7-ről van szó és nem tud bejelentkezni az eddig használt profiljával, csak egy ideiglenes fiókkal és így nem tudja elérni a fájljait, amikkel dolgoznia kellene. Az illető hölgy, sajnos nem szakértő, ha részletesen elmagyarázom neki, hogy mit csináljon akkor megcsinálja, de nem tudom mi lehet a gond. Elmondása szerint nem csinált semmi szokatlant, csak bekapcsolta a gépét és már nem engedte be a megszokott profillal.

Merre lehetne elindulni? Hogyan lehetne helyreállítani a régi profilt?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#25676) PumpkinSeed válasza Dragon27 (#25673) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

videó esetén inkább a catalyst

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25677) PumpkinSeed válasza WayneGace (#25674) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az energiagazdálkodás->séma beállításai->speciális beállítások és ott lehet őket állítani a menüpontok nem biztos, hogy így vannak, nem tudom őket fejből. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25678) PumpkinSeed válasza The DJ (#25675) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

jelszavas védelem?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25679) The DJ válasza PumpkinSeed (#25678) üzenetére


The DJ
addikt

Arra gondolsz, hogy van-e a fiókjának jelszó megadva? Ezt speciel nem tudom, de megkérdezhetem, ha nagyon fontos. Az lenne a lényeg, hogy a fájljait el tudja érni és lehetőleg működjön a régi profilja.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#25680) WayneGace válasza PumpkinSeed (#25677) üzenetére


WayneGace
őstag

Ott nézem, de nem látok erre vonatkozó opciót. :)

BestSecret invitációt privátban adok.

(#25681) The DJ válasza The DJ (#25679) üzenetére


The DJ
addikt

Találtam egy ilyet: [link]

Működhet?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#25682) PumpkinSeed válasza The DJ (#25681) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Először szerintem azt kellene megtudni, hogy mi miatt nem tud belépni, jelszavas védelem, vagy csak szimplán nem engedi be a win7

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25683) The DJ válasza PumpkinSeed (#25682) üzenetére


The DJ
addikt

Mint írtam sérült a profilja, ezért a Windows 7 egy ideiglenes profillal lépteti be, tehát feltételezem, hogy a jelszóval nincs probléma.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#25684) VGYke válasza Bishoop (#25636) üzenetére


VGYke
addikt

Úgy tanul az ember ha kérdez, vagy kísérletezik.... Kísérletezz, nézzd meg az eredményt.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#25685) PumpkinSeed válasza WayneGace (#25680) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor pontosan:

Energiagazdálkodási lehetőségek
Séma beállításainak módosítása
Speciális energiagazdálkodási beállítások módosítása
a Hibernálást itt tudod kikapcsolni

Az alvó állapotot nem találtam meg sehol, de tuti meglehet csinálni. A google alvó állapotot terem :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25686) Limefun válasza Jazz (#25641) üzenetére


Limefun
csendes tag

Nagyon hasznos és remélem orvosolja majd a problémámat..

Startup repair letiltása:

cmd-be rendszergazdaként:

bcdedit /set {default} bootstatuspolicy ignoreallfailures

Gondoltam megosztom itt is hátha más is hasznát veszi.

(#25687) krealon válasza The DJ (#25683) üzenetére


krealon
veterán

Ha masik Felhasznalonevvel be tud lepni, akkor lehet, hogy meg lehet oldani.
Legutobb egy ilyen esetnel (igaz hogy az XP-volt) bad sectoros lett a winyo az NTUSER.DAT file alatt, azert nem tudta betolteni a profilt, helyette TEMP-et keszitett.
Javasolnam eloszor ennek a teszteleset.
chkdsk c: /r

(#25688) zack


zack
nagyúr

Srácok!

Win7 X64 Ultimate-et telepítettem UEFI módban egy Intel X25 SSD-re ez alapján.

Lenne több felmerülő kérdésem is a telepítés után. Mivel a partíciót törölni kellett Win7 telepítőből, ezért buktam az egyben levő "C" meghajtót, ami alignálva volt. Most 2db rejtett partícióm van, az egyik "MSR" névre hallgat, ez az UEFI mód miatt jött létre, a másik pedig a szokásos 100Mb rejtett partíció.
Kérdésem az, hogy ilyenkor hogy működik a Win7 külső programmal történő rendszer partíció mentése, ill. hogy tudnám alignálni, vagy egyáltalán kell e.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25689) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all.

Van egy kis gondom , kérnék némi help-et
Pár napja az asztali pc-ém, mikor bekapcsolom és bejön a win 7 ultimate ezt az üzit kapom(ez valami ablak kezelő szolgáltatás, de a képekből is látszik.) Egyébként nem is izgatna annyira, csak amióta ez van , azóta a firefox-ot nem tudom használni, mert nem indul el.

[link]

[link]

[link]

Talán windows update-hez tudnám kötni ezt a problémát, nem rég kézileg indítottam a windows updatet és tettem fel frissítéseket, amiket talált...

Illetve a keresőbe beírva szolgáltatások, és ott ha megkeresem ezt az asztalablak kezelő.., duplan ráklikkelek, akkor feljön egy ablak, itt van egy file: C:\Windows\System32\svchost.exe -k LocalSystemNetworkRestricted esetleg, ha ezt felülírnám egy ugyan, ilyen rendszer, ugyan ezen file-jával az segíthet?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#25690) PumpkinSeed válasza Sn00k (#25689) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

[link]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25691) drr


drr
őstag

Üdv mindenkinek!

A következő gondom van: a rejtett ikonok között gyakran nem találom meg a betöltődött programjaimat, pl. skype, torrent, catalyst, a feladatkezelőben látom őket, tehát futnak. Tud erre valaki megoldást?

A másik: eddig nem engedélyeztem az automatikus frissítést, pár napja megpróbáltam. Iszonyatosan leterhelte a gépemet és a netet gyakorlatilag megbénította. Hogyan állítsam be, hogy hasonló ne forduljon elő? Illetve hallottam olyanról, hogy a frissítéseket le lehet tölteni egyben és úgy is fel lehet pakolni. Van erre mód?

A válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#25692) Sn00k válasza PumpkinSeed (#25690) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi. megnéztem de ez a CS-re vonatozik, nekem meg az a gondom maga ez a szolgáltatás nem megy és hiába járom végig azt az utat, amit mutat a videóba, én mit adjak hozza? milyen rendszer komponenst vagy mit , mert 5 letem sincs. Az FF-et próbáltam ott hozzá adni, ahol ő a CS-ét de azt nem egedi...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#25693) Sn00k válasza Sn00k (#25692) üzenetére


Sn00k
veterán

illetve nézem , hogy nekem ez a dwm.exe okozza a hibát talán, de miutan megkerestem és próbálnám hozzá adni, szintén nem tudom :/

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#25694) xtmod


xtmod
senior tag

sziasztok!

van egy problémám, amit félek, hogy nem lehet legálisan megoldani. adva van egy win7 64 ultimate rendszer. legálisan, boltban, hardver nélkül vásárolt darab. korábban az asztali gépemben használtam. a gépet eladtam, rendszer nélkül. vettem egy notit, amin ugyancsak volt egy home prémium. ennek a helyére akartam feltenni mert szimpatikusabb nekem. a probléma azzal van, hogy az eredeti kulcsával nem akarja nekem aktiválni az ms, viszont 128 dollárért eladna nekem egy másik kulcsot. ahhoz a rendszerhez, amit egyszer már drágán megvettem!!! lehet itt valamit tenni?

üdv.

(#25695) PumpkinSeed válasza Sn00k (#25693) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Most teloról többet nem tudok segíteni de ugyan ezt kell keresni FFre is bex probléma fixálása:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25696) Badb0y


Badb0y
addikt

Hasonló kédésem lenne mint xtmod-nak.

Adott egy dell gép, és vettem hozzá egy win 7 pro 64bit sp1-et, de a matricára rá van írva, hogy fujitsu. Lehet ebből bármi probléma ?

Legjobb lenne ha valaki tudna mutatni valami dokumentumot, ami ízt írja, hogy ez nem törvényes. Vagy inkább ne írjon semmit, és törvényes.

Simán beaktiválta neten keresztül, tehát nincs gond vele. Csak kérdezem.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#25697) alratar


alratar
addikt

Hogyan tudom megjeleníteni a rejtett mappákat?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#25698) föccer válasza alratar (#25697) üzenetére


föccer
nagyúr

Vezérlőpultban a mappa beállításainál. Ha nem találod, akkor a jobb felső sarokban állítsd át a nézetet kis ikonokra, akkor már meglesz.

Vezpult, mappa beállítások, nézet fül. a Listában keresd ki a rejtett fájlok és mappák részt és értelem szerűen a megjelenítést állítsd be.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25699) drr válasza alratar (#25697) üzenetére


drr
őstag

Mondjuk Total Commander-rel :-)

(#25700) Steelmanus válasza drr (#25691) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

A következő gondom van: a rejtett ikonok között gyakran nem találom meg a betöltődött programjaimat.

Lehet hogy sok ikon felgyulemlett es a regiek elfoglaljak a helyet. Meg nem kerestem ra hogy mennyi ikont tud tarolni, de takaritani nem art neha.
Errol az oldalrol toltsd le a Notification Area Cleaner for Windows 7
majd csomagold ki, tartalmazza a x32 / x64 -es rendszerhez valo futtathato fajlt, termeszetesen a rendszerednek megfelelot futtasd jobbgombos Rendszergazdai joggal, es kitakaritja az ikonokat, majd ujra tarolodnak ugyis.
Fontos! Elotte zarjal be minden ablakot, alkalmazast, mert az Intezo-t / Explorer-t ujrainditja.

Nekem a D:\ particion van egy Utillity mappa abban vannak okossagok, onnan inditom mindig. Tehat nem kell a C:\-n lennie.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.