Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) spiritex


spiritex
veterán

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy hogy értem el ezt valamikor, hogy annak ellenére, hogy keskeny a Status Bar-om (tehát kicsik az ikonok), mégis szerepel a jobb alsó sarokban az Idő alatt a Dátum is? Mert most telepítenék egy rendszert egy másik hordozóra, és sehogy sem akar sikerülni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24602) Sub-ZeRo válasza Lacces (#24600) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Legfrissebbek a driverek! Ezt így ki lehet lőni.

Ezt azért így ne jelentsd ki, mert van amikor az új driver a ludas. Szóval régebbi driverekkel kellene próbálkoznod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24603) istnag válasza PumpkinSeed (#24579) üzenetére


istnag
addikt

Köszönöm szépen.
Ha jól értem,akkor a (4GB-0,5GB)=3,5 GB RAM -ot a 32 bites is kezeli,de érdemes a 64 bitest választani?

(#24604) lck válasza spiritex (#24601) üzenetére


lck
senior tag

Tálca-tulajdonságokban NEM Kis tálcagombok használata.

(#24605) spiritex válasza lck (#24604) üzenetére


spiritex
veterán

Ezt ismerem, de akkor megnőnek az ikonok és magasabb is lesz a tálca, amit nem szeretnék. Maradjon kicsi minden, ahogy a képen is látszik, és mégis legyen ott a dátum, ez kéne, de nem egyszerű a kérdés, szenvedek már vele egy ideje az új rendszeren.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24606) Lacces válasza Sub-ZeRo (#24602) üzenetére


Lacces
őstag

Először az alap régebbi drivereknél jött a gond... Ment,ment,ment a játék, egyszer csak hoppá, már nem megy az a 2 játék. Aztán az újakat is felraktuk és ugyanez a gond, nem oldotta meg :(.

Legvégső esetben egy win7 reinstall lesz belőle.

(#24607) lostprophet válasza Lacces (#24606) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Víruskeresés megvolt?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#24608) Lacces válasza lostprophet (#24607) üzenetére


Lacces
őstag

Természetesen :)

(#24609) PumpkinSeed válasza istnag (#24603) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem a 32 bites nem címezi meg mind a 4-et. Több indok van a 64 bites mellett mint a 32 bites mellett. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24610) Fire/SOUL/CD válasza istnag (#24603) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

4G RAM az pont az a kapacitás, amikor nem teszek fel x64-es rendszert, mert hiába az a +500mega RAM, ha maga az x64-es OS-nek nagyobb az étvágya, több erőforrást kénytelen felhasználni, révén, komplett telepíti a 32bites rendszerfájlokat is, hogy a 32 bites alkalmazásokat is tudja futtatni, felügyelni stb.

Jelenleg az x64-es rendszerek nem azt a teljesítményt nyújtják, mint kellene, ami gyakorlatban annyit tesz, hogy egy W7 x86 pörgősebben üzemel 4G RAM-al, mint x64-es társa akármennyi RAM-al. Majd ha végre megérjük, hogy a következő Windows kizárólag natív 64 bites lesz, és ebből adódóan csak natív 64 bites alkalmazásokat lehet használni, na majd akkor lesz érdemi változás.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24611) istnag


istnag
addikt

Köszönöm mindenkinek. :R

(#24612) sfdrakex válasza Lacces (#24600) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router nélkül próba? Nem lehet hogy a net szakadozik és az a gond? Milyen gyors a net? Közben nem fut pl torrent a háttérben ami fogja a netet? Az említett játékok fórumait néztétek-e, mások nem panaszkodnak hasonló problémára?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24613) Lacces válasza sfdrakex (#24612) üzenetére


Lacces
őstag

Nem volt probléma router nélkül is megnéztük, de a laptop is ugyanarra a routerre ment, és ott nem jelentkezett ez a probléma, ott is win7 64bit.

Torrent nem ment, és sem más egyéb, skype, böngésző, minden le volt lőve, csak a játékké volt a fő szerepe.
Letöltéstől ez szerintem független, mert simán tudod 3Mb/s tölteni doksikat a netről, folyamatosan.
Csak ennél a 2 játéknál van valami...Csak ennél a 2 játéknál, másik játék mint a World of Tanks, nincs ilyen probléma, és egyéb le és feltöltésnél sincs ez.

Játék fórumon próbáltam nem találtam, lehet én keresek rá rosszul angolul, de itt már meg áll a tudományan nem tudom mi lenne a szak kifejezés a folytonos connect-disconnect-re mert erre elég gyér a találat.
Találtam párat, de a routerrel nincs gond. Ráadásul most egy másik routerrel is megpróbáltam, ugyanaz...

Annyira még nem vagyok pro program visszafejtésben, hogy a játékok kódjában megtaláljam, hogyan akar csatlakozni a szerverhez. (max 2 év múlva :D)

Még egy dolgot meglesek.

Hm, A frissítésekre gyanokszom amit a win 7 tölt le magának, az most automata, lehet azt nem kellene engednem. Majd egy visszaállítást meglesek.

[ Szerkesztve ]

(#24614) W. A. Lacky válasza Pityu. (#24557) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Szia!

Köszönöm a választ, te legalább reagáltál! Sajnos nem ilyen egyszerű a probléma. Sajnos már a korábbi Windows verzióknál is tapasztaltam, hogy némely frissítés komoly problémákat képes okozni. Általában csak a drájverfrissítések okoznak problémát, de találkoztam már azzal az abszurd helyzettel is, hogy frissítés után az egész profil megsérült. Fentiek miatt aztán azt a gyakorlatot követtem, hogy telepítés, drájverezés, stb., helyes működés esetén letiltottam a további frissítéseket. Most azonban nem voltam elég elővigyázatos. Sajnos.

W. A.

(#24615) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
kaptam egy Samsung lapost amin eredeti Windows 7 Home Premium 64 bit van, újra kellene telepítenem.
a laptophoz nem járt windows telepítő lemez, viszont az alján megtalálható egy termékkulcs. ha letöltök egy windows 7 home premiumot és a termékkulcsal újratelepítem az úgy menni fog?

szerk. SP1-es a win, ha ez számít.

és köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#24616) Bogyó bá' válasza dobobazsy (#24615) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elvileg igen. De ha még valami önjelölt számtechzseni nem gyakta le róla, akkor van egy helyreállító partíció is rajta, azon van az oprendszer telepítője.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24617) dobobazsy válasza Bogyó bá' (#24616) üzenetére


dobobazsy
őstag

tudnál ebben segíteni honnan érem ezt el? nem vagyok túl jártas ebben a laptopos dologban :F

(#24618) LÁZ válasza dobobazsy (#24617) üzenetére


LÁZ
addikt

rákeresel a tipus alapján, hogy mi a billentyű kombináció a recovery-re inditáskor, alt+vmi lehet ha jól emlékszem samsungoknál, illetve a biosban is van opciója

CLR20r3 crash-re akkor senki sem tud vmi okosat mondani?? :F

ps. F4 a recovery

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24619) dobobazsy válasza LÁZ (#24618) üzenetére


dobobazsy
őstag

Samsung 300E lenne az, de nem találok sehol ilyen recoveryről információt :F

F4? ez nekem szól?

és ezzel konkrétan újra telepítem a win-t? mert a probléma az, ami miatt újra kell telepítenem, hogy belassult a gépezet az idő múlásával. ha ezt a leírást követem kiküszöbölöm a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#24620) LÁZ válasza dobobazsy (#24617) üzenetére


LÁZ
addikt

lecsúsztam a szerk.ről

recovery szájbarágósan

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24621) dobobazsy válasza LÁZ (#24620) üzenetére


dobobazsy
őstag

nos beléptem a recovery-be, ami magyar. 3 lehetőség tárult elém:
helyreállítás, biztonsági mentés és rendszerszoftver.
ha a helyreállítást használom akkor kapok egy friss win7-et? a cél ez volna.

(#24622) vlevi válasza Fire/SOUL/CD (#24610) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Majd ha végre megérjük, hogy a következő Windows kizárólag natív 64 bites lesz, és ebből adódóan csak natív 64 bites alkalmazásokat lehet használni, na majd akkor lesz érdemi változás."
Az még odébb lesz :)
Mert még mindíg találni olyan őskövület programokat, amik 16 bitesek, és kéne futniuk. Sok-sok helyen ezért nem hajlandóak, pontosabban nem tudják kidobni a win98-at, mert az az utolsó, amin fut a 16 bites raktár, szervíz, satöbbi programjuk.

Amúgy egyetértek. A 64 bit nem az az istenkirályság, ami miatt mindenképpen az kellene. De nem rosszabb, mint 32 bites társa.

(#24623) LÁZ válasza dobobazsy (#24621) üzenetére


LÁZ
addikt

igen, a helyreállitás a gyári állapotot állitja vissza...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24624) dobobazsy válasza LÁZ (#24623) üzenetére


dobobazsy
őstag

igen már megvan, újra is települt :)
ilyen "szép" samsungos feelingje lett az egész winnek így :DDD ami érdekes, hogy eddig nem ilyen volt, hanem mint egy alap win7.

köszönöm szépen a segítséget! :R

(#24625) dudu5130


dudu5130
őstag

A Home Basic miben különbözik a Premiumtól?

(#24626) Fire/SOUL/CD válasza dudu5130 (#24625) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] (hazánkban csak előtelepített formában használható legálisan a Basic)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24627) dudu5130 válasza Fire/SOUL/CD (#24626) üzenetére


dudu5130
őstag

Nem értem az angolt :D

(#24628) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki tudja hogyan kell fontot váltani?
(ikonok, intéző, stb... betűstílust átváltani más betűre?
már regeditben mindent átírtam egy fajta betűstílus nevére, de semmi nem változott.

(#24629) spiritex válasza Ice&Lime (#24628) üzenetére


spiritex
veterán

Jobb egér gomb az asztalra, Personalize, Windows Color, Advanced.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24630) Ice&Lime válasza spiritex (#24629) üzenetére


Ice&Lime
veterán

aeroban az nem működik.

(#24631) spiritex válasza Ice&Lime (#24630) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor viszont van rá egy Registry hack, ami mindent átrak az XP-ben megszokott Tahoma-ra. Keress rá gugliban. Engem is nagyon idegesítettek ezek a kis vékony, szőrös szélű (kikapcsolt ClearType) vagy elmosott (bekapcsolt ClearType) betűk, ezért raktam át evvel a registry kóddal az XP-ben megszokott, szép és éles betűkre.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24632) spiritex válasza spiritex (#24631) üzenetére


spiritex
veterán

Pl.: http://hellspawndev.blogspot.ro/2011/06/completley-disbable-font-smoothing-and.html
vagy: http://www.davidjnice.com/articles/windows7_fonts.html

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24633) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nem teljesen win 7 de részben érinti,adott windows 2000 azon aknakereső játék évek óta játszva.Most lett gép csere az új gépen windows 7 home prémium van.Miképpen tudnám a játék elemtett állását áthozni az új op rendszer alá?

(#24634) quby


quby
őstag

Valaki segitsen plz. Nincs jogom irni a registrybe. Nem tudok reg-fájlt hozzáadni (miliószor csináltam már) és nem mennek azok a portable cuccok amik a reg be irnak. Természetesen rendszergazdaként próbálom.
"Hiba a beállításjegyzék elérésekor" a hibaüzi, ha .reg-et akarok hozzáadni, a poertble cuccok meg simán nem indulnak. 5let?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#24635) alratar válasza qwertly (#24633) üzenetére


alratar
addikt

Szvsz sehogy.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#24636) qwertly válasza alratar (#24635) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,de nem értem nem menti el valahová a játék állást?Így ha elmenti akkor csak átmásolnám a windows 7 megfelelő mappájába és nem kéne előröl kezdeni a játékot.

(#24637) dudu5130


dudu5130
őstag

Ehhez a konfighoz szerintetek melyik WIN 7 verziót szerezzem be vagy melyik lenne a legoptimálisabb?

Processzor: Intel Core 2 Duo T6600 (2,2GHz, 800MHz FSB, 2MB L2 Cache, 45nm, 64bit, 35W)
Memória: 3GB DDR3, 1333MHz
Merevlemez: 320GB 5400rpm, SATA
Optikai meghajtó: DVD Super Multi Dual-Layer, LightScribe
Videókártya: ATI Mobility Radeon HD4650, 1024MB DDR3
WiFi: 802.11a/b/g/

[ Szerkesztve ]

(#24638) Fire/SOUL/CD válasza dudu5130 (#24637) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7 Home Premium x86 (videokártya kapcsán nyilván valamilyen laposról van szó, lapos révén meg gondolom nem lesz több RAM a mostaninál)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24639) dudu5130 válasza Fire/SOUL/CD (#24638) üzenetére


dudu5130
őstag

Igen, laptopom van és nem tervezem bővíteni, majd ha lesz annyi pénzem cserélem az egész gépet. ( így zárójelben, a Basic nem lenne jobb választás?)

(#24640) Fire/SOUL/CD válasza dudu5130 (#24639) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"így zárójelben, a Basic nem lenne jobb választás?"
Nem, mert egyrészt a Home Premium is jól fog futni azon a gépen (Basic-nek is szinte közel azonos az erőforrás igénye), másrészt a Basic hazánkban csak előtelepített formában használható legálisan.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24641) DiabloCorsa


DiabloCorsa
őstag

A gépen Win7 és videokártya kivételével minden élmény indexe 7,9. SSD, 4 mag., 4Gb stb

Érdekes dolgot produkál fájlok másolásánál, törlésénél, kicsomagolásánál is. Ha úgy dönt hogy a kijelölt fájlok száma túl sok a másolás vagy fájlok törlése leáll. Tartósan, volt hogy úgy állt a gép 5 órát.

Ha kiadom ugyan azt a törlési vagy másolási parancsot ugyan azokra a fájlokra pl. TotaCommander másik ablakában, akkor elindul és kb. "fénysebességgel" megtörténik a másolás vagy törlés. Tehát 2 ablakban fut ugyan az a másolás vagy törlési parancs. Ha az egyik ablakban megállítom, megáll a másikban is. Persze időnként megáll, hogy a törölni kívánt fájl nem található, mert a másik "ablak" már törölte.
A lefagyott programot nem lehet leállítani semmivel. taskkill - el sem.
Kijelentkezéssel sem, csak újra indítással.
A hiba FileZilla FTP Client és winrar -ral is "előjön".
Ugyan azt a kicsomagolást, ftp letöltést XP-s gép gond nélkül megcsinálja, gyorsabban.
Mivel a gép munkaeszközöm bármilyen megoldást elfogadok, a géphez ha kell hozzáférést adok.

Ajánlat jöhet privátban is.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#24642) nonames


nonames
tag

Sziasztok!

Microsoft Win 7 Home Basic 64bites rendszert használok! Ez előtt Ultimate volt a gépen fent. Szerintem valami régebbi kiadas lehet mert 140 frissítéssel indít telepítés után. A hiba az ultimate rendszer alatt kezdődött.

A gép egyszerüen a win logóig indul utana hirtelen kék halál és ujraindulás. Csak rendszer visszaállítással indul el és csak a frissítés előtti állapotra. Mellékelem a hibakódot és a rendszeremről egy filet. Továbbá olyan bajom is van ha a gép tétlen és nem nyúlok hozzá egy idő után megfagy teljesen /kb fél óra után/

Próbáltam ujratelepítéssel de a telepítő mikor újrainditja a gépet akkor kék halál.

Számítógép:
Számítógép típusa ACPI x64-based PC (Mobile)
Operációs rendszer Microsoft Windows 7 Home Basic
Opr. javítócsomag [ TRIAL VERSION ]
Internet Explorer 8.0.7600.16385 (IE 8.0 - Windows 7)
DirectX DirectX 11.0
Számítógépnév NONA-PC
Felhasználó neve nona
Beléptető tartomány [ TRIAL VERSION ]
Dátum / idő 2013-03-02 / 09:11

Alaplap:
CPU típusa Mobile DualCore AMD Athlon X2 QL-65, 2100 MHz (10.5 x 200)
Alaplap neve Asus K50AB Series Notebook
Alaplapi lapkakészlet AMD 760G/780G/780V/785G/790GX/880G/890GX, AMD K11
Rendszermemória [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: Hynix HYMP112S64CP6-S6 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM2: Kingston [ TRIAL VERSION ]
BIOS típusa AMI (11/13/09)

Megjelenítés:
Videokártya ATI Mobility Radeon HD 4500 Series (Microsoft Corporation WDDM 1.1) (512 MB)
Videokártya ATI Mobility Radeon HD 4500 Series (Microsoft Corporation WDDM 1.1) (512 MB)
3D gyorsító ATI Mobility Radeon HD 4570 (M92)
Képernyő AU Optronics B156XW02 V0 [15.6" LCD]

Multimédia:
Hangkártya VIA VT1708S @ ATI SB700 - High Definition Audio Controller

Háttértár:
IDE vezérlő Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő
Lemezes meghajtó Hitachi HTS543225L9A300 ATA Device (250 GB, 5400 RPM, SATA-II)
Optikai meghajtó HL-DT-ST DVDRAM GSA-T50N ATA Device
SMART merevlemezek állapota OK

Egyik hibaüzenet

Dump File : 030213-18720-01.dmp
Crash Time : 2013.03.02. 5:57:29
Bug Check String : CRITICAL_OBJECT_TERMINATION
Bug Check Code : 0x000000f4
Parameter 1 : 00000000`00000003
Parameter 2 : fffffa80`0418ab30
Parameter 3 : fffffa80`0418ae10
Parameter 4 : fffff800`02bda240
Caused By Driver : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+71f00
File Description : NT Kernel & System
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+71f00
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\030213-18720-01.dmp
Processors Count : 2
Major Version : 15
Minor Version : 7600
Dump File Size : 275 096
==================================================

másik hibaüzenet:

=================================================
Dump File : 022813-16988-01.dmp
Crash Time : 2013.02.28. 14:02:52
Bug Check String :
Bug Check Code : 0xc00002e3
Parameter 1 : fffff8a0`001c71c0
Parameter 2 : ffffffff`c0000189
Parameter 3 : 00000000`00000000
Parameter 4 : 00000000`00000000
Caused By Driver : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+71f00
File Description : NT Kernel & System
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+71f00
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\022813-16988-01.dmp
Processors Count : 2
Major Version : 15
Minor Version : 7600
Dump File Size : 275 016
==================================================

A 2. hibaüzenettel indul újra a gép!

Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönném!

Üdvözlettel: Sanyi

(#24643) elodman


elodman
aktív tag

Ave maestrok,

pár kérdésben segítenétek?

Internetre, régi 16 bites emulátorokra, gagyi otthoni felhasználásra szánt gépen:

Virtual Box / Xp Mode -ban futtatott Win XP (vagy Linux )
- biztonsági szempontból javasolható,
- gyorsasági szempontból pedig tolerálható?

(egy közepes gépen 4gb, 2mag 3ghz)

köszi

(#24644) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Miért van hogy a plugin-container.exe*32 nagyon durván használja a gépemet. Pedig bezártam a firefoxot de akkor se záródott be ez a plugin container. Egyenlőre kilőni nem akarom a folyamatokból mert kíváncsi vagyok rá hogy pontosan ez mitől van, annak ellenére hogy a firefox nem megy, meg semmi játék.

Procit 50%-on használja, illetve a 8-ból 4 giga ramot evett ez a plugin container.

Esetleg valamit a win7-en belül állítsak?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#24645) brd válasza vlevi (#24622) üzenetére


brd
nagyúr

Az elég baj, ha emiatt egy 10+ éves gépben reménykednek, hogy nem hal meg. Egy szakembert nem kérdeztek meg? Ezeket a problémákat egy virtuálisan futó OS-szel simán meg lehet oldani (ami lehet akár a 98 is, de a legtöbb ilyen program XP-n is fut).

The only real valuable thing is intuition.

(#24646) brd válasza elodman (#24643) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a virtuális gép számára a hálózatnak (kell egyáltalán hálózat?) elég a NAT (ilyenkor a kívülről indított kérések alapból nem jutnak el a gépig, csak a bentről indítottak jutnak ki), akkor a biztonsági kérdés nem kérdés. Ilyen, 16 bites emulálásra bármelyik mai, 3GHz-en futó CPU megfelelő (mai alatt azt értem, hogy van benne VT-x/AMD-V, és legalább 2 magos).

The only real valuable thing is intuition.

(#24647) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Egy monitor és egy TV is van kötve a videokártyára, viszont a TV-t látja az elsődleges megjelenítőnek. Meg lehet valahogy változtatni a sorrendet?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24648) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Win 7 telepítő addig megy amig megkezdené a fájlok másolását és ott megáll 0%-nál, mit nem csinálok jól?

(#24649) föccer válasza Zolix (#24648) üzenetére


föccer
nagyúr

Eredeti telepítő lemezt ingyenesen cserélik az MSnél. Jobban mondva postán keresztül cserélik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24650) Zolix válasza föccer (#24649) üzenetére


Zolix
tag

Más gépen megy, próbáltam.

Az sata drivert is föltettem pendrive-ről!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.