Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75051) #65388800 válasza havri1 (#75050) üzenetére


#65388800
törölt tag

300Mbps a garantált lefele
200Mbps felfele és a garantált 50Mbps

(#75052) zolokas


zolokas
aktív tag

Azért 1000 net mellett adhatnának kisebb csomagokat is! pl 100, 200, 500, as csomagokat! 1000es mellé sima vinyó nem jó az a baj csak ssd, és nem mindenkinek van rá keret!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#75053) Spirit válasza DJ. Ru$y (#75047) üzenetére


Spirit
őstag

Valami szoftveres hülyeség lehetett, újrakezdve, végigcsinálva a reset, belép, pppoe adatok törlése, restart, működik, dhcp letiltása,reset, működik, routerem átállítása statikus ip-ről pppoe-re, adatok megadása, felmegy, örül, ezután már nem elérhető az ONT. Kiváló:) Köszönöm szépen.

(#75054) havri1 válasza #65388800 (#75051) üzenetére


havri1
félisten

Olvasni én is tudok, köszi a bizalmat.

havri

(#75055) DJ. Ru$y válasza havri1 (#75054) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egyértelmű, megcserélték a második és harmadik értéket az 1000-es oszlopában. Elírás igen.

Spirit
Az a jó, ha működik. Szívesen.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75056) gF válasza havri1 (#75054) üzenetére


gF
senior tag

Ezt egy kicsit elírták... :N

(#75057) havri1


havri1
félisten

Már csak azt kéne elérnem valahogy, hogy maradjon a sat, és legyen ezres net.
Állítólag kötelező átállni iptv-re...

havri

(#75058) #65388800 válasza havri1 (#75054) üzenetére


#65388800
törölt tag

Most nem értem. Én nem azt írtam ami a lapon van. Valós adatokat írtam le.

(#75059) havri1 válasza #65388800 (#75058) üzenetére


havri1
félisten

Ja bocs, én olvastalak félre.

[ Szerkesztve ]

havri

(#75060) #65388800 válasza zolokas (#75052) üzenetére


#65388800
törölt tag

ezt mondhatnánk a TV-re is :DDD van egy 30-as és egy 115-ös csomag. Nekem 115 adó biztos nem kellene még a most lévő 85 is sok. Negyedét nem nézem.

(#75061) havri1 válasza #65388800 (#75060) üzenetére


havri1
félisten

Én úgy gondolom, hogy ha 1 vagy 2-es kedvezményben adják a csomagokat, akkor nem gond, ha csak ekkora csomagok vannak, mert azért lássuk be, 4600 körül gigabites netet, illetve 3500 körül 11x csatornát adnak, ami igen nevetséges ár.
Akkor gazz, ha nincs konkurencia, és listaáras a kínálat.
1x éve, függetlenül a sebességektől, a csúcs csomagok mind 10e, inkább 15e körül mentek / hoz, legalábbis nálunk. (helyi szolgáltató)

[ Szerkesztve ]

havri

(#75062) jansky1


jansky1
senior tag

A H-s végű Huawei ONT mellé jár a d-link router, ha jól értem. A D-link router wifi jele erősebb lehet, mint a Huawei ONT-é?

(#75063) Nooeca válasza jansky1 (#75062) üzenetére


Nooeca
senior tag

Az ONT-ok wifijei elég gyatrák

(#75064) tope válasza havri1 (#75054) üzenetére


tope
addikt

Árak is vannak ezek mellé ? (Jó lenne tudni, mi várható)
SAT TV van nálam is, optikát most építik, engem mondjuk nem zavar ha IPTV lesz, csak bírja szuflával ha megy 3 HD TV adás + net

(#75065) Klown válasza tope (#75064) üzenetére


Klown
aktív tag

Azt nem értem, hogy az IPTV miért jelentősen drágább a SAT-hoz képest? Főleg, hogy az IPTV sem tud alapból felvenni? Vagy az egyszerű PIP miatt?

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#75066) jansky1 válasza Nooeca (#75063) üzenetére


jansky1
senior tag

H-s Huaweim van és tapasztalom, hogy nem a legjobb a jelerőssége. Ezért kérdezem, hogy ha megrendelem az 1000-es netet, a D-linknek jobb lesz-e a jelerőssége. (Tudom, hogy az ONT wifijét kiválthatnám egy mögé kötött routerrel :DDD )

(#75067) havri1 válasza tope (#75064) üzenetére


havri1
félisten

A szórólapon nincsenek, csak egy standard csomag van, 30 net, családi szuper hd iptv , alap telefon, 84xx ft.
Viszont a másik MT - re (családban van), már beköthető elvileg, oda speciális 2 kedvezményt adta a rendszer az ügyintézőnek, ami érdekes, mert nincs DIGI csak upc.
46xx a gigabit net, 3xxx a családi szuper iptv, és alap telefon.
De szerintem fals, mert itt eddig csak speciális 1 volt. Kiderül hamarosan.

[ Szerkesztve ]

havri

(#75068) Nooeca válasza jansky1 (#75066) üzenetére


Nooeca
senior tag

D-link router, szóval úgy müködik majd mint ahogy írod, rákötöd az ONT-ra.

(#75069) N0S


N0S
csendes tag

Kisebb bonyodalmak után megérkezett ide is a netmánia 1000, telekom fiókomban már ez van feltüntetve, illetve a fekete huaweit is cserélték fehérre.
Sebességem viszont nincs meg (netmánia XL-ről váltottam), 100/100 körül mérek wifin és kábelen is. ONT restart megvolt.

ONT -> Asus RT N56U B1 -> Számítógép, mobilok, laptopok
(cat5e kábelezés)

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#75070) Hoorus válasza N0S (#75069) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem kb 2 nap után állt be a sebesség..

(#75071) tomi5244 válasza havri1 (#75057) üzenetére


tomi5244
őstag

Ez már nem először merült fel! Honnan van az infó? Nálunk mindenképp maradna a SAT az ezres net mellé. Meg tudja valaki ezt erősíteni? Ha valóban így van, és mondjuk csak a 120-ast kérem optika esetén, és mondjuk 1-2 hónapra rá emeltetem a netet ezresre, akkor csak nem teszik függővé az ipTV-t, ha mondjuk már aláírtam két évre a SAT-ot. :F

[ Szerkesztve ]

(#75072) Nooeca válasza tomi5244 (#75071) üzenetére


Nooeca
senior tag

A SAT egy opció, hogy legyen TV-d ha nincs elérhető IPTV. Ha van IPTV akkor elvileg az a menetrend, hogy a SAT lehetőséged megszűnik.

(#75073) odrif válasza DJ. Ru$y (#75033) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem meg csak így működött:[link]

20 éve a Prohardveren

(#75074) havri1 válasza tomi5244 (#75071) üzenetére


havri1
félisten

Érdekes a szitu.
Személyesen voltam bent T pontban, kértem ajánlatot, megkaptam. Nézem, iptv. Mondom neki, nekem sat van, megtartanám. Azt mondta, le KELL cserélni, mert csak így kapom meg a kalkulált árat.
Elkoszontunk, megfontolom.
Hívtam 1412-t, ott is ugyan ez. Kérdeztem tőle, hogy köteles vagyok lecserélni? Mire elkezdett kérdezősködni, hogy miért, és higyz, közbe megnézte, és drágább is lenne ő szerinte az iptv egy ezressel, mint a sat (tehát az ő rendszerében már nem kaptam volna meg tv-re a speciális 2-es kedvezményt).
Szóval szerintem van lehetőség a megtartásra, csak ügyesnek és magabiztosnak kell lenni.

(#75072) Nooeca:
Ez mindig így volt? Mert szerintem csak üzleti fogás. Én lehúztam 2 évet iptv-n, majd váltottam platformot. Holott volt elérhető iptv a címen.

havri

(#75075) havri1 válasza havri1 (#75074) üzenetére


havri1
félisten

Azt elfelejtettem, hogy az ajánlatot a másik MT-re kaptam, de ott is ugyanazok a szolgáltatások vannak, mint nálam.

havri

(#75076) wmati válasza havri1 (#75074) üzenetére


wmati
addikt

Van lehetőség MÉG megtartani csak az értékesítőnek ez nem jó, nincs jutalék stb.

[ Szerkesztve ]

(#75077) Szokenesz válasza havri1 (#75074) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Szeptember végén hosszabbítottam hűséget, kis győzködés után hagyta a SAT-ot is meghosszabbítani 2 évre, pedig frissen kiépített optika van itt, amin váltottam 30Mbitről 120Mbitre... speciális 1 terület ez is, kedvezményesen 3825Ft a 120Mbit.
Azóta hogy változtak a dolgok, nem tudom..
(Nem érek rá emberi időben, az ki van építve, jól van úgy, ne jöjjenek kötögetni..)

(#75076) wmati:
Akkor a jutalék miatt hagyta volna, mert a 120Mbitre váltás után úgyis kapott? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75078) villamos


villamos
őstag

Azt nem értem, hogy mi szól a tányérostévé mellett az IPTV ellenében? :F
Leszámítva azt a párszáz Ft-ot...
Iptv jó hálózaton jó, a tányérosnak meg elég egy kevéske hó, és nyekk... :DDD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#75079) zolokas


zolokas
aktív tag

Ezen a oldalon ha beírom a első két sorba a saját értékeimet, ami a routerbe van teljesen más sebességeket mutat!

http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#75080) Szokenesz válasza villamos (#75078) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Nálam lényegében semmi, 6. éve van itt SAT, előtte 2 év IPTV, de 2-szer ment el a jel eddig, akkor még szakadozós 5Mbites DSL volt itt, annál minden jobb volt..
Féléve van optika, azóta szülő megszokta azt, én úgysem nézem soha, nem bolygatom, minőségét azt sem tudom milyen, 55ös hagyományos TV-n szerintem tök mindegy.

Hó: erkélyen a parabola, csak ki kell lépni letakarítani :D

[ Szerkesztve ]

(#75081) lufi7


lufi7
aktív tag

Megbírságolják a Telekomot.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#75082) rozsomak válasza havri1 (#75067) üzenetére


rozsomak
tag

A spec I. az olcsóbb (konkurencia, DIGI), spec II. kicsit drágább (van konkurencia de nincs DIGI).

-=< Power is Nothing without Control >=-

(#75083) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

EZEKRE az értékekre rá tudnátok nézni légyszi, hogy rendben vannak-e? Folyamatosan eldobálja a csomagokat a net. Köszi!

(#75084) kabelmania27 válasza r3dsnake (#75083) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#75085) r3dsnake válasza kabelmania27 (#75084) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a választ. Megint azt csinálja, mint régebben, hogy minden 10-20 ping után kimarad 5. Nagyon rossz netezni így, vagy bármit csinálni. A HGW-t pingelve nincs kimaradás, csak külső címnél. Nem tudom mit csinálhatnék neki házilag, de nagyon bosszantó.

(#75086) kabelmania27 válasza r3dsnake (#75085) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, házilag csak azt tudod csinálni, hogy megnézed nem lazultak-e ki az F csatlakozók és újraindítod a modemet.

(#75087) #78121280 válasza tomi5244 (#75071) üzenetére


#78121280
törölt tag

November 2. után kötött Magenta 1 csomagok esetében ha az SAT TV-t tartalmaz, nem rendelhető mellé a 50M, 120M és 1000M internet csomagok, csak kizárólag IPTV szolgáltatás választása esetén mehetnek mellé ezek a net csomagok. Persze aki nem Magenta 1 kér arra ez nem vonatkozik. :)

(#75088) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

"Aki optikán van annak miért nem mindegy, hogy SAT vagy IPTV? "

Felvetődött a kérdés, és megértem azt az oldalt is, aki ezt kérdezi és azt is, aki szeretné megtartatni.

Mivel optikán nem nagyon van gáz az IPTV-vel és nem is vesz le a sávszélből így nyilván jobban ajánlott, mint egy DSL-es előfizetőnél. Másik oldalról viszont van akinek a SAT-hoz a kábelek bent vannak a falban, akár falazva, akár csatornázva, csatlakozásokkal stb. és nem feltétlen egyszerű és megoldható lecserélni UTP-re. (Persze, ha nem interaktív SAT-ról van szó, mert ott ugye így is, úgy is kell az UTP kábel.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75089) DJ. Ru$y válasza zolokas (#75079) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Komolyan egy ilyen kalkulátorral akarsz szenvedni, mikor a routered mutatja a közel valós értékeket? Hívd ki a szerelőt nézzen rá... Hallottam az ügyedről, hiába írsz ilyeneket ettől nem fogsz előrébb kerülni, mert a Telekomon kívül senki más nem tudom mit csinálni ebben az ügyben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75090) DJ. Ru$y válasza odrif (#75073) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez érdekes, nem értem miért kellett a DMZ. És azt sem értem, ha PPPoE-t átengeded a LAN1-en akkor miért ne menne LAN2-3-4-en ugyanúgy az IPTV, eddig senki nem írt ilyet. De nyilván ez is egy megoldás, csak így nem váltod ki a "gagyi" ONT router funkcióit.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75091) Klown


Klown
aktív tag

Végre bekötötték délután az 1000-res csomagot, ezért még friss a dolog. Közvetlen ONT-on 780/200-at mértem, amivel meg vagyok elégedve. Csak egy normális router-t (TP Link 1043ND v3?) kell szereznem, mert ez a D-Link "csoda" elég gány. A konfigja hiányos és 300 mbps többet vezetékesen sem enged át, pedig gigabites a WAN portja. Ezt nagyjából 5 gigás wifi-n is hozza. A ping belföldön kb. 2 ms. Az eddigi kábeles 12-15 után ez jobb.

Apropó, nem tudjátok, hogy ezen a csodán nem lehet megregulázni valahogy a DHCP-t, hogy az egyes MAC címek mindig ugyanazt az IP-t kapják(vissza)? Így nem is tudok portot nyitni, mert ha mindig más az IP-je a kliensgépnek, akkor állandóan állíthatom át azt is... :U

Ja és az ONT-on nem kellett a DHCP-t kikapcsolni, csak a PPPoE felhasználói nevet törölni elég volt. Ez amiatt is praktikus, hogy ha rádugsz valamit az ONT valamelyik (nem 1-es) portjára, akkor kap az eszköz rögtön IP-t (pl. 192.168.1.64), de természetesen egy DMZ-be vág is be, ahonnét csak az ONT konfig felületét lehet elérni. Sajnos a PPPoE multiple login nem megy, próbáltam. :(

A SAT amiatt is előnyösebb, mert nem vagy helyhez kötve. A nyaralóban is feltehetsz egy tányért az Amos-ra és ha viszed magaddal a box-t, akkor ott is van tévé és még fizetni sem kell érte. Sőt családon belül is meg tudod osztani, ugyan nem hivatalosan. Bérelsz egy + box-ot és odaadhatod. A másik dolgot meg leírtátok előtte, hogy akinek ki van építve, az nem szívesen furatná szét az IPTV miatt a házat.Továbbá még olcsóbb is, mint az IPTV! De hogy miért, amikor a műholdas transzponderbérlet sokkal drágább, mint egy dedikált hálózaton (VLAN) IP stream-eket továbbítani, na azt nem értem! :F

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#75092) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Múltkor megrendeltem az 1000-es netet. Ma ki is jött a szerelő, szépen bekötötte az optikát és amikor a huawei modemet rakta össze, megkérdeztem tőle mikor kapom meg az 1 ft-os routert? Kérdezte milyen routert? mondom ami a gigabites nethez jár? Gigabit? Csak 120-ast jött bekötni. De a megrendelőpapíron ott van, hogy Netmánia 1000. Ha holnap bemegyek reklamálni mennyire verhetem majd az asztalt?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#75093) Hoorus válasza Klown (#75091) üzenetére


Hoorus
őstag

Nálam 930 mbps körül tud a D-link router is kábelen.. Mennie kellene nálad is. Nem olyan rossz cucc ez, mint ahogy leírtad.. Bár én csak átlagos hétköznapi user vagyok.. :B

(#75094) havri1


havri1
félisten

Talán 6 éve kötöttem sat-ra szerződést, azóta egyszer volt kimaradás, amikor irdatlan nagy vihar volt bp felett, és állítólag amiatt nem ment a jel a műholdra sem. Ezt az egy esetet leszámítva mindig volt adás (természetesen lehet volt kimaradás, csak nem vettük észre).
Hó, szél, eső, soha semmi gond nem volt.
Amúgy abban az időben, még dsl időszak tombolt, és az egyik fő oka az iptv / sat vallásnak az volt, hogy nagyon alacsony bitráta miatt szétesett sokszor a kép, illetve a tipikus 3mp hiba, szinte minden áldott nap elojott.
Ekkora mondtátok itt (vagy talán a t-s fórumon), hogy a sat - nak sokkal nagyobb a bitrátája.
Ez változott?
Amúgy igen, nem kiemelt területen 1e ft-al olcsóbb a sat.

(#75082) rozsomak: akkor ellenkezőleg írtam, sorry.
De biztosan értitek mi a lényeg a mondandómban :) régen hiéna és oroszlán csomagoknak hívták.

[ Szerkesztve ]

havri

(#75095) kalifa777


kalifa777
tag

A SAT mellett vannak egyéb csatornák amelyek elérhetők. Lehet valakinek ez is szempont. Az IPTV-nél a különböző minicsomagokért plusz pénzt kérnek. (Ha jól tudom)

(#75096) #65388800 válasza DJ. Ru$y (#75088) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ha STB mögé berakok egy Router akkor úgyis menni fog nem? és nem kell kábelt kihúzni igaz drágább megoldás :D

(#75097) zolokas


zolokas
aktív tag

Az normális hogy a voip statusnal unregistered van, és a voip csatlakozásnál meg jó minden? Dsl wan connectionál pedig kapcsolódva van! A telefon tök süket!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#75098) tomi5244 válasza villamos (#75078) üzenetére


tomi5244
őstag

Már előttem megválaszolták ugyan, de csak megerősíteni tudom én is. SAT TV koax kábelei nálunk már a falban vannak. Gyakorlatilag bontással tudunk UTP-t vinni. Ráadásul akkor az ONT-t is máshova kéne tenni, ami még nagyobb szopó. Erre jön még, hogy csak képcsöves TV van a szülőknek, meg a konyhában szintén egy 50 centis. Semmi értelmét nem látom az IP-nek. Hagyják csak úgy. Merem remélni, hogy mivel már egy kiépített rendszerről van szó, és nem új belépő vagyok, hagyni fogják a SAT-ot.

Jövőhéten szórják a telekomos DM leveleket, és két hét múlva jönnek is a kopogtatós üzletkötők. Akkor már okosabb leszek. Addig gyűjtöm az érveket. :)

(#75099) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Átláthatatlan lett a topik mióta megjelent az 1000-es csomag. :\
Azért megpróbálom hátha valaki erre téved, aki tudna megoldást.

Már korábban említettem mióta az optikás 20-as netet átállították 30-ra, azóta hiába van meg a letöltési sebesség zavaróan lassan töltődnek be a weboldalak. Semmi nem változott (Router, beállítások) és egyszerre 4 notebook - tablet sem lassul be. 20-nál minden jó volt, aztán az átállítás napjától kezdve jött ez elő..
Hiába állítom át a DNS-t semmit nem ér. Próbáltam többféle böngészőt, letiltott kiegészítőkkel, kikapcsolt AV, Wifi, kábel... Ping Bp 7ms, Párizs 31ms..
Mi okozhat ilyen lassulást? Nincs valami ötlet véletlenül? :)

(#75100) kalifa777 válasza tomi5244 (#75098) üzenetére


kalifa777
tag

Nerkem is IP TV van, de az analóg csatornákat tudom fogni (egy dekóderrel)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.