Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) poli27


poli27
veterán

Hát ezek se ma voltak :))

(#74952) taki01 válasza atis1224 (#74940) üzenetére


taki01
őstag

Menu/extrák/helyi media/ és ott kiválasztod hogy videót, zenét vagy képet akarsz lejátszani.

(#74953) lócitrom válasza poli27 (#74951) üzenetére


lócitrom
őstag

batár dög, de azért még így is pofásabb szerintem :D

tudna valaki erre valami lehetséges magyarázatot adni, hogy mi miatt lehetnek ilyenek az értékek?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#74954) Uyuarasy

Hello, 50/5-os kabeles netunk van IPTV-vel, es mar lassan egy hete akadozik a TV adas (szemcses lesz a kep, microlag), vezeteken jobbara stabil, wifin kb. felorankent megszakad a kapcsolat. HGW ujrainditas (FAST3686) rovid idore tunetmentesse teszi a dolgot, aztan visszajon a problema. Eleg idegesito, van valami nagyobb balhe a kornyeken (BP XX. ker.) vagy hivogassam a szerelot, hatha reprodukalja magat a problema akkor is?

(#74955) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Reseteltem a DIR 842-t és most újra be kell konfigolni. El is indult a wizard a router felületén de nem tudom, hogy ide mit kellene beírni pontosan.. A BEJELENTKEZÉSI AZONOSÍTÓÉS JELSZAVAK nevű fájlban lévő kóddal nem csinál semmit.. :S


Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#74956) Bozek válasza Hoorus (#74955) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az internet-előfizetésedhez tartozó felhasználónevet és jelszót.

(#74957) DJ. Ru$y válasza Hoorus (#74955) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

user@t-online.hu
pw

Így írod be?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74958) Hoorus válasza Bozek (#74956) üzenetére


Hoorus
őstag

Nem fogadja el azt, ami ezen van.. :/

(#74957) DJ. Ru$y
Nem csinál semmit, nem lép tovább. De a fura meg az, hogy a net az működik... :S Csak nem enged tovább a router és nem tudom beállítani a wlan-t..

[ Szerkesztve ]

(#74959) DJ. Ru$y válasza Hoorus (#74958) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez a képet amíg teheted szedd ki, vagy kérj rá moderálást, mert maradtak rajta érzékeny adatok.

Ha úgy sem fogadja el, ahogy én írtam a példát az előző hozzászólásomban, akkor a téma összefoglaló GYIK-jában van egy PPPoE-s kérdés, hogy hogyan tudod megváltoztatni a jelszót hozzá.

Akkor lődd ki a varázslót a fenébe.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74960) Hoorus válasza DJ. Ru$y (#74959) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszi utána olvasok.. Amúgy a routernek minek kell külön jelszó a nethez?? Most is működik, hogy nem adtam meg neki, csak nem tudok tovább lépni a router beállításaihoz..

Nem tudom kilőni, minden áron végig akarja vinni..

[ Szerkesztve ]

(#74961) DJ. Ru$y válasza Hoorus (#74960) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt nem értem. Akkor most neked az ONT jelentkezik fel? Vagy azt is újraindítottad? Ha azt akarod, hogy a D-Link lássa el a router funkciókat, akkor ki kell lőni az ONT-ból a felhasználó nevet és jelszót, plusz kikapcsolni a DHCP-t és utána a D-Linkbe beállítani a kapcsolatot.

Ha pedig csak AP-switch módban akarod használni a D-Linket, akkor valahogy meg kell szabadulni a varázslótól.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74962) Hoorus válasza DJ. Ru$y (#74961) üzenetére


Hoorus
őstag

Az ONT-hoz nem nyúltam, az úgy van, ahogy a szerelő beállította. Csak a D-linket reseteltem és most kéri tőlem ezeket az adatokat.

És igen, a D-linket szeretném routernak használni :)

(#74963) Hoorus válasza DJ. Ru$y (#74961) üzenetére


Hoorus
őstag

Megoldódott, köszönöm :R

(#74964) Hoorus válasza DJ. Ru$y (#74961) üzenetére


Hoorus
őstag

Nos, csak nem jó valami. Átnéztem az ONT beállításait és a DHCP engedélyezett volt. Ahogy írtad a hozzászólásodban ki is kapcsoltam, ONT restart és azóta semmi. Még belépni sem tudok azt ONT-ba, nem elérhető.. :((( Internet sincs.

(#74965) lócitrom válasza Hoorus (#74964) üzenetére


lócitrom
őstag

lényegében elvágtad a „zsinórt” közted és az ONT között. az egy dolog, hogy gyárira állítottad vissza a router-t, de gondolom nem vagy tisztában a hálózati eszközökkel és igazából sorra bakiztál az általad leírtak alapján. szóval gyárira állítottad a router-t... varázslót indítottál konfiguráláshoz, ami amúgy felesleges netezés szempontjából, ha csak szórni akarod router-rel a jelet. mivel az ONT-ben valószínűleg eleve van PPPoE adat, így jó, hogy volt net router reset után is. kikapcsoltad a DHCP-t, ami meg azért felelős, hogy önállóan címeket oszthasson ki minden az ONT-re csatlakozó eszközre. így most csináltál egy torlaszt jelen állás szerint. vagy gyárira teszed az ONT-t és ugrott a PPPoE adat, vagy ha tudod mit csinálsz beállítasz egy fix címet (ami ahhoz az ONT eléréséhez kell, de én nem ismerem a vasat) a gépeden és rádugod az ONT-t és visszakapcsolod a DHCP-t. és onnantól újra kitalálod, hogy mit is szeretnél.

hogy mi is volt az eredeti gondod az most már így nekem nem világos, de más lehet jobban felfogta. máskor azért előtte nézz utána, hogy mit is csinálsz. nem kell sokat guglizni vagy csak apránként vezesd le, hogy mi a cél és kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#74966) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#74965) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én fogtam. Tényleges routerként szeretné használni a D-Linket.

Javítanálak, ugyanis, ha reseteli az ONT-ot nem ugrik a PPPoE belépés, mert a központból letölti automatikusan és ugyanúgy lesz net, mint előtte sőt még a DHCP is be lesz kapcsolva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74967) DJ. Ru$y válasza Hoorus (#74964) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kezdjük az elejéről, bár már annyiszor volt leírva, hogy huuuh:

1, ONT reset.
2, Belépsz az ONT-ba.
3, Kitörlöd a PPPoE adatokat
4, Kikapcsolod a DHCP-t.
5, ONT LAN1 -> D-Link WAN összeköt.
6, D-Link varázsló elindít.
7, PPPoE adatokat beírod.
8, Elvileg működik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74968) Hoorus válasza DJ. Ru$y (#74967) üzenetére


Hoorus
őstag

Igen, idáig már este (1-kor) el is jutottam és működik újra minden, csak már nem volt erőm még ide hozzászólást írni. Köszönöm a segítséget és a türelmet. :)

Elég szétszórtan tudtam már csak kifejezni magam.. (céges buli hatásai erőteljesen mutatkoztak még rajtam :D )

(#74969) tope


tope
addikt

Múlt héten látom hogy elkezdtek optikát húzni, kiderült T az.
Valaki aki jobban rálát erre, mire számítsak, jövő nyáron talán lesz is ebből valami szolgáltatás ?

(#74970) Intruder2k5 válasza tope (#74969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még akár előbb is lehet, van ahol 2-3 hónap alatt összerakták. Ez persze nagyban függ az időjárástól is, lévén előttünk a tél, illetve, hogy milyen készültségi fokon van a terület most. Mert ugye az egy dolog, hogy Te most vetted észre őket, illetve felétek most csinálják, de nyilván a projekt nagyobb területre, esetleg az egész településre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#74971) #16695808 válasza Vicarious1 (#74948) üzenetére


#16695808
törölt tag

nekünk 30-as van és 1,5 hónap múlva jár le a hűség és nekünk is 50-es a sebesség :) elvileg a honlap szerint nem lenne elérhető az 50-es és a 120-as, de ezek szerint mégis csak elérhető :)

(#74972) kigyi_23 válasza tope (#74969) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nálunk is tavaly novemberben kezdték és idény nyáron fejezték be ill még vannak részek amik hátra vannak :D lol.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#74973) fradi81 válasza Vicarious1 (#74948) üzenetére


fradi81
veterán

Ha feljebb váltasz 30-ra akkor szerintem 50 megával fog jönni, itt is eggyel nagyobb csomag sebessége jön, meg más is írta már :)

moto g72, Ninebot d28e

(#74974) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Bementem a T-hez reklamálni a router miatt s láss csodát ma hívott a szerelő hogy holnap hozza :)

(#74975) Bozek válasza fradi81 (#74973) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ne terjesszünk olyant, amiben nem vagyunk biztosak. Én 20-ról 30-ra váltottam és 30-al jön, nem 50-el. Az csak valami anomália, amire szerintem idővel rájön a T. Vagy pont azért van 50, mert már csak kevés van vissza a hűségből.

(#74976) LSL1337


LSL1337
őstag

Sziasztok

2005 tavasza óta van a szüleimnél ADSL, és most megnéztem a T oldalát, és amikor beírtam a címet, akkor felajánlotta az 50Mbit-es csomagot.

Gondolom ez VDSL lesz. Kis google után rájöttem, hogy ez a móka 2008 vége óta folyik, szóval ki tudja mióta elérhető ott azon a címen.

Anno az ADSL->ADSL2 átállás is úgy ment, hogy már szar volt a modem, kértünk újat, és akkor mondta hogy kb 2 éve már van adsl2 (kb 2011-2 körül lehetett).

VDSL2 a gyakorlatban mit tud? ADSL kb 12-14Mbit-et tudott, az 50/5 mennyire reális?

(#74977) fradi81 válasza Bozek (#74975) üzenetére


fradi81
veterán

Írtam hogy szerintem. Egy év még van a hűségből mindenre.

moto g72, Ninebot d28e

(#74978) DJ. Ru$y válasza LSL1337 (#74976) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Reális lehet. Ha nem megy 1 érpáron, akkor köthetik kettőn is. És VDSL2-n nem 50/5, hanem 50/15 Mb. Fel kell őket hívni és meg kell érdeklődni, hogy hogyan is tudnák szolgáltatni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74979) LSL1337 válasza DJ. Ru$y (#74978) üzenetére


LSL1337
őstag

wow, köszi.

ez mindenképp jó hír, a település is immár rajta van a VDSL listán.

Ha ADSL tudta a 13Mbit-et, akkor annyira nem lehet messze az "állomás"
Ilyen esetben a VDSL technológia mit tud? Ha pl 120Mbit-est kérném, de a VDSL mondjuk csak 70-et tud, olyat engednek?

írtam az előbb ügyfélszolgálatnak, kíváncsi leszek a válaszra.

Ha VDSL tud 50/15öt, akkor a XL csomag hogy-hogy 50/5?

jah, és most böngészve a T oldalát belefutottam ebbe a 4G booster csomagba.
Itt konkrétan leírják hogy csak a 20Megás csomagig használható.
Ez a gyakorlatban is így van? az 50es mellé nem engedik hogy kérje az ember és fizessen nekik érte?:D

[ Szerkesztve ]

(#74980) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok az IP tv-nek van külön fóruma?

(#74981) Bozek válasza LSL1337 (#74979) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem az ADSL tudta a 18 Mbps-t is anno. Aztán átdobtak VDSL-re, úgy lett kb. 22-23, amit nem bírt el a modemem. Majdnem egy hétig net nélkül voltam, aztán hozták a HGW-t.

(#74980) kalifa777: A Telekom-os IP TV-nek ez a fóruma. Vagy úgy általánosságban keresel?

[ Szerkesztve ]

(#74982) Intruder2k5 válasza kalifa777 (#74980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez az, benne van a topik címében is.

(#74983) C0d3r válasza LSL1337 (#74979) üzenetére


C0d3r
addikt

VDSL-en nem engednek 120-as csomagot, még ha van annyira közel az ember hogy bírná a vonal, akkor se. Elérhető sebesség xDSL esetén nagyban függ a központtól való távolságtól, így kár tippelgetnünk, majd a szerelő méterre pontosan meg fogja tudni mondani. Esetleg ha tudsz dobni vonali adatokat, abból valamit lehet még sejteni.
Jobban jársz, ha felhívod a 1412-t. Nekem levélre még nem válaszoltak 2 hétnél hamarabb, legutóbbira okt. 18-a óta várok. Ekkor jöttem rá, hogy fölösleges velük levelezgetni.

[ Szerkesztve ]

(#74984) LSL1337 válasza Bozek (#74981) üzenetére


LSL1337
őstag

oks, és HWG-vel mennyire rúgott a sebesség?

Amúgy is már szólni akartam nekik, hogy az ADSL modemet is illene lecserélni, mert néha-néha behal, és kell a reset

Cod3r: oks, akkor váltok telefonra. Fél órán keresztül a Chat-et kerestem, mert mintha 1 éve lett volna ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

(#74985) DJ. Ru$y válasza LSL1337 (#74979) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az az 50/5 a koaxos sebesség, és mivel egyen csomagok vannak, így minden csomagnál az van feltüntetve, gyakorlatban optikán sem 50/5 a sebesség.

120 Mb pedig ahogy írták előttem is nincs DSL-en DSL-en maximális csomag az 50/15 Mb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74986) havri1 válasza Intruder2k5 (#74970) üzenetére


havri1
félisten

Meg attól is, milyen határidőket kaptak. Nálunk állami pénzből megy a fejlesztés, és október végéig az első ütemet, második és harmadik ütemet decemberig át kell adni. Pont.
Állítólag ha piros hó esik, akkor is.
Ha nem igaz, nekem is hazudtak.

[ Szerkesztve ]

havri

(#74987) Bozek válasza LSL1337 (#74984) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor lett 22-23, de a 20-as net. Előtte nem tudtam tesztelni, mert az általam vásárolt D-Link DSL-321B nem bírta. Igaz, nekem már az újabb, álló verzió volt, ami gyengébb, mint a linkelt.

(#74988) tibi970307 válasza Bozek (#74987) üzenetére


tibi970307
tag

Nekem is VDSL2-őn 20-as csomag 22,68/1,28Mb/s
Amikor ADSL volt, akkor még 10-es csomagom volt, ezért nem tudok nyilatkozni a maximális sebességről.
Már 2 hete meg van rendelve az 50-es, de kijött a szerelő, és annyit mondott, hogy kábelt kell cserélni. Tegnap valaki felmászott az előttünk lévő oszlopra és kötött valamit, de azóta semmi. Én is várnám már, mert azért 2 hét az elég sok idő.

(#74989) kalifa777 válasza Intruder2k5 (#74982) üzenetére


kalifa777
tag

Csak ezét kérdem mert itt kicsit túl sok mindent megpróbáltak lefedni, és így néhány dologról alig esik szó.

(#74990) DJ. Ru$y válasza kalifa777 (#74989) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mindenről esik bőven elég szó, mert amire van kérdés, arra megpróbálunk válaszolni. Felesleges tovább tagolni a dolgot.

Tedd fel a kérdésed, ha bármiben segítségre van szükséged, és aki tud segíteni, segíteni fog.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74991) bencze válasza tope (#74969) üzenetére


bencze
senior tag

Nálam xiii kerületben a lépcsőházban november-decemberben szereltek, azt mondták januárra kész lesz, talán februárban váltottam.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#74992) p87 válasza xigris (#74974) üzenetére


p87
senior tag

Nekem szerdán lesz két hete, hogy megrendeltem az 1000-es csomagot, rá két napra át is kapcsoltak, de router azóta is sehol...
Most felhívtam az ügyfélszolgálatot, de lekoptattak, hogy azt egy külső partnercég intézi, kérdezem nem lehet utánanézni, mondja biztos folyamatban van, majd keresnek és hozzák.
De mondom van valami határidő rá, azt mondta igen, 30nap.
Szóval várhatom. Kíváncsi leszek, de van egy sejtésem, hogy határidőig nem igen fognak keresni...

[ Szerkesztve ]

(#74993) villamos válasza tope (#74969) üzenetére


villamos
őstag

Nálunk (XXII) nagyjából négy hónapig tartott, az első kapavágástól, addig amíg nekem bekötötték.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#74994) tope válasza Intruder2k5 (#74970) üzenetére


tope
addikt

+ többiek: Köszönöm a választ, reménykedek, mert a mostani 12Mbit elég karcsú.

(#74995) LSL1337 válasza DJ. Ru$y (#74985) üzenetére


LSL1337
őstag

Közben jött válasz az ügyfélszolgálatos mail-emre.

Ott azt írták hogy lehet upgradeelni a 30Mbit-es csomagra, ami koax-on jön.
nem tartom valószínűleg hogy 1000 fős településre bevitték volna a coaxot...
VDSL valószínűbbnek tűnik, de meló után tényleg felhívom őket

coaxon amúgy mi a maximum?

[ Szerkesztve ]

(#74996) togvau válasza LSL1337 (#74995) üzenetére


togvau
senior tag

Akármennyi lehet. De a tré nem mindig ad annyi. Van akinél 120/10 van ahol (nálam) 30/5 a megrendelhető max.

hitler, sztálin, micro usb

(#74997) atis1224 válasza taki01 (#74952) üzenetére


atis1224
tag

Szia köszönöm de másra gondoltam,kettő pendrivet is rá dugtam formázni akarta őket,de azt írja hiba nem hajtható végre a formázás dugtam rá netet azzal sem, tud kezdeni semmit

hüvely mate 10 pro

(#74998) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Kb. két órája volt egy néhány perces internet kimaradás. Most megnéztem a cisco 3925 adatait, és ezt láttam:

A DS Power Level eddig 1,2 és 2,8 között volt, az SNR pedig 39 és 41 között. Az US értékek 48 és 50 között voltak.

Gondolom valamit csinálhattak a hálózattal, nem tudom ez nekem most mit jelent? A speedtest eredmény korábban is ugyanennyi volt (koax 30/5):

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#74999) kabelmania27 válasza OldMike (#74998) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Állítottak az erősítőn vagy eszközt cseréltek, javultak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.

(#75000) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Szombathelyen lakom, jelenleg NetMánia XXL internetcsomagom van. Elégedett is vagyok vele, viszont hamarosan költözünk el Szombathely egy külterületére, ahol helyrajzi szám alapján azt mondták, hogy nincs kiépítve az optikai kábel, csak légkábel, amin kb. 1 mbit/s internet van.
Nos, ez eléggé lesokkolt. Mit lehet ez ellen tenni? Ha nem is létszükséglet a 100 mbit/s legalább egy 10-30 kellene... Más szolgáltató esetén sincsen gondolom optikai és ha nem lehet kiépíteni, miért építené ki más szolgáltató. Jó lenne tudni, mert hamarosan lejár a hűségidőm és nem újítanám meg.

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.