Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) Ku'leth válasza prisz (#70131) üzenetére


Ku'leth
tag

Emiatt mint egyoldalú szerződésmódosítás fel lehet mondani kötbér nélkül miután elkezdik számlázni a díjat ?

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#70152) dptrsk válasza Ku'leth (#70151) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

amiatt mert a Telekom mostantól fizet x forintot az RTLnek, TV2nek?

Ha a Telekom meglépné, hogy megemeli minden(vagy legalább annak a csomagnak a havidíját, amit te használsz) csomag havidíját ~350 forinttal, akkor amiatt felmondhatnád.
De ennek a legkisebb az esélye.

2 valószínűbb eset van:
Első eset:

Mint, ahogy internetcsomagon is drágítottak 2-2.5 éve.
Azt mondja a Telekom, hogy pl a 2016.09.01 után kötött(és/vagy hosszabbított) TV csomagok díja ~350 forinttal több lesz a mostaninál. Azaz kivezetik a régi havidíjakat felmenő rendszerben.
Ebben az esetben nincs jogod felmondani csak ha letelt a hűséged, s nem akarsz újat kötni.

Második eset:

Új csomagok, új névvel lesznek azonos kiosztással, ~350 forinttal drágábban. Itt sincs jogod felmondani, mert a te csomagod díja nem változik, ha lejár a hűséged nem tudod hosszabbítani csak ha új csomagra szerződsz.

Az is megtörténhet, hogy nem az alapcsomagok, hanem a plusz boxok díja, felvétel opció, minicsomagok drágulnak.
Esetleg (bár ez nem valószínű) benyeli a Telekom a díjemelést. S a csatornákon hajtja majd be a díjemelést, pl nem kér RTL2, stb és SuperTV2, stb csatornákat csak akkor, ha azok díja csökken annyira, hogy ne kelljen az ügyfeleknél emelni.

[ Szerkesztve ]

(#70153) Janusz001


Janusz001
őstag

Hmm... mostantól ha nem kapok számlát időben reklamálok. A múlt hónappal ezelőttit nem kaptam meg, majd a múlt havi megjött a hiányzóval. Befizettem. Erre jön a mostani és +750ft -ot kiszámláznak késedelem miatt.
Nézem mi ez a tétel, +750ft fizetési felszólítás költségei miatt... még ha kaptam volna ilyet.

(#70154) dptrsk válasza Janusz001 (#70153) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1412-n reklamáld meg, ha látják, hogy rendesen fizetsz, s ez az 1 volt ilyen, akkor jó eséllyel kövi számlában visszakapod.

(#70155) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Megint fennforgás van felvevős box ügyben ED3 területen (HD adások akadnak, durva beakadás után újraindul), miközben a nem felvevőssel semmi gond. Ez hálózati probléma lehet vagy a box haldoklik? Május 12 környékén is volt ilyen, akkor 2-3 nap alatt helyrejött és rendben működött. Jelenleg ilyen a jelszint.

[ Szerkesztve ]

(#70156) norti


norti
addikt

Másnál is 200-300 KB/s a youtube felől a forgalom (kábelnet)? Minden más jön teljes sávon, youtube nézhetetlen...

(#70157) Nemt0m12 válasza norti (#70156) üzenetére


Nemt0m12
tag

Nálam a feltöltés yt-ra borzalmas egy 29 megás fájt több mint 10 percig töltött fel. A videó nézés az tökéletes, szintén kábelnet 30/5.

(#70158) kentucky válasza norti (#70156) üzenetére


kentucky
őstag

ADSL-en sem jó a youtube, teamviewer sem működik.

(#70159) DJ. Ru$y válasza kentucky (#70158) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teamviewer simán csatlakozik gépről, tabletről viszont nem tudok vele bejelentkezni, YT megy (VDSL2), ez érdekes probléma, hogy itt-ott megy, itt-ott meg nem. :DDD

Amerikai sávszéllel sincs nagy probléma 50/15-ből 42/8-at hoz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70160) wmati válasza kentucky (#70158) üzenetére


wmati
addikt

Upc topicban azt olvastam hogy teamviewer-nek egyéb baja van. Szóval nem T specifikus dolog miatt áll.

[ Szerkesztve ]

(#70161) #32577792


#32577792
törölt tag

Facen

TeamViewer Hello Edward, Unfortunately we cannot give you an exact ETA just yet. Our technicians are currently working on it and we hope to be back up and running very soon.
Thanks for your patience and please excuse any inconvenience caused.
Best,
Anna - TeamViewer

(#70162) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Jo fel oraja nincs net a X keruletben. Belterin power es dsl lampa vilagit online es telephony nem. Tv sincs kiirast nem latok toluk. Valaki tud valamit? Restart se segitett.

(#70163) btz válasza kentucky (#70158) üzenetére


btz
addikt

Youtube nálam sem megy, dsl vdsl2

ⓑⓣⓩ

(#70164) kircsike


kircsike
tag

YouTube itt sincs.
Optikai net 120-as.

(#70165) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Megint valami változás van a számlázási rendszerben?

Nagyszülők még nem kapták meg az aktuális számlát, melyet minden hónap végén szoktak ( 28-a környékén)...

(#70166) whitezo88 válasza whitezo88 (#70162) üzenetére


whitezo88
nagyúr

reggel már volt, de tényleg csak nálam volt a hiba? sehol semmit se találtam.

(#70167) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Tegnap bekötötték az optikát de volt valami gubanc a megrendeléssel ,mert elírták a szerződésben hogy én 120 ast rendeltem a szerelőnél levőben meg 50 volt,de lebeszélte rögtön telefonon ,módosítják.Ez kb mikorra lép életbe vagy küldenek SMS-t vagy csak majd észreveszem??
A másik ,hogy a régi réz kábelt is itt hagyták ami lóg az oszlopról......beszóljak szerintetek emiatt?
Köszi az infókat előre is.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#70168) DJ. Ru$y válasza 206 cc (#70167) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csomagváltás 2 kattintás a központban T-s eszköz újraindítás után általában már az új sebesség jön.

Azt jelezheted, ha lóg egy vezeték kimennek lekapják és kész, ha van kapacitás, ha nem, akkor ott marad 3-4 évre, mint a szomszéd utcában, az egyik oszlopra fel van tekerve nagyjából 5-6 méter vezeték, mert Ez úgy jó alapon. :F

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70174) Ku'leth válasza dptrsk (#70152) üzenetére


Ku'leth
tag

"Ha a Telekom meglépné, hogy megemeli minden(vagy legalább annak a csomagnak a havidíját, amit te használsz) csomag havidíját ~350 forinttal, akkor amiatt felmondhatnád.
De ennek a legkisebb az esélye."

Ebben reménykedek hogy vannak olyan smucig desznyók' hogy ezt is direktbe leszámlázzák és máris meglenne a jogalap. :U

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#70175) dptrsk válasza Ku'leth (#70174) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mint írtam, az alatta levő verzió a valószínűbb, hogy felmenő rendszerben emelnek.
Mint az internetcsomagoknál.

(#70176) Ku'leth válasza dptrsk (#70175) üzenetére


Ku'leth
tag

Mindennek van matematikai valószínűsége. ;]

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#70177) jbl


jbl
aktív tag

YouTube akad nem lehet nézni :W vdsl

(#70178) Apa+Fia válasza jbl (#70177) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Itt minden rendbe a YouTube-bal,szintén vdsl.

Apa csak 1 van!

(#70179) Tin


Tin
veterán

na, látom akkor a youtube is áldozatul esett a telekom nagy hálózatfelújításának. tegnap óta nézhetetlen...

(#70180) dptrsk válasza Apa+Fia (#70178) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

koax ED3 is rendesen megy a youtube.

(#70181) btz válasza Tin (#70179) üzenetére


btz
addikt

Tegnapi napon nekem is gondom volt vele, de most megnéztem és minden rendben van működik, legalább is az applikációban, de tegnap is azon néztem(volna). (Vdsl)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#70182) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Google DNS nem segít a YT problémán? Korábban volt már máskor is, hogy segített az akadozó előtöltésen.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#70183) kentucky válasza Intruder2k5 (#70182) üzenetére


kentucky
őstag

Tegnap nekem is YT problémám volt, de DNS nem segített. Nem magával az oldallal volt a gond, hanem a streameléssel.

(#70184) p87


p87
senior tag

Szintén szar a youtube... @vdsl :W

(#70185) szpetya007


szpetya007
csendes tag

Sziasztok! Telekom 120MBit netem van egy Sagemcom F@st 3686AC modem/router-el, viszont WIFIN 50-nél többet sehogy sem tudok mérni, mögé tettem egy TPLInK routert azzal tud 65-70-et. Valakinek valami ötlet?

(#70186) Tin válasza Intruder2k5 (#70182) üzenetére


Tin
veterán

nem, sajnos, valami gond van a YT irányába a hálózattal, több DNS-el is próbáltam, de ugyanaz a jelenség, egyszerűen lassú a sávszélesség arrafelé. más irányba meg jó. volt már ilyen, valamit félrekonfigoltak, és elroutolnak a franc tudja merre, lehet, hogy valami usa szerverről jön a stream egy közelebbi cache helyett.

(#70187) Intruder2k5 válasza szpetya007 (#70185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 120Mbps kábelen értendő, a WiFi-n elérhető sebesség nagyon sok dolgon múlik, de a Telekom-on nem.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#70188) MrPetya19 válasza kentucky (#70183) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem most is van probléma, sőt még mobilneten is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#70189) wmati válasza szpetya007 (#70185) üzenetére


wmati
addikt

5Ghz lehet megoldás mondjuk.

(#70190) szpetya007 válasza Intruder2k5 (#70187) üzenetére


szpetya007
csendes tag

A telekomon nem az oké, de a routeren igen. Vezetéken megvan a sebesség, és másik routerel is nagyobb. Viszont ennek a routernek is tudnia kéne bőven ezt a sebességet ezért nem értem a dolgot.

(#70191) szpetya007 válasza wmati (#70189) üzenetére


szpetya007
csendes tag

Az eszközeim nem tudják a 5öst sajnos.

(#70192) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Hát srácok ez a YT probléma érdekes, és szerintem inkább YT-hoz köthető, mint a Telekomhoz, ugyanis én tegnap az első "jelentések" után is néztem gépen videót, majd lefekvésnél a TV-n lévő app is simán vitte a FHD videót és jelenleg is hasonló a dolog, simán megy.

szpetya007
Megkérlek, hogy 5 percen belül használd a szerkesztést, és jelöld, hogy kinek válaszolsz! Köszi.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70193) Tin válasza DJ. Ru$y (#70192) üzenetére


Tin
veterán

ha igen, akkor lehet akár google is. az oldalak is lassabban töltődnek le a google reklámelérések és egyebek miatt, úgy tűnik. de persze hogy ez most telekom -> google kettő közül melyik... érdemes lenne más szolgáltatóval is megnézni.

(#70194) kentucky válasza DJ. Ru$y (#70192) üzenetére


kentucky
őstag

Sajnos a probléma a telekom hálózátban keresendő. :(

(#70195) Intruder2k5 válasza szpetya007 (#70190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állíts be egy olyan csatornát, amit senki más nem használ a környéken. 300Mbps linksebességre képes eszközökkel, kedvező környezetben, akár 100Mbps fölé is mehet a valós sebesség. De az esetleges további kérdéseket inkább ide írd...

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#70196) DJ. Ru$y válasza kentucky (#70194) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha ennyire biztos vagy benne, legalább jelentetted/jelentettétek hibára? Magától nem fog megoldódni, ha tényleg szolgáltatói hiba, bár én ezt még mindig nem írnám alá, ugyanis nekem ezeket a tüneteket néha produkálja a céges hálózatunkon, ami TARR alatt működik és visszatérő probléma.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70197) kiiso válasza DJ. Ru$y (#70196) üzenetére


kiiso
tag

Én most bejelentettem! Ügyintéző sajna elég hitetlenkedve fogadta, nem ártana ha más is jelentené. :K

(#70198) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy egy telekomos Sagemcom kábelmodem blokkolja a PPTP VPN-t. A model felületére nem tudok bejelentkezni, mert nem tudom a jelszót. Mit lehet ilyenkor tenni?

Ilyen a modem felülete:

[ Szerkesztve ]

(#70199) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Sziasztok.

Albérletben lakom, lakótársam nevén van internet és telefon előfizetés. A különböző sport események miatt szeretnék tv-t, mivel 2 hónapja, nem sikerül megállapodnunk, hogy rendelje meg a tv előfizetést, ezért én fogok csak tv-t kötni a lakásba. Gondolom sajnos arra nincs mód, hogy kedvezményes áron kapjam a tv szolgáltatást mintha a 3-as csomagban lenne, függetlenül, hogy ezek vannak/lesznek a lakásba csak más előfizetőnél. Inkább az a kérdés, hogy kell valami kompromisszum a jelenlegi eszközök miatt, vagy hoznak minden szükséges eszközt/kábelt, hogy párhuzamosan tudjon menni a jelenlegi net, illetve a majdani ip tv.

(#70200) #78121280 válasza Superhun (#70198) üzenetére


#78121280
törölt tag

A belépéshez szükséges adatokat a sagem talpán oldalt egy címkén találod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.