Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) mlinus


mlinus
őstag

különböző ip tartományok más routinggal rendelkeznek T-nél, szóval elképzelhető. Én is váltogattam régebben, mert néha egyiknél szar volt a ping egy szerverre játékban, másikkal viszont jó volt.

(#46752) Barni22 válasza mlinus (#46751) üzenetére


Barni22
tag

akkor nem modem hiba?gondolom te is úgy váltogattad hogy ki-be kapcsoltad a modemet?!

Barni

(#46753) villamos válasza Barni22 (#46752) üzenetére


villamos
őstag

Nem szükséges a modemet állandóan kikapcsolni, elég ha előbb kijelentkezel, egy kicsit vársz, majd újra bejelentkezel. (akármi@t-home.hu:jelszó páros) Ilyenkor is új ip-t fog adni.
Ez viszont csak modemmel működik, hgw -vel már nem.
Ez az egy dolog tetszett a dsl -ben. Sajnos ezt már nem tudom megcsinálni ezzel a csoda hgw -vel.
Elvileg pedig tudna pppoe pass through -ot, de a beállításoknál az opció szürke, nem elérhető, gondolom admin jogosultság kellene hozzá, de lehet hogy azt a T-s szerelők sem tudják.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#46754) Gubek-Einste válasza Barni22 (#46752) üzenetére

Óvatosan a modem ki/be kapcsolgatással mert könnyen kaphatsz SNR lock-ot emiatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46755) mlinus válasza Barni22 (#46752) üzenetére


mlinus
őstag

Csak jelentkezz ki/be. Routeren belűl is lehet természetesen.

Viszont ha túl sokat csinálod, akkor nem fog beengedni pár percre, szóval azzal is vigyázat :P

(#46756) MajaG válasza villamos (#46753) üzenetére


MajaG
senior tag

Milyen hgw-d van?

(#46757) sanzi89 válasza Gubek-Einste (#46754) üzenetére


sanzi89
addikt

Mit jelent az SNR lock? :B

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46758) #41133696 válasza sanzi89 (#46757) üzenetére


#41133696
törölt tag

"A jelenség amit tapasztalatok jómagam SNR lock fantázianévvel illettem. Az történik, hogy az ADSL port sebességét egy kiszámolt maximális értékhez rögzítik, és ezzel a módszerrel képeznek extra zajtartalékot a vonalakon."

http://forum.t-home.hu/mvnforum/printpost_post,166853

(#46759) sanzi89 válasza #41133696 (#46758) üzenetére


sanzi89
addikt

:R

Más kérdés. Volt egy EPC3925-ünk, ez a kb 100 user miatt folyamatosan haldoklott, cserélve lett egy EPC3212-re és mögé lett rakva egy TP-Lin ER6120. A csavar, hogy van IPTV előfizetés is, amit jó volna használni. Az egyik szerelő azt mondta, hogy ezt a 3212-vel nem lehet használni, pontosabban lehetne, de mivel csak egy portos ezért vagy IP TV vagy net. Most volt kint másért egy másik szerelő, aki azt mondta, hogyha a router tudja a Multicast-ot, akkor menni kell az IP TV-nek router mögül is. Kérdésem, hogy mire gondolhatott pontosan, valamint, hogy miként deríthetem ki, hogy az ER6120-as tudja-e a szükséges szolgáltatást?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46760) zoli62


zoli62
addikt

Sok évi használatután tegnap elindítottam az ADSL előfizetésem, mert 10 Mbs-nál nagyobb sávszélesség nem várható itt a közeljövőben,és drágábban tudom csak meghosszabbítani. Két éve, amikor a Netmánia S-re áttértem, kaptam egy Dlink 360 R+ modemet. Kérdésem az, hogy ilyenkor ezt vissza kell juttatni, vagy nálam marad?

(#46761) Gubek-Einste válasza sanzi89 (#46759) üzenetére

A legegyszerűbben úgy, hogy rá dugod az IPTV box-ot és ha megy akkor tudja amit kell, ha nem akkor kell megnézni a beállításokat de szerintem mivel egy komolyabb típus így nagy valószínűséggel meg lehet oldani az IPTV használatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46762) djculture válasza zoli62 (#46760) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ hogy szereld magad csomagos e (fizetni kellett érte) vagy a szolgáltatóé. Ha szolgáltatós akkor vissza kell vinni mert több ezer forintért kiszámlázzák az árát.

[ Szerkesztve ]

(#46763) zoli62 válasza djculture (#46762) üzenetére


zoli62
addikt

Szerelő hozta ki anno. Úgy tudom, hogy jelképes 1 Ft volt az ára.

(#46764) kojanika3


kojanika3
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérem IP kamera ügyben. Telekom kábelnetem van Dlink DCM704-es modemrouter csodával, amiben két hónap alatt sikeresen beállítottam az YCAM Black IP kamerámnak egy port forwardot.
Az élő képe kíválóan átjön külső eléréssel, de mozgásra nem küld emailt. A kamera beállításaiban minden be van lőve (még ddns is no-ip-vel), amit ki is próbáltam egy UPC kábelneten (modem+saját router) tökéletesen jöttek az email-ek.
A Telekom ügyfélszolgálatán feloldattam a levelező SMTP portokat gmail SSL465, egyéb 25-ös. Van t-online-os email címem , azzal is kipróbáltam, az sem küldi. Ellenben az Outlook prg-ban a t-online, gmail, freemail, minden megy! Két dologra gondoltam, a D-Linkben még valami port triggering is kellene, vagy a T-online blokkol még valamit? Annyit kinyomoztam, hogy a DCM-ben a Bridge mód le van tiltva, nehogy "csak modemként" akarja valaki használni saját routerrel!!??? Azt viszont nem tudom a routerben a DMZ menyire van letiltva (feltevés, kitellik a cégtől...). Ide is betettem, kipróbálásként az IP cam-et, kép volt, emailt továbbra sem küldött. Hol keressem a hibát? (Tudom, váltsak szolgáltatót, de egyeduralkodó ezen a területen sajna,csak modemet meg nem adnak)
Köszi a hozzászólásokat!

keresemahipernetet.com

(#46765) TibChee


TibChee
tag

Megszűnt a T-nél a tripla kedvezmény, vagy csak szimplán vak vagyok?
Úgy emlékszem, hogy ~1 éve, amikor a szerződést kötöttem, volt egy csomagösszerkó valami, ahol megadtam, hogy nekem mik kellenek, és kiírta, hogy a megadott címen ezek a szolgáltatások mennyire jönnének ki. De most nem találom, csak külön-külön tudom ezeket megnézni.

(#46766) villamos válasza TibChee (#46765) üzenetére


villamos
őstag

Portfólióváltás van, nem működik az online felület.
Remélhetőleg a cégnevet nem fogják megváltoztatni, mint legutóbb, aztán lehet hogy Magenta Sunshine Hungária Telekommunikációs NyRt lesz majd a nevük... :DDD

(#46756) MajaG: A csodás HG8245.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#46767) salapp válasza TibChee (#46765) üzenetére


salapp
addikt

Két szolgáltatásra történő előfizetés esetén a duo kedvezmény utódja a 20% kedvezmény.
Három szolgáltatásnál pedig a 25%-os kedvezmény.

Analóg telefon előfizetést nem lehet majd ilyen kedvezmények alapjául venni, tehát ezeket célszerű átváltani digitális telefonra.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46768) TibChee válasza villamos (#46766) üzenetére


TibChee
tag

Az egy dolog, hogy belépni nem tudok, de hogy ez sem működik. Csodás... De akkor legalább nem én vagyok a béna. Ez megnyugtat. :D

(#46767) salapp: Köszönöm a választ! :R

Rám, mint jelenlegi előfizetőre (akinek hamarosan lejár a hűsége) akkor nem vonatkoznak az új akciók (már ha vannak, mert a honlapon nem látok semmi ilyesmit, de néhány hónapja volt valami, ugyanez a pakk, ami nekem van, valami 1500 Ft-tal olcsóbb volt, vagy hogy)?

Telefon az nálam csak dísznek volt lényegében, a szerződésben "kábeltelefon" névvel illették. A HGW egy portjára kellett volna kötni, akkor elméletileg digitális, bár nem tudom a kedvezmények szempontjából ez minek számít.

[ Szerkesztve ]

(#46769) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy tripla előfizetésem "rezes" adsl-iptv és mellé analóg telefon.
Szeptember végén lejár az adsl-re a hűségem az ügyfélszolgálat azt mondta, hogy nem tudja meghosszabbítani csak úgy, hogy az analóg telefon helyett digitálist ad.
Idáig nekem gond nélkül ment a rezes adsl és az iptv, ha váltanak digitális telefonra akkor kicserélik a jelenlegi pirelli routeremet?
Milyen routert adnak és mi a tapasztalat ezekről?

(#46770) zoli62 válasza salapp (#46767) üzenetére


zoli62
addikt

Átmeneti ideig analóg telefon mellé is tudnak aktiválni dupla, vagy tripla kedvezményt. Tegnak kifogtam egy alapos tájékozott telefonos ügyintézőt, és ő világosított fel erről.

[ Szerkesztve ]

(#46771) #41133696 válasza zoli62 (#46760) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szolgáltatótól illetve csomagtól is függ, hogy hogyan járnak el. Anno amikor Invitelről váltottam T-re, az Invitel is úgy emlékszem itt hagyta a szürke 360 R-et, aztán most legutóbb amikor ADSL2+-ról VDSL2-re váltottam a korábban a T által itt hagyott - és egyébként sosem használt - fekete 360R-et sem kérték vissza. Itt pihen egy dobozban. Azt azért nem használtam, mert volt saját tulajdonú 321B-m, csak mivel sebesség problémák voltak, itt hagyott egy ilyen modemet a szerelő. Rendes volt, de egyébként nem az oldotta meg a sebesség gondot, hanem a VDSL2-re váltás :DDD

(#46772) salapp válasza zoli62 (#46770) üzenetére


salapp
addikt

Igen, de jobb, ha a köztudatban már most úgy szerepel, hogy analóg telefonra nem jár a kedvezmény.
Kellemetlen lesz így is sok nyugdíjasnak, hogy egyik hónapról a másikra jóval magasabb összegről kap csekket, mert időközben a kábeltv+analóg telefon csomagjára megszűnt a "duo" kedvezmény.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46773) balint82


balint82
senior tag

A T-HOME.hu-n az elmúlt hónapokban olyan jól meg lehetett nézni, hogy egy címen milyen szolgáltatások és milyen áron érhetőek el ('az állítsd össze saját díjcsomagod' opciót kellett választani, de most ez nagyon nem találom).
Ha még létezik ilyen szolgáltatlás esetleg valaki tud dobni nekem egy linket? :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#46774) Garold válasza balint82 (#46773) üzenetére


Garold
senior tag

Kicsit vissza kell olvasni.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#46775) balint82 válasza Garold (#46774) üzenetére


balint82
senior tag

Köszi, akkor sorry mindenkitől.

Google Pixel 4a

(#46776) sarkan válasza zoli62 (#46770) üzenetére


sarkan
aktív tag

A rezes hálózatra adott digitális telefon az az ISDN telefon?

(#46777) .:ZS:. válasza sarkan (#46776) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Jelen értelmezésben nem, a VoIP-ot tekintik digitális telefonnak.

(#46778) sarkan válasza .:ZS:. (#46777) üzenetére


sarkan
aktív tag

És ez milyen új eszközök bekötésével jár és a meglévő telefon készülékek maradhatnak vagy mennek a kukába?

(#46779) .:ZS:. válasza sarkan (#46778) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Kapsz egy Home Gateway-t, ami egy DSL modem+router egyben, ez lesz tulajdonképpen a VoIP kliens, és ő ad majd analóg vonalat a kimenetére amire rádughatod az analóg készüléket. Szóval nem kell lecserélni az analóg készüléket. Távtáplálás viszont nincs, így riasztónak használhatatlan, a fax meg hivatalosan nem támogatott, vagy megy vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#46780) sarkan


sarkan
aktív tag

Jelenleg a riasztó távfelügyelete a telefon vonalra rákötve, akkor ez nem fog menni?

(#46781) .:ZS:. válasza sarkan (#46780) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Azt hiszem nem, de majd az okosabbak megmondják, totál hülyeséget nem akarok mondani

(#46782) #41133696 válasza .:ZS:. (#46779) üzenetére


#41133696
törölt tag

UPS -re kell kötni.

(#46783) sanzi89 válasza sanzi89 (#46759) üzenetére


sanzi89
addikt

Összeraktam a cuccot, átmenetileg egy projektorral. A gondom, hogy nincs adás. Minden megjelenik a képernyőn - beállítások, látom éppen melyik csatornán milyen műsor meg, hol tart, stb - de magát az adást nem látom képként. Mi lehet a gond?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46784) djculture válasza sarkan (#46769) üzenetére


djculture
félisten

Pirelli? Az nem home getaway már eleve?

(#46785) Heimdallr75 válasza sarkan (#46780) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Beszélj a riaztó gyárójával, üzemeltetőjével, és ha mindenki úgy akarja nem lesz gond. (sajnos 10-böl 6 esetbe van) továbbá én nem bíznék riasztót (értéket vagyont) erre a voipos szemétre.
kérdés a távfelügyeletet biztosító cég, és a biztosító mit szól hozzá, erre kérdezz rá mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#46786) djculture válasza Heimdallr75 (#46785) üzenetére


djculture
félisten

Én ezen már túlestem. Kár az időt beleölni. Telekom nem garantálja a működését csak analóg rendszeren gyártó szintén , szerencsére nekem 2 évig marad ez.
Utána majd gondolkozok hogy milesz. Ami amúgy legjobban idegesít hogy szünetmentest tegyek a hwg alá. Sehol senki nincs itthon és műszererészként már nem egy szünetmentest láttam már elpukkanni apc márkából is és 50-100k-s szériát. Egyik helyen egy banki iroda égett szét másik helyen meg egy lakóház.
A jó franc se hagyja működni felügyelet nélkül, egyszer van meg a baj és volt házad nincs házad.

Maximum ugy merném ugy hagyni ha valami füstérzékelő renmdszert kötök be ..

[ Szerkesztve ]

(#46787) .:ZS:. válasza Heimdallr75 (#46785) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Bár nagyon nem vagyok otthon ilyen cuccok árazásában, de talán manapság praktikusabb egy szünetmentes tápegységgel ellátott GSM modulos távfelügyelet felé menni. Előbb-utóbb úgyis kivágják mindenki alól az analóg fővonalat, a VoIP meg tényleg nem túl megbízható ilyent téren.

(#46788) Heimdallr75 válasza .:ZS:. (#46787) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Igen ez lett volna a következő javaslatom, nem vészes az árazásuk se, és még szünetmentes se kell ,sima kis akkuval árulnak 10-20k közt már. Végül is a gsm nem más mint egy egyszerű butafon, ami egy pici akkuval is elmegy 3-5 napig.
Persze mikor pár ezerért árulnak gsm zavarót ez sem egy életbiztosítás, mondjuk a HGW+voipnál egy fokkal jobb.

(#46786) djculture:
Akkor jól sejtettem hogy a biztosítóval lesznek gondok a nem garantált működés miatt.
Hát apc-t már láttam pukkanni jómagam is, persze meg lehet oldani drágábban, ami alpból biztosított, de hát ezek a cuccok ha 20 W-nál többet esznek akkor már baj van, szóval igen, nehéz eset.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#46789) djculture válasza Heimdallr75 (#46788) üzenetére


djculture
félisten

Igen van olyan ami már erre is biztosított de az nem a mi általunk megffizethető otthoni 50-100k-s széria hanem redundás ups széria ami 200k alsó hangon. Biztositók meg eleve megkövetelik az ilyet ha tényleg egy biztonsági rendszer van rákötve hogy bármi van legyen a rendszerben egy tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#46790) dr.bubo válasza djculture (#46786) üzenetére


dr.bubo
őstag

Rádiós távfelügyeletre kell kötni. A legtöbb távfelügyeletes cég biztosítja hozzá az eszközt is. (Persze a havidíja 500-2000 Forinttal több, mint a telefonosnak).

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#46791) djculture válasza dr.bubo (#46790) üzenetére


djculture
félisten

Igen azt néztem már én is hogy az is egy megoldás. De nekem 2 év múlva lesz aktuális, amig ez üzemel hozzá nem nyúlok mikor tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#46792) senki66


senki66
senior tag

Üdv,

Anyukámnak ma hosszabbítottunk hűséget Interaktív Sat tv-re, eddig csak sima Sattv volt. Az interaktív miatt eszközt is cserélnek. Tudja valaki milyen stb-ét adnak manapság interaktív sat tv-hez, illetve ha többfélét is adnak, melyiket érdemesebb kérni? (nekem IPTV van nem ismerem a sattv-és eszközöket) ?

(#46793) MajaG válasza senki66 (#46792) üzenetére


MajaG
senior tag

Huawei, Kaon. Kaon gyorsabb sokkal.

(#46794) Voice24 válasza senki66 (#46792) üzenetére


Voice24
őstag

Ha nem változott (márpedig tudtommal nem), akkor Huawei stb van, pvr-es és sima.

(#46795) senki66 válasza MajaG (#46793) üzenetére


senki66
senior tag

Pontos típust is tudtok mondani, hogy utána nézhessek a neten?

(#46796) d.beni válasza MajaG (#46793) üzenetére


d.beni
aktív tag

akkor érdemes felváltani interaktiv sat tv-re.
nekem is ami most van rémesen lassú..

(#46797) senki66 válasza Voice24 (#46794) üzenetére


senki66
senior tag

Nekünk nem felvevős kellene.

(#46798) PhoenixSzG válasza senki66 (#46797) üzenetére


PhoenixSzG
tag

(#46799) vigyori78 válasza senki66 (#46797) üzenetére


vigyori78
őstag

Mostanában ezt hozzák : LINK
Huawei EC2208S sima, EC2218SS a felvevős de nagyon lassúak :(((

(#46800) #41133696


#41133696
törölt tag

Hát nekem sima SAT TV-n két Sagem DS86 HD és egy ADB 5800 van. A kezdetekben a Sagemekkel sok gondom volt, lefagyott lassan kapcsolt be, lassabban váltott programot. Aztán szoftverfrissítésekkel ezeket megoldották. Most annyi érdekesség van vele, hogy a Sagem érezhetően lassabb mint az ADB, de csak azért, mert utóbbi villámgyors. Azóta a Sagem-ek nem fagynak le szinte sosem. Nem is emlékszem mikor fagyott utoljára bármelyik is. Illetve ha több óráig nincs használva a távirányítója akkor hajlamos a 22x-et 22-nek venni :) Az ADB nagyon gyors, de nincs programlistája. Egyéb gondom nincs vele, Interaktívra meg ameddig lehet nem váltok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.