Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157701) ripla


ripla
őstag

Ennyire nálam sem rossz azért.
Vienna felé, 531/470 Mbps mobilon, wifivel, 0 packet loss, 13ms latency. Nálam csak bizonyos weboldalakkal van probléma. Amúgy 2000/1000.
Nem tudom hogyan kell ezt a képet betenni mobiltelóról.

[ Szerkesztve ]

(#157702) Multibit válasza ripla (#157701) üzenetére


Multibit
veterán

Csinálsz egy screenshotot és beilleszted ide. A screenshot készítés mikéntje márka-/típusfüggő.

(#157703) Capella válasza KFORboy (#157673) üzenetére


Capella
senior tag

Még egy megoldás van, ha a windowsos Mini PC annyira nem játszik.
Az Android TV rendszerre a Hisense által kifejlesztett Odin browser viszi a TV GO-t. Sideloaddal lehet feltenni, ha sikerül rátolni a tévéokosítóra.
Én végül nem próbáltam ki az említett MinDig TV használat miatt.
A Google Playről nem lehet feltenni, legalábbis mobiltelóra azt írja, nem kompatibilis. Kérdés direktben, és a tévéokosító. :U

(#157704) Capella válasza Capella (#157703) üzenetére


Capella
senior tag

Plusz kérdés, ha maga az Odin browser összejönne is, akkor a Telekom így is csekkolja-e, hogy rootolt-e a rendszer az okosítón?

(#157705) taki01 válasza Capella (#157704) üzenetére


taki01
őstag

Így nem fogja mert azt hiszi, hogy böngészőből vagy

(#157706) NeoPampalini válasza devast (#157700) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Ja, ezt nem tudtam, bár leeshetett volna. :D

IPv6 ide vagy oda, most reggel is volt döccenés egy húsz perce, az időkép.hu-ra kellett várni jó sokat, mire történt valami (IPv6 traceroute alapján most a terelés iránya Svédország volt). Tegnap óta picit jobb a helyzet, mint mondjuk egy hete, amikor kétpercenként volt valami ötperces szarakodás...

(#157707) simonjoe válasza Shkiz0 (#157697) üzenetére


simonjoe
őstag

Teljesen igazad van, de egy-két ügyfélre nem fognak reagálni, itt a tömeges szerződésbontás lenne a hatásos nyomásgyakorlás.

Joe

(#157708) Capella válasza taki01 (#157705) üzenetére


Capella
senior tag

Biztosra nem tudtam, legfeljebb reméltem, hogy csak az appban van ilyen ellenőrzés.
De egyszerűbb lett volna kipróbálnom, meg hogy telepíthető-e sideloaddal a browser.
Nos sideloaddal nemigen, mert amit fentebb linkeltem, az nem .apk fájlként tölthető, hanem .xapk, amire azt írják, hogy telepíteni kell előbb az oldal app kezelő áruház apját, és azzal telelepíthető majd a .xapk.
Hirtelen tettem is egy próbát egy régebbi Samsung S21 Ultra telefonnal, és igen telepíthető arra is az Odin browser.
Az igaz, hogy kiírja, hogy nem kompatibilis de működik, elindítható a program. Egyelőre más kérdés, hogy nem jön fel valamiért a képernyő billentyűzet, így használni ezen nem lenne egyszerű, de amúgy se volna érdemes.

(#157709) Sumi


Sumi
aktív tag

Sziasztok! Nektek sem elérhető több hálózatból a telekom levelezése? Pl. digi hálózatból?

(#157710) SwaZy1337 válasza Sumi (#157709) üzenetére


SwaZy1337
tag

Szia! Gondok vannak a webmail felülettel, most kaptuk az értesítést. :D Türelmet kérünk!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem is érdekel az üzlet, a tájékoztatást megköszönni nem bűn..."

(#157711) Sumi válasza SwaZy1337 (#157710) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nem csak a webmaillel volt gond, a mail.t-online.hu sem volt elérhető

[ Szerkesztve ]

(#157712) ripla


ripla
őstag

Szóval nálam akkor gép előtt ilyen a 2000/1000-s net.

Érdekes amúgy, hogy vajon melyik a pontosabb, mert egy másiknál meg ezek az értékek.

Viszont továbbra is az van, hogy vannak olyan weblapok, amiknél 6-7 perceket várok mire betölt mindent.....

[ Szerkesztve ]

(#157713) kali válasza ripla (#157712) üzenetére


kali
legenda

Az első direktben a Cloudflare irányt méri, az csak arra vonatkozik.
Minden más irányban lehet jó a sebesség, ahogy azt a Speedtest is mutatja.
Vagy itt mérj: [link]

[ Szerkesztve ]

(#157714) jobarat01 válasza ImpersonatoR (#157689) üzenetére


jobarat01
tag

Valamit rosszul csinálsz, nekem is és még sokaknak működik

[ Szerkesztve ]

(#157715) mlinus válasza jobarat01 (#157714) üzenetére


mlinus
őstag

nekem működik, de gyakran dobnak dns hibát weboldalak - pedig többször töröltem a dns cache-t.

(#157716) degec


degec
senior tag

Tiszteletem,
Nem tudjátok véletlenül mostanában optikára milyen végponti eszközt adnak? Jelenleg nekem 5655 fast2 cuccom van, baja nincs, DE esetleg az újabbak nem tudnak olyat, hogy WIFI-t napszakra, időszakra, ki-be kapcsolnak ?? Köszönöm... :R

(#157717) SwaZy1337 válasza degec (#157716) üzenetére


SwaZy1337
tag

Hali!

Alapból te tudod a Telekom alkalmazásban ezt beállítani, de ez is egy olyan kényelmi funkció, ami nem mindig működik, így ha beállítod és jön egy frissítés és nem látod hónapokig az opciót, akkor nem tudsz rajta változtatni. :D

Szóval én nem ajánlom. :(

u.i.: Ez nem modem kérdése, ezt mindegyiknek tudnia kell az alkalmazásból, HA működik az opció.

"Ha nem is érdekel az üzlet, a tájékoztatást megköszönni nem bűn..."

(#157718) degec válasza SwaZy1337 (#157717) üzenetére


degec
senior tag

Köszi helpet !
nem is használok T appot minek :D ott a Telekom Céges felületem, nekem kényelmesebb..de ott ilyen nincs. Routerek se mind tudják ezt..na majd akkor, veszek egy komolyabb rotert...

(#157719) SwaZy1337 válasza degec (#157718) üzenetére


SwaZy1337
tag

Jobban jársz, az tuti! :D

"Ha nem is érdekel az üzlet, a tájékoztatást megköszönni nem bűn..."

(#157720) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Jó ez a telekom...xD :D
**én is copok esténként, de van VPN... :)

(#157721) Matrox1995


Matrox1995
tag

Azt hiszem a csúcson vagyunk a Telekom peering ügyében.
Most már a KIFÜ-vel sincs normális peering.

[ Szerkesztve ]

(#157722) devast válasza ScomComputer (#157720) üzenetére


devast
addikt

Akit ez zavar, és van rá lehetősége az váltson internet szolgáltatót. Vagy fizessen pluszba vpn-t, azt üzenve ezzel a telekomnak, hogy ilyen görénységet nyugodtan megtehet bármikor a fizető ügyfeleivel.

(#157723) mlinus válasza devast (#157722) üzenetére


mlinus
őstag

Én szívesen váltanék vodafone-ra, de amit adnak ONT-ot azon nincs PPPOE passthrough ami nélkül elég necces a helyzet... szóval nem olyan egyszerű ez sajnos

(#157724) Kbali válasza devast (#157722) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vagy jelezze a CF felé (esetleg az adott szolgáltatásnál, hogy ne az ingyenes CF peeringet használja).
Esetleg jelezze a Telekom felé, hogy hajlandó kifizetni a felárat, mert az általa használt weboldalak/szolgáltatások igénylik ezt.

(#157725) devast válasza Kbali (#157724) üzenetére


devast
addikt

Mit jelezzél a CF felé? Mint felhasználó én az isp-nek fizetek, és tőle várom el a normális szolgáltatást. Nem állok semmilyen üzleti kapcsolatban CF-el. Az, hogy a telekom körbeutaztatja a csomagot a fél világon és úgy adja át a cf-nek az nem a cf hibája, és konkrétan semmit nem tud kezdeni vele.

(#157726) Zsiráfapu válasza Matrox1995 (#157721) üzenetére


Zsiráfapu
csendes tag

Ott más hiba volt. Véletlenül nem a Telekom hibázott.

Not trying, is lost by default.

(#157727) Matrox1995 válasza Zsiráfapu (#157726) üzenetére


Matrox1995
tag

Majd holnap megnézem.
Mindenesetre a telekom.hu IPv6-on már 1-2 hónapja is így volt. Most az volt, az "újdonság", hogy már a v4-es címek is mennek/mentek egy osztrák "körútra".

(#157728) boborján2 válasza ScomComputer (#157720) üzenetére


boborján2
aktív tag

Köszi a videó linket. Sikerül a paintos baromkodással 3 percet értelmetlenül elpzarolnom. De legalább nem derült ki semmi. Bár lehet végig kellett volna nézni,de nem bírtam.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#157729) apci2


apci2
friss újonc

Sziasztok, hátha valaki látott már ilyet, mert én még nem...
1000/25 kábelnet, gyári eszköz bridge módban, saját router. A speedtest szerint hozza is a Telekom. Torrent kliens megfelelően publikálva, port tester oldal látja a nyitott portot, a kliens saját tesztje szerint is minden OK a listen porttal.
Egy router csere/modem restart előtt minden szép és jó volt, de most valami megmakkant.
A seedelés szépen megy, 3 M/s a feltöltési sebesség, de a letöltés gyakorlatilag nulla (linux ISO 53 perce tölt, 6,0 KiB/sec átlagsebesség). Két klienssel, két gépről, 3 különböző oldalról származó torrenttel is ugyanaz vagy rosszabb a szitu (3 nap alatt sikerült 43 Mb-ot tölteni).
NAT-ot nem látok, a routerem wan portja ugyanazt állítja, mint amit a whatsmyip lát. Kívülről normálisan elérem a reverse proxy-t és a konténereimet.
Szolgáltatói oldalon van/lehet valami korlátozás?

(#157730) ImpersonatoR válasza jobarat01 (#157714) üzenetére

Ipv4 vagy ipv6 al használod ?

Ha "jól" működik akkor 200 Mbit re van korlátozva a sebességem onnan tudom hogy jó elvileg nem ?

(#157731) tuto558 válasza apci2 (#157729) üzenetére


tuto558
aktív tag

Saját routereden a QoS nincs véletlenül bekapcsolva? Ha igen, akkor próbáld meg úgy, hogy azt kikapcsolod, nálam sok esetben korlátozta a letöltést egy Asus routeren bekapcsolt QoS.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#157732) apci2 válasza tuto558 (#157731) üzenetére


apci2
friss újonc

Köszi az ötletet, megnéztem, de nincs QoS bekapcsolva

(#157733) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyerekek Szegeden mi van a Telekom vezetékes internettel? A szombat esti vihar óta csak panaszkodást hallok, ma már van aki nálam fog dolgozni home office-ban mert a Digivel szerencsére azóta sincs gond.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#157734) garga01 válasza Narxis (#157733) üzenetére


garga01
őstag

Biztos elszállt pár erősítő, de mindig nehezen találják meg. Munkatárshoz is a 2. szerelő ment ki, mikor hetekig sz.rakodott, az találta meg h ja a padláson (társas) bedöglött. Ilyen nagy viharnál meg simán beázhatott ami oszlopon van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#157735) Essejó válasza degec (#157716) üzenetére


Essejó
veterán

Olyat keress bene, hogy Szülői felügyelet / Wifi és ott ki be tudod kapcsolni adott időpontra beállítva.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#157736) degec válasza Essejó (#157735) üzenetére


degec
senior tag

:R :Y

(#157737) degec válasza Essejó (#157735) üzenetére


degec
senior tag

beléptem mobiltelon wifin telekom appba, de ilyen még véletlenül sincs :D ez céges előfizu lehet azért. mittóm.. ;] addig nem jut el hogy kiírja a mobil előfizukon kívül, hogy milyen vezós és infós szolgáltatásaink vannak, Telekom üzleti web felületen tökéletesen látszik minden, gondolom pariba kéne lennie a csoda appnak webbel, de nem de nem. :W

(#157738) kali válasza degec (#157737) üzenetére


kali
legenda

Ilyenek lennének:

És mint látszik a képeken, nem muszáj (adott) WiFi kapcsolaton belépni az alkalmazásba, mobilinternetes is megy, így bármikor, bárhonnan vezérelhető. (Nehogy kizárd magad a távelérésből a Wi-Fi lekapcsolásával :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#157739) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok,

Haver Telekom vezetékes internetet szeretne beköttetni az új lakásba, de sajnos nincs tapasztalat / ismerős a városban, lakás közelében, hogy milyen minőségű a szolgáltatás.

Amennyiben a Telekom WebShopból rendeli meg a szolgáltatást, beszerelést stb., ugyanúgy van 14 napos elállási joga, amennyiben nem az elvárt színvonalú a szolgáltatás?

Köszönöm :R !

(#157740) enginev3.0 válasza qltsar (#157739) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, de lehet egyszerűbb hűség nélkül kötni, bekötési díj szerintem 5ezerft körül van, és akkor nincs láncraverve

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#157741) efemm válasza qltsar (#157739) üzenetére


efemm
tag

Vannak itt helyi fórumok, kérdezd meg a megfelelőben, hogy kinek mi a tapasztalata az adott városban. Leegyszerűsítve: a Digi jobb, vagy a Telekom. Az sem biztos, hogy az új lakásában válogathat.

(#157742) qltsar válasza efemm (#157741) üzenetére


qltsar
addikt

Köszi és neked is enginev3.0.

A helyi fórumoknál néztem már, szellem város kategória :DDD...

Amúgy kettő darab választási lehetőség van, egyik helyi szolgáltató másik Telekom és kifújt.

Telekom a hirdetett sebesség / ár miatt lenne jobb - ha ténylegesen tudja hozni amit hirdet.

:R

(#157743) enginev3.0 válasza qltsar (#157742) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha optika, akkor 99% hogy nem lesz gond

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#157744) Kbali válasza qltsar (#157742) üzenetére


Kbali
nagyúr

A sebességből kiderül a technológia, szóval dobd be, mit kínál neki a Telekom.

(#157745) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!
Telekom előfizetésem van egy telekomos set-top box-szal. Van valami módja annak, hogy az M4 Sporton a meccseket normális minőségben lehessen nézni? Botrányosan rossz a kép minősége. Próbáltam átállítani a színkódolást, a felbontást a set-top boxon, de nem lett jobb egyiktől sem.
A TV egy TCL C728, 55"-os készülék. Egyébiránt a 720p, 1080p, stb források szépek rajta, tehát szerintem nem skálázási hiba van.

(#157746) qltsar válasza Kbali (#157744) üzenetére


qltsar
addikt

Optika, ez egyértelmű, írja is amikor kiválasztom a címnél.

Köszi még egyszer & enginev3.0.

:R

(#157747) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Valami ötlet, hogy a KAON CG3000v2 miért osztja ki több eszköznek is ugyanazt az IP címet? A DHCP oldalon kezdő IP címként 192.168.0.100, a befejező 192.168.0.200-ként van beállítva:

(#157748) kabelmania27 válasza apci2 (#157729) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#157749) azbest válasza Jimmy8 (#157747) üzenetére


azbest
félisten

nem lehet, hogy ráduktatok egy másik routert is (pl switch helyett vagy wifi ap célból) és az is oszt címeket?

(#157750) Jimmy8 válasza azbest (#157749) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Nincs semmi, csak a szolgáltatói KAON. Most akarok majd másik routert is hozzáadni, ezért léptem be a kezelői felületbe.

Mod: lehet megtaláltam a megoldást :) : azon eszközöknek az IP címe, melyek éppen ki vannak kapcsolva, ismételten kiosztásra kerül, de mikor újra bekapcsolom pl az adott telefon wifijét, egyből kap egy új IP-t. Tehát a képen szereplő IP adatok a kikapcsolt eszközök esetében használt utolsó IP címet is tartalmazzák. Az nem tudom hogy ez így helyes működés -e? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.