Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) KicsiUbul válasza Kolondrum (#11399) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Lehet azóta van ADSL2+ os DSLAM is. Bár a szerelő az, aki legjobban tudja általában mit lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#11402) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Másnál is rossz a net? Nálam 12-1300-as ping van a bix-re is... Nem tudom mi lehet, de már déltől ilyen. (előtte nem néztem)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#11403) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy az OPTINET szolgáltatásnak dinamikus az ipje?

(#11404) kigyi_23 válasza kigyi_23 (#11402) üzenetére


kigyi_23
addikt

Érdekes a PH meg elérhető 20 körüli válaszidővel, de több olyan szerver is van amelyik most nagyon lassú lett hirtelen.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#11405) KicsiUbul válasza kigyi_23 (#11404) üzenetére


KicsiUbul
őstag

193.239.149.1 ping-statisztikája:
Csomagok: küldött = 100, fogadott = 97, elveszett = 3
(3% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
minimum = 13ms, maximum = 21ms, átlag = 14ms

moddingR Alapból igen

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#11406) kigyi_23 válasza KicsiUbul (#11405) üzenetére


kigyi_23
addikt

Akkor már nekem is jó volt, viszont kb 15:50-ig egész nap iszonyatosan tetű volt a net.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#11407) A&B


A&B
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, remélem tudtok segíteni.

Pirelli DRG A225G routerem van. A telefonvonal meg van osztva, egyik kábel telefonba megy, másik ide routerbe, routerből számítógépbe netkábellel.

A gondom az, hogy tegnap előtt elkezdett az internetkapcsolat szakadozni. Azt hittem nem komoly a gond, és hogy majd minden helyre áll. Aztán később kiderült nagyobb a gond ennél.
Tegnap se és ma se volt folyamatos internetkapcsolat. Bejön az internet, felépíti a kapcsolatot. Aztán pár másodpercig, percig van kapcsolat majd megszakad. A routeren az 'ADSL' led, aminek ha van kapcsolat égnie kéne, de a routeremen ez ilyenkor elalszik és elkezd villogni, szóval látszik hogy újra felépíti a kapcsolatot.

A kábeleket megnéztem, ki is cserélgettem őket. Azonban mindhiába, mivel a probléma nem oldódott meg. Továbbra is másodpercekig van net, esetleg percekig, aztán szétkapcsol.
Nem tudom mi lehet a probléma, és mivel a telefonvonal van megosztva ezért ilyenkor ha nincs net, az azt jelenti telefonvonal sincs (ilyenkor ha a net ledob, a vezetékes telefonunk foglalt hangjelzést ad). Szóval még a 1412-es telefonszámot sem tudom felhívni érdeklődni.

Nagyon hálás lennék ha segítenétek a probléma megoldásában! :)

UI.: egyáltalán nem vagyok nagy számítógépzseni, szóval bocs ha béna vagyok, s bénán fogalmaztam.

(#11408) A&B


A&B
csendes tag

most akkor a routeremmel van a gond, vagy a kapcsolattal?

(#11409) szabod válasza Kolondrum (#11395) üzenetére


szabod
senior tag

Nálunk is ilyen szakadásos probléma volt, de ez még jóval a viharok előtt. Múlt héten jött a szerelő, meg is csinálta. Akkro mondta, hogy a kábelekkel szokott baj lenni, bezavarnak egymásnak. Állítólag pár nappal előttünk is volt az utcában, mert ketten is bejelentették a bajt. Náluk is ugyanezt csinálta és megjvault. Viszont nem tudom, hogy most mivan, mert megint kezdi a szakadozást. Az előbb kb 5-ször szakad vagy kellett nekem bontani a kapcsolatot a lassulás miatt. Mindezt kb 10 perc alatt :((( Remélem ez csak valami ideiglenes zűrzavar (bár már délutátn kezdődött), nem szeretnék megint betelefonálni nekik.

(#11410) polonic válasza moddingR (#11403) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Igen, dinamikus. Ugyanúgy pppoe kapcsolattal megy. Minden csatlakozáskor új ip-t kapsz.

(#11411) Garold válasza polonic (#11410) üzenetére


Garold
senior tag

Elméletben mindig új IP kapsz, gyakorlatban ez nem mindig igaz.
Volt olyan hogy hetekig minden csatlakozáskor ugyanazt az IP-t kaptam. :F

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#11412) szabod válasza szabod (#11409) üzenetére


szabod
senior tag

Hát nem ideglenes, mert ma egész nap szakadozott, és elég gyakran. Mi lehet a problémám. A múltkor a vezetékek babrálásával jó lett, de msot megint hurka a netem. Akkor a modemnek lesz baja? :F

(#11413) GrandeP


GrandeP
őstag

Sziasztok!

A napokban kötötték be az ip-tv-t kaptam ugye ezt a pirelli drg a225-öst routert...

Sajnos a qtorrent így passzív lett.... végig követtem az utasításokat passzív lettem adtam külön ip címet meg stb.... stb... szóval amit írt a portforward.com...

de nem jött össze... valakinek van valami tippje vagy müködő leírása?!

Köszi

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#11414) Kommy válasza GrandeP (#11413) üzenetére


Kommy
veterán

Szia!

Meg akartam neked nézni, hogy hogyan kell beállítania home gateway-en a portforward-ot erre nem tudok belépni a megszokott 3play 3play felhasználói név jelszó párossal. Valaki adjon valami tippet, hogy miért nem tudok belépni ezekkel a kódokkal. Kikapcsoltam már a home gateway-t. Átdugtam a gépet másik portba, próbáltam wifi-ről, másik gépről és nem kar belépni, próbáltam másik böngészőből.

[ Szerkesztve ]

(#11415) GrandeP válasza Kommy (#11414) üzenetére


GrandeP
őstag

Lehet h valaki rólad lopja a netet és átírta a jelszót! :DDD

Egyébként resetre vissza lehet hozni...

Amúgy nagy nehezen sikerült összehozni valamit, most már mindenki aktívnka lát de ha lefuttatom a utorrent belső tesztjét akkor hibát ír ki.... de már nem érdekel... elvileg jó amúgy.

amúgy azt csináltam hogy
Start menü-futtatás ipconfig/all.
Az IP címemnek az utólsó pont utánni számát leírtam.
Majd beléptem a router menüjébe.. Ezután FIREWALL opcióra ezen belül pedig a DMZ-re. Itt ha engedélyezve van(Enable) az Enable DMZ, akkor a lenti kis rublikánál az 1-es számnál van a Public IP Adress, mellette pedig a Client PC IP Adress. Itt amitleírtam számot, az IP címünk utolsó pont utánni számát(számait),azt beírtam, Ezután nyomtam egy SAVE SETTINGS-et és kész!

Aztán mondom most csak qtorrent belső tesztje jelez passzívnak... de az is csak ha tesztelem, mert amúgy meg kint van zöld pipa... lehet h csak bugus a tszt...

De azért köszi h segíteni akartál! :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#11416) Kommy válasza GrandeP (#11415) üzenetére


Kommy
veterán

Nem hinném, azt hiszem én állítottam át csak nem emlékszem mire :((( Jól kibabráltam magammal.

(#11417) Kolondrum válasza szabod (#11409) üzenetére

Ez is ment az oszlopra ott matatott. Ehhez nem értek.

(#11418) Kommy válasza GrandeP (#11415) üzenetére


Kommy
veterán

Na végeztem az újra konfigurálással.

Én adnék egy fix ip-címet a gépnek ez megoldható a routerben is 8így legalább win telepítés után nem kell foglalkozni az ip-cím beállítással). A következőképpen Lan /DHCP Clinet list , ott a gépednek megfelelő soron pipáld ki a fix négyzetet, miután végzett a töltéssel az edit szövegre nyomjál rá és add meg neki az ip címet ami most van mondjuk. Save settings
Annyit kell csinálni, hogy a Nat/ virtual serverbe beírod a következő adatokat. amit beírtál dmz-be utolsó számjegy, TCP/UDP, portszám amit a torrentkliensbe beállítottál, előzőnek megfelelő, pipa, és az add gombra klikk, és a végén Save settings, minden beállítás után kell mert különben nem menti el, ezután mennie kell és a dmz-t pedig kapcsolt ki.

[ Szerkesztve ]

(#11419) cgod


cgod
tag

Jónapokat!

Valaki használt trés ADSL-t érden? Mennyire megbízható? Szakadások? Sávszél? ÖT mbitesben gondolkodom, a jelenlegi kis szolgáltató egy mbitet ad havi hétezerért. Az meg nem olcsó, ahogy néztem trénél havi 5300 környékén van ez 5+vezetékes vonal, ami ugyan maximum hibabejelenteni jó, de így olcsóbb.

Google meg a fórum keresője nem adott értékelhető találatot, azért tettem föl itt a kérdést. Válaszokat meg köszönöm.

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#11420) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Megint en :)
Lassan lejar (~ Aug. vege) a husegem a harmbetusnel, es az lenne a kerdesem, hogy ha lejar, es esetleg atjovok a T-hez akkor TV+net+tel egyideju megrendelese eseten milyen kedvezmenyekre szamithatok? Vagy az oldalon feltuntetett araknal nem lesz olcsobb? :(

Udv. core2

(#11421) polonic válasza Neil Watts (#11420) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
A T-home oldalán a feltüntettek árak tripla kedvezménnyel és hűségidővel értendőek.

(#11422) Neil Watts válasza polonic (#11421) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Szoval a 25 Mbit/s-os Extra, tripla kedvezmennyel (tv+net+tel) es huseggel (1 ev) ertendo?
Na neeeeeeeeeee! :(((

Remelem valamit felreertettem. :D

U.i.: akkor a mostani csomagom ami a harombetusnel van, az itt 16k? Jajjj :(

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#11423) polonic válasza Neil Watts (#11422) üzenetére


polonic
félisten

Igen, ez így értendő.
Egyáltalán nem jobbak az árak. Az internet és a telefon díjai jóval drágábbak. Ha csak emiatt váltanál, akkor maradj a upc-nél.
Nekem is csak azért van t-home, mert akciósan kapom. Jó, az más kérdés, hogy tetszik is a szolgáltatás. De én inkább ár alapján döntök.

(#11424) Neil Watts válasza polonic (#11423) üzenetére


Neil Watts
veterán

"mert akciósan kapom"

Bovebben? :D

Amugy pedig az a 16-18k-s ar egy vicc akkor :D

[ Szerkesztve ]

(#11425) polonic válasza Neil Watts (#11424) üzenetére


polonic
félisten

Nálunk tavaly novemberben vezették be az optikát. Ott, ahol vezetik az optikát, akciós árakon kinálják.
IPTV családi, optinet exra, digitális telefon alap csomag 5680 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#11426) Neil Watts válasza polonic (#11425) üzenetére


Neil Watts
veterán

hat akkor erre nem voltak meg :D

(#11427) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Áprilisban kötöttem T-nél optinetet+iptv-t ,3 próbahónappal ami ingyenes.A prémium opciót is megrendeltem,mert azt mondták ingyen van.Hát nem,próbaidőszak alatt is 1000Ft.Sőt ha le akarom mondani,beltéricsere + fizessek 6-7000 forintot.Hát ez felháborító,a pofámba hazudtak...
Azért írom le hogy más ne lepődjön meg ha kézhezkapja az április számláját:)

(#11428) KicsiUbul válasza szakalistvan (#11427) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha telefonon mondták ezt, akkor reklamálj. Kb mikor, milyen számról hívtad, ez alapján megkeresik a beszélgetést, és ha tényleg hülyeséget mondtak, akkor megkapod a kedvezményt.

Értem én...

(#11429) szakalistvan válasza KicsiUbul (#11428) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Sajnos személyesen kötöttem meg. Nem az a bajom hogy fizetnem kell(persze az is) hanem hogy erről nem tájékoztattak.

(#11430) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

KicsiUbul kolléga segítségével sikerült megoldani minden problémát, ma állították be a 15/1-es csomagot. Kaptam egy D-Link 360R modemet, de inkább be se kötöttem, valszeg stabilabb kapcsolatom lesz a 321B-vel.

Vonali sebességek:

Downstream Line Rate (Kbps) : 15226
Upstream Line Rate (Kbps) : 1086

Már csak azt kell kitapasztalni, hogy szakad-e. Remélem nem :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11431) icab válasza Truman (#11346) üzenetére


icab
csendes tag

Sziasztok.
Nos ennyit a T-comról!

"Társaságunk szakértő munkatársai Európában jelenleg egyedülálló módszerrel megvizsgálták az Önnek nyújtott szolgáltatásunk minőségét ill, az Ön által jelzett probléma megszüntetésének lehetőségeit.A vizsgálatot az ......cég által kifejlesztett ......szoftver segítségével végeztük el azon az érpáron melyen önnek szolgáltatunk....
Az ellenőrzések után úgy látjuk,hogy önnél jelenleg stabilan elérhető max. sebesség
1Mbit/s. Igy az ön ......MT azonosítón lévő internet szolgáltatását a fenti műszaki adottságok miatt 2010 május 12 -én 5 Mbit/s-ről ,1Mbit/s-re módositottuk rendszereinkben.Erre a módositásra a stabil működés érdekében volt szükség."
Tehát az én érdekemben!!!!??

Igen ez egy Európában egyedülálló,-már mint a módszer!!

Még írják,hogy jóváírják a díjat visszamenőleg stb....bla-bla.Amennyiben ez nekem nem ok,akkor"Lehetősége van a szolgáltatás szankciómentes felmondására" MÉG JÓ !!!
Rendes egy cég!!
Tehát amint korábban irtam,hogy sokkal jobb 5x 1 megát eladni,mint 1x 5-öt sztem igaz,még akkor is,ha 5-ből 2 ügyfél felmondja a szolgáltatást! A t-nek ez még mindig jobb fejlesztés nélkűl!![/]
Ez a történet okulás minden leendő T előfizetőnek !!

VIGYÁZZATOK

[ Szerkesztve ]

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#11432) ForRedGlory válasza icab (#11431) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Te nagyon hülye vagy.... :W

[ Szerkesztve ]

(#11433) ForRedGlory válasza szakalistvan (#11429) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Küld be a szerződésed, és ha azon az van, amit állítasz, akkor korrigálni fogjuk ,)

(#11434) icab válasza ForRedGlory (#11432) üzenetére


icab
csendes tag

Tudod kisfiam ki volt hülye? Aki téged a....
Egyébként tehetsz egy szivességet a T-nek,120-as nyelcsapással úgy látom benne vagy a csapatban. :K

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#11435) ForRedGlory válasza icab (#11434) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ne akard hogy megmagyarázzam, hogy miért vagy hülye, mert hidd el nem jönnél ki belőle jól. Peace

[ Szerkesztve ]

(#11436) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

sziasztok !

gyors kérdés: a "fehér" pirelli webes felületét el lehet érni a WAN felől ? csak mert nem nagyon láttam erre vonatkozó beállításokat.

köszi !

(#11437) laci7878


laci7878
csendes tag

Sziasztok.
A segítségeteket kérném mert már a szolgáltató sem boldogul. :(
A hónap elején beköttettem a T-com optikai csomagját,ami 25/5-ös netsebességet jelent.
[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/830579652.png[/URL]
Rögtön a csatlakozás után észrevettem,hogy kb.fél óránként le-le csatlakozik a hálóról.Be is jelentettem,ki is jöttek másnap,rá 3 napra,1hétre-2hétre,és most hétfőn is jönnek.
Mondanom sem kell,hogy modem cserével sem oldódott meg a probléma.
(Előtte fibernetem ,ill.P-R Telekomom-om volt,azokkal nem volt ilyen gondom.)
Rá jöttem tegnap,hogy mi okozhatja mivel rádugtam a laptopra és ott nem csinálja.
A torrent kliensem.Szóval ha esetleg valaki tud valami megoldást,esetleg találkozott már ilyennel,
(anélkül,hogy azt mondaná,ne kapcsoljam be a torrentet)
azt nagyon megköszönném.
:R

[ Szerkesztve ]

(#11438) laci7878


laci7878
csendes tag

bocs,ezt akartam az imént. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11439) laci7878


laci7878
csendes tag

:C

Csak sikerült :N

[ Szerkesztve ]

(#11440) Kommy válasza laci7878 (#11437) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem megválaszoltad a kérdésedet, használj másik klienst, van egy csomó.

(#11441) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Helló
Az miért lehet hogy restetltem a routert/modemot(2in1 pirelli gyártmány :) ) és a sávszélességem visszaesett a felére
7mbit helyett lett 3,5mbit valamint a feltöltés 0.4-ről leesett 0,1mbitre :W
A pingem is jóval megnőtt, aminek idáig 16ms volt most kb 25ms.
A gépet is és a modemet is többször ujraindítottam...
Thx

Daark minimalism

(#11442) Kommy válasza GuB3Ra (#11441) üzenetére


Kommy
veterán

nyomj egy resetet a routerben, hogy újra lekérje az adatokat a t-home szerveréről, elvileg utána megjavul. Tools/Restore router to Factory Defaults.

[ Szerkesztve ]

(#11443) GuB3Ra válasza Kommy (#11442) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

A baj az, hogy ezután lett ilyen... :(
A routerben pedig 8096/512-t ír ki.
Olyan mintha visszaállt volna amire legelőször előfizettünk(4mbit), majd az megduplázták 8mbitre és most megint 3,5

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#11444) laci7878 válasza Kommy (#11440) üzenetére


laci7878
csendes tag

:( Próbáltam már másik klienst használni,de semmi változás. :((

(#11445) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Idáig 6,98/0,42

Ilyen most :W :O
Nincs meg a garantált minimum sem feltöltésből...

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#11446) spammer


spammer
veterán

Másnál sem megy a SAT TV? Nem is esik, nem is fúj a szél, és még sincs adás :(
Mi a franc van mostanában? Ez is olyan szar lesz lassan mint a digi sat? Az elmúlt 1 évben összesen nem volt annyi baj vele, mint az utóbbi 1 hónapban..

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11447) KicsiUbul válasza spammer (#11446) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Sajna ez a technológia hátránya, ha rossz az idő, akkor gondok vannak vele.

Értem én...

(#11448) KicsiUbul válasza GuB3Ra (#11445) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Csinálj egy hard resetet a HGWn. Miután resetelted, hagy úgy pár percig, míg újrahúzza a konfigot.Nálam bejött pár alkalommal. (igaz nem mindig, az esetben HGW csere)

Értem én...

(#11449) GuB3Ra válasza KicsiUbul (#11448) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Elvileg ma jönnek a szerelők szal nem nyúlok most hozzá,de azért kössz a tanácsot :D :D :R

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#11450) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#11430) üzenetére


Motion_Blur
félisten

5 nap alatt egyszer vettem észre, hogy szakadt a net (éjjel 2-kor). De egy router ki-bekapcs után újracsatlakozott. Szal stabil a kapcsolat (kopp-kopp).

Vajon amikor szakad, akkor a router miatt szakadhat? (SMC WRB14-G2) Vagy a szolgáltató szakít ilyenkor, hogy új ip-t adjon?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.