Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Spartacus70 válasza KicsiUbul (#11300) üzenetére


Spartacus70
csendes tag

Beálítottam a z elsődleges ip-nek az 1-es végüt utolsónak a 255-t és hiába így sincs net ,nem tudom miket kéne még beállítanom

(#11302) KicsiUbul válasza Spartacus70 (#11301) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hol?
Kicsit részletesebben írd le légyszi.
-gépek wifin/kábelen csatlakoznak
- milyen os van rajtuk
- DHCPznek-e
- Ping megy e kifelé hostra/ipre
- A Pirelli csatlakozik-e a netre

Értem én...

(#11303) Spartacus70 válasza KicsiUbul (#11302) üzenetére


Spartacus70
csendes tag

Dhcp engedélyezve ,kábeles net de lehet wifizni is ,a ruter beállításaiban a lannál azt hiszem rakta a haver 1-től 255-ig az ip-t

(#11304) KicsiUbul válasza Spartacus70 (#11303) üzenetére


KicsiUbul
őstag

alakul... De még mindig kell ezaz.
- milyen os van rajtuk
- Ping megy e kifelé hostra/ipre
- A Pirelli csatlakozik-e a netre

Értem én...

(#11305) Spartacus70 válasza KicsiUbul (#11304) üzenetére


Spartacus70
csendes tag

nem tudom mi az os ,nincs net ,meg azt sem tudom hogy kell megnézni hogy a ping megy e

(#11306) Spartacus70 válasza Spartacus70 (#11305) üzenetére


Spartacus70
csendes tag

KicsiUbul de ha van team viewered és hajlandó lennél segíteni ,tudok adni egy skype vagy msn címet

[ Szerkesztve ]

(#11307) polonic válasza Spartacus70 (#11305) üzenetére


polonic
félisten

OS=operating system.
Pinget parancssorból, a ping paranccsal tudsz nézni.
Pl: ping www.t-home.hu

[ Szerkesztve ]

(#11308) KicsiUbul válasza Spartacus70 (#11306) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,
Sajna innen melóból a fórum az egyetlen csatorna :(

Milyen oprendszerek vannak a gépeken? Win XP, Vista, vagy 7? Esetleg egyéb.

Értem én...

(#11309) Spartacus70 válasza KicsiUbul (#11308) üzenetére


Spartacus70
csendes tag

win 7 de így sztem nem nagyon fog menni forumon belül mert nem nagyon értem a beállításokat mert nem olyan mint az enyém a tp-link

(#11310) Pavlovsdog


Pavlovsdog
csendes tag

sziasztok!

szeretném kérni a segítségeteket, mert akad egy kis gondom.
most lett bekötve az optikai net. drót bedug laptopba, létrehoz új hálózati elem, megad felhasználónév, jelszó. ok. működik.
ekkor el is köszönt a szaki, gondoltam már nem kell segítség a wifi router beállításához. bedugom a routert a modembe, a gépet a routerbe. a net megy, de a routerem nem tudom elérni, így nem tudom beállítani, rajta a PPPOE vackot, hogy a router magától adja meg a falhasználónevet meg a jelszavat...

a router egy SMCBR14G-T. a modem HUAWEI HG850a.

valaki tud súgni esetleg?

üdvözlettel

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#11311) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok.

Alakul a móka, de még mindig nincs 15M-s netünk itthon.

Helyzet: Család adsl-t rendeltük másfél hete, a MyThome-on már ott van hogy aktív. Eddig azt hittük modem miatt nincs sávszél növekedés, ezért kértük a dialcom 1600 lecserélését, ma jöttek, kaptunk 360R-t, de még mindig 5,8M körül vagyunk... :-S

Lehet hogy még nem állítottak át minket annak ellenére hogy elvileg már az a csomag aktív?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#11312) Truman válasza Pavlovsdog (#11310) üzenetére


Truman
senior tag

Így dugtál össze mindent? Reset -eld ki a router-t.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11313) Pavlovsdog válasza Truman (#11312) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

köszi a linket! nem az összedugással volt gond, de a modem router számítógép adott sorrendben történő bekapcsolása meg a reset segített!
az oldal amit belinkelték közkincs! :)

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#11314) Kunio válasza Spartacus70 (#11309) üzenetére


Kunio
csendes tag

Nekem is Win7-em van, van MSN-en Team Viewer-em, csak éppen hibaelhárítással nem szolgálok. :D

Nekem meg akkor az lenne a kérdésem, hogy ugye van ez az SNR érték (http://kunio.zapto.org/SNR.png), ami elég gyenge a letöltésnél. De feltöltésnél? Mert meg lennék elégedve egy 2560kbps le és 900kbps feltöltéssel, nem tudom, hogy mennyire lehetséges ez. :F

(#11315) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok!

Igértem visszajelzek költözést követően és leírom a tapasztaltakat a T-Home 80 as Maximum internetről, innen, Dunakesziről....Sajnos.

Azért sajnos mert mostanra már egy 2 hete kb. h szívok vele, mert az istennek nem akar stabilizálódni, és már többször is megtörtént a hiba-bejelentés, ahonnan közölték, nem tudnak mit kezdeni ezzel, ezen a területen (városkámban) tudomásuk szerint ez az első 80-as net (ezt azért kétlem...de ha van valaki még innen t-home maxival jelezze kérem!).

16 a garantált le, és 1 garantált fel. A Feltöltés bivaly stabilan 4.97, ez pöpec, meg se reccen, 4.87-97 között ingadozik. Jónak mondható, van mikor 5.25, a max 5,4 volt.. De a Le irány borzalmas: 15-83 között változik másodpercenként, nagyon rossz érzés, olyan mintha küzdene, pedig semmi akadály nincs előtte.

Rampage Formula lap: Dual Gigabit (persze a regelt MAC-es slotban csak)
Thomson 570 es Gigabit-es RJ45-el ellátott Modem

Lenne Router is, de addig nem kötöm be véglegesen amíg nem stabilizálódik. Ez egy D-link Dir-615 87,5Mbit/s es WAN-LAN áteresztőképességgel, tehát még ez is elég lehetne.

Úgyhogy sajnos van még mit küzdeni vele, a központi help-desk-el próbálok nagyon kedves és segítőkész lenni.

üdv

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#11316) G4bi89


G4bi89
senior tag

Sziasztok

Nem rég lett bekötve ADSL2+ 15Mb-es net (D-link DSL-360R) és jó is azt a tényt leszámítva ,hogy legtöbbször úgy működik mint a régi szép időkben az ISDN :D Szóval ha valaki telefonál vagy bejövő hívás jön akkor eldobja a netet. :DDD Különbség csak annyi ,hogy ilyenkor (mivel router van) automatikusan újracsatlakozik és minden fasza újra és közbe a telefon nem lett lerakva. Szóval csak a hívás kezdetekor dobja el egy pillanatra majd újra jó.
Kérdésem az lenne ,hogy mit lehet evvel kezdeni és egyáltalán mi okozza ? :S

Előre is köszi a segítségek.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#11317) Truman válasza G4bi89 (#11316) üzenetére


Truman
senior tag

Szerintem nincs megszűrve valamelyik telefonkészüléketek. A T-Home induló csomagjában csak 1 db ADSL splitter található, de ha 2 db telefonkészüléketek van, akkor oda is kell egy ADSL splitter.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11318) KicsiUbul válasza Truman (#11317) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Esetleg úgy, hogy egyből a bejövő vonalra tenni a szűrőt, minden elosztás előtt. Arra rá a modem, ill egy elosztóval a telefonok.

Értem én...

(#11319) Truman válasza KicsiUbul (#11318) üzenetére


Truman
senior tag

Igen, természetesen így is jó lenne. De sajna nagyon sok háztartásnál vakolatot kell miatta bontani, létrát mászkálni, majd azon krimpelgetni. Egy ~1200 Ft -os szűrő szerintem kényelmesebb alternatíva a sok vesződséghez képest.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11320) KicsiUbul válasza Truman (#11319) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Na igen... Lehetőségekhez képest. :)

Értem én...

(#11322) CocooN-z válasza CocooN-z (#11315) üzenetére


CocooN-z
őstag

Kérdés, ha barátnőm UPC 120/10 FiberNet-hez kapott Cisco Modemét elviszem haza, és a thomson thg570 el felcserélem, akkor az menne? Csak kíváncsi volnék hogy ez megoldaná e az instabilitást.

Vagy van valamiféle modem-regisztráció és nem működne?
Ha baromságokat dumálok dorgáljatok le, üssetek ! :D :C

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#11323) KicsiUbul válasza CocooN-z (#11322) üzenetére


KicsiUbul
őstag

nem fog menni. A modem MAC adresse van beregelve mindkét szolgáltatónál. Elvben, ha másik Ts előfizetésről elviszed a kábelmodemet az sem fog menni.

Értem én...

(#11324) CocooN-z válasza KicsiUbul (#11323) üzenetére


CocooN-z
őstag

Köszi a választ, ettől tartottam.

Valaki ?! >> #11315
UP

üdv és köszi!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#11325) vergilx


vergilx
őstag

Sziasztok!
Nem tudtam,hogy melyik topicba írjam,ezért kizárásos alapon erre esett a választás.
a kérdés:
Win7 alatt hogyan lehet beállítani,hogy a gép indítása utána automatikusan csatlakozzon a netre? nem routerem van,hanem sima modem.

(#11326) Truman válasza vergilx (#11325) üzenetére


Truman
senior tag

Nézd meg ezt. Vista alatt csinálják, de talán működik Win 7 alatt is.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11327) vergilx válasza Truman (#11326) üzenetére


vergilx
őstag

köszi :R

(#11328) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Hibaelemzésben kérnék segítséget. DSL Happy csomagban vagyok, a net D-link modemen jön TP-Link WR541G routerrel osztva win7-es és XP-s gépeknek wifin. Eddig évek óta minden szép és jó volt, hetente egyszer szakadt a net, routerből modemnek disconnect-connect és ujabb hétig jött stabilan a 2megabit. Pár hete elkezdett először naponta (esténként) megállni a net, a router nem jelez legtöbbször szakadást, kézzel kell bontani-ujrainditani a netet. Ma már ott tart a dolog, hogy max egy órát van kapcsolat, aztán kézi ujrainditás kell, onnantól megint megy egy darabig. Modemen nyomtam resetet de semmit nem változott utána. Le tudom valahogy ellenőrizni, hogy nálam vagy a ténél van a hiba?

(#11329) Truman válasza arnyekxxx (#11328) üzenetére


Truman
senior tag

Nyilvánvalóan úgy, hogy kikötöd a router-t. És közvetlenül a modemmel csatlakozol a netre.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11330) CocooN-z válasza CocooN-z (#11324) üzenetére


CocooN-z
őstag

UP? :F

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#11331) KicsiUbul válasza CocooN-z (#11330) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az fsn.hu ról ha töltesz le valamit, akkor mennyi az átlag, míg lejön. Mondjuk egy 1-10G körüli testfilet

Értem én...

(#11332) Dolby


Dolby
senior tag

Kicsit viccnek érzem ami itt folyik.

Május 2-vel él elvileg a család adsl szerződésünk. adsl modemet ki is cserélték annak rendje és módja szerint de sebesség változás nem történt. Felhívtam őket, azt mondták a szerelőket ki küldik. Másnap hívott a szerelő, hogy mi a gond, mondtam neki hogy a csomag szerinti 15M helyett 5,8-6M van. Erre jött a válasz hogy dehát ezen a vonalon náluk még a 8M van jelezve szóval nem jön ki mert ahhoz meg rendben van a csomag. VIssza hívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondta hogy érdekes, náluk a 15M van jelezve és hogy a hiba bejelentéshez hozzá kapcsolja hogy nincs megoldva. Na bumm. azóta is semmi...

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#11333) CocooN-z válasza KicsiUbul (#11331) üzenetére


CocooN-z
őstag

Ma hívtak, hogy megcsinálták, innen az FTP- ről egy 64Gbit es fájlt átlagban 9800-10250KB/s el szed le :))

Ha bármire kíváncsiak vagytok szóljatok!

ÜDV!

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#11334) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

T-home előfizum van családi iptv+alap net(dsl) +pirelli router cucc,
pingtest.net-en mértem és
nagyon sok a packet loss-om 84% ez mitől lehet?

Köszi

(#11335) KicsiUbul válasza sittes79 (#11334) üzenetére


KicsiUbul
őstag

másfelé is?
pl ping www.origo.hu mondjuk 100 csomaggal?

Értem én...

(#11336) sittes79 válasza KicsiUbul (#11335) üzenetére


sittes79
addikt

nem, ping-el okés minden, nyomtam ezer csomaggal 996-ból 4-et vesztett 32 kbyt-os állományokkal, csak a pingtest.net szarozik.

érdekes mert melóhelyen ua. az adsl t-home vonal és 0% a lost pingtest.net-en

nem tudom mi lehet?

szerinted a windows-os ping teszt a mérvadó?

köszi

(#11337) KicsiUbul válasza sittes79 (#11336) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A speedtest sem a legmegbízhatóbb, mért már nekem 8M DSLre 50M -t is :D Persze a vonalam max 7et bírt.
A windowsos mindenképpen a mérvadó. Főleg, ha más hibát nem látsz, csak ennyit.

Értem én...

(#11338) CocooN-z válasza KicsiUbul (#11337) üzenetére


CocooN-z
őstag

Akkor amikor én mint fentebb írtam az átlag 10MB/s es letöltésemet arról az FTP-ről, akkor ennek ügyében sem mérvadó a speedtest? Azt hittem az jó valamire. De engem megnyugtat a stabil letöltés aktuális programban.

üdv!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#11339) KicsiUbul válasza CocooN-z (#11338) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Igazából fura a dolog, mert az esetek 80%ban korrekt értékeket ad nálam, 20%ban meg hülyeséget. De pl a UPCs netemnél meg mindig teljesen jó értékeket adott. Inkább fsn.hu ról tesztelem, abban jobban bízok :)
Ja meg már 80M-t is mértem vele. :D

Oppá őstag lettem :DDD

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#11340) CocooN-z válasza KicsiUbul (#11339) üzenetére


CocooN-z
őstag

Néha megáll, mintha utol akarná érni magát, ilyenkor leesik 5MB/s re és visszamászik 10-re, de korrekt ám, lehet valaki épp netezett, vagy a kis routerem nem bírja szuflával, bár úgyis cserélni akarom erősebbre. Valami ftp-t nem tudsz ahol tudnám tesztelni a feltöltésemet? (úgyértem vmi megbízható)

ÉNISÉNISÉNIS :D

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#11341) KicsiUbul válasza CocooN-z (#11340) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Olyan FTPt sajna nem :(

Értem én...

(#11342) alit válasza CocooN-z (#11340) üzenetére


alit
tag

Szia!

ftp://192.168.9.1

A download mappában találsz 50mb-s csomagot.

(#11343) rii


rii
nagyúr

hello

IPTV esetén
KOKTÉL COMSGA:
alap-990 Ft
és hozzá a World MIX és a GLOBE MIX

akor a world-öt és a globe-ot bármiklor le tudom mondani követkzemények nélkül, akkr is ha csak a ALAP marad meg?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11344) KicsiUbul válasza rii (#11343) üzenetére


KicsiUbul
őstag

:K

Értem én...

(#11345) icab


icab
csendes tag

Sziasztok.
Szeretnék egy érdekes dolgot megosztani veletek okulásul.
Tavaly szeptemberben a 2 megás nettemet kénytelen voltam 5 megásra váltanom az előfizetés miatt.Szó nélkül ment is,igaz nem volt 5 csak 3-4 de működött.2010 februárjától naponta 20-30-szor elkezdet szakadozni.
Kb 10 hibabejelentés után visszavágtak 1 megára!!!Erre írtam egy levelet a T. egy igen magas vezetőjének,melyre kaptam is választ.
Na és ezt értelmezzétek:

"Az Ön lakóhelye és telefonközpuntunk közötti kábel optimálisan terhelt hálózat esetén lehetővé teszi szélessávú szolgáltatásaink biztositását.Viszont egyre
nagyobb számban kellett szélessávú szolgáltatásokat bekapcsolnunk az utóbbi időszakban
,igy elértük az adott kábelen rendelkezésre álló kapacitásunk maximumát.Az Ön szolgáltatásának sebessége,illetve szakadozása tahát abból adódik,hogy a kábelünk az egyéb ügyfeleinknek nyújtott szélessávú szolgáltatások által is terhelt, kábeltelitettség alakult ki. xxxxx település telekommunikációs infrastruktúrájának fejlesztését legkorábban a következő két-három éves időtávban tervezzük.Addig is kérem megértését és bízom benne,hogy továbbiakban is ügyfeleink között tudhatjuk."

Én ebből azt szűröm le,hogy minél több hasznot húzzunk le az userekről,lehetőleg minél kevesebb befektetéssel (Fejlesztéssel) !!!
Most itt vagyok szeptemberig hűséggel.Szerintetek bonthatok szerződést??

"A magyarok nyilaitól (és a T-től) óvj meg Uram minket"

[ Szerkesztve ]

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#11346) Truman válasza icab (#11345) üzenetére


Truman
senior tag

Szerintem, ha a szolgáltatást csak ilyen minőségeben tudják ellátni, akkor igen.
Vagy ha mégsem, akkor is kérhetsz kompenzációt.

Amúgy egy ehhez hasonlót velem is eljátszottak. Én is T-Home-os vagyok, ADSL -em van. Még a télen átrétem a 8 Megabites csomagról 15 Megabites csomagra. Utána rengetegszer szakadozott, és nem is mindig hozta a teljes sávszélt, főleg délután. Ez még nem is zavart annyira, de hatalmas ping miatt -mivel megszállott Online FSP játékos vagyok- már betelt a pohár. Néha szinte játszhatatlan volt a játék 150-es ping-eim voltak.
Utána a T-Home- os szervizesek belátták, hogy valóban nem bírja ezért visszatérhettem a jól bevált 8 megabites csomaghoz, persze nem a 15-megabites áráért, hanem egy arányosan csökkentett havidíjért. Azóta nincs semmi probléma olyan stabil, mint előtte, és mindig hozza a sávszélt. Viszont ez a huzavona nekem 3 hónapig tartott, és nem egy telefonba került.

"Én ebből azt szűröm le,hogy minél több hasznot húzzunk le az userekről,lehetőleg minél kevesebb befektetéssel (Fejlesztéssel) !!!"

Ezzel minden szolgáltató így van. Jó példa erre a Digi nagy sebességű csomagjai, ami csak panel dzsungelekben terjed.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11347) icab válasza Truman (#11346) üzenetére


icab
csendes tag

Csak nálam az a gond,hogy már a 2 megát sem viszi,ott is szakad.
Igy 1 mega viszont nagyon semmi,sőt naponta igy is min. 1x szakad,pedig a margin 20/15!

A Diginél viszont van miből sebességet csökkenteni :DD

[ Szerkesztve ]

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#11348) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Valaki rájött már, hogy a Sat TV-s Sagem STB-ban az eseményekkel kapcsolatos funkciók mire valóak? Nekem még nem sikerült összeraknom, hogy mi célt szolgálhatnak.

(#11349) KicsiUbul válasza icab (#11345) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Máig nem értem, hogy ha kevés a sávszél, akkor miért szakad vonali szinten a kapcsolat? Igaz én csak informatikus vagyok, nem távközlési mérnök, de akkor is. :F
Nem kérted, hogy fejtsék ki bővebben, mert így műszakilag nem érted?

Értem én...

(#11350) Truman válasza KicsiUbul (#11349) üzenetére


Truman
senior tag

"Nem kérted, hogy fejtsék ki bővebben, mert így műszakilag nem érted?"

Tudják is azok... :D Gondolhatod, hogy nem mérnököket ültetnek oda az ügyfélszolgálatra.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.