Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) KicsiUbul válasza Pubszon (#10048) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Várunk a klubban :D

Értem én...

(#10052) atesss válasza vazzz (#10047) üzenetére


atesss
addikt

Szerintem első körben azt próbáld ki (mivel az a legegyszerűbb, és csak rajtad múlik nem a hülye T-seken), hogy átviszed hozzá a modemedet.
Ha azzal megy stabilan a 15Mbit, vagy ami be van állítva, akkor ennyivel meg lehet oldani a problémát. Ekkor próbáljátok meg a szolgáltatónak javasolni, hogy adjanak neki is egy ilyen modemet (lehetőleg nem ügyfélszolgálatossal beszélve, ha nem szerelővel...).
Vagy ha erre nem hajandóak, akkor ha megér neki ennyit, hogy nem kell így szórakoznia, akár ő is megveheti magának a modemet.
Ha ennyi nem oldja meg a problémát, szerintem akkor meg esetleg ismét a szerelőt érdemes megkérdezni, hogy ő mit javasol, szerinte mi lenne a leggyorsabb megoldás az elintézésre.

Amúgy nekünk is van problémánk a T-sekkel, egy ADSL komplex csomagot május óta lemondtunk, de többszöri utánajárás után sem sikerült még mindig kiszedniük a számlázásból. :W
Illetve most egy érdekes számla jött ki, lehetséges hogy sikerült nekik, mindjárt írok én is ide egy kis "számlaértelmezési" segítségért.

(#10053) zodo


zodo
nagyúr

Úgy néz ki, hogy a T-nél kötünk ki, mert nincs más szolgáltató a házunkban.
Mondjuk a tv még kérdéses témakör.
Egyenlőre csak azt szeretném megtudni, hogy a 3 fajta kapcsolat közt ( Optikai , hagyományos ill. Kábel ) közt mi a különbség ?

Minőségben, melyik jobb ?
Sorrendbe téve őket, melyiket érdemes választani elsősorban ?

Ezt a csomagot néztem ki, de ez Optikai.

Határtalan kikapcsolódás!
Családi TV
Családi internet
Alap telefon
1 év hűségidővel
11 190 Ft/hó

, de ha nincs optikai szál akkor marad a Hagyományos ( Adsl ) :F

Triplajó otthon!
Alap TV
Családi internet
Alap telefon
1 év hűségidővel
9 990 Ft/hó

Kb. így működik, mert gondolom a kedvemért nem húzzák be az optikai kábelt, mert én azt szeretnék.

(#10054) KicsiUbul válasza zodo (#10053) üzenetére


KicsiUbul
őstag

ADSL - Telefonvonalon megy (rézkábel)
Előny: Nem függ az adott környéken éppen netezők számától a sebességed
Hátrány: nagyban befolyásolja a minőséget a telefonközponttól való távolság, illetve a réz érpár és kötések minősége

Kábelnet - Koaxkábelen megy
Előny: nem függ a telefonközponttól
Hátrány: Befolyásolhatja a pillanatnyi letöltési sebességet az , hogy épp hányan neteznek,

Optika - Üvegszálon megy
Előny: Nem függ a netezők mennyiségétől, sem telefonközponttól
Hátrány: max hogy még nincs elterjedve

Sorrend szerintem:
-Optika
.
.
.
.
-Kábelnet
-ADSL

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#10055) zodo válasza KicsiUbul (#10054) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm, jó leírtad. :R

Na, de mi van akkor, ha csak a "Hagyományos" tripla csomagra tudok előfízetni.
Akkor, hogy jön az adat?

Telefon és Net a már meglévő ( T-Com-os) telefonvonalunkon ill. koax kábelen a tv ? :B

Szerk:

Előbb olvastam valami oldalról, ahol lehet tájékozódni a " fejlesztések"-ről.
Merre keressem?

[ Szerkesztve ]

(#10056) atesss válasza atesss (#10052) üzenetére


atesss
addikt

No tehát most következnek az érdekes dolgok:
3 egymást követő számlát írok le:

1.)
Számlaösszesítő - Összesen - 14.861
Egyenleg az előző számlán - 2009.08.22 - 61.266
Jelenlegi számla - 2009.09.20 - 14.861
Fizetendő összeg - 14.861
Jelenlegi egyenleg - 2009.09.20 - 76127
Előfizetési díjak - Számlázott időszak - 10.01-10.31
2.)
Számlaösszesítő - Összesen - -86304
Egyenleg az előző számlán - 2009.10.20 - 74.817
Jelenlegi számla - 2009.11.26 - -86304
Fizetendő összeg - -86304
Jelenlegi egyenleg - 2009.11.26 - - 11.487
Előfizetési díjak - Számlázott időszak - 10.26-10.31
3.)
Számlaösszesítő - Összesen - -7.866
Egyenleg az előző számlán - 2009.11.26 - -11.487
Jelenlegi számla - 2009.12.21 - -7.866
Fizetendő összeg - -7.866
Jelenlegi egyenleg - 2009.12.21 - -19.353
Előfizetési díjak - Számlázott időszak - 11.01-11.30

Erre én csak azt tudom mondani: WTF :Y
Úgytűnik most havi 7.866-ot fizetnek nekünk. :D
Lehethogy mégsem kéne szólni. :D

[ Szerkesztve ]

(#10057) KicsiUbul válasza atesss (#10056) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ez jóváíró számlának néz ki.

Értem én...

(#10058) atesss válasza KicsiUbul (#10057) üzenetére


atesss
addikt

A 2. az igen, az oké.
Azon aztán hátul észre is vettem :
Egyszeri díjak :
T-Home Internet jóváírás - Számlakorrekció - 11.04 - -84.687,76

De akkor mivel magyarázod a 3.-at, hogy az is minuszban van ?

[ Szerkesztve ]

(#10059) Carline válasza KicsiUbul (#10041) üzenetére


Carline
őstag

Nos szórakoztam eleget és töröltem :Y azt a két fiókot amiről nem ment a küldés.
Utána ugyanazokat a régi adatokat írtam be az újonnan létrehozott fiók beállításaihoz és furcsa elhinni de működik :))

Szóval a gyanús dolgot néha egyszerűbb törölni és újra felrakni, mint szívni mindenféle beállítással.

Minden segítő arcnak :R

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10060) KicsiUbul válasza Carline (#10059) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Mondtam, hogy lehet hogy menni fog :) Néha meghülyül a kutlukk. :)

Értem én...

(#10061) KicsiUbul válasza atesss (#10058) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Látom kellene a számlaképet, hogy érdemben tudjak nyilatkozni :(

Értem én...

(#10062) p87 válasza p87 (#9988) üzenetére


p87
senior tag

Végülis összevonathatom a számlákat úgyhogy ez rendben.
Kedd délután fel is hívtak a T-home-tól, hogy a neten megrendelt családi csomagot véglegesítenék, jó mondom minden rendben mehet.
Azért rákérdeztem, hogy kb. mennyi idő a váltás és aztmondta legtöbbször 72 órán belül megvan, de 30 napjuk van rá.
Eddig még nem történt meg a váltás, szerintetek meglesz holnap délutánig?
Ha nincs meg 72 órán belül akkor valami gond szokott lenni és aggódhatok, hogy lehet nem is tudják biztosítani?
Sokaknak meg pár órán belül v. 1 nap alatt beállították, remélem nekem is menni fog.
Mondjuk itt lakok a központtól 150m-re úgyhogy kellene.

(#10063) p87 válasza p87 (#10062) üzenetére


p87
senior tag

Nah kár volt aggódnom, előbb elment a net egy 2 percre és most ez fogadott:

A feltöltés nem a legjobb, de a letöltés baba.

[ Szerkesztve ]

(#10064) oxisoxis


oxisoxis
csendes tag

Nekem is jó hírem van... :)

oxisoxis

(#10065) oxisoxis


oxisoxis
csendes tag

Ezt kapjátok ki.

A ..../dátum kitörölve/.... hozzánk érkezett elektronikus levelére- melyben kifogásolta a Magyar Telekom szolgáltatását és hibaelhárítását – az alábbiakban szeretnénk válaszolni.

Ha azt tapasztalja, hogy a szolgáltatás nem a szerződésben vállaltak szerint működik és bejelentette a hibát, akkor a szolgáltató köteles a bejelentésről hibajegyet felvenni, amit csak a dokumentált (szerelő aláírásával ellátott) hibaelhárítást követően zárhat le.

Amennyiben a szolgáltató a hibát 72 órán belül nem hárítja el, akkor ne számlakorrekciót kérjen, hanem hibás teljesítés címén éljen a kötbérigénylési lehetőségével. A kötbér igényét írásban kell bejelentenie (postai levél, fax) a szolgáltató felé. A kötbér összege részleges szolgáltatás kiesés esetén a havidíj egy napra vetített összegének a négyszerese, teljes szolgáltatás kiesés esetén az előbbi összeg nyolcszorosa.

A szolgáltatónak az írásban benyújtott bejelentés, panasz kivizsgálására 30 nap áll a rendelkezésére. A kivizsgálás eredményét köteles az Ön részére írásban megküldeni, és a panasz elutasítását indoklással ellátni. Amennyiben a szolgáltatónál nem jár sikerrel, forduljon hozzánk bizalommal.

Reméljük tájékoztatásunkkal segíteni tudtunk Önnek.

Szerintetek hat hónapra mennyi az? :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

Tisztelettel:
Nemzeti Hírközlési Hatóság
Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Osztály

[ Szerkesztve ]

oxisoxis

(#10066) zodo


zodo
nagyúr

Most beszéltem a T-s ügyfélszolgálattal.
Tripla csomagot buktuk, mert augusztusig van a meglévő telefon előfizetésünkre, hűségidő. :(((

T-s Kábel tv-ről mik a tapasztalatok ?

Minden info jöhet, ne kíméljetek.
( csak ezt tudnánk igénybe venni koax kábelen, ezen keresztül jönne a netünk is )

(#10067) istvansz2


istvansz2
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Én nemrég váltottam ADSL-re mobil netről. Most egy 5/0,5 Mbit-es netem van de megcsapott a sávszélesség szele és elgondolkodtam a 25/5 Mbit-en.
Egyik kérdésem hogy van-e valakinek ilyen és mik a tapasztalatai?
A másik az hogy meg lehet e tudni valahogy azt milyen sebességre képes a hálózat itt helyben? Ha nincs esély a 25 Mbit közelébe érnem akkor felesleges lenne. Úgy tudom az ADSL modemek a csatlakozáskor letesztelik az összes frekvencia tartományt és ezalapján szabályozzák az átvitelt. Nekem a Pirelli DRG A225G routert adták. Ebből nem lehet valahogy kiszedni ezeket az infókat? Erre belépve a status oldalon van valami hasonló:
Upload: 646 Kbps.
Download: 9027 Kbps
De nem tudom ezt ténylegesen mire írja.
Egyébként relatív közel vagyok a központhoz. Max. 1 Km vezeték lehet közöttünk.

Egy nem idevágó kérdés: IPv6 próbaidőszakba már benevezett valaki?

Sör, bor, internet :)

(#10068) oxisoxis válasza istvansz2 (#10067) üzenetére


oxisoxis
csendes tag

Nagyon kevés helyen van adsl 25mb nett a szolgáltató tudna ebben segíteni.De eddig csak jót hallottam. :U

oxisoxis

(#10069) alit válasza istvansz2 (#10067) üzenetére


alit
tag

ADSL-es területen nincs 25 mega. Az csak VDSL és optikán adják. Mivel nálad pirelli HGW van és a sebesség adatokból arra következtetek, hogy IPTV-d is van igy kizárt, hogy nálad 25 mega legyen. A 15 megára még van esélyed, de IPTV mellé azt csak nagyon közel a központhoz és nagyon jó vonali paraméterekre adják. A pirelliből a csillapítás adatokat ki tudod olvasni, abból lehet következtetni.

[ Szerkesztve ]

(#10070) istvansz2 válasza alit (#10069) üzenetére


istvansz2
csendes tag

Upstream 5 dB
Downstream 14 dB

Ezeket írja a csillapításra. Sajnos nincs tapasztalatom abban, hogy ezek jónak vagy rossznak számítanak ADSL hálózaton. De így első ránézésre nem sok.
Igen IPTV-m is van, de szinte csak azért hogy olcsóbb legyen a net :))

[ Szerkesztve ]

Sör, bor, internet :)

(#10071) istvansz2


istvansz2
csendes tag

Na közben beléptem a My T-onlineba és elkezdtem egy díjcsomag módosítást ekkor kiírta hogy a DSL extra az én lakhelyemen nem elérhető :O
Max a 15 megásat lehet.

Sör, bor, internet :)

(#10072) zodo válasza istvansz2 (#10071) üzenetére


zodo
nagyúr

Hívd fel őket és megmondják a tutit, utca és házszám alapján. ;)

Én is így tettem, így derítette ki az ügyfélszolgálatos, hogy a mi háztömbünkben, kábeles szolgáltatás van. Az vdsl vagy mi. A lényeg, hogy koax kábelen jön a net.
Mondott egy spéci akciót, amit a neten nem is találnék meg, mert nincs fent az oladukon.
Sok variációm nincs, mert csak a T van a lépcsőházban így elgondolkodtam a 25/5mbit bekötésén ill. egy analóg családi Tv-n.

(#10073) alit válasza istvansz2 (#10070) üzenetére


alit
tag

Downstream 14 dB, határ eset talán, de a tuttit csak akkor lehet tudni, ha felhúzták az új profilra.

(#10074) oxisoxis válasza alit (#10069) üzenetére


oxisoxis
csendes tag

adsl-amit a t-ad van 25mb az idén jun környékén nálunk is lesz.A két kilométerrel arrébb lévő városban már van.És eddig csak jót hallottam.Én is várom,bár én inkább a digi kábelnek örülnék. :K
De itt láthatod. : http://www.t-home.hu/lakossagi/internet/dijcsomagok_uj_elofizetoknek

[ Szerkesztve ]

oxisoxis

(#10075) polonic válasza zodo (#10072) üzenetére


polonic
félisten

A vdsl nem kábeles szolgáltatás. Olyan mint az adsl, csak gyorsabb. VDSL = Very High Bitrate Digital Subscriber Line

(#10076) zodo válasza polonic (#10075) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocsánat. :B
Ezek szerint rosszul jegyzeteltem, annyi mindent mondott az ügyfélszolgálatos.
Az biztos, hogy koax kábelen jön majd a netem és a tv.

(#10077) KicsiUbul válasza oxisoxis (#10074) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Tudtommal a VDSL-t már nem fejlesztik, gondolom optikán megy majd.

Értem én...

(#10078) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Leírná valaki, hogy is van ez meg az.
Mondjuk előfizetek a 25/5mbit-es csomagra, ami koax kábelen jön a lákásba.
Annyit tudok, hogy kapok egy elosztó kütyüt, hogy a tv-re is leágaztassák a kábelt.
A tv kapcsolat az tiszta sor, de netes rész nem világos. :B

Szóval a számítógép ill. modem felé menő koax kábel végén milyen csati van ? ( Rj-45 , mint általában)
Modemet adnak a csomaghoz, ( nem tudom milyen típust ) de van arra lehetőség egy routert ( D-link DIR 301 ) láncba fűzzek, hogy meg tudjam osztani a netet ?
Esetleg le kell cseréljem a routert egy másik típusra a csatlakozó típusa miatt ?

Hirtelen, ennyi lenne.

(#10079) polonic válasza zodo (#10078) üzenetére


polonic
félisten

Szia!

A koax kábelt elágaztatják, egyik ág megy a tv-hez, a másik ág megy a kábelmodembe. Nem tudom ezt a csatlakozót hogy hívják, olyasmi mint a tv-be menőnek, csak itt menetes a csatlakozó. Nem rj-45.
A kábelmodemből meg megy egy utp kábel a gépbe. Vagy esetedben ezt az utp kábelt dugod a routerbe.

(#10080) zodo válasza polonic (#10079) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Ha jól értem akkor egy hagyományos Adsl modemről beszélünk csak a "netes" koax kábel végén ilyesmi csatin megy be a szufla, de innentől kezdve, kimenő írányba már az utp kábelekkel variálhatók.
Így megtarthatóm a mostani routeremet.

(#10081) polonic válasza zodo (#10080) üzenetére


polonic
félisten

Ne keverd már az adsl-t a kábelnettel. Ez kábelmodem, neked kábelneted lesz. Az adsl a telefonvonalon jön.
Egyébként meg minden net utp-n megy a gépbe. Soha nem láttam olyat, hogy koaxot vagy telefonkábelt (jó még a régi modemes időkben kivétel) közvetlenül gépbe dugnák. Mindig modembe megy, onnan utp.

(#10082) zodo válasza polonic (#10081) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem akarom keverni csak nem értem a témát. :B

Csak hasonlatként írtam az "Adsl modemet", de mostmár minden stimmel.
Szóval, ehhez hasonló kábelmodemet fogok kapni.

(#10083) polonic válasza zodo (#10082) üzenetére


polonic
félisten

Így van. :K

(#10084) zodo válasza polonic (#10083) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm. :R

(#10085) rebugra


rebugra
aktív tag

Egy kis segítség kellene. Van ugye a SAT-TV, nekem már van telefonom, és ADSL-el em, és most szeretnék ilyet, de úgy hogy +2 beltéri kell még az alap mellé. Akkor ez így mennyibe kerülne? Láttam szerelési díjat, meg mindent, de csak új előfizetőknek? Na hogy is van ez?

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#10086) polonic válasza rebugra (#10085) üzenetére


polonic
félisten

Tehát bekötteted a SAT-tv, mivel van telefonod és adsl-ed, ezért tripla kedvezménnyel és hűségidővel a családi csomag (gondolom ezt választod) 2090 Ft lesz plusz a második beltéri bérleti díja 550 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#10087) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

X napja nincs analóg telefonom, süket, mint az ágyú. Mikor kezdhetek el balhézni?

Aquila non captat muscas.

(#10088) polonic válasza Hegyirabló (#10087) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Még aznap el kellett volna kezdeni.

(#10089) istvansz2 válasza Hegyirabló (#10087) üzenetére


istvansz2
csendes tag

Ezt minél hamarabb érdemes bejelenteni. Elvileg 72 órán belül kell elhárítaniuk a hibát
a bejelentés után.

Sör, bor, internet :)

(#10090) ipel


ipel
csendes tag

Sziasztok!!
Ha egy ilyen kébelel http://www.fullhd.hu/catalog/images/KBV125G.JPG a tv tunert (leadtek tv 2000 xp global)összekötöm a beltéribel (ADB 5800s) akkor elvileg működnie kéne!? Valaki segítsen! :)

(#10091) KicsiUbul válasza ipel (#10090) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Elvileg igen.

Értem én...

(#10092) ipel


ipel
csendes tag

Az miért van hogy 2 megás netem van és van mikor az 1 megát se éri el és a ping meg van hogy 151??

(#10093) Hegyirabló válasza polonic (#10088) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én bejelentettem már, csütörtökön, de lehet, hogy már előtte sem volt vonal, mivel én nagyon keveset használom, nem figyeltem rá. Fel sem venném, ha csörögne, rá van nyomva a rögzítő.

istvansz2

Hétvége is beleszámít a 72 órába?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#10094) KicsiUbul válasza ipel (#10092) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Sokminden lehet. Akár vírus, akár géphiba, akár szolgáltatói hiba. Milyen kapcsolatod van: ADSL/Kábelnet?

Értem én...

(#10095) istvansz2


istvansz2
csendes tag

Egy érdeles doksi az ADSL-ről:
http://www.nordtelekom.hu/ADSLminosegetBefolyasoloTenyezok.html

Sör, bor, internet :)

(#10096) istvansz2 válasza Hegyirabló (#10093) üzenetére


istvansz2
csendes tag

72 óra az 72 óra hétvégén is. Ha nem hárítják el a hibát ezalatt és a szolgáltató hibájából történt mindez akkor kötelesek kötbért fizetni neked. Legalábbis ADSL meg IPTV esetén így van.

Sör, bor, internet :)

(#10097) ipel válasza KicsiUbul (#10094) üzenetére


ipel
csendes tag

Telefon vonalon jön a netem, mert a kábelnet az azért kábelnet nem mert koax kábelen jön igaz? vagy rosszul tudom?

(#10098) Hegyirabló válasza istvansz2 (#10096) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Be is hajtom rajtuk!

Aquila non captat muscas.

(#10099) KicsiUbul válasza ipel (#10097) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Akkor ADSL lesz. Csináld végig ezt, és a hivatkozási számmal add le hibára:

Ha DSL-kapcsolatát lassúnak véli, tesztelje le a sebességet! Készítsen egy DSL csatlakozási ikont, felhasználónévként az adsl@test e-mail címet megadva, jelszóként pedig a test szót. Lépjen fel a http://www.adslteszt.telekom.hu vagy http://192.168.9.1 oldalra. Végezze el a tesztet, majd a kapott eredményt, és jegyezze fel a hivatkozási számot. Ha az eredményt túl lassúnak találja, hívja ügyfélszolgálatunkat!

Szerk: LOL most olvasom: "adsl@test e-mail címet megadva". Ezek nemnormálisak

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#10100) istvansz2 válasza KicsiUbul (#10099) üzenetére


istvansz2
csendes tag

Ezt a verziót még nem láttam én sem :C
Viszont van utána egy érdekes táblázat:
http://www.t-home.hu/uzleti/ugyintezes/internet/ADSL_tesztszerver

Az ebben szereplő csomagok nem egyeznek egyik mostanival sem.

Sör, bor, internet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.