Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43801) 2ozzmexy válasza pjen (#43796) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Van orvosság ellene, csak lusták vagyunk...
A sok automata kütyü ellustit minket. Belekényelmesedünk hogy majd automatan megoldja, aztán átül az ember fia egy másikba és már el is felejti felkapcsolni. ;) meg ugye ezért nem büntetnek soha senkit, így nem kell foglalkozni vele. Naponta látok legalább 2 embert új Vitarával kézben telefonálni,na az milyen!? :W
Annak idején amikor tanítottak vezetni a család hím tagjai, akkor azt mondták hogyha más világít, nekem sem ártana. De mint tudjuk vannak emberek akik ha beülnek az autóba akkor teleport van, csak nem értem ki engedte át forgalmi vizsgán ezeket... :W
Abban van igazság hogyha előre betették akkor már hátra is illett volna, ez kicsit olyan mintha csak jobb oldalt cserélne valaki fékbetétet, mert a bal még jó... Vagy csak az egyik oldalon lenne téligumi, a másikon jó a nyári ott úgyse ül senki. :O

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43802) pjen válasza Zola007 (#43800) üzenetére


pjen
félisten

Ha kisebb kell az nem baj,vannak tehermentesítő,központosító gyűrűk,beszélj egy gumissal.

(#43803) pető bá' válasza 2ozzmexy (#43801) üzenetére


pető bá'
őstag

"Abban van igazság hogyha előre betették akkor már hátra is illett volna, ez kicsit olyan mintha csak jobb oldalt cserélne valaki fékbetétet, mert a bal még jó... Vagy csak az egyik oldalon lenne téligumi, a másikon jó a nyári ott úgyse ül senki. :O"

Ez nem igazán jó hasonlat.. A szabályozás egyszerűen feltételezi az értelmes felhasználót, aki tudja, hogy hogy működik az autó, amit vezet, és betartja az alapelvet: látni és látszani.
Egyre inkább az az elvárás, hogy minden legyen hülyebiztos, mert tényleg egyre több mindent tudunk automatizálni, és hajlamosak vagyunk egyre kevesebb dologra odafigyelni.

"... and I hope you have a great day!"

(#43804) Zola007 válasza pjen (#43802) üzenetére


Zola007
veterán

1 télre kell, jövőre eladjuk az autót
annyira nem ritka a Suzuki, hogy ne találjak hozzá gyárit :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43805) 2ozzmexy válasza pető bá' (#43803) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ez sem egészen van így, nem feltételez a szabályozás semmit, de ebbe ne menjünk bele, mert sértődés lesz...
Javaslom olvasgass KöHém rendeleteket a járművek láthatósága részeket ajánlom figyelmedbe, a helyzetjelző sem véletlen az autó mindkét végén. A szabályozás nem tér ki rá hol kell a DLRnek vilagitania, tehát éppen hatulra is betehettek volna.. Főleg mert az autókat mérnök tervezi nem a jogász, csak a szabályozást a jogász írja aki még nem ért az autókhoz... DeadLock, mellesleg igazán betehették volna hátra is, csak az előállítási költséget meg a gazdasz és a manager mondja meg, a jogszabály meg ugye nem írja szó szerint hogy hátra is kell, csak h legyen az autón ... Innentől asszem összerakod egyedül is. ;)
Az első menetfenyek itthon a helyzetjelzőt kapcsolták fel egy relé segítségével, a gyáriak, nem a hazibarkacs megoldások.
Ha már szabályozásnal tartunk, fel tűnt valakinek hogy mennyivel modernebbek az autók és mégsem nőtt a sebesség határ sehol!? ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43806) kenguru99 válasza 2ozzmexy (#43805) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Ha már szabályozásnal tartunk, fel tűnt valakinek hogy mennyivel modernebbek az autók és mégsem nőtt a sebesség határ sehol!? ;]"

Ha engem kérdezel nem is fog nőni, inkább csökkentés lesz szerintem.

(#43807) pjen válasza 2ozzmexy (#43805) üzenetére


pjen
félisten

Az utak és a vezetők semmivel nem lettek modernebbek,csak zsúfoltabbak.Ha rajtam mulna münden autóba gps t tennék.Az autó tudná merre jár és annak megfelelően limitálva lenne a sebesség.Persze akkor a büntiből befolyó pénz elveszne.

(#43808) Zola007 válasza pjen (#43807) üzenetére


Zola007
veterán

támogatnám az ötletet, többek között ezért is várom a (részben) önvezető autókat, én speciel rühellem figyelgetni a sebességkorlátozó táblákat

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43809) pjen válasza Zola007 (#43808) üzenetére


pjen
félisten

A táblákat egy jó navi nagyrészt megoldja.Amire én gondolok egy okos sebesség határoló elektrónika.

(#43810) Zola007 válasza pjen (#43809) üzenetére


Zola007
veterán

mindegy hogy a navit figyelem vagy a táblát, ugyanúgy zavaró ha 1 km-en belül 5 különböző sebesség van megadva.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43811) pető bá' válasza 2ozzmexy (#43805) üzenetére


pető bá'
őstag

Akkor: 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet, ha már kérted:

55/A. § * (1) * A gépjárművet fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.
(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek *
55/B. §
(3) * A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet [ez a "fénykürt"] - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

Nem tudom, szerintem ez elég pontosan körül van írva, hogy mikor és merre világítson.. Nyilván nem szó szerint értendő, hogy a szabályozás mit feltételez.. de pontosan leírja, hogy milyen körülmények között használhaó az a nappali menetfény, aminek pontosan meghatározza a rendeltetését és működését. De nem hülyebiztos, erre utaltam. + a felhasználó nem köhém rendeletet olvas, de még csak az autó user manuálját sem.

szerk.: mivel az itthoni traffipaxok limitjei (szerintem) nagyon megengedőek, tekinthetjük egy bő 10-15%-os sebességkorlát emelésnek, amit ki is használunk, ha úgy adódik. Így már egyáltalán nem érzem kevésnek.

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#43812) 2ozzmexy válasza pjen (#43807) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem erre gondoltam, hanem a sebesség korlátozásra, példa :
Ismeritek az Erzsébet - híd budai hídfőnél a kanyart ami a BAH csomópont felé vezet? Abban ott a 40es tábla a '70es évek óta és hát azóta van ABS meg ESP meg EBD meg minden ilyen csoda kütyü, mégsem merik feljebb venni, pedig a Volgaval is bevettuk 40el... :R

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43813) Brogyi válasza pető bá' (#43811) üzenetére


Brogyi
senior tag

"automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják."
Swift GLX határozottan nem kapcsolja ki. Akkor az szabálytalan?
Nem hiszem.

(#43814) pető bá' válasza Brogyi (#43813) üzenetére


pető bá'
őstag

Van itt még egy dolog, viszont ezt már nem óhajtom végigguglizni, DPL vs. DRL, google első találat, waze.hu:

Szabályos beszerelés után a DRL automatikusan felkapcsol, miután elindítottuk az autót, és lekapcsol, amint felkapcsoljuk a helyzetjelzőt vagy a tompított fényszórót. [...] Azok a DRL-ek, amelyek képesek DRL/DPL üzemmódban is működni, nem kapcsolnak le a tompított felkapcsolásakor, hanem a fényerőt felére veszik, és a továbbiakban helyzetjelzőként is funkcionálnak (a részletekről később).

A legtöbb új autóban szerintem így van megoldva.

"... and I hope you have a great day!"

(#43815) Tigerclaw válasza #12901120 (#43399) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Keress olyan kereskedőt, akinél be tudod alkudni az árba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43816) Zsocó


Zsocó
aktív tag

2005-ös gombóc Swift-en csúszik néha a hosszbordás szíj, ami cserélve lett, később a vízpumpa is és még néha jelentkezik a hiba. Klíma nincs. Valakinek van ötlete?

(#43817) laca891 válasza Zola007 (#43800) üzenetére


laca891
aktív tag

Autóbontókban kellene érdeklődni vagy nézni az internetes hirdetéseket.
7500 ft/db a gyári új.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43818) Zola007 válasza laca891 (#43817) üzenetére


Zola007
veterán

nézegetem, de amit találtam, azt már vagy elvitték vagy rosszabb állapotú, mint ami most van rajta
újat nem vennék, jövőre eladjuk a kocsit

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43819) csaba1203


csaba1203
addikt

Autómosás után vettem észre,hogy sajnos van már pár kavics felverődésem.
Ezt ugye ha kevertetek színkód alapján festéket én is kijavíthatom és nem bukom vele a garanciámat?
Vagy hagyjam az egészet.A festék réteg sérült alapozó látszik gombostű fejnyi a nagysága kb.

(#43820) focvis válasza csaba1203 (#43819) üzenetére


focvis
veterán

Kijavíthatod nyugodtan.
Tudsz venni gyári javítófestéket is, tippre 3 e. Ft környéke. Kell hozzá egy nullás (0-ás) ecset, 100-200 Ft, vagy egy hegyes fogpiszkáló, és nyugodt kéz. (A gyári javítófestékhez mellékelt ecset általában felejtős, mert túl nagy.)
Ha az alapozó nem sérült, akkor zsírtalanítás után egyből festheted. Pici pötty esetén az átlátszó lakkot (metál fényezés) nem szükséges használod.
Én időről időre ki szoktam javítani.

(#43821) csaba1203 válasza focvis (#43820) üzenetére


csaba1203
addikt

:R
Ezt a gyári festéket hol tudom beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#43822) focvis válasza csaba1203 (#43821) üzenetére


focvis
veterán

A Suzukinál. :)
(Kereskedés, szerviz)

Ne "maszatolj" vele, csak a sérülés kráterébe kenj festéket. Ha elrontod, hígítós ronggyal töröld le.

[ Szerkesztve ]

(#43823) 2ozzmexy válasza Zola007 (#43818) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[link]
A felnik oldalába van beleutve a méret, ha ez jó, akkor össze hozlak az eladóval. BP, xv. Kerület
Elvileg jó a tiédre is, a gumik egy szezont még bőven elmennek... Ha kell infó szólj és beszélek vele.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43824) tboldi válasza csaba1203 (#43821) üzenetére


tboldi
nagyúr

A különböző Suzuki-only webshopokban is találsz, 4000 fölött vannak picivel.

(#43825) 2ozzmexy válasza pető bá' (#43811) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Erre céloztam hogy azt nem DLRnek hívják ami hátra is világít... ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43826) tboldi válasza 2ozzmexy (#43825) üzenetére


tboldi
nagyúr

Daytime Lunning Right? :D

(#43827) csaba1203 válasza tboldi (#43824) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#43828) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Balenonál nekem kicsit fura, meg bosszantó is hogy automatikus módban nappal az első LED-es világítás megy, de hátul semmi sem. A friss Kresz-t nem ismerem, de gondolom városon kívül hátul is világítania kellene a helyzetjelzőnek. Sötétedésre persze bekapcsol a reflektor és akkor megy hátul is a helyzetjelző.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43829) laca891 válasza Tigerclaw (#43828) üzenetére


laca891
aktív tag

Nappal csak elöl kötelező a menetfény.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43830) 2ozzmexy válasza tboldi (#43826) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jogos csak segített az android... :W
DRL akart lenni, csak átírta a kis hamis...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43831) pető bá' válasza Tigerclaw (#43828) üzenetére


pető bá'
őstag

Nappal nem kell hátra világítani.

(#43825) 2ozzmexy
mert ami hátra is világít, azt hogy hívják? :)

"... and I hope you have a great day!"

(#43832) M_AND_Ms válasza pető bá' (#43831) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hátsó helyzetjelzö

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#43833) ncc1701 válasza focvis (#43820) üzenetére


ncc1701
veterán

Inkább vegyen egy loew cornell festő izét ecset helyett, precízebb a munka vele.

(#43834) ncc1701 válasza Zsocó (#43816) üzenetére


ncc1701
veterán

A tárcsák is el tudnak kopni, amit hajt a szíj. Fura, de ez van.

(#43835) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#43834) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azokban van a hosszbordás szijnak feszítő görgője? Nekem ez csak Toyotán jött elő, de azért mert elöregedett a feszítő dugattyúja.
Vagy pár milliméterrel hosszabb mint kellene és nem feszül meg rendesen. Anno én is sokáig kerestem mire meglett a jó méret...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43836) focvis válasza ncc1701 (#43833) üzenetére


focvis
veterán

Vegyen ilyent! :) Én lehet, hogy veszek is; egyszer régen 2 napig pöttyöztem egy autót hegyes fogpiszkálóval. (Megérte, mert jó áron tudtam eladni.)

Ha mégse szánna rá valaki 4000 Ft-ot, mert csak 2 pöttyöt szeretne eltűntetni, úgy ilyen ecsetet keressen: [link] .

(#43837) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. adott egy mk5-ös 2013as Suzuki Swift 1.2 GS felszereltségű autó, de nem igazodok ki mivel is tud többet mint a GL vagy GLX? :F

(#43838) csaba1203 válasza focvis (#43836) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi mindkettőtöknek az ajánlásokat!
Valószínű az ecset mellett döntök.

(#43839) blakey válasza csaba1203 (#43838) üzenetére


blakey
titán

Ebből a boltból mindent megtudsz venni és pontos, színkód alapján megkapod a festéket is 3-ad áron. Ha pöttyözni kell akkor a legjobb a fogpiszkáló, annál pontosabban nem tudod megcsainálni egyéb módszerrel. Felviszed, hagyod 10 percet majd finoman, kézzel polírozod, ha kell akkor megint felviszed, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43840) Tigerclaw válasza laca891 (#43829) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez jó hír.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43841) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Balenohoz ismertek olyan tolatókamera kit-et, amit viszonylag könnyű beépíteni és nem jár a karosszéria fúrásával?

Esetleg van valami szabványos interface, ami rajta van a DIN 2-es fejegységeket a tolatókamerák támogatására?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43842) a_tesz válasza -=Vacsek=- (#43837) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Automata klíma, kulcs nélküli indítás, ülésfűtés, Bluetooth, tempomat, hátsó elektromos ablakok. Ezek a főbb dolgok. De ha hirdetést nézel, a kereskedők 95%-a nem tudja, mit hirdet 🙂

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#43843) -=Vacsek=- válasza a_tesz (#43842) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

ebbe egyik sincs amit felsoroltál még is GS jelzésű.. Elég fapadnak tűnik. Manuális klíma nincs könyöklő sem. Olyat találtam hogy az oszlopok belül is színre vannak fújva, van hozzá pótkerék.

(#43844) csaba1203 válasza blakey (#43839) üzenetére


csaba1203
addikt

Mi lehet a legkisebb mennyiség,amit rendelhetek?
Még futárral is olcsóbb,mint egy festékbolt?

(#43845) blakey válasza csaba1203 (#43844) üzenetére


blakey
titán

Passz, egy "körömlakknyit" is vehetsz, szerintem az a legkisebb. De szórófejes (spray) változatban is veheted. Futárt nem tudom, személyesen vettem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43846) beef


beef
őstag

Valaki vett már hibrid ignist? Ha igen, sikerült bármit alkudnia? Több helyen is kérdeztem, de simán lepattantam. Azt mondják minimál haszon van rajta, nem tudnak engedményt adni a gyárin felül.

(#43847) csaba1203 válasza blakey (#43845) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#43848) a_tesz válasza -=Vacsek=- (#43843) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Mondom, sokan nem tudják, mit hirdetnek... A felszereltségi szinteket meg nem jelölik az autókon a 2005-ben kiadottak óta.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#43849) -=Vacsek=- válasza a_tesz (#43848) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

félre értesz, ez egy lízingelt autó nem hirdetés és ott van a neve mögött hogy GS.

(#43850) a_tesz válasza -=Vacsek=- (#43849) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Ezt eddig nem mondtad, szóval félre sem érthettem 🙂 Na de majd most: hol van a neve mögött, a lízingszerződésben? Vagy az autón a Swift felirat mögött?

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.