Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40001) realist válasza tboldi (#40000) üzenetére


realist
őstag

Mi ez az említett sw frissítés? :F

(#40002) tboldi válasza realist (#40001) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyorsításkor, 2000-es fordulat körül tapasztalható volt egy kicsi megtorpanás az 1.4-es Boosterjetnél (de lehet, hogy az egyliteresnél is, nem tudom), ezt hivatott kiküszöbölni az update. Már egy jó pár hónapja elérhető, a márkaszervizek ingyen megcsinálják, ha ilyesmit tapasztal a kedves ügyfél.

És mint írtam, a legjobb tudomásom szerint az új szoftver kiadása óta már azzal gurulnak le a gyártósorról az autók, tehát ha most veszel/vettél autót, már nem kell ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#40003) Baku


Baku
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget, megoldást keresek:
98 utáni Swift.
Ha leengedem az ablakot (akárcsak egy ujjnnyira is), menet közben benzinszag lesz az autóban. Télen ha megy a fűtőventillátor, nincs szag, de ilyenkor már, ha jobb az idő, és kicsit leengedem az ablakot, azonnal jön a szag, hacsak nem járatom a ventillátort fullon ...
Az ok nyilvánvaló: Amíg túlnyomás van az utastérben, és a levegő áramlása és iránya egyenletesen állandó kifelé, addig nincs szag. Mihelyt ez megfordul, és a leengedett ablakokon a menetszél szívóhatást generál, megfordul az irány. Eddig ok..... DE!
1: Honnan a bánatos f@szból jön a benzinszag,
2: Hogy tudnám megszüntetni?

Járt -e már hasonló cipőben valaki???

(#40004) Tamoo válasza tboldi (#40002) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Automatánál nem volt ilyen "megtorpanás" szerintem.

(#40005) tboldi válasza Tamoo (#40004) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondolom, megvolt ott is, csak az automata váltó elsimította.

(#40006) Tamoo válasza tboldi (#40005) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet, de azokat nem frissítgették ugyanakkor amikor a sima 1.4T manuálisat.

(#40007) M_AND_Ms válasza tboldi (#40002) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem a gyorsításkor volt, hanem mindig, amikor kb 2000-s fordulatszám körüli éréken járt a motor.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#40008) gubisadam válasza Tamoo (#40004) üzenetére


gubisadam
aktív tag

autómatánál rángatás volt alacsony fordulaton, de azt is orvosolták. Nekem egyik sincs

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#40009) tboldi


tboldi
nagyúr

Van még valaki, aki belém akar kötni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#40010) Tamoo válasza M_AND_Ms (#40007) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Így van, olyan 1700-2000 közt jött elő. Nekem is volt, frissítés után megszűnt, de ha nem oldották volna meg, akkor sem forogtam volna álmatlanul. Szóval nem volt azért olyan komoly "rángatás", van aki észre sem vette.

(#40011) M_AND_Ms válasza Tamoo (#40010) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én annyira megszoktam, hogy a frissítés után mindig érezni véltem...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#40012) realist


realist
őstag

Az S-cross pontos gyári felni méretét megtudnátok adni?
Amit tudok: 6.5x17; 5 x 114,3
Amiben nem vagyok biztos az az ET (45?) ill. a felni közép méret (72.5?)

Van valami amire egyébként az autó átvételekor figyelni kell? (még nem vettem új autót :D)
Alap dolgokat persze megnezek (papírok legyenek kitöltve stb.) ne legyen semmi sérült vagy karcos (ha az lenne akkor erről kell írni gondolom valami jegyzőkönyvet valami).
Valami egyéb? :F

(#40013) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Suzuki Ignis 1,3-nál azt vettem észre, hogy a hátsó karosszéria elemnél nagyobb lett a hézag (2-sel jelölt kép).
Eddig nem tűnt fel, gondolom akkor valami meglazulhatott.
A kerékhez benéztem, s azt látom, hogy a patentok a helyén vannak.
Így nem tudom, hogy mi lehet a gond.
Esetleg van ötletetek?
Karosszériással nézesem meg, vagy inkább a szervízzel?

[ Szerkesztve ]

(#40014) gubisadam válasza realist (#40012) üzenetére


gubisadam
aktív tag

nézd meg hogy adnak-e hozzá minden gyári tartozékot:
-gyári szőnyeg szett
-eu pakk, elakadás jelző háromszög, láthatósági mellény (ez egy ilyen hosszúkás egybe tasak az egész)
-minden kézikönyv (autó + infotainment rendszer)
-defekt javító szett

én nem mentem végig az autón rétegvastagság mérővel, de valaki ezt is csinálja.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#40015) realist válasza gubisadam (#40014) üzenetére


realist
őstag

Rétegvastagság mérőm nincs, de azt tudom, hogy jól meg kell nézni. Ismerek olyat aki otthon vette észre, hogy karcos egy beltér elem. Nem volt egyszerű megugrani a cserét.

(#40016) negroo válasza racerx (#39985) üzenetére


negroo
aktív tag

Ezért is paraszt vakitás az egész. A jégen a téli gumi is meg csúszik. :) Most már van tesztek róla, hogy 4 évszakosok is jók. :)

(#40017) villifog válasza realist (#40012) üzenetére


villifog
tag

Suzuki SX4 S-Cross gyári felni mérete.
215/55R17 94V 6.5Jx17 ET50 5x114.3
Center Bore: 60.1 mm

[ Szerkesztve ]

(#40018) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani Suzuki szervizt Budapesten, ahol korrektül elvégzik az éves garanciális szervizt? Esedékes lenne pár héten belül. Gusztáv kizárva, bár ott vettem az autót, de többet oda nem viszem.

Más: 2017-es Sx4 S-Crossban van szervizre figyelmeztetés (tudjátok kis ikon ami jelzi, hogy esedékes a szerviz), valamint létezik alacsony üzemanyag szint jelző? Még sosem találkoztam egyikkel sem.

Köszönöm előre is a tippeket! :R

(#40019) Tamoo válasza Kakaduku (#40018) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tafákot dicsérték többen. (Én pl. Egerből Székesfehérvárra vittem.)
Olajcserére figyelmeztető van, de azt vagy nullázzák vagy nem. Óracsoportnál tudod te is nullázni. Alacsony üzemanyagszint jelző van.

(#40020) Napfénysüti válasza Tamoo (#40019) üzenetére

Fehérváron melyikhez jártál?

Més que un club!

(#40021) Tamoo válasza Napfénysüti (#40020) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Barta

(#40022) Napfénysüti válasza Tamoo (#40021) üzenetére

Velük elégedett vagy?

Més que un club!

(#40023) Kakaduku válasza Tamoo (#40019) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm, azt esetleg tudod, hogy mikor jelzi ki? Hány kilométernél, ami még hátra van?
Lehet, hogy magyartalan voltam, bocs, de nem tudtam másképp megfogalmazni. Remélem érthető a kérdés. :DDD

(#40024) Tamoo válasza Kakaduku (#40023) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó kérdés, nem néztem utána. Gondolom ahogy elő van írva az olajcsere km-re. Engem nem érint, mert úgyis mindig előbb viszem. Max akkor fog felvillanni ha nem nullázzák ki.

(#40022) Napfénysüti: Még csak kétszer voltam ott, de korrektek voltak és az autó mellett is ott állhattam. Amit kértem gariban cserélték, megcsinálták.... Lehetett választani hordós-flakonos olaj közt, de hozott olajjal sem zavarnak el ha megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#40025) M_AND_Ms válasza Kakaduku (#40018) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"2017-es Sx4 S-Crossban van szervizre figyelmeztetés (tudjátok kis ikon ami jelzi, hogy esedékes a szerviz), valamint létezik alacsony üzemanyag szint jelző? Még sosem találkoztam egyikkel sem."

Persze, hogy létezik mindkettő-....de a kézikönyvet nem olvastad át??? Vannak ám, benne hasznos infók is ...mint a te eseted is mutatja (sohasem értem, miért nem szánnak erre az emberek 1-2 órát, azok után, hogy megvesznek egy 5 millió körüli terméket.... :F Engem alapból érdekel mit is veszek/vettem, ténylegesen mit tud és azt hogyan és nem szeretnék semmiféle fontos dologról "nem tudni" )

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#40026) tomi5244


tomi5244
őstag

Utólagos motorháztató teleszkóp beépítésről mi a véleményetek? Vitarához találtam [link] (mondjuk kissé borsos), de Swifthez(2016) nem. Melyik autó hasonlíthat még a swifthez amihez jó lehet? Vagy nézzek univerzálisat? :) Vagy jó lehet a vitarái is? Mondjuk újszerű autó révén nem sokat kell nyitogatnom, de aki ismer tudja, hogy nem vagyok valami erőbajnok és néha jól jönne, hogy nem kell nyújtózkodnom a pálcáért. 8-10e körül még adnék érte.

[ Szerkesztve ]

(#40027) Kakaduku válasza M_AND_Ms (#40025) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm a kioktatást.

Elolvastam a kezelésit is, azonban sehol nincs benne, hogy mikor gyullad ki. 100 km hátralévő távnál, 5L-nél? Te ezt tudod? Benne van a kezelésiben?

Nem szoktam üresen járni az autóval, de egyszer fordult elő, hogy majdnem pályán maradtam vele, mert nem jelzett semmit és azt hittem hazaérek vele, vagy legalábbis városon belüli kútig. 4 liter volt a tankban mikor megálltam tankolni.

Ééééés, ugyanez vonatkozik a szerviz intervallum (olaj csere) szükségessége jelzőre is. Le van írva, hogy van, de mikor gyullad ki az nincs.

[ Szerkesztve ]

(#40028) HKorn válasza Kakaduku (#40027) üzenetére


HKorn
addikt

A szervizjelző nem dinamikus? 15 és 20 ezer között (vagy 1 év után) gyullad ki elvileg használat jellegétől függően, de lehet rosszul tudom, még nem jutottam el az első szervizig.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#40029) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Régi swift 2002-es, a sedan első lökhírítója ugyan az mint ferdehátúé?

(#40030) Kakaduku válasza HKorn (#40028) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Igen, úgy kéne, de mennyivel előtte jelez? Kb. 2500 km-em van a 2. szervizig.

(#40031) M_AND_Ms válasza Kakaduku (#40027) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Köszönöm a kioktatást."
Ha annak vetted, akkor ahhoz nem tudok mit hozzászólni.

Kérdésed ez volt "van szervizre figyelmeztetés?" és nem az, hogy mikor jelez?
Kérdésed ez volt "létezik alacsony üzemanyag szint jelző?" és nem az, hogy mikor jelez?

Válaszom ez volt: Persze, hogy létezik mindkettő
Ennyi!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#40032) Kakaduku válasza M_AND_Ms (#40031) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Bocs, akkor én fogalmaztam félre érthetően. Elolvastam a kézikönyvet, de nekem egyik sem jelzett még soha, ezért tettem fel valószínűleg így a kérdést. Lehet, hogy hibás. Megnézetem és megkérdezem a szervizben, hogy mi a helyzet ezekkel.

(#40033) samen válasza Kakaduku (#40032) üzenetére


samen
tag

Szia
Megkérdezhetem,h mi a baj a Gusztávval?

(#40034) Kakaduku válasza samen (#40033) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Persze. Tavaly voltam és kértem pollenszűrő cserét is. Természetesen kiszámlázták, csak elfelejtették kicserélni, ellenben kitakarította (levegővel kifújta).

Volt is belőle balhé, mert visszavittem és mindent ismételten kicseréltettem velük. Nem volt őszinte a mosolyuk, de megcsinálták. Én oda többet nem viszem, pedig ott vettem az autót.

(#40035) samen válasza Kakaduku (#40034) üzenetére


samen
tag

Köszönöm!
Hát nem semmi,nem csodálom,hogy ezek után nem bízol bennük.

(#40036) M_AND_Ms válasza Kakaduku (#40032) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Megdumáltuk ! :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#40037) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Rendeltem egy hűtőt 1,3 ccm 16v swifthez. A fotón a régi és új hűtő, szerintetek rendben van ez így?

(#40038) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok,

Ma tolatás közben lefulladtam az autómmal (2005 Suzuki 1.5 benzin). Mikor újra beindítottam a motor felpörgött egy pillanatra 3000-ig, majd beállt a normál értékre. Találkozott már valaki ilyesmivel? Normál indításkor nem szokott ennyire felpörögni.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#40039) SirKero


SirKero
őstag

Hallgatva az idők szavára ( és nem utolsó sorban a jelenlegi árfolyam miatt ) meghirdettem a Vitarát és a mai nap ( 7 nap alatt ) el is kelt :P Fájó szívvel vettem búcsút tőle és egyben meg is rendeltem az utódot egy hűvös gyöngyház fehér metál SX4 S-Cross GL+ személyében.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#40040) blakey válasza SirKero (#40039) üzenetére


blakey
titán

Ezen én is elgondolkodtam.
Sok örömet az újhoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40041) #77646080 válasza Agent T (#40038) üzenetére


#77646080
törölt tag

A 3000-es fordulat tényleg több, mint a megszokott. Okozhatott zavart az említett lefulladás. Ha nem fordul elő többször, akkor ne foglalkozz vele.

(#40042) Agent T válasza #77646080 (#40041) üzenetére


Agent T
tag

Normál indításnál ( ha nem lefulladok, hanem leállítom előtte) nem volt még ilyen problémája sosem. Ezért tűnt most fel ez a hirtelen nagy fordulatszám.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#40043) gubisadam válasza SirKero (#40039) üzenetére


gubisadam
aktív tag

ugyan ilyenem van :)
1.4t 6at gl+ gyöngyházfehér

legjobb döntésem volt az autómata!

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#40044) Tamoo válasza SirKero (#40039) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha jól értem magasan van a használt ára a Vitarának?
Meddig használtad és mennyit "buktál" rajta a megvételtől?

(#40045) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

azt olvastam, hogy jövöre jön a hibrid vitara és az s-cross (ezt talán elöbb), az alap ár 7 és 8 milla között fog indulni, kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz. :)

(#40046) Tom1939 válasza Bestspiler7 (#40045) üzenetére


Tom1939
őstag

Én arra is kíváncsi vagyok hogy ez a 7-8 milla zöld rendszámosat jelent (akkor szuper ár) vagy nem (akkor viszont drága).

(#40047) HKorn válasza Tamoo (#40044) üzenetére


HKorn
addikt

A FL előtti 1.6 szívóknak nagyon magasan van az áruk. 40-50K km-el, 2-3 évesen adják nem ritkán 4M-ért, vagy afelett.

Kiváncsi lennék enyémet 2018.03, GL+, 12K Km-el mennyiért vinnék el. :D

Ha tetszene a FL-s Vitara, vagy az S-Cross én is lehet váltanék, de így nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#40048) SirKero válasza Tamoo (#40044) üzenetére


SirKero
őstag

Anno 2017 májusában vettem 4,34 M forintért egy téli gumi szettel.
Most 4,25 M forintért adtam el a téli gumi szett nélkül. Ha azt is eladnám többre jönnék ki mint amennyiért vettem :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#40049) blakey válasza SirKero (#40048) üzenetére


blakey
titán

Anno 2017 májusában vettem 4,34 M forintért egy téli gumi szettel.
Most 4,25 M forintért adtam el

Csakis emiatt gondolkodom én is, semmi másért. Annyi különbséggel, hogy nekem extrákkal volt annyi, nem téli gumival, tehát lehet, hogy árában tudnám eladni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40050) SirKero válasza blakey (#40049) üzenetére


SirKero
őstag

Gyakorlatilag árában adtam el mert az újhoz kapok megint egy garnitúra téli gumit amit ha eladók még többet is kaptam az autóért mint amennyiért vettem :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.