Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65001) pjen válasza Kolondrum (#64999) üzenetére


pjen
félisten

Ha most 1A a töltő áram, akkor mennyi a csepp?

(#65002) Kolondrum válasza pjen (#65001) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az jelen esetben nincs, mert annyit merül pár perc alatt, hogy újra rátölt. Ciklikusan újra indul a töltés. Szívja az a kva kamera.

(#65003) pjen válasza Kolondrum (#65002) üzenetére


pjen
félisten

Erre gondoltam, ebben a hidegben figyelni kell minden fogyasztóra.

(#65004) slett27


slett27
addikt

Tudja valaki esetleg Suzuki Swift 2008-asnál hogy kell a kulcsot hozzátanítani az autóhoz ?
Olvastam Ignisét de nem értem. Köszönöm előre is.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65005) ncc1701 válasza Siriusb (#65000) üzenetére


ncc1701
veterán

Profik vagyunk. :)

(#65006) ViZo72 válasza burgatshow (#64985) üzenetére


ViZo72
tag

Mindegy, hogy elektromos vagy sem, kicsi vagy nagy, a feladat ugyanaz: egy vészkikerülési manőver.
Valaki kilép eléd váratlanul és azt próbálják megnézni hogyan segít az autó a megoldásban, úgy, mint komplett csomag (utcai gumival, elektronikával együtt)...

A közúton sem szólhatsz előre a lelépő gyalogosnak (kiugró állatnak), hogy jól gondolja meg, hogy elektromos vagy benzines, SUV vagy kombi elé lép ki.

És igen vannak rosszul szereplő elektromosok, meg jól szerelő SUV-ok is, még direktben egymáshoz viszonyítva is..)

És igen, HA más a sebesség, HA másak a bólyaközök akkor más eredmény jön ki.
Itt most ezt így találták ki. Nem verseny, de azért megjegyzik ha valami nem a várakozásnak megfelelően (jól vagy rosszul) szerepelt.

Ez egyfajta teszt, itt ezt nézik.
Másik fajta teszten meg mást, ott nyilván más a sorrend, nem értem mi ezzel a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#65007) ViZo72 válasza dethroner (#64987) üzenetére


ViZo72
tag

Nyilván ez benne van. De ők csinálják, tudják ők is ha hibáztak és akkor ismételnek.
NEM lesz mindig egyforma a sofőr reakciója és a körülmények sem (bár nyilván törekszenek rá) de azért elég jól látszik, hogy melyik autó hogyan reagál, hol vannak a határai, főleg ahogy változtatják a sebességet a kikerülésnél.

Nem kell, hogy egy Vitara lenyomjon egy Porschét, mert nem ezt nézik.
Így is megdícsérték a Vitarát, miközben semmi extra eredményt nem hozott de kezelhető maradt, a viselkedése kiszámítható volt.

(#65008) Gyöször válasza pjen (#65001) üzenetére


Gyöször
senior tag

Lidisben van 3,8 meg 5 amperos, ulgd amperszám megvalami sorozatszám pld B2
Az 5ös 60W al kezd tölteni, az ugye 5A. mikor eléri a 14,4Vot visszateszi magát először 30Watt köré majd 12,5W ami ugye 1A. Ha ezzel is eléri a 14,4et akkor 3,5W, azzal az scross akksi a rákapcsolt gyári dolgaival kb 1-2 nap alattt megy fel 14,4ig. Akkor nem csinál semmit kb 2 napig amig az akku nem megy le megint kb 12,5re.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#65009) DarkByte válasza ncc1701 (#64997) üzenetére


DarkByte
addikt

+1, ugyanezt csinálom így télen. Az a CTEK nagyon maszekul karbantartja, hetekre is rajta lehet hagyni.

És biztos nem kellene ennek gondnak lennie hogy nincs kiszerelve, mert gyárilag jár hozzá olyan kábel is amit az autó akkusarujának a menetes szárára be lehet fűzni és akkor nem kell csipesszel szórakozni. Plusz ugye olyan opció is van hogy a szivargyújtó felől töltesz ha az nem kapcsol ki totál.
Én maradtam a csipesznél. Nem tart így sem tovább rápakolni.

[ Szerkesztve ]

(#65010) ncc1701 válasza DarkByte (#65009) üzenetére


ncc1701
veterán

Plusz ha van elektromos állófűtésed, abból van olyan, ami tölti az autó akkuját is...

De ja, szeretem ezt a kis töltőt, valami 8 naponta kondícionálja az akkut, plusz szulfátlanít is. És mikor csepptölt még csak nem is langyos, ergo kb semmit nem fogyaszt. Igyekszem a vasat havonta elővenni télen is, de össze kell jönnie annak, h száraz legyen az út, ne essen a semmi, és mindez hétvégén legyen. Bónusz ha süt a nap. :)

[ Szerkesztve ]

(#65011) pető bá' válasza slett27 (#65004) üzenetére


pető bá'
őstag

Milyen új kulcs és mi nem működik vele?
Immobiliser (nem tudod vele elindítani az autót) vagy csak a központi zár távirányító nem működik?

"... and I hope you have a great day!"

(#65012) slett27 válasza pető bá' (#65011) üzenetére


slett27
addikt

A volt tulaj azt mondta lemerült az elem. 1620-as 3V-os való bele. Vettem új elemet. Központi zárat nem nyitja, zárja csak ha manuálisan bedugom a zárba és elfordítom. Össze szeretném tanítani de nem tudom hogy kell. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65013) pjen válasza slett27 (#65012) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos, hogy tanítással megoldható. Nekem két gyári kulcs elem csere után se működik vagy 2-3 éve. Olyan mintha a vevő egység elfáradna. 2006 os Swift.

[ Szerkesztve ]

(#65014) ViZo72 válasza slett27 (#65012) üzenetére


ViZo72
tag

Én ezt mentettem le valahonnan (angolul).
Kulcs tanítása
Elvileg Swift-hez tették fel de én Ignis miatt mentettem le, szerintem egyformák.
A magyar könyvekben fura a fordítás, de van egy kicsit részletesebben magyarázó verzióm ami így szól.

Távirányító tanítása:
1. Alaphelyzet: minden ajtó csukva (nem zárva!) és a gyújtáskulcs nincs a gyújtáskapcsolóban.

2. Bal első ajtót kinyitni.

3. Távirányítós kulcsot bedugni a gyújtáskapcsolóba, gyújtásra tekerni (de nem beindítani), majd 10 másodpercen belül kivenni.

4. Gyújtáskulcs kivétele után 20 másodpercen belül a bal oldali ajtó nyitásérzékelőjét 3x megnyomni (vagy az ajtót becsukni-kinyitni 3x, de a végén nyitva maradjon!)

5. Megint gyújtáskulcs bedug, gyújtás (nem indítás), majd 10 másodpercen belül kihúzni.
(Elvileg a zárak bezárnak majd kinyílnak, ez jelzi a regisztrációs mód bekapcsolását, amikor várja a kulcs távirányítójának a jelét az autó.)

6. Ekkor 20 másodpercen belül a távirányító NYITÓ gombját megnyomni.
Elvileg az összes ajtó zárja lezár majd kinyit és ezzel kész.

Nem rémlik, hogy próbáltam volna valaha is, szóval csak saját felelősségre!
Vagy szóljon aki tudja, hogy nem jó...

(#65015) ViZo72 válasza pjen (#65013) üzenetére


ViZo72
tag

Nekem a 2003-as Ignisen működik napi használat mellett is, 1x volt elemcsere benne.
Csak éppen arra nem emlékszem, hogy én tanítottam újra vagy szervizben csinálták amikor más okból ott jártam (külön ezért biztos nem mentem, inkább az rémlik hogy ha már ott voltam megcsinálták).
De az is rémlik, hogy tovább küldtem a leírást unokatesómnak a Swiftjéhez és neki talán sikerült ez alapján.
Csak már egyikben sem vagyok biztos, mert mindkettő sok éve volt.
(Lehet, hogy lassan újra eljön az ideje.)

(#65016) slett27 válasza ViZo72 (#65014) üzenetére


slett27
addikt

Hálás köszönetem, próbálom holnap és megírom a tapasztalatokat. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65017) tboldi válasza slett27 (#65012) üzenetére


tboldi
nagyúr

Panasonic CR1616 van a kulcsban gyárilag, ha 1620-ast találtál, azt már egyszer cserélték előtted. És lehet, hogy pont abban a reményben, hogy megjavul. :P
Utóbbi gyakoribb a boltokban, esetleg olcsóbb is, valamint 0,4 mm-rel vastagabb.

[ Szerkesztve ]

(#65018) tboldi válasza ViZo72 (#65015) üzenetére


tboldi
nagyúr

A WagonR-ünk kulcsában 2x cseréltem már (első alkalommal csak ideiglenesen áttettem a Honda pótkulcsából, másodjára kapott újat), egyszer sem kellett tanítani semmit sem. De a Hondáét vagy az Alfáét sem.

(#65019) slett27 válasza tboldi (#65017) üzenetére


slett27
addikt

Ejjj de tájékozottnak tetszik lenni. :D Akkor ez volt az altató szöveg hogy kell másik elem. Hát persze hogy ezt mondják. 25e egy új kulcs elektronikával kb. Majdnem egy olajcsere ára.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65020) ViZo72 válasza tboldi (#65018) üzenetére


ViZo72
tag

Szerintem ha elég gyorsan kiveszed a nem teljesen lemerült régit és beteszed az újat, akkor nem felejt.
De lehet Neked van igazad, mert a leírások sem elemcsere esetére írják ezt a műveletet, hanem jeladó/vevő cseréje esetére, illetve új kulcs hozzáadása miatt.
Csak arra nem emlékszem nekem miért kellett tanítani (vagy csak álmodtam :-) ).

[ Szerkesztve ]

(#65021) pető bá' válasza slett27 (#65012) üzenetére


pető bá'
őstag

Nekem valamiért úgy rémlik, hogy kulcs az indítóba, gyújtás (?) aztán nyomkodni kell a nyitás gombot.. De ez lehet hogy Opel specifikus :D

"... and I hope you have a great day!"

(#65022) Janusz001


Janusz001
őstag

Ma reggel meglepődve tapasztaltam, hogy amikor beültem a kocsiba (Scross 2022), akkor a zsebemben lévő kulcs zárógombját valami megnyomta és be is záródott a kocsi. Ennek biztos, hogy így kell működnie?

(#65023) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Jut eszembe, lehet nem artana az Scross pot “kulcsot” elovennem egy ev utan es kinyitni vele egyszer legalabb?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#65024) ncc1701 válasza pjen (#65013) üzenetére


ncc1701
veterán

2019-es swift, csak elemet kellett cserélni, nem kellett semmit tanítani.

(#65025) simonjoe válasza DarkByte (#65009) üzenetére


simonjoe
senior tag

....hagyjátok már ezt az akku kiszereléseses balf@...szkodást! Még sok embernek a zsigulis időszak becsípődése dominál. Igen, abban az időben x@rok voltak a szeléndiódás töltők, áram és feszültségkorlát nélkül. Egyébként meg menetközben sem kell levenni a sarukat amikor a generátor tölt!! Sokkal nagyobb a probléma egy-egy rossz kontaktnál amikor szikráztatják a töltő csipeszeit az akkun.

Joe

(#65026) pjen válasza simonjoe (#65025) üzenetére


pjen
félisten

szeléndiódás, ilyen állat nincs is. A zsigában pedig azért nem volt baj, mert szinte nem is volt benne elektrónika

[ Szerkesztve ]

(#65027) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

Márkaszervízből BP vagy Eger környékén melyiket tudjátok ajánlani? Lezúzta valaki a tükrömet a parkolóban, cascos történet lenne de régebbi suzka, ZC31S :).

(#65028) ncc1701 válasza chewycl (#65027) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát. Én többet tuti sose fogom márkaszervízbe vinni az autót biztosítós esetben sem.

(#65029) Napfénysüti válasza ncc1701 (#65028) üzenetére

Negatív tapasztalat?

Més que un club!

(#65030) ncc1701 válasza Napfénysüti (#65029) üzenetére


ncc1701
veterán

~Másfél év után hámlik mindkét elem, amit márkaszervízben fényeztek. maszek fényezőnél így még nem jártam soha. nyilván ez nem tipikus, de na.
Btw anyának letörte valami paraszt a bal visszapillantó borítást, megrendeltem, lefényeztem, mert ilyen kis elemeket otthon is meg lehet úgy fújni flakonból, mint a gyári, fasza is lett.

(#65031) tboldi válasza slett27 (#65019) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Alfához 35k a gyári, ha ez megnyugtat. :D
De nekem csupán egy kulcsház kellene, mert amúgy tökéletesen működik, csak erősen kopott a héj. Kínait lehet kapni 5-6k-ért, de "márkásabb" Silca is van 7500-ért, ezekbe mind át kell pakolni a belsőségeket.

Nyilván a te esetedben ez nem járható út. Illetve de, ha neked is leamortizálódott. :))

Egyébként nem lehet, hogy inkább az autóval van bibi? Anyum korábbi Lanciájának sem működött a távirányítós zárja, de valamiért nem is engedte hozzátanítani számítógéppel, annál a résznél, ahol egy 15 mp-es intervallumon belül kellett volna 5 mp-ig nyomvatartani a gombot, meg sem várta, rögtön hibára futott. Aztán kiderült, hogy a kulcsnak kutyabaja, viszont azt a modult, ami többek között a zárakért is felelős (body computer), az autó 2-3 éves korában már cserélték, és azóta nem ment a távirányító. :D

[ Szerkesztve ]

(#65032) chewycl válasza ncc1701 (#65030) üzenetére


chewycl
tag

Hát ez nem hangzik jól, én még sosem voltam márkaszervízben :DDD . Egyébként nekem is elég lenne a visszapillantó borítást cserélni, viszont bontóba se meg boltokban sem találtam azt... Amúgy nem cascoztatnám ha találnék.

(#65033) donbig válasza szabonagyur (#65023) üzenetére


donbig
tag

Talán itt írta valaki, hogy a tartalék kulcsban lemerült az elem rövid idő alatt, a használatban lévő vígan bírta. Én kb. évente megcserélem a kulcsokat.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#65034) Kolondrum válasza donbig (#65033) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én meg a nem használt kulcsban az elem alá tettem egy darab papírt és nincs összepattintva.

(#65035) eami válasza Kolondrum (#65034) üzenetére


eami
addikt

akkor inkább vedd ki belőle... egyébként egy idő után simán megfolyhat..

(#65036) tboldi válasza eami (#65035) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lítium elemek, folyni nem igazán szoktak. :)

(#65037) DarkByte válasza eami (#65035) üzenetére


DarkByte
addikt

Ajjaj, kedvenc téma. :DDD

(#65038) ncc1701


ncc1701
veterán

Nagy az öröm. Tegnap koppant egy kavics, délután néztem, h a szélétől kb 2 centire kaptam be, el is repedt 10 centit, úgyhogy szélvédő csere lesz. Bp-en van ajánlott cég? A főnököm anno úgy járt, h elkezdett rohadni a kasztni csere után, ilyet nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#65039) Qtya123 válasza ncc1701 (#65038) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem ugyanez volt az IS-nél. Valami kókler nem alapozott alá rendese a szélvédő cserekor és utána jött a felületi rozsda... Emiatt újra ki kellett szedni a szélvédőt és lekezelni alatta a fémet. :W
Nekem Rózsa Gusztáv csinálta (Gustavsson Carosserie), akkor még itt voltak közvetlen Budapest mellett, most ahogy látom Lajosmizsén vannak. Nagyon szépen dolgozott, utána nem jött elő a rozsda évek múlva sem.
Nem tudom most mennyiért dolgoznak, szerintem nem olcsó már, eléggé felkapta a Totalcar. Én még akkor voltam nála, mikor a médiában nem kapták fel. Akkor nem dolgozott drágán és viszonylag hamar el tudta vállalni.

(#65040) eami válasza tboldi (#65036) üzenetére


eami
addikt

múltkor 30bol vagy 10 folyt :) de ez ilyen saját átok xD

(#65041) AMD Power


AMD Power
titán

Egyik edző társamnak, van egy elég jó menü autókereskedése. Egyik nap felmentem az oldalára. Mondom megnézem milyen autókat árul. Ami fura volt nem volt benne Suzuki. Reggel kérdezem tőle a teremben, miért nem árultok Suzukikat? Mondja azért mert nincs eladó, pedig nagy kereslet lenne rá, de pikk-pakk eladják őket. Miért el akarom adni a Suzukit? :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#65042) slett27


slett27
addikt

Erről eszembe jutott, amikor utána néztem a véleményeknek a népítéletben :

Ezt sem érdemes nézegetni, mármint a népítéletet. :D

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65043) 2ozzmexy válasza slett27 (#65042) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Mert Béla 8000 levezetett km után megmondja hogy xar és csak az olaszt!? Vagy Sanyi aki szintén a helyi tudósklub nem bejegyzett tagja 9500km megtétele után!? Itt említeném meg hogy még olajat sem cseréltek benne, mert azt is 10ezrenként szokás ezekben!!! De ne is zavarják meg a tudatát senkinek ilyen dolgok, vagy az hogy akit kiemeltél 5 évesen vette, addigra már lehet kétszer is tekerték az óráját és autópályán akart vele 150-es utazóval járni, na arra tényleg nem a legideálisabb mivel ez egy városi kisautó, anyataxinak meg a tacskóig elgurulni, erre van kitalálva, de biztosan az Alfa 159 1,9 JTDM lesz erre a legbölcsebb választás vagy a Fiat Bravo 1,4 T-Jet-je.., több most nem jut eszembe. Jah, de MultiJet, ami ugyebár bulletproof mint a magyar alkotmány. :W Most itt a rohadási és inkontinenciális zavaraikról az olasz technikáknak nem emlékeznék meg... Ennél már csak ugye a britt hajlamosabb ereszteni itt-ott ezt-azt, ahogyan mondás tartja "ha nem olajos az alja akkor nincs is benne olaj..." :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#65044) kiskun968


kiskun968
tag

Üdv Mindenkinek!
2017 Swift 1.2 GL+ ba tudnátok ajánlani vezetéknélküli töltöpadot, amit a váltó elé lehetne betenni a kis fakba? Épített már be valaki magának? Köszi előre is.

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#65045) slett27


slett27
addikt

Sziasztok !

A jobb hangzás érdekében a gyári rádiót is érdemes cserélni vagy elég csak a hangszórókat ?
Hol lehet olyan helyettesítő boxot kapni illetve mi a neve ami fogad bármilyen fejegységet ?

Erre gondolok :

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65046) slett27


slett27
addikt

Ahh [link] redukciós keret a neve. Véletlenül találtam meg. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65047) simonjoe válasza slett27 (#65045) üzenetére


simonjoe
senior tag

A hangszórókat mindenképpen, de akkor már a hozzá vezető kábelezést is!!

Joe

(#65048) slett27 válasza simonjoe (#65047) üzenetére


slett27
addikt

Köszönöm. Esetleg van róla infó hány centis átmérővel, milyen mélységű, milyen fajtát érdemes venni ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65049) pjen válasza slett27 (#65048) üzenetére


pjen
félisten

Elsősorban az impedancia stimmeljen, nehogy ellszálljon a végfok, vagy nagyon halk legyen. Nem hiszem, hogy a hangfal kábel lenne a gyenge pont, hiszen nagyobb áram nem fog folyni. Persze, ha cseréled a rádiót is akkor ahhoz való hangszoró és vezeték kell.

[ Szerkesztve ]

(#65050) slett27 válasza pjen (#65049) üzenetére


slett27
addikt

Gondolom meg kellene néznem hány ohm-os a gyári és annak megfelelőt. Általános a 8 ohm-os igaz ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.