Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52001) beef válasza Chereiose (#52000) üzenetére


beef
őstag

De itt nem az a gond, hogy ki árulja és az mit tud az autó állapotáról, hanem az, hogy nem viheted el kipróbálni és állapot ellenőrzésre.
Na az ilyentől tuti nem vennék még használt gombostűt se.

(#52002) Chereiose válasza beef (#52001) üzenetére


Chereiose
addikt

Ja azt persze élből ott hagynám én is. Nem is értem hogy gondolja a parasztja, hogy majd valaki egy használt autót megvesz látszatra a kavicson állva? :D Gondolom az is olyan remek állapotban lehetett, hogy félt, hogy valami kiderül útközben még.

(#52003) galaxys80 válasza tboldi (#51999) üzenetére


galaxys80
veterán

Én például mikor árultam az autóm vissza sem írtam kereskedőnek. Pedig 1 nap alatt 4 írt rám. Másnap eladtam egy magánszemélynek.

(#52004) tboldi válasza galaxys80 (#52003) üzenetére


tboldi
nagyúr

De ez te vagy, mások meg elfogadják, amit a nepper ajánl és megörülnek, hogy ilyen hamar letudták az egészet. :)

[ Szerkesztve ]

(#52005) flegga92 válasza galaxys80 (#51998) üzenetére


flegga92
senior tag

Ott is hagytuk, neppertől csak úgy, veszek, ha elvihetjük bevizsgálni. (Suzuki márkaszerviz kb 1 km-re volt). Vagy BP-n kicsit jobb a helyzet, ott van helyszíni állapotfelmérés.
Eddig mindig magánszemélytől vettem autót, szerencsére mindig jó választás volt. Tudott mindent, elmondta mit kell cserélni, miért volt fényezve + képet mutatott.
Beszámított autó volt, gondolom az eredeti tulaj által félig kitöltött adásvételi előkerült volna a fiókból, így semmi jogorvoslattal nem élhettem volna a nepper felé.

(#52006) AMD Power válasza flegga92 (#52005) üzenetére


AMD Power
titán

Most vettem elősszőr autót kereskedésben. Azt vittem akit akartam. Az autóval szó szerint azt csináltuk amit akartunk. Én vittem profi bevizsgálós szakit. Annyit mondtak csak ,hogy a kereskedésből nem mehetünk ki a kocsival. De ott azon belűl annyit mehetünk próba kört amennyit akartunk. Amit találtunk hibát , ők megcsináltatták, elintéztek mindent, biztosítás, atírás stb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52007) flegga92 válasza AMD Power (#52006) üzenetére


flegga92
senior tag

Ma voltunk Kecskeméten, megnéztük a kocsit, tetszett, hozta magától a P rendszámot és mentünk is. Ő maga mondta az esztétikai hibákat, mit csinálnak meg rajta, csak addig míg meg nem veszi valaki nem akarják, hogy lásd mi a baja és nem azért volt fújva mert kiflibe volt hajtva.
Kérdeztük van e D Corsája, mondta hogy van de ajánlja, mi nem azt keressük, eléggé leharcolt. Teljesen korrekt fószer volt.

(#52008) AMD Power válasza flegga92 (#52007) üzenetére


AMD Power
titán

Linked van róla?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52009) AMD Power


AMD Power
titán

Új vezérigazgató a Magyar Suzuki élén

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52011) AMD Power válasza #40993792 (#52010) üzenetére


AMD Power
titán

Azt tudtad,hogy az Esztergomi gyárat ugyan az a Csaba László épitész tervezte mint aki pl a Boldog Özséb plébániát Csillaghegyen? :) Abban a templomban is lett eltemetve a feleségével együtt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52013) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok, 15"-os Suzuki dísztárcsa beszerzése honnan javasolt? Ma délután böngésztem, de a felhozatal elég gyenge vagy ha nagyobb is egy oldalon maga a cég nem megbízható.

(#52014) Gyöször válasza Janoo_07 (#52013) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem teszkós van :)) Ákcijóba. Télihez használom csak.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52015) 2ozzmexy válasza Janoo_07 (#52013) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Túl drágát ne vegyél, mert a buckalakók megdurrantják...
Hipermarketben valami olcsót aztán jóidő, könnyű pótolni ha véletlenül elhagyod/eltörik/lelopják.
Auchan, Tesco, ha drágán kell gagyi akkor Homasita. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52016) Janoo_07 válasza 2ozzmexy (#52015) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszi a tippeket! Most nézem hogy a nagyobb online áruházak is hatalmas választékkal árulják ezeket, 5-6 k körül egész jók vannak már pl Aqua-án is :D
Azt meg hogy suzuki logó nincs rajta, kibírom

[ Szerkesztve ]

(#52017) 2ozzmexy válasza Janoo_07 (#52016) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

e-bay, aliexpress, amazon Suzuki logós matrica... :DDD Problem solved. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52018) dethroner válasza #40993792 (#52012) üzenetére


dethroner
veterán

Ugyan miért érdekes infó? :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#52020) AMD Power


AMD Power
titán

A vagány városi kisautó – Suzuki Swift (x) [link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52021) pető bá' válasza pető bá' (#51621) üzenetére


pető bá'
őstag

na, csak hogy ne legyek beskatulyázva, áttértem "tboldi Suzuki olajra" :P

pollenszűrő csere előtt még lesz egy klímatisztítás is, a képen látható "bomba" mellett rendeltem ilyen habot is.. valaki próbálkozott már vele? mennyire hatásos? legutóbb ez a "bomba" már kevés volt.

"... and I hope you have a great day!"

(#52022) 2ozzmexy válasza pető bá' (#52021) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én használtam olyan habot, nem ér semmit, mert pont oda nem tudod befújni, ahova nagyon kellene, a hőcserélőre. Bontanod kell, arra jó hogy a légjáratokat tele fújd vele és azt kitisztítja úgy szó-szó. A bomba azért jobb, mert átjárja az egészet. Ha ezek együtt sem hatásosak, akkor el kell kezdeni nyomozni a szag és teljesítménycsökkenés forrását... :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52023) TommyY2 válasza pető bá' (#52021) üzenetére


TommyY2
tag

Korábban én is ezt az olajat néztem ki az S-Cross-ba, de az olajos fórumban szóra se méltatták. Abban igazuk volt, hogy ez Dexos2 szabvány, ami inkább a diesel autókba való, ugyanakkor sokak által jobbnak tartott, mint a gyári EcStar.

Ugyancsak az olajos fórumban ajánlották, hogy Dexos1 Gen2 olajakat érdemes használni a benzines autókba.

TommyY

(#52024) tboldi válasza pető bá' (#52021) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

(#52025) Gyöször válasza 2ozzmexy (#52022) üzenetére


Gyöször
senior tag

Egyszer körbekukkeroltam a szuzkóban a pollenszűrőt kivéve, vajon hol lehet a hőcserélő, de 10 másodpercet nem töltöttem a kereséssel, nem is lett meg :-)
Van itthon egy páramentesítőnk, ott egyszerűbb volt a szitu első ránézésre, azt telenyomtam sprével, lett olyan citrom illata, hogy 2 napig meg se mertük közleíteni az udvaron se :-))) olyan 3adik nap egyfolytában ventillátorozás letörte a mérgét, most 1 hónap után azt mondom, hogy jó kellemes citrom illatot lök ki magából, mikor beindítom. :-))

Ha ettől nem tisztult meg akkor semmitől :-)))

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52026) 2ozzmexy válasza Gyöször (#52025) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A motortérben szokott lakni, vagy a tuzfalra csavarozva. ;)
Ha budos van benne akkor az ózon szokott segíteni, vagy meg kell keresni a légjáratokban hol állt meg a kosz és hova van berohadva.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52028) AMD Power válasza pető bá' (#52021) üzenetére


AMD Power
titán

Habbal soha nem. Klíma bombával már igen. Én pont kb 2 hete használtam fel az enyémet.

TommyY2 Pedig én a következő cserénél lehet ,hogy bepróbálkozok a gyári olajjal. Árban alig volt difi a mostani Eneoshoz képest.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52030) AMD Power válasza #40993792 (#52029) üzenetére


AMD Power
titán

Mondjuk nálam jó volt ,hogy egy gumiszőnyeg volt alatta. Nem mondom ,hogy sok, de volt alatta "lötyi" rendesen. :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52031) Gyöször válasza 2ozzmexy (#52026) üzenetére


Gyöször
senior tag

Kicsit sincs büdi szerencsére. Minden évben kapott ózont. Csak az a fizikai koszt úgysem szedi le. De egyébként nagyon odafigyelek rá, hogy klímás szezonban otthontól vagy 5-8 kmre kikapcsolom, hogy legyen ideje leszáradni a kondenzvíznek.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52032) 2ozzmexy válasza #40993792 (#52029) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én mondtam hogy gyorsan csukd az ajtót... Mostmár tudod miért. :DD
Legközelebb már tudod hogyan kell használni, én ezért szoktam az anyós ülés mögé a gumiszőnyegre tenni, vagy a gumiszőnyeget a jobb hátsó ülésre és ott bekötöm a biztonsági övvel.
A habbal összemaszatoltál volna mindent és csak az első 25-30cm-t takarítja ki... az akkor jó, ha szétszeded a rendszert.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52033) 2ozzmexy válasza Gyöször (#52031) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azt csak szétszedéssel lehet kivakarni belőle, ha otthoni lakás klímát takarítottál már ki rendesen (nem tessék-lássék módon, ahogyan a mágusok csinálják), akkor tudod hogy minimum egy csavarhúzó kell ahhoz is és robbantani kell az egészet. Amúgy ha szemből benézel, akkor van ott két hűtő, az egyik a motorhűtő a másik a klímahűtő. Szerencsére a klímahűtőt tették előre, így az összes borda pár év alatt az enyészeté lesz és lehet cserélni igen nagy jóhangulatban... (gázt lefejteni, hűtő csere, újra feltölt gáz+olaj keverékével és imádkozik hogy a mester ne bacca el, mert akkor ez a potom 120ezer forintos móka indul újra...)
Amúgy ha hőcserélőt szeretnél gombátlanítani: [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52034) 2ozzmexy válasza AMD Power (#52030) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Fizika visszavág: pT görbe ;)

Várj, neked még lehet elsőkézi élményed: Szódás szifon? Beletekered a patront és igen gyorsan lehül a patron, tehát a levegő páratartalma elkezd rajta kicsapódni, ebből adódik a "lötyi" alatta. Haverom egy üres fagyis/vajkrémes dobozba szokta beleállítani és úgy teszi a bőrülésre, amikor végzett akkor a dobozzal együtt kiemeli és bedobja a kukába (szelektíven, flakon megy a fémhulladékba, doboz a műanyagosba)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52036) 2ozzmexy válasza #40993792 (#52035) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én most a tesco-s klímatisztítóval szemezek: [link]
Vagy marad a jól bevállt Prevent, még nem tudom, de momentán a mosás is egy komplett kálvária, ez már a negyedik hét, de még nem jutottam odáig...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52037) AMD Power válasza #40993792 (#52035) üzenetére


AMD Power
titán

Én ezzel a gumiszőnyeg szettel kaptam a kocsit ami benne van. Szinte újak voltak, és van pereme is. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52038) Gyöször válasza 2ozzmexy (#52033) üzenetére


Gyöször
senior tag

Kettő? Tiédből kispórolták az interkúlert? Mert az van elől. :-))
De egyébként erre is igaz a haverom kedvenc mondása: semmi sem tarthat örökké :C
Vagy a tiéd még egyhatos vitara?? Akkor ténylegkispóroltákka

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52039) laca891 válasza 2ozzmexy (#52036) üzenetére


laca891
aktív tag

Én vettem egy ózongenerátort a lakásba is jó a klímához.
[link]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#52040) 2ozzmexy válasza Gyöször (#52038) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Neeem, feküdj alá és nézd meg jobban... Interkúler? Töltőlevegőhűtő, nem dízel ez. :P Amúgy nem tudom az S-Cross-nál hogyan van, de a K14C motoros Vitaránál kettő van elől (nem túl védetten), sajnos jó képem nincsen róla, de majd lefotózom.

Semmi sem tart örökké, de félek ez nem lesz hosszúéletű...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52041) 2ozzmexy válasza laca891 (#52039) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jónak jó, csak szerintem pető'bá helyzetén ez sem segítene. Én a fentebb linkelt fertőtlenítővel szoktam fújkodni a lakásét is meg az autó hőcserélőjét. (az E11 facelift Corolla-ban hozzá lehetett férni rendesen, a Vitarában még lusta voltam megkeresni, de a G Astra a legnagyobb szivattyú, abban műanyag burkolatokat kell kidobálnom a kocsi alól :W )

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52043) Brogyi válasza dReFiX (#52042) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha már szóba került. 220V-ról, vagy szivargyújtóról hajtod? Autó esetében szellőztetőmotort be kell kapcsolni?
Külső, vagy belső szellőztetés?

[ Szerkesztve ]

(#52044) Gyöször válasza 2ozzmexy (#52040) üzenetére


Gyöször
senior tag

Butaság lenne aláfeküdni mert akkor a hűtővíz hőmérséklet csökkentő furmányos szerkentyűt látnánk csak. Első körben felröhögtem, mert a bétaverziós megállapításom az volt, hogy mindkettőnknek igaza van, úgy, hogy ellentéteset állítunk. Azt gondoltam, hogy akkor jövök és dokumentálom ezt a nem mindennapi eseményt.
De helyreállt a világ rendje mert megnéztem újra és ellentmondást nem tűröen kijelentem, hogy már megint nekem van igazam. De hozzá kell tenni, hogy 2017 scross glx allgrip 6mt esetén. Hogy a vitarába hol van a töltőlevegő előhűtő szerkentyű azt nem firtatom tovább mert nem tudom :)) :)) :)) .

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52045) PeterPH válasza 2ozzmexy (#52040) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ne lepődj meg, de az intercooler nem csak a dízel, hanem a legtöbb turbós motor tartozéka, így a benzineseké is.

(#52046) 2ozzmexy válasza PeterPH (#52045) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Tudom hogy van, csak nem intercooler-nek hívják, hanem töltőlevegőhűtőnek. Ahogyan részecskeszűrő van a benzines és a dízel autó alatt is, mégis az egyik GPF a másik pedig DPF. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52047) 2ozzmexy válasza Gyöször (#52044) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Két sor hűtő van az elejében, ezért is mondtam, de majd este megnézem mostmár, mert érdekel hogyan oldották meg.
Tényleg, angolul hogy hívják az intercooler hűtőt? intercooler cooler?

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52048) dReFiX válasza Brogyi (#52043) üzenetére


dReFiX
senior tag

220ról megy hosszabbítón belső keringtetés járó motor.
Simán tudja azt amit itthon árulnak 40-50-100 K ért.
Utána kell erősen olvasni de ajánlott elvégezni 3-4 havonta. De azt is tudni kell hogy egykét műszer fal műanyagot ki tud kezdeni egy idő után. Szóvla nem szabad túlzásba vinni.

(#52049) 2ozzmexy válasza dReFiX (#52048) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Meg a környezetre és az egészségre is rettentően káros... de gondolom ezt nem kell mondani. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52050) tboldi válasza 2ozzmexy (#52047) üzenetére


tboldi
nagyúr

Simán csak intercoolernek, amit a magyar is átvett, mindegy, hogy Otto vagy Diesel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.