Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50001) BBke


BBke
tag

A stop-start rendszer hidegen is leállítja a motort, és forró turbónál is. Két megoldás van.
1. A gombbal mindig kikapcsolod.
2. A levegő fújását a szélvédőre irányítod.
Csakis ebben a két esetben nem állítja le a motort.

(#50002) tboldi válasza BBke (#50001) üzenetére


tboldi
nagyúr

3. Egy gombnyomást emuláló cucc bekötése. :)

Turbótéma: az ismerősöd példánya alapján azért nem általánosítanék, lehet egyedi probléma is. :B

[ Szerkesztve ]

(#50003) BBke válasza tboldi (#50002) üzenetére


BBke
tag

Tudom :)
Az emulátort azért nem említettem, mert az már átalakításnak minősül, ergo belenyúlsz a gyári rendszerbe.

Lehet, de neki azt mondták, hogy több autó is van ezzel a hibával a szervizben...

[ Szerkesztve ]

(#50004) tboldi válasza BBke (#50003) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, ez nem volt egyértelmű az előző hsz-aidból. :B

(#50005) Tomeeka28 válasza tboldi (#50002) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Nekem hidegen sose állítja le. Akkor kezdi mikor megindul a vízhőfok felfelé. Azt mondták szervizben, számtalan dolgot néz a vezérlő és csak akkor állítja le a motort, ha nem káros. Amúgy meg van rá 10 év garancia, amiben nincs benne hogy csak akkor él ha kikapcsolod a start stop rendszert. Szóval én maximális nyugodtsággal használom, szinte észrevétlenül indítja az ISG generátor.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#50006) BBke válasza Tomeeka28 (#50005) üzenetére


BBke
tag

És szerinted jót tesz a motornak a sok hideg indítás? Amiről Te írsz, az még a melegedési szakasz. Ergo, a motor még hideg. A motor üzemi hőfoka 85-90 fok és ez csak a hűtővíz. Az olaj sokkal lasabban melegszik fel.
Valóban sok mindent néz a vezérlő.
De ne döntsön helyettem a vezérlő, hogy mikor álljon le a motor. :)

A 10 év gari meg akkor igaz, ha megadják. Tudod, úgy mint az elsőbbséget... hiába van elsőbbséged, ha nem adják meg. Igen, van 10 éved, amiből 3 évet a Suzuki vállal, a másik 7 évet meg a biztosító.

Mindenki úgy használja az autóját, ahogy akarja. De szerintem olvass egy kis TotalCar cikkeket. Hasznos olvasmány...

[ Szerkesztve ]

(#50007) Tomeeka28 válasza BBke (#50006) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Olvasok, turbóról van fent 10 éves cikk. Kb olyan mintha 10 éves telefon tesztek és tapasztalatok alapján használnám a 2020-as modellt. Én hiszek a mérnököknek, a garancia meg megnyugtató, ha esetleg benéztek volna valamit. :)) De ahogy írod is, nem vagyunk egyformák.

Az hogy ki adja a garanciát pont nem érdekel, lényeg nem nekem kell fizetni ha beüt a gebasz.

[ Szerkesztve ]

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#50008) BBke válasza Tomeeka28 (#50007) üzenetére


BBke
tag

Ámen :))

(#50009) 2ozzmexy válasza BBke (#50000) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem, nem vagyok autoszerelő de mostmar erősen gondolkodom rajta h le kellene tenni a szakvizsgat a két műszaki diplomám mellé... :R
Én egyetlen egy Vitara S-ről tudok amiben sikerült kinyirni a turbót, de azt sosem hutottek vissza és hidegen melegen forgatták, így sikerült 3 év alatt megolni...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#50010) Chereiose


Chereiose
addikt

Egy kis fogyasztás kérdés:

most az autóban 600km volt összesen, lejöttem egy hosszabb vidéki túrára (220 km), és kicsit nagyot nézve tapasztaltam, hogy 8 liter lett az átlag, és max 140-el mentem úgy 100km-t aztán pedig 110-el egy 80 km-t után a maradékot falvak közt. Oké, hogy tél van de ez akkor is soknak tűnik, ahol tudtam motorfékeztem is. Lejjebb fog menni még ez, ahogy bejáratódik a motor egy pár ezer km után? Teszteken, meg ismerősi körben kb 6.5 literekkel járnak vegyesben. :U

[ Szerkesztve ]

(#50011) Tomeeka28 válasza Chereiose (#50010) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Nekem Vitara vegyes fogyasztás 6,1-re jött ki, pont most néztem. (550 km-en) Lukoil 100-as benzin. Ősszel ugyan ez a használat 5,3 volt, az Shell 95 prémium benzin. Használat M4 120as tempó, kb 300 km a többi város, BP és környéke. Szóval én maximálisan elégedett vagyok, 1,2 es Puntom volt az többet evett. Rátankolással mértem, amúgy kb egybe vág azzal amit ki jelez.

Pályán 140 körül már nekem is 6,5-7 közt mutatja.

[ Szerkesztve ]

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#50012) Chereiose válasza Tomeeka28 (#50011) üzenetére


Chereiose
addikt

Na hát igen, én is ilyen értékeket várok, ezért vágott mellbe ez a 8-9 liter így az elején. Remélem majd beáll ahogy bejáratom...

(#50013) 2ozzmexy válasza Chereiose (#50010) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igen, lejjebb fog menni csak legyen benne centi.
(Vitara K14C+GPF) tavaly 8,45-öt is írt az egermozi most 7,8-on megállt.
A többi használat függő, vezetési stílus, tiltja e a vallásod a jégkaparást, mennyire vagy fázós, stb.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#50014) 2ozzmexy válasza tboldi (#50002) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem ajánlom, január 1-től megbukik zöldkártyán ha nem működik előírás szerint vagy ha világít a TPMS, esetleg a GPF visszajelzo nem alszik ki... :U

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#50015) tboldi válasza 2ozzmexy (#50014) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szokott lenni “szerviz mód” is ezekben, ideiglenesen lehet deaktiválni pl. háromszori gombnyomásra gyorsan egymás után. Ha szépen el van dugva a burkolat alatt, senki nem jön rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#50016) blakey válasza Chereiose (#50010) üzenetére


blakey
titán

Azért használod az autót, hogy fogyasszon, ha nem fogyasztana akkor nem is menne. 140LE de ne is fogyasszon? Hogy is van ez? Télen, hidegben nekem is 7,5-7,9l az átlag, nyáron 6,1-6,4l. Mindenkinél más a fogyasztás, vezetési stílustól is függ. Használd és ha a szokásaidhoz mérten valóban többet fogyaszt akkor irány a szerviz, addig meg semmi értelme. soha nem értettem ezt a fogyasztás kérdést, telefonoknál is mindenhol olvasom, hogy enyém 20 napot bír, enyém 2-t, stb. mindenki másképp használja, ennyi. 8l teljesen normális ilyen időjárási körülmények között.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50017) Chereiose válasza blakey (#50016) üzenetére


Chereiose
addikt

129 LE, de gondoltam ha nagy átlagban 6.5l sok mindenkinél akkor nekem se a 8-9l a normális, alig nyomtam neki ráadásul. Egyelőre ezt be tudom annak, hogy zsír új, aztán meglátjuk.

(#50018) blakey válasza Chereiose (#50017) üzenetére


blakey
titán

129 LE - Igen, ha az jelenleg kapható újról van szó.
Minden attól függ, hogy hogyan használod, te tudod, hogy hogyan vezetsz és valószínűleg azon nem fogsz változtatni, ne nagyon reménykedj az állandó 6,5l-ben, én vezetem a tankolásaimat egy Fuelio app-al, a 3,5 éves átlagos fogyasztásom 6,7l, az utolsó, múltheti fogyasztás meg 8,5l, én ezeket nem nézem, nem foglalkozom vele viszont a program segítségével ezeket szépen meg tudom nézni mint érdekességet. Volt egy hosszú autópályázás amikor 4,07l volt a fogyasztás viszont általában nem nagyon megy 6,2l alá és az is csak nyáron fordul elő, többnyire 6,7-7,2l a fogyasztás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50019) dnelb válasza blakey (#50018) üzenetére


dnelb
veterán

spritmonitoron is 7l az átlag ezekre a hibridekre, szerintem ezaz a valós, aki meg 6 literekkel jár az direkt erre játszik, sok értelme van :N 140es autópálya után teljesen jó a 8 egyébként, csodák nincsenek, magas autó, rossz formával.

[ Szerkesztve ]

(#50020) blakey válasza dnelb (#50019) üzenetére


blakey
titán

Azért működik, mert fogyaszt, azért fogyaszt, mert működik. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50021) Tomeeka28 válasza dnelb (#50019) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Hát én nem “játszom” vele, annyi hogy sokat motor fékeznek, ezzel próbálom a “hybrid” előnyöket kihasználni, ezen kívül teljesen normálisan használom, úgy ahogy az előző meg azelőtti autómat, szerintem dinamikusan, ha kell gyorsan lámpánál kilőve... szóval nem gondolom hogy “tatásan” :D . Majd kövi tankoláskor is megnézem, de egér mozi szerint most is 6,1-en vagyok.

De amúgy meglepett mert én is 7-8 körül gondoltam télen.

[ Szerkesztve ]

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#50022) Chereiose válasza dnelb (#50019) üzenetére


Chereiose
addikt

Pedig ennek kicsit még jobb is a formája, mint a vitarának. Van ezeknél bőven rosszabb, pl. a Duster.

(#50023) eami válasza Tomeeka28 (#50021) üzenetére


eami
addikt

hosszabb távokon (mondjuk épp nem téli adat), simán 6-6,5l de engem az sem szokott zavarni, ha épp 11l jön ki városon belül.

(#50024) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

75 LE 1.4 Focus 1100kg aszem, 2001-es, most eszik 8,5-et.
Ettől sokkal jobb súly-lóerő aránnyal, hatékonyabb hajtással és motorral szerintem k.va sok a 8-9. Talán tényleg csak azért csinálja, mert túl új, még nagyon passzentos minden forgó alkatrész.

A WLTP-s vagy milyen gyári adatokat illene tudnia, azok manapság már nem olyan iszonyat kamu értékek. +- pár deci.
Sz*r gumival, sz*r guminyomással, klímával egyebekkel persze eltérhet, de gondolom ezek itt rendben voltak.

(#50025) SirKero válasza Chereiose (#50022) üzenetére


SirKero
őstag

1,4 GL+ Scross 6MT. Nyáron 6,2-6,5 most 6,5-7,0 lirer. 90% elővárosi közlekedés.
Érdekes módon az 1,6 Vitarámnak jobb volt a fogyasztása. :U :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#50026) blakey válasza [CS]Blade2 (#50024) üzenetére


blakey
titán

Annyi mindentől függ a fogyasztás, hogy azt már leírni sem lehet. A 8l egyáltalán nem sok télen, teljesen mindegy, hogy hány év a különbség. A 80LE-s Corsám 5-5,5l-t evett, 2005-ös, tehát a tiéd is sokat eszik ha így nézzük. De mit számít ez?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50027) pető bá' válasza blakey (#50026) üzenetére


pető bá'
őstag

amióta nálam van a Swift (2005, 1.3 benzin) 30k km óta vezetem a fogyasztást..
nyilván autópályán meg városban van egy érezhetően magasabb fogyi (múltkor lemértem, a pálya az kb 7,5L, 130-140-es tempóval), de nagy átlagban kb semmi nem számít, csak az időjárás :D

lehet látni, hogy télen teljesen mindegy mit csinálok, hogy vezetek, hol hajtok, többet eszik (6,5+) - tavasszal lemegy akár 5,7-5.8 környékére is. Aztán nyáron jön a klímázás, ismét fel 6-7 közé körülményektől függően, ősszel ismét vissza 6 környékére, esetleg alá.
Szóval túlmisztifikálni nem nagyon érdemes a dolgot - másképp vezetünk, más utakon járunk. Viszont azt megjegyezném, hogy az előző tulajnál ugyanez az autó 0.02L-el fogyasztott kevesebbet 57k km alatt :DDD 1-2 tankolásból nagy következtetéseket nem érdemes levonni :)

"... and I hope you have a great day!"

(#50028) Chereiose válasza SirKero (#50025) üzenetére


Chereiose
addikt

Majd meglátjuk hosszabb tàvon miket produkál az autó, aztán akkor majd több minden kiderül.

(#50029) simonjoe


simonjoe
senior tag

Az 1,2-es Splash fogyiját nem tudjuk 5,6 fölé tornázni. Tegnap a Passat CC-vel 400km, 4,7l :DD

Joe

(#50030) eami válasza simonjoe (#50029) üzenetére


eami
addikt

a passat nem diesel? csak mert akkor az hármat gyenge... 3l alatt inkább csendbe lennék :DDD

(#50031) BBke


BBke
tag

A legutóbbi tankolásom, vegyes használatban, autóúton 100-110 tempó és város: 600 km, 41 liter OMW 100-as benzin. Ez 6.8 literes fogyasztàs.
Nyáron nyaralás alatt, csak autópálya klimával 100-110 tempó 800-850 kilométer. Igaz, már javában világított a sárga lámpa. Hévízről Ausztria Mixnitz Medveszurdokba, Szlovénián keresztül, onnan Zalaegerszegig. Ha jól emlékszem, akkor 45 - 47 litert tankoltam. Vitara 1.6 benzin.

(#50032) ncc1701 válasza Chereiose (#50010) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam kb fél literrel többet eszik most, mint "bejáratós" korában.

(#50033) ncc1701 válasza [CS]Blade2 (#50024) üzenetére


ncc1701
veterán

SUV = magas kasztni, nagy homlokfelület, nagy légellenállás, tolja a szelet. Csodák nincsenek, ehhez energia kell, az meg üzemanyagból kell. Tessék venni egy dízel kombit, az 5 litert fog enni.

(#50034) dethroner válasza Tomeeka28 (#50021) üzenetére


dethroner
veterán

A swift saját számitásai kb fél literrel alulmúlják a valóságot. Mert hát kedveskedni akar egy szerényebb értékkel :DD Nem tudom a többi típus mennyire pontos.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50035) SyMbioTe válasza dethroner (#50034) üzenetére

Nálunk az Scross 2-3 decit téved csak. Random utánaszámoltam párszor.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#50036) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok, 2007-es facelift előtti 1.3-as Suzuki Swiftemhez szeretnék előre venni helyzetjelző és tompított izzót, lehet akkor már távolságira is beruháznék. A jelenleginél konkrétan alig látok valamit. Gondolom egy +20 vagy +50%-os kellene hideg fénnyel.

Milyet ajánlanátok hozzá?

Köszönöm előre is! :R

(#50037) csiga8 válasza dethroner (#50034) üzenetére


csiga8
senior tag

Nyugi, a többi is csal. :) Ismerős BMW-je kb 0.7L, Skoda O2 1.9 PDTD kb 0.5L., B7 Passat 2.0 CRTD is 0.3L.

Szóval csak tájékoztató jellegű. :)

(#50038) tboldi válasza Janoo_07 (#50036) üzenetére


tboldi
nagyúr

H4 kell bele, azaz egy izzó felel a tompítottért és a távolságiért is. A Philips RacingVision GT200 a legjobb, amit eddig próbáltam, de fontos tudni, hogy ezek az emelt fényerejű izzók azért kevesebb ideig bírják, mint a hagyományosak.

Helyzetjelzőből W5W kell, színhőmérsékletben mondjuk az Osram Cool Blue Intense passzol hozzá. Nekem Osram 4000K LED van bent.

Illetve nem árt, ha teljesen tiszta a lámpbúra, nem mattult, és a foncsor állapota is legyen rendben. Na, meg a pontos beállítás sem elhanyagolható.

(#50039) laca891 válasza Janoo_07 (#50036) üzenetére


laca891
aktív tag

:F Tehát, akkor 3 félét szeretnél venni.
Helyzetjelző + tompított+ távolsági :Y :Y

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#50040) pető bá' válasza laca891 (#50039) üzenetére


pető bá'
őstag

H7 Opel után nekem is fura volt a H4 :D

"... and I hope you have a great day!"

(#50041) [CS]Blade2 válasza ncc1701 (#50033) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

SX4 2020 prospektusból:
WLTP: 6,623 liter a városi, 5,088 liter az országúti, és 5,859 liter a vegyes. (NEDC sz*r: 5,3 4,3 4,6)

Swift 2020
WLTP: 5,3 - 5,7 - 5.0 (NEDC: 4,3 - 3,7 - 3,9)

Nekem a Focus gyári adatok: 8,5 6,4 5,2. Valami dzsunka labori mérési módszer volt akkoriban, de kb. közelebb van a valósághoz, mint az SX4-esé ma.
8,5-et eszik most téli gumival községből városba át többnyire, annyi, hogy klíma nélkül. Az 5,2 mondjuk nagy kamu, azt valszeg csak dombon lefele legurítva tudja.

A WLTP-snek közel kellene lennie a valósághoz. Ez nem olyan hybrid, hogy az első 100km-en a mérésig elhasználja az összes elektromosat, és kihozzák, hogy 2-3 liter a gyári, aztán mondjuk az első 100km még el is megy 3,5-4-ből 0-ra merített akkukkal, a következő 100 alatt meg bever 8-9 litert. Múltkor aszem valami BMW-t és Range Rover-t mértek Totalcar-on, az evett vegyesben ennyit. 2 Tonnás dögök. A Suzuki tudtommal még 1200Kg sincs.

Nekem gyanús, aztán lehet, hogy tényleg ennyire kamu gyári adatokkal dolgoznak.

Swift-ről szerencsére a felhasználók tapasztalatai megerősítik, hogy kb. annyi, mint a katalógus adat. 5-6 körül szinte bármilyen úton eljár.

[ Szerkesztve ]

(#50042) AMD Power


AMD Power
titán

Mondjuk az durva lenne ha az SX4 is fehérben venném meg. Ez lenne a 4-ik autóm. Abból a 3-ik fehér.😁😆 Lehet,hogy már csak a jövő héten tudok elmenni megnézni azokat SX4-et.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50043) ncc1701 válasza dethroner (#50034) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam rendre 2 decivel mutat kedvezőbbet.

(#50044) ncc1701 válasza [CS]Blade2 (#50041) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert a konnektoros hibridek 1.5 literes fogyasztásai vs a valós 8-9 literes fogyasztása is elég érdekes téma. Szerintem a gyári adathoz nyugodtan hozzátehetsz 50%-ot, és még az sem kirívó eset.

Lehet én vagyok a hülye, de hatásfokon nem nagyon tudnak javítani, van egy növekvő homlokfelület miatti romló légellenállás, adott a sebesség, amivel az user menni akar (és már régen volt az, h 90-et ment a trabi, mert most már mindenki fix 150-el akar közlekedni), és ez meghatároz egy fix teljesítményt, amit a mocinak le kell adnia. És akkor még jön a városi üzem, ahol a tömeg számít, itt azért vannak javulások, lásd az alap swiftem 840 kilóját.

[ Szerkesztve ]

(#50045) tboldi válasza AMD Power (#50042) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem eddig az összes autóm piros... 1-ből 1. :DDD

(#50046) SyMbioTe válasza [CS]Blade2 (#50041) üzenetére

75Le, 1.4-es, hasonló súlyú Focus eszik 8,5-et télen, klíma nélkül.
Nálunk Scross (1.4, 140Le, ~1,2T), klímával (ablak lefújás miatt) 8,5-9 között eszik nagyrészt városba.

Azért ezt így összességében nem mondanám annyira rossz fogyasztásnak, dupla akkora teljesítménnyel és sz*rabb formával.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#50047) Janoo_07 válasza laca891 (#50039) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Bocsi, teljesen kezdő vagyok ebben a témában, első autóm, eddig csak vezettem őket...

Szóval gondolom elég csak egy tompított szettet vennem, az kell igazán. A többi szerintem rendeben van, csak gondoltam akkor egyszerre cserélném egyforma színhőmérsékletűre, de lehet drága lenne.

(#50048) tboldi válasza Janoo_07 (#50047) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mint írtam, egy izzó a tompított és a távolsági is. Ha megnézed közelről, az üveg alatt 2 izzószál van. :)

Szóval igen, egy pár H4-esre van szükséged (feltéve, ha a többi feltétel adott, amit az előző hsz-emben írtam).

[ Szerkesztve ]

(#50049) Janoo_07 válasza tboldi (#50048) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszönöm, csak a másik kommentet láttam a tiédet nem, viszont a tiéd volt a hasznosabb :R Így már tisztább mire van szükségem és hogy egy a kettő...

Köszönöm az ajánlásokat, megnézem őket és lehet rendelem is. :K A Búra patika állapotú, szóval ilyen probléma szerencsére nincs.

(#50050) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok
Mi a véleményetek az új swiftbe rakott dualjet 1.2 hibrid motorok ról? Mennyivel lehet problémásabb a sima 1.2 szívó corsa motorjától?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.