Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64001) blakey válasza ncc1701 (#64000) üzenetére


blakey
titán

Bp-en nagyon sok kút van, van ahol még nincs, viszont pl. ott, ahol kedden nem tudtam tankolni, most van, szóval szép lassan azért helyreáll a rend. A folyamatos politikai célzásokat hagyjátok a f@szba, anélkül is lehet diskurálni, értem, hogy b@ssza a csőröd, nekem sem a szívem csücske, de hagyd ki a szövegből.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64002) ncc1701


ncc1701
veterán

Sarki omv-hez kimentem, volt benga. Nehet el fog guruni a bogyesz, és innen már csak azért is omv-nél fogok tankolni, hátha később nem a molhoz megy a pénzem. Kb bekaphatják.

(#64003) hemaka


hemaka
nagyúr

Miskolc és környékén egy éjszaka alatt hirtelen lett benzin minden kúton, felettébb érdekes... :DDD

(#64004) blakey válasza hemaka (#64003) üzenetére


blakey
titán

Nincs semmi érdekes, az üzemanyag-szállítás általában minden nap éjszaka történik. Az elmúlt napok idióta birkáinak hála elfogyott,eltörölték az árstoppot és egy gombnyomásra a MOL-on kívül az import is beindult, ennyi a történet, gyakorlatilag startvonalon álltak, ilyen a piacgazdaság, én is azonnal indítottam volna a szolgáltatást. Nem kell mindig , mindenben összesküvéselméleteket látni, csak csínnyával, mindenben lehet valami, de tovább kell gondolkodni a dolgokon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64005) Brogyi válasza ncc1701 (#64002) üzenetére


Brogyi
senior tag

Rossz reakció. Gyanítom a 480-s benyát a MOL-tól vetted, mert a kedves Shell/OMV nem vállalta be a veszteséget.A 480-s időben soha nem tudtam a Shell-től vásárolni. Nem is fogok tőlük. Bevallom az OMV azért az más.

(#64006) eami válasza Brogyi (#64005) üzenetére


eami
addikt

én meg végig csak shelltől vásároltam, kivéve ha messze jártam, de ott is OMV volt :DDD

(#64007) ncc1701 válasza Brogyi (#64005) üzenetére


ncc1701
veterán

A mol-nak a 480ft-os üzemanyagon olyan haszna volt, h két fél évben is olyan rekordot döntött a bevétele, h duplázta-triplázta az előző évi foorgalmát. Szóval szeretnék én is ilyen "áldozatot" hozni. A mol semmiféle veszteséget nem vállalt be, a veszteséget magyarosan a kutakra verték, miözben a molnál elképesztő profit termelődött.
Másrészt. Saját autómba szinte csak prémiumot tankolok, az sosem volt 480ft, hanem inkább 800+. Másrészt a céges autómba hónapok óta piaci áron tankolok. Ez kicsit mellé ment. :)
Ja, sajátba shellnél szoktam tankolni, vpower dízelt, a céges valóban mol, mert velük szerződött a cég. De ahogy nézem, a főnök is kezd morcos lenni, lehet elkezdem nyomatni, h inkább az ömv-vel kellene szerződnünk.

[ Szerkesztve ]

(#64008) AMD Power válasza ncc1701 (#63996) üzenetére


AMD Power
titán

Én is szinte mindenhol azt láttam,hogy nincs benzin. :(

Auchan viszont jól csinálja, hogy meglepte a 599Ft 95 áras akciót. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#64009) blakey válasza AMD Power (#64008) üzenetére


blakey
titán

Én meg azt láttam, hogy amerre mentem, mindenhol volt, ez 3 kútat jelent, Auchannál tankoltam dieselt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64010) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Már bennem is felmerült, volt egy 7.13L-es átlagom, nagyon sokat eszik. Ez ha csak a hideg miatt ennyire rossz, az baj.
[kép]

(#64011) mefistofeles válasza Kolondrum (#64010) üzenetére

Nekem ugye kis swiftem van de az bizony megérzi a telet!
A régi 1.3 swift télen városban a 8 litert simán megkajálta!
Az új hibrid is megérzi, 5.6, 5.8-ra is felmegy a fogyim.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#64012) janakbacsi


janakbacsi
őstag

1.3 benzines, kézi váltós swiften eltűnt a második sebességi fokozat, nem kapcsolható. 120 000 km-t futott. állítólag típus hiba. tudna valaki javasolni egy szerelőt budapesten aki meg tudná csinálni? mennyi lehet kb. a javítási költség? 100-150 ezer forint?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#64013) ncc1701 válasza mefistofeles (#64011) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne is mond, már volt, h 4.4 volt a fogyasztás. Lehet meg kéne nézetnem. :)

(#64014) ncc1701 válasza janakbacsi (#64012) üzenetére


ncc1701
veterán

Nyelestengely? Időnként nem ártana váltó olajat is cserélni.

(#64015) mefistofeles válasza ncc1701 (#64013) üzenetére

Sőt módosítanom kell magam, az elmúlt három nap folyamatos dugóban araszolása, meg a hideg miatt ma reggel felment 6 literre. :Y

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#64016) AMD Power


AMD Power
titán

Ahhoz képest ,hogy milyen hüvős van + nyomtam a klimát a pára miatt 8 literre sem jött a fogyasztásom. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#64017) Qtya123 válasza mefistofeles (#64011) üzenetére


Qtya123
őstag

Meg sokan azt is kihagyják a képletből, hogy télen másik gumiabroncs van fent sokaknál. Az is okozhat némi fogyi eltérést.

Nekem fogalmam sincs, hogy változott-e télen. Az átlag fogyi 6.8-ra van beállva a computer szerint már jó ideje és sosem nullázom. Szerintem hülyeség egyébként, biztos vagyok benne, hogy több, de nem szoktam nagyon számolgatni, maximum pályázásnál telitől-teli tankig.

Janakbacsi: A suzuminn foglalkozik kifejezetten váltókkal, esetleg egy próbát megér velük felvenni a kapcsolatot: [link]
Saját tapasztalatom nincs a szervizükkel.

[ Szerkesztve ]

(#64018) mefistofeles válasza Qtya123 (#64017) üzenetére

Különösebben engem sem érdekel és tudom, hogy nem is túl pontos adat de én néha lenullázom. A gumi annyit nem számíthat, amennyivel többet evett pl. a régi swiftem. Az újnál esetleg de mikor felraktam és még jobb idő volt, nem ment annyira fel. Persze a rendszeres dugóban araszolás többet nyom a latban mint a hőmérséklet.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#64019) ncc1701 válasza Qtya123 (#64017) üzenetére


ncc1701
veterán

Téli gumi simán lehet +fél liter is.

(#64020) dethroner válasza ncc1701 (#64019) üzenetére


dethroner
veterán

Lehet az a téli gumi -fél liter is, ha az ember hallgat a józan észre, és télre 1 mérettel kisebb, keskenyebb gumit rak fel. Ami a téli fogyasztást megemeli, szerintem inkább a megváltozott útviszony, hőmérséklet és felhasználási mód. Vagyis inkább emberi tényező, mint gumi.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64021) szabonagyur válasza dethroner (#64020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugyanazt a meretet raktam fel az Scrossra, mint a nyari, 2500 km van a teliben es nem latok novekedest, vagy ami van inkabb a hidegebb idojaras lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64022) AMD Power válasza ncc1701 (#64019) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam 4 évszakos gumik vannak, igy ez nem "befolyásolja" a fogyit ilyen szempontból.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#64023) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem már a nyári alatt is többet evett ahogyan hűlt az idő, na de mióta fent a téli és hidegebb van, azóta ha 7L alá megy az már annyit jelent max símogatom a gázt. Szumma lett sok, fél L vagy felette.

[ Szerkesztve ]

(#64024) mefistofeles válasza AMD Power (#64022) üzenetére

Na és nálad télen nem nő a fogyasztás?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#64025) simonjoe


simonjoe
senior tag

A Splash is többet eszik ilyenkor, igaz elenyésző a különbség. A nyári 5-5.2l helyett most 5.5-5.7l, viszont az is lehet, h az üza xar mostanság.

Joe

(#64026) mefistofeles válasza simonjoe (#64025) üzenetére

Szerintem nincs köze az üzemanyaghoz, minden évben tapasztalom. Ha nem az azonos mértékben.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#64027) AMD Power válasza mefistofeles (#64024) üzenetére


AMD Power
titán

A gumitól biztos nem, de amúgy nem sokkal több mint nyáron. Kb 0.5 liter átlagosan.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#64028) ncc1701 válasza dethroner (#64020) üzenetére


ncc1701
veterán

A 175-nél minek keskenyebbet? Nincs is télen hó már évek óta.

(#64029) ncc1701 válasza dethroner (#64020) üzenetére


ncc1701
veterán

A 175-nél minek keskenyebbet? Nincs is télen hó már évek óta. Btw ahogy tavasszal lecserélem a téli gumit, pár decivel javul a fogyasztás, minden más marad. Télen ugyanez, mikor felkerül, nálam rögtön pár deci plusz befigyel. Úgyhogy nálam ez csak a gumi.

(#64030) hemaka válasza Kolondrum (#64010) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ki tudja… az auchan 98-as sem 100 feletti mar, csak 98-as, legalabbis miskolcon.

(#64031) Gyöször válasza Kolondrum (#64010) üzenetére


Gyöször
senior tag

Tehát a harmadfokú egyenlet megoldóképlete:
Tudós olvasó elindul fejérből, Donaunojstadtnál rápisil 10 litert majd elmegy 20-30 kilométert és Békéscsabán tankol megint? Szerintem egy féreglyukon át utazott a téridő kontínoumban és azt már próbáltam az zabálja a bendzint, de nem kicsit.

Jó most rosszul dekódoltam direkt a szöveges feladatot. Lényeg, hogy az asszonynak nem akarta bevallani, hogy elment a kedvenc örömlányához és míg zajlott az entyem addig bónuszba még levámolták a madamék a bengát, mert nekik is kell járni valamivel. Ha nagyot hazudsz senki nem gondolja hamis az állítás, persze hogy a benzin a trágya.

Különben észrevennéd, 10 literrel 20 kilcsit menni atyaég úgy csörögne mint álat, a kopogás érzékelő azt mondaná, hogy inkább gyalog megy. A Rába Steiger eszik annyit.

Jelzem ez a szennylap állította égre földre, hogy a nyáron nem lesz benzin a Balatonnál. 'Oszt lett, csak megtankoltuk, várni se kellett.

Szerk ja most jutott eszembe, hogy úgyse látja, le vagyok bannolva. Nembaj.

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#64032) Gyöször válasza Gyöször (#64031) üzenetére


Gyöször
senior tag

Vagy ha nem ezek, akkor beállt Dunaújban a mol kútra buggyogóra lapult kerekekkel, ott ki van írva, hogy pumpáld fel, mert évente x litert spórolsz. Így ő nyerte idén a spórolási versenyt, a kutasok lejelentették az unió meg felhívta, hogy deccvádájmtolkinabáut.
De sajnos úgy értette, hogy deszarbenzinttankoltáleddig.
:DDD

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#64033) beef válasza Kolondrum (#64010) üzenetére


beef
őstag

A kedves olvasó elfelejtette odaírni, hogy egy Kraz-zal volt és már a hátsó tengely is görbült a túlterheléstől.

(#64034) dethroner válasza ncc1701 (#64029) üzenetére


dethroner
veterán

Te egész évben 175-üs gumin gurulsz?
Én nem azt mondtam hogy annál a méretnél keskenyebbet, hanem hogy aki a gyári 185/55 R16 méretet kapta, mint mi is, az télre felrakhatja a 175/65 R15 gumit, ahogy mi is :) Keskenyebb gumi, kisebb gördülés ellenállás, kisebb fogyasztást eredményezhet. Vagy legalábbis nem nővekszik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64035) Gyöször válasza beef (#64033) üzenetére


Gyöször
senior tag

Vagy esetleg kannába tankolt még 480ért a pofátlan.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#64036) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Balenohoz... de lehet hogy az újabb Swift és Ignis is ugyanaz, tett be utólag valaki a CD-s gyári helyett Infotainment rendszert, amit tud ajánlani?

Illetve az utólag beszerelt rendszerek csak multimédiára és navigációra képesek, vagy az autó rendszereit is el tudják érni valahogy?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64037) simonjoe válasza Tigerclaw (#64036) üzenetére


simonjoe
senior tag

..itt találsz egy párat:
[link]

Joe

(#64038) KubanitoS válasza Tigerclaw (#64036) üzenetére


KubanitoS
veterán

Utolsó kérdésre: igen, a komolyabb eszközök felismerik milyen autóról van szó és működni fognak a kocsi gyári rendszerével.

Én azt javaslom, hogy YouTube-on keress ajánlatot.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#64039) Tigerclaw válasza KubanitoS (#64038) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pont ez a gond. A legtöbb valami random noname kínai cucc nulla weboldallal, infoval.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64040) KubanitoS válasza Tigerclaw (#64039) üzenetére


KubanitoS
veterán

Attól, hogy nem ismertek, még lehetnek jók. Itt van pl a Teyes CC3, nagyon komoly supporttal rendelkezik, prémium minőségű kijelzője van és saját beépítőkerettel rendelkezik a kiválasztott modellekhez. Jó pár videó van róla YouTube-on és nem csak Tajvanról. Kínaiba csak ezt a kategóriát venném, ez konkrétan 150 ezer. Az olcsó cuccokat kerülném, mert ott se gari, se support, se semmi nincs.
Ha ez semmiképpen sem opció, akkor be kell menni egy random hifis boltba és ajánlatot kell kérni Kenwoodra, vagy valami ismert márkára.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#64041) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tartós motorfék alatt vissza tud hűlni a víz nem? Sztem igen. Tesóm szerint rossz a termosztátja.

(#64042) tboldi válasza Kolondrum (#64041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem lehetetlen, nálam a Jazz piros lámpánál állva is vissza tud menni pár fokot, miután már elért legalább 50-60°C-t.

(#64043) 2ozzmexy válasza Kolondrum (#64041) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem lehet hogy hűtőfolyadékot kellene cserélnie? (csupán megfigyelés hogy az öregedő folyadék nem tudja ellátni már teljeskörűen a hűtést)

Amúgy attól függ, ha 4000 rpm-en engedte lefelé 55-60 km/h-val gázadás nélkül, akkor nem biztos. Olyankor is dolgozik a motor, "akkor körbe-körbe forog, csak szív meg sürít meg gyújt meg kipufog..." :B . Bocsánat a csapongásért, szóval olyankor is dolgozik, melegszik, a megtermelt hőt el kell vezetnie, a motorfék hatást a dugattyúgyűrűk hengerfalhoz történő súrlódása adja (meg még pár dolog) és mint ahogyan megtanultuk fizikából, a súrlódás hőt termel. Hogy a termosztát nyit e, vagy mindig nyitva van azt igen gyorsan ki lehet deríteni, ha álló helyzetben üzemmelegen kikapcsolt ventilátorral is elindul a venti a hűtőn, akkor a termosztát valószínűleg jó. Addig kell pörögnie amíg a hűtőközeg vissza nem hül, ezt egy OBDII olvasóval meg egy ingyenes android appal frankón lehet nézni. ;)
Ha reggel jéghidegen nem megy egyik venti sem, akkor a termosztát zárva van. Némi időt igényel, de könnyű tesztelni ezt az elméletet.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#64044) 2ozzmexy válasza tboldi (#64042) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A suzuki is, be kell kapcsolni a fűtést. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#64045) Siriusb válasza 2ozzmexy (#64044) üzenetére


Siriusb
veterán

Érdekes, a Trabantnál sosem volt probléma a hűtővízzel, legyen tél vagy nyár. ;]

(#64046) dethroner válasza Siriusb (#64045) üzenetére


dethroner
veterán

És élettartam motorolaj volt benne. Ezek a mai kocsik meg ezt se tudjàk :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64047) Siriusb válasza dethroner (#64046) üzenetére


Siriusb
veterán

Ugye-ugye!!! :DDD

(#64048) beef válasza dethroner (#64046) üzenetére


beef
őstag

A hátsó ablaklehúzó kar sem romlott el benne sosem.

(#64049) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Kicsit naivnak tűnhet a kérdés, kérem kíméletes reakcióitokat! :B

2017 decemberében, újan vásárolt Vitarát minden év decemberében vittem a márkaszervizbe, tavaly dec. 15-én (31e Km). A dátumnak főleg a 3 év garancia miatt volt jelentősége, de ez már lejárt, rendben is volt minden.
Az idén is vittem volna, de már nincs hely. Én szeretném, ha a szervízkönyv rendben lenne, de így, ha januárban viszem, le fogják ugyanúgy pecsételni? Most ugye a 75/100e Km (60 hónap)-es blokk jönne a könyvben, 40e párszász van az utóban. Hívtam őket telón, de nagyon kiforgatva beszélt velem az értékesítő ...
Nem tudom érthető-e a probléma? Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#64050) Kolondrum válasza tylerddd (#64049) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nincs már h kicsit túl lógsz. Km és nap kő keményen él. Én most akarok időpontot kérni januárra. Nem ok nélkül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.