Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63001) 2ozzmexy válasza bigdigit (#62999) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Forgás közben mér ám, minimum 30km/h sebességgel kell haladni vele tartósan 5-6 percig hogy küldjön mért értékeket, de "egy mérés, nem mérés..."

Nyugi, majd ha 5-6 km múlva sem lesznek mért értékeid akkor kezdj el kétségbe esni. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63002) 2ozzmexy válasza hemaka (#62994) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igen, mert sok a fogalmatlan arra lusta/sóher volt hogyha nem ért hozzá, akkor a benzikutas gyereknek lökjön egy ájrót minden második tankoláskor, az legalább felfújná a kerekeit. Ez nem környezetvédelmi kérdés, egyszerűen elhülyül a társadalom (mármint a medián érték szig.mon. csökken az időben).

Amúgy mit is kell ellenőrizni a napi első elinduláskor? :B

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63003) 2ozzmexy válasza mefistofeles (#62997) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Tudod ebben csak az a szomorú hogy minden ősszel hirdetnek ingyenes fényszóró beállítást több szakműhelyben is, mégsem jelenik meg senki, csak azok, akiknek nem kellene állítani rajta...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63004) tboldi válasza 2ozzmexy (#63003) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyszer voltam ilyenen, és nem tudták belőni hosszú csavarhúzó híján. :DDD

(#63005) szabonagyur válasza bigdigit (#62999) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha visszaolvasod nekem is ez volt, hiba üzenet semmi de nem mutatta. Menj vele jó pár km-t aztán majd fogja mutatni :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63006) 2ozzmexy válasza tboldi (#63004) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

De neked már műszakin is folyton belekötnek az élőfába is... Biztosna látják rajtad hogy ügyesebb vagy náluk, így nem is próbálkoznak. :DDD

De tudod hogyha az autós társadalom 90%-a nem a "gyóvanazúgy" elv mentén hordaná az autót szervizbe, akkor nem kellene erről beszélnünk sem. ;) Átlag honpolgár az autószerelő utcájába se hajt be, mert szerinte már az is 10ezer... :W

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63007) bigdigit válasza szabonagyur (#63005) üzenetére


bigdigit
addikt

Köszi remélem megoldja majd.

(#63008) ncc1701 válasza mefistofeles (#62997) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem szarul teszik bele az égőt, és azért van féloldalasan, ilyenkor vakít az egyik oldala.

(#63009) mefistofeles válasza ncc1701 (#63008) üzenetére

A mai csak egy kivétel volt. Általában mindkét fényszóróval szeretnek vakítani.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63010) ncc1701 válasza katokacaj (#62996) üzenetére


ncc1701
veterán

Most az összes szerelő be van tojva, h nem lesz munkájuk, mert jön a recesszió, a népeknek nem lesz pénzük szervízeltetni a kocsit. Plusz erre rájön, h sokan be fognak zárni fűtés szezonra, mert nem tudja kifizetni a havi 2 millás rezsit. Ebből logikusan következik, h most qrva drágán akarnak csinálni mindent is.
Nekem egy jobb első sárvédő le-fel+fényezés, hátsó lökös műanyagozás+fényezés+kilincsek fényezése volt most 280k. Ok, nagy autó, de sima, fehér, semmi faxni. Horror.

(#63011) katokacaj válasza ncc1701 (#63010) üzenetére


katokacaj
tag

Igen sajnos. Rám is vár egy első lökös csere és egy hátsó elem fényezés, 150-200 körül lesz, de ezzel én is várok. Én tudom, hogy a szervízben minden 2x többre jön ki, munkadíj, rezsi, stb stb.. Tisztában voltam vele mikor elvittem. De az, hogy 2 db lengőkar csere megoldotta a gondot nincs összhangban azzal, amit telefonon kaptam, hogy "szét van szakadva az autód" .. Nem, nincs szétszakadva.. Nem mai már, de pár elemet kellett csak cserélni. Ez a nem mindegy, nem az ár.. :(

(#63012) ncc1701 válasza katokacaj (#63011) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon nem gondolkodnak amúgy.

Én direkt mondtam a lakatosnak, h 45-ért hozok egy bontott, de gyári, sértetlen hátsó lököst. Erre műanyagossal megcsináltatta 40-ért. Gondolom ez neki egyszerűbb volt, vagy nem tudom.

(#63013) Qtya123 válasza bigdigit (#63007) üzenetére


Qtya123
őstag

Majd számolj be légyszi, hogy kb mennyi km után kezdett el értékeket mutatni. Valószínűleg tényleg felismerte, mert nem kaptál hibaüzenetet.

Nekem felrakás után elég hamar azzal kezdett, amíg nem lett feltanítva a szervizben.

A gyári az kb 2.5 km megtétele után kezdte mutatni az értékeket nálam.

[ Szerkesztve ]

(#63014) AMD Power válasza ncc1701 (#62993) üzenetére


AMD Power
titán

4 szerelőből 3 azt mondta,hogy nem kell.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63015) bigdigit válasza Qtya123 (#63013) üzenetére


bigdigit
addikt

Eddig 25km és semmi igaz csak város.

(#63016) mefistofeles válasza bigdigit (#63015) üzenetére

Nem kéne már valami életjelet adnia? Nekem ez soknak tűnik...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63017) bigdigit válasza mefistofeles (#63016) üzenetére


bigdigit
addikt

Valami olyasmit regéltek szervizben minimum 2.7re kell fújni a gumikat hozzá beinduljon. Fogalmam sincs mennyi van benne perpill. Én 2.5re kértem gumisnál de azt mondták csak 2.3 2.2 volt benne. Igaz el vagyok értékek nélkül is de csak bosszantó nem látom. Hibaüzenet továbbra sincs.

(#63018) 2ozzmexy válasza bigdigit (#63017) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

" Én 2.5re kértem gumisnál de azt mondták csak 2.3 2.2 volt benne. Igaz el vagyok értékek nélkül is de csak bosszantó nem látom. Hibaüzenet továbbra sincs. "

Az R'N'R... már rég hisztiznie kellene hogyha 25km után sem kapott mért adatokat.
Csak ki kellene próbálni hogy 2,5-re fújod őket, hátha... Valami rém rendhagyó módon működik ez a TPMS nálad. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63019) bigdigit válasza 2ozzmexy (#63018) üzenetére


bigdigit
addikt

Oda akartam kilyukadni a márka szervizben nem tudom fújtak rajta vagy nem. A gumis csak rutinból fújta fel a szokott értékre hiába szóltam neki.

Viszont a szervizben valahogy látta az illető kevésre lett fújva.

(#63020) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Melyik a világítás szenzor? Valaki mutasson rá. Automatán soha nem kapcsol le pár napja....

[ Szerkesztve ]

(#63021) Kolondrum válasza Kolondrum (#63020) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kiolvassák novemberben, akkor van időpont hó közepén.

(#63022) Qtya123 válasza 2ozzmexy (#63018) üzenetére


Qtya123
őstag

"Valami rém rendhagyó módon működik ez a TPMS nálad. :DDD"

Nála? És akkor nálam???? :DDD

Neki legalább hibaüzenet nincs, nálam bezzeg dobta azonnal ugyanazokra a szenzorokra a hibát, mint amit ő vett...

bigdigit: Olvastam már olyat is ezekkel a nyamvadt utángyártott szenzorokkal kapcsolatban, hogy 2.9-3 bar-ig fújta fel valaki, ment vele pár km-t, akkor végre elkezdett nyomásértékeket mutatni és ezt követően visszaengedte 2.3-ra és azóta lőn boldogság.

(#63023) mefistofeles válasza Qtya123 (#63022) üzenetére

Nem vagyok számú de én úgy gondolom, hogy ennyi km után ha nem jelez semmit akkor a hibaüzenet a normális....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63024) Qtya123 válasza mefistofeles (#63023) üzenetére


Qtya123
őstag

Ja, csodálkoztam, hogy nála még nem dobta a hibát.

(#63025) bigdigit válasza Qtya123 (#63022) üzenetére


bigdigit
addikt

Majd rápróbálok bár nem tudom az autóhoz kapott fújóka megbirkózik vele. 2.5re is elég keservesen fúj fel. Mondjuk a gyárból is majd 3-al jön ki. Lehet pont ezért. Ha mégse találja meg az infót teszek még egy kőrt márka szervizben mégis most mi volt ez rendben minden aztán még sem. Mondjuk a srác elég flegma volt. Ha ott se jutunk előre mehetek a Suzuminba. Megpróbálok valami egyeszségre jutni velük. Ha nem dob hibát én idén már nem akarom szereltetni mert 16800 pénz volt össze meg felrakatni. Mit tudom én valahova jegyezzenek fel és tavasszal vissza megyek akkor adjanak cserét pl.

[ Szerkesztve ]

(#63026) szabonagyur válasza Kolondrum (#63020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mióta beköszöntött ez az esősebb, szürkébb idő nekem is kevésbé kapcsolja le, sőt inkább felkapcsolja az automata. Különösebben nem zavar a dolog :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63027) szabonagyur válasza bigdigit (#63025) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem 2.4-re volt fújva a téli, és kb most annyit is mutat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63028) Gyöször válasza bigdigit (#63015) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mikor nézed? Megállás után, motorleállítás előtt lépsz be a menübe, miután mentél legalább egy kmet, gyors tempóban is?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#63029) Kolondrum válasza szabonagyur (#63026) üzenetére


Kolondrum
félisten

Te nem ismersz. Megőrülök ettől h nem jó egy olyan dolog aminek mennie kéne. Pont ilyen a duda. Bőr kopás. "Nem kerek a torta."

(#63030) bigdigit válasza Gyöször (#63028) üzenetére


bigdigit
addikt

Reggeli utam 18km. Kijelzőn előttem a tpms menü....végig semmi értek. De néztem már a központi kijelzőn is megállás után hátha valamiért csak ott látom de itt se mutatja.Mondjuk ide nem szeretek belépni mert nem jövök rá hogyan is kellene úgy hogy ne nullázza le az aktuális fogyasztást amikor belépek hosszan nyomva a pöcköt.

(#63031) 2ozzmexy válasza bigdigit (#63030) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Leptesd át egy üres oldalra és ott nyomd hosszan, akkor nem nulláz. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63032) Gyöször válasza 2ozzmexy (#63031) üzenetére


Gyöször
senior tag

Vagy a hatótáv oldal is alkalmas.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#63033) 2ozzmexy válasza Gyöször (#63032) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Akkor is viszi a fogyi adatokat, abból számolja. ;)
Az én Suzukim tud olyat hogy elindulok Gödöllő 98km hatotavval és mire odaérek (36km) lesz belőle 85km hatótáv. :DDD Ez nem fogyaszt, termeli a benzint :))

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63034) szabonagyur válasza Kolondrum (#63029) üzenetére


szabonagyur
félisten

En azt mondom inkabb tobbet menjen, mint keson kapcsoljon fel, latok igy is eleg autot vilagitas nelkul szurkuletben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63035) bigdigit


bigdigit
addikt

Update:
Ma 3 báron majd 20km de továbbra is semmi.
Vissza olvasva azt találtam engedélyezni kell az új szelepeket szervizben.....de ha nincs engedélyezve miért nem dob hibát.
Mondjuk simán kinézem a sráccból csak ráfújt mert szerinte 2.7 felett jónak kell lennie és gépet rá se akasztotta. Korábban nem láttam itt dolgozni.

(#63036) 2ozzmexy válasza Kolondrum (#63029) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem biztos hogy hibásan működik, lehet úgy érzékli hogy nincsen elég fény, tehát csökkent látási viszonyok vannak = tompított fényszóró kell. :R

Amúgy a középső tükör mellett láthatod kívülről nézve a szélvédőt.
A másik tipikus "rookie mistake" hogy emberek valamiért irtóznak a szélvédő puceválásától, elárulom hogy ezeket a cuccokat úgy találták ki hogy havonta alhangon egyszer egy üvegtisztítóval levakarod a mocskot a szélvédőről (belül is!). Clin+papírtörlő (én a békás ablaktisztítóra esküszöm, olyan ezer forint körül van a britt hiperben egy flaska), lefúj, letöröl, ismét felfúj, ismét töröl és addig csinálod amíg a papírtörlő tiszta marad, ennyi. Jó mulatást, ha a válladban égő érzés van a végére akkor csináltad jól. ;)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63037) szabonagyur válasza 2ozzmexy (#63036) üzenetére


szabonagyur
félisten

Papírtörlőt inkább cserélném mikroszálasra mert sok papírtörlő eléggé gyenge minőségű.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63038) dethroner válasza 2ozzmexy (#63036) üzenetére


dethroner
veterán

A szélvédő mögötti érzékelőket marhára nem hatod meg a szélvédő belső pucolásával, lévén a szélvédőhöz fizikailag illeszkedik az érzékelők háza, így nem tudsz közé benyúlni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63039) burgatshow válasza 2ozzmexy (#63036) üzenetére


burgatshow
veterán

Meg lehet allitani az erzekenyseget az automata lampanak. En peldaul erzekenyebbre vettem, a gyari az nekem mar nagyon keson (sotetben) kapcsolt csak.
Sot gyarilag valamiert az automata ablaktorlo nincs osszefuggesben az automata lampaval (ha leszakad az eg sem kapcsol lampat ha amugy elegge vilagos van). Ezt is beallitottam, igy ha esik az eso mindegy milyen a fenyviszony, a 3. torlesre kapcsol lampat is. Igy nekem jo.

(#63040) 2ozzmexy válasza szabonagyur (#63037) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nyilván én is "gofrimintás" mikroszálassal szoktam, de most itt az "egyszerűbb több" elvet követve írtam, ezek minden háztartásban fellelhető cuccok, szerintem egy próbát megér. :R

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63041) 2ozzmexy válasza dethroner (#63038) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Haj/szőrszálak miatt érdemes plusz a bepárásodás esélyét is csökkenti, egyébiránt ha te le tudod tisztítani makulátlanra csak a külsejét csíkmentesen, akkor nagyobb király vagy mint eddig gondoltam... :DDD A tányérnak sem csak azt az oldalát mosogatjuk amelyiken a kaja volt, ugyebár... ;)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63042) Qtya123 válasza bigdigit (#63035) üzenetére


Qtya123
őstag

Az jó kérdés, hogy nálad miért nincs hiba, logikus, hogy lennie kellene, hiszen nem kommunikál az autóval, legalábbis értékek nincsenek.

Úgy látom nálad is ugyanaz lesz a megoldás, mint nálam. Suzuki márkaszeríz és 8000 Ft ellenében. Ajánlom a Suzuki Tafákot. Ott kb 20 perc alatt megvoltam és ott voltam a művelet során. Segítőkészek és kommunikatívak voltak. Még azt is mutatta a csávó szoftveren, hogy a szenzorok hőmérsékletet is mérnek, a szoftver kiolvasta az autóból, de ugye az autó kijelzőjén nincs ilyen opció, hogy megnézd hány fokosak a kerekek.

Miután meghalt az egyik szelep és cserélni kellett, akkor már egy másik Suzuki márkaszervizbe vittem, mert a Tafák sokára tudott időpontot adni. Sajnos nem emlékszem már melyik, de ott más módszerrel csinálták, ami sokkal időigényesebb volt.

A Tafákban szépen rátették a műszert, töröltek minden korábbi szenzor adatot és feltanították az újakat. Mondom, 15-20 perc volt a dolog.
Erre a másikban a szisztéma ugyanez volt, hogy törölték mind a 4 szelep adatait (annak ellenére, hogy csak egy romlott el) és feltanították őket utána. DE! Itt nem a műszerrel törölték a szoftvert használva az adatokat, hanem leszedték az akkusarut és mondták, hogy 1 órán át így kell hagyni, akkorra elfelejti az adatokat és utána feltanítják.
Nem értettem miért, mondtam, hogy máshol nem így csinálták, azt mondták, hogy ők így tudják törölni...
Pedig néztem a szoftver kezelőfelületét feltanítás közben és ugyanazt használták, mint a Tafákban. Nem értem miért csinálták másképp. 1 órán át ott bóklásztam az udvarukon, meg ültem a váróban. Mondjuk úgy estem be hozzájuk és volt 3 autó is a csáposokon, mindegyiken dolgoztak, szóval lehet azért csinálták így, hogy addig haladnak azokkal, amíg ez "felejt", vagy nem tudom. Miután visszatette az akkusarut 3 perc volt a feltanítás.

Mindezek előtt azonban én lehet tennék a helyedben egy próbát a Suzuminn-es srácnál. Nálam ugye nem segített, de neked nincs hibaüzenet, hátha... Ő ráadásul kb 3 perc alatt végez és tőlem nem kért pénzt érte.

[ Szerkesztve ]

(#63043) szabonagyur válasza burgatshow (#63039) üzenetére


szabonagyur
félisten

Otthon tudtad állítani az érzékenységet?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63044) Franky74 válasza bigdigit (#63030) üzenetére


Franky74
tag

"De néztem már a központi kijelzőn is megállás után hátha valamiért csak ott látom de itt se mutatja."
-Hogyan érted el a központi kijelzőn?

[ Szerkesztve ]

(#63045) dethroner válasza 2ozzmexy (#63041) üzenetére


dethroner
veterán

Itt most nem a részedről történő jópofizásról van szó, hanem sokkal inkább a szájmenésről.
Ezt írtad korábban: elárulom hogy ezeket a cuccokat úgy találták ki hogy havonta alhangon egyszer egy üvegtisztítóval levakarod a mocskot a szélvédőről (belül is!).
Erre vonatkozóan írtam hogy a szélvédő belső tisztogatása a világon semmiféle hatással nincs a szélvédőre rakott szenzorok viselkedésére.
Biztos te is ismered azt a régi mondást, hogy néha a kevesebb a több. Sokszor érzem ezt fórumozás közben, néha egyesekből annyira előtör a beszéd(irás) kényszer, hogy témához nem vonatkozó felesleges agymenésekkel koptatják a billentyűzetet.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63046) bigdigit válasza dethroner (#63045) üzenetére


bigdigit
addikt

Új Scross esetén a fejegységen és a központi kijelzőn is lehet nézni tpms adatokat.

UPDATE!

Hajnalban 25 fokos mélygarázsban fújtam 3-ra. Hazafelé reggel még hideg volt és nem történt semmi. Voltam márka szervizben ahol azt mondták ennyi volt többet nem tudnak tenni ez ilyen. De! Ahogy kijöttem indultam volna az üzletbe már volt adat! Mondjuk ekkor már 15 fok volt és így mutatott 2.8-at. Szóval a hidegben még kevesebb volt. Ergo tényleg számít mennyire van fújva.A lényeg jó lett valahol 2.7 felett! Köszönöm a tanácsokat.

(#63047) btotyi válasza szabonagyur (#63043) üzenetére


btotyi
tag

Igen, lehet, a facebook-on a suzuki fórumban a file-ok között van egy leírás, hogy kell.

(#63048) szabonagyur válasza btotyi (#63047) üzenetére


szabonagyur
félisten

FB Suzuki csoportokat kerülöm, szóval ha itt megosztaná valaki örülnék neki :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63049) 2ozzmexy válasza dethroner (#63045) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Próbáltam finoman Kolondrum tudtára adni hogy mocskos az ablak, de látom nem tudod elengedni, mint egy megvadult pitbull... :DDD
Amúgy a kamerára csak rá van tolva hátulról egy műanyag burkolat (legalábbis remélem nem kell egy kamera cseréhez szélvédőt kivenni, mert akkor megvadulok mint Jimmy - Isten nyugosztalja a haját), tehát az üveg és a műanyag között van egy pici rés, amin biza bemegy a por, apróbb hajszálak, amennyire tudja érdemes tisztán tartani.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#63050) TommyY2 válasza szabonagyur (#63048) üzenetére


TommyY2
tag

Ez egy rövidített angol nyelvű leírás, de van hosszabb magyarul is .pdf-ben.

TommyY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.