Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44451) Tigerclaw válasza 2ozzmexy (#44449) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én néha még a tank sapka fedél nyitó karját is keresgélem, olyan ritkán tankolok. :DD

Egyrészt új, másrészt keveset megyek és keveset is fogyaszt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44452) pjen válasza 2ozzmexy (#44449) üzenetére


pjen
félisten

Ott valami más gond van,nem a Te aksid a gyenge.Én egyszer egy55 amperórás Zsiga akuval bebikáztam egy álló lámpás diesel mercit.

(#44453) Tigerclaw válasza laca891 (#44450) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Melyik oldalon? Azért a két aksi, főleg ha az egyik le van merülve, elég jól megfogná az extra feszültséget, legalábbis ha figyelembe vesszük, hogy mi kerülhet fel a 12V-os hálózatra.

Aki bikázik, annak gondolom nincs hibája, tehát 12-14V körül van épp a feszültsége. Ha üresjáratban be is indul a generátor tölteni, akkor is csak valahova 14-16V-os szintre emelkedne, ami normál állapot.

A másik autón a generátor nem is működik és van egy lemerült akkuja, szóval onnan pláne nem nincs extra generált áram, feszültség.
Magas feszültség a gyújtás és mondjuk talán xenon lámpa esetén a szekunder oldalon lehet, de az meg nem jön át a primer oldalra. Másrészt egy primer, szekunder zárlat esetén nem is keletkezne szerintem magas feszültség. Valami spéci hiba kellene hogy ez előálljon. Pl. az hogy a gyújtótrafó épp, de a feszültsége nem a gyertyára kerül, hanem valahogy a 12V-os hálózatra. Lehet hogy van autószerelő, aki látott már ilyet. Viszont feltételezve, hogy a bikázó autó hibátlan, ha a másik oldalról jönne vissza nagyfeszültség, akkor nem számít, hogy a te oldaladon megy-e a generátor, mert ugyanúgy kiüthet mindent generátor nélkül is.

Amennyire én látom, ha nem csap be közbe egy villám, vagy nem szakad rá a felsővezeték bikázás közben, akkor nem keletkezhet káros feszültség. A kisebb tüskéket a két akku felszívja.

Elektromos autóval más lenne a helyzet, de azzal nem is lehet bikázni szerintem, mert nincs olyan pont ahonnan le lehetne venni 12V-ot a szükséges, akár többszáz amperes áramerősséggel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44454) laca891 válasza Tigerclaw (#44453) üzenetére


laca891
aktív tag

Amelyik aksiról bikázó ott leeshet a feszültség, akár 11 volt alá is, persze ezt rögtön próbálja kompenzálni a generátor, ha jár a motor és elkezd tölteni a maximális amperral: kb. 50A Lehet igazad van, hogy nem fog indukálódni, túlfeszültség, de ha mégis, akkor nagy baj lehet. Azt eltudom képzelni, hogy járó motor mellet össze van kötve bikázó kábellal a két akkumulátor és úgy tölti, 40-50 A-ral. Ilyenkor e elég lehet a 20 perc, ha az akkumulátor nem teljesen kuka. Nekem 2018-as Swiftem és úgy nézem, ha valamelyik fogyasztó rajta marad és nagyon merül az aksi, akkor az elektronika közbelép és nem engedi tovább merülni az aksit. Még fiatal koromban 5 évet voltam autóvillamossági szerelő, tehát rengeteget bikáztam. (Buszok, teher autók, honvédség)

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#44455) 2ozzmexy válasza laca891 (#44454) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nos van fejlemény, mindenki nyugodjon le, az akksi volt a gond. Most hívott az illető hogy vett egy új akkut és pöcre indult... Én még abban sem votlam biztos hogy jól kötöttük össze, mert szerintem a VW féle test pont nem volt az igazi (le volt festve)... Valószínűleg ezért nem akarta az igazat.
Én is azzal kezdtem hogy megnéztem az indító áramokat, hogy egyáltalán megéri e kínlódni, vagy csak a Vitarát vágjuk haza vele. Mondjuk a gyári 12V 60Ah 600A-es akkun én is meglepődtem... az 1,4-es szívókban max ilyen 480A körüli szokott lenni.

Én régebben sokat mozogtam kamionos arcokkal, még az utánfutó kábeléről is tudtam bikázni. ;)
Öregszik az ember na... ha nagy gond volt egyedül a Skodát egy enyébb lejtőn is be tudtam tolni annyira hogy beinduljon, csak a végén nagyon gyorsan kellett futni és jókor kellett beugrani. ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44456) laca891 válasza 2ozzmexy (#44455) üzenetére


laca891
aktív tag

Tehát, ha bikázásnál fixen rákötöd a bikázó kábelt. (fixen!!!), akkor beindítod az autót és töltöd vele kb. 10-20 percig, attól függően mennyire van lemerülve az aksi és utána, annak az autónak saját aksival is kell indulnia.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#44457) Tigerclaw válasza 2ozzmexy (#44455) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha jó le volt festve, akkor esélytelen. A 12V-os feszültség nem tudja átütni a festéket. Annyi esélye lett volna, hogy ha legalább egy kis ponton, karcon, hiányzó festéken átjut, aztán a nagy áramsűrűség leégeti a maradék festéket. Még tisztán a sarura, vagy egy jó testre téve is szokott hegeszteni ha nem tartja jól oda az ember. Annyi áram olyan kis felületen meg tudja olvasztani a vasat is, nem hogy az ólom sarút.

Bikázáshoz nagyon kell a jó érintkezési felület, főleg ha a másik akku le van merülve, vagy talán belső zárlatos is, mert akkor az az akku csak elszívja a másik áramát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44458) Tigerclaw válasza laca891 (#44456) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én nem merném rákötni, mert nem kicsi az esélye, hogy rossz az akku, akár zárlatos is. Multimétert meg nincs nálam mindig.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44459) Tibko8 válasza Kicsirics77 (#44429) üzenetére


Tibko8
senior tag

Tudom nagyon off de ha már szóba került nektek nagyjából mennyi idő volt míg negerkezett a kártya?
Lassan több mint egy hónapja igényeltem meg. :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#44460) Kicsirics77 válasza Tibko8 (#44459) üzenetére


Kicsirics77
veterán

még nemjött meg, mondjuk én egy hete rendeltem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#44461) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Február végén lesz 1 éves a Vitara.
Az első naptól kezdve garázsban áll (emiatt nem verte az eső, nem tűzte a nyári nap) és kemény 7100 km van benne!
Sajnos a hűtőrácsról pár helyen mégis kezd lejönni a krómozás: képek. :(((
Ez ilyen fos minőség?
Ha viszem az 1 éves szervizre, akkor cseréltetni szeretném.
Van rá esély, hogy cserélik (valaki járt már így)?

(^)(>.<)(^)

(#44462) yanna válasza vacs (#44461) üzenetére


yanna
őstag

Ez gáz. Én már most vinném szervizbe.

(#44463) 2ozzmexy válasza vacs (#44461) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ezek után kíváncsi leszek a csillaggarázsos Vitarára mit fog művelni...
Sajnos az orr formájából adódik hogy érzékenyebb a kőfelverődésekre is, ez már csak ilyen a SUV világban...
Azért ha sikerül kicseréltetned gariban akkor írd meg hogyan érted el.
Láttam legutóbb vmi fóliát, ami átlátszó, talán az megoldhatja ezt a gondot?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44464) KubanitoS válasza 2ozzmexy (#44463) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kizárt, hogy ezt kőfelverődés okozta. Simán sikerült kifogni egy gagyi alkatrészt. Saját kocsimnál nem tapasztaltam ilyesmit 60 ezer után sem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#44465) blakey válasza vacs (#44461) üzenetére


blakey
titán

Sz@r a krómozás, ez egy téves és rossz ráncfelvarrási kisérlet volt a Suzuiki részéről, vidd garanaciális javításra. Nem tudom, hogy mit fognak mondani de semmiképp sem hagynám a dolgot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44466) ncc1701 válasza vacs (#44461) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem a krómozás az hogy is mondjam, igazából az ómagyar migránsok ízlésére emlékeztet. Én fényezőnél színre fujatnám. :)

(#44467) dnelb


dnelb
veterán

alakul, hahurol levették az összes sportot :D

(#44468) 2ozzmexy válasza KubanitoS (#44464) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

És az már a ráncfelvarrott?

Vajon ha kérem akkor gariban lefényeznék mondjuk a kasztni színére... vagy feketére, ha már grafit. ;]

Mondjuk így akkor a tetőbox-os dolog is lehet hogy ugrik, mert szét fogja darálni a fényezést a tetőkorláton...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44469) gombii válasza dnelb (#44467) üzenetére


gombii
tag

és ez miért történt? :Y

(#44470) SirKero válasza gombii (#44469) üzenetére


SirKero
őstag

Na meg volt az egy éves szerviz ( SX4-Scross 1,4MT - 44 850 HUF ) és közben érdekes beszélgetést ( igen engedték,hogy ott legyek a kocsi mellett :P ) folytattam a szerelővel.
Szerintem ezeket oktatják,hogy mit kell mondani ha a kuncsaft bármire panaszkodik.
Megkérdezték van-e valami gond a kocsival. Mondom szerencsére komoly gondok nincsenek egy kivétellel csak pár zavaró apróság. Nyekereg a műszerfal , zörög a kalaptartó az ablak spricni kritikán aluli az ajtó beázott a hátsó ajtó távtartó csavarok kipotyogtak mert csak kézzel volta betekerve így hirtelen.
Válasz. A kalaptartóval nem tudnak mit kezdeni a ablakmosó spricni így tökéletes a műszerfal nyekergést meg tuja nézni de nincs rá garancia hogy jó is lesz az ajtó beázásra pedig már elkezdték vissza hívni az autókat. Egyébként ennyi pénzért ez van ha nem tetszik vegyek drágább autót de azokkal is vannak ilyen jellegű hibák. Mondom Én még nem hallottam,hogy egy autót is vissza hívtak volna a beázás miatt. Erre Ő. Még nem értek el addig. Mondom a fórumon több ezer tulajdonos van de egyik sem említette,hogy vissza hívták volna. Erre ő ott csak idióták vannak ( a fórumon ) nem kell velük foglalkozni. Ezzel le is volt tudva a dolog.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44471) ncc1701 válasza SirKero (#44470) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem nagyobb hangerőnél zörög valami valamelyik jobb oldali ajtóban. Meg sem mondom, mert ha szétszedik, csak szarabb lesz. Ha én szétszedném, akkor meg ugye tennék bele még hangszigetelést is. :)

Jövő kedden viszem vissza (2019 április, 1.2 swift) gariban, kormánymű kopogás, illetve jobb hátul valami úgy nyöszög, mintha egy 30 éves lepukkant szar lenne.

Amúgy sokszor nem ismerik el a gyári hibát. Lást swift 1 abs kocka + váltó. Mindbe beszart.

[ Szerkesztve ]

(#44472) pjen


pjen
félisten

Üdv.2006 Swift.Ha nem nyílik a hátsó(ferde)ajtó,csak elektromos zár van.Hogyan lehet kézzel roncsolás mentesen kinyitni? :R

(#44473) Montesantos válasza vacs (#44461) üzenetére


Montesantos
senior tag


Alapból lecseréltem az össz krómot az elején.

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#44474) ncc1701 válasza Montesantos (#44473) üzenetére


ncc1701
veterán

Sokkal pofásabb így.

(#44475) tm5 válasza SirKero (#44470) üzenetére


tm5
tag

Milyen olajat tettek bele? 0-w20 vagy 5-w30?

(#44476) SirKero válasza tm5 (#44475) üzenetére


SirKero
őstag

5-W30 :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44477) blakey válasza SirKero (#44470) üzenetére


blakey
titán

egy éves szerviz ( SX4-Scross 1,4MT - 44 850 HUF ) - jó sokat kértek érte. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44478) SirKero válasza blakey (#44477) üzenetére


SirKero
őstag

Előtte körbe telefonálgattam a környékbeli kereskedőket de mindenhol kb. ugyan ezeket az árakat mondták. Ahol olcsóbb lett volna ott meg az úti költség+idő miatt nem érte meg elvinni.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44479) FollowTheORI válasza blakey (#44477) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lesznek ezek még drágábbak is, olyan infláció van, mint a huzat. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44480) blakey válasza FollowTheORI (#44479) üzenetére


blakey
titán

De nem 2,5X ár az enyémhez képest és 2 évesen is a felét fizettem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44481) Tigerclaw válasza SirKero (#44476) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

és milyen márkát? A számlán látszanak ezek a tételek?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44482) csaba1203 válasza vacs (#44461) üzenetére


csaba1203
addikt

:Y

(#44483) tm5 válasza SirKero (#44478) üzenetére


tm5
tag

Debrecenben a Suzuki Stopnál már 2 éve is kb. ennyi volt a szervíz.
Az olajat meg azért kérdem, mert mindenáron 0-w20-at akarnak beletölteni.

@Tigerclaw ECSTAR szerintem, errefelé az megy.

(#44484) gyenesmartin válasza ncc1701 (#44471) üzenetére


gyenesmartin
őstag

jobb hátul nekem is van valami hangja. Főleg amikor viszonylag nagy utat tesz meg a hátsókerék fel vagy le. Például fekvőrendőrnél, vagy pedig kanyar után egyből emelkedés.

(#44485) dReFiX válasza dnelb (#44467) üzenetére


dReFiX
senior tag

6,790,000 új ár ki seperte a régi 5,490 készletet....

(#44486) dnelb válasza dReFiX (#44485) üzenetére


dnelb
veterán

jaja arra írtam :DDD

(#44487) ncc1701 válasza blakey (#44477) üzenetére


ncc1701
veterán

Swiftemre 50e felett volt a 15 ezres. A srácnak még olcsó is volt.

(#44488) dethroner válasza dReFiX (#44485) üzenetére


dethroner
veterán

Ezzel szerintem nagyon sok vevőt elveszít. Ennyiért hobbinak, másod/harmadlagos autónak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak. Aki meg mégis, az szerintem nem suzukit vesz ennyiért.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44489) blakey válasza ncc1701 (#44487) üzenetére


blakey
titán

Az 1 éves szerviz 17e volt, a 2 éves meg: [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44490) Arolotifar válasza Montesantos (#44473) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nagyon letisztult, tetszetős :C

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#44491) FollowTheORI válasza blakey (#44489) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lol... de veled "kifizettették" amikor megvetted az a kedvezményt ("plusz garanciát")... :)
Úgy "könnyű" olcsóbbnak lenni...

Nade ha nem nézed a a levonást azis ott van...
Szóval semmi köze a sztenderd szervízárakhoz a példádnak. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44492) SirKero válasza Tigerclaw (#44481) üzenetére


SirKero
őstag

(#44483) tm5
Most hogy mondjátok nincs is ráírva az olaj márkája :Y Valami hordós cucc lehet mert a figura üres 5l-es Eneos flakonnal ment ki és abban hozta.
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

(#44493) FollowTheORI Jól fog a ceruzájuk. Értem én hogy fenn kell tartani a boltot meg alkalmazott de akkor is:

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44493) FollowTheORI válasza SirKero (#44492) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szinte biztos hogy a "hordós Ecstar" volt az... majdnem mindenhol az megy. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44494) Tigerclaw válasza FollowTheORI (#44493) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vagy valami olcsóbb más minőségű olaj. Az a baj, hogy duplán átverhetnek. Egyrészt az árral, másrészt azzal hogy rossz minőségű olajat tesznek a kocsiba. Ez bizalmi kérdés és pont ezért lenne jó, ha előtted bontják ki az olajat és öntik az autóba. A hordóban is lehet bármi.

Ha már úgy is túlszámlázzák nem számítana, hogy dobozos az olaj és nem hordós...főleg hogy nagy tételben mélyen áron alul szerzik be, ahhoz képest, amennyibe a boltban kerül.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44495) csaba1203 válasza FollowTheORI (#44491) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD

(#44496) Tigerclaw válasza tm5 (#44483) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A magyar klímához viszonylag új autókhoz az 5W-30 szerintem jobban illik, még akkor is ha nem garázsban áll az autó. Nincs akkora hideg erre, hogy a 0W-20 kelljen.

Ha esetleg gyakran kell hideg motorral rövid utakra menni télen, akkor jó lehet az utóbbi is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44497) csaba1203 válasza SirKero (#44492) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha teszem fel én vinném az olajat,akkor azt bele sem töltenék?
Ez gáz,azért mert tényleg bármit beletölthetnek..... :B

(#44498) tboldi válasza Tigerclaw (#44496) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem meg a gyártó határozza meg, hogy kell-e a 0W20, vagy sem, nem a klíma. Legalábbis nem önmagában. ;)

Ha olyan szorosak az illesztések az adott motorkonstrukcióban, vagy olyan vékonyak az olajfuratok, akkor igenis kell a kisebb viszkozitás.

[ Szerkesztve ]

(#44499) ncc1701 válasza csaba1203 (#44497) üzenetére


ncc1701
veterán

De, bele, viszont az megint bizalmi kérdés, h a srác nem teszi-e el az olajadat eladásra, és tölti inkább a hordósat bele.

(#44500) ncc1701 válasza tboldi (#44498) üzenetére


ncc1701
veterán

Eleve az enyémben 0w16 volt gyárilag, került bele 0w20 a szervízben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.