Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43101) dethroner válasza Harkovz (#43100) üzenetére


dethroner
veterán

Padlózd és gyorsabban melegszik ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43102) z0l1ka válasza pető bá' (#43093) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

ahogy olvasom itt elég lutri az egész,akkor gondolom az ilyen "katalizátor tisztító adalékok" se sokat érnek..Akkor marad a törölgetés,mindenesetre elég bosszantó dolog ez..

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#43103) ncc1701 válasza z0l1ka (#43102) üzenetére


ncc1701
veterán

Ki is lehet cserélni jóra, abszolút nem vészes az ára. Yarisra 230eFt volt anno. Ahhoz képest a suzukira baráti ára van.

(#43104) z0l1ka válasza ncc1701 (#43103) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

nyilván,mindent lehet..akkor is 200k körül lenne az ára,de rajtam kívül is még sokan nem tehetik azt meg hogy ennyiért cserélnek egy alkatrészt csak azért h ne szennyezzük a környezetet..addig míg az országba elfér az a sok sz@r amit behoznak külföldről,addig a kis 1.3-as suzuki had szennyezze a levegőt..ha nem lenne ilyen ára,nyílván már rég kicseréltettem volna:)

[ Szerkesztve ]

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#43105) ncc1701 válasza z0l1ka (#43104) üzenetére


ncc1701
veterán

Semmi gond, nem kell akkor kiütögetni a csekk endzsint, nem kap majd műszakit, és mehet a bontóba, mivel nem felel meg a környezetvédelmi szabályoknak a vas. A vége úgyis ugyanez lesz, pár év alatt romlik annyit a katalizátor, h ha kiütöd is, rögtön visszajön a jel.
Vagy azt kell mondani, h GTK az autó, és venni egy újat.

(#43106) z0l1ka válasza ncc1701 (#43105) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

én ezt megértem,és nem mondom h nincs igazad,szeretném is megcsináltatni nem is erről van szó..csak sztem pofátlanul drága dolog ez a katalizátor legyen az bármilyen autóhoz is,szinte minden fórumon lehet olvasni a "rettegett"P0420-as hibakóddal és annak olcsóbb megoldásairól,már ha van egyáltalán ilyen,mert nem egy olcsó dolog.
Mifelénk másképp megy,most volt műszakin,szarok voltak az értékek,át tették egy másik suzukiéra es kész is.
Nyilván én is szeretném h jó legyen,na de csere egy újra,az most kivitelezhetetlen..addig meg marad ez a megoldás.

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#43107) Tomics válasza ncc1701 (#43105) üzenetére


Tomics
addikt

Tehát ezen elv alapján szinte az összes 2005-2010-ig futott swift mehet a bontóba? :W

Nem a katalizátorral van a probléma, hanem szoftveresen van elcseszve. Vehetsz bele akármilyen katalizátort, ugyanúgy elő fog jönni

PH! addikt since 2004

(#43108) Dare2Live válasza z0l1ka (#43106) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem láttad még a részecskeszürő árakat.... szorozd be a katalizátor árakat 2-3al. Nah az pofátlan... és nem is bírnak annyit mint egy katalizátor.
Jah és új autók 99%ban ott van. 2020tól ~100%ban.

Egy ideig kiütheted, de végül kiütöd aztán már vissza is jött.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43109) Dare2Live válasza Tomics (#43107) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért mehetne?

Katalizátor csere után meg ha előjön akkor ott más volt a probléma. Abban meg nagy csoda nincs, hogy ha 300.000km+után kell cserélni egy katalizátort. Akinek van majma legyen banánra is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43110) szabonagyur válasza z0l1ka (#43104) üzenetére


szabonagyur
félisten

De utálom az ilyen hozzáállást... A Te 1.3-ad sem jobb vagy különb, mint a behozott sz@rok.

Az autózáshoz pénz kell, ebben benne van a fenntartása is, ha ez nem fér bele akkor... nem kell befejeznem szerintem a mondatot :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43111) pjen válasza ncc1701 (#43105) üzenetére


pjen
félisten

Sok helyen megoldják.Felpörgetik lekapják a gyujtást.A ford mérő még mutat mintha menne a motor,de a lámpa már nrm ég.

(#43112) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Találkozott már valaki az alábbi jelenséggel?
Van egy Roidmi 3S autós FM transzmitterem. Azért használom mert kategóriákkal jobb hangminőséget lehet ezzel elérni, mint a gyári fejegység bluetooth-on keresztül használnám, ha zenét akarok hallgatni. Csakhogy olyat csinál néha a kocsi, ha ez be van dugva (éppen be vagy kihúzom ezt a transzmittert, vagy nagyobb bukkanóknál), hogy elmegy a távolsági fényszóró asszisztens, sávelhagyás figyelmeztetés, vészfék asszistens is egyszerre úgy fél perc erejéig. Utána meg visszajön.
A kocsi egy Swift GLX.

[ Szerkesztve ]

(#43113) z0l1ka válasza szabonagyur (#43110) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Félreértetted ,de bocsánat valóban félreérthető voltam..Itt konkrétan az emberi ürülékre gondoltam,amit a szomszéd országokból hoznak ide be hozzánk,és ezen belül is a környezet szennyezésre próbáltam rávilágítani,de ha nem ez ,akkor sorolhatnánk gyárak stb stb amik szennyezik a levegőt..erre írtam h ne már h egy 1.3 as suzuki mennyire is szennyezi a levegőt egy rossz katalizátorral.. na de mindegy ebbe ne is menjünk bele fölösleges,.semmi bajom a külföldről behozott autókkal,nekem is volt egy..

Hát nem igazán, egy minimálbérből dolgozónak itt Szabolcsba, bizony nem fér bele az a +200k forint kiadás és inkább megpróbál mindent megtenni azért ,h valahogy elkerülje az elkerülhetetlent..és hidd el nem semmiért vannak tele a fórumok se mindenféle megoldásokkal..én pont ezért nem szaladgálok BMW-vel Mercivel ,hanem csak egy kis Suzukival :R

[ Szerkesztve ]

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#43114) eami válasza gyenesmartin (#43112) üzenetére


eami
addikt

wow, azt meg hogy? mármint hogy jobb minősége van egy ilyen fm transmitternek mint amúgy?

(#43115) dethroner válasza z0l1ka (#43113) üzenetére


dethroner
veterán

Jómagam is szabolcsból származom, 26 évesen költöztem el. Én is mindent megtettem akkor, és kicsivel utána is hogy amit csak lehet kivédjek, kikerüljek, olcsósítsak stb. Kb mint amiket te írsz, harcba szálltam volna a fél világgal csak hogy kikerüljem a szabályokat és a világ képébe röhöghessek. De pár évvel az után hogy elköltöztem, kezdtem megváltozni, másképp látni a világot. Ha most drágának tartod katalizátort és a jól bevált módszerekhez nyúlsz, vajon mit szólnál ha a suzukidhoz a fék lenne több százezer, de okosba azt is meg lehetne mókolni? Bevállalnád azt is, kockáztatnád a családod vagy mások életet azzal hogy spórolj (nem kevés pénz ez igaz), de mégis, és azzal nyugtatni a lelkiismereted hogy a rohadt drága fékre nincs pénze egy minimálbéres szabolcsi embernek? Ezt azért gondold át ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43116) szabonagyur válasza z0l1ka (#43113) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szabolcsban lakok nyugi ;)

A hozzáállással van a gondom igazából, hogy nagyon sokan így gondolják, hogy ugyan már az enyém még belefér a többi mellett, csak ugye a sok kicsi sokra megy...

Igen csak ebből a megpróbál mindentből jön majd (ne vedd magadra), hogy katalizátor off, gumiból is jó a 10 éves hiszen van azon még minta, bontott fék stb.

És tudom nem leszek érte népszerű de minegy milyen autód van, a fenntartását vállaltad amikor megvetted.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43117) gyenesmartin válasza eami (#43114) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem tudom miért, de a beépített bluetooth vevője az egyik legrosszabb amit valaha hallottam. Ez a roidmi pedig a legjobb hangú fm transzmitter amit ismerek.
A gyárinál a középhangok teljesen hiányoznak, magasból rengeteg van, mélyből pedig kicsit kevés. Nagyon dobozhangja van így a hangszóróknak. A roidmi már sokkal kiegyenlítettebb.

(#43118) Kicsirics77 válasza gyenesmartin (#43112) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szerintem erősen kérdőjeles annak a transmitternek a normális működése ha CE lenne akkor nem produkálna ilyesmit,erősen felharmonikusan sugároz valahol 500 MHz környékén ha ezeket zavarja. Rendszeresen használok amatőr rádiót az amatőrsávon a kocsiban és semmit sem zavar.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43119) dethroner


dethroner
veterán

Ha minden igaz, akkor 2 nap múlva átvehetem a swiftet. Gumiszőnyeget akarok bele, és bárhogy nézem, nekem szimpatikusabb egy utángyártott [link] mint a gyári [link]
Ti mit gondoltok? Fura hogy a gyári nem fedi le teljesen a lábteret, pl a bal láb támasztó rész és a pedálok alatti részt sem. :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43120) z0l1ka


z0l1ka
aktív tag

dethroner ,szabonagyur nah, még mindjárt kiderül hogy szomszédok is vagyunk :D

dethroner Elgondolkodtató :) Nyilván ha ilyen lenne a helyzet akkor inkább nem vennék autót,se saját se mások életét nem szeretném kockáztatni.. de a többi része az autónak teljesen tökéletes semmi gond nem volt vele..ami a legfontosabb gumi/fékek/kasztni jó volt,egyedül az értékekkel voltak gondok és itt jön képbe a katalizátor és a környezetszennyezés..Abban igazatok van,sok kicsit sokra megy,de ne én érezzem már magam szarul amiatt mert én egy 1,3-as suzukival elmegyek 1 hónapba 520 kilómétert a munkahelyemre ,mert hogy én szennyezem a levegőt a rossz katalizátorral :N ami még kérdőjeles,hisz van úgy hogy nem is dob hibát 400km megtétele után se,hosszabb távon sokkal hamarabb kidobja,ezért még nincs veszve semmi,nem mókolni akarom ,csak ha van olyan adalék,vagy tisztító ami egy picit még segíthet akkor persze megpróbálom..
Majd idővel lesz cserélve,vagy nem tudom mi lesz a sorsa de most egyszerűen nem tehetem meg,mint ahogy rajtam kívül még sokan mások se..(sajnos)
Téma részemről zárva :)

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#43121) pető bá' válasza z0l1ka (#43120) üzenetére


pető bá'
őstag

Nekem még az értékekkel sem voltak gondok, vagy a vizsgaállomáson kérdés és 'motiváció' nélkül, rutinból átnyomták.. Ha szar, cserélem, ahogy néztem 80-180k..de nem esne jól..

"... and I hope you have a great day!"

(#43122) z0l1ka válasza pető bá' (#43121) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

utána is olvasgattam más fórumokon is,elég sok suzuki swift van ugyan így,"rossz" katalizátorral p0420-as hibakóddal random megtett kilóméter után..
Rendben van h az enyém szarakodik 300e kilóméter után de van akinek 120e-nél dobálja,vagy előtte..

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#43123) dethroner


dethroner
veterán

Ez a cikk csak nekem új? [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43124) SyMbioTe válasza dethroner (#43123) üzenetére

Ez egy két éves cikk. És csak a japánoknál van ez a formáció gondolom azóta is.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#43125) HKorn


HKorn
addikt

Lehet még Stiftet készletről venni, vagy már csak ISG-st lehet rendelni hosszú szállítással?

Run&Ride

(#43126) hcs57 válasza z0l1ka (#43122) üzenetére


hcs57
őstag

A Swiftnél nem tudom, de az SX4 sedan 2008 esetében a szoftver frissítés megoldotta a P0420 hibát.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#43127) -NOKIA- válasza donbig (#43039) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nekem az ablakfóliás szedte le damillal.

(#43128) Gergőke88 válasza HKorn (#43125) üzenetére


Gergőke88
addikt

Suzuki Duna esetén volt készlet sokáig. Lehet most is van nekik...

(#43129) dethroner


dethroner
veterán

Holnap veszem át a swiftet. Az lenne a kérdésem, szerintetek mennyire okos dolog sárfogó gumikat kérni rá?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43130) tboldi válasza dethroner (#43129) üzenetére


tboldi
nagyúr

Praktikus oldalról? Talán. Esztétikailag? Nagyon nem. :D

(#43131) eami válasza dethroner (#43129) üzenetére


eami
addikt

nem vágom mekkora a hasmagassága, de onnantól figyelhetsz jobban a padkáknál, hogy le ne zúzd.

(#43132) gyenesmartin válasza dethroner (#43129) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kell rá. Nekem nagyon felverte a kavicsokat és a sarat is az oldalára. Most hogy feltettem már nem veri fel.

(#43133) dethroner válasza gyenesmartin (#43132) üzenetére


dethroner
veterán

Azt hiszem pont a te egyik írásod olvastam erről, és azóta gondolkodom rajta. Tényleg ennyit számítana? A sarat leszarom, azt oldja a víz, inkább az esetleges kavicsfelverődések miatt raknám fel, és akkor is csak előre.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43134) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

2006-os Swifthez rendelnék alkatrészeket. Van ajánlott jó ár/érték arányú megbízható webshop?

Olaj: Eneos Premium Hyper 5W40
Olajszűrő: Mahle OC217/6 jó lesz? Valahol azt olvastam, hogy ez pontosan ugyanaz mint a gyári.
Légszűrő és pollenszűrő: ezekből mi az ajánlott márka?
Fékfolyadék is kellene: ATE DOT 4 SL jó lesz?

:R

[ Szerkesztve ]

(#43135) tboldi válasza bajaki (#43134) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kauffer és Fékmester - főként ebből a kettőből szoktam rendelni, kivéve olajat, azt mindig a győri Olajcentrumtól veszem.

A felsorolt dolgok jók lesznek. Szűrőkből én MANN-t szoktam venni mindenhova, de - a teljesség igénye nélkül - jó még a Hengst, a Filtron és a Purflux is.

[ Szerkesztve ]

(#43136) Tom1939


Tom1939
őstag

Az scrossban (Facliftes 2017-es) gyárilag milyen féktárcsa és fékbetét van? Bosch? Mert ha az, akkor a [féktárcsa] és a [fékbetét] árat nézve kicsit vastagon fog a ceruza a 100 körüli márkaszerviz ajánlatot nézve az első tárcsa és fékbetét cserére (még lista áron is csak 50 az alkatrész, vagy kell még valami amit nem veszek figyelembe). Tudja valaki mennyi egy ilyen cserére az időnorma?

(#43137) eami válasza Tom1939 (#43136) üzenetére


eami
addikt

a linkelt tárcsa az darab, nem pedig szett mint a betét. így már 77k. + munkadíj.

[ Szerkesztve ]

(#43138) gyenesmartin válasza dethroner (#43133) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Előre elég. Nagyon sokat számít az. Más típushoz lehet, hogy fölösleges lenne, de a swiftnél a kerekek kijjebb vannak, mint a küszöb, így mindent felver az oldalára.

(#43139) Tom1939 válasza eami (#43137) üzenetére


Tom1939
őstag

Á köszi, reggel nem ment a szövegértés :) És ez van benne gyárilag (Bosch)? Ha ennyi akkor korrekt az ajánlat.

(#43140) pjen válasza dethroner (#43129) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 2006 os van,de nem ver fel elől semmit.Biztos nem tennék,nem is láttam még olyat.

(#43141) dethroner válasza pjen (#43140) üzenetére


dethroner
veterán

Ez új swift lesz, nem tudom számít-e. Döntsük el hogy kell vagy sem :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43142) pjen válasza dethroner (#43141) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ronda,még egyen sem láttam.

(#43143) dethroner válasza pjen (#43142) üzenetére


dethroner
veterán

Biztos hogy a szépséghez nem ad hozzá, de gyenesmartin kolléga szerint felveri a kavicsokat az oldalára, a küszöbre, és ha ez igaz, akkor a lepattogzott festék sokkal nagyobb gond lehetne, mint egy pár fekete műanyag az első kerék mögött.
Erről jut eszembe, hétfőn a szakadó esőben egy Stilo ment előttem, és a rohadéknak hátsó kereke szinte egyvonalban van a hátsó lökhárítóval. Én ennyi vizet még egy autó mögött se kaptam a képembe, nem tudtam 5 méternél közelebb menni mögötte.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43144) laca891 válasza dethroner (#43129) üzenetére


laca891
aktív tag

Én vettem hozzá, de nem tettem fel, mivel ki kell fúrni a műanyag dobbetét, hogy megfelelően lehessen rögzíteni.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43145) pjen válasza dethroner (#43143) üzenetére


pjen
félisten

A képedbe a hátsó kerék verte a vizet,nem az első.Esőben mért akartál öt méternél közelebb menni.Az Swift hátsó ajtaja alatt a küszöbön van fólia.A gumi szerintem még azért is "jó" mert azt a sarat amit szétszórna mind beveri a kerék dobba.De ez is csak egy vélemény.

(#43146) dethroner válasza pjen (#43145) üzenetére


dethroner
veterán

Nem értelmezed jól amit írtam. Az első kerék mögé gondolkodom a sárfogón, hogy a küszöbre ne verje fel a kavicsokat. Vagyis a saját autóm védeném.
Tudom hogy a hátsó kerék verte rám a vizet, írtam is, nem vagyok hülye :) Miért akartam közelebb menni 5 méternél? Még a belvárosban se túl jó érzés 5 méternél nagyobb távolságból menni egy autó mögött, nem szeretek tötymörgőnek tűnni, haladnék dinamikusan, de a szemét kis olasz nem engedni az ilyet.
Előző autónk Subaru volt, annak is volt fólia a hátsó sárvédő íven ahová a kerék verné a mocskot, hasznosnak tűnt.
Abból mi bajom lehet hogy a műanyag dobba visszaveri a sarat? Az műanyag, és az eső vagy egy mosás és kész. Az előbb találtam néhány képet egy új swift tesztelésről, és a fotókon nagyon jól látszott hogy az első ajtó sarka és a küszöb által határolt kb tenyérnyi rész mennyi mocskot kapott a tesztút során.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43147) pjen válasza dethroner (#43146) üzenetére


pjen
félisten

Mondtam,hogy az enyém is csak egy vélemény.Az előbb jöttem haza,körbe sétáltam egy nagy parkolóban.Csak két öreg Astrán láttam gumit.Egyébként mint fórumtárs is írta műanyag betétet nem egészséges megfúrni.

(#43148) dethroner válasza pjen (#43147) üzenetére


dethroner
veterán

Most indulok az autóért,majd kikérem a kereskedő véleményét is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43149) dethroner


dethroner
veterán

Na, elhoztam a paripát. Megkérdeztem a szalon vezetőjét mit gondol erről a sárfogó dologról, és azt mondta talán a leghasznosabb kiegészítő, mert tényleg nagyon odaveri a kerék a mocskot. Azt mondta volt hogy sport swiftet hoztak be, amin a lemezig kopott a festés a küszöbön. Meg talán volt is valami visszahívás korábban ilyen dologgal kapcsolatban.
És még egy nagyon meglepő dolgot osztott meg, és hiszek neki mert már év elején megmondta hogy a Baleno és utána kicsivel az ezres motorok eltűnnek. Na szóval kapaszkodjatok, azt mondta január 1-től nem lesznek a mostani motorral se vitarák, se scrossok. Majd ha megkapják azok is a mild hibrid motort akkor lehet majd rendelni, de addig csak ezek lesznek., és itt mutatott rá az én autómra. Nem tudom hogy az ingissel mi van, tudtommal abban már megvan most is ez a hibrid, tehát valószínünek tartom hogy marad az is, de a magyarországi gyártásból nem lehet majd autót kapni. :Y

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43150) pjen válasza dethroner (#43146) üzenetére


pjen
félisten

Azért azt a sportot érdekes stilusban vezethették.Esetleg egy kavics bányában lakott a tulaj.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.