Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39001) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Elakadtam én és a szerelők is. Adott egy 96-os 1.3-as swift ami random minden előjel nélkül leáll majd nem indul újra. Volt, hogy 2 napig nem indult a leállás után. Szerelők központi injektort mondták, nem lehet kapni csak 80-ért ami az autó árát tekintve értelmetlen. Vettem komplett felső részt bontóból ahol azt mondták nem tudnak annyit bontani amennyire igény lenne de nem értik a problémám mert pont az a denso kellene mindenkinek és nem a bosch. Ki lett cserélve, szerelővel kipróbáltuk de hazafelé újfent megállt. Na azóta időhiány és új swift miatt nem foglalkozott vele senki. Felesleges itthon tartani, 200-at simán megér lévén, hogy 17 éve nálunk van az autó és műszakilag a fenti problémán kívül kifogástalan. Esetleg valakinek van ötlete mi lehet a probléma? Ac-t kizártuk mivel volt cserélve próbaként és azzal is ugyanez a hiba. Előre is köszi a segítséget! :)

Redmi Note 7

(#39002) Szajo válasza trassher (#39001) üzenetére


Szajo
őstag

Trafót kimérték/mértétek?
Vákumcsövek is jók?

(#39003) trassher válasza Szajo (#39002) üzenetére


trassher
addikt

Még semmi ilyen, próbálok elindulni egyedül mert ilyen problémával a szerelők nagy része el fog hajtani. Nem azzal keresik a pénzt, hogy hibát keressenek hanem azzal ami nyilvánvaló. Ha mást nem pár ötlettel oda tudok menni és akkor egyszerűbb.

Redmi Note 7

(#39004) alphaville válasza trassher (#39001) üzenetére


alphaville
aktív tag

Szeva!
A közelmúltban eladtam az Öreg Hölgyet, ő az általad leírt problémát produkálta. Mindent kicseréltünk rajta, amely a józan ész keretei között cserélhető volt. Mégnem a szerelőmmel gondoltunk egy nagyot, és kicserélte a benzinszivattyút a tankban. A hiba végleg megszűnt! A szivattyú szénkeféi kopottak voltak, nem szállította a megfelelő mennyiséget a rendszerbe. Hol rángatott az autó, hol nem indult, hol megállt. A beavatkozás nem olcsó, a régebbi Suzukiknál a benzintankban található a szivattyú, időigényes meló.

(#39005) trassher válasza alphaville (#39004) üzenetére


trassher
addikt

Ignis-ben cseréltem már szivattyút, ennél is kipróbáltuk de a hiba maradt. Igazából sajnálom mert ez volt az első autóm 18 évesen, utána visszakerült otthonra és most csak áll. Az új swift érkezésével meg pont nem foglalkozik vele senki rajtam kívül pedig egy futárnak tökéletes lenne. Így viszont eladni nem akarom, 200.000 forinttal sokkal boldogabb nem lesz az ember és nem hiányzik a reklamálás.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#39006) rbalint88


rbalint88
addikt

Sziasztok
Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek s-cross vagy már vitara 1.4T-vel és automatával. Mennyit eszik? (nem fogyasztásfetisizmus miatt, hanem hogy milyen gyakran kell tankolni) Pályán mennyit forog (gps szerinti 138-nál) és mennyit csal az óra? Mennyire hangos?
Bónusz kérdések panorámatetősöknek: beázik-e, zajos-e?
Nagyon gondolkodom azon, hogy beruházunk jövőre egy vitara 1.4T glx automata+panoráma konfigurációra.
Tudom, hogy az s-cross sokkal okosabb választás, de az elejével nem tudok megbékélni sajnos. Több ismerősnek is van akár több gyerek mellé Vitara és elférnek, meg terv szerint lesz mellette egy nagyobb autó.
A 3+7 év gari nagyon csábító és a GLX-ben minden benne van, ami kellhet. A gyári hangrendszer mennyire használható? A Splashbe rakattam egy Dension Gateway lite BT-t, a rádióadásokhoz képest megtáltosodott a hangzása, de azért objektíve még mindig low class :) 6,3-ért meg már szóljon tűrhetően...

(#39007) gubisadam válasza rbalint88 (#39006) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Szia,

én S-cross tervezek venni 1.4 automata, viszont a feleségem a ráfutásvédelem miatt nagyon GLX felé akar tekintgetni. Nekem nem kell a hátsókerék meghajtás a többletfogyasztás és plusz tömeg miatt, de sajnos nem elérhető a glx automata ez nélkül....
Gyári hifire panaszkodnak hogy nem túl acélos.

Engem is érdekel amit kérdeztél illetve (fogyasztás + zaj).
Valamint még az is hogy mennyire megbízhetó az ütközéselkerülő szenzor? valakinek van-e vele tapasztalata?

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#39008) Tamoo válasza gubisadam (#39007) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

1.4T automata fogyasztás: [link] (Az első 5.34-es irreális.)

Motorzaj nem gáz, de az autó többi részének szigetelésével nem foglalkoztak. Pályán nem mondanám halknak, de nem is vészes. Gyári hifi számomra közel hallgathatatlan kategória, szóval ha valakinek ez fontos számoljon az ajtók szigetelésével, hangszórócserével. Ütközésérzékelőt nem próbáltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#39009) Dvix


Dvix
senior tag

Ezek az új 1.4T motorok a suzukinál, 5W-30 motorolaj-at ajánlanak? :U csak kíváncsi vok

[ Szerkesztve ]

(#39010) PeterPH válasza Dvix (#39009) üzenetére


PeterPH
senior tag

5W-30 a gyári, és az is való bele.

(#39011) Dvix válasza PeterPH (#39010) üzenetére


Dvix
senior tag

Köszi! Csak kíváncsiságból gyűjtöm az infókat! :C Én is nagyon szeretnék egy új Vitarát :U

(#39012) @tco@ válasza hdanesz (#38993) üzenetére


@tco@
aktív tag

Láttam már olyan parkolási sérüléses autót (legalábbis a hirdetés szerint), ahol a teljes küszöb szemmel láthatóan volt gyűrődve és fényezve, oldalról belenézve olyan volt mint az ökörhugyozás, mindkét oldal :C

(#39013) tboldi válasza gubisadam (#39007) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem úgy van, hogy idén szeptembertől lehet venni FWD automatát is?

(#39014) BigBlackDog válasza tboldi (#39013) üzenetére


BigBlackDog
veterán

GLX-nél még egyben van csak, ahogy látom. :( Ráadásul még panorámatető is kell.

(#39015) gubisadam válasza tboldi (#39013) üzenetére


gubisadam
aktív tag

GLX 1.4 6aut nincs, csak Gl+

GLX 1.4 6aut 4wd panorama van csak :(

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#39016) Drughi


Drughi
addikt

Suzuki Ignis 1.3 2007-hez venném az alábbi alkatrészeket:

Szerintetek vállalható mind?
Kuplungszettből lenne ~ 3000ft-tal olcsóbban Valeo, azon gondolkodtam még.

(#39017) Dvix válasza Drughi (#39016) üzenetére


Dvix
senior tag

Én is fékdobból Nippartsot vettem, kuplungom is hasonló árú volt. Szerintem vállalható. ;)

(#39018) tboldi válasza BigBlackDog (#39014) üzenetére


tboldi
nagyúr

és (#39015) gubisadam:

Jópofák. :D

(#39016) Drughi:

Én kuplungból Exedy-t vennék, ismerősi körben voltak panaszok a LUK-ra.
Fékpofát, fékdobot meg nézd meg, mielőtt vennél, mert lehet, hogy egyáltalán nem kell cserélni. Annyira orrnehéz az autó, hogy a hátsó fék alig-alig kopik. Apum WagonR-én is úgy néz ki 142k km után, mintha új lenne, elöl meg már a harmadik szett teljesít szolgálatot. :D
Ha mégis kell, a Fékmesternél picikét olcsóbbak ugyanezek a cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#39019) alphaville válasza Drughi (#39016) üzenetére


alphaville
aktív tag

SX-4 Sedan autómban Brembo fékek vannak elöl (tárcsa és betét), hátul a gyári!!! 205ezret futott az autó, 85ezret a Brembo-val. Hibátlan, a legkisebb ellenvetés nélkül teszi a dolgát. Hátul nem kell cserélni, a Japán gyártású autóknál 300ezret is elfutnak.

(#39020) Drughi válasza alphaville (#39019) üzenetére


Drughi
addikt

& tboldi:

Köszönöm a tanácsokat, végül ez a pakk maradt.
Kapott egy átnézést a kocsi, ott is ezeket állapították meg, de a biztonság kedvéért elvittem ismerőshöz, aki autószerelőket tanít az egyik suliban, ott is megnézte 2 oktató.

Nem nagy összeg és fő a biztonság.

(#39021) tboldi válasza alphaville (#39019) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért abban egyetérthetünk, hogy nem nemzetiségfüggő, hogy mennyire kopik a hátsó fék, sokkal inkább a karosszéria felépítése, súlya, súlypontja a mérvadó. ;)

(#39022) alphaville válasza tboldi (#39021) üzenetére


alphaville
aktív tag

Nem értek hozzá, a szikár tapasztalataim alapján írom a hozzászólásaimat.Tény; a Japán gyártású Japán alkatrészeknél, még nem sikerült jobbat vásárolnom.

(#39023) tboldi válasza alphaville (#39022) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az echte japán (J-s alvázszám, tehát a Suzukában készült) Honda Jazzemen 120k km után cserélni kellett a hátsó féket. Az Esztergomban készült, és félig-meddig Opel alkatrészeket tartalmazó WagonR hátsó fékén meg ~140k km után is alig van kimutatható kopás. :D

(#39024) Sza_Sa válasza zolnagy (#38997) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Az az emberke én voltam, Molnár teljesen hülye, sajnos, pedig itt van tőlem 300m-re és nagyon jó áron dolgoznak. Viszont múlt héten voltam a Stabilnál éves kötelezőn, a számlát elraktam emlékbe. 17.500ft-os szervizdíjat nem láttam mostanában, nagy szerencsére a szervizvezető haver nem számolta fel a levegő és pollenszűrőket (cserélte, láttam) mer nem úsztam volna meg 50.000ft alatt.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#39025) tm5 válasza rbalint88 (#39006) üzenetére


tm5
tag

Ez az én fogyasztásom SCross, 1.4T AT AllGrippel
Debrecenben, reggel-este csúcsban közlekedve.
Nem mondanám halknak az autót.
Olyan 2300 körül szokott forogni az óra szerinti 130 km/h-nál.

(#39026) HKorn


HKorn
addikt

H4-es Nightbreaker izzó Swiftbe, vagy akár másba is 1747 Ft-ért megérős : [link]

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#39027) racerx válasza Sza_Sa (#39024) üzenetére


racerx
őstag

A Molnár nekem is azt mondta, hogy szervizben olcsók (reméli odaviszem majd), de ezek szerint felejtősek. Pedig tőlem is 300 m.. :)

(#39028) gubisadam válasza tm5 (#39025) üzenetére


gubisadam
aktív tag

2300? nem 3300?

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#39029) IreN!CuS válasza gubisadam (#39028) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ma direkt megnéztem 3 ezer körül forog hatodikban 130-nál, a 2300-at nem értem én sem.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#39030) tm5 válasza gubisadam (#39028) üzenetére


tm5
tag

Nem. Lehet kicsival több, de nekem tuti 2500 alatt van 6.-ban autópálya tempónál.

(#39031) tm5 válasza tm5 (#39030) üzenetére


tm5
tag

Lehet, hogy más az automata áttételezése?
Amúgy előtte 5 sebességes dizel Corollám volt, az forgott kb. 3000-ret 130-nál.

(#39032) BigBlackDog válasza tm5 (#39031) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Biztos más az automata áttételezése (15. oldal táblázatában is látszik). :D

[ Szerkesztve ]

(#39033) IreN!CuS válasza BigBlackDog (#39032) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Akkor viszont az anutájukat....legalább már nem csodálkozom, hogy óra szerinte 140-145 között 4 fővel miért volt folyamatosan 8-9 között a pillanatnyi...kéne egy hetedik bele :D

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#39034) tm5 válasza BigBlackDog (#39032) üzenetére


tm5
tag

Hát 6.-nál alig van eltérés a számokban a táblázat alapján. A többinél viszont elég jelentős.
De hátha más automatás is megerősíti azt, amit látni vélek. :)

(#39035) BigBlackDog válasza tm5 (#39034) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De a végáttétel jóval másabb a automatánál és a kézi váltósnál.

(#39036) tm5 válasza BigBlackDog (#39035) üzenetére


tm5
tag

Aha, most már értem...mármint gyorsan utána olvastam, hogy mi is az a végáttétel
Akkor csak jogos, hogy automata esetén más fordulatszámot látok...

(#39037) Tom1939 válasza tm5 (#39030) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekem is automata 1.4t allgrip scross van. 2500 alatti 130-as fordulatszámot megerősítem. És a fogyasztást is (nekem még kicsit több is, mert pesti dugókban jár), etetni kell a lovakat :)

(#39038) rbalint88 válasza Tom1939 (#39037) üzenetére


rbalint88
addikt

Pesti dugoban megall 10 alatt?

(#39039) tm5 válasza rbalint88 (#39038) üzenetére


tm5
tag

Állitólag Debrecenben több dugó van... :( és ott is megáll 10l alatt.

[ Szerkesztve ]

(#39040) Tom1939 válasza rbalint88 (#39038) üzenetére


Tom1939
őstag

Csak pesti dugóban nálam nem. Nyáron 10, télen inkább 12.
De összehasonlítás hogy meglegyen, ez a toyota 1.0 manuál esetén volt 7 és 8 az én ciklusomban.
Szóval nem rossz szerintem, csak a körülmények kegyetlenek. És biztos vannak nálam finomabb talpúak akiknek a türelmük is erősebb :)

szerk. Tm5: az durva dugózás akkor... Lehet hogy egyszerűen finomabb vagy a géppel... És nekem vannak 2-3 kilométeres utaim.

[ Szerkesztve ]

(#39041) rbalint88 válasza Tom1939 (#39040) üzenetére


rbalint88
addikt

Az a finom talpu nem en leszek, nalam minden a kozmondasoshoz kepest 20-30%-kal tobbet eszik.
De ha a nagy atlagnak 8 alatt megall, akkor nalam 10-bol megvan es az meg oke.
Tegnap olvastam insignia tesztet, 1.5t automata 13 varosban :Y

(#39042) Tom1939 válasza rbalint88 (#39041) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, az opel 1.5t-ről én azt látom/hallom mindenhol hogy zabál.

Az scross kicsit fogyaszt csak többet nálam mint az 1,4-es 2007-es i30 (és ahhoz képest jóval erősebb + automata és 4wd), szóval szerintem nem fogyaszt rosszul.

(#39043) @tco@


@tco@
aktív tag

Tudja esetleg valaki, hogy a 2005-2010 közti Swift CD-s egysége mp3 zenéket is lejátszik, vagy csak audio CD-t?

(#39044) r.levente75 válasza @tco@ (#39043) üzenetére


r.levente75
addikt

Van olyan verzió 2008- ami játsza. Ez rá van írva az előlapra, jobb felső sarokban.
Egy ilyenre hajtok elég régóta.

(#39045) @tco@ válasza r.levente75 (#39044) üzenetére


@tco@
aktív tag

Rákerestem, valóban! Holnap reggel meg is nézem, de szerintem feltűnt volna már.

(#39046) szotadi


szotadi
tag

Sziasztok.

Scross-hoz szeretnék tetőbox-ot venni, évente nyáron kb. 5-10 alkalommal lenne használva.
Ezt a típust néztem:
[link]
van valakinek ilyen vagy hasonló? :F

(#39047) r.levente75 válasza @tco@ (#39045) üzenetére


r.levente75
addikt

Az enyém 2008.04. havi de sajnos nincs benne.
Lehet az is , hogy ez egy magasabb csomag része lehetett.

(#39048) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Van lehetoseg arra, hogy a 94-es suzuki swiftemben az elso uleseket valamivel kenyelmesebbre cserljem?
Uleseket bele max haszanltan talalok, de attol mert mas rajta karpit, attol meg nem lesz kenyelmesebb :(
Nezegettem ilyen univerzalis sportuleseket, de ha jol sejtem, akkor ezek hasznalataert szamithatok buntetesre, igaz?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#39049) @tco@ válasza r.levente75 (#39047) üzenetére


@tco@
aktív tag

Googleztam egy kicsit, de nem tudom mitől függ (évjárat, felszereltség). Az tuti hogy az én 2008.07. havi GLX-emben nincs. Igazából majdnem mindegy is, 200 tracket úgyse szívesen nyomnék végig mire megtalálom amit keresek, mixeket meg nem hallgatok. Majd az új hifipakk megoldja :K

(#39050) Drughi


Drughi
addikt

Benéztem egy rendelést:
Szerintetek 200mm-es fékdobhoz mennyire használható 180mm-es fékpofa?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.