Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47001) ncc1701 válasza Tom1939 (#46997) üzenetére


ncc1701
veterán

Asszonynak az akkor 8-9 éves yarisát is 1.5-ért vettük, az mondjuk egy extrásabb kivitel, de nem volt 4M az új ára. A fapad (ac+elektromos ablakok, tükrök) 2006-ban tudom, h 3.3M volt. Igaz, sokkal jobb minőségű autó, mint az akkori swift, már bocs, h ezt kell írnom ebben a topikban. De brutálisan tartják az árukat a kis japó szívók. Cégesnek a főni nem akart újat, először venni akart 2-3 éves garisat, de mikor látta, h fél millával ha olcsóbb, letett róla.

[ Szerkesztve ]

(#47002) AMD Power válasza SyMbioTe (#46999) üzenetére


AMD Power
titán

Vicc az egész. Kisautó azt 7 milla. Ne vicceljünk már. Pont a Hyundai topicban írtam ,hogy a Iszonyat árak vannak.
2010 i30 2 milla egy normális. KIA Ceed 2010 évjárat 2 milla egy normális. Most amiket nézegetek Sx4 2007-08 évjárat 1.5-től indul ami jónak tűnik.

Ez pl.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47003) pigmeus válasza AMD Power (#46992) üzenetére


pigmeus
tag

Jimny-t már kapni sem lehet túl sokat adtak el belőle és nagyon rontotta a kvótát a suzukinál. Van még pár darab készleten, le kell rá csapni... még keres is vele az ember :DDD

(#47002) AMD Power
Nekem fél éveset akartak eladni, majdnem új árában Vitarát, másodjára mentem, hogy végigmérjük, kiderült egyből, hogy kétszer volt törve.... Majdnem vettem egy kifutó vitarát, amit addig 4,7-be adtak nekem már 5 millióba akartak eladni... Vettem újat...én a palimadár :DDD Ami jó meg kell venni, mert mire odajutsz, hogy rászánod magad, már más meg is vette... sajna hamarabb kellett volna kapcsolni autóvásárlás terén :W ... de hát lássuk be, már egy családi ház 60 millió, ahhoz képest 6 millió nem is pénz...

[ Szerkesztve ]

(#47004) Tigerclaw válasza AMD Power (#47002) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az idei emeles elott is 5 felett indult az alapverzioja, vagyis mar akkor is volt 2 millios felara a legtobb kisautohoz kepest. Csak nehogy ugy jarjanak mint a Mitsubishi, ami beszunteti a forgalmazast Europaban es a Amerikaban is, mivel nem veszi senki. 8.2 millioert indul az uj Nissan Leaf.

Ha az EU tovabb tolja a benzines autok arat az elektromosok fele, annyira lecsokken majd az uj auto eladas, hogy tobb gyarto vagy megszunteti az EU-s forgalmazast, vagy osszeolvad masokkal es az autozas lassan a gazdagabbak elojoga lesz, mikozben csokken a gazdasag es no a munkanelkuliseg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47005) dethroner válasza AMD Power (#47002) üzenetére


dethroner
veterán

Eddig olyan árak voltak, hogy bárki vehetett autót. Most jön az a világ, amikor majdnem luxus termék lesz, egyre kevesebbet fognak eladni, márkák fognak megszűnni. És csak drágul majd még tovább, egész addig, amikor már a használtat se fogja tudni megvenni és fenntartani az, akinek nincs elég jövedelme.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47006) pigmeus válasza dethroner (#47005) üzenetére


pigmeus
tag

Azért szerintem ez elég túlzás, de tény, hogy az új autó árak már 5 milliótól fognak indulni és átrendeződik a piac, mint ahogy a lakás és házárak is megindultak, ott mégse sajnálkozik senki... lazán veszik fel 20 évre a hiteleket az emberek 40-50-60 millióra. Hátha lesz állami bérlakás és lesz állami autóbérlés :))

(#47007) 2ozzmexy válasza dethroner (#46950) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igazad van, bocsi, valószínűleg ez a keverés a gyerekkoromra vezethető vissza, mert volt az utcánkban egy 19-es amiről elhagyta a hátsó 1-es a tulaj és a nagyobb gyerekek mindig odavittek hozzá és meg akartak verni, h nem látom hogy 9-es... :DDD

Az autó árakhoz:
Remélem ez jön, mert tele a tököm a sok úrhatnám polgárral akinek a családjában még egy trabant sem volt soha, erre most Passat-al meg A6-al ralliznak az utakon... persze karbantartani luxus, meg arra kinek van pénze...

Amúgy én a műszakin a karbantartási ütemtervvel indítanék és ami nincsen kicserélve, azt cseréltetném a tulajjal, addig nincsen műszaki... amit tud számlával igazolni h kicserélték vagy benne van a szervízkönyvben azt nem, de a többit igen... Ausztriában ha elkap a rendőr 6 évnél öregebb gumival elvezet egy gumishoz és addig nem enged tovább amíg nem veszel rá egy új garnitúrát pl...

A többit majd később írom le. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47008) AMD Power válasza Tigerclaw (#47004) üzenetére


AMD Power
titán

EU egy rakás kaki. Úgy ahogy van. Csak még inkább generálják a szar*. Ami amúgy is van bőven. Én is pont tegnap olvastam a Mitsubishit. Renault is már a csőd szélén van.

pigmeus Sajnos akit hülyének lehet nézni azt behúzzák. Pofátlanság amit művel egy pár kereskedőnek mondott bűnőzű. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47009) 2ozzmexy válasza 2ozzmexy (#47007) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szóval a lényeg h most nagyon sok olyan embernek van komoly prémium autója akinek amúgy biciklire sem futná (persze intelligencia meg vezetési kultúra a fasorban sincsen hozzá, az előzékenységet hírből sem ismerik), ezért is van olyan állapotban a használtautó parkunk, amilyenben. Ez okozza azt hogy például gyári fékfolyadékkal futnak 15+ éves autók, vagy gyári lengéscsillapítókkal és rugókkal rójják az utakat a 20 éves szívóbenzines autók, mert nincsen ott a családtagok mögött sem több 10 év tapasztalat ilyen téren, hogy valaki elmondja nekik, hogy noha műszakin nem vizsgatétel, de akkor is ki kell cserélni mert más életével is játszol... vagy amikor vezetni tanultak akkor nem üllt ott mellettük egy tapasztalt autós több generációnyi tapasztalattal hogy "ezt ne csináld még egyszer, mert úgy elfognak vinni mint intercity a hamburgeres bódét..."

2001-ben a Corollát 4,3M-ért vettem (full fapad, újonnan szalonból!), csak hogy érezzétek mennyire könnyű is manapság autóhoz jutni, és akkor a 180ezres nettó fizu kib***ott jónak számított... most sokan a duplájáért sem kelnek fel reggel az ágyból, ehhez képest az 5,1M-s Vitara árán rugózni... innen kicsit szerelmeskedésnek tűnik az apróval...

Ennyit változott a világ, és akkor csodálkoztok hogyha kiakadok amikor azt olvasom h "nyugaton mennyivel jobb", persze, de jobb is lesz mindig, 50 év Szovjetúniót kell kihevernünk gyerekek, az nem megy 5-10 év alatt... sajnos még 5-6 generációnak fel kell nőnie h kinőjünk a balkán-keleti blokkos megszokásokból, és ez nekünk (leendő) szülőknek a felelősségünk, és csak remélni tudom h senki sem fogja számon kérni rajtunk, mert akkor fájhat majd a fejünk...

Elnézést a hosszúság miatt, ismét elkapott a gépszíj. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47010) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv, ismerősnek GrandVitarában tönkrement a motor. J20A motorkód azthiszem. Tudjátok mennyiért lehet ilyen bontott motort kapni kb?

(#47011) SyMbioTe válasza AMD Power (#47002) üzenetére

Néha heccből ránézek a Vitara/Scross használt árakba. Közel új árában fel lehetne rakni hahu-ra az 1 éves autót. (ok, ez automata, ami jelenleg nincs újba, de akkoris)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47012) Tom1939 válasza SyMbioTe (#47011) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja nekem meg épp az van (scross automata). Azért elég nagy lesz a kísértés ha kijönnek az új toyota suvok jövőre (yaris cross biztos, corolla cross meglátjuk jön-e ide, a rav4 már túl nagy, de azért foglalkoztat az is...) hogy vegyek egy "igazi" hibridet. Nem akarom bántani a suzukit de az csak más kategória (más árért, kivéve ugye majd az across ha tényleg csak plug in lesz).

47007: Az osztrák közegről el is hiszem hogy leszedeti a gumit, találkoztam már ott is ritka nagy taplóval (mondjuk az éppen határőr volt :) )... De ha dot szám alapján csinálják akkor azért egy négy évig korrektül tárolt gumit 2 év használat után leszedetni nem túl barátságos (vagy számlát kell magaddal vinni hogy 2 éve vetted?). Nyilván ha állapotot néz akkor nincs ellenvetésem (szar gumi azért közveszélyes).

(#47013) Dvix válasza AMD Power (#47002) üzenetére


Dvix
senior tag

Most a Yaris/corolla van az élen az eladásokban mert 4és 5 milláért már elérhető, jó és értéktartó autókat kínálnak. Nyilván a kezdeti gyártási metódus átalakítása aksis suzukikra, betett a cégnek, meg most az elrendelt vészhelyzet. DE valóban ha 5,5 milláért ránéznek az emberek a Corollára vs Vitarára, nyilván az előbbit választják sokan. :U
Ennyiért szerintem meg lehet venni azt az SX4-et. :B még lealkudsz pár százezret. :C

[ Szerkesztve ]

(#47014) dReFiX válasza Dvix (#47013) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ez egészen addig volt igaz még ki nem fogytak a régi corollából. Az új hybrid már 7,745-től indul... alapfelszereltség alapszín.

[ Szerkesztve ]

(#47015) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#47011) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Lehet most vételáron felül tundád eladni, mert automata... na így lesz egy "Suzka" jó befeketetésnek is. :))

@Tom1939: Nem, DOT számot néz, de a túltárolt gumiba ne menjünk bele, mert még a végén megbántok valakit... tudom hogy az autón 17-szer gyorsabban öregszik, de akkor a 4 évszakos ami egész évben az autón van az 1/17-es annyi időt kellene kibírjon mint a külön szezonos garnitúrák... ;) vagy nem? jah várj... hagyjuk, ez egy f@szság, nem is értem hogy egy olyan nagynevű gyártó mint a Michelin hogyan mer ilyet nyilatkozni...
A lényeg h hiába tapló, ott nem pofázik vissza senki a rendőrnek és nem áll ellen az intézkedésnek, sőt, ott a kutyának nem tudod a használt gumidat eladni, főleg kicsiszolt DOT-al... az idióta "hegyi paraszt" (nyugat német kifejezés, bocsánat, tőlük tanultam :DDD ) még fel is jelent ha meglátja h árulod. Mellesleg én sem venném meg a túltárolt gumit, még itthon sem és ennek több oka is van, de ezt majd külön ha érdekel. Van profilmélységmérője, elemes fékfolyadéktesztere, digitális abroncsnyomás mérője stb., szóval nem érdemes kóstolgatni őket... ha túl sok bibit talál, úgy letartóztat mint a sicc. :D

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47016) Tigerclaw válasza pigmeus (#47006) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Attol is fugg, hogy meddig eroltetik a CO2 adot es meddig tamogatjak mestersegesen az e-autok vasarlasat. Elobb vagy utobb az EU is rajon, hogy az autoipar mesterseges elsorvasztasa neki sem jo uzlet. Penzt nem fog adni azoknak akik a dragulas miatt lemondanak az uj autorol. Talan ez a szerencsetlen idozites (Euro 6 + CO2 ado + COVID19) ad akkora pofont, hogy modositsanak. A virus elott lathatoan azt volt a koncepcio, hogy a benzines autok extra adoztatasa fedezi majd az e-autokra adott tamogatast, de mar korabban lathato volt, hogy meg kozvetlen es kozvetett tamogatassal is mikroszkopikus az e-autos piac, sot meg is torpant a novekedese. Kinaban is visszavettek ebbol a tamogatasbol, mert egyre tobb selejtes elektromos auto kerult az utcakra a sok noname autos startup miatt.

Raadasul amig van extra tamogatas, a gyartok egy forintot sem engednek az e-autok listaarabol. A plug-in hibridek jelenthetnek az idealis megoldast, amik egy toltessel mennek vagy 40-50km-ert de persze nem 7 millioert. Talan azokat kellene tamogatni, de nem a vasarlasban, hanem utolagos adocsokkentessel, mint regado, sulyado, vizsgaztatas.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47017) Dvix válasza dReFiX (#47014) üzenetére


Dvix
senior tag

Ez így van igen, az 1,6-os szívó Corolla volt nekik a sláger. De a Yaris(Classic) 4,3 millás indulóára az 1.5-ös 111LE-s motorral még mindig csábító lehet sokakanak. :K

(#47016) Tigerclaw a Kormánynak ki kéne húzni a saját fenekéből a fejét és normálisan megcsinálni, hogy olcsóbban lehessen hibrid autókat üzembe helyezni és arra pöccinteni támogatást nem 11 millós autókra szerény véleményem szerint. :K

[ Szerkesztve ]

(#47018) AMD Power válasza Dvix (#47013) üzenetére


AMD Power
titán

Nem ia csodálkozok rajta. A Toyota az Toyota. Bár nekem a nagyobb/magasabb felépítés miatt egy Vitara/Scross jobban feküdne mint egy Corolla. De az tény,hogy nálam etalon márka Toyota.

SyMbioTe És ahogy elnézem ez a trend nem fog változni. Jövőre még drágabbak lesznek az új autók.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47019) eami válasza 2ozzmexy (#47009) üzenetére


eami
addikt

tudom más kategória, de ugyanabban az évben meg 2,8 millió volt egy új G-s astra alapára, amiből még le lehetett alkudni is ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#47020) AMD Power válasza 2ozzmexy (#47009) üzenetére


AMD Power
titán

Teljes mértékben egyetértek veled. Az is tény,hogy sok ember lába kilóg a takaró alól. Sőt... de az is tény,hogy az autózás luxus. Most is és 10 éve is az volt. Valóban sokan járnak olyan autóval amihez az anyagi helyzete egy nulla. Sok BMW stb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47021) Tom1939 válasza 2ozzmexy (#47015) üzenetére


Tom1939
őstag

Én sem pofáztam vissza a tapló osztrák határőrnek csak megjegyeztem magamnak, hogy ez tényleg kiskirálynak érzi magát az alközlegény rangjában :) A túltárolt gumi meg olyan hogy akik eladják azok meg esküdöznek hogy milyen szuperül van tárolva és nem számít... Mondjuk én éppen a 4 évszakos emberke vagyok, és 2-3 évente cserélem (első pillanatban amikor valami nem tetszik, CC+ 2 évesen ment a levesbe, Nexen 1 éves és még nincs panaszom).

(#47022) SyMbioTe válasza AMD Power (#47020) üzenetére

Naigen, azt pl sose értettem, hogy van mondjuk 4M egy új autóra, akkor miért a 10M körüli autókat nézeget az ember, és akkor azt fenn is kéne tartani, nem csak megvenni.. :U

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47023) 2ozzmexy válasza eami (#47019) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az árnövekedést szerettem volna érzékeltetni, hogy ahhoz képest nem drágultak annyit, mint amennyivel a jövedelmünk lett több arányaiban persze.
Kicsit az az érzésem amit Kádár elvtárs mondott hajdanán: "...nem a zsemle lett kisebb, a pofátok lett nagyobb..."

Szóval az inger küszöbb tolódott ki inkább e téren, mert akik akkoriban a 30 éves Lada/Skoda/Moszkvics gépjárműnek nehezen nevezhető roszda kupacokat heftölték otthon minden hétvégén, azok manapság páréves S-Max-al meg Grand Scenic-el feszítenek... aztán sír a szája h drága a zúj autó... a régit meg költséges szervízeltetni... de a bőrüléshez ülésfűtés dukál, a kétzónás digitklíma, 8 hangszóró meg csir-biri-zabszalma alap nomeg a zonnensíbeda' ... de költeni rá már nem futja, küzdenek a leharcolt harmadik tulajos nyárigumin, télire sose futotta " 'mer régen se vót a zsigán osztan mégis itten vagyok" és hasonló önbutító urbanlegendektől túlfütve, mindeközben képzelik magukról h ők az élet császárai, pedig mindez csak egy máz, de sebaj, majd lehet menni a népítéletre névtelenül fröcsögni és másokat hibáztatni saját tudatlanságuk és butaságuk miatt...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47024) 2ozzmexy válasza Tom1939 (#47021) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Látod látod, mégse 1/17-ede a 6 évnek... ;) inkább a fele, de van benne valami, ha cserés hát cserés, nekem 2 folt vagy 6 év a lélektani határ, utána megy a kukába, mivel én megyek évi 5ezer körül a Vitarával, tán' még annyit se...
Cserébe két szettem van hozzá, szóval anyagi csőd. ;]

@SyMbioTe: ááá, hova gondolsz, meg kell venni jó állapotban, lehetőleg hitelre, járni vele 3-4 évet, aztán ha kezd kehes lenni akkor eladni vmi madárnak, vagy beszámítatni egy nepperrel egy másik jó állapotúba... csak egy idő után nem lesz jó állapotú a piacon, no ezt éljük most. ;)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47025) blakey


blakey
titán

38 hónapos (piros) Vitara egy átlagos mosás után.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47026) dethroner válasza pigmeus (#47006) üzenetére


dethroner
veterán

A lakás/ház nem összehasonlítható egy autóval. Lakhatás létszükséglet, az autó nem, kivéve ha munkaeszköz. Lakás tartja az értékét, generációk sorát szolgálja ki jó állapotban ha rendesen meg van építve, egy autó normál használat mellett is kb 15 év utáni értéke a vételár töredéke és csak rohad, csak kopik és romlik évről-évre.
Új autóra egyre kevesebb embernek lesz pénze, a használtak ára meg annyira irreális lesz, hogy sokan inkább megtartják az utolsó utáni pillanatig a már meglévő rozsdafészket és utána jön a tömegközlekedés.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47027) eami válasza dethroner (#47026) üzenetére


eami
addikt

hát ezt már írtam valamikor anno, hogy nem is olyan rég 2 új árából vettél egy egyszerű panel lakást, most meg már 4 új autó ára sem elég :|

(#47028) dethroner válasza eami (#47027) üzenetére


dethroner
veterán

Dehogynem, csak nem mindegy milyen autó és hol van az a lakás. Nyilván BP-i lakás sokkal több mint egy mátészalkai :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47029) pigmeus válasza dethroner (#47026) üzenetére


pigmeus
tag

Amit írtam tartom magam ehhez, egy ház/lakás árához képest ami 60+ millió egy 6 milliós autó ára már nem sok... már önerőnek is kevés ha hitelt veszel fel a házra egyes banknál...

(#47030) csaba1203 válasza 2ozzmexy (#47009) üzenetére


csaba1203
addikt

Ezt az első részt keményen megírtad de egyet kell értsek veled.
A tipikus esete annak, hogy megvette a majmot de banánra már nem telik neki....

(#47031) Tom1939 válasza eami (#47027) üzenetére


Tom1939
őstag

Első lakásom 3,2 millió volt a Kálvin téren Budapesten (kőkemény 21 négyzetméter szerintem most lenne 25 milla), első kocsim egy b corsa eco 1,2 3 ajtós (légkondi nélküli volt, és 2,1 milla, most 5 millánál biztos nem több kor szintjére felhozott kisautó). 2000-ben. Szóval keményen nyílt az olló, ennyivel többet ér az ingatlan (és hála istennek mert ez azért ország értékelés is).

(#47032) AMD Power válasza blakey (#47025) üzenetére


AMD Power
titán

Gyönyörű ez az autó! :R

Ez egy régi cikk, de lazán aktuális ma is!

Milyen autó fér bele a költségvetésedbe?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47033) PeterPH válasza AMD Power (#47032) üzenetére


PeterPH
senior tag

"ha 3-6 havi nettó keresetednél többet költesz autóra, akkor olyan autót veszel, amit nem engedhetsz meg magadnak" :))
Ezt, és ehhez hasonló maszlagokat rendszeresen elsütnek az ilyen "szakértők". Ez a hazai viszonyokra sosem volt alkalmazható, és jelen állás szerint ez még évtizedekig így is marad.

(#47034) SyMbioTe válasza PeterPH (#47033) üzenetére

Igen, ez erős túlzás, mert akkor gyakorlatilag senki nem venne új autót, ha ezt mindenki betartja. Ha ezen a vonalon indulok el, akkor közel nettó 900-at kéne kereseni, hogy vehessek kp.-ra egy Vitara/Scross-t.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47035) AMD Power válasza PeterPH (#47033) üzenetére


AMD Power
titán

Én ezt inkább úgy fordítanám le ,hogy mondjuk használtatóra pl ez a 6 havi átlag még reális is lenne.

Bár az is tény ,hogy az én szememben egy használtató márkától függetlenül jelen helyzetben nem "ér" többet 2-2.5 millánál.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47036) 2ozzmexy válasza csaba1203 (#47030) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem erre akartam kihegyezni a dolgot, inkább arra h mindehhez fel is kell nőni, nem csak pénztárcában hanem agyban, gondolkodásmódban és nem csak 1-2 embernek, hanem mindenkinek, akkor talán jó irányba indulnának el azon a bizonyos úton...

@AMD Power: Ezt a kiszámolós gyereket vmi piszokul rühellem, egy időben folyton LTP-be akarta rakatni mindenki pénzét, előtte állampapírba, most a nyugdíjelőtakarékosság a menő? Én a nyugdíj korhatárt több mint 25év múlva érem el, feltéve hogy nem tolják tovább, de az én korosztályom már így is azért vesz talicskát h a belét vinni tudja magával, szerintem a többség nem fogja megérni. Azért fizessek vmit hogy sose kapjam vissza a reálértékét? Mert a ma befizetet 10ezrem mit fog érni 25 év múlva? Ha ilyen infláció lesz jó esetben kapok majd rajta egy 6-os borsodit, de sebaj, lesz egy nap a panelban amikor nem fog érdekelni h meleg van. :DD

@PeterPH: Ez egy baromság, hogy a jövedelmemhez mérem, arra költöm a fizetésemet amire én akarom, ha rálocsolom mindet az autómra mert az a hobbim h állandóan cirógatom meg foglalkozok vele, akkor az más, ha egy közlekedőedény kell az is más.
De és itt jön a lényeg: Egy autóra mindig költeni kell, olyan autó nincsen amit megveszek és használok és nem kell rá költeni, ezt nem tudom ki kezdte el, de már akasztanám, ilyen nincsen. 5-6 évente minimum egy ganritúra gumi, van KGFB, van teljesítményadó, évi egy olajcsere és akkor még egy centit nem mentem vele. A suzukira is költeni kell, hát az sem megy jóindulatból emberek. Igen, a prémiumhoz prémium fizetés kell, de ha neki büdös beülni egy Vitarába, akkor tessék költeni is rá, ezért is írtam korábban:
"Amúgy én a műszakin a karbantartási ütemtervvel indítanék és ami nincsen kicserélve, azt cseréltetném a tulajjal, addig nincsen műszaki... amit tud számlával igazolni h kicserélték vagy benne van a szervízkönyvben azt nem, de a többit igen..."
Hidd el, rögtön nem lenne dugó. ;) Sok embernek úgy vonatnám ki a bontószökevényét hatóságilag mint a huzat, digitális szervízkönyvet és papíralapút is vezetettnék velük, államilag, amihez minden szervíz, az utolsó zsákfalu zuggarázs szerelője is hozzáférne és lehetne bele írni a dolgokat, amint elkapom h túlment egy hűtőfolyadék már menne is a sárgacsekk... úgyis csak abból tanul, az utakon is ez van, amiért megb*** a rendőr azt nem csinálják, de a többit szabad. :U

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47037) ncc1701 válasza PeterPH (#47033) üzenetére


ncc1701
veterán

Pedig tök igaza van, itthon az emberek nagy része a szomszédnak vesz autót. Én plö 3-4 havi pénzemből vettem a használt yarist. Bevált. Egy új kocsi rongyrázás lett volna.

Az emberek jelentős többségének 1 havi pénze sincs félretéve vész esetére, de új autót, sőt, egyátalán autót tart/vesz, mikor reálisan bkv-ra lenne pénze. Abszurd, ennyire nem gondolkodnak. Tegyél félre nyugger korodra (havi 50e kezdetnek megteszi), tegyél félre nyaralásra, bedöglő háztartási gépekre, ingatlanra, támogasd a gyereked, és ami marad, na abból vehetsz felelősen kocsit.

[ Szerkesztve ]

(#47038) blakey válasza AMD Power (#47032) üzenetére


blakey
titán

:R
Nem ronda, de lehetne szebb is (mármin dizájn szempontjából). :) Ami tőlem telik azt megteszem, sokminden nem rajtam múlik. Kívül-belül, esztétikailag és műszakilag is igyekszem ugyanolyan szinten tartani, tehát ha kívülről jónak látszik akkor belül is olyan. Nálam ez így működik, értéktől függetlenül. Nem kirakatnak készítem, nem érdekel, hogy ki mit szól hozzá, saját magam miatt csinálom, utálom a koszos, rendezetlen dolgokat. Nehezen viselem ha valami nem gyári állapotú, még akkor is ha nem tökéletes. Szóval ez magam miatt ilyen, nem mások miatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47039) AMD Power válasza ncc1701 (#47037) üzenetére


AMD Power
titán

Van is igazság benne és nem is. Nekem és a feleségemnek is van nyugdijbiztosítása. Nagyon jó kondiciókkal. Ha ne adj Isten nem erjük meg, mindent azonnal örököl belőle a gyerek. Mindent. A kamatot , az évi 20% Állami támogatást stb. LTP is van kettő. Havi 40e. Amin jövőre "keresek" 720e Ft-t amikor lejár. A kocsi rongy rázás az meg nálunk a külvilágnak élő Mo-n nagyon fontos. Mondom engem is hülyének néznek amikor egy olyan autóval járok már több mint 6 éve ami annyit ér mint egy havi nettóm. De ha októberben elviszi a kollégam az autót akkor vigye és akkor előtte szeptemberben megveszem az Sx4-t. Feleségemnek már akkor nagyon tetszett külsőre az Sx4, mielött mondtam neki ezt a lehetőséget. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47040) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#47037) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szerintem ez 50-50, mert nagyban függ attól hogy mi volt a cél az autó vásárlásakor.
A saját példámat tudom csak felhozni:
A régi autóra a piaci értékét rá kellett volna költeni, mert kellett volna féktárcsákat, fékdobokat, kipufogót cserélni és kellett lassan alá 2 garnitúra új gumi, meg még a fene se tudja mit találtunk volna ha megbontjuk. (Amikor eladtam, ezt mondtam a srácnak h kicsit gatyába kell rázni, megértette de így is elvitte.) Tokkal vonóval rá kellett volna locsolni durván 1millát, egy ABStelen 19 éves autóra... (nem tűnt racionális döntésnek) okés, akkor nézzünk használtan vmit helyette, mert 2,5-3millió körül vannak nem 10+ évesek normális állapotban biztosan (japán kombik), ami egy 4 tagú családnak bőven kényelmes... az összes "páciens" olyan volt h amint hazavittem volna ránézésre 500ezer forint alkatrészre és én nem vagyok autószerelő... az már 3-3,5M :W Akkor 4M-ért kapok újat, igaz nem abban a kategóriában, de kapok újat hasonló extrákkal. Nézegettük, hát betegágy betegágy hátán (EcoBoost, TFFSI), turbós varrógépek(1.0L+ifaturbó), túlárazott szívók (Honda, Toyota, Mazda) vagy csomagatartónélküli egérkamionok (bocsánat a Swift tulajoktól nem bántásból, de nekünk az a csomagtér kevés, kisgyerek mellé kell a csomagtér és mint tudjátok én rengeteg sz@rt cipelek magammal ;] ) úgyhogy maradt a Vitara, okés de 4M-ért abból is 1.0 BoosterJet GL van, akkor várjunk még, hátha lesz valami, közben gyűlt a pénz és így vettük az 1,4T GL+-t, amit nem bántunk meg. (A Vitara azért került képbe, mert 2017-ben az egyik régi évfolyam társam olyat vett az M16A motorral és elhozta megmutatni, akkor megtetszett a családnak, de az full extra szal 7M+)

Ha figyeled mekkora összegű ráfordításról jutottam el az 5+M-s vételárig... :DDD

Nem a szomszédnak vettem, nem a haveroknak, a családomnak, fájt kicsengetni ennyit autóra, de egyszer élünk, és erről tudom mi baja van és hogyan használta az előző tulaj, szóval reményeim szerint nem lesznek meglepetések. Kipucoltam a bankszámlámat mire megvettem minden plusz cuccot hozzá, de ez már csak ilyen, cserébe úgy indulok el vele mindig h 2 dolgot biztosan tudok: Biztonságban leszünk és ha beteszem a kulcsot akkor elindul és megy. :R

Igazából ez nem anyagi helyzet függő, hanem elvek kérdése, akarok e költeni rá/nem akarok költeni rá. Aki akar költeni rá, az karbantartja, aki nem akar, annak meg amíg átmegy műszakin és önerőből helyváltoztatásra képes addig nem fog költeni rá.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47041) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Odaadtam a szerelőnek tegnap az új kábelt amit csináltattam.
Ma telefonált, hogy már jó a kocsi, de biztos nem a kábel miatt, hanem az önindító volt rossz és már azért jó, mert mikor odavittük már elküldte az ismerősének felújításra és a felújított önindító miatt lett jó :Y :DDD

(#47042) dethroner


dethroner
veterán

Ezek a Bosch fejegységek milyen módon képesek Bluetooth lejátszásra? Mert e menüben ki lehetne választani, de hiába van hozzáadva és párosítva a telefon, azt mondja a lejátszó menüben hogy nincs eszköz. Érdekelne hogy milyen módon lehet akkor ezt használni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47043) blakey válasza dethroner (#47042) üzenetére


blakey
titán

Mennie kéne a zenelejátszásnak is, nálam működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47044) dethroner válasza blakey (#47043) üzenetére


dethroner
veterán

Csak úgy tudom használni, hogy az android autó csatlakoztatva van, és a telón elindítva a lejátszó appot a kocsi hangszóróin szól a zene. De ez nem hiszem hogy a valós bt lejátszás. Ezzel a gondom az, hogy ha így zenélek, az autó kezelőgombjaival nem tudok dalt léptetni, csak a hangerőt tudom ilyenkor szabályozni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47045) blakey válasza dethroner (#47044) üzenetére


blakey
titán

Nem, AA nélkül használom. Telefonon nézd meg, hogy normálisan átküldi-e az egyéb hangokat is BT-on vagy csak a beszédhangok mennek át. Tehát a BT-nál engedélyezni kell, hogy pl. a zene is megszólaljon a BT-os eszközön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47046) dethroner válasza blakey (#47045) üzenetére


dethroner
veterán

Most nincs itthon az autó, de a telefont bt fejhallgatóval is szoktam használni, tehát átjön rajta a zene.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47047) AMD Power


AMD Power
titán

Volt az a Bosch Assitance kérdésem nem rég. Kaptam rá valászt tölük. Hátha valaki mást is érdekel

A havi 5800Ft, az éves 15+ éves autóra is egy évre meg 10.000Ft. Érdekes....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47048) TommyY2


TommyY2
tag

Sziasztok. Tudja etsetleg valaki, hogy az SLDA frissítés mennyi ideig tart, illetve nem kapcsol-e ki azalatt az autó tápellátása? Hogyan célszerű csinálni, csak a kijelzőt bekapcsolni, vagy a teljes gyújtást ráadni, vagy járó motor mellett elvégezni?
Most a legújabb firmware a 1880, vagy várható esetleg újabb is?
TommyY

[ Szerkesztve ]

(#47049) M_AND_Ms válasza TommyY2 (#47048) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

20-30 perc (sd kártyáról gyorsabb)
nem kapcsol ki
nem kell ráadni a gyújtást, elég csak a fogyasztókat (be tudd kapcsolnia fejegységet)
nem kell járni a motornak

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47050) TommyY2 válasza M_AND_Ms (#47049) üzenetére


TommyY2
tag

Köszönöm a választ, a Suzukinál azt mondták, hogy idő után kikapcsol, hogy védje az akkumulátort, ezért célszerű akár menet közben frissíteni.
TommyY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.