Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51001) AMD Power válasza dReFiX (#50999) üzenetére


AMD Power
titán

Vagy még kevesebb mert kevesebb az etanol tartalma mint ami rá van írva.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51002) 2ozzmexy válasza -NOKIA- (#51000) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem, 6ezerrel ezelőtt kellett volna cserélni... :Y
Csak most adta be? Véletlenül nem 12 hónapja cserélték?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51003) laca891 válasza -NOKIA- (#51000) üzenetére


laca891
aktív tag

nullázd le. :)

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#51004) SirKero válasza -NOKIA- (#51000) üzenetére


SirKero
őstag

Le telt az egy év :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#51005) -NOKIA- válasza 2ozzmexy (#51002) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

15000nél volt olajcsere

(#51006) pigmeus válasza -NOKIA- (#51000) üzenetére


pigmeus
tag

Elvileg 1 év vagy km alapján nézi. De a menüben te is ki tudod ütni.

(#51007) 2ozzmexy válasza -NOKIA- (#51005) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Mikor cserélték? Dátumra ha tudod, mert vagy az egy év telt le, vagy elfelejtették kiütni belőle amikor cserélték, vagy bedúsult benzinnel és ezért jelzett be.
Ha elfelejtették 15k-nál kiütni, akkor üsd ki nyugodtan, de ha rám hallgatsz akkor kicserélteted, 10k futás után (azért ez egy downsized 3hengeres turbómotor), pont kiszolgálta az idejét az olaj... ha nem tervezel vele hosszútávra, akkor csak üsd ki az "oil change reset" menüvel...de legkésőbb 35ezernél vidd be olajcserére.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51008) Siriusb


Siriusb
veterán

Nézegetem a kézikönyvet, és a nénykerékmeghajtásos típusnál ír GL-5 hypoid váltóműolajat, lehet ezt nézte be anno az eladó.
A kézi sebességváltóműnél konkrétan írja API GL-4 SAE 75W90 típust, szóval követem AMD Power által kitaposott utat, én is azt a Castrolt veszem, amit ő. :)

Hajtómű egyenlő sebességváltó, ugye? Könyv szerint: Hajtóműolaj 2,2L M/T (gondolom manual transmission rövidítése), és emlékeim szerint is 3 flakon volt legutóbb. Miért nem árulnak 2,5L kiszerelést? Tiszta pazarlás 3 litert venni. :(

(#51009) AMD Power válasza Siriusb (#51008) üzenetére


AMD Power
titán

Neken az SX4-re 2.5 liter adtak meg mennyiséget belőle. 3 litert vettem természetesen.

Sajnos ez ilyen... :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51010) 2ozzmexy válasza Siriusb (#51008) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ha emlékeim nem csalnak akkor az osztóműbe kell GL5 (4x4-ben van csak osztómű!), a váltóba GL4 vagy GL4+ ha találsz...

Castrol Syntrans 75w90: [link] (ez az ajánlott itt a fórumon, többen ilyet használnak nagy elégedettséggel)
Amúgy ilyen lötyik kellenek bele ha jól vettem ki a szavaidból: [link] (Mind Castrol)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51011) 2ozzmexy válasza AMD Power (#51009) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nagyobb motor, több olaj, több móka... ;] Legalább lesz mivel utántölteni... mert ugye a szintet nézegetni fogod minden évben... :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51012) Siriusb válasza 2ozzmexy (#51010) üzenetére


Siriusb
veterán

Itt a kézikönyv vonatkozó oldala: [kép] , hátsó differenciálművet és váltóművet említ (4WD) GL5-tel.
Természetesen nekem a GL4 kell.

Az általad hivatkozott "Multivehicle" miben más, mint a kutyi által mutatott "Transaxle" váltóolaj?
Áhá, a Transaxle több helyen alkalmazható: API GL-4 besorolású hajtóműolajat igénylő kézi kapcsolású sebességváltókhoz, osztóművekhez és véglehajtásokhoz is alkalmazható.

Ó, még a WagonR-re is rá lehet szűrni a Castrol oldalán? :Y

[ Szerkesztve ]

(#51013) Roxbury válasza 2ozzmexy (#51010) üzenetére


Roxbury
őstag

Ajánlanám még a Shell Spirax S5 ATE 75W-90 olajat. Nekem 41 ezer van már benne az M13A Swift váltójában. Olyan, mint amikor beleöntöttem. Ez a legprémiumabb Shell váltóolaj GL4-ben.
Ettől függetlenül a Castrol is tökéletes. :)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#51014) Roxbury válasza Roxbury (#51013) üzenetére


Roxbury
őstag

A 2021-es LaFERRARI-k is az S5-el jönnek le a gyártósorról. A Suzukiba is megfelelő. :DD

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#51015) dethroner válasza -NOKIA- (#51000) üzenetére


dethroner
veterán

Mikori az autó, mikor volt a legutolsó olajcsere?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#51016) AMD Power


AMD Power
titán

[link] Ennél olcsóbb hibridet nem nagyon találsz – Suzuki Ignis teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51017) beef válasza AMD Power (#51016) üzenetére


beef
őstag

Kár, hogy nem hibrid, az elnevezése elég megtévesztő. Mert azért elvárná az ember, hogy elektromosan leglább 1 métert meg tudjon tenni.
Ha az enyémbe berakom a notebookom, akkor már több mint 5x nagyobb akku pakkom van :D

(#51018) tboldi válasza beef (#51017) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ennyi erővel tegnap én is hibridet csináltam a Jazz-ből, még össze is kötöttem az autóval a lapost. :))

[ Szerkesztve ]

(#51019) AMD Power válasza beef (#51017) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyjából igen! :)

Csak én nem "értem" ennek az értelmét ebben a formában?

Ez a Suzuki a magyar cégautó-piacot is megmozgathatja

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51020) beef válasza AMD Power (#51019) üzenetére


beef
őstag

Ha a Swace-re gondolsz, akkor egyetlen okból "készült", hogy a buta EU-s CO2 kvótának megfeleljen a cég.

(#51021) AMD Power válasza beef (#51020) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a fracos EU. Sok szempontból nem a kedvencem...

A szekér már a szervízben a nagyszervizen! Megkapja az új gumikat is. Azért most reggel ebben az időben a 11 éves gyári nyárigumival úgy mentem mintha egy bombát szállitottam volna. :DD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51022) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok, van itt valaki aki otthon van felni témában S-crossra?
Megrendeltem egy GL+ automata s-crosst de akkora felárat akartak kérni a polírozott felniért amit amúgy a glx-re raktak hogy inkább veszek külön. (annyira jól néz ki a kocsin a GLX-es felni hogy muszáj :B )

Leginkább felni szélesség vs ET szám témakör nem teljesen tiszta. Mekkora a ráhagyás ET számban? ha 50-es a gyári mennyire lehet eltérni baj nélkül?

(#51023) pigmeus válasza O_L_I (#51022) üzenetére


pigmeus
tag

Facebook csoportban szoktak árulni, érdemes ott is körbe nézni. De van áruk a felniknek.

[ Szerkesztve ]

(#51024) Siriusb válasza AMD Power (#51021) üzenetére


Siriusb
veterán

Izgalmas lehetett a reggeli kocsikázás. Miért nem toltad? :D Négyévszakos gumi lesz rajta, jól emlékszem?

Amúgy egy hónapja történt, jöttek volna villanyórát cserélni (Budapest), reggelre leesett az irgalmatlan mennyiségű kb. 1 cm hó, s hívott a villanyszerelő, hogy ilyen hóban nem tud jönni, halasszuk el. :O

Én is beszereztem már az olajokat, jövőhéten viszem a géperejű járművet a tisztítókúrára, műszakiztatással egybekötve cserélik.

(#51025) 2ozzmexy válasza O_L_I (#51022) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Semennyire, elviszi a futómű geometriát és nem fogsz örülni amikor szilenteket kell cserélni pár év múlva...
Amúgy egy méretete súghatnál, 16"-os vagy 17"-os felniben gondolkodsz?
215/60R16 6.5x16 ET50 5x114.3
215/55R17 94V 6.5Jx17 ET50 5x114.3
215/50R18 93V 7Jx18 ET48 5x114.3

Mire gondoltál? A GLX-en 17"-os felni van gyárilag porfestett és polírozott, az zsebbenyúlós lesz.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51026) O_L_I válasza beef (#51017) üzenetére


O_L_I
őstag

A Suzuki maga is mild hybridnek hívja https://auto.suzuki.hu/technologia/
Szerintem ahhoz képest, hogy nem kérnek érte extrém árat egész ügyes kis rendszer.

(#51027) tboldi válasza 2ozzmexy (#51025) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért pár mm ide vagy oda nem fog gondot okozni. :)
Ha meg gyári felni kerül fel, akkor nem is kell foglalkozni az ET-vel, hisz az biztosan jó.

Egyébként inkább a kerékcsapágy érintett, mintsem a szilentek.

(#51028) O_L_I válasza 2ozzmexy (#51025) üzenetére


O_L_I
őstag

(#51029) 2ozzmexy válasza O_L_I (#51028) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem jók, egyik sem sajnos, mivel túl szélesek, 6,5" széleset keress, mert elől bele fog érni a doblemezbe, az ET sem stimmel, 3mm nem a világ, de a két oldalon az már 6mm, ennyivel lesz szélesebb a nyomtávod, ami már érezhető lehet. A középfurat sem igazán jó méretnek tűnik, úgyhogy központosító gyűrű stb, de van gumi és felni topik, ott jobban tudnak segíteni a srácok. Amúgy: [link] Semmi garancia rá h mindegyik jó lesz alá... :B

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51030) AMD Power válasza Siriusb (#51024) üzenetére


AMD Power
titán

Az lehet,hogy gyorsabb lett volna. :DDD

Igen ezen is az lesz mint ami az Astran van. Nexen Blue 4 Season.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51031) tboldi válasza 2ozzmexy (#51029) üzenetére


tboldi
nagyúr

De jó lehet még, ki kell számolni a wheel-size.com-on. :)

Nekem 6x15 ET53 helyett 6,5x15 ET43 van, és még mindig jöhetne kijjebb 7 mm-rel. :D

(#51032) O_L_I válasza tboldi (#51031) üzenetére


O_L_I
őstag

Ez jó kis site. Van olyan piac ahol lehet kapni 7Jx18 ET48 felnivel az s-crosst
Tehát a 7"-os felni tuti nem gond.
Érdekes, hogy a Suzuki 6.5-es felnire rakja a 215-ös gumit, holott az összes kalkulátor 7-est ajánl ehhez a szélességhez.

(#51033) tboldi válasza O_L_I (#51032) üzenetére


tboldi
nagyúr

A gumis topik összefoglalójában is van egy táblázat, hogy x szélességű felnihez milyen szélességű gumi mehet. :)

(#51034) AMD Power


AMD Power
titán

Elhoztam az autót. Nagyszervíz, gumicsere pipa. Szervizkönyv kitőltve. A szerelő azt mondta,hogy a váltóolaj is szép volt az autóba. Szerinte minden cseréltek benne ahogy a szervízkönyvében van. Kiváncsi vagyok,hogy az SX4 is olyan jó lesz e a Nexen mint az Opelon. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51035) Siriusb válasza AMD Power (#51034) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor innen már az élvezet következik. :) Aztán nem a kézifékes fordulást gyakorolni egyből a parkolóban a jégen! :D

(#51036) AMD Power válasza Siriusb (#51035) üzenetére


AMD Power
titán

Nem dehogy.... :B

Viszont amikor 4000rpm után elindul a gép, szerintem rohadt jó hangja van és szedi a lábát.... :K Alig várom,hogy kivigyem autópályára. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51037) Siriusb válasza AMD Power (#51034) üzenetére


Siriusb
veterán

Amit még akartam kérdezni, váltóolaj csere után érezted, hogy simábban jár?

(#51038) AMD Power válasza Siriusb (#51037) üzenetére


AMD Power
titán

Őszintén? Egyelőre nem. Bár nekem ezzel előtte sem volt problémám. Valószínűleg azért mert nem volt régi benne a váltoolaj.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51039) Siriusb válasza AMD Power (#51038) üzenetére


Siriusb
veterán

Igen, valószínűleg az lehet; 40-50 ezer kilométer után én éreztem a különbséget.

(#51040) 2ozzmexy válasza AMD Power (#51034) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azért várd meg amíg a formaleválasztó anyag lekopik róla, az az első pár száz km-en lejön, addig ne virgonckodj vele.
Nem kellene h rossz legyen, a Nexen egy jó abroncs, bár most a -10fokban a jégfoltokon nem tudom mennyire fog tapadni... :U
De mostmár rendbe van rakva, az aljának még érdemes lehet pár réteg alvázvédőt adni... :K

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51041) AMD Power válasza 2ozzmexy (#51040) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm az infót. Az első 2-300km nem a legjobb vele ilyenkor. :N

Alvázvédelemre kora ősszel fogom majd vinni. ;)

Már alig várom az első tankolást! Még ebben a rohadt hidegben is 7l átlagot ír a fed comp rajta. Nagyon kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51042) dethroner válasza AMD Power (#51041) üzenetére


dethroner
veterán

Franc a mazohista fajtád, mindenki más utál pénzt költi és a kútra járni, te pedig alig várod :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#51043) Siriusb válasza dethroner (#51042) üzenetére


Siriusb
veterán

Én egy összefogást sürgetnék az itteniek részéről. Mindenki vállaljon egy napot, amikor fuvaroztatjuk magunkat vele. Természetesen csak a kocsiba szállunk be, a benzinbe nem. :DDD

(#51044) Gyb001


Gyb001
senior tag

Van itt 195 cm magas új swift tulaj? Hogy fér el benne?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#51045) 2ozzmexy válasza Siriusb (#51043) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ma fuvarozhatta volna a hátsómat, mert mire lekapartam az i30-ról jeget, befagyott rendesen...
Alázatosan jelentem Nürnberg mellől hogy az i30 műszerfala szerint a külső hőmérséklet -19,5 Celsius... sajnos nincsen hangulatjel a fázásra, de higyjétek el, kutyahidegvan. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51046) gombii válasza AMD Power (#51041) üzenetére


gombii
tag

nem akarlak letörni, de nekem a 2014-es Swift Sport computer 5,8-at ír ki, de 7,2 alatt még sosem fogyasztott :D

(#51047) Siriusb válasza 2ozzmexy (#51045) üzenetére


Siriusb
veterán

Ugye milyen jó kis út lett volna neki? De Kukori úr inkább nekiáll kapirgálni. :( Hol itt az összefogás?!
És a hidegből ne hozz errefelé semmit, bőven elég a hazai. Kösz! :D

(#51048) AMD Power válasza gombii (#51046) üzenetére


AMD Power
titán

Őszintén? :) Én ebben a hidegben a sok rövidtávos Bp közlekedésre még a 9 literrel is lazán kiegyeznék. :DDD Azt mondjuk kétlem,hogy 2 litert csalna a computer :N

2ozzmexy Nálam most -9 írt amikor vittem a gyereket az ovodába. Ajtók, zárak most probléma mentesek voltak. Tegnap lekezeltem az ajtó gumikat/tőmitéseket + kapott a zár egy zárjégoldót.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51049) Tom1939 válasza AMD Power (#51048) üzenetére


Tom1939
őstag

9 liter? Hehe (1.4t allgrip automata scrossnak nyáron is álom BP-en :) )

(#51050) AMD Power válasza Tom1939 (#51049) üzenetére


AMD Power
titán

Na látod! Akkor meg még inkább alig várom az első tankolást! :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.