Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) roberto211 válasza Kornel (#19000) üzenetére


roberto211
őstag

Mert ha vesz az ember egy gti t az egyenlő azzal ,hogy mindig üvegelve menjen az ember tiltásáról tiltasig nem ?
És normálisan ezek szerint akkor nem is lehet vele menni.

Lehet h jo volt az ezresed,de stabilitásra meg egyéb dolgokban soha nem lett volna olyan mint ez a gti ;)

Amúgy nyilván ha az ember mellett ül valaki akkor alapból nem megy ugy mint mikor egyedül.
Ha pld jon velem muter vagy noverem nyilván nem rugom el 6500ig meg nyilván nem padlozok vele.
De pld ha lenne gti m pályán és elzárt helyeken rendezvényeken gyorsulási versenyeken(legális ) lehetne vele aratni

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19002) Kornel válasza roberto211 (#19001) üzenetére


Kornel
veterán

ez nem gti, csak egy sima swift fűzött motorral leültetve, ahogy korrektül le is írja.
gyorsnak gyors, de ne gondold, hogy olyan atomstabil lenne, annyi, hogy le van ültetve, felmész a suzuki fb oldalra, és pár ezresért veszel egy ültetőrúgót, meg 2*7500-ért testreszabottan belövöd a 2 gátlót :)
vagy simán levágod a rúgót, ahogy a sok suhanc csinálja :D

(#19003) roberto211 válasza Kornel (#19002) üzenetére


roberto211
őstag

Jó.......

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19004) Mercutio_ válasza roberto211 (#19001) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég vicces, hogy te mondod a tutit kornelkanak :DDD nem ártana néha visszaolvasni, lehet egy év alatt többet vezetett mint te mióta jogsid van...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19005) batai15 válasza Kornel (#19002) üzenetére


batai15
félisten

"simán levágod a rúgót, ahogy a sok suhanc csinálja" :U
tradíció, ésszel csinálva semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#19006) roberto211 válasza Mercutio_ (#19004) üzenetére


roberto211
őstag

Ki mondja a tutit? :U S hogy kerül szóba a vezetés ? Ha csak félig meddig olvasol bele akkor ne mondjal mar fullra nem ide illő dolgokat. Egy kocsiról beszélgetünk.
Neki nem tetszik ,nekem igen. Nem mindenkinek tetszhet.

Ő a nagy családi kocsikat szereti én meg a kissebbeket ...

Nem a vezetésről volt szó de valószínűleg nem ment át neked amiről en nem tehetek sajnos de akkor nem is kene itt beleokoskodni. :U

Megjelensz egy hónapban egyszer de megakarod mondani mindig a tutit ami kevésbé sikerul.

Batai: Én sem hiszek a vágott rugókban. Nem olyanok sztem mint a rendes ültetőrugók.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19007) Kornel


Kornel
veterán

na peace srácok.
egy tény, vezettem már sok mindent, négykörlámpás ezerötös ladától kezdve ezres swiften át elég sok suzukit, meg mást is :)
de nem is ez a lényeg, hanem hogy nyugodtan megbeszéljük a felmerült dolgokat.

rúgókra visszatérve, nem is tudom milyen gagyi megoldás lehet a vágott, mikor a noname ültetők is gagyik, pl. FK, stb... vogtland még oké, de inkább egy eibach vagy h&r, lehetőleg progresszív legyen, aki vezetett már ilyet, tudja mi a különbség.

(#19008) roberto211 válasza Kornel (#19007) üzenetére


roberto211
őstag

Vogtland meg H&R rugokat sok ember használ ahogy nézegetem . Nem olcsóak de elvileg jók.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19009) Doze válasza batai15 (#19005) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem akarok túl okos lenni de sehogy nem jó a vágott hernyó.

Van olyan hogy rugóállandó, meg menetszám. A rugó végéről még nem is beszéltem, amit úgy kell megcsinálni hogy a rugótányérba beleüljön...

Ha meg olyan a gyári rugó, hogy progresszív, ki is dobhatod a francba ha belevágsz.

Eibach 60K. Valahol ott kezdődik a normális. Mégsem kemény, mert csak bizonyos összenyomódás után keményedik, pont a progresszív volta miatt. (összeülnek a menetek)

(#19010) Kornel válasza Doze (#19009) üzenetére


Kornel
veterán

ennyi.
nekem h&r volt a splash alatt, kb. egy kategória.
ez alá nem adnám sose.

(#19011) tboy93 válasza roberto211 (#19008) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vogtland, eibach jó :K Nekem most eibach pro kit van a kocsi alatt, kellemes, keményebb mint a gyári, de még nem az a gokart style.

(#19012) Kornel válasza tboy93 (#19011) üzenetére


Kornel
veterán

vogtland azért inkább csak elmegy :)

(#19013) Thome


Thome
addikt

Okosodok. Mi az a progresszív, és milyen más fajtái vannak ezeknek a rugóknak? :D

(#19014) Kornel válasza Thome (#19013) üzenetére


Kornel
veterán

(#19015) Mercutio_ válasza roberto211 (#19006) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pár éve napi szinten olvasom a topicot, az pedig, hogy naponta ideköhög valaki 10 hsz-t még nem pótolja a tapasztalatot.

Aziírott szöveg értelmezésével se nekem van problémám, így itt le is zárhatjuk a "beszélgetést ":R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19016) Thome válasza Kornel (#19014) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, így már érthető! (Mondjuk utána guglizhattam volna..)

(#19017) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Olajcsere előtt állok.Érdeklődnék pontosan milyen típust kellene vásárolnom.
Ezen fölül érdekelne mely márkát ajánlanátok.

2001 Suzuki swift 1.0 145000
-Motorolaj +szűrő
-Váltóolaj

[ Szerkesztve ]

(#19018) roberto211 válasza lolka1980 (#19017) üzenetére


roberto211
őstag

olaj 10w40 vagy 5w40. Markában castrol-eneos-esetleg total. Ha nem eszi nyugodtan mehet 5w40.

Szűrő mann esetleg nipparts/jakoparts. Többit nem ismerem.

Valtoolaj meg 75w90 az előírt. Ebből meg amilyet találsz kb mert nem sok helyen szokott lenni ahogy nézegettem múltkor. :DDD

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19019) lolka1980 válasza roberto211 (#19018) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Köszönöm.
Váltóba találtam ezt,szerintem ok.

Motoroil szűrővel jártam egyszer úgy annó hogy kisebb volt mint az eredeti,pedig azt a méretet is ajánlották.

Olajakhoz még egy kérdés: Hol vegyem?
Sajnos azt hallottam,hogy Magyarországon igen sok a hamis termék.

(#19020) roberto211 válasza lolka1980 (#19019) üzenetére


roberto211
őstag

Teljesen megfelelő a castrol váltóműolaj. Talán még sok is :))

Hogy hol vegyed ? Pld olajwebshop.hu

Jó árai vannak s elvileg korrektek is. En is itt veszem majd. Meg van olyan 2400km em.
Szűrőt bárdi,Unix Nekem jakoparts van s teljesen jó. Illetve teljesen illeszkedik.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19021) Doze válasza lolka1980 (#19019) üzenetére


Doze
aktív tag

Ez inkább olyan mende-moda, nem állítom hogy nem igaz, de neten/hírekben stb soha nem láttam egy konkrét fényképet, hogy igen "ITT" a hamis termék..

Váltóolaj: API GL-4... GL-5 nem jó

Bolt: ajánlom figyelmedbe a ZS+U kft.-t Megbízható/olcsó cég a legszélesebb választékkal

Szűrő: Kerüld a gagyit a "Motoroil szűrővel jártam egyszer úgy" ez márka??? Mert ilyen kb nincs... Ashika az alap, jobb: mann, mahle, jakoparts stb..

(#19022) lolka1980 válasza Doze (#19021) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Köszönöm.

Érdekes,hogy olajakról találok mindenféle leírást,hogy pl ez meg az ajánlott és ennek ez a pontos tulajdonsága,neve,típusa 10w30 API besorolása,sae40 gl-4 szóval ilyesmi.

De olajszűrőról sehol nem találok semmit,hogy pl:
"hgt3534526" számú kell bele ami midtudomén anyagból van.
Csak mutat egy képet ír egy márkát oszt jól van.
Sehol egy adat,hogy ennyi a széllesség,ennyi a hossz,menet,gumigyűrű,stb.
Vagy csak a Googli nem akar a haverom lenni

Biztos van különbség mert mint írtam annó nekem kisebbet adtak a boltban mint ami rajta volt.A gumitömítés zárt rendesen de nem azon az íven futott amit még előtte a márkaszerviz rakott bele.Most nem szeretnék ebbe a hibába esni megint.
Gyárilag egyáltalán milyet tesznek bele?

(#19023) olta válasza lolka1980 (#19022) üzenetére


olta
aktív tag

(#19024) Doze válasza lolka1980 (#19022) üzenetére


Doze
aktív tag

A csatlakozó felületeknek ugyanolyannak kell lenni, a szűrő hosszában lehetnek különbségek, de mivel ezek felcsavarhatóak 5-10mm nem számít a hosszban.

A márkás szűrők pont azért márkásak, mert bediktálod az autód típusát, évjáratát és a motor fajtát és 110%-ban megfelelő szűrőt kapsz. A méretpontos, minőségi anyagokból készült szűrőkért fizetsz többet. (tehát ez esetben igaz az a feltétel hogy a drágább jobb) Lehetőleg kerüld 500 forintos szűrőket.

Az olajtéma is érdekes. De full szintetikusat vegyél. Jó a 10w40 de azok csak általában fél szintetikusak. 5w40 szerintem régi 1.0 stiftbe pont jó.

olta Az a baj papíron az olcsón is ilyen menet van meg stb. Csak épp a valóságban nem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19025) roberto211


roberto211
őstag

Na ma cserélik a lengőcsikarcsimat :D
Sztem délre kész lesz.

Utana meg napokban futóműállítás. Remelem nem megy el annyira h nem tudok egyenesen menni.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19026) Thome


Thome
addikt

Na meglett a szekér, eléggé elvolt hanyagolva, 1 refi és két első helyzetjelző nem égett, ezt kicseréltük, ma letakarítottam, ez még tegnap esti kép. Semmi más hibája nincs, nem volt törve, karosszériással ellenőriztettem. De jó hogy nem VW Polo IV-t vettem, full ugyanazt a komfortot ez is visszaadja, még jobb is. :K

(#19027) roberto211 válasza Thome (#19026) üzenetére


roberto211
őstag

Gratulálok :R

Szerintem jo vetel volt.

Amúgy az izzók legyenek a legnagyobb bajod :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19028) batai15 válasza Thome (#19026) üzenetére


batai15
félisten

Gratulálok. Énis ilyenre akarom majd ha lesz keret le cserélni a2001 ezüstöt. Csak én réz vörös v pirosat akarok majd. Fasza 17 colos felnivel meg sport optikával majd meg csinálva. Mennyibe vetted ha szabad kérdezni?

(#19029) tboy93 válasza batai15 (#19028) üzenetére


tboy93
nagyúr

17-es felni az 1.3 swiftnek nem epp a legnagyobb baratja. :)

(#19030) Thome válasza batai15 (#19028) üzenetére


Thome
addikt

950 ezer forint átírással együtt, benzin 1.3 GS. 156 ezret futott.

Köszi mindenkinek, remélem jó sokáig kiszolgál!

(#19031) roberto211 válasza tboy93 (#19029) üzenetére


roberto211
őstag

Hat azert annyira nem fogja vissza h érezhető legyen nagyon , de mondjuk 17 es sztem is sok.
Inkabb 15-16, peres gumival plusz raultetni a kocsit.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19032) batai15 válasza tboy93 (#19029) üzenetére


batai15
félisten

Ha váltó méret akkor mindegy. Egyébként ha lomhabb is lesz valamivel akkor is erősebb sokkal mint a mostani 1.3 64 pacis gépem aszem 165 65 r15 gyárilag, és a difi 195 45 r17 közt 2% r14/70 gumival is benne van szóval max a szélesség fogja picit. De nem számot tevoen

[ Szerkesztve ]

(#19033) tboy93 válasza batai15 (#19032) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az oke hogy valtomeret, de egy 15 es egy 17 colos felni sulyban nagyon nem ugyanaz :N Ha csak nem valami szuperkonnyu japan versenyfelnit veszel 200k-ert akkor 3-5kg-al tuti nehezebb lesz a felni + a gumi is nehezebb, mert minel peresebb, annal tobb merevites van benne. A kerekcsapagyaid hamar fel fogjak adni a harcot, az amugy sem rakata 1.3 meg szepen el fog lustulni. Persze te tudod mit csinalsz :)

(#19034) batai15 válasza tboy93 (#19033) üzenetére


batai15
félisten

20 kiló plusz mi? Semmi. Nyilván volt ilyened ha ennyire tudod. Kerék csapágy élet tartama inkább minőség és a felni et száma határozza meg. Ha hiszed ha nem a swift sport sok ezen része egyezik. Igen jobban át adja a peres gumi az út rezgéseket. De lényegtelen mert így a szép és roszabb úton amúgy is óvatosan kell vele menni.

[ Szerkesztve ]

(#19035) pjen válasza batai15 (#19032) üzenetére


pjen
félisten

Azt azért vedd figyelembe:minél peresebb a gumi annál rosszabb az utazási komfort.(kényelmetlen)

(#19036) tboy93 válasza batai15 (#19034) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ehh, persze a csomiban semmi, de hajtott kerekeken kurv@ sok.

Ajanlom figyelmedbe: link

(#19037) batai15


batai15
félisten

Nem egy ember használja. Ha ott leszek és futja rá én h döntésem legyen már hogy hogy tetszik nekem a kocsi. Ezt nem vita témának szántam. Olvastam anno az említett cikket. De nem hat meg.

[ Szerkesztve ]

(#19038) tboy93 válasza batai15 (#19037) üzenetére


tboy93
nagyúr

Figyu ha van penz csere alkatreszekre es nem zavar a macera, ha neha valamit cserelni kell akkor csinald :) En amiota atestem a hondan egy komolyabb futomufelujitason (200k) azota mas szemmel nezem a dolgokat :DDD De hazudnek ha azt mondanam, hogy nekem nem tetszik! Nagyon bejon a nagy felni + ultetett auto stilus, de se penzem, se turelmem nincs hozza.

[ Szerkesztve ]

(#19039) dudika10 válasza batai15 (#19034) üzenetére


dudika10
veterán

A régi swiftemen akkora különbség volt a gyári könnyűfém és az acél felnik közt (azonos méret, azonos gumik), hogy kinézet ide vagy oda, a könnyűfémet eladtam a fenébe.

Az anyósülésen az 50 kilót nagyon könnyedén meg lehet érezni egyébként a régi swiftben (és valszeg az újbbakban is, azokkal nincs elég tapasztalatom). Hát még kerekeken pár kilót?!

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19040) batai15 válasza tboy93 (#19038) üzenetére


batai15
félisten

Figyu akinek kocsi van annak néha illik rá költeni. Annyival hamarabb nem megy tönkre mint gondolnád. Ha vigyázol rá és cserélsz rajta dolgokat akkor nem a felni fogja meg határozni . Szóval azt akarom mondani aki le szarja a kocsit úgyse cseréli, aki még foglalkozik rá annak meg úgyis utána jó darabig nincs rá gondja.

(#19041) batai15 válasza dudika10 (#19039) üzenetére


batai15
félisten

14es lemez van 165 65 gumival a kocsimon. És nincs számot tevő külömbség. Se gyorsulásba se fogyasztásba sem. Na jó fél liter. Auto pályán 600 km-re 120 140 közt mégis 5.7 re jött ki. Szóval vitát lezártnak tartom.

(#19042) roberto211 válasza tboy93 (#19038) üzenetére


roberto211
őstag

En is hallottam meg olvastam anno ezt a "csapágyattönkrebasszaanagyobbfelni" történetet.
Erre annyit tudok mondani ,hogy regi stiften csomó embernek van 15ös alufelnie, amin ugye gyárilag nem 14 hanem 13 colos kerekek vannak.

Tehat ez is tul van drámázva. Ismerek 1-2 Swift II tunnert 16-17es alufelnikkel,porrá ültetve a stiftjük s semmi baja nincsen. 1.3 vvt meg azert nem annyira lomha h belehalna egy 17 es kerekekbe. Nyilván megfogja valamennyire mint minden hasonlo autót de azert nem annyira ;)

Az hogy meg te igy jártál hondaval h rakoltottel 200k-t futóműre. Mit mondjak erre,? Azt mondjak nem szokott gond lenni hondaval tiéddel megis volt ami eleg sok anyagi költséget vonzott maga utan. Lehet h a 3/5 ajtosok jobbak mint sedaneok v nem tudom. De en speciel nem hallottam meg azt senkitől h nagyobb kerek tönkrevágta a stift II -n a csapagyat vagy valami futómű alkatrészt ;)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19043) batai15 válasza roberto211 (#19042) üzenetére


batai15
félisten

Ennyi. Egyébként ha normálisan cseréli az ember az alkatrészt akkor azt se kell sűrven cserélni. Lehet nem 2 évig bírja hanem picivel kevesebbet. De ha szar benne már a futó mű akkor meg mindegy hogy gyári v nem.

(#19044) roberto211 válasza batai15 (#19043) üzenetére


roberto211
őstag

De mit csereljen normálisan stift II n az ember ? A semmit ? :D. Én még nem hallottam összefüggést stift II nagyobb felni es suru alkatreszcsere között... Mas gyártónál lehet igen.

Amúgy igen. Ha mar alapból van valami a futóművel ott mindegy h mit tesz ra az ember.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19045) tboy93 válasza roberto211 (#19042) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nehogy azt hidd, hogy darabokba volt az auto es azert kellett ra ennyit kolteni :N Jobb elso gatlo kapott egy utest es folyt belole az olaj, igy az elso ket gatlo instant csere. Hatso ket gatlo 27%-os volt, igy csereltem azt is. Ezen kivul uj rugok, 1 stabpalca, 2 szilent. Meg persze uj csavarok a kiflexelt helyett (csak gyari van), munkadij, futomuallitas. Toronycsapagyak, gombfejek, feltengelyek stb. mind rendbe voltak. 14 eves autonal neha kolteni kell par dologra azt alairom :) Nalam a "gond" az nem itt kezdodik, hanem ha reggel kimegyek es random nem indul az auto, vagy zabalja az olajat stb :))

Stift2-n majd valtot cserelsz 50k km-enkent ;]

[ Szerkesztve ]

(#19046) batai15 válasza roberto211 (#19044) üzenetére


batai15
félisten

Nem Swift 2 hanem mk4. Az első Swift kocka volt. Ez mindig irritál mikor így nevezik.
Egyébként váltó csapágy ami nem olyan fasza az újabb swiftbe.50 ezer km? Évente megyek 10 k km kb.. Az 5 év. Addig lehet meg se lesz..

[ Szerkesztve ]

(#19047) roberto211 válasza tboy93 (#19045) üzenetére


roberto211
őstag

Hat de nem is kevés dolgok ezek amit leírtál :D

Amúgy igen. 14 eves kor fölött mar sokminden elképzelhető ezért akarom enyémet is lecserélni minél előbb hiába h olcsobb enyémhez minden meg javítható de az idegesség akkor se tuntetheto el par alkatrésszel.

Stift 2-n egyszer csereltetek csapagyat valami jobbra es akkor itt véget is ert a móka ;) De ez a csapagyas story se mindegyikre jellemző.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19048) batai15 válasza tboy93 (#19045) üzenetére


batai15
félisten

Ahogy nézem ez nem a felni miatt volt..

(#19049) dnelb válasza batai15 (#19046) üzenetére


dnelb
veterán

Azért vegyél 1.5öst :K ;]

(#19050) dudika10 válasza batai15 (#19041) üzenetére


dudika10
veterán

A fogyasztás az egy dolog (bár a fél liter az kb. +10%, 10k kilométerenként ~20 000 forint), de a lomhaság na meg még inkább az úton való pattogás szerintem nagyon észrevehető.
És akkor még mindig csak arról vitatkozunk, hogy a nehezebb kerék mennyivel rosszabb, szó sem esett a nagyobb felni + peresebb gumi hátrányairól.

szerk.:
Nézd mit találtam, csupa "szépet és jót" írnak a hasonló beavatkozásokról.
[link]

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.