Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44751) KubanitoS válasza 2ozzmexy (#44749) üzenetére


KubanitoS
veterán

ilyesmire gondolok...

Én még most sem értem mire gondolsz. Miféle trükkös indítást szeretnél?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#44752) pető bá' válasza KubanitoS (#44751) üzenetére


pető bá'
őstag

biztonsági megoldás, ha jól értem.. indulás előtt, vagy után kell valamit aktiválni, különben nem indul/megáll az autó..

"... and I hope you have a great day!"

(#44753) 2ozzmexy válasza KubanitoS (#44751) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Vannak ilyen un. rablasgatlo rendszerek ami arról szól hogyha az autó beinditasatol mért 5 percen belül nem kapcsolod be a tempomatot vagy az ulesfutest, akkor leallitja az autót és nem lehet beinditani. Csak valami rejtett trükkel... Nem akarok tippeket adni, mert több autónk is ilyen...
A másik az szokott lenni h nyomni kell pl a tempomat set gombját inditozasnal különben nem indul be. Erre van gyári megoldás?

@pető bá': köszi, rájuk fogok írni mert egy két külső kiegészítőt rablasnak érzek a szalonban...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44754) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy egy 2019-es scrossba milyen center hangszóró kell? Szalonban 20-at mondtak beépítéssel. Megéri egyáltalán?

(#44755) eami válasza gyenesmartin (#44754) üzenetére


eami
addikt

én ma rakattam bele az éves szerviz alkalmával. 11k van a számlán. kicsit mintha jobb lenne, de placebo ide vagy oda, legalább nem zörög ott már a kábelköteg :DDD

(#44756) bododani


bododani
senior tag

Sziasztok! Benzin-gáz üzeműre módosított rendszerben (2000 sedan swift, 1.3 8V) cserélhet-e magánszemély-aki nem hivatalos szerviz, és aki nem tud a szerelésről hivatalos pecséted adni-úgy motort, hogy közben az azonos motorcsere utáni hivatalos papírozási folyamat változatlan maradjon? (ne kelljen hivatalos szerelő által végzett munka után járó igazolópecsét)
Vagy mindenképpen hivatalos igazolás kell egy szakszerviz által arról ha egy benzin-gázos rendszerbe akár csak bele is nyúl vagy szétszed valaki, mint egy nem azonos de nem típusidegen motorcsere esetében akár?

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#44757) eami válasza bododani (#44756) üzenetére


eami
addikt

csak az a lényeg, hogy ne büntessenek meg, vagy esetleg hogy szakember bütykölje meg biztonságos végeredménnyel?

(#44758) Brogyi


Brogyi
senior tag

[Ezt] kellene az esztergomiaknak gyártani. Biztos vennék. A lámpája tetszik. :D
No turbo.

[ Szerkesztve ]

(#44759) vacs válasza Brogyi (#44758) üzenetére


vacs
veterán

"no turbó"

Nekem tetszik az 1.4-es turbó motor: nem kell forgatni, de mégis van nyomaték, könnyű vele előzni!
Én a tartósságtól se félek, Japánban már régóta használnak turbós motorokat!

Pár napja egy 1.6 szívó Vitarát előztem meg az 1.4T-vel egy kisebb emelkedőn felfelé.
Láttam én hogy gyorsít, de mégis csiga módon tette! :K
Párom mondta is, hogy na egy Vitara verseny?
Mondom neki nem lesz itt semmi verseny, oda léptem, megelőztem, párom csak nevetett... :D

(^)(>.<)(^)

(#44760) bododani válasza eami (#44757) üzenetére


bododani
senior tag

Ne büntessenek meg, legyen legális a dolog, a gáz üzem ki lenne kötve.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#44761) SirKero válasza Brogyi (#44758) üzenetére


SirKero
őstag

Elég gyengécske a motor ( 105Le / 138Nm ) a mostani 140Le / 220Nm után :DDD

Más.
Megjelent a S-Cross hivatalos árlista ( ha még nem látta volna valaki :DDD ) Már van automata váltós is benne. [link]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44762) Brogyi válasza vacs (#44759) üzenetére


Brogyi
senior tag

Volt turbós autóm. Határozottan élveztem. Mindig fülig szaladt a szám mikor padlót nyomtam.

(#44763) KubanitoS válasza Brogyi (#44758) üzenetére


KubanitoS
veterán

Még jó, hogy csak a lámpáját lehet látni rendesen. A marhák a teljes autót meg sem mutatják.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#44764) Nirvatti válasza SirKero (#44761) üzenetére


Nirvatti
tag

Nem, nincs még automata váltós benne.

(#44765) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

Pontos adatok az új hybridekről a Suzuki honlapján! :D

(#44766) Brogyi válasza 2ozzmexy (#44749) üzenetére


Brogyi
senior tag

"trükk indítást csinálni?"

Ez riasztó funkció. [Ez] tudja. Egyébként se egészséges az egy gombos indítás.
A kollégám erre azt szokta mondani ami kényelmes a tulajnak, az kényelmes a tolvajnak. Az egy gombos indítás/kulcs nélküli nyitás nem egy biztonságos valami. A riasztó ára magasnak tünik, de ezt mindenki saját magának kell eldönteni. Gondolom utcán parkol az autó, mert csak azoknak jut eszükbe ilyen.
[Itt] egy tipikus nyitás 30sec alatt. Ne gondold, hogy a Vitara más. Nem más, csak keveset ér. Ennyi.

(#44767) SirKero válasza Nirvatti (#44764) üzenetére


SirKero
őstag

Tényleg ezt benéztem :B :B :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44768) 2ozzmexy válasza Brogyi (#44766) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igen, utcán parkol, bár nekem nincs keyless driving... :B
Ilyen csóró vagyok na... :DD
Nem is örülnék neki, ha lett volna benne kiszereltetem, mert a gyerek szeret a vezető ülésben játszani amíg én pakolok hátul pl. Ha a zsebemben a kulcs tudom h nem fogja beinditani. Az összes autó a ház előtt parkol az utcán ezért is van mindben trükk indítás. Mondjuk így is elloptak akksi nélkül az egyiket...

Akkor a gyári riasztó nem tud ilyet? Vagy fedkompban egy bitet atkapcsolnak és lesz? Gyárilag az Opel, a vw és a Honda tud ilyet, 15 perc a szervizben és kész, asszem a Toyota volt a legdragabb és leghosszabb, az 2 óra volt és 40ezer forint... Bár akkoriban egy olajcsere is 50volt...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44769) eami válasza 2ozzmexy (#44768) üzenetére


eami
addikt

mondjuk nem kell az ajtó mellett hagyni a kulcsot és nem lesz gond. egy panel lakásnál mondjuk még úgy sem nagyon tudnák ezt eljátszani :)

(#44770) jksx válasza 2ozzmexy (#44768) üzenetére


jksx
senior tag

A Vitara gyári riasztója felejtős. Motortérzár az első amit érdemes beszerelni, lehetőleg egyedi nyitási lehetőséggel (pl. ne a riasztóra kötve) mert ha a motorteret kinyitják akkor gyakorlatilag már a tolvajé a kocsi :((
Persze egy jó riasztó sem árt meg egy váltózárral kombinálva.

(#44771) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#44768) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyári riasztókat felejtsd el. Azt a tolvajok ugyanúgy ismerik, mint az autót. És ez nem suzuki specifikus, hanem elvi kérdés.

(#44772) eami válasza jksx (#44770) üzenetére


eami
addikt

én úgy vagyok vele hogy egy jó biztosítást kell kötni. ha vinni akarják akkor vinni fogják akárhogy furod szét az autót hogy ne.

(#44773) dReFiX válasza 2ozzmexy (#44768) üzenetére


dReFiX
senior tag

Egyéni dolgokkal érdemes védekezni, boltban vehető dolgok felejtősek.

Kollégám pl. az AC pumpát szakította meg egy kapcsolóval ami a csomagtartóban van el rejtve ha nem otthon a garázsban áll a az autó. Mellé még rakot egy vak kapcsolót az utas térben el rejtve a sikerélmény gyanánt + váltózár ( hátha áll egy másik is a parkolóban váltózár nélkül ) ;]

Ezek is csak időhúzásra jók, de pont az van a legkevesebb a tolvajnak.

(#44774) Brogyi válasza dReFiX (#44773) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az említett riasztó egyéni, mert te választod ki, hogy milyen trükkel indul, és milyennel hamis. Persze a Suzuki keretein belül.
Más szóhasználattal NFC-s. Az-az nem a gagyi kulcsod kapcsolja ki a riasztót hanem az NFC amit állítólag nem lehet másolni, és a paraszt nem ér semmit a lelopott kóddal, mert nem az nyitja. Szerintem nem olvastátok el hiába adtam meg a linket.

(#44775) AMD Power válasza eami (#44772) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben is van valami sajnos. En mondjuk az Astrat szinten egy ilyen AC pumpas "kapcsoloval" vettem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44776) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Az új Hybrid Vitara már elérhető Magyarországon? Tapasztalatok esetleg?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#44778) 2ozzmexy válasza #40993792 (#44777) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hehe, a fogyasztási adatokat is nézzétek... Nem sokkal fogyaszt kevesebbet a hybrid mint a sima 1,4 BoosterJet... (gyártó szerint... muhahaha) ;]
Vagy csak nálam elvárás hogyha drágább és Hybrid, akkor kevesebbet egyen? :O
Amúgy néztem mi került bele a GL+-ba, hát a vészfékaszisztensnek örültem volna én is...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44779) Tigerclaw válasza Brogyi (#44758) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nagy az esély, hogy ide is bejön a facelift, ha már pénzt költöttek a fejlesztésére. A motor opció persze más Európában, mint Indiában. Abban szerintem nem lesz változás...max tovább hibirdesítik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44780) AMD Power


AMD Power
titán

Uj Suzukikra hany ev atrozsdasodasi garanciat vallal a gyarto?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44781) 2ozzmexy válasza AMD Power (#44780) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

12-t amennyire én tudom, miért?
Azért egy jó karosszéria lakatost hajts fel, biztos ami biztos alapon, mert ha sérül valahol (kőfelverődés is!) ott minden autó bajos...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44783) pjen válasza #40993792 (#44782) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de legalábbis az enyémet még évente kellett volna vinni átvizsgálásrs+csak valamilyen irányú átrohadásra volt gari.Nemtudom most hogy van.

(#44784) 2ozzmexy válasza pjen (#44783) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jah, az fotnos h legyen "ütve" a szervízkönyv rendszeresen (kihagyások nélkül) és az összes visszahívást (ha volt rá) teljesíteni kell...
1év/15.000km amelyik hamarabb teljesül, tehát attól h évi 6ezret mész, még ugyanúgy kell vinni évente egyszer... ezt mindenki benézi. Az egy hónapos átvizsgáláskor leszarták hány km van a kocsiban, akkor is megcsinálták és lecserélték az olajat... Ez decemberi történet, szóval egészen friss. Mellesleg minden autóval ha garis ha nem évente egyszer a szerelőt illik meglátogatni és átnézetni az egészet. Ami nem garis arra kb. 15ezer (munkadíj) BP-en ez az átnézés márkafüggetlen szervízben olajcserével együtt plusz ugye az anyagszükséglet...hozzá tartozik az autó fenntartásához.
Pro gari esetén is ez van! Magyarul 10éves koráig márkaszervíz évente 1szer minimum és a kötelező cserék amik elő vannak írva legyenek is kicserélve.
(a teljesség igénye nélkül persze)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44785) pjen válasza 2ozzmexy (#44784) üzenetére


pjen
félisten

Olajat,szűrőket,fékbetétet,kipuf véget itthon cserélek.Minek vigyem szervízbe?Mondjuk utóbbi két olajcsere szervízben volt.Lusta voltam.

[ Szerkesztve ]

(#44786) AMD Power válasza pjen (#44785) üzenetére


AMD Power
titán

Van még arra az autóra garancia? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44787) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#44778) üzenetére


ncc1701
veterán

Téves. Azért hibrid, h a fogyasztásmérő teszteken valamennyivel kevesebbet fogyasszon, és lehúzza a flotta átlagot. Hogy ez valósban mennyire valósul meg, az a kutyát nem érdekli.

(#44788) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#44787) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én most nem a valós fogyasztásra gondoltam, mert arra magasról teszek, igen ha 500forint lesz literje, akkoris le fogom tojni...
Nézd meg a két prospektust :

Elhanyagolható a difi, bal oldalt a K14C és jobb oldalon az új hybrid. Így érthetőbb mire gondolok?

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44789) Phobion válasza #40993792 (#44777) üzenetére


Phobion
őstag

köszi!

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#44790) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Sziasztok!
Ezzel van valakinek tapasztalata? [link]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44791) SirKero válasza 2ozzmexy (#44790) üzenetére


SirKero
őstag

Nekem ugyan ilyen van :K Semmi extra teszi a dolgát. Eddig fa anyagot bútor munkalapot és hasonlókat vittem vele. Mire vagy kíváncsi? :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44792) 2ozzmexy válasza SirKero (#44791) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Mennyire stabil pl, mert azt írják 130-al mehetek vele... ;]
Felmegy a Vitara-ra vajon? A cég mennyire megbízható (már ha Te is tőlük rendelted)?
Nem nyomja meg nagyon a tetősín fényezését? Tényleg zárható kulccsal? Nem örülnék ha lelopnák itt a parkolóban a szinesfémorientált buckalakók....

Igen nekem is ilyen faanyag szállításra meg ilyesmire kell, mert a belseje most is egy disznóól... pedig csak párnafát vittem haza meg lambériát....

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44793) bododani


bododani
senior tag

Sziasztok! Ebayen nézegettem 3-4 ezer ft. körül kapni tányírányítós központi zárat. Mennyire megbízhatóak ezek illetve hol találom a régi swiften (2000 sedan) a központi zár kábeleit?

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#44794) dethroner válasza 2ozzmexy (#44788) üzenetére


dethroner
veterán

A hibridség a suzukinál annyit jelent, hogy jól mutat az autó seggén és a forgalmiban a hibrid besorolás és pár grammot jelent a gyártónak a co2 elleni harcban. De se plusz teljesítményt, se fogyasztáscsökkenést ne várjon tőle senki. A katalógusban megadott értékek meg köszönő viszonyban sincsenek a valósággal. Az én autómhoz is 4,5 literes város fogyasztás ad a gépkönyv. Ehhez képest a január hónap volt az,a mi teljesen városi használatban ment, 6,7 litert evett. És mindezt úgy, hogy nem budapesti dugóban araszol az autó reggel, csak a pécsiben, ami azért nagyságrendekkel kisebb. Hazaúton pedig az út kb felét egy elkerülő úton, országúti körülmények között teszi meg. Van még benne hétvégente boltról-boltra járás, és ennyi. De hét erről szól a városi használat.
Városon kívüli használatra meg ír a hülye könyv 3,7 litert :Y Ezzel szemben az autó országúton 5,3-at kajál.
Tehát csak óvatosan a megadott fogyasztási értékekkel.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44795) blakey válasza dethroner (#44794) üzenetére


blakey
titán

De se plusz teljesítményt, - konkrétan csökkenés az eredménye

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44796) gyenesmartin válasza dethroner (#44794) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Swiftel hogyan lehet 6,7 litert fogyasztani? Városban a pedált kétállású kapcsolóként használva sem tudom felvinni 5,7 fölé.

(#44797) Hego válasza gyenesmartin (#44796) üzenetére


Hego
tag

Sok rövidtáv? Nekünk is 6,4 most a fedcomp szerinti átlag :)

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#44798) gyenesmartin válasza Hego (#44797) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Miskolc belváros 10 perc. Utána 5 percnyi gyorsforgalmi út. Majd néhány falu egymás után az vagy 15 perc.

(#44799) FollowTheORI válasza gyenesmartin (#44796) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Simán lehet ha valaki dinamikusan sportosan vezet. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44800) pjen válasza gyenesmartin (#44796) üzenetére


pjen
félisten

Minden reggel Kerepesi pongrác dugó,végig a Hungárián,Lágymányosi híd.Szerintem nem kelltöbb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.