Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44101) SyMbioTe válasza bb71 (#44100) üzenetére

Utóbbbi szerintem, menüpont mindegyiknél ott van, csak kell hozzá a navi kártya.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44102) dReFiX válasza bb71 (#44100) üzenetére


dReFiX
senior tag

Kártya kell bele és működik. Kártya be helyezés után aktiválódik a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#44103) Vigneau válasza bb71 (#44100) üzenetére


Vigneau
félisten

Jól látod, csak a térképet tartalmazó kártya kell bele és az SLDA utána teszi majd a dolgát. Én is várok már az SD kártyámra. Azért nem mindegy, hogy 10-15k-ból megvan, vagy 80k-ért megveszed a márkakereskedésben. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44104) bb71


bb71
őstag

Köszi mindenkinek! Most veszik szülők, és én marha nem próbáltam ki, hogy tényleg elindul a navigáció... kedden kiderül.

(#44105) ncc1701 válasza bb71 (#44104) üzenetére


ncc1701
veterán

Nincs jelentősége, épeszű ember úgyis wazét használ, arra meg inkább android autó kell.

(#44106) dethroner válasza ncc1701 (#44105) üzenetére


dethroner
veterán

Vagy inkább egy tisztességes fejegység, ami nem kell aa- val szenvedni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44107) laca891 válasza dethroner (#44106) üzenetére


laca891
aktív tag

Inkább, akkor garmin vagy tom-tom gps készülék.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#44108) laca891 válasza ncc1701 (#44105) üzenetére


laca891
aktív tag

A google térképen van sávasszisztens is nekem inkább ez jön be.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#44109) pjen válasza ncc1701 (#44105) üzenetére


pjen
félisten

A nem épeszűek meg mást.Vagy irhatnám:épeszű ember nem használ wazze t,de ez se igaz.

(#44110) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gyári fejegységből ritka a jó. Jellemzően kötött rossz minőségű a navigáció, ritka és fizetős frissítéssel, lassú hardverrel, rossz minőségű kijelzővel. Én ezért se kértem GLX szintet. Minek fizessek valamiért egy rakás pénzt, ha jó eséllyel nem azt használnám navigációra.

Ez ugyanaz mint az okostévék világa. A gyártó nem ért a dologhoz, vagyis csak a minimumot biztosítja, minimális supporttal és még abban is utólagos üzletet lát, vagyis pénzes updateben gondolkodik.

Persze nem könnyű jó minőségű 3rd party fejegységeket se találni, amik márkásak, vagyis várható a minőség, megbízhatóság, de modernek is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44111) dethroner válasza Tigerclaw (#44110) üzenetére


dethroner
veterán

Ez hülyeség, GLX szint nem egyenlő a navikártyával.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44112) ncc1701 válasza dethroner (#44111) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, ledes lámpa+tempomat jólesne, ha külön lehetne kérni.

(#44113) laca891 válasza dethroner (#44111) üzenetére


laca891
aktív tag

Azt hiszem ott adnak már navi kártyát.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#44114) Tigerclaw válasza dethroner (#44111) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tudom, de a GLX egyik extrája az én autómnál a navis fejegység volt, tehát a felárból mondjuk 100k HUF egy olyan extrát takar, amit nem használtam volna. Volt pár olyan dolog, ami jól jött volna a GLX-ből, pl. tempomat, vagy tolatóradar, riasztó de árukapcsolásban olyan extrákkal, amik meg feleslegesek lettek volna.

Mondjuk konkrétan ahol én vettem, nem is volt GLX verzió már, de az országban lett volna lehetőség olyat is beszerezni nem kevés kb. 800k felárért.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44115) SirKero


SirKero
őstag

Gyári navi kártya a neten itthoni vétel garanciális 15k. Vitara-S Cross.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44116) gombii


gombii
tag

Valakinek van infója, hogy '14-es Swift Sportba mennyi fékfolyadék szükséges? 500 ml elég lehet? Köszi előre is!

(#44117) tboldi válasza gombii (#44116) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pontosan nem tudom, de tippem szerint jobb lesz, ha 1 litert veszel.

(#44118) Herczi


Herczi
senior tag

Swift SLDA-hoz hol lehet megtalálni a legfrisebb szoftvert? Frissült a Sony Xz3-on a Droid, azóta nem megy a zene lejátszás bluetoothon. Octaviaban működik a dolog, úgyhogy bepróbálkoznék egy slda frissítéssel, hátha.

(#44119) SirKero válasza ncc1701 (#44105) üzenetére


SirKero
őstag

Ha nincs más választás csak a waze akkor inkább a kihajtogatós térkép. :P
#44106) dethroner Én is szívesebben használnék egy [ilyet] de ennyi pénzt sajnálok rá.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44120) dnelb válasza gombii (#44116) üzenetére


dnelb
veterán

nekem 0.8at számláztak

(#44121) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

2020-as Vitara lámpák (Az "Új Suzuki Vitara" facebook csoportból + Suzuki Belgium honlapjáról):

[ Szerkesztve ]

(#44122) Hadrianus válasza Hadrianus (#44121) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

És még egy kép, érdekes, nem mondom hogy jobb lett, de pofás így is :D

(#44123) Motion_Blur válasza Hadrianus (#44121) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Fasza. Jó ronda lett :D teljesen idegen az a kék csík oda.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44124) tboldi válasza Motion_Blur (#44123) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mer’ a kék kör jobb vót? :D

(#44125) Hadrianus válasza Motion_Blur (#44123) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Először nekem sem tetszett, de jobban elnézve nem lett ez rossz, modernebb, "frissebb" kinézetű. Szokni kell, mert egész más karakterű lámpa. :D

(#44126) dnelb válasza Hadrianus (#44121) üzenetére


dnelb
veterán

golf 7 gti lámpa ihlette. de ezen gagyi

[ Szerkesztve ]

(#44127) gyenesmartin válasza Hadrianus (#44121) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez már LED-es legalább vagy továbbra is halogén?

(#44128) Motion_Blur válasza gyenesmartin (#44127) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Eddig is LED-es volt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44129) Napfénysüti válasza Hadrianus (#44121) üzenetére

Az a lökhárító... Mikor a tervező se tudja mit akar. :D

Més que un club!

(#44130) gombii válasza dnelb (#44120) üzenetére


gombii
tag

köszi! :)

(#44131) gyenesmartin válasza Motion_Blur (#44128) üzenetére


gyenesmartin
őstag

GL+? Eddig halogénes volt. Csak a GLX volt ledes

(#44132) Yenka


Yenka
csendes tag

Swift hangszóróit szeretném lecserélni, milyet ajánlatok?

(#44133) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

A friss, ropogós Vitara Hybridek már úton vannak :D (elsőként valószínűleg Nyugat-Európába)


Forrás: Facebook (Új Suzuki Vitara csoport)

[ Szerkesztve ]

(#44134) csaba1203 válasza Hadrianus (#44133) üzenetére


csaba1203
addikt

Ott is veszik őket... :Y :D :DD

(#44135) dReFiX


dReFiX
senior tag

Helyzetjelentés: 5,5 lesz egy Vitara GL+ metálban 5,550 egy ugyan olyan SX4. GL+, megkapja a led lámpát plusz a biztonsági rendszereket a vitara GL+[ sávtartó, adaptív, holtér stb. ] Automata nem lesz semmiből.

(#44136) KubanitoS válasza dReFiX (#44135) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez nem annyira jó hír, én ugyanennyiért vettem az összekerekes 1.4 S-Crossom. Az automata száműzése szerintem öngól. Lehet az eladások töredékét adták ugyan az automaták, de azért opcióként nyugodtan meghagyhatták volna. Szüleim is gondolkoznak új autó vásárlásán, apám már csak automatát fog venni, de ezzel a Suzuki ki is esett...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#44137) Hadrianus válasza KubanitoS (#44136) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Szerintem lesz még automata, csak egyelőre nem gyártják. Vagy teljesen megszűnik? Pedig nyugatabbra népszerűbb, mint nálunk.

(#44138) Dyde válasza Hadrianus (#44137) üzenetére


Dyde
aktív tag

Lesz automata, ez 100 % biztos, csak a készlet szinte egészét kiviszik kinti piacra, így csak nagyon kevés fog menni AT-ből itthon az első fél évben én úgy tudom (az is sztem protekciós alapon talán)

(#44139) Hadrianus válasza Dyde (#44138) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Így lehet, hiszen itthon is egyre többen AT-t vesznek. Ha jól emlékszem, a Lehetőségautónál ajánlottak automata váltósat is márciusi gyártással, csak azt már az elején elvetettük (persze nyilván ők valamennyire “kivételezett” helyzetűek).

[ Szerkesztve ]

(#44140) Hadrianus válasza Dyde (#44138) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Ez egyébként olyan, mint régen a Trabant; Szinte minden importra ment, így az NDK-ban nehezebb volt hozzájutni, mint bárhol máshol. :DDD

(#44141) pjen válasza Hadrianus (#44140) üzenetére


pjen
félisten

Export. :)

(#44142) Hadrianus válasza pjen (#44141) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Jogos! :D Közben a magyar honlapról levettek mindent a SUV-okról...

(#44143) csaba1203 válasza Hadrianus (#44140) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem is értem miért veszik ezt a márkát,mikor vehetnének jobbakat is :D :DD

(#44144) bb71


bb71
őstag

Elhoztuk az 1 éves Ignist a kereskedőtől.
Egy furcsaság van vele: a gázpedál számunkra - apu vette - túlságosan kemény, nehezen lehet benyomni.
Volt suzukink, úgyhogy tudjuk milyen egy finom gázpedál...

Celerio is van, annak egy vajpuha a gázpedálja ehhez képest.

Szerintetek mi lehet az oka? Vagy ez ilyen az Ignisé???

(#44145) dReFiX válasza Hadrianus (#44139) üzenetére


dReFiX
senior tag

Lehetőségautónal a tavalyi nem hybrid verziók vannak betarazva automatabol.

(#44146) vacs válasza dReFiX (#44135) üzenetére


vacs
veterán

Kár, hogy a GL+ Vitarahoz nem lehetett külön kérni csak a led lámpákat (és esetleg a távolság tartó tempomatot).
A GLX Nekem nem ért annyival többet, de a led-nek örültem volna!
Az viszont jó, hogy az új GL+ Vitaraban már benne lesznek, bár sokra nem megyek vele, hiszen nem tervezem cserélni az egy éves autót, pláne hogy van benne kemény 5500 km (van egy régebbi futkozós autó is) ! :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#44147) BigBlackDog válasza vacs (#44146) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Őszintén szólva nem határolódnék el ennyire a cserétől, átgondolnám a dolgot. A Suzukiknak nem túl nagy az értékvesztése, így egy évesen relatív jól tudnál kiszállni belőle szerintem (főleg, hogy ezt a vevő rögtön megkapná). És ha tudsz várni, akkor mégiscsak feljebb tudnál lépni egy újonnan rendelt példánnyal.

(#44148) Tigerclaw válasza dReFiX (#44145) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azokat hogy tudják eladni idén? A Suzuki nem szórakozásból változtatott a palettán és emelt az árain. Ha a tavalyi modellek is eladhatóak lennének akkor nem változott volna semmi. Persze forgalomba helyezhették a készletet előre, még tavaly, de nem biztos hogy az megoldja a dolgot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44149) Tom1939 válasza BigBlackDog (#44147) üzenetére


Tom1939
őstag

Ezért csábít annyira a RAV4 ahogy telik az idő és spórolgatok... Most hogy nincs automata szerintem új áron is lehet hogy elmenne az scross (17. augusztusi 37 ezer kilométerrel, gl+ automata allgrip 1.4t, nekem még 5,6 millióba volt)... És ez a teljesen életszerűtlen használt autós trend nem tudom meddig marad fenn.

[ Szerkesztve ]

(#44150) dReFiX válasza Tigerclaw (#44148) üzenetére


dReFiX
senior tag

Állam biztosít nekik engedélyt rá. Előző évben Y márkából eladott darabszám X % kaphat egyedi forgalobahozatali engedélyt akkor is ha már nem felel meg a követelményeknek. Gyakorlatilag le vannak adva az alvázszámok az okmányiroda rendszerébe és simán forgalobam engedik.

(#44149) Tom1939

Csak a 48V rendszerű autókban nem lesz automata, a jövőre megjelenő komolyabb hybrid rendszerrel szerelt modelekben már lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.