Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44901) SyMbioTe válasza BigBlackDog (#44895) üzenetére

Venni kell valami régi droidos telefont használtan, és azt rakni az autóba, ha csak navi kell.

(#44894) Napfénysüti
Kezdetekben nem ment túl jól, sokszor eldobálta a kapcsolatot, meg ilyenek, de azóta bőven kiforrta magát, sose dobál le, hibátlanul működik mindig minden, ha használom. Talán 1x volt olyan, hogy a Spotify meghülyült alatta.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44902) Napfénysüti válasza SyMbioTe (#44901) üzenetére

Na akkor ezen csiszoltak. Régebben állandóan csak azt olvastam hogy nem működik rendesen, vagy legalábbis nehézkesen.

Més que un club!

(#44903) tboldi válasza 2ozzmexy (#44900) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hiába szerelik be, ha nem kinyerhető az adat. :D

(#44904) pjen válasza tboldi (#44890) üzenetére


pjen
félisten

ilyenem nekem is volt,egy kátyúnál kitört egy borda a szellőzőből. :)

(#44905) tboldi válasza pjen (#44904) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Honda szerencsére nem olyan rideg műanyagot használt. :)

(#44906) 2ozzmexy válasza tboldi (#44903) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Most látok rakásra olyat ami OBD2-vel olvassa ki... Az szerinted működhet?
Analóg szenzort nem szivesen tennék bele... de a legjobb az lenne ha az ott lévő csatit tudnám használni.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44907) tboldi válasza 2ozzmexy (#44906) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az ott lévő csati szerintem csak az órát képes működtetni, semmi mást. Az OBD járható út, ha az autó figyeli a turbő hőmérsékletét és meg is osztja ezt ilyen kütyükkel, és nem csak a gyári, számítógépes diagnosztikai programmal (lásd pl. a VW-eknél a VCDS) lehet kiolvasni.

Ha tudsz valakitől kölcsönkérni egy párezer Ft-os Bluetooth olvasót, akkor telefonnal ellenőrizheted.

[ Szerkesztve ]

(#44908) 2ozzmexy válasza tboldi (#44907) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Olaj hőmérsékletet kellene mérnie (és közölnie is), a kérdés az hogy a motorolaj hőfok milyen összefüggésben van a turbó hőmérsékletével...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44909) tboldi válasza 2ozzmexy (#44908) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az olaj hőmérséklete nem egységes a motor különböző részein, a turbónál tuti melegebb, mint mondjuk a vezérműtengelyek környékén, úgyhogy több ilyen műszer kellene, mert eggyel nem kapsz átfogó képet. :D

Amúgy nem lennék meglepve, ha nem figyelné ezt az ECU, még a drágább autókban sem mindig van jeladó.

[ Szerkesztve ]

(#44910) 2ozzmexy válasza tboldi (#44909) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Van még az analóg mérős megoldás, de ahhoz kábelezni kellene és egy szenzort ragasztani a turbóra... az gondolom negatívan befolyásolná a Pro garit... (gondolom azt az autokorbel-es chiptuning is)
Arra gondoltam hogy amit visszaad olajhőfok néven, abból lehetne mondani valamit, mondjuk ha nem 120fokos benne az olaj akkor le lehet állítani...

Tuti nem figyeli, vagy tesz rá magasról, mert a Start-stop kirugja a motort a vörössen izzó turbó alól ha autópálya után megfog az első lámpa... :W

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44911) pjen válasza 2ozzmexy (#44910) üzenetére


pjen
félisten

Mért akarod méregetni.Kezelési utasítás mit ír a leállításról.

(#44912) 2ozzmexy válasza pjen (#44911) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Semmit, nem írja mikor állíthatom le, mint fentebb írtam a környezetvédelem oltárán képesek feláldozni a turbót és a hengerfejet...
Szoktam hagyni alapból egy picit melegedni (olyan 15-20 másodperc) és amíg nem ért középállásba a vízhőfok addig nem forgatom 2000 fölé, ha bemelegedett utána hagyom alapjáraton ketyegni 15-20 másodpercet és csak utána állítom le. Ha ez elégséges, akkor nyugodt leszek, csak félek nyáron már kevés lesz... :R

@Napfénysüti: A 2019-es Vitarában még vacakol, néha összevesznek a telefonnal, de egy leállítás és újra beindítás megoldja.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44913) pjen válasza 2ozzmexy (#44912) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,de ha annyira kritikus lenne,írnának valamit a manuálban.szerintem. :)

(#44914) SirKero válasza 2ozzmexy (#44892) üzenetére


SirKero
őstag

AndroidAuto + Waze telepítés ~10 perc... (0HUF)

Ha más lehetőség nem lenne akkor inkább a kihajtogatós térképet használnám mint a waze-t :K
Nem tehetek róla nekem egyszerűen nem jön be :( Csak az IGO :DDD

Számomra a tökéletes megoldás az lenne ha a telefont teljesen át lehetne tükrözni a gyári kijelzőre és onnan tudnám vezérelni. Elméletileg ez már létezik drágább készülékeknél de ezért most nem veszek csillió forintért másik telefont.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#44915) dethroner válasza 2ozzmexy (#44898) üzenetére


dethroner
veterán

Egyrészt a macera, hogy ott kell az autóban kábellel baszakodni, míg a telefon kihangosításhoz elég a BT kapcsolat is. Olyan nagy dolog lenne a wifi modult a fejegységbe építeni és a telefonról megosztani a mobilnetet? Miért kell zsinórral szenvedni? Nem tudom működne-e az usb HUB, de szerintem erre a kérdésre már nem fogom a választ keresni :) Mondom, lehet a telóra is zenéket pakolni és arról lejátszani, korábban egy másik telóval ki is próbáltam, működött. De mivel az autó rövid városi szakaszokra van többnyire használva, arra a 15 percre nincs rányomva a teló, így a telón nincs is zene. Ott a pendrive-on, hibátlan erre a célra. Tarthatnék egy sd kártyát is zenével a fejben, de abban a gyári navikártya van, ha kiveszem tuti elkallódik valamerre, nem csesztetem inkább. Így aztán választás elé kényszerít a gyári bosch fej, vagy navigál, vagy zenél. Utóbbit választottam. Tényleg be kéne már rakni a droidos fejet, csak idő, valószínű kábel kell hozzá, meg esélyes hogy keres is kell hozzá.Macera :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44916) eami válasza dethroner (#44915) üzenetére


eami
addikt

nálam ez úgy néz ki, hogy beülök az autóba, elindítom és kb 10-15 másodperc múlva automatikusan játssza a zenét telóról wireless.

(#44917) Yenka


Yenka
csendes tag

Ajtónyitás távirányítós kulccsal:
1x vezető oldali ajtót kinyit
2x összes többi ajtót kinyit
Vajon át tudom valahogy állítani, hogy az első gombnyomásra minden ajtót nyisson?
(Mi folyton ketten ill. hárman ülünk be az autóba, ezért számunkra így praktikusabb lenne.)

(#44918) BigBlackDog válasza Yenka (#44917) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asszem az órák közötti kijelzőn, a menüben valahol láttam valami ilyen opciót.

(#44919) Yenka válasza BigBlackDog (#44918) üzenetére


Yenka
csendes tag

2007-ben gyártott Swiftben sajna nincs kijelző az órák kötött.

(#44920) BigBlackDog válasza Yenka (#44919) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vagy úgy, típus hiányában aktuális modellre asszociáltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#44921) SyMbioTe válasza dethroner (#44915) üzenetére

Azt tudod, hogy BT kapcsolaton keresztül is lehet zenét nyomni, ahhoz nem kell AA.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44922) pető bá' válasza eami (#44916) üzenetére


pető bá'
őstag

nálam is, csak nekem ehhez elég volt egy 4.000 forintos Roidmi 3s egy buta JVC fejegységgel a 2005-ös swiftbe :B

"... and I hope you have a great day!"

(#44923) Helios válasza pjen (#44913) üzenetére


Helios
csendes tag

"Óvintézkedés turbófeltöltővel ellátott motor leállításakor
Közvetlenül emelkedőn vagy nagy sebességgel történő közlekedés után ne állítsa le a motort, hanem a turbófeltöltő, illetve az olaj lehűtése érdekében előbb hagyja még legalább egy percen át alapjáraton járni (amennyiben ez nem tilos). Ez meggátolja a motorolaj túlzott elhasználódását.
Az elhasználódott motorolaj tönkreteszi a turbófeltöltő csapágyait." (Manuál 3-15)

[ Szerkesztve ]

(#44924) pjen válasza Helios (#44923) üzenetére


pjen
félisten

Ezt kérdeztem.

(#44925) jereti válasza dethroner (#44915) üzenetére


jereti
tag

A navikártyára zene is tehető, tehát nem kell választani. Tökéletesen működik róla párhuzamosan a zene és a navi.

(#44926) ncc1701 válasza SirKero (#44914) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért 10-ből 9 ember wazét használ. Gondolom nem véletlen.

(#44927) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

@pjen: Azért ez nesze semmi fogd meg jól... inkább a motorolaj élettartam növeléséről szól mint a turbó kíméléséről. Jah mellesleg örülök h említés szintjén leírták... nem tudom tudod e hány évre terveznek egy autót...
"Közvetlenül emelkedőn vagy nagy sebességgel történő közlekedés után ne állítsa le a motort" azért ez ebben a formában eléggé egzakt, mit tekintünk nagy sebességnek? 70km/h? 100km/h? 200km/h? szoktam emelkedőn közlekedni, mert az autópálya felhajtó is emelkedik, de a Kékesre felmenni is emelkedő, azért tegyünk már különbséget a kettő között könyörgöm. Ez nekem ilyen seggtakargatásnak tűnik, h lehessen mondani h oda volt írva... A legjobb módszer az lenne ha valahol látszana az olajhőfok vagy a turbó hőmérséklete és azt írná le hogy mondjuk 100C felett ne állítsd le, vagy világítana egy sárga lámpa a műszerfalon a turbóikonnal, ha eltűnik leállíthatod.

@yenka: Ha hosszan nyomod a nyitógombot? (több mint 3sec) Melyik riasztó van benne? Van olyan típus amelyiket csak márkaszervízben PC-re dugva tudják átállítani, de van amelyikben csak egy DIP kapcsolót kell átbillenteni.

@dethroner: eami-val értek egyet, ha egyszer összedugtad kábellel akkor elvileg megy wireless, bár sosem próbáltam... Nekem az a plusz egy mozdulat nem fáj és a család tagjaimnak isteni érzéke van hozzá hogy a legnagyobb koncentrációt igénylő közúti szituációkban hívjanak (leggyakrabban: "Elindultatok már!?" vagy "Messze vagytok még, mert kihül a vacsora!?"). Ha nem veszem fel akkor meg folyamatosan hívnak, mert biztosan valami bajuk esett... arra egyik sem gondol h vezetek éppen hátul egy hisztiző gyerekkel. :D
Szóval nem fáj az a plusz egy mozdulat és mindenki boldog, plusz a wazze miatt kiabál a központi kijelző ha valaki rendőrt látott a környéken. ;] (le kell lassítani a "villanási határ" alá)

@SirKero: Nem a legjobb a wazze, de a google maps is csapnivaló... csak a többit nem támogatja az AA, viszont az iGo... na az a nagy kalap szar kategória, csak a nyomorultság van vele, állandóan kiszedni, frissítgetni, új térképet letölteni, feljátszani, de nincsen hely rajta elég plusz még a szélvédőt is betörik egy drágábbért a húdebiztonságos fővárosunkban. Nekem ezekből akkor lett elgem, amikor egy szószerint piaci (5eFt-os) Roadstar márkájú autórádióért betörték a vezetőoldali ablakot... Mondjam összesen mennyi lett a kár? Inkább maradok a gyárinál, azt nem lopják ki mióta a gyártók adják minden autóhoz, mert semmit sem ér.

@ncc1701: Én úgy használom , hogy arra nem megyek amerre sok Wazer jelenik meg, ott tuti dugó lesz. :DD

Nektek is villognak a régi Vitara tulajok!? Jött tegnap szembe egy fickó egy GrandVitarával és villogott meg integetett... :B

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44928) dethroner válasza SyMbioTe (#44921) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, tudom. Használtam is már így. De mint mondtam alapvetően nincsenek zenék a telón, pendrivre vannak rakva. És hogy miért? Ketten használjuk az autót, ezért egyszerűbb a benne lévő usb-re zenét rakni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44929) dethroner válasza jereti (#44925) üzenetére


dethroner
veterán

Tudom, írtam is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44930) dethroner válasza 2ozzmexy (#44927) üzenetére


dethroner
veterán

Hidd el, a droidos fejegységemen minden van, pl teljes értékű navi program. Ott is szól a waze ha akar valamit. Plusz ha nagyon szeretném youtubozhatok is közben :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44931) 2ozzmexy válasza dethroner (#44930) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Például hogy kapcsold fel a fényszórót? :DDD
Nem mondom h tökéletes, mert attól messze van, de jó az irány, csak sok iskolázatlan és tudatlan bunkó használja, aki ha lát egy járőr autót a külső sávban haladni, akkor is trafipaxot jelent, én meg keresem nagy erőkkel.
Aztán sokszor ott jelent dugót ahol nincsen, ott ahol meg rég áll a sor zöld utat mutat... szóval nem tökéletes és főleg nem hülyebiztos, de használható és sokan használják, viszont sokan rosszul, így hitelét veszti gyakran...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44932) Brogyi válasza 2ozzmexy (#44927) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha swift sport tudja az olaj hőmérsékletet/turbó nyomást akkor a vitar/scross is tudja. Ott kell lennie a buszon annak az adatnak. Kérj kölcsön busz scannert.

(#44933) Brogyi válasza Brogyi (#44932) üzenetére


Brogyi
senior tag

[Erről] beszéltem.

(#44934) FollowTheORI válasza 2ozzmexy (#44841) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem a Vitara az 1.6 design óta csak egyre rosszabb lesz... nekem ez az új lámpa se tetszik.

Amúgy énis sokáig csúnyának gondoltam az S-Cross-t, de szerintem élőben egyáltalán nem annyira gáz... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44935) tboldi válasza Brogyi (#44932) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én azért nem vennék rá mérget, korábbban is különbözött a Swift Sportokban lévő M16A a többitől.

pető bá’: Én Tunai Firefly-t használok. Amint áram alá kerül, kapcsolódik az Apple Watchomhoz, két érintés, és már szól is a mjuzik. :)

[ Szerkesztve ]

(#44936) 2ozzmexy válasza Brogyi (#44933) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

De ebben ott látszik alul az olajhőmérséklet is, szuper. Köszi, akkor lehet nem is kell plusz kijelző ha a Vitara is kiírja, csak amikor megállok átnyomkodom. Szerinted hány foknál szabad leállítani? Van ennek "üzemihőmérséklete" amit ha elért lehet nyomni neki? A gépkönyv erről sem ír semmit természetesen. Amit ír azt meg hagyjuk, főleg hogy 1500-tól kezd tölteni, szóval kb folyamatosan tölt...
Pedig nyomkodtam ezerszer már, majd otthon megnézem, csak előbb hazafelé beadom ezt a fost megint a szervízbe...

@FollowTheORI: Randa az mindehogy, élőben is, képen is, szalonban is. :K De nem vagyunk egyformák (szerencsére), biztosan nem viccből rajzolták ilyenre, csak bennem nem találtak célközönségre... :DD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44937) Brogyi válasza tboldi (#44935) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha én software-s lennék akkor benne hagynám a modult. Abszolút fölösleges két software. Az egy másik kérdés, hogy van kijelző, vagy se.

(#44938) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#44931) üzenetére


ncc1701
veterán

Waze ott tud jól működni, ahol sokan használják. Plö bp-en eléggé hibátlan tud lenni.

(#44939) ncc1701 válasza tboldi (#44935) üzenetére


ncc1701
veterán

Alap swiftnél még ez sem kell, beülök, és onnan folytatja a telóról, ahol abbahagyta gyújtás levételnél. :)

(#44940) zzz03 válasza 2ozzmexy (#44936) üzenetére


zzz03
őstag

scross-ra igy offba.
nekem meg pont az jon be a legjobban :D mindenaron octaviat akartam venni. aztan meglattam gyongyhazfeherben az scrossot es meg is vettem :D brutal az eleje :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44941) tboldi válasza Brogyi (#44937) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én elsősorban a hardveres különbségekre gondolok, de egy pici szoftveres is biztosan van, mert ugye a (hibridrendszer előtti) Vitara és S-Cross 140/220 volt, a Swift Sport meg 138/230.

ncc1701: Egy 14 éves Honda Jazz-ről van szó egyszerű CD-lejátszós rádióval. Én már ennek is örülök. :D

[ Szerkesztve ]

(#44942) ncc1701 válasza tboldi (#44941) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, persze, megértem. Anya kocsija is ezen a szinten mozog. :)

(#44943) pető bá' válasza tboldi (#44935) üzenetére


pető bá'
őstag

én ezt az egészet megbolondítottam okostelefonra telepített Android Auto-val, ami a Roidmi-hez kapcsolódva automatikusan indul, így egyből autós nézetem van + egy érintéssel már indul is a Waze, vannak hangutasítások is (okéj gúgöl.. :D ).
Okosórám nincs, a klasszikus (automatát) szeretem :P
#SzegényemberAutósMultimédiája :DDD

"... and I hope you have a great day!"

(#44944) 2ozzmexy válasza pető bá' (#44943) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

#SzegényemberAutósMultimédiája
Az nem a telefontartó+szivargyújtótöltő!? ;]
Nekem csak nyáron van okosórám (mert én hülye magyar vagyok az óra meg okos, de kínai), mivel az automata fémszíjas, így nyáron csak szétmenne...
A robotasszonyt hogyan tudod válaszra bírni? Nekem nem reagál se angolul, se magyarul, se németül, románul próbáltam még hozzá beszélni, de úgy csak káromkodni tudok... :U
A válasza minden esetben: "Nem tudom hogyan segíthetnék ebben..." :W
Messenger/SMS/Viber üzenetet felolvassa (most hagyjuk hogyan, mert egy magyarszakos tanár össze is törné az Esztergomi gyártmányt mérgében), de semmi másra nem képes.
Maradt a robotasszony tapizása kijlezőn keresztül, bár a gyerek kezd ráérezni, ha előre ültetném szerintem ő is megnyomná a "lejátszás" gombot...
M.o.m: nem is rossz gondolat, ő legalább érti mit akarok... :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44945) laca891 válasza pető bá' (#44943) üzenetére


laca891
aktív tag

:C akkor inkább aux kábel a régi autóknál.

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#44946) pető bá' válasza 2ozzmexy (#44944) üzenetére


pető bá'
őstag

Angolul beszélgetek vele, magyarul olvas fel, és ha tud, magyarul válaszol. (pl. Pls play some music from AC/DC -> alapértelmezett zenelejátszó Spotify -> rákeres az előadóra, aztán nyomja az első 10 számot, és közben válaszol, hogy "Sure, play music from AC/DC".)

Android Auto -> nem kötök össze semmit semmivel. A telefonra van telepítve egy AA (ezer éves videó, kicsit más a felület azóta), ami a telefonon fut -> igazából egy egyszerűsített launcher-t csinál, ami persze bezárható.
És igen, telefontartó+szivargyújtó töltő (a már említett Roidmi 3s, ami pluszban BT-s FM transmitter).
Tehát: telefon párosítva a Roidmi-val. Ahogy áramot kap, csatlakozik, amire az AA autostartot nyom. Itt lehetne trigger a Xiaomi szoftverével a zene automatikus indítására is, de ez a Huawei telefonokon nem igazán működik. Amíg Xiaomi-m volt, addig ez is ment szépen.
Innentől FM sávon fogható a zene+navi hangja, ha kell szivargyújtóról tölthető a telefon, de maga az adatkommunikáció az wireless.

Jöhet a kérdés, hogy mennyire fos így a hangminőség - FM rádióknál jobb, USB pendrive-nál rosszabb, AUX-ot kb megüti (alap JVC fejegységgel). Kényelmesebb használni, mint amennyivel rosszabb a hangminőség (gyári hangszórókkal alig van különbség szvsz).
Maga ami pénzbe kerül, az a Roidmi ~4k.

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#44947) 2ozzmexy válasza pető bá' (#44946) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Vajon ezt akkor is tudja ha USB kábellal dugom rá a telefont a kocsira? Meg lehet találni ezeket a hangparancsokat az AA-hoz valahol? Az infotainment system leírásában még megnézem...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44948) pető bá' válasza 2ozzmexy (#44947) üzenetére


pető bá'
őstag

... ez egy Suzuki Swift 2005 és egy Android 9-es P10, rendes infotainment-et sosem használtam :)

Megfelelő angolsággal elég jól megérti, hogy mit akar az ember, de itt vannak példák:
[link]

"... and I hope you have a great day!"

(#44949) tboldi válasza laca891 (#44945) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs jack a szar ájfonon. :D
De ha lenne, akkor sem dugdosnám napi 20x ki-be. Erre a legegyszerűbb megoldás a Tunai Firefly, vagy bármilyen más bluetooth-adapter. :K

(#44943) pető bá': Én az esetek jelentős többségében csak a városon belül szaladgálok, ezért nem szoktam kitenni a telefonomat, elvan a zsebemben. A Watch meg mindig ott a csuklómon, így kényelmesen tudom vezérelni a zenét odapillantás nélkül is, illetve kihangosítónak is jó. De akár navigálni is lehetne vele pl. a Magic Earth nevű alkalmazással. :)

(#44950) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Swift 2005 1.3l , 92 ló. Váltó olaj és motor olaj csere kellene.
Milyen olajat vegyek?

Váltó: 75W90 GL-4-es (hány liter?)
Motor: 5W40 4 liter

Márkák:
Castrol
Motul
Valvoline Max life
Eneos
Shell
Fuchs
... Melyiket és milyen típusú olajat?
A váltóba mennyi kell?
Motorolaj jelenleg Meisterteile van benne (tudtommal MOL termék). A castrol olajat tudtommal szokták hamisítani. Az autó 15 éves 270e kilométerrel. Szeretett autónktól nem sajnálnám a drága és jó olajat! :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.