Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Én most paszolom el a swiftemet, az i-re az tette fel a pontot, hogy a nagyobb motorral és természetesen erővel is rendelkező 400kg-al nehezebb G Astra hasonló fogyasztást produkált.
A suzukiéknál nem tetszik ez az átverős akció, inkább Toyotára váltok.
Még olcsobban is meguszom a dolgot. Még több pénzért se számolják be a jelenlegi swiftet Suzukiék.

(#4002) Ijk


Ijk
nagyúr

Sziasztok! Úgy tűnik hamarosan én is benne leszek a ''swift klubban''. Sok hezitálás után végül őt választottuk. GLX klímás lesz, a kereskedő elengedett belőle 300-at. Megjegyzem a listaára majd 3 milla volt, annyit nem adnék egy swiftért. Már nagyon várom, hogy elhozzam, remélem nem fogom megbánni.
A skodát túl drágának találtam, mellesleg az új fabia úgy néz ki mint a swift, csak kevesebbet tud drágábban, a colt nem tetszik, Dacia olcsóbb de azt nem vennék, Focus tetszene csak marha drága, Fiesta volt még esélyes, de végül Suzuki lett. Annak ellenére hogy sokan le akartak beszélni az ismerettségi körömből, persze nem objektív tapasztalatok alapján.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4003) SzalaiG válasza Ijk (#4002) üzenetére


SzalaiG
addikt

Gratula! Üdv a klubban! :D

(#4004) Mecy_Lacee válasza Ijk (#4002) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Legyen hozzá sok szerencséd!

S gratula!

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#4005) as_Rock válasza Ijk (#4002) üzenetére


as_Rock
őstag

Sok örömöt a verdához!:R

Nem sokkal drágább a Citrom C4, Kia szíííd, azokkal mi volt a gond?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4006) Ijk válasza as_Rock (#4005) üzenetére


Ijk
nagyúr

Francia kocsit nem szerettem volna, a Kia meg azért drágább.

Eddig egy 1.3-as LADA Szamarát nyúztam, miután visszaültem tesztvezetés után, a pedálokat nyomkodva úgy éreztem magam mint egy konditeremben. Hát igen könnyű a jót megszokni... Egyébként szerettem a vén szamarat is (90-es évjárat), igaz szervizelni kellett párszor, de elég igénytelen, fogyasztása kb mint a swiftnek, és szerintem viszonylag erős (főleg, hogy 2 hónapja a szétrohadt kipufogódob kilyukadt). Meg kissé furcsa volt, hogy 100-nál a swift nem kezdett rázni, mert a ladában azért van rezonancia, a váltó és a különböző kasztnielemek zaja elnyomja a rádiót.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4007) Ijk


Ijk
nagyúr

Még a gyári hangrenszerről akartam kérdezni.
6 hangszórós lesz benne, nemtudom milyen minőségűek, ha valami papírmasé majd kidobálom, ha lesz fölös pénzem veszek bele normálisat. És erről a beépített fejegységről mi a tapasztalat? Lenne egy jó kis Pio-m, csakhát ahhoz kellene egy másik középkonzol. Szóval ha nem nagyon ócska, akkor nem cserélgetném.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4008) divot válasza Ijk (#4007) üzenetére


divot
veterán

El lehet vele lenni, bár nem egy nagy szám.

(#4009) Mecy_Lacee válasza Ijk (#4007) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Hát én az első ajtókban cseréltem ki (eddig) a ''recsegőket''.
Van különbség...

Beépített fejegység:
Ez egy beépített alsó-kózépkategóriás masina. Annyit is tud.

[Szerkesztve]

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#4010) ett válasza divot (#4008) üzenetére


ett
aktív tag

Azért van ettől sokkal szarabb sokkal drágább autókban is. Javaslom hallgassátok meg az ignis recsegőket, utána a swifté hifi lesz. :D

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4011) Ijk válasza Mecy_Lacee (#4009) üzenetére


Ijk
nagyúr

És mekkora fér be? 13-as, vagy 16-os is elfér?
Fejegységet hogy lehet cserélni? Gondolom lehet venni középkonzolt méregdrágán.
Jó hogy még meg sincsen a kocsi és már azt tervezem hogy cserélem ki a hifit. Ha meglesz persze úgysem ez lesz az első dolgom, ráér még...

[Szerkesztve]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4012) divot válasza ett (#4010) üzenetére


divot
veterán

Tudom, a haverom 5gen Honda Civicjében rosszabb a gyári cucc.

(#4013) Mecy_Lacee válasza Ijk (#4011) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

16-os. Pontosan 165-ös, ha jól emlékszem. MAC Audio került bele.
Középkonzolról nincs tapasztalatom. Az indexen árultak anno, nem emlékszem pontosan mennyiért. Lehet hogy már nincs is...

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#4014) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy ideje jómagam is Suzuki-tulaj volnék. Mivel használtan vettem egy '94-es darabot, kell költeni rá. Nagyon nem vagyok képben alkatrész-árakkal kapcsolatban, ezért kérdem, van-e olyan oldal, ahol az árakat meg lehet tekinteni online?
Az esetleges válaszokat köszönöm!

Üdv:
Viktor

Samsung Galaxy A54

(#4015) bobsys válasza Viktor0610 (#4014) üzenetére


bobsys
addikt

én pölö itt szoktam [link] , hozzáteszem nem mindig megy az oldal és nem minden alkatrész van fent

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4016) bod101 válasza Ijk (#4002) üzenetére


bod101
aktív tag

''A skodát túl drágának találtam, mellesleg az új fabia úgy néz ki mint a swift, csak kevesebbet tud drágábban''
Ezzel vitatkoznék, szerintem ugyanaz a felszereltsége az 1.4-nek, csak sokkal nagyobb fábiáról volt szó.
Lehet, hogy a következő kocsimnál elhagyom a márkát :O .
Meggyöző az új Fábia.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#4017) Ijk válasza bod101 (#4016) üzenetére


Ijk
nagyúr

1.4-es Fabia (új) induló ára 3.083.800 Ft és eben igen csak alapfelszereltség van. Ha még kérek bele klímát az már kb 3.300.000, szuzukinál ugyanez (1.3-as motor) 700.000-el olcsóbb. Egyébként klímás Golfot kapok 3,5 milláért, szal akkor már ráfizetnék 200 ezret, azért az mégis egy golf. Egyébként kísértetiesen hasonlít a swiftre az új fabia.


[Szerkesztve]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4018) süti5 válasza bod101 (#4016) üzenetére


süti5
őstag

Nekem skodánál mindig a motorerővel van problémám.....
emlékszem még mikor a fabiakat 1.0-ás 50 lóerős benzinessel is forgalmazták......és tegyük hozzá, a fabia kb 1 tonna, míg a régi 1.0-ás swift is csak 800 kg körül volt, 53 lóerővel.
Szóval a fabia motorválasztéka benzinesben elfogadható áron 60-75 lóerőig terjed, az 1.4-es 16V ami 100 lóerős, az meg már rohadtul drága.....

(#4019) ett válasza Ijk (#4017) üzenetére


ett
aktív tag

Annyira hasonlít, hogy tök ugyanaz az egész. A belsőtérnél a műszerfal, kezelőszervek mások ugye,meg a belsőtér színe is, kívűlről az első+hátsó lökhárító meg lámpa más. És ennyi a sok különbség. A,B,C oszlop, ajtók, csomagtér, kalaptartó, minden ugyanolyan. Ja meg annyi, hogy a swiftnek erősebb a motorja. Az 1.3-as 92 lóerő ha jól rémlik az 1.5-ös meg 102.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4020) as_Rock válasza Ijk (#4017) üzenetére


as_Rock
őstag

Úgy tudom skodáéknál hagyományosan kicsit túlárazzák a kocsikat, hogy jó sokat tudj belőle alkudni :DDD akinek meg nem jut eszébe ilyesmi azon extra hasznot kaszáltak :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4021) bod101 válasza Ijk (#4017) üzenetére


bod101
aktív tag

Nem tudom te hol nézted az induló árát? Én most nézem az árlistát 1.4-es (új) fábia ára 3099000ft. Ebben klima van, fed.computer nem csak pillanatnyi fogyasztással, stb egyedül rádió nincs ami kb. 50000ft. A Skoda is WV tag (remélem jól irtam) és egyes tesztek szerint jobb minőségü is mint az anyacég.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#4022) bod101 válasza ett (#4019) üzenetére


bod101
aktív tag

Ja meg sokkal nagyobb az autó mindenestül (csomagtartó, belső és igaz csak 86 lóerő, de cserébe 5*-os lesz valszínű).
Nálam nincs nagyobb Suzuki fan, de nem csinál legalább akkora kocsit, mint az Ignis (csomagtartóra gondoltam) :O .
Eddig nem tetszett a Skoda, sőt utáltam de az új Fábia igen!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#4023) divot válasza bod101 (#4021) üzenetére


divot
veterán

Csak az a 86LE-s motor nem túl meggyőző.

(#4024) DeadMeat válasza divot (#4023) üzenetére


DeadMeat
veterán

Miert mert csak 86 loero?Az 1.5-os suzukiban mennyi nyomatek is van?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4025) divot válasza DeadMeat (#4024) üzenetére


divot
veterán

Nem tudom fejből: 130-140NM?

A nyomaték egy dolog, azt tudod kompenzálni a magasabb fordulatszámmal. Persze a legjobb lenne valami 250Nm-es cucc, de hát ezek a kisautók nagyjából egyformán gyöngék.

(#4026) DeadMeat válasza divot (#4025) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ugyanannyi mit a 86 lovas fabiae 133nm.Sot az 1.2-es 64 lovas fabia 113nm,mint az 1.3-as swift. Kisautok igen igaz,varosba vannak kitalalva,ahol semmire nem mesz a sok loeroddel.
Nemkell azert leirni a fabiakat,mint ahogy a suzukikat sem.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4027) divot válasza DeadMeat (#4026) üzenetére


divot
veterán

Dehogy írtam le a Fabiákat, nekem az előző széria még tetszett is, a mostani egyelőre furcsa, mert olyan, mint ha a Swiftem meghízott volna. :D

(#4028) DeadMeat válasza divot (#4027) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem is furcsa,foleg mivel az elozo szeriaban csucsulok,igy nekem tul suzukis lett :DDD Nemmintha bajom lenne a swiftekkel,de ha azt akarok akkor S betuvel az orran legyen ne Skoda felirattal :D
De amugy jo,hetvegen elmentem tesztvezetni,kiprobaltam.A belseje egesz turheto,a valtoja ugyan olyan mint az elozo generacioe,talan nekem kicsit lagy lett a futomu... De akkorsevennek,mert ez mar nem vigyorog olyan sunyin,kajanul mint az elozo :O (de a teteje legalabb fabia maradt :D)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4029) divot válasza DeadMeat (#4028) üzenetére


divot
veterán

Én meg elhatároztam, hogy mivel a Suzuki az istennek sem akar családi autót gyártani, legközelebb lépek egy kategóriát fölfelé. Már meg is van a választottam:

[kép]

(#4030) bod101 válasza divot (#4029) üzenetére


bod101
aktív tag

Nekem is ez a bajom a Suzukival :O !
Ezért néztem ki magamnak az új Fábiát meg azért mert kicsit Suzukis is ;) .

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#4031) SzalaiG válasza divot (#4029) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ez igen. :R

Árak - adatok? Miért ez?

(#4032) neduddki válasza SzalaiG (#4031) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jobb gomb tulajdonsagok: http://www.automedia.com/NewCarBuyersGuide/photos/2006/Honda/Civic/
Sedan/2006_Honda_CivicSedan_ext_1.jpg

udv

neduddki

p.s. :- )

mod: pont a vege nemlccik:- (

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4033) divot válasza SzalaiG (#4031) üzenetére


divot
veterán

Mert nagyon tetszik kívül-belül.
Egyébként meg 1,8-as, 140 lóerős motorral hatodikban is gyorsul (próbáltam), és a világ legprecízebb váltójával készül.
Szóval mentem egy kört, és beleszerettem.

(#4034) t1 válasza divot (#4033) üzenetére


t1
addikt

nem túl drága?

(#4035) ett válasza bod101 (#4022) üzenetére


ett
aktív tag

Azért ez egyáltalán nem igaz. A skoda 300 mm-el hosszabb meg a tengelytávja 20 mm-el, és ennyi. A swift szélesebb, magasabb, persze minimálisan. A csomagtarto nagyobb, az igaz, 300 lityi, a swiftben csak 213. Ez elég nagy kulonbség, de a tobbi ugyanaz benne. Ettol fuggetlenul biztos jo a fabia is, nekem csak a kulseje nem tetszik. Leutánozták a swiftet, aztán annyi. A régebbi fabia szerintem normálisabban néz ki. De kinek mi tetszik. :)


[Szerkesztve]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4036) divot válasza t1 (#4034) üzenetére


divot
veterán

De, drága, mondjuk épp annyi, mint a kategóriátársai.

De mivel nem is holnap szeretném megvenni, így a tervben az is benne van, hogy addig szépen maggazdagszom. ;)

(#4037) tildy válasza divot (#4033) üzenetére


tildy
nagyúr

Végre valami normális kinézetű autót veszel:D Jól néz ki nagyon:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4038) fokukac válasza divot (#4029) üzenetére


fokukac
nagyúr

kár, hogy az európai változat nem így néz ki...

a beszúrt képen az amcsi változat van.
az európainak táskás a szeme. de király kocsi. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4039) Integra válasza divot (#4029) üzenetére


Integra
titán

spec az usm civicet nem kapod meg itthon:)
amúgy is szebb a jdm/eum 4d civica futóműve miatt meg beveri amúgy is az ufot:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4040) kymco válasza bod101 (#4030) üzenetére


kymco
veterán

A fábia (régebbi) combi kitolt velem... bár bődületes a csomagtere, de három gyerekülés hátul nem fér el.... :(

www.refujvaros.hu

(#4041) Viktor0610 válasza bobsys (#4015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi az infót!
Az oldal jó. Rájöttem, az autószerelőm épp' egy ezressel hozza többért az alkatrészeket, mint az oldalon található árak. :U (Nem baj, betudom a szakértelme díjának. ;) )

Más. Valaki mondja el nekem, miért lehet az, h. a 3- és az 5-ajtós Suzuki szélvédőinek lefóliázása között miért csak 2 ezer forint a különbség? Ilyen olcsó a fólia? (Ez esetben nem tudtok valakit, aki olcsóért elvállalná? :D )

Samsung Galaxy A54

(#4042) SzalaiG válasza divot (#4033) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én így vagyok a Jazz-el... :)

[Szerkesztve]

(#4043) bod101 válasza ett (#4035) üzenetére


bod101
aktív tag

Nekem pont azért tetszik mert leutánozták a Swiftet :B .
Amit itt leirtál az pont elég, hogy nagyobb legyen.
Miért jó, hogy magasabb :F .
Részemről ennyit a Fábiáról.
Éljen a Suzuki :C !

[Szerkesztve]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#4044) as_Rock válasza ett (#4035) üzenetére


as_Rock
őstag

Új fabiából lesz kombi/sedan változat?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4045) nemcso


nemcso
senior tag

Swift frissülés 2008 -ra : [link]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#4046) fokukac válasza nemcso (#4045) üzenetére


fokukac
nagyúr

megelőztél. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4047) Ijk válasza nemcso (#4045) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyedül az új hátsó lámpa tetszik. 1.2-es motor, hát nemtudom mennyivel kisebb a fogyasztása, ha szignifikánsan csökkent akkor talán pozitív ''visszalépés''.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4048) nemcso válasza Ijk (#4047) üzenetére


nemcso
senior tag

Aztán majd megjelenik az 1.1 vagy 1.0 -ás motorral, hogy igazi bevásárlókocsit csináljanak belőle. Bőven elképzelhető a motorűrtartalom lefaragása.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#4049) tildy válasza nemcso (#4048) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt majd sírnak a tulajok, ha autópályán használva 10 fölött nyakalja a benzint:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4050) fokukac válasza tildy (#4049) üzenetére


fokukac
nagyúr

a fogyasztás itt szvsz nem elsősorban a motorerőtől függ,
hanem ez a ''dugó kisautó'' nem kifejezetten áramvonalas forma.

rakhatnának 2 literes motort is a sswift-be, akkor sem enne kevesebbet 160-as sebességnél.

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.