Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43851) zhali válasza beef (#43846) üzenetére


zhali
csendes tag

Mi nem régen vettünk Balenot, abból sem engedtek. Azt mondták a kereskedők, hogy ilyet még nem láttak, vevő van - autó nincs.

(#43852) Tigerclaw válasza zhali (#43851) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én Augusztusban vettem, de már akkor se vehettek fel új rendelést, és a kicsi készletből miatt semmi alkura nem volt lehetőség, ahogy arra se hogy valami extrát még belealkudjak. Viszont nekem annyira a Baleno jött ki nyerőnek, hogy muszáj volt bele menni.

Amúgy fura hogy az új hibridek nem hogy jobbak, de rosszabbak lettek, abból kiindulva, hogy az új hibrid 1,2-es motorok ugyanúgy 90 lóerősek a katalógus szerint, mint az idei, nem hibrid verziók. Korábban még volt extra 3 lóerő. Az hova lett? Vagy teljesen ugyanaz a hibrid rendszer van, mint volt, csak belekerült abba is egy extra részecskeszűrő és az elvitte az extra lóerőket?

Hol vannak a Toyota kooperációs autók?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43853) -=Vacsek=- válasza a_tesz (#43850) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

lízing szerződésen igen.

(#43854) beef válasza zhali (#43851) üzenetére


beef
őstag

Igen, én is mondtam, hogy körbeértünk, csak most nem kell annyit várni rá, mint a szocializmusban :)
Az ignisből is volt 1db, abból lehetett választani. Persze Vitara és SX4 rogyásig.

(#43855) a_tesz válasza -=Vacsek=- (#43853) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Akkor vagy nem tudták, mire szerződtek, vagy volt valami okosítás a háttérben... Esetleg rossz sorra kattintottak, amikor a szerződést készítették.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#43856) Zsocó válasza ncc1701 (#43834) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Generátor okozhat ilyet hibát még?

(#43857) ncc1701 válasza Zsocó (#43856) üzenetére


ncc1701
veterán

Fene tudja, nézesd meg valakivel. Generátor eleve elfárad 2-300ekm küröl maximum, fel tudják újítani szépen. Ott inkább a csapágyazás áll be, meg hasonlók.

(#43858) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Ilyen gépezet van itt valakinek?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#43859) Mr Pupák válasza Tigerclaw (#43841) üzenetére


Mr Pupák
csendes tag

Navitel MR250-et szereltünk be, előre menetrögzítő, és hátramenetben meg tolatókamera.
Nem a hozzá kapott kerek kamerát használtam, ha nem egy sima kínai szögletest, az pont befér a gyári helyre ( nem kell faragni), de ez egy visszapillantó tükör:-(
Ha mindenképpen a 2DIN-es megoldás szeretnéd, én megpróbálnék olyan méretű back kamerával összehozni a rendszert ami a gyári helyre befér. A csomagtérajtó kárpitot leszedve, egy kis műanyag takarót kell kivenni, és ott a lyuk:-)

(#43860) Tigerclaw válasza Mr Pupák (#43859) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem feltétlenül kell új fejegység, a jelenlegi egyszerűbb megfelel és nem is akarok kiadni pénzt olyan dologra, amivel valószínűleg nem lennék elégedett. Jellemzően a navigációs rész elég kiábrándító a legtöbb gyári és utángyártott megoldásokban. Lagos és elavult térképpel.

Annyi az előnye, hogy nem barkácsmegoldás és talán nagyobb a kijelzője, ami jól jön a navi és a tolatókamera esetén is.

Szóval ha van olyan visszapillantós megoldás, ami menetrögzítő és tolatókamerának is használható, illetve a képminősége és a kijelző mérete is használható minőségű, méretű, akkor az is jó lehet. Az se baj, ha nincs rákötve a sebváltóra.

Azt hogy érted, hogy a gyári helyére? Van a Balenon valahol kihagyva gyári kamerának hely? (GL verzió)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43861) Napfénysüti válasza Tigerclaw (#43860) üzenetére

A hátsó krómszerű díszlécen van egy fekete négyzet. GLX-ben ott a gyári kamera.

Més que un club!

(#43862) Csari93


Csari93
aktív tag

Sziasztok! Lehet hogy ezerszer volt már téma amivel kapcsolatban kérdésem lenne. Egy barátomnak új Vitarája van, és most váltott androidos telefonról iPhone-ra. Eddig minden rendben működött, viszont az iPhonennal nem sikerül a média hangját hallgatni a kocsiban. A BT párosítás OK és a telefonálás működik, a média hangját is a telefon kirakja (telefonon nem szól), de a kocsiban nem sikerül hallgatni, forrásként ha ki akarjuk választani a telefont, azt írja, nem található médiafájl (valami ilyesmit :)). Mit hibázunk?? :)
Köszi, üdv!

www.flickr.com/csari

(#43863) PeterPH válasza Csari93 (#43862) üzenetére


PeterPH
senior tag

Pont a napokban olvastam valahol, hogy legalább 1 zenefájlnak lennie kell a telefonon, és utána normálisan fog működni.

(#43864) -NOKIA- válasza Csari93 (#43862) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

hello, spotify nekem remekül megy.

(#43865) Brogyi válasza Tigerclaw (#43852) üzenetére


Brogyi
senior tag

"Hol vannak a Toyota kooperációs autók?"
Az a második hullám.
Az első még 12V/48V hibrid.

(#43866) Yenka


Yenka
csendes tag

Sziasztok!
2007 gyártású Swiftesek, a szivargyújtó körül nektek van világítás?
Három hónapja vettem és most tűnt fel, hogy gyárilag nincs-e, vagy az égő purcant ki....
Köszi a válaszokat, addig nem kezdek szerelni.....

(#43867) hundai válasza Yenka (#43866) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia! Igaz, nekem maga a szivargyújtó már nincs meg, kamerának a tápegysége van ott, de sosem világított.

-Wake up Neo!

(#43868) pjen válasza Yenka (#43866) üzenetére


pjen
félisten

Nálam nincs.

(#43869) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok, létezik valamilyen ajánlott megoldás, hogy a gyári zenét egy kicsit fejlesszem?
(S cross, 2019, GL+).
Abba kezdek beletorodni, hogy a multimedia menu elég suta, de még nem is szól jól. Nagyon nem tucc-tucc zenét hallgatok, de így is zizeg, torzít. (ajtó oldalzsebben nincs semmi).

Milyen lehetőségeim vannak? Mekkora költségre kell számolnom, ami alatt el sem érdemes indulni?
(Borsod/Szabolcs/Hajdu megyékben).

Előre is köszönöm az infót.

Udv
M

"Those who want respect, give respect"

(#43870) 2ozzmexy válasza Idiofil (#43869) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Sajnos ez ilyen, a Vitara sem egy hangorgazmus, de állítólag van megoldás a szokolradios hangzás javitasara. Többen már kicseréltették a hangszórókat Herz-re, attól jobb lesz, de a bibi a fejegység nem túl minőségi erősítője. Hogy van e normális kivezetése azt nem tudom, de tuti tudnak segíteni a szervizben ha viszel egy jobb erősítőt meg 4 új normális hangszórót... Na ezektől talán jobb lesz valamivel.
Ha keresgéltél már akkor tudod hogy a jó autohifi a normális fejegységnél kezdődik. Pio, Clarion, Herz, Sal még élhető igaz kompromisszumokkal...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43871) ncc1701 válasza Csari93 (#43862) üzenetére


ncc1701
veterán

Tudom, nem megoldás, de a 2019-es swiftemben a gyerek ájfónja jól működik.

(#43872) gyenesmartin válasza Idiofil (#43869) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ajtókat szigeteld le előszőr normálisan. Nem lesz olcsó de megéri. Csak ezek után éri meg a hangszórókat is lecserélni. Ha szigetelés nélkül cserélsz hangszórót azzal még nem érsz el sokat. Hangszóróból gladen alpha, kicx icq 6.2 nézzél, ha nem szeretnél erősítőt venni még. Alapból a fejegységben nincs rca kimenet, így csak a hangszórókimenetére tudsz kötni erősítő. Jobb hangú így viszont nem lesz csak hangosabb, tehát én az erősítőt csak akkor venném meg, ha lecserélném a fejegységet. Vagy olyan erősítőt vennék amiben van rca és hangszóró bemenet is.
Többet az autóhifi fórumbn tudnak mondani.

[ Szerkesztve ]

(#43873) Idiofil válasza gyenesmartin (#43872) üzenetére


Idiofil
aktív tag

@2ozzmexy, gyenesmartin:

Köszönöm a hozzászólásokat, az ajtó szigeteléssel gondoltam én is kezdeni, aztán hangszórócsere, de nem tudom, hogy mit szabad garanciavesztés nélkül és mit nem.
Fejegység cserénél lehet teljesen egyértelmű másnak, de nekem nem; HA veszek egy normális fejegységet, akkor uúgy lehet azon is használni a navit, kihangosítót, stb?
KÖzben válaszolt az ismerős, azt mondta, hogy a környező Suzuki szervizben nem foglalkoznak ilyenekkel (szigetelés, hangszórócsere), annyira le vannak terhelve.

"Those who want respect, give respect"

(#43874) eami válasza Idiofil (#43873) üzenetére


eami
addikt

garanciát ott érintheti az ajtószigetelés, hogy az s-cross ajtók tervezési hibásak. ha végre indítanak egy visszahívást a beázások miatt, akkor az nálad nem fog játszani, mert hozzá nyultál.

(#43875) blakey válasza Idiofil (#43873) üzenetére


blakey
titán

Az S-Cross "beázik", legalábbis többen jelezték, tehát ha úgy megcsinálják, hogy téged nem érint a garanciális javítás akkor csináltasd meg viszont ha igen akkor ne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43876) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

2006-os swift 1.3 GLX eldöcög az e10-es üzemenyaggal vagy ne erőltessük? Esetleg elég ha időnként prémium üzemanyagot tankolva "átmossuk" az üzemanyagrendszert? :)

Üdv:Viktor

(#43877) Motion_Blur válasza Viktoár (#43876) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Semmi baja nem lesz tőlet.

apám hetek óta kínoz ezzel a témával, M16A motor (2019). Végül abba maradtunk hogy 100-as MOL megy bele innentől :DDD

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43878) tboldi válasza Viktoár (#43876) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kezelési útmutató ír valamit?

Amúgy valószínűleg nem lesz semmi baja. Az átmosásnak semmi értelme, mert ha esetleg tenne is kárt a rendszerben, akkor azt az idő alatt csinálja, amíg van benne E10, az E5 nem fogja visszaállítani.

(#43879) Viktoár válasza Motion_Blur (#43877) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen, nálunk az asszony jobban aggódik miatta. Én már mondtam neki hogy le kellene cserélni. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#43880) 2ozzmexy válasza Motion_Blur (#43877) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Van egyáltalán olyan motor amiben kárt tesz és nem az ezredforduló előtti!? (az 19 éves autó, annak már valószínűleg kishazankban kisebb gondja is nagyobb lesz a bioetanolnál)
Nekem a corolla nem szereti, hidegen 3hengerezik vele több hét állás után... Eddig ilyet nem csinált, csak mióta E5öt kap...
Engem is kínoz ezzel a család csak twinport motor kapcsán. Abban maradtunk gyorsan el kell használni belőle és akkor nem lesz baj. ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43881) xmad válasza zhali (#43851) üzenetére


xmad
őstag

egyik sem kapott részecskeszűrőt. ezt a városi legendát elkéne már felejteni.
ez az 1.2 -esre vonatkozik

[ Szerkesztve ]

(#43882) laca891 válasza 2ozzmexy (#43880) üzenetére


laca891
aktív tag

"E5öt kap"
Milyet töltöttél bele???? 100%-os benzin már nincs?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43883) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#43880) üzenetére


ncc1701
veterán

Asszem van olyan avensis, ami nem szereti.

(#43884) dethroner válasza 2ozzmexy (#43880) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem van 23 éves R19-em. Az adatbázis szerint tiltott bele az e10, de nem érdekel, ezzel fog menni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43885) csaba1203 válasza dethroner (#43884) üzenetére


csaba1203
addikt

:D

(#43886) 2ozzmexy válasza xmad (#43881) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én úgy tudom hogy ami teljesíti az EURO6-ot, abban minden van. A Vitaraban van, az Sx4 S-crossban is ami 6os. Ha nem hiszel nekem akkor a Vitara műszerfalát majd lefotozom...

@laca891: hát nincsen... Agip, shell, omv, MOL, egyiken sincsen a jó öreg 95os super benzin... E5 jelet kapott a régi 95os minden pisztolyon.

@ncc1701: a vvti nem szereti, próbálja a gyújtásvezérlő beállítani, de nem igazán megy neki...

@dethroner: én is így voltam vele anno... Mivel nincs más a kútnál ezt kapod felkiáltással belenyomtam 35litert... ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43887) Yenka


Yenka
csendes tag

Swift Swift Használati útmutató

(#43888) tboldi válasza Yenka (#43887) üzenetére


tboldi
nagyúr

Magyarán mehet az E10, csak kérdés, hogy milyen évjáratú, motorkódú Swiftről van szó.

szerk.: A korábbi hsz-aidból kiindulva ez a 2005-2010 közti gombóc Swifté lehet, vagyis M13A és M15A motorokról van szó. Ebből következik, hogy a WagonR, az Ignis, az SX4 és a Jimny is használható E10-zel.

[ Szerkesztve ]

(#43889) Nerd válasza tboldi (#43888) üzenetére


Nerd
aktív tag

93-as 1.0-as oreg suzuki swift konyveben is ugyanez van...

2016-os celerio detto..

[ Szerkesztve ]

(#43890) tboldi válasza Nerd (#43889) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

(#43891) r.levente75 válasza tboldi (#43888) üzenetére


r.levente75
addikt

Különböző fórumokon olvasható, hogy a suzukit nem érinti a benzin mizéria.

(#43892) pjen válasza r.levente75 (#43891) üzenetére


pjen
félisten

A kölönböző fórumokra Te,Én és még sok fórum tag ír.Azt szeretném látni mikor a Suzuki képviselője írja le a véleményét.

(#43893) r.levente75 válasza pjen (#43892) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez igaz!
Mondjuk ezek a japán konstrukciók elég érzékenyek valamire, a chack energiere gondolok.

(#43894) zhali


zhali
csendes tag

Most tankoltam Baleno 2019-be és a tankfedél belső oldalán ott van két matrica: E5 és E10.

(#43895) csaba1203 válasza zhali (#43894) üzenetére


csaba1203
addikt

:C

(#43896) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Ma már én is e10-et tankoltam reggel és lenyomtam egy 500km,reggel olyan 33 lityi ment bele de semmit nem vettem észre a 2016-os Vitarán.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43897) csaba1203 válasza Kicsirics77 (#43896) üzenetére


csaba1203
addikt

Majd pár tízezer km után fogja észre venni az,akinek nem ajánlott az autójába tankolni. :D

(#43898) r.levente75 válasza csaba1203 (#43897) üzenetére


r.levente75
addikt

Igazából ha kereskedelmi forgalomba kerül, akkor miért van ez a nagy kétely?
Világszerte tennének tönkre autókat? Nem gondolnám azért, de ki tudja...

(#43899) Kicsirics77 válasza csaba1203 (#43897) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Majd akkor jöhetnek a perek aztán úgyis a gk tulaj szívja meg :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43900) csaba1203 válasza Kicsirics77 (#43899) üzenetére


csaba1203
addikt

Addigra már elektromos Suzukival csapatjuk. :D :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.