Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Szalma válasza Bikeman (#1000) üzenetére


Szalma
őstag

(Hihihi... Egy légzsák olyan gyorsan nyílik ki, hogy a vele szemben ülő csak azt veszi észre, hogy lereszt...)

Szeretettel:
Szalma

(#1002) Den válasza Bikeman (#1000) üzenetére


Den
veterán

szvsz nincs akkora ütés hogy a szemüveg összetörjön, a légzsáknak többek közt pont az az egyik funkciója hogy a terhelést egyenletesen nagy felületre ossza el. akkora ütéstől amitől a szemüveg összetörik az ember orra is eltörne

www.simson4t.hu

(#1003) Den


Den
veterán

egyébként régebben olvastam a szállítási sérülésekről egy cikkwet, ponosan már nem emlékszem de a végkicsengés az volt, hogy ha a javítás megfelelő, tehát az autó száz százalékban azt nyújtja amit a többi, és ami elvárható, akkor rendben van a dolog. egy autó túl drága ahhoz hogy egy lehorzsot elem miatt eldobják, kisebb sérülést nem is olyan kevés kocsi szenved a szállítás során

végülis kymco autóján is olyan minőségű volt a javítás hogy három év alatt alatt nem vette észre

www.simson4t.hu

(#1004) kymco válasza Den (#1003) üzenetére


kymco
veterán

A gond csak ott van, ha nem hiszik el nekem, hogy szállítási sérült az autó....... Enyhén szólva ki vagyok szolgáltatva a használtautó kereskedőnek. A szállítási sérült, de javított autót lehetne keményen akciózni .... Nem hiszem, hogy ne lenne rá kereslet. Még sérülten is elvinnék......

www.refujvaros.hu

(#1005) luciferc válasza Den (#1003) üzenetére


luciferc
őstag

de akkor is kellene legalább egy igazoló papírt adni, hogy nem ő törte össze a kocsit. szóval ez így nagyon nem korrekt és etikus. ha meg jogszerű, akko nagyon nagy gáz van a vonatkozó jogszabályokkal.

amúgy meg az autó nem nyújtja 100 százalékban amit a többi, ugyanis a többi esetében eladáskor nincs ilyen gond, itt meg van. és bizony éppen azért, mert ''egy autó túl drága'', az eladás lehetősége is a ''szolgáltatások'' közé tartozik.

(#1006) Den válasza luciferc (#1005) üzenetére


Den
veterán

jaja vmi papírt adhatnának

www.simson4t.hu

(#1007) Radeon.Z válasza Den (#977) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Nem veled van bajom,csak azzal ,hogy mindenki úgy állítja be a márkát,mintha nap mint nap halálba indulna vele az ember.Mondtam,részemről befejeztem a vitát,esetleg elszívhatjuk a békepipát....:F

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1008) toeri válasza kymco (#1004) üzenetére


toeri
aktív tag

Ez egy igen érdekes kérdés. Én pl. tudom, hogy hol volt sérült az autóm; -hangsúlyosan volt sérülve. Mert a gyárival megegyező minőségben lett helyreállítva. Amikor használtan megvettem, akkor elvittem és a biztosító megbízottja körbemérte és kijelentette róla, hogy nem volt sérült. Ami igaz is meg nem is. Mert a festékvastagság-mérő tényleg azt mutatta ki, hogy nem volt. Ez úgy lehetséges, hogy az adott -sérült- elemet gyári, fényezetlen, újra cserélték, majd a gyári rétegvastagságokat betartva lefényezték. EZ AZ, amit a kereskedő az említett esetben elspórolt és elfelejtett közölni veled, a vásárlóval.

Tehát amit Den mond az csak félig-meddig van úgy. Ha a javítás a gyárival megegyező minőséget eredményez, akkor a vásárlónak valóban nincs miért reklamálnia. De ennek nem az a választóvize, hogy egy hozzá nem értő vásárló mennyi idő alatt veszi észre, hogy becsapták?! Az ilyen utólag kiderülő turpisságot nem érinti a garancia, hiszen a vásárlás időpontjában fennálló hiányosságról van szó, ami más jogi kategória. (Értsd: ha már az eladás pillanatában be van építve a hiba és nem a használat során keletkezik.) Sajnos a bizonyítása már sokkal nehezebb. :(((

Üdv, toeri

(#1009) DaSilva válasza Integra (#994) üzenetére


DaSilva
senior tag

a légzsák nem éri el az arcodat normál vezetői pozícióban. én inkább azon filóznék, hogy a csuklómat hogy nem fogja eltörni.

huss, fohászom száll feléd

(#1010) luciferc válasza Den (#1002) üzenetére


luciferc
őstag

sajnos van akkora ütés, hogy a szemüveg összetörik. ha peched van. de lehet, volt már rá példa. a műanyag lencsék is szilánkosan törnek, ha törnek. Az üveg a legveszélyesebb, nagyon peches esetben akár a koponyacsonton is átmegy.

Van megoldás, ami nagyon jelentősen lecsökkenti ezt a veszélyt, mégpedig a polikarbonát lencse. vagy 10-szer ellenállóbb az ütésből következő törés ellen (ugrálhatsz ratja és nem törik el). Állítólag az USA-ban csak akkor fizet a biztosító közúti balesetnél szemüveg okozta sérülésért, ha ilyen polikarbonát üveg volt benne.

(#1011) wireless


wireless
csendes tag

mi a fenének a légzsák! Nem kell úgy vezetni, mint az álat és soha nem lesz rá szükséged! ennyi!

RGB voltam, itt a weblapom: rgb.tvn.hu

(#1012) luciferc válasza wireless (#1011) üzenetére


luciferc
őstag

jól van fiam, leülhetsz, ma is hülye vagy. És ha te tök normálisan mész csak egy a te szellemi szinteden lévő valaki éppen veled szemben próbál előzni???

komolyan RGB, nagyon kinéz neked az a sorompó

(#1013) Bikeman válasza Den (#1003) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Van, hogy meg sem csinálják...

Ismerős kiscsajszit (20 év) apuanyu megdobta egy új Poloval. Megjön vele, örömködés minden. Utána körbejárom, és a jobb oldalán a hátsóajtó alatt a küszöbön látok egy 20 cm-es húzást. Odahívom a csajt, mondom, mi ez.. Aszongya: biztos merevítés(!) Érdekes, ilyet még nem láttam, mondom neki, akkor talán fáradjunk át a másik oldalára, mert akkor ott is kell lennie, jó. Persze nem volt.
A csaj csak beült a márkakerbe a gépbe, és kb. 15 perc alatt hazajött vele, ergo biztos, hogy nem ő okozta. A márkaker persze azt mondta, hogy ők tökéletesen adták át, ismerősömék nem tudják bizonyítani, persze a kiscsaj ellenőrzésre nem gondolt, mielött elhozta, mivel úúúújj....

(#1014) Bikeman válasza wireless (#1011) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Akkor vezess traktort, nincs benne légzsák, nem lehet vele állat módjára menni, tökéletes számodra....
Csak ne gyere ki vele a földekről...

(#1015) ESP


ESP
senior tag

Ezek a biztonsági ketyerék mind.mind a versenysportból jöttek, tehát nem butaságok...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1016) ESP


ESP
senior tag

Olyan ez, mint bringásoknak a sisak...
Ha csak egy életet ment meg már akkor is megérte...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1017) bali79


bali79
tag

Ma reggel láttam, ahogy egy tréler viszi az új Swifteket. Hát, határozottan elfogadnám, mert marha jól néznek ki!
Kb. Mini, csak 2 M-ért.

Mindenre van félmegoldás!

(#1018) ESP válasza bali79 (#1017) üzenetére


ESP
senior tag

Azért ''kicsit'' fölötte lesz az a két miskának...
Persze jól néz ki, meg minden, csak reméljük nem az Ignis padlólemezére készül(t)...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1019) DaSilva válasza bali79 (#1017) üzenetére


DaSilva
senior tag

nekem is a Mini jutott róla eszembe

huss, fohászom száll feléd

(#1020) toeri válasza ESP (#1018) üzenetére


toeri
aktív tag

Ez már csak azért is tuti, mert nincs olyan, hogy Ignis padlólemez.
(Az Ignácok egy hegesztéssel megtoldott WR+ padlólemezre készülnek. A TotalCar-oldalon on-line elérhető Teszt-ben annó le is fényképezték a hegesztési varratot, aki nem hiszi ott megtekintheti.)
Ui. Vagy ha olyan van valkinek, elég ha felhajtja a padlóborítást a raktérben... :DD

Üdv, toeri

(#1024) ESP válasza toeri (#1020) üzenetére


ESP
senior tag

Akkor legyen WR+...akkor sem jobb...
Az az autó alulról egy merő életveszély és katasztrófa!!!
A stabilizátor kb. egy fogpiszkáló merevségével ''végzi a dolgát''...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1025) divot


divot
veterán

Valaki látott már élőben új Swiftet? Esetleg próbavezetés?

(#1026) kymco


kymco
veterán

Holnap veszem át az autóm....... :DD

www.refujvaros.hu

(#1027) a_tesz válasza divot (#1025) üzenetére


a_tesz
Korrektor

mihelyst a nyíregyházi szalonokba is eljut, abban a percben ott fogok sorakozni (akár egyedüliként is, bár ez elég valószínűtlen), nagy Swiftesként eléggé kíváncsi vagyok rá, mit is tud a kicsike :))

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1028) divot válasza a_tesz (#1027) üzenetére


divot
veterán

Egy hónapon belül döntenünk kell, hogy milyen autót vegyünk, és az új Swift feketében nagyon tetszik. Csak jó lenne valami konkrét tapasztalat? Tesztet olvastatok már valahol?

(#1029) steve@prhw válasza divot (#1028) üzenetére


steve@prhw
őstag

Csak jó lenne valami konkrét tapasztalat

Az lesz nehéz... Szvsz még a tesztekkel se érsz messze... Néhány hónapos nyúzás után lehetne ''korrekt'' véleményt kialakítani... Addig millió szériahiba, tervezési gond előjöhet... Viszont ha nincs vele gond, jól jársz... Az új termékek már csak így vannak...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#1030) a_tesz válasza divot (#1028) üzenetére


a_tesz
Korrektor

A teszttel még pár napot legalább várni kell szerintem, 4-én kezdték el gyártani hivatalosan, azok mennek a kereskedőkhöz, meg a sajtóhoz, szóval még idő kérdése. De szerintem érdemes gondolkodni egy új Swiftben, ha már C2-sen is törted a fejed (meg ha csak egy jó kis autó kell) :)

szerk: látom megelőztek, de milyen helyesen :)

[Szerkesztve]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1031) divot válasza a_tesz (#1030) üzenetére


divot
veterán

Vagy C2 lesz, vagy új Swift.

(#1032) ReJim


ReJim
őstag

hehe:)
nekem is van suzuki-m!!
barna és hat húros!
habár nem tudom, hogy a suzuki guitars, és az autó gyártó cég mennyire fögg össze... :DDD
sry az offért!

</end.?>

(#1033) #30814464


#30814464
törölt tag

BMW M5 azt csá mit szorakoztok?:)

(#1034) a_tesz válasza #30814464 (#1033) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nagyon kedves, köszönjük, hogy benéztél :C

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1035) divot válasza #30814464 (#1033) üzenetére


divot
veterán

Ez tényleg egy nagyon értelmes, és nagyon fontos hozzászólás volt. DDD

Szóval ha valaki megy egy pár kört, vagy netalán vesz egy új Swiftet, akkor ne szégyelje megosztani velünk a tapasztalatait.

(#1036) plömplöm


plömplöm
őstag

voltmár?

Megy a szőke nő a Suzuki kereskedésbe. Megnéz egy kis autót, látja, hogy az elején egy S betű van. Megnéz egy még nagyobbat, még nagyobbat, azon is látja az S betűt. Végül megnézi a legnagyobbat, azon is rajta van az elején. Odamegy a Suzuki kereskedő és megkérdezi tőle:
- Segíthetek valamit, hölgyem?
A szőke nő ezt válaszolja:
- Igen, ez itt mind jó és szép, de nincs valamelyik M-es méretben?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1037) Goose-T válasza divot (#1028) üzenetére


Goose-T
veterán

A helyedben én biztos nem vennék meg egy ilyen új tervezésű autót. Az ilyen modelleknél érdemes várni 1-2 évet, amíg kiforr a gyártástechnológiája, megszűnnek a szériahibák, gyerekbetegségek. Vagy kockáztatsz és vakon bízol benne, hogy a pénzedért jó autót kapsz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1038) Integra válasza Goose-T (#1037) üzenetére


Integra
titán

ha egy francia autót vennék, akkor biztos így tennék:)
japán esetében, igaz itt sem kizárható, de azért ennek jóval kisebb az esélye

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1039) fokukac válasza ReJim (#1032) üzenetére


fokukac
nagyúr

van ilyen, hogy Suzuki Guitars? :C
szerintem tuti Gibson v. LEs PAul padlólemezre épült... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1040) steve@prhw válasza kymco (#1026) üzenetére


steve@prhw
őstag

Mi a helyzet a Skodával? Átvetted?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#1041) steve@prhw válasza Integra (#1038) üzenetére


steve@prhw
őstag

Bővebben: link

Valamiért nem azt látom, hogy a japán autókat tökéletesre gyártják... Hibák mindenhol lehetnek, szvsz felesleges flame ez a franciaautó-gyalázás... :(

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#1042) Integra válasza steve@prhw (#1041) üzenetére


Integra
titán

ja persze, a statisztikák is egy felesleges flame, LOL :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1043) csibor válasza divot (#1028) üzenetére


csibor
őstag

winklernek a totalcaron tetszet nem szólta le.:D

(#1044) steve@prhw válasza Integra (#1042) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szvsz csak annyit jelentenek ezek a visszahívások, hogy mindenhol becsúszhat egy tervezési baki. Több 10e alkatrészt összeépítve nem mindig az a végeredmény, amit papírra vetettek, pláne, ha a cuccok jó része egykori kínai tsz-istállókban készül, éhbérért dolgozó szerencsétlenek keze alatt...

Szóval én annyit láttam benne, hogy minden gyártó hív vissza autókat, a Fordtól a Volvóig, a Citroentől a BMW-ig. (A Hondát direkt nem írtam ;)). Szvsz új konstrukció megvásárlásában mindig van kockázat, ebből a szempontból majdnem mindegy, milyen gyártmány...

Tényleg nem akarok ebből flame-t, át is teszem offba...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#1045) ReJim válasza fokukac (#1039) üzenetére


ReJim
őstag

van ám!:DD
SUZUKI MUSICAL INST. MFG CO. LTD.
Hamamatsu, Japan :))
model no: SG-3B
kár hogy nem elektromos... ez még csak klasszikus, dob gitár... :(

1 UP a suzukisoknak!!! ;]

</end.?>

(#1046) kymco


kymco
veterán

Megkaptuk a skoda fabiánkat...... Ég és föld a suzukihoz képest. Most nem tudok többet írni, mert 3 órát aludtam az éjjae és a gyermekem most is beteg még......

www.refujvaros.hu

(#1047) steve@prhw válasza kymco (#1046) üzenetére


steve@prhw
őstag

Gyógyulást neki!

Nektek meg problémamentes autózást!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#1048) Szalma válasza kymco (#1046) üzenetére


Szalma
őstag

(Gratulálok! Leljétek benne sok örömetek! :C
Csak óvatosan! Csúsznak az utak, a legmeglepőbb helyeken és nagyon sok autósnak még nem esett le, hogy ITT A TÉL!!! (Remélem hamar el is tűnik. Így semmi értelme...))

Szeretettel:
Szalma

(#1049) fokukac válasza kymco (#1046) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát persze, hogy ég és föld, hisz' 1-2 kategóriával feljebb van... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1050) kymco


kymco
veterán

A gyerek most köztünk alszik.... Olyan rossz látni a szenvedését..... Már több, mint egy hete tart, alig eszik, iszik.... Ma is mennek orvoshoz...

A kocsi nagyon tetszik. Nem hittem, hogy leshet ekkora különbség autó és autó között. Nagyon szerettem a suzuki swiftet, de a fabia....... Egy pillanat alatt beleszerettem. Leperkáltam a gumisnál 66 ezer forintot, és vadiúj téligumikkal szereltem fel. Időnként kételkedem épelméjüségemben ezért a plussz kiadásért, máskor pedig hálát adok Istennek a bölcsességemért. Igaz, hogy a tél már csak hetekig tart, de ahogy nézem az előrejelzést, nem akármilyen hetek lesznek....
De megyek vissza aludni egy kicsit még.

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.