Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) AMD Power válasza Kornel (#32988) üzenetére


AMD Power
titán

Rohadna meg az egesz. Parkolot vagy melygarazst persze nem csinalnak melle...

Tboldi: Nekem a kocsirol fenyes nappal leloptak a disztarcsakatvegy nagy es forgalmas piac parkolojaban.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33002) pjen válasza AMD Power (#33001) üzenetére


pjen
félisten

Örülj,hogy nem a kocsit lopták le a dísztárcsákról.

(#33003) Kornel


Kornel
veterán

Régi Swift vs BMW: [link]

(#33004) dnelb válasza Kornel (#33003) üzenetére


dnelb
veterán

pff durva, pedig ez már az erősített oldalmerevítéses változat volt. :(

(#33005) Kornel válasza dnelb (#33004) üzenetére


Kornel
veterán

Egy ajtoba rakott vasrud nem megerősítetés, maximum a gyártó szerint. :(

(#33006) Napfénysüti válasza tboldi (#33000) üzenetére

Na a kocsin kívül amit még féltek az a bringám. :K Bent is tartom a kisszobában, még tárolóba se tenném be soha. Mondjuk többe került mint amennyiért az előző autóm eladtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#33007) AMD Power válasza pjen (#33002) üzenetére


AMD Power
titán

Végül is igen. Bár az Astramat nem könnyű elvinni. Nagyon jó kis indításgátlót rakott bele az első tulaja. :K

Kornel Jézus.... sajnos igen ez a papír Swift. Nem véletlenül kapta sajnos ezt a gúny nevet. Az Astra előtt én is mentem jó pár ilyennel. Főleg mikor nézegettem őket. Nem bántam meg ,hogy helyette az Astrat vettem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33008) pjen válasza Kornel (#33003) üzenetére


pjen
félisten

Azért nagyon nem egy kategória a két autó.Melóztam gépsoron a Belden-nél éjjel a Hengermalom úton.Van ott egy parkokó,pont látni az ablakból.Éjjel jött trélel levették a nagy mercit+kispolákot.Mercire feltték az új sárvédőt aztán bele tólták a polákot,hát a merci is horpadt szépen.

(#33009) Padre81 válasza Kornel (#32986) üzenetére


Padre81
csendes tag

miből áll össze a 100-200k az első szervízre? Egy olajcsere olyan 20-25 körül van. Gondolom kell levegőszűrőt, pollenszűrőt is cserélni. Gyertyáknak akár több olajcsere ciklust is el kell menni, hűtőfolyadék gyárilag be van állítva, max utántölteni, ha kell. Szerintem durva lenne, ha az ember vesz egy új autót, és az első szervíznél leveszik ennyi pénzzel.

(#33010) PeterPH válasza Padre81 (#33009) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem új, hanem (99%-ban ismeretlen előéletű) használt autóról volt szó.

(#33011) dnelb válasza Padre81 (#33009) üzenetére


dnelb
veterán

ami kötelező : fékfolyadék, váltóolaj, motorolaj, olajszuro, levegoszuro, pollenszuro, gyertya, hutofolyadék. ezeket akkor is le kell cserélni ha belevan írva a szervizkönyvbe hogy cserélve volt akár 1 hónapja is.. az a biztos
ami állapotfuggo : fékek, lengéscsillapito stb

[ Szerkesztve ]

(#33012) Tomics válasza Padre81 (#33009) üzenetére


Tomics
addikt

Nekem az újjonan vásárolt swift most lesz 4 éves és 80 ezer km van benne. Eddig motorolajon, szűrőkön, 1x váltóolajon kívül nem volt más cserélve a szervízben. Max 35öt kértek el egy alkalomért.
Majd most kell hosszbordás szíjat cserélni és kéziféket állítani műszaki vizsga előtt és kérni fogom a fékolaj cseréjét is (eddig mindig rámértek és jó volt) + váltóolaj. Ez kb 15-20 ezer Ft plusz lesz. 100ezernél gyertya, esetleg hűtővíz. Ez is 15-20 ezer plusz.

PH! addikt since 2004

(#33013) dnelb válasza Tomics (#33012) üzenetére


dnelb
veterán

gyertyát nekem 4 évente kell, nálad nem?

(#33014) Danex válasza Padre81 (#33009) üzenetére


Danex
addikt

Használtautóról beszéltünk ami általában 100k KM futás felett van.

Szóval..
vezérléscsere
minden folyadék
minden szűrő
benzinesnél gyertyák is.

Ugye bármi lehet a papíron, kilométert is visszatekerhették és akkor lehet nincs még 50ezred a vezérlés cseréjéig, hanem már 10-el túllépted mondjuk a gyári előírást. Egy összegabalyodott motor elég gyakran gazdasági totálkár.

Fékolajat még szervizben se cserélnek mondván jól van az, aztán megdöglik a 200ezres ABS kocka, váltóolaj ugyan ez, automatánál meg kimondottan, oh örökélettartam olaj van benne, aztán 200ezer km-nél meg már rángatva vált.

(#33015) AMD Power válasza dnelb (#33011) üzenetére


AMD Power
titán

En ehhez a fekolajat is hozzatennem. De jo a lista.:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33016) dnelb válasza AMD Power (#33015) üzenetére


dnelb
veterán

azzal kezdtem.. :D

(#33017) Tomics válasza dnelb (#33013) üzenetére


Tomics
addikt

Nálam 105ekm vagy 7 évente könyv szerint.

PH! addikt since 2004

(#33018) pjen válasza Danex (#33014) üzenetére


pjen
félisten

Váltó megdöglik,nem függ az olaj cserétől,inkább a szerencsétől.Az ABS kocka is kezd típus hibává válni.Vissa olvasol rendszeresen szervizelt kocsiban is megdöglött.Fék olajat cserélni kell!,de nincs ra garancia,hogy az ABS nem döglik meg.Egyébként azt a 200K-t 40000 ből is meg lehet úszni garival.

(#33019) Padre81 válasza PeterPH (#33010) üzenetére


Padre81
csendes tag

Ja, így már értem :DD

(#33020) AMD Power válasza dnelb (#33016) üzenetére


AMD Power
titán

:B :R

Viccet félretéve sokan azt hiszik ,hogy azt soha nem kell cserélni. Sőt sokan a váltóolajjal is így vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33021) tboldi válasza AMD Power (#33020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sőt sokan a váltóolajjal is így vannak.
Fordék pl. gyárilag nem szoktak leeresztő csavart tenni a váltóikra. :DDD
Mondjuk ezt csak úgy hallottam, nem tudom, hogy igaz-e, de nem lepne meg. :))

[ Szerkesztve ]

(#33022) pjen válasza tboldi (#33021) üzenetére


pjen
félisten

Szomszédom Opeljén és a Lányomék fiatján sincs. Menj el egy s6ervízbe, például ahol az enyémet is csinálták és érdeklődj. Esetleg olvass Tc-t.

(#33023) dnelb


dnelb
veterán

valaki nyomogatott kizashit? milyen az anyagminőség?

(#33024) Kornel


Kornel
veterán

Srácok, tök jók vagytok, mindent leírtatok helyettem :R
Így tovább, lassan ki is szállhatok az észosztásaimmal :C

(#33025) SirKero


SirKero
őstag

Nos eddig tartott nekem is az AA. Lehet,hogy én vagyok a béna de ennél gyengébb ( hogy finom legyek ) és fapadosabb navigációt még nem láttam mint a Waze :O Számomra az IGO kategóriákkal jobb ez nem is kérdés ezek után :K A telefonomat a gyári program is kielégítően kezeli bluetooth-on keresztül a google play zenelejátszóra nem is érdemes szót vesztegetni. Úgy hogy marad a Wayteq GPS legalábbis addig míg nem lesz egy olyan program ami az én telefonomat is képes kitükrözni a Vitara kijelzőjére :K

Más téma: kezd olyan jó lenni a fogyasztásom hogy lassan már termelni fogja az üzemanyagot :DDD

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#33026) tboldi válasza Kornel (#33024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Inkább folytatnád a FB csoportban, mi? :D

(#33027) Kornel: Muszáj lesz már elkezdenem olvasgatni mielőtt még kiraknak. :DD

[ Szerkesztve ]

(#33027) Kornel válasza tboldi (#33026) üzenetére


Kornel
veterán

Hülyékkel nem vitatkozok. :U
(FB csoport)

(#33028) Danex válasza SirKero (#33025) üzenetére


Danex
addikt

Most én is eco-n vezetek, 4,7-4,8között váltakozik a fogyasztás :U

(#33029) Kornel válasza Danex (#33028) üzenetére


Kornel
veterán

Nálam 1.4 esetében az ECO az 5,5-6 liter...

(#33030) M_AND_Ms válasza SirKero (#33025) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

AA, navi, zene kapcsán pont ugyanerre jutottam.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33031) Kornel


Kornel
veterán

Nekem a világ legjobb dolga az AA-n a Waze.
Nem cserélném el semmire.

(#33032) dnelb válasza M_AND_Ms (#33030) üzenetére


dnelb
veterán

Durva hogy mennyire várta mindenki, aztán ez a vélemény .

(#33033) Kornel válasza dnelb (#33032) üzenetére


Kornel
veterán

Nekik nem kell a waze.

(#33034) Danex válasza dnelb (#33032) üzenetére


Danex
addikt

Munkahely - Otthon között használom és tökéletesen jelzi a rendőröket, baleseteket stb, szóval számomra pont tökéletes, szerintem a normál navigálásra is jó lesz.

(#33035) Kornel válasza Danex (#33034) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem ez a fő funkciója.
Nem mindegy, hogy ha ki kell csengetni 30k-t, egy két gázfröccsért...

(#33036) Danex válasza Kornel (#33035) üzenetére


Danex
addikt

Persze, meg nem a telefonomnak kell nyáron izzadnia a szélvédőn... múltkor már nem töltött mert az akksi 55fokos volt pedig fehér a hátlapja is...

(#33037) Kornel válasza Danex (#33036) üzenetére


Kornel
veterán

Az aztán használ neki...
Azt néztem, hogy nekem még tölt is rá AA csatlakozás közben, úgyhogy az is egy plusz.

(#33038) M_AND_Ms válasza Danex (#33034) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egy holt idegen nagyvárosban a navigáláshoz az Igo sokkal több segítséget nyújt. Áttekinthőbb és információgazdabb. A konfigurálhatóságról és az összetett útvonalak tervezéséről nem is beszélve.
Persze, a Waze online friss információi egyedülállóak, de az nem minden.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33039) Danex válasza M_AND_Ms (#33038) üzenetére


Danex
addikt

Abban az esetben valszeg Google Maps-et használnék mert abban a legtöbb esetben van sávasszisztens, illetve egy vésztartalék Sygic -et.

De a semminél sokkal jobb max nem tökéletes ez, idővel jobb lesz és örülök, hogy legalább ez van.

(#33040) M_AND_Ms válasza Danex (#33039) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Prompt navi igény kielégítésére jó, hogy van a működő AA alatt a Waze, vagy Gmaps, de tervezett nagy utazáshoz (pl egy családi nyaralás, körutazás) továbbra is felcuppantom a szélvédőre az Igo-t.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33041) Kornel válasza M_AND_Ms (#33040) üzenetére


Kornel
veterán

Én még sose tévedtem el Waze-el, se idegen városban, se idegen országban, lehet bennem van a hiba :K

(#33042) Napfénysüti

Olvasgatva itt a véleményeket elég vegyes az összkép erről az AA autó dologról. :F
Nekem mondjuk nincs a kocsiban, nem érzem akkora hiánynak. De biztos csiszolnak még rajta.
Itthon amúgy a Waze-t szoktam használni (mondjuk nekem elég ritkán kell navigáció), tavaly külföldön meg talán Google Maps volt a program amivel az Alpokban is navigáltunk.
IGO-t még jó régen használtam. :)

Més que un club!

(#33043) M_AND_Ms válasza Kornel (#33041) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Lehet ;-).
Hála az égnek több eszköz is lehetőség a navira, így válogathtunk. Már a szokásaink is mások e téren. Pl valakinek fontos a hangutasítás, a képre alig néz rá, míg más kikapcsolja a hangot, csak a képet nézi.

Az tény, hogy általában az AA is belement ebbe a vélt biztonságba és a totál lebutított appokat enged csak. És ez, szerintem hiba a részükről (is)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33044) Kornel válasza Napfénysüti (#33042) üzenetére


Kornel
veterán

Ha nincs benne multimédiás fejegység gyárilag, akkor valami kínait érdemes venni bele, amin gyárilag Android fut, így maximum egy netet kell vele megosztani WIFI-n, és utána van egy teljes értékű androidos tableted beépítve, mára már potom pénzért.
$200 körül már használhatóak vannak, múltkor $160 volt akcióban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33045) Napfénysüti válasza Kornel (#33044) üzenetére

Igen láttam, volt aki vett már ilyet. Nekem nincs rá szükségem arra a pár alkalomra amikor navigálni kell elég a telefon.

Més que un club!

(#33046) SirKero válasza Kornel (#33044) üzenetére


SirKero
őstag

Pont ugyan erre gondolok én is. Miért nem lehetett egy sima android alapú cuccot rakni bele :U Mint például ahogy itt is meg van oldva [link]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#33047) AMD Power


AMD Power
titán

En kb egy hete hasznalom a Waze-t. Elotte Sygic es Here Maps ment. Tobbet nem fognak. Eszemletlen jo ez a kozossegi navigacio.

Tegnap rakerdeztem a Suzukinal erre az ingyenes atvizsgalasra. Kortol fuggetlenul barmilyen Suzukit be lehet vinni hozzajuk...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33048) M_AND_Ms válasza Kornel (#33044) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezen én is gondolkodtam (gondolkozom), de aztán mindig arra jutok, hogy az évi 2-3 nagy utazáshoz nem kell.

Anno (1990-es évek), amikor napi szinten jártam a országot, még híre hamva se volt a naviknak. Ott volt az autóatlasz az ülés mellett, ha kellett megálltam, belenéztem, aztán mentem tovább. Jól jött volna akkor is egy navi - és már akkor fantáziáltam egy waze féle rendszerről: délután ötkor északpestről, merre induljak, hogy gyorsabban kiérjek a 6-os útra (akkor is az útvonalakt tudtam, csak az épp aktuális dugó helyét nem)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33049) dnelb válasza SirKero (#33046) üzenetére


dnelb
veterán

a műszerfali design miatt

(#33050) SirKero válasza dnelb (#33049) üzenetére


SirKero
őstag

Nem konkrétan erre a fejegységre gondoltam ami a cikkben van :N Maradna a mi most van csak android alapú lenne,hogy kompatibilisebb legyen minden telefonnal :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.