Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62001) Qtya123 válasza simonjoe (#61999) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, ezek olyan dolgok, hogy a fene tudja, hogy működik-e, lehet hogy egyáltalán nem.

De ha csak 0.0001%-al is csökkenti a veszélyt, már megérte, mert szinte 0 Ft-os beruházás.
Mármint nem az adott példány, hanem az olcsóbb változatok. Na az viszont még jobb kérdés, hogy ugyanazt tudja-e a belinkelt 18e Ft-os síp (és csak Győrfi Pali reklámarcát kell megfizetni) és a bárhol kapható filléres változat, vagy van különbség. Na ezt senki nem fogja tudni megmondani, maximum valami őzekkel suttógót lehetne megkérni, hogy kérdezze meg Bambit, hogy a 18e Ft-os, vagy az 1000 Ft-os idegesíti jobban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62002) dethroner válasza Gyöször (#62000) üzenetére


dethroner
veterán

Lehet a működése miatt futottak be eléd, amúgy meglapultak volna. Én nem hiszek ezekben, ha lehetne bizonyítani, már rég volna egy csomó tesztvideó, de semmi ilyen nincs. Kacsa az egész :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62003) Qtya123 válasza dethroner (#62002) üzenetére


Qtya123
őstag

Mondjuk ebben is van valami. Ha működik is az, hogy megriad tőle, egyáltalán nem biztos, hogy az úttal ellenkező irányba kezd el futni. Fene se tudja, lehet olyan ez, hogy van mikor segít, van mikor árt.

A konkrét Syren7 termékről itt egy videó: [link]

Engem nem győzött meg, főleg a kommentek is ezt támasztják alá.

(#62004) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Én sem nagyon hiszek ezekben a csoda kütyükben.
Ha használ akkor oké -és valószínűleg a 20000 ft-os többet ér mint a bazári bóvli- de nekem az a véleményem, hogy ha át akar ugrani az az őz az úton, akkor át is fog ugrani. Olyan ez mint a nyestriasztók. Van ezer tutibiztos módszer, de a nyestek általában nem vesznek ezekről tudomást.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#62005) Qtya123 válasza mefistofeles (#62004) üzenetére


Qtya123
őstag

A totalcaron a kütyüdoki is hasonló véleményen van: [link]

(#62006) TommyY2 válasza Qtya123 (#62003) üzenetére


TommyY2
tag

Nekem nagyon régen volt az első autómon hasonló vadriasztó síp. Szerintem nem ért semmit, de akkor még nagyon más világ volt a kütyük terén.

A Syren 7 valóban jónak tűnik, szívesen fel is tenném, de ahogy a kommenteknél is írta valaki, azt rendszeresen (akár út közben is) tisztítani kell, ha el akarjuk érni a megfelelő eredményt.

Nekem van egy tuti megoldásom:

Vettem az S-Cross-ra tető csomagtartót (nem pont vadriasztásnak), ami a menetszéltől pont annyira sípol, hogy a vadak meghallják, ha akarják és még tisztítani sem kell. :)

TommyY

(#62007) Qtya123 válasza TommyY2 (#62006) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem ez a legkorrektebb cikk a témában: [link]
A hang terjedésére is kitér benne.

[ Szerkesztve ]

(#62008) szabonagyur


szabonagyur
félisten

A végén csak veszek valami navi kártyás a GL+ SCROSS-ba... tegnap a CP alatt a telefon annyira túlmelegedett, hogy nem volt képes kb. tervezni rendesen... hiába jó az online Waze ha ilyenkor otthagy :(

Ja ennél nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62009) hemaka válasza szabonagyur (#62008) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én ezért használom szellőzőbe rakható tartóban a telót, a légkondi megfújja, teljesen jó, konkrétan hideg a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#62010) szabonagyur válasza hemaka (#62009) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak direkt nem akarom odarakni, mivel a telefon nehéz és kitöri a végén.. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62011) TommyY2 válasza Qtya123 (#62007) üzenetére


TommyY2
tag

Ugyan ilyen vadriasztóm volt nekem is az első autómon, mint ami ebben a cikkben van (már akkor is gondoltam, hogy nem ér semmit).

Akkor marad a tetőcsomagtartós vadriasztó megoldás (ha használ, ha nem, legalább hallom, hogy van hangja). :C

TommyY

(#62012) Franky74 válasza szabonagyur (#62010) üzenetére


Franky74
tag

Rakd fel a visszapillantó tükörre a telót... és oda irányítod a levegőt.
pL.:

(#62013) szabonagyur válasza Franky74 (#62012) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kizárt :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62014) Gyöször válasza dethroner (#62002) üzenetére


Gyöször
senior tag

Pont ezt mondom én is, lehet ha nincs fent vadriasztó síp kefélnek nyugodtan én meg elmegyek mellettük. Tehát a síp működik/működhet/ zavarja az állatokat. És arra készteti őket, hogy fussanak. Valamerre. Akármerre.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62015) Gyöször válasza Franky74 (#62012) üzenetére


Gyöször
senior tag

Igazából fel lehete lőni a telót a 'zűrbe is mindjárt a műhold mellé, biztos lenne gps jel :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62016) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

Jó kis SX4:B
link

(#62017) simonjoe válasza Qtya123 (#62007) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ez a cikk nyolc évvel ezelőtt született.
Itt az új vélemény:
[link]

Joe

(#62018) Qtya123 válasza simonjoe (#62017) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó lenne egy olyan tanulmányt látni, amely kitér több vadriasztóra is.
Mert itt (mily meglepő) arról szól a fáma, hogy kijelentik, hogy a kb létező legdrágább (Siren7MAX) az hatásos lehet.

Nyilván a termék weboldalán nem fognak emlegetni másik vadriasztót, de a Doktor Úr független, több másik tesztet tartalmazó tanulmányára kíváncsi lennék.

Mert így, hogy a cég weboldalán jelenik meg, kissé olyan kaliber, mint az, hogy Győrfi Pali (most kivételesen nem rózsaszín kisgatyában) mosolyogva reklámozza a terméket.
Van egy olyan érzésem, hogy az ár jelentős része a marketing költségeket tartalmazza.

Nem állítom, hogy haszontalan, csak túlságosan egyoldalú ez a "teszt".
Nekem kicsit fura, hogy az általam linkelt cikkben a Doktor Úr még ezt nyilatkozza:
Megkerestük Dr. Farkas Jánost, az ELTE Állatrendszertani és Ökológiai Tanszékének adjunktusát, hogy mi is az igazság. Működhet-e hasonló típusú vadriasztó, vagy szemfényvesztés az egész. Ha valaki tudja, mivel lehet vadat riasztani, akkor ő az, évek óta gyűjt adatokat a vadgázolásokról, illetve különféle vadriasztók hatékonyságáról. A rövid válasz annyi volt, hogy ez a kis műanyag izé az égvilágon semmire nem jó.

Nyilván idővel, tesztekkel változhat a dolog, de a weboldalon nem egy konkrét tanulmány van leírva, nem is teszt, hanem a cég irkál rá és kiragad Dr. Farkas Jánostól ennyit:
"Terepi vizsgálatok során megállapítottuk, hogy az állatok felfigyeltek a hangra, és egy rövid ideig mozdulatlanul várakoztak. Ha belegondolunk, hogy az állatokkal való ütközések leggyakrabban másodperceken vagy tört másodperceken múlnak, potenciálisan csökkenthetjük a vadgázolásokat, ilyen eszköz használatával."

Utána már a cég ismét a saját szavaival folytatja. Ez nem teszt, ez nem tanulmány, azt sem tudjuk, hogy Dr. FJ milyen termék hangjáról beszél.

Gyenge lábakon áll nekem ez az egész. A teszt az egy független, több terméket felvonultató dolog, nem a gyártó oldalán egy írás, amelyből azt sem tudni mi a doki és mi a cég szava.

[ Szerkesztve ]

(#62019) dethroner


dethroner
veterán

Több ötletem is van erre a témára.
1: Az összes vadat kiírtani a picsába. Nincs vad, nincs vadkár. Max a kocavadászok járhatnak ezentúl a vurstliba lövöldözni.
2: Minden vadat jól láthatósági mellénybe öltöztetni, telerakni prizmákkal. Így minden esetben frankón lehetne látni.
3: Minden dögöt gps jeladóval ellátni, így egy navigációs program futtatásával lehetne látni a közelben mozgolódó állatot.
4: Az összes utat megtiszítani a növényzettől. Az utak mindkét szélén 10 méteres sávban kiírtani a fákat és bokrokat, a füvet pedig hetente legfeljebb néhány centisre levágni. Nincs az út mellett megbújó állat, és egy 10 méterről közelítő jószág azért ad lehetőséget a felkészülésre minden napszakban.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62020) Cunaja válasza dethroner (#62019) üzenetére


Cunaja
addikt

Az első kivételével, tökéletes megoldások lehetnek. :C
1x volt szerencsém szemezni egy baromi nagy szarvassal. Pillanatok alatt gondolkoztam, mi tévő legyek. Eközben, állok szemben a szarvassal. Ha felé indulok, végem van ha bólint egyet, mert felnyársal. Ha elkezdek tolatni mint az örült, akkor a kanyar után lehet valakibe beleszállok.
Tolattam. Úgy voltam vele, akkor talán van esélyem. Szerencsém volt, de akkora volt a dög, mint az egész úttest.

A vadriasztó, lehet tényleg megzavarná a dugó párokat. Kb, olyan, amikor csenget a postás kellemetlen időben. ;]

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#62021) simonjoe


simonjoe
senior tag

...van egy vadász barátom, azt mondja, h szerinte sz@...rt sem ér. Főleg párzási időszakban szarvaséknál. Mind1, nekem van egy fent, szoktam minden mosásnál ellenőrizni. Volt, h egy nagy lepke volt palacsintaként belecsavarodva.
Más. Ti milyen fékolajat ajánlanátok? A Splash-be időszerű lesz a csere. Láttam, találtam gyári Ecstar-t. Gondolom egy Bosch, vagy Ate, esetleg Motul sem okozna problémát. :F

Joe

(#62022) tboldi válasza simonjoe (#62021) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyakorlatilag barmi jo, csak DOT4 legyen.

Motul RBF660 ;] :P

(#62023) simonjoe válasza tboldi (#62022) üzenetére


simonjoe
senior tag

Miért nyomják ennyire ezt a Motul-t?? :F Ennyire jó?? Mindenhol ez jön elém. A szerelőmnél, reklámokban, ügyfelek garázsaiban látom. Elgondolkodtató.

Joe

(#62024) Qtya123 válasza simonjoe (#62023) üzenetére


Qtya123
őstag

Máskor meg az eneost nyomták mindenhol. Mászkáltam többször a reptéren, a Prémium parking sorompóknál is eneos feliratok voltak végig felrakva, de talán még most is az van.

Szerintem nincs túl nagy jelentősége, ahogy tboldi írja DOT4.
Az nem eget rengető különbség, hogy mondjuk az egyik száraz forráspontja 240 Celsuis, a másiknak meg 250.

Nekem Repsol van benne egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62025) Gyöször válasza dethroner (#62019) üzenetére


Gyöször
senior tag

1 és 4 egyszerre, a 3at meg akkor kötelezni a vadásztársaságot, ha ezek után a területen 1 azaz egy vadkáros baleset történik. Mindezek előtt természetesen felhúzgálni az összes vadveszély táblát és elvinni a méh telepre illetve kivenni a kreszből ezt a fasságot. Mivel a vadveszély, tábla egy olyan amire nincs konkrét megoldás. Nem 30as tábla pld meg nem balra kanyarodni tilos. Nem olyan, hogy 70el mennyé és akkor tuti elmész köztük. Ez nem rendszabály csak egy felmentés a vtnek, hogy fizetni se kelljen. Egyszer volt a Kossuth rádióban egy műsor erről, azt mondta valami gyökér szagértő, hogy "elövigyázatosan kell vezetni". Ezzel a dumával elővigyázatosan megb*$*hatta volna az....

Felmenőim egyöntetűen állítják, hogy soha nem volt ennyi nyúl meg öz a határban.

Viszont vadveszély tábla szaporodik mint a vad. Szerintem 1kmre érvényes max egy, ezt ki is használják, a helyi vété egy kilométeres távolságokban kitapétázta a faluból kifele menő összes utat.

Egy ilyen tábla kirakásáért elkéretnék annyi pénzt, hogy 100 évig se tudja kigazdálkodni senki. Igen, még lŐ.. se.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62026) beef válasza Gyöször (#62025) üzenetére


beef
őstag

Az egyik ismerősöm úgy "ütött el" egy őzet, hogy állt az autóval. Ettől körültekintőbb hogy lehetne? Az elsőt meglátta, lefékezett, csak a többiek nem ott ugrottak át, hanem 8 méterrel előbb, ahol ő állt.
A vadban kár nem igen keletkezett, mert csak dobbantott a motorháztetőn.

[ Szerkesztve ]

(#62027) 2ozzmexy válasza Gyöször (#62025) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Milyen érdekes hogy autópályán és autóúton nem használhatják a vadveszély táblát, így ott meg tudják oldani hogy ne ugrándozzanak keresztül a jószágok... :DDD

Talán máshol is meg kellene tiltani a használatát... :U

Amúgy érdemes lenne egy statisztikát csinálni hogy hány személy sérülést és mennyi anyagi kárt csináltak már a vadak az elmúlt 10 évben, hátha kijönne belőle egy vadvédő háló költsége...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#62028) Tom1939 válasza 2ozzmexy (#62027) üzenetére


Tom1939
őstag

De használják pályán is sajna, szerintem M7-en van egy pár. Csak gondolom nehezebb kirakni ott.

(#62029) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Akinek van Baleno-ja - persze a pár éves új évjárat - és van rajta vonóhorog, megnézné a forgalmiban, hogy mennyi a vontatható súly fékezett és fékezetlen utánfutó esetén?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#62030) szabonagyur válasza Tom1939 (#62028) üzenetére


szabonagyur
félisten

M3-n is van sajna.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62031) Tom1939 válasza szabonagyur (#62030) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja az könnyen lehet, de az M7-en valami penetráns 8 kilométeres is rémlik...

(#62032) dethroner válasza 2ozzmexy (#62027) üzenetére


dethroner
veterán

M6-on vannak táblák. Tudtommal M3-on is van.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62033) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Keresovel nem talaltam infot, van alakinek tapasztalata a 1.0 boosterjettel?
Kulonosen Scrossban autoamataval parositva lenne erdekes, bar a motor tartossaga erdekelne leginkabb.

koszi

(#62034) dethroner válasza footy (#62033) üzenetére


dethroner
veterán

Eddig még nem döglöttek tucatszámra ezek a motorok.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62035) Tom1939 válasza footy (#62033) üzenetére


Tom1939
őstag

És a "kisebb" aisin automata van benne, az ami a "sima" 1.6-ban is (1.4t automatája több nyomatékot bír és tesztek alapján finomabban is vált). Nagy problémáról én sem hallottam eddig (nekem 1.4t automata scrossom volt)

(#62036) dethroner


dethroner
veterán

Most munkából hazafelé kíváncsiságból figyeltem a vadveszély táblákat. Azt tudtam hogy nagyon sok van belőlük, és kb a nyakam tettem volna rá hogy az egész útra hatályos, de most már kijelenthetem, igen. A 17 km-es útszakasz teljes vonala vadveszély, kivéve a lakott belterületeket, vagyis 12km. Egymástól 1km-re lerakott táblák, rajtuk minden esetben megjelölve hogy a tábla hatálya 1km.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62037) hemaka válasza dethroner (#62036) üzenetére


hemaka
nagyúr

olcsóbb, mint kilőni őket, meg fizetni a vadkárt. 😂

(#62038) dethroner válasza hemaka (#62037) üzenetére


dethroner
veterán

Azért az bicskanyitogató, hogy ha egy magánszemély, vagy egyéb vállalkozás tulajdonában lévő állat megsebesít valakit, anyagi kárt okoz, akkor ott egyből tudják vegzálni a tulajdonost. De ha ezek a mihaszna dögök miatt történik valami akkor miért nem vezettél figyelmesebben? :U Egyszer ha újra kötekedős kedvem lesz, kikérem a közlekedési hatóság állásfoglalását, hogy megítélésük szerint az ilyen tábla hatálya alatt milyen sebességgel kell haladnom, hogy elmondhassam én minden tőlem telhetőt megtettem, és ennek birtokában megvárom míg egy rendőrautó erre cirkál és a hatóság által javasolt sebességgel fogom majd a közeget lassítani. Aztán ha pofázik, akkor ott a papír meg a tábla és anyád ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62039) simonjoe


simonjoe
senior tag

Ilyenkor egy kicsit, vagy talán nagyon el vagyok szomorodva. Miért is kell kilőni a vadakat?? Annyira csodálatos az élővilágunk, h annak pusztulását aki kívánja…..hát! Viszont aki közlekedik annak tisztában kell lennie annak veszélyeivel. Azt is nézzétek meg, h hány embertársunkat is el lehetne távolítani a közutakról. Higgyétek el, nem a vadak a legnagyobb probléma!!

Joe

(#62040) DarkByte válasza simonjoe (#62039) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezt én is le akartam írni, de aztán ráhagytam. De ha már így felhoztad, szerintem is picit meredek az "irtsuk ki az összes őzt/szarvast, mert mi autókázni akarunk" megoldás. Épp elég rendesen felborítottuk már az ökoszisztémát mostanra így is.

Persze nem mondom, két hetes volt az autó, én is jót anyáztam, mikor átvágott előttem egy.

Azt sem mondom, hogy nem lehetne a mostaninál jobb megoldást találni erre a problémára. Gondolom rendbe lehetne tenni a főutakat, meg akár vadvédelmi hálót is feltenni a problémás városon kívüli szakaszokra. Kár hogy ez itt sose lesz prioritás amikor pénzek hasznos elköltéséről lenne szó.

Az a vad track-elő GPS-es megoldás amúgy tetszik, amit valaki itt felhozott, csak éppenséggel az sem lenne olcsó, folyton újra tag-elni az állatokat. De mondjuk a vadászoknak adhatnál vele feladatot, kábító lövedék és chip-elni a még nem tag-elt vadakat.

[ Szerkesztve ]

(#62041) dethroner válasza DarkByte (#62040) üzenetére


dethroner
veterán

Vadvédelmi hálót kitenni? Milyen anyagból gondolnád? Betonon kívül mindent átszakít a vaddisznó és a szarvas. Ha fémből lenne, már nem lenne, mert a kolompár klán munkába állna.
A felborult ökoszisztémához meg annyit, hogy ezek a jószágok nem maguk miatt vannak ennyien. Ezek már csak a nevükben vadállatok. Az ember, a vadásztársaság gondoskodik róluk, nyáron vizet ad nekik, télen kaját. Ezek hiányában sokkal kevesebb lenne belőlük, tehát az ember már belenyúlt az életükbe. Tette azt merő önzésből, azért, mert a kilövésükből pénzt kasszíroznak. Tehát mindenféleképp kilövés a sorsuk, ezért kell perkálni a gázolás után, mert a simabőrű már kalkulált a dögök árával, és mivel a gázolás után már a gazdag puskával hadonászó ember nem tud mire pukkantgatni, hát fizess szerencsétlen autós. Mert a hazai vadállománynak kb annyi haszna van, hogy kárt okoznak a gazdálkodóknak. Természetes ellensége nincs az őznek, szarvasnak és a vadbálónak se :DDD Így eleségül nem szolgál a ragadozóknak, senkinek se hiányoznának. Aki vadat akar látni, vigye el a pulyát a vadasparkba, vagy üljön be a moziba és sírjon a bambira.
És ne mondja senki hogy az ember tud tenni, el tudja kerülni a vadgázolást. Legfeljebb ha gyalog jársz.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62042) Gyöször válasza dethroner (#62041) üzenetére


Gyöször
senior tag

Azt kell, hogy mondjam ezt teljesen jól összefoglaltad, és teljesen egyet is értek.

Felénk a zártkert soron volt 2 kóbor kutya ami már nem volt kóbor, mert valamiért odaszoktak, és mindenki adott nekik enni. Nem is volt semmi gond. Aztán jött a vadász és lelőtte őket rezzenéstelen arccal mert az neki kárt okoz. Azóta 11 őzet etetek meg vagy 30 fácánt, csak abból a szerencsétlen kukoricámból amit egész nyáron locsoltam. Megkérdeztem a vadászt, hogy miért lőtte le a kutyánkat? Erre volt a válasz, hogy az neki kárt okoz. Nekem meg a vadja okoz kárt. Megkértem, hogy vadássza le őket télen. Nem lehet, mert a zártkert soron nem lövöldözhet. Akkor minek van ott az őz? Lassan minden szár kukoricára jut egy.
Bogrács, semmi más.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62043) simonjoe válasza dethroner (#62041) üzenetére


simonjoe
senior tag

"tehát az ember már belenyúlt az életükbe. Tette azt merő önzésből"
Igen!! Akkor amikor elvette az élőhelyüket, kiirtotta az erdőket( gondoljatok bele hány paraszt csinált tarvágást amikor kárpótlásul megkapták a földeket amin buja erdők álltak és b@...ták megújítani.) utakat építettek, h a magunkfajták tudjanak közlekedni, ipari létesítmények épültek stb. Talán ebből az aspektusból is meg kellene vizsgálni. Két Q...va nagy különbség van az autó és egy szarvas között. Az egyik csak egy tárgy, a másik meg egy élet, legyen az akármilyen. Sajnálom azokat akik nem így gondolkodnak!

Joe

(#62044) dethroner válasza simonjoe (#62043) üzenetére


dethroner
veterán

Az erősebb marad életben. Még az ember az erősebb.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62045) dobolan válasza dethroner (#62044) üzenetére


dobolan
senior tag

Hát ez elég radikálisra sikerült. Mad Max feeling... ott is az erősebb marad életben.

(#62046) SyMbioTe válasza dethroner (#62044) üzenetére

Mint amikor a városi kiköltözik falura, aztán zavarja az ugatás, meg a disznó/tehén szag, kukorékolás meg ilyenek, és még neki áll feljebb... :U

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#62047) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagy állatvédők vannak itt, pedig az igazság az, hogy őzből indokolatlnul sok van, mint románba a medvékből, túl szaporodtak.

(#62048) dethroner válasza SyMbioTe (#62046) üzenetére


dethroner
veterán

Nem értem, mi a baj? Te szereted a disznószagot?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62049) dobolan válasza hemaka (#62047) üzenetére


dobolan
senior tag

Kocsikból is túl sok van. Alig lehet közlekedni. :((

(#62050) SyMbioTe válasza dethroner (#62048) üzenetére

Nincs különösebb bajom vele, az állattartás ezzel jár (azért a hentesnél szívesen megveszi mindenki a jó kis disznóhúst), de akkor szerinted az a megoldás, hogy a méltóságos városi ember lekoltozik, akkor tősgyökeres falusi ember hagyja abba az állattartást (amiből ugye él), mert zavarja? Azért álljon meg a menet, ne a lekvár tegye el a nagymamát bakker.

Gondolom azért a tejet/tojást/húst szívesen megveszed.

Hemaka:

Egy dolog a a tulszaporodast megelőzni, és egy másik kiirtani mindent.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.