Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) t1 válasza AMD Power (#12998) üzenetére


t1
addikt

10cm-el, nekem 3 ajtós van asszonynak 5 ajtós, hátul jóval nagyobb hely van neki mint nálam, nem mellesleg a ki beszállás is elég kényelmetlen a 3 ajtósba. Szvsz ha ketten vagytok jó a 3 ajtós, de ha lesz / van gyerek akkor minimum 5 ajtós de inkább sedan.

(#13002) g4besz válasza AMD Power (#12998) üzenetére


g4besz
tag

Nekem is egy 3 ajtós van swiftem van: jóval kisebb, macera a ki/beszállás (hiába hosszabbak az ajtók, de alacsonyan vannak), egy normális méretű ember nem tudja kényelmesen tartani a lábait.

(#13003) AMD Power válasza g4besz (#13002) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi srácok az infókat.

T1: Sedan nem szeretnék. A sima 5ajtós formája nekem jobban bejön.

(#13004) Mercutio_ válasza AMD Power (#13003) üzenetére


Mercutio_
félisten

5 ajtósnak sem fog beférni a csomagtartójába osszecsukhato kiságy + babakocsi + többi bizbaz amit gyereknél vinni kell.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13005) Kornel válasza Mercutio_ (#13004) üzenetére


Kornel
veterán

az 5 ajtós 50-50-ben oszthatóan dönthető hátsó üléssel szerintem jobban pakolható, mint a sedan.

(#13006) fokukac válasza Kornel (#13005) üzenetére


fokukac
nagyúr

50-50 arányban? Kb. ezer éve nem nyitottam le, de úgy emlékszem, 2/3:1/3 az az arány.
Amúgy pedig tényleg jól pakolható, símán hazahoztam vele az 50 colos plazma alá való tévé állványt, ami a sedan-ba sehogy se fért volna be.

AMD Power: Neked egy Honda Jazz kéne... csak hát tudom, a pénzmag....

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13007) fokukac válasza t1 (#13001) üzenetére


fokukac
nagyúr

Amúgy én úgy emlékszem, mintha a 3 ajtós picit alacsonyabb is lenne, nem?
Egyébkénkt az volt a benyomásom, hogy az a 3 ajtós, amiben én ültem, valahogy masszívabbnak, jobban összerakottnak tűnt, mint az ötajtós. Jobban ügyeltek a burkolatok, műanyagok minőségére, vagy nem tudom, nekem ez volt a benyomásom, mintha kevésbé ciceregtek volna a műanyagok.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13008) Kornel válasza fokukac (#13006) üzenetére


Kornel
veterán

nekem alap gl volt, itt 50-50 volt, nyilván magasabb felszereltségnél jobban van megoldva (2:3)

(#13009) hzsolee


hzsolee
őstag

Ha van itt valaki aki Székesfehérváron tudna ajánlani MEGBÍZHATÓ szakit elektronika (ECU) javításhoz, azt nagyon megköszönném.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13010) AMD Power válasza Mercutio_ (#13004) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig az lesz. Nekem csak az forma "tetszik". Az se igazán de ez van. :))

(#13011) t1 válasza fokukac (#13007) üzenetére


t1
addikt

Nem nem alacsonyabb csak más az A oszlop dőlés szöge ívesebb a szélvédő :)

(#13012) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok,

megvételre keresgélek swift-et, és megnéztem ma egy kocsit, 2001-es évjárat, 70.000-et mutat az óra.
belül elég jól néz ki, nem kopott sem a kormány, sem a váltó, viszont a pedálok szinte gyanúsan újak, létezik ez ennyi km után, vagy cserélték esetleg?

továbbá érdekelne, hogy a tükörállító gombnál a "mirror" felirat szerepel, ebből lehet arra következtetni, hogy külföldről hozott a kocsi?

előre is kösz az infót :R

(#13013) g4besz válasza #51736960 (#13012) üzenetére


g4besz
tag

Szia,

Teljesen mindegy mit mutat az óra (és úgyis csak 99.999-ig mér). Pedálon kívül tudják cserélni a kormányt és váltógombot is pár ezer forintból. Amúgy meg ezek a swiftek sokat elmennek, ha egy kicsit is gondos gazda volt a tulaj, nem a motor/váltó állapota a kritikus. Inkább a kocsi alá nézz be, hogy vannak-e durva rohadások (küszöbök, kerékjáratok, tornyok, kipuff stb.), mert ha igen, akkor az gáz pl. vizsgán.

[ Szerkesztve ]

(#13014) AMD Power


AMD Power
titán

Ha valaki aksi vásárlás előtt áll. Baromi jó áron van Exide aksi. És most már van saját boltjuk is nem messze tőlem. :R :R

(#13015) Cheesy válasza AMD Power (#13014) üzenetére


Cheesy
őstag

Nekem kellene akksit vennem...

www.vakbelmutet.hu

(#13016) AMD Power válasza Cheesy (#13015) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor hajrá. Bár ugye kártya nélkül nem megy a dolog.

(#13017) Tulkas


Tulkas
tag

Üdv!
Van itt olyan sorstárs aki szintúgy egy 2000-es évj. 1.3 G13BA motoros Swift-et hajt?
Nah ha akadna, és lenne mellette esetleg még multi métere is, rengeteget segítene, ha a fojtószelep poteciométer alapállásban mért ellenállását megmérné nekem. (A-C láb, tűzfal felől 1-3)
Szerelés közben nem lett jól visszaállítva, és jelenleg nem jó az alapjel.
Tehát leállított motornál, úgy hogy az alapjárati léptetőmotor adott helyzetben nyomja. (Persze mivel ez is lehet más a rossz érték miatt, ezért jó lenne ha az ütköztetőcsavar, és a fojtószelep ütköző közé valami ismert vastagságú cuccot ( pl.:ceruzaelem, stb..) betéve is lemérné nekem.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#13018) Doze


Doze
aktív tag

Némi infót szeretnék megosztani, ha valaki használt Suzukit szeretne venni.

Mivel mostanában elég komoly tétje van az óratekergetésnek, nem csak mint vásárló megtévesztése, hanem a kereskedők büntetési tételei is jelentősen megnőttek. Ha bebizonyosodik, akkor joggal lehet fenyegetni a neppert.

Ez érvényes minden digit km számlálóval rendelkező Suzukira. (ignis, új swift, sx4, splash, wagon r+).
Ha valaki gány módon megtekeri az órát, "okosba" jellemzően nem millió+ értékű műszerekkel, akkor az ecu-ban tárolt km állás fix lesz, azonban az óracsoport egysége számol tovább (eddig semmi feltűnő), a baki ott kezdődik ha kiveszed az aksid, (ne adj isten csontra lemerül), az áramtalanítás következtében megint visszaáll a tekert óra állásra, ergo elfelejti a tekerés óta megtett kilométereket.

Másik fórumon többen panaszkodtak hogy 50e km tűnt el egy aksi csere alkalmával... azóta meg volt műszakin most megint vinné, és problémája lett az eltűnt kilométerekből. Mostanság meg ugye fényképezgetni szokták...

(#13019) AMD Power válasza Doze (#13018) üzenetére


AMD Power
titán

A nem digit órásnál gondolom maradnak a szokásos vizsgálatok. Index , kormány kopás stb....!?

(#13020) Doze válasza AMD Power (#13019) üzenetére


Doze
aktív tag

mivel nem nagyon van benne elektronika, meg 99.999km-nél körbefordul marad a vizsgálgatós módszer.... bár személy szerint nem a kormányt vagy egyéb kezelő szerveket mustrálnám... hanem a motort, féltengelyt stb. amin azért meglátszódnak rendesen a kilométerek. (füstöl, csattognak a szelepek, hűtővíz mocskos, olajpára, zakatol/darál a féltengely stb), ja és még valami ez nem 150e futott autónál szokott már baj lenni... azt valahonnan 300+e tekerték vissza :((

Az a baj ha utólag ki is derül a turpisság, nincs konkrét bizonyíték, de a fentebb leírt digit órák már rendesen alátámasztják a csalást.

[ Szerkesztve ]

(#13021) Kornel válasza Doze (#13020) üzenetére


Kornel
veterán

akkor az enyém tuti nem tekert, mert egy napig kint volt az akksi a múltkor, és ugyanannyi maradt a km állás :C

(#13022) AMD Power válasza Doze (#13020) üzenetére


AMD Power
titán

Persze a hűtővíz, olaj , és kipufogó füst "szín" vizsgálat alap a vásárlás előtt. Meg persze az autó alja átnézése, gumi kopás stb.

(#13023) Kornel válasza AMD Power (#13022) üzenetére


Kornel
veterán

egy jó tanács. ha olyat választasz, amihez van 2 szett használható gumi, azzal nagyon sokat spórolsz :K

(#13024) AMD Power válasza Kornel (#13023) üzenetére


AMD Power
titán

Ha egy mód lesz rá persze. Azt néztem ,hogy újonnan egy szett normális gumi kb 40e, használtan meg olyan 20-25e körül mennek ezek a 155/65 R13-ok.

(#13025) Doze válasza AMD Power (#13024) üzenetére


Doze
aktív tag

Mondjuk a gummák, hozzá adott extrák is beleszámítanak egy sokèves autónál... de egy garnitúra gumival nem tudnának lekenyerezni :DD, ellenben egy 300e ft-s motorgenerál számlával már bejövősebb lenne..

(#13026) g4besz válasza Doze (#13025) üzenetére


g4besz
tag

300e ft-ból GTI-vé alakítom a szutyukim. :P

(#13027) AMD Power válasza Doze (#13025) üzenetére


AMD Power
titán

Logikusan nem fogok megvenni egy roncsot mert adnak hozzá egy párszett gumit. ;)

(#13028) Doze válasza AMD Power (#13027) üzenetére


Doze
aktív tag

Gondolom :DDD de legalább elmondhatod van 4 jó gumid :DD

visszatérve, tuti tipp nincs autóvásárlásnál.... mint mondtam lehet attól valami jó hogy fényes a kormány meg a pedál, de lehet jó a kormány ha a motor meg szét van. Itt Miskolcon mostanság a fekete bőrű nepperek társasága gyűlik, múltkor mikor nézegettük az asszonynak az autót, a pofám leesett, az autót a szilikon tartja össze, de műszerfalon a fénylő réteg alatt vastagon áll a retek. :((( .... ráadásul szélvédőn keresztül láttam XD... Jön a tesvírem ( no nem a vér szerinti :DDD ) megkérdezi tud e segíteni.... egyébként nem akartam már nagyon tovább nézni az autót mert láttam pl a motorháztető hézagai olyanok hogy egyik oldalon befér a lábam, a másikon meg egy papírlap is alig... no ha így ide jött azért mondtam neki, pattintsuk már fel a háztetőt.... az is kiviszolvak mint a bika töke. Megnyomkodtam egy kicsit úgy billeget mint a keljfeljancsi, (1.3 8 szelep fapad, mindez alig 500 ropiért), mondom neki 200-ért elviszem, de a 300e is hozzáad annak nagyon örülnék, mondanom sem kell kicsit kiakadt... (de egy 250-be ide adta volna, de 250ért vannak ennél sokkalta normálisabb darabok is).... szerintem marha sokat kell nézelődni... ha 3 hónapig tart akkor addig, ha 40 autót néz meg az ember akkor annyit, lényeg a türelem.

(#13029) AMD Power válasza Doze (#13028) üzenetére


AMD Power
titán

Igen sajnos ez nem 1x. Sajnos én már eljátszottam ezt a meglátni és megszeretni dolgot. Nem lett volna szabad. Most már azt is tudom ,hogy tényleg Minél több autót ki kell próbálni. Amennyit csak lehet.
Mondjuk azt tudom ,hogy 250e többet nem adok egy ilyen 9x évjáratú 1.3 Swiftért.

[ Szerkesztve ]

(#13030) a_tesz válasza Tulkas (#13017) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Pénteken, ha nem késő még és aktuális, megmérem. Igaz, az enyém '99-es, de szintén G13BA.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#13031) Tulkas válasza a_tesz (#13030) üzenetére


Tulkas
tag

:R Nagyon szépen köszönöm előre is!! :R
Ha Kecskeméten (vagy Szegeden) jársz, ugorj be egy sörre! :K
Várom az értékeket!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#13032) AMD Power


AMD Power
titán

155/65 R13 a gyári méret ugye alapból? 165/65 vagy 155/70 rá lehet rakni?

(#13033) Mercutio_ válasza AMD Power (#13032) üzenetére


Mercutio_
félisten

155/70/R13 van a szerdánon :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13034) AMD Power válasza Mercutio_ (#13033) üzenetére


AMD Power
titán

Azt hittem ,hogy 155/65-s a gyári?:) Én annak csak örülök ha alapból 155/70-s. :K

(#13035) Kornel válasza AMD Power (#13034) üzenetére


Kornel
veterán

155/70 r13 a gyari.
de ja aslom a 165/65 r13-at.
valtomeret, de szelesebb, igy jobban fekszik a kocsi, stabilabb az uton.

(#13036) AMD Power válasza Kornel (#13035) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi szépen. Én is pont ezek miatt gondoltam a nagyobb gumikra. Fogyasztást ez mennyivel dobja meg kb?

(#13037) Kornel válasza AMD Power (#13036) üzenetére


Kornel
veterán

2-3 deci max.
de ha veszel egy jobb gumit, ami eleve kevesebbet fogyaszt, akkor lehet, hogy semmivel.
lehet, hogy jo a kormoran meg a barum meg a sava, de tobbet fogyasztanak, mint eg, conti stb.
amugy a kingstart meg a kormorant a gumis se ajanlotta, most rakattam fel a 4 teli nokiant.

(#13038) hcs57 válasza Kornel (#13035) üzenetére


hcs57
őstag

A gyári acél felnire nem tudja felrakni..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#13039) Kornel válasza hcs57 (#13038) üzenetére


Kornel
veterán

mar hogyne tudna, nekem azon volt, a teli es a nyari is akkora volt.

(#13040) hcs57 válasza Kornel (#13039) üzenetére


hcs57
őstag

A gumis nem mondta, hogy a gyári (4,5 széles) felnire az kicsit nem jó??

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#13041) Kornel válasza hcs57 (#13040) üzenetére


Kornel
veterán

4,5 colos felnire a legszélesebb szerelhető méret a 165-ös.

nekem az volt fent téli is, nyári is, soha semmi gondom nem volt vele, nagyon meg voltam elégedve, érezhetően javítja a kocsi stabilitását a szélesebb gumi.

(#13042) AMD Power válasza Kornel (#13041) üzenetére


AMD Power
titán

Én arra gondoltam ,hogy nyáriból kéne a 165/65 és téliből meg kéne egy 155/70.

(#13043) Kornel válasza AMD Power (#13042) üzenetére


Kornel
veterán

mindket esetben jobb a 165/65 r13.
telen az esetek tobbsegeben nem szüz havon mesz, hogy jobb legyen a vekonyabb gumi.

(#13044) AMD Power válasza Kornel (#13043) üzenetére


AMD Power
titán

Nem szeretnék veled vitatkozni de télen a keskenyebb gumi a jobb választás.

(#13045) Kornel válasza AMD Power (#13044) üzenetére


Kornel
veterán

hóban!
mo-on hány %-ban közlekedsz szűz hóban?
bp-en jellemzően sose, amúgy is ritkán, tavaly pl. nekem egyszer sikerült, úgy, hogy tavaly 28k km-t autókáztam :K
a friss havon kívül mindenhol érvényesül a szélesebb gumi jobb tapadása, legyen szó vízről, jégről, vagy száraz aszfaltról.

(#13046) AMD Power válasza Kornel (#13045) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt én sem így látom a meg a gumis topicban a szakik sem.

(#13047) Kornel válasza AMD Power (#13046) üzenetére


Kornel
veterán

csak annyit mondtak, hogy hóban jobb kb.
ezt én is írtam, de hányszor fogsz bp-en hóban menni?:)

én télre is a szélesebb gumit vettem a splash-re (175/65 r14), nagyon stabil, kevésbé billeg, jobban tapad, összességében jobb választás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13048) meroly


meroly
veterán

Nem tudom ki linkelte az oldalt, de elkezdtem használni: [link]
Nagyon jó, a fogyasztás kevésbé, de a hátsó gumijaim mind eresztettek a szelepnél, úgyhogy a következő talán jobb lesz. Valaki linkelt egy 1995-öst, ott szinte sose ment 6 fölé még városban sem, na én is azt szeretném.

Impossible is nothing

(#13049) Doze


Doze
aktív tag

No ma megvolt Miskolc-Győr... meglepődve tapasztaltam hogy elég haladós óra szerint 130-140 környékén haladva végig autópályán 7,1 lett a fogyasztás (azonban ebből tényleg csak kb 50km volt város/egyéb)

Szerintem a 0w40 olaj teszi, még idén lecserélem 0w30-ra meglesem hogy muzsikál...

(#13050) Kornel válasza Doze (#13049) üzenetére


Kornel
veterán

5w30 sustinat javaslom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.