Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43451) eami válasza Vigneau (#43447) üzenetére


eami
addikt

mert az üzemanyagpumpa nagyon nem szereti ha csak a lavór aljáról kell szipkázni + sajnos elkerülhetetlenül bekerül a tankba szennyeződés, ami az aljára ülepszik le, ilyenkor jó tömíti az üzemanyag pumpa előtti szűrőt.

(#43452) dethroner válasza Brogyi (#43450) üzenetére


dethroner
veterán

Nem izgulok, csak tényleg azt gondoltam hogy ezek az agyonszabályozott pihekönnyű autók elmennek lepkefinggal is :DDD
A táblázatod magyarázatra szorul számomra. Mi a data, total, mi a kék sávok végén lévő érték?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43453) ncc1701 válasza dethroner (#43452) üzenetére


ncc1701
veterán

Data, totál irreleváns, a sávok végén levő szám gondolom az, h hányszor jött ki az a fogyasztás.

(#43454) Brogyi válasza dethroner (#43452) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az ötlet [innen] jött.

(#43455) dethroner


dethroner
veterán

Egy napig töprengtem hogy leírjam-e ezt a történetet, mert nem lehetek 100%-ban biztos az állításommal kapcsolatban, ezt csak egy független szakértő vagy esetleg a műhely kamerája (ha van) tudná eldönteni. De majd megmondjátok ti hogy mit gondoltok. Nem lesz rövid az írás.
Az autó átvétele után 4 nappal, a második hosszabb utunkon az M6-on Paksnál nekünk repült egy sas. Minimális horzsolást okozott a géptetőn amit polírozással szerintem egész jól ki lehet majd szedni, egy alig látható hosszanti néhány centis benyomódás is van, ezt szerintem nem lehet eltüntetni, de majd meglátom hogy kezdek-e vele valamit. Ezek a sérülések ott akkor felbaszott idegállapotban fel se tűntek, a bal tükör állapota volt a legfeltűnőbb. A burkoltat eltűnt róla. Nem letört, hanem látszólag lepattant. Visszagyalogoltam a tetthelyre, hátha tényleg csak leesett és megtalálom. Meg is volt, de darabokban, plusz pár autó szerintem át is ment rajta még. Magam se tudom miért, néhány nagyobb darabot a kezembe fogtam, dühösen bedobtam a csomagtartóba. Ellenőriztük, index, tükörlap, behajtó mechanika teljesen sértetlen, tényleg csak lepattant a burkolat róla, semmi törés. Utunkat folytattuk fel pestre, majd megérkezve egy darab zacskót húztunk rá hogy ha esni kezdene, ne ázzon a belseje. Hazaút éjjel volt, ködben. Zacskó nélkül természetesen. Hazaérkezve újra fel a zacsi. Másnap viszem az 1000 km-es szervizre abba a szalonba ahol vettem, és mondom kéne nekem tükör burkolat, meg egy csomagtér tálca is. Rendelnek. Addig zacsival letakarva jártunk vele :) 2 nap múlva szólnak hogy megvan a burkolat, odamentem, felrakták, 8000 volt a darab műanyag. Berakták a csomagtér tálcát is, és a pályán összegyűjtött maréknyi műanyagtörmeléket gondosan berakták vissza a csomagtartóba. De jött a meglepetés. A burkolat csak a tükör tetejét, oldalát takarja és nekem az alsó része is hiányzott, ami egy tenyérnyi műanyag. Az sem letört, lepattant a másikkal együtt. De! Ezt már nem lehet külön vásárolni, meg kell hozzá venni a teljes tükröt. 44 ezer. Nem rendeltem meg azonnal, próbáltam olcsóbban keresni, vagy legalább azt a műanyagot pótolni jóárasítva, bontókkal beszéltem, külföldi webshopokkal leveleztem, de nem tudtam szerezni. Nincs más lehetőség, rendeltettem. Már csak az alját kellett zacskóval betakarni addig, már használni is lehetett a tükröt a burkolat felrakása után, nőt a biztonságérzet. Szóval így jártunk vele péntekig, amikor szóltak hogy megjött és ha gyorsan odamegyek még belefér a felrakás is. Mentem, bevitték az autót a műhelybe és vártam. Közben beszélgettem a szalon értékesítőjével, aki nagyon közvetlen, jófej faszi. Itt tenném hozzá hogy egész nap majd szétrobban a a fejem a frontok miatt, rohadt éhes is voltam és csak arra tudtam koncentrálni hogy legyen már kész és mehessek haza. Jó félóra múlva kihozták, fizettem és elindultam. Hazaérve gondoltam kiveszem a régi tükröt, mert az jó lehet még, hiszem a burkolat hijján tökéletes állapotú. És itt a meglepetés, mert sehol se találtam. Utalnék arra hogy a csomagtértálca berakásakor a törött és semmire nem jó burkolat maradványokat visszarakták a csomagtérbe, de a tükör meg sehol. Gyorsan felhívom a jóembert aki a munkát felveszi, raktáros és ő viszi ki és be a műhelybe az autót, mondom hogy nem találom a régi tükröt.
Ó, hát ők azt bedobták a kukába. Ekkor éreztem hogy felmegy bennem a pumpa. Kidobtátok? Egy sérülésmentes, hibátlanul működő elektronikával és mechanikával rendelkező tükröt?
Persze, ők nem szokták megőrizni a régi alkatrészeket.
Baszki, az nekem kell, mert annak semmi baja.
Hát jó, akkor kiszedik a kukából és majd ha megyek arra, odaadja.
Bedobtad a kukába és mondjuk eltört a tükörlap akkor kurva mérges leszek.
Nem tört el, mert visszarakták abba a dobozba amiben az új érkezett és úgy dobták ki.
Ekkor elkezdett bennem egy gondolat motoszkálni. Milyen gondos szerelő az, aki a régi/rossz alkatrészt berakja az újnak a dobozába és úgy dobja a kukába?
Mindegy, szombat reggel bementem hozzájuk, jött a manus és nem túl nagy kedvvel ideadta a dobozt, benne a látszólag sértetlen tükörrel. Örülök. Hazaérve elkezdem jobban megvizsgálni és nem találok rajta semmi nyomot, ami arra utalna hogy ezt levették valahonnan, hogy ez a tükör kb 300 km-et burkolat nélkül tett meg, nincs benne egy darab legapróbb porszem sem, nem látom a madár okozta szennyeződést, a csavarok helye is teljesen épp, látszólag sose volt benne csavar. Olyan tiszta az egész, mint amit most vettek ki a dobozból, friss műanyag szaga van. Lementem és megnéztem a tükröt ami most fent van. Apró picit pöttyök látszanak azon a részen ahol az ajtóra fel van rögzítve, a műanyag elemek közötti pici árokban ott a szennyeződés. Megnéztem a dobozban hazahozott ezekben az illesztésekben is makulátlanul tiszta.
Kifizettem a tükörért 44 ezret, a szerelésért 8 ezret, és nem rakták fel a tükröt, csak leszedték az újról az alsó takarót és felrakták a régire. Az új meg gondolom várta volna a következő vevőt. Kurva dühös vagyok és nem tudom mit csináljak. Bizonyítani csak úgy tudnám az egészet ha a műhelyben esetleg van kamera és azt a felvételt használhatnám fel. De mit érek el vele, mit tudok kihozni ebből? Ti mit gondoltok, mit tennétek a helyemben?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43456) szabonagyur válasza dethroner (#43455) üzenetére


szabonagyur
félisten

Túl hosszan írtad le a semmit...

Kész lett a tükröd, ami szinte ugyanúgy új és működik. A régit (újat) elsőre odaadták volna ha kérek.

Felesleges túlgondolni az egészet, ez volt a leggyorsabb mód, hogy kész legyen a tükröd és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43457) dethroner válasza szabonagyur (#43456) üzenetére


dethroner
veterán

Ez is egy vélemény.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43458) laca891 válasza dethroner (#43455) üzenetére


laca891
aktív tag

Zsivány banda...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43459) focvis válasza dethroner (#43455) üzenetére


focvis
veterán

Ti mit gondoltok, mit tennétek a helyemben?

Át akartak verni, de Te résen voltál, nem sikerült nekik. (Tanulságokat le kell vonni.)
Van egy vatta új, dobozos tükröd; oké, hiányzik egy burkolat darab róla, de másnak még jól jöhet. Hirdesd meg 25-30 ezerért. Cikkszámot is írj a hirdetésbe.

[ Szerkesztve ]

(#43460) ncc1701 válasza dethroner (#43455) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem engedd el, nem tudsz semmit sem bizonyítani. Van egy majdnem komplett új tükröd, amit eladhatsz, a szervizes is ezt csinálta volna. Nyilván a szervizes srác akart vele keresni, az teljesen nyilvánvaló, h nem dobnak ki ilyesmit.
Vagy elkezdhetsz velük balhézni, de akkor utána én soha nem vinném oda a kocsit.

[ Szerkesztve ]

(#43461) szabonagyur válasza ncc1701 (#43460) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem inkább az a kétszínű dolog, hogy ezen megy a balhé, de amikor első nap vissza kellett volna vinni az autót amikor a fék meg volt szorulva vagy mi az nem számított... :U A leírásból nekem az is lejön, hogy simán nem figyelt oda a kolléga, akár kérdezhették is, hogy kell e neki, de saját bevallása szerint fájt a feje stb.

Ebből van a legtöbb vita amúgy is, hogy valaki nem figyel majd egyből a szervizes a szemét.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43462) kunberci válasza dethroner (#43455) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem sok szerviz így működik. Tisztelet a kivételnek. Tulajdonképpen 8 ezerért rápattintották a műanyagot a régi tükörre. Az új tükröt meg lenyúlták volna. Arra viszont Neked kellett volna figyelned, hogyha kijössz a szervizből, az benne legyen az autóban.
Amennyiben kivered a balhét, akkor oda már szerintem se vidd az autót.

[ Szerkesztve ]

(#43463) Napfénysüti válasza focvis (#43459) üzenetére

Valahogy én is így gondolom. Feleségem 10 évig BMW szalonban dolgozott, ő is mesélte hogy ott mikkel trükköztek.

Més que un club!

(#43464) dethroner válasza szabonagyur (#43461) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, nem voltam teljesen képben ezért nem néztem meg azonnal, nem kérdeztem rá a faszinál hogy hol a régi tükör. De gondolod ha rákérdez, azt mondtam volna hogy nem kell az már nekem? Amikor tudtam hogy csak ez a darab kis bizbasz kell róla már hetek óta beszéltük itt is azt hiszem hogy meg lehet majd hirdetni, vagy eltenni tartalékba. Ennyire hülye azért tompán se vagyok. Meg érdekes mód 15 perccel később amikor felhívtam, nem azt mondta a faszi hogy nem kértem pedig ő rákérdezett. Ez egy mocsok lenyúlás akart lenni, hiába próbálod szépíteni, meg azt sugallni hogy Kész lett a tükröd, ami szinte ugyanúgy új és működik. Nekem ezek eljátszották a bizalmam, pedig hozájjuk akartam hordani mert tőlük van, és mondom a vezető értékesítő nagyon jófej. De viszem egy olyan helyre ahol ismerős dolgozik és ott állhatok az autó mellett végig, beszélgetés közben.
A kétszínűséggel vádolást meg gondold végig. Akkor is mondtam, nem én vezettem az autót, ahogy azóta se én vezetem. Én csak ezeket a szerviz dolgokat intézem. Írtam lehet hogy a kézifék volt picit behúzva, nem tudom. De mivel utána sose jött elő a hiba, gondolom az volt a gond.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43465) laca891 válasza Napfénysüti (#43463) üzenetére


laca891
aktív tag

Mivel trükköznek??

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43466) Napfénysüti válasza laca891 (#43465) üzenetére

Pl 5000-ért pecsét a szervizkönyvbe. Bár azt az embert később kirúgták. Munkafelvevő meg jattnál simán lenyúlta a szerelőknek küldött jattot. Bár itt ugye csak a saját kollégáival volt k*cs*g nem az ügyféllel. Mondjuk ott más összegek repkedtek mint egy Suzuki szervizben (volt pl motorcsere 7,2M—ért!).

Més que un club!

(#43467) Vigneau válasza dethroner (#43455) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem gondoltam volna, hogy az FB-n nyomon követett tükörmizériád így zárul. Fasza ez a márkaszerviz, de hát szemesnek áll a világ. Ami jó, azt miért ne menthetnék át egy másik üzletbe... :(((

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43468) 2ozzmexy válasza Vigneau (#43467) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Oh, öreg autóm van, tudnék mesélni... Fizettem már ki Aisin kuplungszettet, mert megmutatták a számlát róla, aztán a kocsimba egy szem valeo tárcsa került... Ha át akar verni át is fog
Vitara és Scross tulajoktól kérdezném hogy nektek is izomból kell bevágni a csomagtér ajtót h érzékelje!? Lehet csak az enyém van rosszul beállítva...
A TPMS 2,3at ír a téli kerekekre, az jó nem? Én kicsit keveslem...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43469) r.levente75 válasza szabonagyur (#43461) üzenetére


r.levente75
addikt

Kívánom neked, hogy ne járj hasonlóan!

(#43470) Arolotifar válasza 2ozzmexy (#43468) üzenetére


Arolotifar
őstag

Igen, izomból kell zárni nálam is (S-Cross) 2.4 a nyomás a téli gumikban.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#43471) blakey válasza 2ozzmexy (#43468) üzenetére


blakey
titán

nektek is izomból kell bevágni a csomagtér ajtót h érzékelje!? - nekem szerencsére nem, nem kell csapkodom.
A TPMS 2,3at ír a téli kerekekre, az jó nem? Én kicsit keveslem... - 12-14 fokban felfújom 2,5-re és jó esetben tavaszig nincs gondom a nyomással.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43472) Vigneau válasza eami (#43451) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen válaszod! :R

A "Menj a kúthoz!" lámpa felvillanása után 10km-en belül szoktam a töltőállomáshoz járulni. Swiftbe 32l-nél, Peugeot 208-ba 43l-nél többet sosem tudtam tankolni. Előbbi esetében még kb. 5l, utóbbi esetében hozzávetőlegesen 7l van még a tartályban.

Javaslatod szerint arányaiban mennyi üzemanyagot meghagyva lenne ajánlott tankolni járnom? Egyébként az eddigi 6 kocsim közül saját használatból adódóan egyikben sem ment tönkre üzemanyagpumpa. Üzemanyagszűrőre mindig fordíttattam figyelmet, de volt, amikor engem megelőzve szóltak a szerelőim, hogy eljött a csere ideje.

Azonban tény, mikor megvettem a Citroen C4 Coupe-m, a vásárlást követően hazafelé menet pont az üzemanyagpumpa adta meg magát. De ezt azért nem írnám a magam kontójára, félig volt a 60l-es tankja is. A csuda tudhatja, az előző gazdája mit csinálhatott vele 80e km alatt...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43473) pjen válasza dethroner (#43455) üzenetére


pjen
félisten

Ha azt mondják,hogy Ők betették azt is,semmit nem szólhatnál.Pénztártól való távozás után reklomációnak helye nincs.Ha le akarták volna nyelni,le is nyelik.

[ Szerkesztve ]

(#43474) eami válasza Vigneau (#43472) üzenetére


eami
addikt

azt szokták mondani hogy 1/3 alatt már érdemes tankolni hogy ne legyen gond.

(#43475) szabonagyur válasza r.levente75 (#43469) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igazából témát illetően utolsó írásom.

Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem kellene egyből mindig a lehúzás meg átverés irányába elvinni mindent (bár sajnos ez nagy szokás az országban...)

Ahogy a történetből látszik szó nélkül megkapta a tükrét, senki nem akarta lenyúlni sem (ha le akarták volna megoldották volna)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43476) r.levente75 válasza szabonagyur (#43475) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem akarták... de azért megpróbálták. Szvsz ez a tipikus magyar mentalitás, ami tudvalevő, hogy nem az övé, mégis elviszi. Annak kellene a természetesnek lennie, hogy ott marad az autóban.
De hát mindenki bizniszel, miért pont ők ne?

(#43477) Brogyi válasza dethroner (#43464) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szeretném látni a nevét a cégnek, és a helyét, vagy félsz tőlük?

(#43478) szabonagyur válasza r.levente75 (#43476) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem meg pont ez a klasszikus magyar mentalitás, hogy egyből mindenkiről rosszat feltételezni.

Mindenki szerint lop, csal, hazudik a másik, véletlenül sem nézhette be a kolléga a nagy beszélgetés közben, vagy akár a szerelő hibázott annyival, hogy eszébe nem jutott, hogy kell valakinek a törött tükör.

És ahogy látszik amikor kérdezték hol az alkatrész nem volt se terelés, se semmi, ott volt az alkatrész egyből.

Bolhából elefánt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43479) r.levente75 válasza szabonagyur (#43478) üzenetére


r.levente75
addikt

Én nem így gondolom, de semmi baj, ahány féle ember annyi vélemény. Ez így van jól.
Részemről téma off.

(#43480) villifog válasza szabonagyur (#43475) üzenetére


villifog
tag

Ezt azért Te sem gondoltad komolyan. Azt mondták Neki, hogy a kukából szedték elő, de utólag kiderült a kukába is dobozosan dobták bele,na ne mááááá, ez egy baromi nagy átverés, főleg úgy, hogy még a tükröt sem cserélték ki, csak a műanyagot. Mi ez ha nem átbaszás, lenyúlás. Az új tükröt meg eladták volna (jó pénzért), ha az ügyfél nem reklamál. De múltkor az egyik fórumtárs autóját, ha jól emlékszem olaj, olajszűrő, pollenszűrő, levegőszűrő csere volt, valami hiányosság volt, nem cseréltek csak fuvatták. Meg lett reklamálva és ezért a szerviz felajánlott egy új komplett cserét. Ha a szerviz elsőre is normálisan megcsinál mindent, ezt miért ajánlotta volna fel, ha én elsőre normálisan megcsinálom a munkát, biztosan nem tettem volna ezt.

(#43481) pjen válasza villifog (#43480) üzenetére


pjen
félisten

Ha átbaszás,lenyúlás,akkor mért adták egyáltalán vissza.Azt mondják náluk nincs,passz.De visszaadták.

(#43482) villifog válasza pjen (#43481) üzenetére


villifog
tag

Mi mást tehettek volna amikor a régi tükör maradt fenn az autón????? Ezen akkorát bukhatnak, hogy le se lehet írni. Az más kérdés, hogy egy próbát megért a szerviznek is, de nagyon nem jött be nekik. Tulajdonképpen ez lopás, akárhogyan is nézzük. Az más kérdés, hogy utólag visszaadták az új tükröt, de ezt is reklamáció után.

[ Szerkesztve ]

(#43483) szabonagyur válasza villifog (#43482) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaja egy fél tükröt elad majd jó pénzért ami ugye biztos kevesebb kell, hogy legyen mint egy teljes komplett tükör amin még többet nyerhetne.

Mindegy, hagyjuk a témát.

Mindenki lop, csal, hazudik szerintetek. :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43484) pjen válasza villifog (#43482) üzenetére


pjen
félisten

Mint ìrtam már előbb is,az ügyfél elment.Bármi történhet addig még visszamegy deklamálni.

(#43485) villifog válasza szabonagyur (#43483) üzenetére


villifog
tag

Szó sem volt mindenkiről, ezt az esetet veséztük ki.

(#43486) szabonagyur válasza villifog (#43485) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogynem, mindenki szerint egyértelműen a szerviz cseszett el valamit, véletlenül sem a vevő nem figyelt a kérdésre a nagy beszélgetés közben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43487) villifog válasza pjen (#43484) üzenetére


villifog
tag

Az azért kiderült, hogy nem lett cserélve a tükör, csak a hiányzó műanyag rész lett beépítve.

Ha Te ebből azt látod, hogy a szerviz teljesen korrekten viselkedett, szíved joga, én sajnos nem ezt látom.
A régi, rossz alkatrészeket valóban kidobják, de itt egy új alkatrészről van szó, amit ráadásul dobozosan dobtak ki a szerviz szerint, de lehet nem is látta a kukát, csak ilyenkor már nem lehet mást mondani.

Csak még egy kérdés, Te is beledobtad volna az új tükröt a kukába, még ha az a műanyag hiányzik is róla?

[ Szerkesztve ]

(#43488) dethroner válasza Brogyi (#43477) üzenetére


dethroner
veterán

Fél a tököm :) FX autóház Pécs, Scroll József út 2.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43489) Rataxes


Rataxes
csendes tag

Sziasztok!
2006-os Swiftem van, 1.3. Kb. két hete azt vettük észre, hogy villogot az elakadásjelzőm. Először azt hittem én hagytam úgy, ki akartam kapcsolni, de ahogy becsuktam az ajtót, megint villogni kezdett. Többszöri próbálkozásra sem sikerült kikapcsolnom, elvittem autóvillamosságishoz, mire odaértem abbahagyta... Azt mondta a fickó ha nincs hibajelenség nem tud mit csinálni. Estére mire hazaértem melóból megint villogott, de már csak picit, mivel lemerült az aksi, nem is indult. Reggel bebikáztuk, megint elvittük autóvillamosságishoz, aki átnézte, de nem talált hibát.
Két hét tünetmentes időszak következet, direkt nem piszkáltam az elakadásjelző kapcsolót, gondoltam az lehet a ludas... Amíg egy váratlan szituációban reflexszerűen bekapcsoltam a vészvillogót. Pár perc múlva leparkoltam, és mikor elindítottam újra az autót megbolondult. Menet közben magától ki-be kapcsol a központi zár, indexelés hangot ad az autó, elsötétül a műszerfal, villog a belső világítás... Ezt kb. fél órán keresztül még leállított állapotban produkálta, másnapra megint meggyógyult. Most csütörtökre jelentkeztem be márkaszervízbe, remélem Ők megtalálják a hibát. Szerintetek mi lehet? Mennyire kell zsebbe nyúlnom? Böngésztem az ügyben a netet, de nem látom úgy hogy swift típushiba lenne... Sok mindent írnak, lehet a vészvillogó kapcsolója kontakthibás, a központi zár vezérlő, testeslési hiba. Az első hibajelenségnél a motorházat felnyitva egy fél kiflit találtunk bent, erdős területen lakom, így az is lehet hogy valami rágcsáló fészkelte be magát és rágott el valami csatlakozót.

(#43490) r.levente75 válasza dethroner (#43488) üzenetére


r.levente75
addikt

Na akkor ne is folytasd!

(#43491) dethroner válasza szabonagyur (#43478) üzenetére


dethroner
veterán

Egyik mondatoddal mondasz ellent a másiknak. Egyszer azt írod klasszikus magyar mentalitás, hogy egyből mindenkiről rosszat feltételezni, meg hogy nem kellene egyből mindig a lehúzás meg átverés irányába elvinni mindent (bár sajnos ez nagy szokás az országban...) Na most akkor szokás az átverés vagy van?
Másrészt nem a régi tükröt akarták ellopni, vagy nem a régi tükröt felejtették el ideadni, hanem meglátásom szerint az újat. De ha gondolod holnap csinálok pár képet arról a tükörről amit visszakaptam, és akkor magad eldöntheted hogy 3 hetes használat látszik-e rajta, vagy inkább újnak tűnik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43492) dethroner válasza r.levente75 (#43490) üzenetére


dethroner
veterán

Fejtsd ki ha tudsz valamit, utólag is okul az ember :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43493) 2ozzmexy válasza Rataxes (#43489) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A fél kifliből nem tudod a választ!?
Nyest a megoldás, ha szerencséd van, akkor csak a testelést rágta meg, ha nincsen akkor komplett "kábelkorbács" csere, különben 2 év múlva előre fognak köszönni a szervizesek, annyit fogsz oda járni.

Sajnálom hogy így jártál, félre ne érts, de tapasztalatból mondom, hogy ahol előkerül egy nyest a kocsiból, ott semmi jóra vagy olcsóra ne számíts... és az a nyest vissza fog térni előbb-utóbb, vagy az unokája vagy a dédunokája.

Vegyél elektromos rágcsáló riasztót, az ilyen nagyfrekis hangot ad ki (idegesítő, mert Te is hallod), ami eléggé messzire űzi őket... meg kb minden más négy/két lábút, és igen gyakran az embereket is... :DD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43494) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

2006-os Swiftem van. Szeretném lecserélni a gyári CD-s rádiót valami 2 DIN-es érintőképernyős fejegységre.
Milyen típust ajánlott vásárolni? Aki esetleg lecserélte megosztaná velem a típust és néhány gondolatban a tapasztalatait?
Köszi!

Minden ellenállás hasztalan.

(#43495) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Sziasztok!

Valaki volt mostanság az első (1hónap/1000km) szervizen Vitarával? Van egy ajánlott olajcsere, amire 13ezret mondtak nekem, ez mennyire reális és mit tartalmaz? A klasszikus olajcserét jelenti (olaj+olajszűrő+légszűrő)?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43496) Motion_Blur válasza 2ozzmexy (#43495) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen motor?

Sokak szerint az 1000 km-es csere felesleges, és elég 5000-nél, majd 15000-nél.

De fater az 1.6 szívónál nem cserélt, csak 15000-nél. Most 30000 van az autóban, készül olajcserére de még mézbarna az olaj az autóban :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43497) 2ozzmexy válasza Motion_Blur (#43496) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

1,4 boosterjet, most 420km van benne...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43498) SirKero válasza 2ozzmexy (#43497) üzenetére


SirKero
őstag

Felesleges. Ráérsz 15 000-nél vagy egy évesen megejteni az elsőt.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#43499) Tom1939 válasza 2ozzmexy (#43497) üzenetére


Tom1939
őstag

Használat függő. Ha nagyon sokat mész városban mint pl én akkor évente 2-szer vagy 7500 kilométerenként. Az első csere viszont már már vallási kérdés :) Ki miben hisz :) De a lényeg a használathoz illő olajcsere. Plusz nekem olyat mondtak a szervizben hogy a szívó kibírja a kis csúszást, de a turbósat inkább hamarabb de semmiképpen se később mint a hivatalos intervallum (ettől még gondolom megvan a +1 hónap és plusz ezer kilométer hivatalos suzuki tűréshatár).

(#43500) 2ozzmexy válasza Tom1939 (#43499) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igen, az a fő használata. Tudom nem ideális neki de családilag úgy döntöttünk megtesszük amit tudunk h hosszút is menjen. Igazából december közepére van időpontom erre az 1 hónapos átvizsgálásra és azt mondták hogy akkor potom 13ezer forintért cserélnének is benne egy olajat. A kérdés valóban félre érthető volt, én keveslem az árat, ez egy komplett olajcsere lesz szűrőkkel? Mert terelnek ha erről kérdezek...
+1 vinnék egy üres olajos flakont, mivel literre számlázzák az olajat, szerintetek azt a fél litert el lehet kérni? 😀

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.