Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44351) yanna válasza AMD Power (#44347) üzenetére


yanna
őstag

Megosztó, mint a Nissan Juke. Van akit a hideg ráz tőle, van aki oda van érte.
Viszont a Fiat Multipla... (hányós smile)

(#44352) AMD Power válasza csaba1203 (#44350) üzenetére


AMD Power
titán

Most télen?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44353) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó !

2006-os 1.3-as Swift gázpedálja bowdenes vagy elektromos ? :F
Próbáltam itt keresgetni, a bowdenest tippelném.
Elkezdte, hogy néha picit fennakad... :B

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#44354) csaba1203 válasza AMD Power (#44352) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#44355) tboldi válasza AMD Power (#44344) üzenetére


tboldi
nagyúr

Motorral kb. semmi nincs, csak az M13A-nál a nyelestengelycsapágy szeret idő előtt hullani a váltóban, de nen egy nagy kaland, és az sem kizárt, hogy találsz olyat, ami már átesett a műtéten. Az M15A-nál még ez sincs, max. csak ha többszázezer km-t futott.

mediaharcos: Szinte biztos, hogy bowdenes, de nézd meg a fojtószelepet a légszűrőház környékén.

[ Szerkesztve ]

(#44356) AMD Power válasza tboldi (#44355) üzenetére


AMD Power
titán

Nem talalok 1 milla alatt semmi "ertemes" autot. Az osszes rohad, minden bajuk van. Ilyen 800e vetalar kozeleben nezegetem oket.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44357) tboldi válasza AMD Power (#44356) üzenetére


tboldi
nagyúr

WagonR-t nem néztél?

(#44358) AMD Power válasza tboldi (#44357) üzenetére


AMD Power
titán

Nem. Az nagyon nem tetszik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44359) csaba1203 válasza AMD Power (#44356) üzenetére


csaba1203
addikt

Ugyanígy voltam 5 évvel ezelőtt csak a keretem 600e volt.
Sajnáltam a pénzt egy jobb állapotú Suzukira és ekkor elkövettem életem legnagyobb baklövését vettem egy Fiat Pandát....... :B

(#44360) tboldi válasza AMD Power (#44358) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig abból 800-ért már lehet jót találni ugyanazzal az M13A motorral. :K

(#44361) bb71 válasza AMD Power (#44356) üzenetére


bb71
őstag

Ez itten kérem konkrétan a mienk volt: [link]
Eltekintve néhány pontatlanságtól, valós a hirdetés, apu vett ott egy másikat... ezt meg beszámolta.
Ezzel az volt a család nagy baja - bárki vezette -, hogy a kuplunggal és a motorvezérlő szoftverrel senki nem barátkozott meg 15 év alatt... mindenkinek sikerült lefulladni induláskor.
Ja, és sokat eszik ez a motor! 6,5 -7,5
Az újabb ignác 5 liter most télen...

(#44362) beef válasza bb71 (#44361) üzenetére


beef
őstag

A rángatás induláskor az szerintem feature, nem bug ezeknél :)
Egyébként nekem a tizen év alatt kb. háromszor sikerült ezt elkövetnem összesen.
Fogyi meg olyan 6.5 - 6.7

(#44363) AMD Power válasza csaba1203 (#44359) üzenetére


AMD Power
titán

Én is ettől félek. Nehogy mellé nyúljak! A mostani Astra 6 éve van meg. Szinte soha semmi baja nem volt. Most azon agyaltunk az asszonnyal ,hogy vagy egy új vagy ha használt max 1 milláig valami aránylag megbízható. Nah ebből nem sok ilyen van. Talán Suzukiből a leg esélyesebb ilyet venni.

bb71 Ez a gép még szimpatikus is. Az Astra sem eszik kevesebbet ,cserébe nem megy és lomha. Nyáron 6.5l - télen már majdnem 8l.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44364) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok mi a véleményetek az új E10-es benzinről ami elvileg mindenhol az van? Mindig 10 ezerért tankolok de most 20 km-rel kevesebbet mentem vele mint eddig bármikor télen. Lehet érdemesebb lenne a prémiumot ami drágább de lehet jóval többet lehetne autókázni és talán a motornak is jobb hosszú távon?

[ Szerkesztve ]

(#44365) AMD Power válasza Szilágyi84 (#44364) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az Astra biztos ,hogy többet eszik belőle mint a "sima" 95-ből. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44366) AMD Power


AMD Power
titán

Gondolom ebben az árban gombóc Swiftet "esélytelen" venni nem? Ez pl?

Amiket láttam ennyiért azokban ilyen 300-400e km is volt. :U Gondolom ezzel sincs másképpen.....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44367) csaba1203 válasza AMD Power (#44363) üzenetére


csaba1203
addikt

Nos előtte mármint a Panda előtt volt ecotec 2002-es 1.2 G Astrám.
Egy évesen vettem 10000 km-rel és semmi gondom nem volt vele.
Kicsit lomha volt,mert a motor csak 75 lovas de ha nem pörgettem 6l/100 kijött.
Azokat a G Astrákat még normálisan összerakták...... :B

(#44368) AMD Power válasza csaba1203 (#44367) üzenetére


AMD Power
titán

Az is benne van még nálam a pakliban. De 2004 utániak már a Twinportosak. Amikben bicikli lánc van. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44369) dnelb válasza AMD Power (#44366) üzenetére


dnelb
veterán

1 millió alatt nincs normális, ne is nézegesd

(#44370) AMD Power válasza dnelb (#44369) üzenetére


AMD Power
titán

Én is így "gondoltam". Igy ha más nincs marad az Ignis vonal....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44371) dethroner válasza Szilágyi84 (#44364) üzenetére


dethroner
veterán

Mennyit szoktál menni amúgy 10 ezerből? 350-400Km-t? Komolyan azt hiszed hogy 20 Km különbséget nem tudsz összehozni könnyedén néhány lelkesebb gyorsítással, lámpánál várakozással, és még sorolhatnám. Minden alkalommal méterre annyit tudsz megtenni az adott összegből és mindig ugyanabban a napszakban, ugyanazon az úton, ugyanolyan hőmérsékleti viszonyok mellett autózol? Nem hiszem. Ha csak ezért váltanál a prémiumra, akkor gondolkozz el azon, hogy kb 10%-al drágább a prémium nafta. Fog ez ugyanilyen arányú fogyasztáscsökkenéssel járni? Próbáld ki.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44372) Szilágyi84 válasza dethroner (#44371) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Kösz a semmit. Amúgy nálam ugyanaz általában minden de nem is ez a lényeg hanem hogy másoktól is ezt hallom hogy kevesebbet tudnak menni vele és az érdekelne hogy a prémiumot használok mit mondanak.mert állítólag nem túl jó ez az E10-ES a motornak.

(#44373) ncc1701 válasza Szilágyi84 (#44364) üzenetére


ncc1701
veterán

Kb 3%-al többet eszik belóle a vas. A prémium meg 10-15%-al drágább. Felfoghatod egy 3% áremelkedésnek is, ez van.

(#44374) Motion_Blur válasza Szilágyi84 (#44364) üzenetére


Motion_Blur
félisten

100-as nyál menjen bele, nézd meg Gajdán Tanár úr videóját a témáról.

Forensis kártyával -20 Ft-ot jelent, így már alig drábább mint az etanolos 95. Emelett jobban adalékolt és az alapbenzin is más. 100-as MOL-ról beszélek.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44375) csaba1203 válasza Motion_Blur (#44374) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#44376) csaba1203 válasza AMD Power (#44368) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez is láncos volt ha jól emlékszem de semmi gond nem volt vele.

(#44377) Szilágyi84 válasza Motion_Blur (#44374) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszönöm megnézem!

(#44378) KubanitoS válasza Motion_Blur (#44374) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez a Forensis kártya hogy működik? Próbáltam rákeresni, de arról nem szól a fáma, hogy miként kapom meg a kedvezményt. Fizetés előtt lehúzzák a kártyát és olcsóbb lesz az üzemanyag? Vagy a -10, -20 forintot a kártyára kapom meg, amelyet aztán le tudok vásárolni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#44379) Kicsirics77 válasza KubanitoS (#44378) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Fizetés előtt húzza le aztán nekem megy a pont meg a kedvezmény a végösszegből.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#44380) tboldi válasza bb71 (#44361) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bár a hirdetés már nem él, a linkből ki tudtam következtetni, hogy milyen autóról volt szó.

Ezzel az volt a család nagy baja - bárki vezette -, hogy a kuplunggal és a motorvezérlő szoftverrel senki nem barátkozott meg 15 év alatt... mindenkinek sikerült lefulladni induláskor.

User error. ;]
Én "csak" úgy 9 éve vezetem az ugyanezzel a motorral szerelt WagonR-ünket, de nem minden nap, általában csak heti egyszer, illetve van egy Honda Jazzem, amit napi rendszerességgel vezetek, és teljesen más karakter, szóval leginkább ehhez vagyok szokva. Ennek ellenére nincs semmi bajom a Suzukival való elindulással, sosem fulladtam le vele. A gázpedál rugójának 0 ellenállása miatt inkább túl nagy gázt szoktam nyomni. :D

Ja, és sokat eszik ez a motor! 6,5 -7,5

Az újhoz képest nyilván, mégiscsak egy sokkal korszerűbb motor, de az M13A-tól (vagy bármilyen más korabeli hasonló motortól) teljesen jó az a 6,5-7,5 liter (gondolom, vegyesben).
Az említett Hondával is (hasonló hengerűrtartalom és teljesítmény) ennyi szokott kijönni általában.

(#44364) Szilágyi84: A Suzuki szerint nyugodtan tankolhatsz E10-et. Én nem aggódnék miatta, ha rendszeresen van használva az autó. Ha sokáig tart egy tank kifogyasztása, Akkor érdemesebb a 100-ast választani, mert a sima 95-öshöz az etanol csak hozzá van lötykölve, 1-2 hónap alatt kiválhat belőle és lerakódik a tank alján a trutymó. A 100-asban ETBE van kötött formában, az akár fél évig is eláll.

[ Szerkesztve ]

(#44381) KubanitoS válasza Kicsirics77 (#44379) üzenetére


KubanitoS
veterán

És ez így mégis hogyan működik? Mármint mi olcsóbban kapjuk az üzemanyagot, de a Forensis cég miből jut így bevételhez?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#44382) Kicsirics77 válasza KubanitoS (#44381) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nemtudom,de különösebben nem is nagyon érdekel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#44383) pető bá' válasza KubanitoS (#44381) üzenetére


pető bá'
őstag

Olyan, mint egy flotta - ugye a MOL már nem foglalkozik magánszemélyekkel a GDPR óta, a Forensis pedig hoz nekik pár(tíz)ezer ügyfelet. De van Netrisk-es, + hallottam már megyei hírlaphoz kapcsolódó kártyát is.
Kvázi kiadták a saját üzemanyagkártyás rendszerüket "alvállalkozóknak". Szvsz a Forensis kap literenként x forintot, amiből vígan elvan.

Egyébként meg igen -> who cares, ha működik? :D

"... and I hope you have a great day!"

(#44384) dethroner válasza Szilágyi84 (#44372) üzenetére


dethroner
veterán

Nagyon szívesen. De nem írtad meg hogy mennyit szoktál menni a 10 ezres tankolásokból. Tényleg érdekelne.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44385) Firstaye válasza tboldi (#44380) üzenetére


Firstaye
tag

Én teljesen egyet tudok érteni bb71-tel, nekünk is van egy ilyen Ignis a családba, és hihetetlen mennyire béna a pedál karakterisztikája. Mondjuk nálam nem a lefulladás a baj, - bár megjegyzem, azt is sikerül vele néha - hanem hogy simán 2500-3000-res fordulaton indulok vele, ha kicsit figyelmetlenebb vagyok. Jó, mondjuk ebben a kocsiban van méter (265e), és a kuplungja meg annak bovdene is eléggé ki van, de akkor is vicc, amit művel. Adott gázpedálállásnál ha tartod kb 2-3 másodpercig és próbálod finoman engedni rá a kuplungot, simán emel magától a fordulaton, de valahogy ezt sem koherensen csinálja. Mellette van egy 1.6 dci nissanunk, az se egy leányálom, révén CR, de legalább 1-2 elindulás után megszokja az ember, és bólogatás, lefulladás, üvegelés nélkül lehet vele elindulni.
Amúgy én 600e 1 millió környékén tuti nem vennék suzukit. Messze túl van árazva a piacon szerintem, és cserébe egy szekér. Borzasztóan hitvány és nem autószerű. Egy korabeli, lesajnált peugeot 307 űrhajó hozzá képest. Mikor kerékcserénél megláttam a féltengelyeit és a futóművét kicsit meglepődtem: mint valami gokart, vagy nem tudom, nagyon alultervezettnek tűnik. És cserébe amúgy vannak bajai, ami a hitványságából adódik: ABS kocka - vicc, hogy pont a féken spóroltak ennyire, és a hiba is, hogy beesik a fékpedál
sebváltó - szintén gagyi belső, cserébe a kapcsolási érzet sem jó
napellenző nem tartja magát - komolyan, ilyen bajai vannak.
Kicsit talán túl negatív is voltam, mert amúgy használható kis városi, szaladgálós autó, amivel nem probléma a nagyobb padka sem, de autópályára nagyon nem való, kóvályog szegény, zajszigetelés is borzasztó már 110-nél. 300e körül elmegy, talán 400e egy klímás, reális lenne, de sajnos a suzukik használt piaci árazása minimum érdekes.
Ha van most egy ilyen értékű autód én megtartanám, még gyűjtenék, és ha van 2 millió, akkor érdemesebb váltani szerintem.
No offense amúgy, nem akartam senkit megbántani itt a fikázással, csak engem kicsit meglepett, hogy milyen autók készültek itt még 2000-es évek közepén.

[ Szerkesztve ]

(#44386) tboldi válasza Firstaye (#44385) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk nálam nem a lefulladás a baj, - bár megjegyzem, azt is sikerül vele néha - hanem hogy simán 2500-3000-res fordulaton indulok vele, ha kicsit figyelmetlenebb vagyok

Nem ezt írtam én is? ;] :DDD

"A gázpedál rugójának 0 ellenállása miatt inkább túl nagy gázt szoktam nyomni. :D"

Egyébként volt szerencsém néhány francia autóval közelebbről megismerkedni, meg pár Suzukival is, sokkal inkább az utóbbit választanám, mert azokat legalább úgy tervezték meg, hogy ha szerelni kell, akkor lehessen is. A franciákról ugyanez nem mondható el. :D
De értem, miről beszélsz írsz. Épp ezért van Hondám, autószerűbb is, meg ha szükséges, szerelni sem agyrém. :))

[ Szerkesztve ]

(#44387) dethroner válasza tboldi (#44386) üzenetére


dethroner
veterán

Van egy Suzukim és egy Renault-om is. Nincs gond a franciával, csak a szerelő mindig mondja ha valami kell bele, akkor előbb vegyük ki a régit, azzal elmegy a boltba és az alapján rendeli meg amit kell, mert franciánál se motorszám, se alvázszám alapján nem biztos hogy azt kapod amire szükség van. :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44388) ncc1701 válasza Firstaye (#44385) üzenetére


ncc1701
veterán

Volt 307 a családban. Imádtam, mert kényelmes, ugyanakkor az autószerelő haverral akkor lettünk olyan kapcsolatban, hogy átjártunk egymáshoz grillezni. Mióta toyota/suzuki van a családban, ez a kapcsolat picit elhidegült Ez most olcsóbb. :)

(#44389) ncc1701 válasza dethroner (#44387) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, 307-be kellett első lámpákat cserélni, a harmadik szett volt a jó. És természetesen csak gyári volt jó bele.

(#44390) pjen válasza Szilágyi84 (#44372) üzenetére


pjen
félisten

Azt majd az idő mondja meg,hogy jó e a motornak vagy sem.Kolléganőm évekig 50-50% ban használta,semmi baja nem lett a motornak.

(#44391) AMD Power válasza ncc1701 (#44388) üzenetére


AMD Power
titán

Renault-al én is így voltam. 6 éve van nálam az Astra. Ha nem lenne mániám 6 havonta átnézetni a kocsit a szerelővel akkor csak 1 évben csak egyszer találkoznánk!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44392) AMD Power


AMD Power
titán

Biztos en vagyok a lama,de a Suzuki oldalan sehol nem latok kalkulatort/tervezze meg autojat stb reszt. Ossze szeretnek rakni egy Swiftet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44393) Motion_Blur válasza AMD Power (#44392) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ilyet nem is fogsz találni :)

Személyesen, a kereskedésben.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44394) SyMbioTe válasza AMD Power (#44392) üzenetére

Mert nincs, legalábbis a magyar oldalon biztosan.
Van árlista + hozzá felszereltségi táblázat.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44395) AMD Power válasza Motion_Blur (#44393) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Mert konkrétan még nem találtam olyan márkát ahol ilyen ne lett volna fent az oldalukon. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44396) AMD Power


AMD Power
titán

Elég sok márkát és annak az oldalát megnéztem. Daciaból egy olyan ami "jó" lenne 2.9 milla (75Le) körül lenne. Swiftből ugye ez az alap 3.2 milla és alapból klímás és erősebb. Kia Piccanto már 3.8 milla , Hyundai i10 vagy i20 már majdnem 4 milla.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44397) Motion_Blur válasza AMD Power (#44396) üzenetére


Motion_Blur
félisten

GL+ Swiftet próbálj még megcsípni régi áron.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44398) AMD Power válasza Motion_Blur (#44397) üzenetére


AMD Power
titán

A Swift ezek kozul a legszimpatikusabb alternativa. Egy dolog csak ami nem "jo" benne a csomagtarto merete. Azt majd eloben megnezem mekkora.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44399) 2ozzmexy válasza AMD Power (#44398) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A buborék Swifthez képest javult a helyzet, de sokkal nagyobbat ne várj ebben a kategóriában. Nekünk pont ezért esett ki ez a kategória, gyerekekkel már szűk a hely sajna. Persze ha nem tudtunk volna többet eloszedni akkor marad a Swift. A GL+ már élhető felszereltség, de nagyon ne extrázd túl mert a végösszeg sok lehet. A kollégám a Vitaraban csak a varrás cérna szint változatta és ezért plus egy hónap varas és majd 60ezer felár h a fekete kárpit a piros kocsiban ne fehér cernas legyen hanem piros... Máshol ez alap, kék autót nem adnak zöld cérnával.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#44400) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

Most, hogy már megérkeztek az első SUV hibridek a kereskedőkhöz, nem tudja valaki biztosra, hogy részecskeszűrőtlenítettek-e? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.