Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43901) eami válasza Kicsirics77 (#43896) üzenetére


eami
addikt

érzésre jobban fogy (tudományosan is asszonták...) + hideg indításnál olyan 1.5-2x annyit pörög az indító mint előtte.

(#43902) Kicsirics77 válasza eami (#43901) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ezt még nemtudom mert reggel tettem tele,majd holnap reggel kiderül ha indulok,hogy nehezebben indul-e.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43903) dethroner válasza eami (#43901) üzenetére


dethroner
veterán

Persze, alkoholnak kevesebb a fűtőértéke mint a kőolajszármazéknak, ezért több kell belőle. Mindenkinek jó ez, csak a felhasználónak és a természetnek nem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43904) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ebbe jó ez a E10 benzin?
Ignis, 1.3 benzin, 2005

(#43905) tboldi válasza GEPESZ66 (#43904) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

(#43906) Kicsirics77 válasza eami (#43901) üzenetére


Kicsirics77
veterán

semmi rendelleneset nem tapasztaltam reggel 7-kor pedig -4 fok volt,ugyanúgy indult mint eddig hideg reggeleken.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43907) dethroner válasza Kicsirics77 (#43906) üzenetére


dethroner
veterán

Nem fog jelentkezni rögtön ha gondja van a benzinnel. Kell pár hét, esetleg hónap mire megeszi a rendszert az alkohol.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43908) tboldi válasza dethroner (#43907) üzenetére


tboldi
nagyúr

Esetleg év, ha kizárólag a gumi- és fémalkatrészek megevésére koncentrálunk.
Mondjuk Kicsirics 2016-os Vitarájának elvileg bírnia kell hosszútávon is, hiszen nem tiltja a Suzuki az E10-et.

De azoknál az autóknál, amik elég ritkán vannak használva, hamarabb fog jelentkezni valamilyen probléma, évjárattól függetlenül. Nem is az etanol "pusztító" hatása miatt, hanem mert kiválik a benzinből és egyfajta trutyi keletkezik a tank alján. Ez már okozhat indítási problémákat.

Ha jól tudom, az E10 kb. 3 hónapig áll el, az E5 meg 6 körül. Ennyi idő alatt célszerű kifogyasztani a tankot.

[ Szerkesztve ]

(#43909) Yenka


Yenka
csendes tag

Osram Night Breaker Silver izzóval van tapasztalata valakinek?

(#43910) Tigerclaw válasza laca891 (#43882) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Úgy olvastam, hogy a prémium benzinekben nincs etanol, mert azokra nem tették kötelezővé. Persze azok meg jóval drágábbak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43911) tboldi válasza Tigerclaw (#43910) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 95-ös prémiumokban ugyanúgy van, a 100-asokban meg ETBE.

(#43912) Motion_Blur válasza Tigerclaw (#43910) üzenetére


Motion_Blur
félisten

MOL-nál a 100-as benzinre annyi kedvezmény jár Forensis kártyával hogy szerintem kb. 30 Ft-al drágább literje mint a sima 95. Ami elég jó deal.

kapcsolódó: [link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43913) tboldi válasza Motion_Blur (#43912) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem Netriskes van, de teljesen ugyanaz, mint a Forensis. :))

Ennek ellenére mégis a Shell-hez vonzódom. :D

(#43914) pető bá' válasza Yenka (#43909) üzenetére


pető bá'
őstag

Én használtam egy ideig, de nem Suzukiban - előrelépés volt egy noname után, meggyőzött, hogy később megvegyem a Night Breaker Laser-t :D
Ma hajnalban én voltam a sofőr, ilyen kihalt országutakon sötétben ritkán vezetek, szinte végig ment a távolsági, még az utasok is megjegyezték, hogy brutál fénye van (az Osram ködlámpával együtt pláne.. :)) )
A Silverhez még annyit, hogy talán kicsit hosszabb élettartamú, mivel nem annyira végletekig a fényerőre van kihegyezve - de ez inkább csak egy gondolat, mint tény, nem teszteltem.

"... and I hope you have a great day!"

(#43915) 2ozzmexy válasza Yenka (#43909) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Merem ajánlani, két garnitúra ment ki a corollabol, csak még sima nightbreaker volt, meg egy blue is... ;]
Miután beraktad légyszíves fáradj el egy fényszóró állításra, de komolyan, mert refizni fognak a szemből jövők ha egy picit is magasabbra világít mint az ideális. Nem nappali fényt varázsol, de a többihez képest bestbuy.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43916) eami válasza Kicsirics77 (#43906) üzenetére


eami
addikt

egyáltalán nem vészed de én minden apró zörgést képes vagyok észre venni... amolyan szerelők kedvence lehetek.... és egy pár milisecel bizony tovább tart az E10-el.

(#43917) dethroner válasza pető bá' (#43914) üzenetére


dethroner
veterán

Távolságival nem művészet fényerőt és látótávolságot produkálni, a legolcsóbb ezeréves H4 is nagyon jó ha a távolsági részét nézzük. Pont a tompított ami számít, azért lehet érdemes a lámpával és izzóval foglalkozni. A tesztek is arról szólnak, nem pedig arról hogy ha nincs se előtted se mögötted senki akkor a távolsági persze hogy bevilágít sok száz métert ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43918) pető bá' válasza dethroner (#43917) üzenetére


pető bá'
őstag

nyilván a tompított a lényeg, csak azt már megszoktam, távolságival nagyon ritkán közlekedem, azért volt az élménybeszámoló :P

"... and I hope you have a great day!"

(#43919) Kicsirics77 válasza eami (#43916) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Akkor én ezt most elengedem,biztosan sokat számit az a pár milisec,csak nemtudom miben és hol :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43920) xmad válasza 2ozzmexy (#43886) üzenetére


xmad
őstag

Csak a turbósban!

nekem a legújabb van, amit most reklámoznak 1.2 ISG
nincs benne... ha lenne akkor tudnék róla ahogy lennie kellene GPF visszajelző lámpának is

[ Szerkesztve ]

(#43921) eami válasza Kicsirics77 (#43919) üzenetére


eami
addikt

nincs mit elengedni ¯\_(ツ)_/¯

(#43922) 2ozzmexy válasza xmad (#43920) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

És EURO6-os? Úgy tudom hogy csak az teljesíti amiben van részecskeszűrő, de lehet tévedek.
Ha nincsen az tök jó, akkor az egy "tiszta" motor, bár a BoosterJet-be se kellene...

@eami: Ennyi legyen a legtöbb probléma ami az E5 és E10 tankolásából adódik, főleg a mai downsized, DPF-es, változógeometriásturbós, Start-Stop rendszeres autók mellett...
Milyen érdekes hogy az olajszállító tanker kéményén nincsen részecskeszűrő és nem bioetanollal megy... Jah, hogy a delfinek nem szavazhatnak!?

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43923) xmad válasza 2ozzmexy (#43922) üzenetére


xmad
őstag

Euro 6 persze
boosterjet be a közvetlen befecskendezes miatt kell, mert kormol

[ Szerkesztve ]

(#43924) 2ozzmexy válasza xmad (#43923) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A VVT-i corolla is közvetlen befecskendezéses, de sosem kormolt, mondjuk az csak EURO4...
Jah meg szívó és nem töltött motor, ami azért is érdekes, mert a turbós benzinesekbe raknak DPF-et, de a régi Transitunk még tavaly előtt is leműszakizott, pedig annak ha odaléptél, az felért egy esőerdő tűzzel...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43925) Vigneau válasza xmad (#43920) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem az enyémben sincs. Nem láttam GPF-re utaló lámpát az 1.0 BJ GL+ műszerfalán.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43926) 2ozzmexy válasza Vigneau (#43925) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem mindegyikben van, csak ami EURO6, elvileg.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43927) xmad válasza 2ozzmexy (#43926) üzenetére


xmad
őstag

Vitaraban mar tavaly óta van. Swiftben nincs. Identől kellene, de mar nem lesz 1.0 turbó.
1.4 t ben lesz

(#43928) Vigneau válasza 2ozzmexy (#43926) üzenetére


Vigneau
félisten

2017 év végi gyártású EURO6-os Swift, pont most vezették ki a motorját a lágy hibrides éra kezdetekor a kínálatból.

Ha végre megkapom a szervizkönyvem, akkor rákérdezek, valójában mi a helyzet a GPF-el.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43929) 2ozzmexy válasza xmad (#43927) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nekem az 1,4T Vitara 2019 második feléből származik és abban már van GPF, ha másik színt választok akkor megúsztam volna, de azok nekünk nem tetsző színek voltak...
Piros nem volt, rendelni nem tudtak, volt még sárga, türkiz meg grafit...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43930) Tigerclaw válasza 2ozzmexy (#43922) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az "Euro 6" most január 1.-től kötelező. Amennyire tudom tavaly év közepén még nem tudták hozni a legtöbb modelljükben ezt a szintet. Talán a Swift Sport volt az egyetlen kivétel.

Az jó kérdés, hogy mi történt azóta. Az pl. gyanús hogy tavaly még 90+3 lóerős volt az 1.2 hibridjük, most meg csak szimplán 90 lóerősnek írják. Lehet hogy a határon mozogtak, mert az az 1.2-es szívó motor elég jól sikerült és csak újraprogramozták a vezérlést, 3 lóerő beáldozásával. Így pedig már nem csak az Euro 6D temp-et, de az Euro 6-ot is teljesíteni tudták.

Persze ez is csak spekuláció.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43931) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Apropó,jut eszembe az oldalsó irányjelzőmet kitörte valami baromállat a parkolóban,nem lehet visszarögzíteni mert a műanyagfül letört,hol lehet vagy érdemes venni 2016-os Vitara jobb oldali irányjelző.Köszönöm a válaszokat előre is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43932) tboldi válasza Kicsirics77 (#43931) üzenetére


tboldi
nagyúr

Suzuki-only webshopok, márkaszerviz, vagy ha megvan a cikkszám, akkor meg tudod rendelni az Unix-Bárdi párosnál is.

(#43924) 2ozzmexy: Szerintem az a Corolla inkább szívócső befecsis lesz, nem közvetlenül az égéstérbe nyomja. ;)

szerk.: Nem látok plusz furatot a szelepek és a gyertya között a 4ZZ-FE hengerfején. :N

[ Szerkesztve ]

(#43933) Kicsirics77 válasza tboldi (#43932) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Köszi,körbenézek,lehet megyek ma szolnokra is aztán unix is játszik mert oda meg van kedvezményem is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43934) ncc1701


ncc1701
veterán

Enyém 1.2 szívó, euro6, nincs dpf.

(#43935) SirKero


SirKero
őstag

2019.02-hó S-Cross 1,4T.
Ebben még nincs de amit már a nyári leállás után csináltak abba már van DPF ( úgy tudom ) :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#43936) 2ozzmexy válasza tboldi (#43932) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Legyen szívócső befecskendezéses, de az tuti hogy 4 injektor van benne, mert amikor kerestük a "hidegen ledadogás" okát, akkor bemérettem őket, 4et vittem és annyit is hoztam. Vmi noname cuccok voltak, vmi Denso. ;]
Ha bent van a motor a kocsiban és szembe állsz vele, akkor a feléd lévő oldalán van a hengerfejnek, legalábbis oda kezdték visszatenni, aztán otthagytam őket és már csak a kész kocsiért mentem. (Meg még kellett ezt-azt csinálni rajta, például hosszbordásszíjfeszítő "patront" cserélni, meg 2 gyújtótrafót és kuplungkinyomót, mert kinyírtam a hülye megszokásokkal...)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43937) Winne válasza Yenka (#43909) üzenetére


Winne
nagyúr

Én ennek az elődjét használtam, de fényben is azt vártam, hogy többet tud a gyárihoz képest és nagyon hamar ki is nyiffant ahhoz képest. Nekem nem vált be, az árán hoznak 10 simát és nem világít érezhetően jobban az én autómban.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#43938) tboldi válasza 2ozzmexy (#43936) üzenetére


tboldi
nagyúr

Több variáció is létezik ugyanarra a célra, a Corolládnál (is) a hengerfejben vannak az injektorok, csak a szívószelepekre fecskendeznek, nem közvetlenül az égéstérbe, ahogy a Boosterjetben. ;)

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#43939) xmad válasza tboldi (#43938) üzenetére


xmad
őstag

Így igaz, corolla szívócső befecskendezős.

egyebkent benzinesben nem DPF a neve hanem GPF :)

(#43940) 2ozzmexy válasza tboldi (#43938) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

(és xmad természetesen: )
Köszi srácok, így már értem, én abban a hitben voltam eddig hogy ez közvetlen befecsis, mivel hengerenként van injektor, de így már értem. Mondjuk a corolla nem kokszosodott, remélem a boosterjet sem fog...
Hogy melyiknek mi az előnye és mi a hátránya még nem jöttem rá... csak annyit tudok hogy a bal képen lévő megoldásnál nem lép fel szívócső lerakódás, mert "kimossa" az üzemanyag-levegő keveréke.
A Vitara néha (4-5 havonta) kap majd egy hosszabb autópályás etapot és akkor lesz ideje a GPF/DPF/részecskeszűrő/akárminek is nevezzük alkatrésznek tisztulnia. :D
Az akksi, a turbó és az önindító miatt jobban aggódok, a start-stop rendszer nem igazán foglalkozik ezen alkatrészek kímélésével... :O

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43941) hun005a


hun005a
tag

A fútéscsőbe van egy ilyen elosztó
Konkrétan ennek mi a neve és hogyan kell keresni?
Suzuki Ignis

(#43942) xmad válasza 2ozzmexy (#43940) üzenetére


xmad
őstag

Boosterjet is fog kormolódni a konstrukció miatt.
ecstar oldalan van is hozzá tisztitó cucc de hogy az mennyit ér, kitudja

(#43943) SirKero válasza 2ozzmexy (#43940) üzenetére


SirKero
őstag

Az akksi, a turbó és az önindító miatt jobban aggódok, a start-stop rendszer nem igazán foglalkozik ezen alkatrészek kímélésével... :O

Kapcsold ki és meg van oldva :P :K A turbóra meg ott a 10 év garancia :DD

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#43944) 2ozzmexy válasza SirKero (#43943) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ki szoktam kapcsolni, már sötétben is megtalálom... :DD
Jaja, ott a Pro garancia, regisztráltam is az oldalon, csak nem jöttem rá hogyan lehet megadni azon az oldalon az autóm adatait...
Most éppen kiélvezem a "bejáratós üzemmód" előnyeit, még 4-500km-ig, aztán elkezdem emelni neki a terhelést, 3-4000km után majd elkezdem kenni neki, hadd szokja. Még nekem is szokni kell hogy ne állítsam le rögtön mint a szívókat, hanem hagyjam ketyegni alapjáraton hogy a turbó tudjon hülni egy kicsit. Meg itt a -5-6fokban hagyom mindig melegedni egy picit alapjáraton, nem rögtön indulok el vele.

@xmad: Lehet majd kipróbálom, úgy 6-8 év múlva, ha már lesz benne 100ezer km, csak remélem nem a GPF látja majd kárát... Ha csak annyi baj lesz vele mint a szívó corollával, akkor egy nagyon boldog Vitara tulaj leszek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43945) SirKero válasza 2ozzmexy (#43944) üzenetére


SirKero
őstag

Ki szoktam kapcsolni, már sötétben is megtalálom... :DD

Van rá megoldás hogy állandóra ki legyen kapcsolva ;)

Jaja, ott a Pro garancia, regisztráltam is az oldalon, csak nem jöttem rá hogyan lehet megadni azon az oldalon az autóm adatait...

Pro garancia :U regisztráció :U Én úgy tudom,hogy elég ha évente ( vagy 15 000 km ) elhordod a szervizbe.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#43946) 2ozzmexy válasza SirKero (#43945) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

És mi rá a megoldás? Gondolom a gari ugrik tőle... a szervízben legalábbis azt mondták hogy nem lehet kikapcsolni, pedig fizettem is volna érte, hogy kilőjjék... (köpök a fogyasztásra, nem attól a félliter/100km-től fog csődbemenni a családi kassza, arról tesznek a bankok úgyis...)

Nekem írja a Pro Garancia papír hogy regisztrálni kell a MySuzuki.hu oldalon, de csak ennyit, hogy magamat vagy az autót...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43947) Tigerclaw válasza 2ozzmexy (#43944) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg ezeket már nem kell bejáratni, mert padon bejáratták a motorokat. Épp ezért sincs kiírva kötelező olaj, meg olajszűrő csere 1 évig, vagy X ezer km-ig. (Most nincs előttem, de talán 15000 km)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43948) SirKero válasza 2ozzmexy (#43946) üzenetére


SirKero
őstag

A fűtést front állásba teszed és a ventit első fokozatra. Akkor nem áll le soha. :K :K

(#43947) Tigerclaw Annyit ír a manual,hogy 1000km-ig ne vontass vele és lehetőleg ne padlózgasd :DD

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#43949) 2ozzmexy válasza SirKero (#43948) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ez egy jó tipp, köszi, majd kipróbálom, nyáron gondolom hűtésre kellene. Remélem automata klímával is bejön.

@Tigerclaw: A corollara is ezt mondták anno, aztán sorban eszi mindegyik az olajat, az enyém ami az első 5000kmen nem volt nyelezve főleg hidegen, az bezzeg nem eszi... Ennyit a padon bejáratos módszerről. Mondjuk csak 5w40es olajat kapott és manfilter szűrőket, sosem ment 10ezernél többet egy olajjal... De nem is eszi, pedig 20eves lassan...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#43950) xmad válasza SirKero (#43948) üzenetére


xmad
őstag

tehát szélvédőre és 1 es venti? csak fütésnél vagy a hőfok az mindegy hova van tekerve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.