Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) Motion_Blur válasza meroly (#23000) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:(

Nekem is egyre többször jön elő, minél nagyobbat fékezek pl lámpánál annál jobban lezuhan a fordulat kb. 450-500ra, aztán visszaáll kb. 650-700 közé. Mióta városban használom kis távokra és ilyen retek hideg idő van, azóta jött elő gyakrabban.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23002) Halver válasza roberto211 (#22995) üzenetére


Halver
csendes tag

És vajon mennyibe került ez nekik.... ;]

(#23003) meroly válasza Motion_Blur (#23001) üzenetére


meroly
veterán

Nekem is a ködös -8as időben jött elő.
Fordulatszámmérő híján én ezt legalább nem látom ;]

Impossible is nothing

(#23004) Kornel válasza Motion_Blur (#23001) üzenetére


Kornel
veterán

neked egr szelep lesz, vagy fojtószelep.
lehet tisztítani mindkettőt, érdemes ránézni, nem nagy kaland.

(#23005) máyköl


máyköl
veterán

Csak engem fog meg egy ilyen kis jószág? :DDD

(#23006) Kornel válasza máyköl (#23005) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, mert engem biztos nem.
:DDD

(#23007) mdani01 válasza máyköl (#23005) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nagyon csunya szegeny :D

iPhone 6S SpaceGray

(#23008) t1 válasza máyköl (#23005) üzenetére


t1
addikt

Én simán elfogadnék egy ilyet :R

(#23009) roberto211 válasza t1 (#23008) üzenetére


roberto211
őstag

Én is. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#23010) Kornel


Kornel
veterán

suzuki és az olcsóság:
hátsó gátló kisboltban: 25k/db
hatsó szilent szintén ott: 13k/db
márkakereskedésben 31k és 16k darabja.
szóval jön bele a koni str.t 30k / szett áron, de a szilentből muszáj lesz a gyárit venni, mert nincs más.

:N

(#23011) máyköl válasza t1 (#23008) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem is bejön... ;]

(#23012) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hátsó lámpákat cserélném izzóstól, mindenestől. Akku negatív felét kell lekötni ilyenkor?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23013) domojko válasza Motion_Blur (#23012) üzenetére


domojko
senior tag

Elég ha a negatív sarut lekötöd.

(#23014) Doze válasza Kornel (#23010) üzenetére


Doze
aktív tag

Az újabb suzukik főleg 2005 utániak azért nem olcsóak, főleg ha nem bontott cuccokat akarsz. A most a fábiához nézegettem cuccokat mert vannak azért dögövel apróságok amik kimondottan bosszantóak...

A skodrihoz tényleg filléres az alkatrész ár, szerint 50%-al legalább olcsóbb minden. (trafók, map, egr stb), viszont a suzukinak van egy előnye hogy nem akar elromlani :D, ok vezérműlánc mondjuk a 1.4 fabiába 6.700 ft, egy suzuki 1.5-be meg 80.000, de míg előbbi 50k kilométerenként beadja a kulcsot utóbbi meg talán soha :D

Apropó kicserélték a szélvédőmet, én bátran ajánlom őket aki környékbeli: [link] 3 óra alatt kicserélték, úgy hogy a matricát is átrakták (a hologramos), féltem hogy belül összekarcolgatják a műanyagokat, vagy valami úgymond "lesz", de semmi, mintha gyári lenne az uveg. Annyi volt hogy kicsit nyiszogott az üveg bal alsó sarka főleg bukkanóknál, de 2 nap múlva elmúlt, mert szerintem addigra kötött meg teljesen a ragasztó

(#23015) Kornel válasza Doze (#23014) üzenetére


Kornel
veterán

Oke, de bontott gatlot meg szilentet nem vesz az ember...
Kerdes, hogy a hatso hid szilentet is csreljem-e, ha nem log, nincs szetmenve, csak kirepedve...
Vagy varjam meg amig szethulkik.
Gyari 13k x 2 db
Powerflex meg 33 a szett, amire azt mondjak, hogy orok elet :)
Szo mi szo, nem olcso na.

(#23016) pjen válasza Kornel (#23015) üzenetére


pjen
félisten

13K két szilent?nem semmi. :((

(#23017) Kornel válasza pjen (#23016) üzenetére


Kornel
veterán

Egy szilent 13k... (Markaszervizben 16k)
A ketto 26k.
Persze ez speci szilent, nem csak gumi, hanem fem is, de akkor is kva sok.
Csak a sporthoz van ez a cikkszam, es eddig a powerflexen kivul utangyartottat sem talaltam.
Ilyen ez a popszakma :)

Cserebe ugy ott van az uton, hogy ahol 80-nal mar mas auto leesik, ott 100 felett vigan megyek kanyarban, felig gatya hatso gatlokkal.

[ Szerkesztve ]

(#23018) pjen válasza Kornel (#23017) üzenetére


pjen
félisten

Én már öreg vagyok ehhez,inkább lassabban megyek.Persze a Te autódat erre találták ki és ezért is vetted,legyen vele sok örömöd,de akkor is drága.

(#23019) Kornel válasza pjen (#23018) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt en is dragallom.
Igaz meg nem lenne cseres, lehet hagyom is.

(#23020) Bandus99


Bandus99
őstag

Hulye kérdés akksira szeretnek rátölteni
Melyik sarut kell leszedni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#23021) Doze válasza Kornel (#23015) üzenetére


Doze
aktív tag

Gátlóból gondolom a gyári annyi.... nem tudom mi van benne KYB? Pl nipparts meg van 11k-ért is... kérdés tartósság/ár függvénye. Ha neked a legjobb kell akkor koni... bár én nem kétlem hogy jó cucc, csak nem is állítható, meg kb annyi hogy az ültetés miatt kap egy extra keménységet, jobb műhelyekben fent pesten a gyári gátlókat is át tudják szelepelni/felújítani. Ha megnézed a mai utakon kell a keményebb progresszív futómű?, max arra hogy elélvezz a körfogalmakban, más haszna nincs, plusz hozadék hogy kiveri hamarabb a szilenteket... Meg ugye pont az árból indultál ki, ha keménység+ültetés kell nem vitás akkor koni kell, de szerintem nem kapsz igazán jobb minőséget mert azok a gátlók ugyan olyanok mint a gyári, radásul nem is aluból vannak, másrészt az áruk is tükrözi ezt a dolgot, főleg hogy rugóval együtt ennyi..

Az én meglátásom az maradj a gyárinál, persze ha szeretnél egy keményebb nyáriasabb ültetést akkor koni, de ez igazán nagy lépés az olyan futómű ami aluból van, olajos-gázos, és lehet állítani a magasságot+kirugózást+rugó előfeszítést. pl: [link] Vagy pl ez: [link] , ez utóbbi pl azon túl hogy tudja fenti dolgokat, még kerékdőlést is lehet állítani. Persze az ára 400k, de tényleg örök élet, felújítható, nem rohad (alu), és hamarabb fogja megadni magát a kaszni bekötési pontja mint ez. :DDD (ja meg upside down :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#23022) Kornel válasza Doze (#23021) üzenetére


Kornel
veterán

A gyari csak a sporthoz keezult, monroe a gyarto, de csak a suzukinal kaphato, 50k a hatso szett.
Az elso meg vagy 70-80k.
Azon kivul, hogy draga, meg szr is, van akinek 70k km alatt ment tonkre a hatso gyari.
Ha mar ennyit koltenek ra, akkor koni FSD-t vennek, 160k-bol meglenne a 4 db, ami eleg csabito.

OEM Elvileg nincs, tehat valami direkt kemenyitett ehhez valo tipust kell keresni, igy jott szoba a koni str.t, 31k a szett hatra.
Illetve elvileg van hozza tipusspecifikus TRW gyartmany, de sehol nem talalok rola infot, de a suzukisports forumon ezt raktak bele... Ez 27k lenne a szett.
Erdekes, mert lengokarbol es egyeb futomu alkatreszekbol is ezt a markat rakjak bele a forumtarsak.

Egyszoval a keret szuk, de azon belul a legjobbat akarom kihozni a penzmbol.

(#23023) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok.
94-es swiftembe szeretnek akksit venni, minel erosebbet, minel megbizhatobbat.
Tudtok segíteni nekem, hogy melyik a maximum, ami belefér meretet tekintve? Bosch es Vartra akksiknan gondolkodnék főként, ezek kozul melyik lenne a legjobb nekem?

(#23024) Kornel válasza Ádám16 (#23023) üzenetére


Kornel
veterán

Varta silver
Exide premium
Vagy titkos favorit a MOLL M3 plus K2

Bosch egyaltalan nem ajanlott, csak a neve van.

(#23025) anonymus89


anonymus89
addikt

Még mindig nem vettünk a kocsiba akku-t úgy néz ki a napi pár km. meghozza a gyümölcsét és utána tud tölteni így a hideg sem szívja le hamar.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#23026) pjen válasza Ádám16 (#23023) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a 99 es 1,3 asban 28Ah perion volt és elment 8 évet,7 telet,ezt tette bele a gyár.Eladás előtt 1 hónappal halt meg.35 AH lestire cseréltem.Csak azért írtam mert túl nagyot felesleges bele tenni a pici motorhoz.

(#23027) anonymus89


anonymus89
addikt

Aki vásárolni akar kékes színű halogén izzót a mai napon vasárnapi akcióban jó áron lehet a vilagitas.eu-n.
Másik "szerelőlámpának" (persze nem csak arra) szerintem tökéletes a mágneses vége miatt.

kornelka: persze világos most olvastam az egyik régi tesztet fényereje alig van fénymennyiség adott zónán 56 lumen, night breaker 110lumen. A kéksége miatt írtam csak be nem a fényereje miatt nehogy megtévesszen valakit.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#23028) Kornel válasza anonymus89 (#23027) üzenetére


Kornel
veterán

Cool blue mindig akcios, mert nem viszik, mert szrt se er.
Nbu vagy ge +120

(#23029) domojko


domojko
senior tag

[Innen ti melyik gátlót vennétek?] Egész jó árban vannak. Máshol 8-10k- val drágábbak. swift 2006.

(#23030) Kornel válasza domojko (#23029) üzenetére


Kornel
veterán

Sachs vagy kyb.
Sachs super touring kemenyebb, ergo jobb lesz az uttartasos.

Viszont most nezegettem komplett (ulteto) rugo + gatlo szettet a vogtland 100k alatt idead, nemetbol szallitassal.

Pedig fejben mar megvolt a koni :D

(#23031) domojko válasza Kornel (#23030) üzenetére


domojko
senior tag

A sachs-al nem lenne már nagyon kemény a rugózása? Szerintem igy is egy picit kemény a swift rugózása. Illetve a Sachs, KBY, mennyivel jobb mint a Monroe? Gondolok itt minőségre élettartam stb.

(#23032) Kornel válasza domojko (#23031) üzenetére


Kornel
veterán

Sokkal.
Monroe a leggagyibb cucc, ami igy elerheto oem-ek kozott.
Nem eri meg.
A swift kemeny?
Jossz egy kort a sporttal? :)
Az kemeny :D
Sachs kemenyebb lesz, mint a gyari, de szerintem az a legminosegibb darab.
Utana kyb-et vennek a simaba.

(#23033) Ádám16 válasza pjen (#23026) üzenetére


Ádám16
addikt

Hasonlo paraméterekkel van Jasz-akkum, az is birta 4 evig, de "be lett zenezve" az autó, es annak kellene a kraft.

kornelka: a mall nagyon jo lenne, de az ara az eleg húzós. a Varta Silver akciós volt valamelyik nap, a Best buy topikban lattam, es ott irtak, hogy 2-3 év az élettartama, ezeet azt hagytam. Inkabb a Blacket javasolták. Inkabb a Varta, mint az Exide a Mall utan?

pjen: nem járó motor melle értem

[ Szerkesztve ]

(#23034) pjen válasza Ádám16 (#23033) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nem egy nagyobb generátor kellene?Hiába teszel bele nagyobb aksit ha a fogyasztás nagyobb mint a töltés,mindíg le fog merülni.Ja álló motorhoz,hát akkor tényleg bika aksi kell.

[ Szerkesztve ]

(#23035) tboy93 válasza Kornel (#23032) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem anno a szerelo pont a sachs-ot szidta nagyon. Torok 7g hondaba az kerult es nagyon sok problema volt veluk, nekem egyaltalan nem ajanlotta. A showa volt elotte a gyari, az sokkal jobb volt. Nekem vegul monroe lett, eddig nincs vele bajom :)

(#23036) Kornel válasza tboy93 (#23035) üzenetére


Kornel
veterán

Kerdezd meg TaaT-ot mennyit birt a monroe-ja.
Illetve a swift sport gyari gatloja is monroe, mar mindenki kicserelte, van akinek 70k km-t se birt hatul.
Gagyi, de olcso.
Nem tudom hany helyen gyartjak a sachs-ot, gyanitom ha van torok gyaruk akkor made in turkei kerult a torok hondakba, akkor nem is csodalkozom.
Fordosok eskudnek a sachs-ra pl.
De ha biztosra akar menni, akkor kyb, es kesz.

Adam16: vartanal a sorrend silver blue black.
A silver a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#23037) Kornel


Kornel
veterán

Valakinek 360 loeros swift? ;)

[link]

(#23038) domojko válasza Kornel (#23032) üzenetére


domojko
senior tag

Egyszer biztosan kipróbálom, kiváncsi vagyok mit tud a sport. Mikor vettem a swift-et kritérium volt hogy 5 ajtós legyen. Nagyim 80+ éves volt és csak hátra tudott beülni. Sokat furikáztam őt, egyre nehezebben mozgott.Sajna már nem él. Szóval szemeztem én is a sport-al.

tboy93: Neked mióta vannak benn a monroe-k? Monroe 40k/ első-hátsó szett. KYB 67k/ szett. Ár érték arányban ennyivel jobb a kyb?

(#23039) pjen válasza Kornel (#23037) üzenetére


pjen
félisten

Azért érdekes lenne,egy kövér gáz és a motor elsiet a két első kerékkel.

(#23040) Kornel válasza domojko (#23038) üzenetére


Kornel
veterán

Az uj sport van 5 ajtosban is ;)

KYB mas kategoria, mint egy monroe...
Hidd el.

(#23041) domojko válasza Kornel (#23040) üzenetére


domojko
senior tag

Igen tudom hogy van 5 ajtósban, de már nem opció. :) Khm...ára is van az új sport-nak. :Y Egyenlőre informálódok gátlók terén. Március 20-ig jó a vizsgám, addig ki akarom cserélni. Kicsit jobb idő lesz nekiugrok.
Ezek a KYB gátlók nemrég még 15k/db- ért voltak. Vagy rosszul emlékszem? Bárdi- Unix horror árban méri.

[ Szerkesztve ]

(#23042) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Pfejj de furcsa volt vakon az autó :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23043) domojko válasza Motion_Blur (#23042) üzenetére


domojko
senior tag

Sokkal szebbek ezek a lámpák mint a régebbi.

(#23044) gerii válasza Motion_Blur (#23042) üzenetére


gerii
addikt

SX4 rondább lámpa nélkül ;)
Itt nem volt tiszta kosz alatta?

(#23045) tboy93 válasza domojko (#23038) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tyu, nem olyan regota, 10-12k km-t tettem meg csak bele.

(#23046) domojko válasza tboy93 (#23045) üzenetére


domojko
senior tag

Akkor tényleg nem rég raktad bele. Kb egy éve, bár attol függ mennyit mész vele.

[Itt meglenne a KYB szett 60k-ból.]

(#23047) Kornel válasza domojko (#23046) üzenetére


Kornel
veterán

Egy pelda, hogy erezd a kulonbseget.
Volt a regi swiftek gatlo visszahivasa, a made in hungary berva gatlok 8-10 ev alatt elrohadtak, kitortek a kerekek.
Az enyem 2003-as volt, kyb volt benne, mivel a berva addigra csodbe ment.
Lecsekkoltam a visszahivas hirere, es egy rozsdapotty se volt rajta, es boven atment vizsgan is, tehat padon merve is jo volt, 8 evesen 120k km-el.
Kerdes ezutan? :)

En is kyb-et vennek, de sporthoz nincs, tul puha lenne bele...

(#23048) domojko válasza Kornel (#23047) üzenetére


domojko
senior tag

A 2006-os swift-ben milyen gátlók lehetnek gyárilag? Az enyém most lesz márciusban 10 éves, 135k km-el.

(#23049) Kornel válasza domojko (#23048) üzenetére


Kornel
veterán

Passz.
Valoszinu valami magyar kisipari termek.
Mar akkor is fos volt, amikor kijott a gyarbol.
Rugok kesobb biztos magyarok lettek, mind el ie tortek, ld. Splash, sx4, swift (sport)
Soroljam, hogy melyik magyar kisipari tucat kacat alkatreszek mennek meg tonkre az amugy jo autoban?
Vedd meg a kyb-et, az japan.

(#23050) domojko válasza Kornel (#23047) üzenetére


domojko
senior tag

[Innen merjek rendelni szerinted?] Gondolom macerás lehet a garanciáztatás. Bp-en van személyes átvételre lehetőség. Esetleg hamisítják-e ezeket a gátlókat? Még nem hallottam ilyenről de manapság bármi elképzelhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.