Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58001) racerx válasza Gyöször (#57979) üzenetére


racerx
őstag

Majd kipróbálom, de tényleg minth a rémlene, hogy ha utánna picit megmizdítom az ablakot akkor elhallgat. Annyira nem zavaró mondjuk még hálisten..

(#58002) beef válasza .Szaki. (#57998) üzenetére


beef
őstag

Hát engem pl. nem tudnának rábeszélni, sem a bőr ülésre, sem az a panoráma tetőre, az automata nem izgat, a 360-as kamera sem. Így nézve azért már van Toyotában alternatíva 7m magasságában. De tény, hogy piszkosul drága bármi is.

(#58003) Janusz001


Janusz001
őstag

Kis infó, párom feb.22-én rendelt Scross gl+,2wd -t, gyöngyfehér, szombat délelőtt hívta az ügyintéző, hogy tudott foglalni, április 20. -án gyártják, +450k forint. Rendeléskor ebben a szalonban ő volt a következő a listán ilyen kivitelre. Manuális váltóra aug. vége, de inkább őszt mondott, addig meg a jelenlegi helyzetben nem tartom elképzelhetetlennek a további emelést. Maradt tehát az automata. Ha ezt a váltót májusban kifuttatják, akkor már nem tudom, hogy vesznek -e egyáltalán fel rá rendelést.

Más, adaptív tempomat stop and go -val, ha fékez a kocsi magától, akkor ugye a féklámpa hátul világít? Ma így közlekedtem városon belül, majdnem belém jöttek hátulról, ekkor kezdett el bennem motoszkálni a kérdés.

(#58004) AMD Power válasza beef (#58002) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam sem érnek ezek az érvek semmit sem.

Maradjunk annyiba ,hogy ilyen árak, emelkedések,infláció mellett az új autó, tényleg csak álom marad majd. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#58005) Jadro válasza Janusz001 (#58003) üzenetére


Jadro
veterán

Érdekes kérdés. Annyit találtam róla így elsőre, hogy passzív tempomatnál nem fog világítani, mert csak a motorféket használja. Aktív esetén a féket is és ilyenkor a féklámpa is jelez. Logikusnak hangzik.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#58006) racerx válasza AMD Power (#57976) üzenetére


racerx
őstag

8-9 körül (ha az ember elengedi azt hogy ő ül először bele az autóba -én elengedem simán) valami pár éves kevés km-es garis kocsit vennék az biztos. Aminek a minősége, felszereltsége, kényelme, nem egy liga a suzukival. Asszonynak van egy Opel Mokkája, azt is kb annyiért vettük nem egész 2 évesen (21 ezer km-el), mint én az uj suzukit (4.8M), felszerelsége is jobb, automata váltó is van. És a minőség, kényelem, úttartás is egy szintel jobb mint a scrossé. Egy valamiben sokkal rosszabb mint a suzuki, ez a fogyasztás.

(#58007) Janusz001 válasza Jadro (#58005) üzenetére


Janusz001
őstag

Az biztos, hogy nem csak a motorfék ment.

(#58008) Bossi válasza Janusz001 (#58003) üzenetére


Bossi
őstag

Na ez jó hír én február 26-án rendeltem, nyilván más kereskedésben, de akkor van remény...

(#58009) Brogyi válasza Janusz001 (#58003) üzenetére


Brogyi
senior tag

Világítania kell. Az automatával megállásig követi az autót.
A mögötted lévő meg paraszt egyszerűen. Azt hiszi a barom, hogy a reflexe gyors, de ez még álomnak is túlzás. Gondolj bele egy kicsit. Az autódon van AEBS, ami tőled függetlenül ABS-sel együtt olyat fékez, hogy a barom gazdaságira töri az autódat. Az ilyen köcsögöket el kell engedni, vagy elmenni. A legérdekesebb ilyenkor, hogy nem követ az ősember ha az utóbbit választod. Ez a helyzet.

(#58010) aattilaa80 válasza .Szaki. (#57998) üzenetére


aattilaa80
újonc

1500km megtétele után, teljesen vegyesben 6.5L/100km 2WD AT .
Tegnap lenulláztam , 100km-t mentem vele vegyesen(város,pálya,főút) 5.6L-t mutatott mikor hazaértem.

(#58011) zsolt19900 válasza Janusz001 (#58003) üzenetére


zsolt19900
őstag

nekem Swiftnél/"egyel"korábbi Scrossnál "sima" tempomat üzemben -még akkor is mikor az "akkuvisszatöltéses" lassulással lassít- működteti a féklámpát.... el is gondolkoztam, hogy furcsán nézhetek ki néha-néha mikor olyan lejtőn megyek, hogy piciket kell belelassítania :) de hát ez van

Írjátok sokan a panorámatetőt: az nálunk azért esett ki, mert konkrétan akkora fejteret elvesz a hátsó sorból, hogy nem tudott sem Én sem Édesapám magunk mögé beülni hátra anélkül, hogy ne kelljen a fejünket elhajtva tartani :D picit meglepett a dolog.... pedig akkoriban én nagyon rajta voltam, hogy legyen pancsitető :) :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#58012) aattilaa80 válasza Janusz001 (#58003) üzenetére


aattilaa80
újonc

Igen világít. Sötétedésben láthatod is a pótféklámpa fényét, bevilágítja a kalaptartót... :K

[ Szerkesztve ]

(#58013) .Szaki. válasza zsolt19900 (#58011) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nálunk a családban én vagyok egyedül magas (187cm) mindenki más alacsonyabb, magam mögött meg értelemszerűen nem fogok ülni soha. … :D

(#58014) peestike


peestike
senior tag

Swift V, 2020 gyártású. Érdeklődnék, hogy ebbe egy teljes értékű pótkerék még elfér a defektjavító helyére, vagy már ebben bukó a "rendes" pótkerék? Köszönöm szépen!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#58015) dReFiX válasza Bossi (#58008) üzenetére


dReFiX
senior tag

Tudtak neked rendelni pénteken ?

(#58016) Bossi válasza dReFiX (#58015) üzenetére


Bossi
őstag

Nem mondtak semmit... nekem ezek szerint a kereskedő félre beszélt, mert azt mondta, hogy nem egy nap rendelnek hanem naponta lehet valamennyit.
Szóval hétfőn hívom mi a túró van, mert így nem lesz kocsi.

(#58017) mefistofeles

Hihetetlen ez az új autó mizéria. Alapból nálam nem opció, de ha most kéne autót vennem, akkor elgondolkoznék egy kevés kilométeres használton az fix!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#58018) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Találkoztam egy galambbal:
[kép] [kép]

Oda a burkolat, repedt a váz is, index is. Nem találtam hozzá tükröt, marad a szalon, mennyibe fog ez fájni szerintetek? 2017. 1.0 GLX Swift

Janusz001: nekem a Swiftnél világít a féklámpa ha a tempomat lassítja a kocsit.

(#58019) zsolt19900 válasza peestike (#58014) üzenetére


zsolt19900
őstag

fb csoportban vannak fent megoldások

teljes értékű kerék úgy fér be, ha "megemeled" az egész alsó részt úgy, hogy: kipakolod a defektjavítós cuccosos tartót, helyére beteszel egy kereket és vele egy szintbe köré vágsz eps/xps anyagból "tartót" és arra ráteszel egy méretre vágott és szövettel beburkolt osb lapot

így a csomagtartó alja picit megemelkedik

viszont másképp nem fér el

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#58020) peestike válasza zsolt19900 (#58019) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi az infót! Barkácsolni kell ezek szerint, de nem kivitelezhetetlen.
Bár panelben nem biztos, hogy belekezdek. :)
Lehet marad a mankókerék sajnos...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#58021) kunberci válasza zsolt19900 (#58019) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ugyanígy csináltam én is a 2016-os Swift-nél.
Teljes értékű pótkerék, két oldalt két 3 centis XPS csík , azon egy kis szőnyegpadló darab (akkora, mint az XPS csík), és arra vágtam a hullámfilc mérte alapján egy 12-es OSB lapot.

(#58022) aattilaa80 válasza mefistofeles (#58017) üzenetére


aattilaa80
újonc

Én is így gondoltam. Aztán 1 éven keresztül semmi normális kevés kilóméterest nem találtam. Mindegyikben volt valami gány. Nem véletlenül adják el őket...

(#58023) mefistofeles válasza aattilaa80 (#58022) üzenetére

Nyilván nem az igazi, és én főleg a most fokozódó katasztrofális helyzet miatt mondtam. Ha vennék akkor kizárólag max. 2 éves kevés kilométeres jöhetne.

Húú de mázlista vagyok. Augusztusban bementem, kinéztem és kb. egy hét múlva már gurulltam az új swiftemmel!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#58024) dethroner válasza peestike (#58020) üzenetére


dethroner
veterán

Nem vészes egyáltalán. Ha nem sürgős és nem felejtem, pár napon belül csinálok képet hogy néz ki. De a lényeg. Mankókerék befér, teljes kerék viszont csak akkor, ha egy szinte ahogy kolléga is írta bevágsz pár centi széles hungarocell csíkot két oldalra. 10 perc alatt megvan, nem kell hozzá semmi csak egy jó éles kés.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#58025) peestike válasza dethroner (#58024) üzenetére


peestike
senior tag

Nem, egyáltalán nem sürgős és kíváncsi is lennék. :)
A mankókerekes megoldás bőven megfelelne.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#58026) burgatshow


burgatshow
veterán

Levakartam a hét eleji szaharai homokot a kocsiról ha már szép idő volt.

[kép] [kép]

(#58027) Jadro válasza burgatshow (#58026) üzenetére


Jadro
veterán

Jó ez a szín is nagyon.
Új/majdnem új jó autót hogy érdemes mosni? Lándzsás mosóban? Gondolkodom egy nano bevonaton is.

Régi ignisnél nem volt túlgondolva, automata mosóban átgutultam kb havonta, néha meg lándzsás mosóban elszöszmötöltem vele. Az újnál már vigyáznék a fényezésre.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#58028) tboldi válasza Jadro (#58027) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a 15-18 éves autóinkat is lándzsás önkiszolgálóban mosom, az újjal is így tennék.

(#58029) dethroner válasza peestike (#58025) üzenetére


dethroner
veterán

Mankókerékhez meg nem is kell semmit variálni. Kiszeded a defektjavító bizbaszt meg amit még ott találsz, és bedobod a mankókereket. Pont olyan magasságba jön fel, hogy mókolgatás nélkül a padló szintjébe lesz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#58030) KubanitoS válasza burgatshow (#58026) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezek szerint te is benne vagy más csoportokban is… Tamás ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#58031) .Szaki. válasza Jadro (#58027) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én mindig imo-ba viszem a kocsikat, a lándzsás nem olyan alapos, illetve utóbbiban alvázmosást sem fogsz csinálni.

(#58032) Jadro válasza .Szaki. (#58031) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi a tippet! Nálunk van egy lándzsás, ahol van alulról is spriccelő, kvázi alvázmosás. kérdés, hogy milyen hatékony.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#58033) tboldi válasza .Szaki. (#58031) üzenetére


tboldi
nagyúr

"illetve utóbbiban alvázmosást sem fogsz csinálni"

Már amelyikben. Itt, Mosonmagyaróváron van az is - oké, nem a leghatékonyabb, de télen a só nagyjától megszabadulni elég.

[ Szerkesztve ]

(#58034) 2ozzmexy válasza Jadro (#58027) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nano bevonat? Kerámiára gondolsz? Sajnos ehhez többnyire bele kell polirozni hogy legyen tapadófelület, szóval vekonyitod a lakkot... utána pedig akármilyen szerrel nem moshatod különben csökkented az élettartamát. :R

Úgy érdemes mosni ahogyan szeretnéd, e téren én már itt semmit sem merek írni, de ha érdekel akkor visszaolvasol. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#58035) 2ozzmexy válasza burgatshow (#58026) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az enyémek is kaptak belőle egyik reggelre, azt hittem agyvérzést kapok...
Egy fél nap elment a 4 verdára a mosóban... :W

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#58036) Herczi válasza Herczi (#58018) üzenetére


Herczi
senior tag

49.735 Ft egy jobb oldali 2017 Suzuki Swift GLX komplett tükör (ha esetleg később rákeresne valaki)

(#58037) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap kért egy kollégám segítséget autó vásárlásánál így újra a hahun találtam magam. Közel 20 éves Hondakat (Civic) árulnak 7-800e Ft-ért. Az álam le esett. :Y

Egy értelmesebb Ignis bőven 1 millió Ft.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#58038) hemaka válasza AMD Power (#58037) üzenetére


hemaka
nagyúr

Főleg, hogy azok rohandak már széjjel ennyi évesen.

(#58039) Chereiose válasza AMD Power (#58037) üzenetére


Chereiose
addikt

Speciel azok évekkel korábban sem voltak olcsóbbak, cserébe ahogy írja a kolléga a kasztni már rozsdaporban áll. Amilyen eszetlen áruk van (beleértve a suzukit)lehet más vonalon kéne nézelődni, lényeg, hogy ne rohadjon teljesen meg működjön, ennél az árnál szerintem másodlagos a márka.

(#58040) Janusz001


Janusz001
őstag

Bevált vontatókötelet tud valaki ajánlani?

(#58041) tboldi válasza Janusz001 (#58040) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van itt bárki is, akinek annyira gyakran lerobbanó autója van, hogy egy vontatókötél beváljon? ;]

Én egy Dunlopot vettem a Tescóban, hogy legyen valami, de még sosem kellett használnom.

[ Szerkesztve ]

(#58042) Janusz001 válasza tboldi (#58041) üzenetére


Janusz001
őstag

No nem is magamra gondoltam, meg amúgy is automata, csak belenéztem a Suzukis csomagba, nem volt túl bizalom gerjesztő a kötél, de lehet a látszat csal.

Ma beírattam 1000km -es -re a kocsit, ügyintéző mondta, hogy pillanat törtrésze alatt fogytak el a lehívható autók, aki év végén/ez év elején még tiltakozott az akkor még rövid határidővel elérhető automata váltó ellen, nem ér annyit, mert ő kivárja a sorát manuálisra, szépen jönnek vissza, hogy csak jó lenne az, de most meg már nincs elérhető, ráadásul +450k huf.

Májusban elméletileg lesz egy eladó scross -om, gl+,2wd manuál, kékben, olyan 17000km lesz benne, 2019.11 havi .

(#58043) Jadro


Jadro
veterán

Tényleg, jó hogy említettétek...Mi jár az autóhoz tartozékként átadáskor? Defekt javító készlet az megvan. Emelő? Kerékkulcs? EÜ doboz?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#58044) rasky válasza Jadro (#58043) üzenetére


rasky
senior tag

Kerékkulcs, vontatószem és defektjavító. Ennyi.

(#58045) dobolan válasza rasky (#58044) üzenetére


dobolan
senior tag

A defektjavító az olyan, hogy 1x fel lehet vele fújni a defektes kereket kiemelés nélkül?

(#58046) rasky válasza dobolan (#58045) üzenetére


rasky
senior tag

Maga a folyadék egyszer használatos, a minikompresszor talán többször is., bár ki tudja, mert abba kell belecsavarni a flakont.

[ Szerkesztve ]

(#58047) szabonagyur válasza rasky (#58044) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem adtak még egy EU "csomagot", tehát pár alap valamit beraktak mellé.

#58043Jadro: nincs pótkerék alapon emelő sincs asszem.

#58045dobolan: inkább belefújsz valami trutyit ami eltömíti ha olyan a defekt, tehát értelemszerűen lyuk. Annyi, hogy utána a gumi kuka és a gumis sem szívesen tisztítgatja a felnit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58048) dobolan válasza szabonagyur (#58047) üzenetére


dobolan
senior tag

Tönkreteszi a gumit? :Y

(#58049) rasky válasza dobolan (#58048) üzenetére


rasky
senior tag

én vettem hozzá egy pótkereket +50/60k.

(#58050) ugri77


ugri77
tag

Mankó kereket emelővel merre érdemes venni ( elfogadható áron ) ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.