Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43301) pjen válasza Vigneau (#43298) üzenetére


pjen
félisten

A könyve mit ír erről a 3-4 perces melegítésről?Szerintem nagyon útálja a szegény keveréket.

(#43302) Vigneau válasza pjen (#43301) üzenetére


Vigneau
félisten

Vagy nem voltam elég alapos - és ezért nem találtam -, vagy tényleg nem írnak erről semmit. Egy biztos, a turbó kenésére, motor leállítására nagyobb terhelés után azért felhívják a figyelmet.

CR dízel Peugeot 208-ról váltottam, ott megszoktam a melegítést, leállítást. Esetemben a gyakorlatban, hideg időben a 3-4 perc bőven megvan az indítást követően, míg körbenyalogatom az autó ablakait.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43303) _ak_


_ak_
addikt

Mivel volt már, ezért azt linkelem: Melegítsük a motort télen vagy ne.

Én is csináltam ezt a furdulat visszaesésig melegítést, de ezekután nem hiszem, hogy van különösebb értelme. Főleg, hogy látom lassan kúsznak fel a tizedek a fogyasztásban.

Csak érdekességképp, 1.4t Allgrip AT Vitara átlaga a kompjúter szerint 8.1l stabilan, ebből egy vidéki kiruccanás is max egy tizedet javít. Budapest és rövid távok, szóval van élet 5.6l-es fogyasztás felett is (ahogy látom pályán ilyesmiket szoktak hozni manuál 2WD-vel)

Let's begin, de gozaimasu!

(#43304) ncc1701 válasza Vigneau (#43298) üzenetére


ncc1701
veterán

(#43305) ncc1701 válasza _ak_ (#43303) üzenetére


ncc1701
veterán

Én úgy csinálom, h beülök, beröffentem, kiteszem a telót, ráteszem a töltőre, wazét elindítom, címet beadom neki, és gyí.

Amúgy most 4.16L az utóbbi 18ekm átlaga, de így télen ez már megy felfele 4.3-4.4 körülre.

[ Szerkesztve ]

(#43306) laca891 válasza ncc1701 (#43305) üzenetére


laca891
aktív tag

Hát akkor Te nagyon öregurasan vezetsz. Talán még a forgalmat is feltartod.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43307) ncc1701 válasza laca891 (#43306) üzenetére


ncc1701
veterán

Sok a városon kívüli forgalom, illetve ha balra dugót látok, akkor jobbra megyek. :) Amúgy meg kb megyek városban a forgalommal, m0 ilyen 100 körül, kényelmesen. Ha beállok a kamionok 90 körüli tempójára, akkor kb 3.5 litert eszik a vas. Nyilván nem parkettázom neki, mert minek hamarabb érni a piroshoz?

(#43308) dethroner válasza ncc1701 (#43307) üzenetére


dethroner
veterán

Első tankoláskor mentünk egy 350km-s országutat kb 100-as átlaggal, lakott területre érve persze vissza a normál sebességre. Így jött ki 5,1 átlag a kúton rátankolva. Másnap 400 km pályázás, első felében 140-150 közötti tempó, hazafelé éjjel ködben már csak olyan 100-120, tankoláskor 6,9 fogyasztás jött ki. Szóval szépen kinyílik a torka ha pályatempót megy ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43309) ncc1701 válasza dethroner (#43308) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, persze, pici autók ilyenek. Ezt még 140 felett nem néztem, a yaris gen2-est konkrétan tudom, h eljárok vele 5.3 liter körül (swift ugye 4.3), de navi szerint 142-nél már 8.5 litert eszik, és 400km-ként kell kiállni tankolni. :)
Ha valaki sokat akar gyorsan menni, arra mai napig a dízel való.

(#43310) pjen válasza ncc1701 (#43309) üzenetére


pjen
félisten

Fene tudja,navi szerint 130-140 között a diesel kettes Puntó pályán 7,5-8 között evett.

(#43311) ncc1701 válasza pjen (#43310) üzenetére


ncc1701
veterán

Anya 2.0 HDi 307-ese anno navi szerint 140-el teli tankos módszerrel számolva is megállt 6L alatt. Mondjuk a psa tud jó dízelt csinálni, a fiatot meg hagyjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#43312) laca891 válasza dethroner (#43308) üzenetére


laca891
aktív tag

Egy új autónál, másnap 140-150 km/h ???

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43313) dethroner válasza ncc1701 (#43309) üzenetére


dethroner
veterán

Hazafelé a pályán már én is gyakran pillantottam a műszerre, hogy kitart-e a nafta :) Hozzászoktam a saját autóm közel 60 literes tartályához. Az bőven megcsinál egy Pécs-Pest-Pécs utat és még jócskán marad benne. Ennek a kicsinek meg 37 litert tudtam lenyomni a torkán amikor porzó tankkal a szalonból a kútra gurultam.

(#43312) laca891 Igen, annyi. Miért? Mikor ha nem most, amikor még garis :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43314) laca891 válasza dethroner (#43313) üzenetére


laca891
aktív tag

A tied és a ncc1701-é , akkor 1.0 turbós?
Az enyém az 1,2 -es szívó.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43315) dethroner válasza laca891 (#43314) üzenetére


dethroner
veterán

Enyém is szívó+a pici hibrid.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43316) ncc1701 válasza dethroner (#43313) üzenetére


ncc1701
veterán

Engem igazából az zavar, hogy a szegénységjelző már akkor kigyullad, mikor még 10L van a tankban (az kb a negyede ugyebár), és ugyanekkor már 0km a megtehető táv, mikor én 10L benzinből még elmegyek bő 200km-t. Ezt kellene valahogy bekalibrálni korrektebbre. Világítson a lámpa, az nem érdekel, de jelezze már korrekten a megtehető távot.

(#43317) ncc1701 válasza laca891 (#43314) üzenetére


ncc1701
veterán

Enyém is 1.2 szívó. Nekem nem gyerebe a 3 henger sajna. Ha turbós, akkor inkább az 1.4 kellene. :) Az mókás egy jószág lehet, kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#43318) Brogyi válasza gyenesmartin (#43296) üzenetére


Brogyi
senior tag

" Utána 5-6km 90-el haladva, ekkor eléri a mutató a középállást, de akkor megint lelassulok 50-re, a mutató is visszamegy az első csíkig. Szalonban azt mondták ezek az 1.2-es motorok ilyenek, a termosztáttal nincs gond."

Hazugság! Tipikus tünet mikor nincs termosztát a körben. Nálam nincs semmi csökkenés. Érdekes csak az enyém jó? :) Nem látom a tulajok visszajelzését.
Főleg nem az első pöcökre. Nézesd meg mással is aki hajlandó megbontani.
Nem hiszem el, vagy -20 alatt közlekedtél. Nagyon furcsa. A lézer hamar elakad a ködben, de radar azért más.
Nálam csak nagy hóban vacakolt. Kiszálltam, és megnéztem az elejét. A radar takarva volt hóval.
Na, de tényleg nektek visszamegy a víznek a hőmérője? :F

(#43319) sagesz93 válasza Brogyi (#43318) üzenetére


sagesz93
addikt

Ezt én is meg tudom erősíteni, ilyen 1.2nél nincsen, hogy visszaesik a mutató. Még ha teljesen megy a fűtés vagy bármi, akkor sem. Sőt ha pl bemegyek boltba (20percig leállítva van a kocsi) még akkor se esik vissza ennyire.

(#43320) dethroner


dethroner
veterán

Most 16-os alukerék van az autón. Ha veszek 15-ös lemezt télére, akkor a kell másféle kerékanyát is vennem, vagy teljesen jó lesz ami most is rajta van?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43321) pjen válasza dethroner (#43320) üzenetére


pjen
félisten

Az anya biztos jo lesz.Az osztó ķőr passzoljon és a lyuk középpen.Bár lehet valami spéci anya.

[ Szerkesztve ]

(#43322) dethroner válasza pjen (#43321) üzenetére


dethroner
veterán

Sumosuzukitól venném, gondolom ott a megadott típushoz valót adnak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43323) pjen válasza dethroner (#43322) üzenetére


pjen
félisten

Már bizonytalan vgyok 10 éve nem volt alu felnim.Majd mások is segítenek.

(#43324) a_tesz válasza dethroner (#43320) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Legjobb tudomásom szerint nem tőcsavaros, hanem sima kerékcsavaros a legújabb Swift is, szóval nem anyát kellene venned hozzá, hanem tőcsavart. De ha gyári alufelni van rajta, amivel kijött a szalonból, és gyári lemezfelnit veszel, akkor elvileg a kúposságuk ugyanolyan, szóval gond nélkül fel lehet rakni mindkét felnit ugyanazzal a csavarral. Az előző két generációnál legalábbis így van, erősen meglepne, ha itt változtattak volna egy nagyot.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#43325) focvis válasza a_tesz (#43324) üzenetére


focvis
veterán

Újfajta japán Ignis tőcsavaros (a többi Suzukit nem ismerem); a gyári alufelni anyája jó a gyári (indiai Maruti) lemezfelnihez is.
Meghúzási nyomatéka 95 vagy 90 Nm, én 100-zal húzom le.

(#43326) Brogyi válasza dethroner (#43322) üzenetére


Brogyi
senior tag

Tőlük vettem a lemezfelnit. Meglepően gondosan átnézték, és ami ütött volt ott azonnal cserélték.
A csavar eredeti. Nem akartam már azt is cserélgetni. A kisebb méret mellett döntöttem, és én ma azt mondanám jó döntés volt. A kisebb méret olcsóbb, de nem is ez tetszik hanem sokkal komfortosabb, sőt csendesebb mint a flancos alu. Az alunak egyetlen előnye van. Ha szeretsz nagy tempóba bevenni egy kanyart akkor az arra való egy jó gumival. Ennyi, minden másban rosszabb.
"I have spoken" :D

[ Szerkesztve ]

(#43327) dethroner


dethroner
veterán

Akkor onnan veszem a fekete felnit, és marad az eredeti csavar (anya). Köszi mindenkinrk :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43328) ncc1701 válasza dethroner (#43320) üzenetére


ncc1701
veterán

Általában alufelnihez más anya/csavar kell, mint a lemez felnihez, kérdezz utána alaposan.

(#43329) Brogyi válasza ncc1701 (#43328) üzenetére


Brogyi
senior tag

Csak csillogóbb. Értsd króm. Az ővé GLX swift.

(#43330) a_tesz válasza focvis (#43325) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Akkor most erősen meglepődtem :) Köszi, ezt nem tudtam.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#43331) ncc1701 válasza Brogyi (#43329) üzenetére


ncc1701
veterán

Sok, swiftnél a tököm tudja. Toyotánál totál más az acél felni anyája, illetve az alu felnié. Anya nyári csavarjait most kb 3-4 órán át políroztam, szépek lettek a krómok. :)

(#43332) laca891 válasza ncc1701 (#43331) üzenetére


laca891
aktív tag

Swiftnél az acélfelnit én feltettem az alufelni anyájával.
Aztán ki tudja, hogy jó -e a felfekvése.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#43333) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#42829) üzenetére


Motion_Blur
félisten

update:

Fater ma megkapta a Vitarát, amik cserélve lettek: első lökös, menetfény, első gumik, j.e. lengőkar, j.e. stabpálca, bölcső, motorvédő burkolat, nagyjából ennyi, a többi apróság

Ez volt bő 1 milla :Y

Elavulás címszó alatt ki kellett fizetni 19e Ft-ot, illetve mivel a biztosító csak 1 gumit fizetett így a tengelyen lévő másik gumit is, amit a gyári szervíz volt szíves 46e Ft-ért kiszámlázni, Toyo Celsius 4 évszakos, árukeresőn pont 26e Ft... szóval 65e Ft-ba került ez neki, hiába a biztosítás.. így most elöl új Toyo-k vannak, hátul 20e km-t futott Kléber Quadraxer 2-k. Csodás.. :U

A lényeg: nem éri meg balesetezni :O

Fater rákérdezett hogy ha venne újat akkor mi a helyzet: utolsó darabok mennek el a napokban, legközelebb majd talán márciusban lesznek elérhetőek az új, kizárólag hibrid modellek. Vitara és S-Cross esetében is 500k felárral...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43334) eami válasza Motion_Blur (#43333) üzenetére


eami
addikt

hát a különbözetet rá kell verni a kamionosra... mint ahogy gondolom volt erre az időre bérautó is amit szintén a kamionos fizetett.... az hogy a biztosító mennyit áll az egy dolog... azon felül simán saját zsebből fizethet a károkozó. illetve 1 éves autónál ez egy nagyobb érték vesztés is... azt is le kell verni a kamionoson.

[ Szerkesztve ]

(#43335) ncc1701 válasza eami (#43334) üzenetére


ncc1701
veterán

Olvastam esetről, aki ilyenkor a károkozón visszaperelt jó sok lovettát, az értékvesztés címen. Kidőlt fa vs önkormányzat, ráadásul.

(#43336) Vigneau válasza laca891 (#43332) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem is ua. szett anya tartja jelenleg az acélfelniket, mint korábban az alufelniket.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43337) Siriusb válasza Vigneau (#43336) üzenetére


Siriusb
veterán

Én is így használom már 10 éve, télen acél, nyáron alu.

(#43338) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Szakik, segítséget kérnék !

Fűtésvezérlő panel izzót keresek a 2006-os Swift-embe. Az a pici piros izzó, ami a háttérfényt adja. Viszonylag drága az eredeti Suzuki (2200-2500 Ft), ezért keresgettem, és a következő ajánlatot találtam:

https://cromax.hu/elektromos_rendszer/izzo_foglalat/muszerfal_vilagitas_izzo/futesvezerlo_panel_izzo_suzuki_voros_45487

Előfordulhat, hogy az Opel alkatrész harmad áron ugyan az az izzó ?

Köszönöm előre is ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#43339) Kicsirics77 válasza Vigneau (#43336) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Vettél végre autót? Mármint rendeset :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43340) Idiofil válasza Motion_Blur (#43333) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Nem Neked szól, hanem a hozzaszolasodrol jutott eszembe:
"legközelebb majd talán márciusban lesznek elérhetőek az új, kizárólag hibrid modellek. Vitara és S-Cross esetében is 500k felárral..."
Ismerősnek ezt mondták már tavasszal (csak akkor nyarat). Aposnak nyáron hogy ősztől csak hibrid és 6-7-800 felár. Nekem azt júliusban, hogy meg kb 1 hónapig lehrt venni ilyeneket, aztán csak hibrid (kB októbertől).
:C :C :C

"Those who want respect, give respect"

(#43341) Motion_Blur válasza Idiofil (#43340) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mondjuk nekem olyan Suzuki értékesítő mondta ezeket, akinek én magyaráztam el hogy a Suzukinál mi a hibrid, úgyhogy érdemes fenntartásokkal kezelni :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43342) cigam válasza r.levente75 (#42600) üzenetére


cigam
félisten

Ki az aki ezt a mutatványt kitalálja, és miért? Van valahol erről cikk/interjú?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43343) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, téli gumi vásárlás előtt állok. Régi Swiftre kéne, jelenleg Nokian van rajta csak már közel 10 éves és már a borda se jó. Nézegettem mi lenne rá a jó, de nem tudok dönteni. Esetleg tudnátok valamit ajánlani? Van pl. Barum Polaris 5 az milyen?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#43344) Pickit3 válasza kalozhun100 (#43343) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Barum Polaris 5 szerintem használható, olyan van az ignisen. Aszfalton kicsit többet várnék tőle, de terepen egész jó.
____________

A baleno-nál nem világít a csomagtér világítás. Kipattintom és be sincs kötve, hátjó :D

(#43345) csaba1203


csaba1203
addikt

Ma reggel kicsit hűvösebb volt és egyből bejelzett a guminyomás érzékelő szenzor szokás szerint a bal első gumimra.
Fel is fújtam 2.4-re gondoltam elég lesz.Hát nem volt és fel kellett nyomatnom 2.6-ra hogy ne jelezzen ez normális vagy ez a szenzor hibás lehet?
Nyáron is igaz 3 hónap elteltével de ugyanez a bal eleje dobta be 2.14-nél az alacsony nyomás figyelmeztetést.

(#43346) Kicsirics77 válasza csaba1203 (#43345) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Lehet,hogy defekted van és nem is tudsz róla mert lassan enged le,én a jobb hátsóval jártam így,hogy csak hidegben jelzett,melegben sosem,aztán egyszer észrevettem mikor úgy áltam meg,hogy egy fasza 4 lencsefejű saválló csavar volt a gumiban,szerencsére megúsztam minden gond nélkül de félévig így jártam vele.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43347) ncc1701 válasza csaba1203 (#43345) üzenetére


ncc1701
veterán

Defekt, vagy sz@rul tették fel a gumit. Elvileg a felnit le kellene alaposan pucolni gumicserénél ott, ahol a gumi a fémen fekszik.

(#43348) csaba1203 válasza ncc1701 (#43347) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez gyári még nincs 5 hónapos az autóm. :D :DD
Kb 2 hónapja fújtam fel mind a 4 gumit.

[ Szerkesztve ]

(#43349) Kicsirics77 válasza csaba1203 (#43348) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Attól még lehet defekt,de lehet simán a szelep is szar,mindenképpen megnézetném gumissal.Nekem sem volt még egy éves sem a Vitara mikor benyaltam a csavart.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#43350) csaba1203 válasza Kicsirics77 (#43349) üzenetére


csaba1203
addikt

De az is lehet reális,hogy 2-3 hónap alatt ereszt le ennyit a gumim nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.