Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94201) Gaboman válasza sityupityu (#94200) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A Motion Plusz ki van kapcsolva, mindjárt megnézem milyen ha próbálok állítani rajta.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94202) sityupityu válasza Gaboman (#94201) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát akkor ne csodálkozz. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94203) jambiyya válasza Gaboman (#94201) üzenetére


jambiyya
őstag

Akkor kapcsoljad be. Szemkímélőnél nagyon folyamatos lesz, igaz a hibákból is több lesz. Meg ugye számít a lejátszott video minősége is.

(#94204) Prien


Prien
addikt

Hááát... 4 magos processzor ide vagy oda, kicsit többet vártam a 6400 böngészőjétől. Konkrétan a 3.oldal megnyitása már gondot okoz, ezen kívül nem éppen friss és pattogós a weboldalak megnyitása... :U

Oké,hogy nem ez az elsődleges felhasználási területe, de mondom, reggeli közben átfutom már a híreket...

A kevés is több a semminél.

(#94205) #94529552 válasza sityupityu (#94198) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak 1 labda lehet ha digitális adást nézel, és semmi utánhúzás. Valami hiba lehet ott a rendszerben.

(#94206) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#94202) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze a kódolás is számít, ha az egy trágya minőségű mkv, akkor sem kell csodálkozni, ha szaggat.
De milyen felirat volt már az, valami Koreai? :U :)

(#94207) sityupityu válasza Prien (#94204) üzenetére


sityupityu
veterán

Hiába négy mag, semmit nem ér.

(#94205) Pumma Persze, hogy digitálist nézek, méghozzá tűéles HD-t. Azért írtam, mert ennél a jelenetnél vettem leginkább észre. Miért ne lehetne utánhúzás digitális adásnál? De most már tényleg hagyjuk ezt az utánhúzás témát mert már én unom. :)
A lényeg, hogy Gaboman kollégának nem ez a gondja. :)

(#94206) mflex Persze, rengeteget számít a kódolás, de ez így tényleg élvezhetetlen. Ráadásul ő azt mondja, hogy a sportműsorok is ilyenek nála. :N

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94208) #94529552 válasza sityupityu (#94207) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én biztos nem hagynám, ha olyan. Nem lehet, hogy a tévéddel van valami? Volt itt régebben az a Sárpac féle tesztvideó.

(#94209) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Bekapcsoltam, FullHD videóknál:
egyedi beállítás
torzításcsökkentést:6
elmosódáscsökkentés:6

Tv-n sportnál:
Szemkímélő

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94210) sityupityu válasza #94529552 (#94208) üzenetére


sityupityu
veterán

Nincs baj a tévével! Én ugyanilyennek látom a nővéremékét, és az üzletekben is ilyennek láttam az összeset amik ki voltak állítva. Tehát tuti, hogy nem hibás a készülék! Mondtam, hogy nekem is leginkább az efféle jelenetnél szembetűnő amit említettem. Lehet, hogy érzékeny vagyok erre. :) Hagyjuk már tényleg.

Gaboman És most milyen?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94211) Gaboman válasza sityupityu (#94210) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Közben a TV műsornál is ráállítottam ugyan arra mint a FulHD filmeknél.
A Hobbitnál szebb lett de, a Jurassic World-nél változatlan.
Sportműsornál most foci pont nincs, se tennis, kézilabda és a biatlan szépnek tűnik.
Majd a focinál lesz mérvadó, ahhoz tudom viszonyítani.
Az is lehet hogy a két beállítást is feljebb teszem majd 8-ra.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94212) ΞΔGLΞ válasza Gaboman (#94211) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Milyen mkv ez?

(#94213) sityupityu válasza Gaboman (#94211) üzenetére


sityupityu
veterán

Próbálgasd csak! Szerintem a gyári beállításokat hagyjad. Az egyedi beállításokkal lehet igazán jól belőni.

Az a Jurassic World miféle anyag? :) Terjedelem stb?

szerk: Látom más is kíváncsi erre. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94214) PuMbA válasza Gaboman (#94209) üzenetére


PuMbA
titán

Már csak az a kérdés, hogy a Szemkímélő-nek miért az a neve, ugyanis semennyivel sem kíméli jobban a szemet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94215) jambiyya válasza PuMbA (#94214) üzenetére


jambiyya
őstag

Erre sikerült a "smooth"-t lefordítani...

(#94216) Gaboman


Gaboman
nagyúr

mflex :

Jurassic.World.2015.1080p.HDRip.KORSUB.x264.AAC2.0-RARBG 4.0GB a terjedelme.

sityupityu: Próbálgatom, akkor az ilyen jellegű hibákra mindenképpen ezt a kettőt érdemes állítanom.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94217) jambiyya válasza Gaboman (#94216) üzenetére


jambiyya
őstag

4GB kevés, irtó alacsony lehet a bitrate. Én úgy vettem észre, hogy egy 2 órás filmnél a szokásos angol+magyar hang mellett 15GB-nál kezdődik a nézhető minőség. Vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy 1080p felbontás mellett legyen meg a 15000Kbps bitrate. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#94218) sityupityu válasza Gaboman (#94216) üzenetére


sityupityu
veterán

Az nagyon nudli! Ezért nem segített ezen a Motion plus sem! Nézhetetlen az ilyen terjedelmű 1080p-s anyag. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94219) Gaboman válasza jambiyya (#94217) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Bit rate : 4 500 Kbps a Jurassic World-nél, akkor ez a baj vele, köszi a tájékoztatást! :R

Bemásolom a teljes adatát, nem megijedni! :DDD

Video

ID : 1

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Codec ID : avc1

Codec ID/Info : Advanced Video Coding

Duration : 2h 4mn

Bit rate : 4 500 Kbps

Width : 1 906 pixels

Height : 952 pixels

Display aspect ratio : 2.002

Frame rate mode : Constant

Frame rate : 29.970 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Bits/(Pixel*Frame) : 0.083

Stream size : 3.80 GiB (95%)

Title : Jurassic.World.2015.1080p.HDRip.KORSUB.x264.AAC2.0-RARBG

Writing library : x264 core 144 r2525M 40bb568

Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / psy=1 /
psy_rd=1.00:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 /
deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=40 / lookahead_threads=8 /
sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 /
bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 /
keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=50 / rc=abr / mbtree=1 /
bitrate=4500 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 /
aq=1:1.00

Language : English

Audio

ID : 2

Format : AAC

Format/Info : Advanced Audio Codec

Format profile : LC

Codec ID : 40

Duration : 2h 4mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 224 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 48.0 KHz

Compression mode : Lossy

Stream size : 199 MiB (5%)

Title : Jurassic.World.2015.1080p.HDRip.KORSUB.x264.AAC2.0-RARBG

Language : English

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94220) RudY válasza Gaboman (#94219) üzenetére


RudY
addikt

Azért az a kolerás mandarin feliratozás is odatesz... persze ha érted és olvasod akkor nem szóltam :DDD
Plusz ilyen warez anyagot ne nagyon részletezz, mert még a modiktól is kapsz ;)

[ Szerkesztve ]

(#94221) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Természetesen! ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94222) Vertigo18 válasza RudY (#94220) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem ez nem warez, biztos vagyok benne, hogy megvette eredetiben, mandarin ferlirattal, aztán saját magának, otthon bekódolta... :C :B :P

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#94223) ΞΔGLΞ válasza Gaboman (#94219) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Trash!

(#94224) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Csak a 24p-s filmeknél kell kikapcsolni a motion plust vagy ki lehet a 30p-s filmeknél is?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#94225) Gaboman válasza Vertigo18 (#94222) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez pontosan így van! :K :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94226) PuMbA válasza Vhiktor (#94224) üzenetére


PuMbA
titán

30-nál is ki lehet :) Leginkább 50 és 60-nál fontos :)

[ Szerkesztve ]

(#94227) Vhiktor válasza PuMbA (#94226) üzenetére


Vhiktor
veterán

Akkor szuper, ha azt megtudja jeleníteni nélküle is.
De akkor a fenti kollegánál miért akad a jurassic world?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#94228) ΞΔGLΞ válasza Vhiktor (#94227) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért valószínűleg, mert még egy "original dvd" minőségnek is kevés az a méret, amit ő FHD-ben néz, annyira le van butítva, nevezzük így. Ahogy írták, minimum legyen 15, de inkább 20-30 gb méretű egy kétórás film.

[ Szerkesztve ]

(#94229) Vhiktor válasza ΞΔGLΞ (#94228) üzenetére


Vhiktor
veterán

És az a videó amit még anno Sárpac belinkelt akkor az 50p-s volt?
Mert ott kikapcsolt mp mellett csak 300 sor volt éles.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#94230) PuMbA válasza Vhiktor (#94227) üzenetére


PuMbA
titán

Mert "akadás" = filmes hatás :)

Egyébként voltak itt összehasonlító képek, 12-15GB fölé nem érdemes menni 1080p esetén, mert még álló képeken is nehéz kivenni a különbséget, nem hogy mozgásban.

[ Szerkesztve ]

(#94231) dethroner válasza Gaboman (#94199) üzenetére


dethroner
veterán

Amit te látsz (látni vélsz) az házimozifanok legkedvesebb jelensége, a 24képkocka/másodperc. Olyan mintha moziban néznéd a filmet, folyamatos apró röcögés látható. Ilyen jelenséget látva, minden magára valamit is adó házimozista, aki félmillákat adott ki képmegjelenítőre és hangkeltőkre, álló brével a gatyájába élvez, te meg itt sopánkodsz :DD
Viccet félretéve a képnek ilyennek kell lennie, amennyiben nem kapcsolsz be Motion Plus-t. A szemkímélőt meg sürgősen felejtsd el, borzasztó sok képi anomáliát fogsz tapasztalni. Én 6 fölé nem tudom tenni a torzításcsökkentést, a szemkímélő meg szerintem 10-est jelent.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#94232) sityupityu válasza dethroner (#94231) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát ha valakinek erre a szaggatott sz@rra feláll........ :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94233) dethroner válasza sityupityu (#94232) üzenetére


dethroner
veterán

Sose tudni, ahány ház, annyi szokás ;]

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#94234) Gaboman válasza dethroner (#94231) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Engem ez zavar, Motion Plus-t bekapcsolva:
torz.csökk:8
elmos.csökk:6

Tv adások is jobbak lettek, ott is érdekes hogy Sport 1/2 és M adásai sokkal rosszabbak mint a Eurosporté, mozgás akadozás, homályosabb.
Eurosporton a képek tisztábbak, szebbek a mozgások, nem igazán látni akadozást, elmosódást, Animal Planet tetszik.
Nagyon változó, azt mondom több adás tökéletes másoknál meg csinálhatsz bármit akkor sem lesz jó, rosszabb a minősége.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94235) dethroner válasza Gaboman (#94234) üzenetére


dethroner
veterán

Engem is zavar, épp ezért használom még a 24p-s filmek pc-ről való lejátszása közben is a MP-t :B Na, most azt hiszem ezért páran legszívesebben kiherélnének :Y
Sok függ a szolgáltatódtól is. Az említett 4GB-os filmremek kapcsán láthatod hogy egy szarul sikerült kódolás milyen hibákat okozhat, így ha a szolgáltatód nagyon tömörítve sugároz bizonyos csatornákat, azok is viselkedhetnek így. Sport M nálam is ocsmány, sd-s fos, még jó hogy nincs mit nézni rajta. Sport2 is sd, de azért ránézésre jobb a minősége, ezen is kevés tartalom tud lázba hozni. Sport1 és a többi sport adó szerencsére FHD.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#94236) Geryke67


Geryke67
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy samsung h6400as. A menüben a pip funkció szürke... szeretném használni. De hogy aktivizáljam? Köszönöm elöre is :)

[ Szerkesztve ]

(#94237) jambiyya válasza Geryke67 (#94236) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha jól rémlik, azt nem lehet mindig, kell egy külső forrás, és akkor nézheted ablakban pl. a TV képét. Belső lejátszónál pl. nem engedte, így emlékszem.

(#94238) Geryke67 válasza jambiyya (#94237) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Azt hittem ezzel ennyi pénzért már tudok két tv adást nézni :(
Pl külső winyón nézek filmet akkor tudom nézni a tv adást? Pl ne maradjak le a hiradóról?

[ Szerkesztve ]

(#94239) ΞΔGLΞ válasza Geryke67 (#94238) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem, külső forrás kell.
pl, HDMI-re csatlakoztatott PC, Laptop, Mediabox, Blu Ray etc...

[ Szerkesztve ]

(#94240) jambiyya válasza Geryke67 (#94238) üzenetére


jambiyya
őstag

Nincs benne második tuner, és sat vevő sem, ezek a mókák a 6400 fölött kezdődnek.

szerk: ha külső forrásként rákötsz egy beltérit mondjuk HDMI-n, akkor nézhetsz két TV adást egyszerre :)

[ Szerkesztve ]

(#94241) Clever0 válasza jambiyya (#94240) üzenetére


Clever0
senior tag

Hozzátéve, hogy emlékeim szerint csak a beépített tuner lehet kis képen, fordítva (nagy-tévé, kicsi-HDMI) nem.

[ Szerkesztve ]

(#94242) Buckey válasza sityupityu (#94188) üzenetére


Buckey
senior tag

Előfordul, ha az ember estére kidől.

Elhiheted, hogy én is jobban örülnék, ha több és minőségi szolgáltatóból tudnék választani, de egy ilyen kicsi megyeszékhelyen, mint Szekszárd, örülök, hogy legalább kettő van! Még az őskori kéteres MATÁV rézdróton jön a net/tv/telefon a T-Home-nál, csak a város 1%-án van optika.

A TARR meg koax kábelen viszi a tv-t/netet/telefont.

Ezek nem digitális jelre vannak tervezve, de működik, és hozza a pénzt. Hogy milyen minőségű és a parasztnak megfelel-e, az nem lényeg, örüljön, hogy nézheti a "mónikasó"-t. :W

Anno 2008-ban egy sárvári ismerősöm köttette be a UPC netet, nem is olyan gyorsat, csak 50 megásat. Én meg mondtam, hogy az 5 lesz, nem 50. Akkor Szekszárdon max. 15 volt a csúcs! :Y

(#94243) sityupityu válasza Buckey (#94242) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak azért írtam, hogy ami a HD tévéadásokat illeti, ne feltétlen abból a minőségből indulj ki mint ami ott van.

Egyébként a diginél sincs mindenhol kiépítve az optika. Nálunk sem. A koaxon megy minden, viszont a tévéadás minőségére ez szerencsére nincs hatással. Ellenben a netre viszont igen. Sz@ros 8-as net van. Épp ezért kb 1,5-2 éve a net előfizetésem már nem a diginél van.
Na, elég az off-ból. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94244) Buckey válasza sityupityu (#94243) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, 2016-ot írunk, ez Magyarország. Nagy szó még a 20/1 megás net.

Ezért, ha komolyabban akarok filmet nézni, letöltöm jó minőségben.
Ott megmutatkozik, mit is tud a TV.

Azt hiszem, meg is van a TV okosítóm, ha majd ebből buta tv-t csinálnak. :DD Addig meg még fejlődik is. :C

http://www.rpibolt.hu/Raspberry-Pi-3

[ Szerkesztve ]

(#94245) Pancsermeste válasza ΞΔGLΞ (#94239) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Illetve megy még a böngésző alatt is a TV PIP.

-= Pancsermeste® =-

(#94246) Flashget


Flashget
félisten

A 223 centis (88 inch) képátlójú KS9800 műszakilag azonos a KS9500 modellekkel, csak designban tér el azoktól.
Samsung: a 2016-os SUHD TV-k jellemzőiről

88"-os SUHD tv bahhh... :)

Realme GT Master Edition

(#94247) Flashget válasza Pancsermeste (#94245) üzenetére


Flashget
félisten

:K
legalább ezt nem szüntette meg a samsung a D széria óta..

Realme GT Master Edition

(#94248) emre33 válasza Buckey (#94242) üzenetére


emre33
addikt

Tarr kft. Vidék, faku Tolna megye.
240/12MB net.
Minden lehetséges Koax-n is

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#94249) Buckey válasza emre33 (#94248) üzenetére


Buckey
senior tag

Lehetséges, de nekem volt netem 2006-ban, 512/128 kilós, ami gyorsabbnak érződött, hamarabb is jöttek be a weboldalak, mint a Tarr 5 megásán! Optika és koax között ekkora lenne a különbség? Ezt a mai napig nem értem.

Nekem nem a net sebessége a bajom, hanem 2016-ban nem képesek minőséget adni, konkrétan FULL HD-t. 20/1 mega elég.
Pár csatorna szép, pár szó szerint ocsmány, de szerencsére amiket nézek, az mind jó. De sehol sincs a külső adathordozón nézett FULL HD-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#94250) sityupityu


sityupityu
veterán

Na, valamit megint kiír a tévé: A Monopoly március 31 után nem lesz letölthető...vagy valami ilyesmi, ha jól láttam. :U

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.