Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94651) sityupityu válasza Prophyte (#94648) üzenetére


sityupityu
veterán

És minek a box?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94652) Prophyte válasza sityupityu (#94651) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Nem tudom, rajtam maradt, de mivel nincs hűség, vissza tudom adni. Felesleges szerinted? Még odáig nem jutottam el, hogy megnézzem boxot kihagyva a közvetlen csatlakoztatást a tévére.

(#94653) sityupityu válasza Prophyte (#94652) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, hogy felesleges, egy porfogó csak. Így nem is a tévé saját tudását-funkcióit használod hanem a boxét.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94654) Buckey válasza Prophyte (#94647) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor majdnem ugyan az, mint az enyém ( J6300 ). :))
Feltöltöttem a beállításokról egy képet, itt megtalálod:
http://www.oriaslevel.hu/files/get/H9QoO-eL3G/j6300.zip

És azóta már variáltam, lett egy fehérebb, "fényesebb beállítás is, jelenleg ez tetszik. :DD
A változás csak annyi, hogy a Bőrszíntónus +3, a Színtónus Hideg, és az ECO érzékelő 14.

(#94655) PuMbA válasza Buckey (#94654) üzenetére


PuMbA
titán

Objektívan nem jó beállításokat azért ne ajánljunk már, mert az egy dolog, hogy neked tetszik :) A Hideg színtónus közelében sincs egy profin bekalibrált TV, mozi, projektor képéhez és teljesen elrontja a naplementék színvilágát :) Ezért van az összefoglalóban Meleg 2, mert az van a legközelebb a szabvány és valóságos képhez :)

[ Szerkesztve ]

(#94656) BBéci válasza PuMbA (#94655) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#94657) Buckey válasza PuMbA (#94655) üzenetére


Buckey
senior tag

Tudom, hogy nem ez a bekalibrált kép, ezért is írtam, hogy nekem ez tetszik. Amúgy ő kérdezte, hogy mik a beállítások, és mivel a tv-k testvérek, ezért írtam az enyémet.

Majd ha lesz fölösleges pénzem és találok egy sámánt, aki bekalibrálja, akkor megcsináltatom. Addig meg nézem úgy, ahogy nekem tetszik.

Amúgy fényképek (vegyes képek, tájkép, városi kép, emberek, éjszaka és az általam készített szintén vegyes képek) alapján állítgattam.

[ Szerkesztve ]

(#94658) Prophyte válasza Buckey (#94657) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Köszi szépen. Otthon majd kipróbálom. Tényleg csak kíváncsi voltam, hogy más hogyan használja.

(#94659) Buckey válasza Prophyte (#94658) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen, nincs mit! Talán kiindulási alapnak jó lesz. :)
Én kb. 2 hónapig kísérletezgettem vele, mire NEKEM tetszett. Ahogy írták, ez nem műszeres beállítás, csak az én tévémen, a szemem által beállított kép. Hogy ez mennyire jó, vagy mennyire rossz, nem tudom, mert még nem láttam műszerrel beállított tv-t.
( Dokik szerint nem vagyok színtévesztő és a látásom is jó. :D )

ui.: azért kíváncsi vagyok a (őszinte) véleményedre (bár, nem tudom, mennyire tér el a két tv, a két panel)

[ Szerkesztve ]

(#94660) Prien


Prien
addikt

Sziasztok!
H6400 tv ma kezdte Youtube videók lejátszásánál, hogy kb.fél perc lejátszás után hibaüzenetet dob. Többször próbáltuk, de ugyanez van. Találkozott már valaki ilyennel?
Kezd bosszantó lenni...mi lehet a megoldás?

A kevés is több a semminél.

(#94661) PuMbA válasza Buckey (#94657) üzenetére


PuMbA
titán

"Majd ha lesz fölösleges pénzem és találok egy sámánt, aki bekalibrálja, akkor megcsináltatom. Addig meg nézem úgy, ahogy nekem tetszik."

Ha annyira nem nagyok az igények, akkor nem kell hozzá pénz, az összefoglalóban található beállítás egy jó közelítés hozzá, ahogy említettem :)

[ Szerkesztve ]

(#94662) Buckey válasza PuMbA (#94661) üzenetére


Buckey
senior tag

Kipróbáltam. :)
Hát, ha ilyen a ,,jó közelítés", akkor szerintem, vagyis a J6300-val valami baj van. Vagy a látásommal. :F Konkrétan sárgás (még a fehér sem fehér), fátyolos és sötét. Pedig bekapcsoláskor nem kapcsoltam be a boxot (hogy ne zavarjon meg a rossz (?) beállítás), fekete háttérrel állítottam be.

(#94663) Buckey válasza Prophyte (#94658) üzenetére


Buckey
senior tag

No, állítgattam egy melegebbet is, ha már manapság a meleg a divat. :DD Mondjuk tavasz van és mindjárt itt a nyár. :))
A linkelt képekhez csak annyit változtattam, hogy Színtónus 1Meleg, Szín 50, Eco-érzékelő 14.

Így nekem (mondom nekem :) ) már nem annyira sárgás, fátyolos és sötét mint az összefoglalóban leírt.

[ Szerkesztve ]

(#94664) bul07 válasza blakey (#94650) üzenetére


bul07
nagyúr

Mintha olvastam én akkor, csak nekem úgy rémlett hogy külön kellet volna telepíteni

De köszi a munkádat :R

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#94665) Prophyte válasza Buckey (#94663) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Amit küldtél zipet, az abban lévő fájl milyen kiterjesztésű?

(#94666) Buckey válasza Prophyte (#94665) üzenetére


Buckey
senior tag

Szabványos JPG. De nem egy kép, hanem 12 +1 mappa (benne 10 képpel)
Nem akartam mindet ide felrakni, így tudtam megoldani. :)

[ Szerkesztve ]

(#94667) Prophyte válasza Buckey (#94666) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Egy kiterjesztés nélküli 1 db 22 megás fájl van benne.

(#94668) Buckey válasza Prophyte (#94667) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is letöltöttem, egy J6300.zip fájl, amit ki kell bontani. Akkor jönnek elő a JPG képek. És igen, nálam 20,4 mega.

(#94669) Janesz1981 válasza Buckey (#94663) üzenetére


Janesz1981
tag

fehéregyensúlyt szoktál állítani?

[ Szerkesztve ]

(#94670) Buckey válasza Janesz1981 (#94669) üzenetére


Buckey
senior tag

Azt nem. Ennyire azért még nem másztam bele. Minden 0. :U
Biztos befolyásol jó pár dolgot, de eddig ilyen mélységekbe még nem mentem.
Van még idő karácsonyig. :DDD

(#94671) PuMbA válasza Buckey (#94662) üzenetére


PuMbA
titán

Ha jártál moziba mostanában és vissza tudsz emlékezni, akkor hasonlít ez a beállítás az ottani színtónushoz :) Aki sokáig néz kalibrálatlan monitort az megszokja a virító fehér hideg képet, egy idő után ez se fog sárgásnak, fátyolosnak és sötétnek hatni. Nálam is így volt, ugyanezen a véleményen voltam, aztán 1 hét múlva már ez lett a normális és észrevettem, hogy sok filmnél tényleg jobb lett minden. Ha bekalibráltatod, akkor hasonlót fogsz látni :)

Képek alapján szemre meg nem lehet beállítani semmit, ugyanis a szem nem mérőműszer, továbbá nem tudod, hogy a képek színei helyesek-e, mert fotózásnál is bármit össze-vissza lehet állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#94672) Prophyte válasza Buckey (#94668) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Meglett. A zipen belül letöltött fájlt átneveztem zipre és azon belül voltak. Tehát 2 db zip volt. Mindjárt csekkolom.

(#94673) Buckey válasza PuMbA (#94671) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, voltam moziban. :)
Jövő hónapban megyek Pécsre, majd beülök és megnézem jobban a képet, nem csak a filmet. :DD

(#94674) Buckey válasza Prophyte (#94672) üzenetére


Buckey
senior tag

Ennek örülök, hogy meglett. :)
Kíváncsi vagyok, Te mit szólsz. :U

(#94675) Prophyte válasza Buckey (#94674) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Nem vagyok egy nagy guru, de így elsőre tetszik. Kipróbálom majd úgyis, hogy kiiktatom a boxot és úgy kötöm rá a tévére. Ha külső winyóról/pendriveról nézel full hd filmeket, akkor is ezt használod? Lehet hülye kérdés, de a kalibrálós képeket mivel készítetted?

(#94676) Flashget válasza Buckey (#94657) üzenetére


Flashget
félisten

Majd ha lesz fölösleges pénzem és találok egy sámánt, aki bekalibrálja, akkor megcsináltatom. Addig meg nézem úgy, ahogy nekem tetszik

Mondjuk ez akkor érdekes lenne, ha 250-300K-ért tévét vesz valaki, de a 10-15K már sok egy műszeres kalibráláshoz.

Mindenki maga tudja számára mire van szüksége. Én megcsináltattam, mert BD filmeket nézek nem is keveset.
Nincs az a pénz, hogy a kalibrálás előtti állapothoz visszatérjek.

Fehéregyensúlyt nem is lehet csak műszerrel állítani.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#94677) Buckey válasza Prophyte (#94675) üzenetére


Buckey
senior tag

Örülök, hogy neked is tetszik! Mondjuk nem haragudtam volna, ha nem tetszik, hiszen sem a készülék, sem a szemünk nem egyforma. :D

Igen, T-Home IPTV-t és USB-ről a filmeket is ilyen beállításokon nézem.
Egyszer rákötöttem a gépet kíváncsiságból, de az is jó volt nekem.

A kalibrálós képeket a netről keresgéltem, a színeseket meg én csináltam pixelhiba keresésére.

[ Szerkesztve ]

(#94678) Buckey válasza Flashget (#94676) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, elhiszem neked, mindenkinek más a jó. Még szerencse, mekkora bunyó lenne a menzán a spenótért. :DD

Azért írtam, ha lesz fölös pénzem, akkor bekalibráltatom, addig meg nézem így. Vagy állítgatom, addig sem unatkozom. :DDD

Mondjuk Szekszárdon fogalmam sincs, ki csinál ilyent. Elég kis város, sok minden nincs itt, főleg az, ami néha nekem kell.

[ Szerkesztve ]

(#94679) Flashget válasza Buckey (#94678) üzenetére


Flashget
félisten

Aki itt a ph-n csinálja járja az országot és ha elég cím összejön egy adott városba vagy körül akkor úgy szokott menni.

Realme GT Master Edition

(#94680) Buckey válasza Flashget (#94679) üzenetére


Buckey
senior tag

Hát, akkor jól kereshet. :)) Mondjuk nem is irigylem!

Körülnéztem, és találtam ezt az oldalt:
http://www.colormanagement.hu/products/kalibracios-eszkozok/monitorkalibracios-eszkozok

Max. 30 pár ezerért már lehet venni és ha csak 10-et megcsinál az ember 4 ezerért pár perc alatt, akkor már ingyen volt. :)
Ha jól gondolom. :U

[ Szerkesztve ]

(#94681) BBéci válasza Buckey (#94680) üzenetére


BBéci
titán

Akit Flashget említett, ilyen műszerrel (is) kalibrál. Ennek az ára nettó 385000 Ft. [link].
Maga a művelet, ha 10 pontos fehérgyensúlyt kell állítani, 1,5-2 órát vesz igénybe, ha kell 3D profil is, akkor plusz 30-45 perc.
Aki 4000 forintért tévét kalibrál, arról inkább nem mondok semmit.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#94682) Buckey válasza BBéci (#94681) üzenetére


Buckey
senior tag

Mennyi??? :Y Jó sok idő!
Akkor nem amatőr a srác! :R

No, majd egyszer meghívom egy kávéra és egy kalibrálásra (persze, ha lesz fölös pénzem). :))

(#94683) BBéci válasza Buckey (#94682) üzenetére


BBéci
titán

Ez egy csúcskategóriás profi kalibráló műszer, az ára 28350 USD, ami euróban inkább több, mint kevesebb: Konica Minolta CS-2000A.
Ennek kisebb testvérével [link] szokták kalibrálni a Dreamcinema által telepített vetítőket és természetesen azokat, amiket a demószobáikban használnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#94684) Buckey válasza BBéci (#94683) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, ezért írtam, hogy nekem, mint "amatőr színtévesztő"-nek, megfelelne a 30 pár ezres is bekalibrálni. Lehet, jobb lenne, mintha a szememre hagyatkoznék. :DD
És ha még találnék hozzám hasonló "félszeműt", akkor már ingyen lenne. :C

[ Szerkesztve ]

(#94685) BBéci válasza Buckey (#94684) üzenetére


BBéci
titán

Tévedsz, azok csak önbecsapásra jók. Itt porosodik mellettem a polcon egy 40000 forintos, tévékhez teljesen alkalmatlan, esetleg laptop kijelzőhöz megfelel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#94686) Buckey válasza BBéci (#94685) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor rosszul gondoltam. :(((
Túl szép lett volna, ha ilyen könnyen meg lehetne csinálni.
Ez is olyan, hogy egyszerűnek látszik. Elvégre az is, csak profi eszköz és tudás kell hozzá.

(#94687) Prophyte válasza Buckey (#94677) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Azt nem tudod, hogy azt miért csinálja, hogy ha megnéztem valamit az usbről a tévén, bedugom gépbe, letörlöm, majd visszadugom a tévébe, akkor a mappáját ugyanúgy kijelzi, de amikor bele lépek a mappába, nincs benne tartalom.

(#94688) Buckey válasza Prophyte (#94687) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem tudom. Érdekes jelenség. Kipróbáltam, de nekem eltűnt, ha letöröltem.
Mondjuk nekem linuxom van és én el szoktam távolítani a gépről és a tv-ről is, mielőtt kihúzom az USB-t.
Lehet, hogy egy bug, vagy túl okos a tv-d, és még emlékszik rá. :)

(#94689) #94529552 válasza Flashget (#94679) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy tudom, hogy már abbahagyta(vagy abbahagyja?) a kalibrálást.

(#94690) Flashget válasza Buckey (#94686) üzenetére


Flashget
félisten

40.000Ft és 700.000 Ft között van az áruk... [link]

Pumma nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#94691) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#94655) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A meleg 2 valóban az egyik legjobb, de amíg nem lett bekalibrálva a tévém és főleg a hideg színek jöttek be, addig csak buzi 2-nek neveztem és nem értettem, hogy mit lehet ezen szeretni. :DDD

Persze, azóta már merőben más a véleményem a kalibrálás után.

(#94692) sandró60 válasza Prophyte (#94687) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem ez a D5500-tévémnél volt..Szerintem a tv memóriában megjegyzi.Ez egy kényelmi szempont.Lehet,ha még egyszer ugyanazt az anyagot akarod lejátszani akkor ott folytatja ahol abba hagytad.Ez nem bug

(#94693) Vhiktor válasza sityupityu (#94603) üzenetére


Vhiktor
veterán

Milyen értéken van Neked a perspektíva eltolás?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#94694) Top cat válasza sandró60 (#94692) üzenetére


Top cat
őstag

Létrehoz egy . Cm0013 fájlt az adathordozón, ennek segítségével jegyzi meg hol tartott a lejátszás.

(#94695) sityupityu válasza Vhiktor (#94693) üzenetére


sityupityu
veterán

Az 5-ös alapértéken. Egyébként 3D filmet nézve ezt nem is tudod állítani csak 2D-3D átkonvertálásnál.

Top cat Így van.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94696) Janesz1981 válasza ΞΔGLΞ (#94691) üzenetére


Janesz1981
tag

Manapság azért elég színhelyesen jönnek ki tv-k samsungokra értve (film módban persze) ahogy nézegetem pre és post calibration ábrákat. Annyira nem hiszem vészes a helyzet ha valaki belövi az alapokat meg színsemlegesre a white balance-t.

(#94697) upc8823


upc8823
tag

helló érdeklődnék ilyenkor mi van ?
regisztráltam samsung led tv-m a samsung weboldalon
garancia mire terjed ki ?

Vásárlás dátuma és helye: 2013. 04. 13.
Gyári garancia: 24 hónap
Plusz garancia: 12 hónap
A meghosszabbított garancia lejárata: 2016. 04. 12.
az írja
képernyőmön 1 folt van
cseréli a szerviz ?

[ Szerkesztve ]

(#94698) BBéci válasza Janesz1981 (#94696) üzenetére


BBéci
titán

A fehéregyensúlyt szinte lehetetlen beállítani műszer nélkül. Van némi gyakorlatom, de semmiképpen nem fognék hozzá egy szemre állítgatáshoz.

(#94697) upc8823
Mégis honnan a bánatos francnyavalyából tudnánk erre válaszolni? Egyrészt nem vagyunk szervizesek, másrészt nem láttuk a hibajelenséget.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#94699) Janesz1981 válasza BBéci (#94698) üzenetére


Janesz1981
tag

Én pedig hozzáfogok ha szürke skálán azt látom teszem azt zöldes a sötét vagy világos részek pirosak :) Ennyit azért nem nagy ördöngösség megcsinálni, nem azt mondom tökéletes lesz de sokkal inkább köze lesz ahhoz mint lennie kellene.

(#94700) ΞΔGLΞ válasza Janesz1981 (#94696) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, én is azt hittem, hogy nagyon profi a szemem ehhez és bármilyen műszer "bekaphatja".
És amíg be nem lőveted, addig ebben a hitben is maradsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.