Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) nightshadow válasza Magicrat (#51800) üzenetére


nightshadow
veterán

39"-es tévét én csak a Sharpnál láttam középkategóriában: LC-39LE650 vagy 652, LC-39LE750 vagy 752

(#51802) Azurooandrew válasza Bigyo13 (#51795) üzenetére


Azurooandrew
tag

Jól mondod: drasztikusan; Biztos jót fog tenni az értékesítési számaiknak, hisz közben a nem Zrt-s vonatkozású készülékek árai továbbra is csordogálnak lefelé...így lehet csak igazán növelni a versenyképességet :R

Bravo: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51803) Bigyo13 válasza Azurooandrew (#51802) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igen csak az is a háttérben lehet, hogy valami történt a Samsung táján... pl. leégett egy gyár már "megint" .. akkor szoktak ilyenek lenni..

Sajnos idő kérdése és a nem hivatalos Mao-i forgalmazók árai is növekedni fognak napokon belül, ha kifogytak a meglévő készleteik...

Amúgy az némi különbség, hogy a hivatalos Mo-i forgalmazó összesen 3 év garanciát ad pl a F6500-as sorozattól felfelé..(netes reg. esetén) ez a többi boltban nincs.. :N

A BRAVO link nem igazán sikerült :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#51804) Flashget válasza csúcsamatőr (#51799) üzenetére


Flashget
félisten

náluk kérdezd meg hátha van tapasztalatuk róla, ha megírod a modul pontos tipusát is.

Realme GT Master Edition

(#51805) Flashget válasza Bigyo13 (#51795) üzenetére


Flashget
félisten

Ahhoz, hogy hivatalosan "akciózhassanak" előbb drágítaniuk kell különban NFH büntit kapnak nem is kicsit.
Majd kiderül mi okozz ekkora emelést, de nem a Ft.

Realme GT Master Edition

(#51806) Bigyo13 válasza Flashget (#51805) üzenetére


Bigyo13
őstag

De az eredeti ár, pl az én Tv-mnél az 699.999,- Ft volt júliusban.. ehhez képest akciós áron adták 579.900-ért augusztusban, szeptemberben.. a Mediában..

Most visszavitték TELJES árra , vagyis + 120.000,- Ft-al, egyik napról a másikra.. vagyis nem lépcsőzetes drágulás történt, hanem drasztikus...

És ennek komoly oka kell, hogy legyen! :F

Samsung Galaxy S3/S5

(#51807) Flashget válasza Bigyo13 (#51806) üzenetére


Flashget
félisten

igen felvitték annyira, hogy majd 2 hét múlva (vagy amit a tőrvény előír pontosan mennyi ideig kell drágábban árulni nem tudom) utána majd leviszik jó nagy akciós felirattal az emelés előtti árszintre...ez egy jól bevált dolog a kereskedelemben spar és társai által.
pár éve többen figyeljük az árképzést a samsung esetében (bár igaz ilyet eddig nem csinált)és legolcsóbban október végén, november közepén árulták, majd februárban "készletkisöprés" címén lehetett akciókban venni olcsóbban.

Realme GT Master Edition

(#51808) BBéci válasza gyuri2008 (#51796) üzenetére


BBéci
titán

János gyakran jár Budapesten, írj neki privátot, vagy hívd fel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51809) BBéci válasza Bigyo13 (#51806) üzenetére


BBéci
titán

Azért adnak meg a Samsung honlapokon fogyasztói árakat, mert a kiskereskedőknek ahhoz kell tartaniuk magukat. Eddig sem lett volna szabad eltérni ettől. Ezt Koreában határozta el a legfelsőbb vezetés. Az árverseny miatt, az elmúlt években jelentősen csökkent a cég nyeresége és ennek akarnak véget vetni. Év elején több cikk volt erről a világsajtóban. Ha jól tudom, ugyanez a helyzet a Sonynál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51810) BBéci válasza bluyoo (#51780) üzenetére


BBéci
titán

Nem fog annyit kiadni? Mennyit?
Ha választani kell, a DVI-t hanyagolnám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51811) Atomantiii válasza Azurooandrew (#51791) üzenetére


Atomantiii
őstag

Úgy látom nem csak arra a típusra, de másra is tettek 20-30 ezret. Vajon más boltok is emelni fognak?

(#51812) csab2 válasza Flashget (#51636) üzenetére


csab2
veterán

Én már többször vásároltam 0%-os THM-es hitelt. 0% THM azt jelenti, hogy semmilyen plusz költség nincs. Se kamat, se kezelési költség, se semmi. Ráadásul még önrész sem szokott kelleni. Legutóbb TV-t vásároltam így. 200 000 volt a TV, önrész nélkül hoztam el és 10 hónapig fizetek havi 20 000 forintot. Előtte szétnéztem a neten: akkor azért a TV-ért teljesen normális ár volt a 200 000.
Korábban egy iPad2-őt vásároltam ugyanilyen konstrukcióban a MM-ban. Ugyanannyiba került, mint az apple.hu-n ílletve az APR-eknél, ahol viszont nincs 0%-os THM.
Nem mellesleg, akkor a te logikád szerint, amikor pl. a MM teljes árukészletére vonatkozik ez az akció, akkor a MM néhány héttel az akció előtt mindennek megemeli az árát?
Egyébként tök mindegy. A neten meg lehet nézni, hogy egy adott terméknek mi a normális ára, mi az átlag. Ha ezzel nagyjából megegyezik az ingyen hiteles akciós ár, akkor nem buksz a dolgon.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#51813) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

akkor 300e-s kategóriában mindenki az f6400at ajánlja?!

[ Szerkesztve ]

(#51814) Flashget válasza csab2 (#51812) üzenetére


Flashget
félisten

a 0% THM-hez...bankok a kamatokból élnek, ha nincs kamat akkor mégis miből? Mi a bolt nekik abban, hogy egy 200.000Ft-os tévét megvehetsz 10 x 20.000Ft-ért?
MM elért egy olyan árszintet ami alá nem tud vagy nem akar menni, tehát ami pénteken volt ár arra már nem tud "akciózni" vagy egyezkedve a cetelemmel a 0% THM kapcsán.
Mo. amúgy sem volt nagy vásárló piac ilyen drága tévék terén, semmi nem indokolja a drasztikus 120K-s áremelést pl. nagy kereslet. Sem a világban nem történt árvíz vagy raktári tűz samsung raktárakban, ha csak nem É-korea nem rabolt ki egy panel raktárt dél-koreában :)
samsung azt szabja meg mi lehet a minimál ár a kereskedőknél. tavaly volt egy cikk ezzel kapcsolatban be is lett linkelve a topicban, de az még csak az USA-ról szólt.

persze jobb lenne egy samsungos belső infó az okokra mint találgatni.

Realme GT Master Edition

(#51815) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sziasztok. egy kis segítség kellene digi beltéri es6100 tv és van valami alapzaj zúgás tv-nézés közben scart kábellel van összekötve . milyen módon lehetne ezt megszüntetni.

(#51816) AndrewTdi válasza -secret- (#51813) üzenetére


AndrewTdi
addikt

mérettől függően még beleférhet a 6500 is

(#51817) -secret- válasza AndrewTdi (#51816) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

55" kell :R

(#51818) AndrewTdi válasza -secret- (#51817) üzenetére


AndrewTdi
addikt

na ott már nem fér bele. :)

[ Szerkesztve ]

(#51819) -secret- válasza AndrewTdi (#51818) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

UE55F6400AWXXH hol 284k? :F

(#51820) eax1650


eax1650
aktív tag

Tegnap délig cirka 30 üzletet hívtam fel, néztem meg. Ezek közül csak a Media Markt és az Auchan ad samu garanciát. Itt 5800-ér plusz 1 évet lehet vásárolni. Még pl. a közismert AQUA Computer is értékesítői (tehát ő viszi el e készüléket javíttatni!) garanciát ad. Itt a megvásárolt készülék szállítása 1000 Ft. De vannak eladók 3500Ft-s szállítással is. Aki ingyen szállít a gari idő alatt is ingyen hoz-visz. A gari lejárta után bárhova vihetem javíttatni a gépet (most TV). Akkor most kit érdekel, hogy hol/ki javította meg! Akár Mo.-n akár Szlovákiában vagy Németországban! Már rég nincs hibás alkatrész (IC, elkó, tranyó) kimérése/cseréje, speciális kiforrasztó technika alkalmazása! A nagy többség nem is ért hozzá! Modulokat, paneleket cserélgetnek. Kicsit túlozva csak csavarhúzó kell. Néhány eladó csere készüléket is biztosít. Fél 1-kor felhívtam a PC Dream üzletet, a korábban itt már leírtakat mondta el türelmesen újra az eladó. Írtam egy mailkát - kitöltöttem a megrendelést. Kb. 20 perc múlva hívott, ha nem ragaszkodom az előre utaláshoz (mer az ugye fél nap is lehet), akkor kp.-ért 6 óra után nézhetem is az új TV-t. Elsétáltam Csányi úrhoz, a színes papírkáimból vissza kértem néhányt. Fél 7-kor a gép berúgva!

Bóódottáá!

A hozzá való 20.000ft-s kamerát lelet e mással helyettesíteni? Próbálta már valaki?

Köszönöm nightshadow a döntéshozatalban a segítséged!

JA! UE55F6800SSXXH lett.
Nem lehet regisztrálni!
Szlovák gyártmány. A most 4 éves 40" is itt készült, ma is kitűnő! :K

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#51821) csab2 válasza Bigyo13 (#51806) üzenetére


csab2
veterán

Te írtad, hogy akciós volt augusztusban, szeptemberben. Vége az akciónak.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#51822) Tutu7030 válasza eax1650 (#51820) üzenetére


Tutu7030
veterán

"ha nem ragaszkodom az előre utaláshoz (mer az ugye fél nap is lehet)"

Az a fél nap maximum 4 óra, banki napokon! (A sok értelmetlen törvényhozás között, a kevés normális közé tartozó intézkedésük)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#51823) eax1650 válasza Tutu7030 (#51822) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ez már régen nemzetközi elvárás volt, de ugye nem az én tugrikom az érdekes, hanem a sokmilliós euro/dollár visszatartás volt a kövér.

Azért merült fel, mert nem folyamatosan van a gép előtt valaki, ha megérkezik a megrendelés, a pénz, akkor visszaigazol engem, időpontot egyeztetünk - ha sikerül. Na ezt az izélgetést zártuk rövidre.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#51824) Markizmark


Markizmark
addikt

Na tegnap megrendeltem a pcdreamnél az UE40F6400at. 155k. Talán nem sokkal rosszabb, mint a 6500.
Remélem hamar megjön.

Samsung 3D szemüvegek között mi a különbség? Láttam abból sem egy fajta van.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#51825) Flashget


Flashget
félisten

van egy áram akció "kupon" dolog itt olvasható
na most az MM-ben 10%-ot adnak bizonyos termékek vételárából (köztük tévékre) ha van/lesz valakinek ilyen kuponja.
[link]
és akkor lehet meg is van a magyarázat az MM áremelésre...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#51826) gógyi válasza eax1650 (#51820) üzenetére


gógyi
aktív tag

Na és hogy tetszik?
Felhősödés, mozgásmegjelenítés, színek, stb...

(#51827) xnot85


xnot85
csendes tag

Sziasztok!

Most szeretnék led lcd tv-t venni és néhány teszt végigböngészésén is túl vagyok, de persze még mindig nem tudok dönteni :)

Első körben egy 2012-es modellt, Az UE40EH5000-t szemeltem ki, ami 110ezer, cserébe nincs rajta semmi extra csak egy sima full hd tv, de valahol azt hallottam hogy az E szériás samsungok nem sikerültek valami túl jól...erről tudtok valamit?

A másik egy kicsit drágább, UE40F6200-as, amiben van beépített wifi, ez igy 133ezer.

Van esetleg tapasztalatok az említett 2 tévével kapcsolatban, vagy bármi 5let, hogy milyen samsung tv-t érdemes venni? a felső korlát mondjuk legyen 140e, 3d-hez nem ragaszkodom.

Előre is köszi

(#51828) BBéci válasza -secret- (#51813) üzenetére


BBéci
titán

Mindenki biztosan nem, mert én kivétel vagyok. :))

(#51815) nagysandor79
Első lépésként csatlakoztasd HDMI kábellel, ha a boxon olyan nincs, sürgősen cseréltesd ki! Így lemaradsz a HD adásokról és analógban nézed a digitálist.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51829) gabrielarky válasza Burt1793 (#51475) üzenetére


gabrielarky
tag

Szia!

Köszi a minden részletre kiterjedő válaszodat, hasznos volt!

G.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#51830) BBéci válasza gógyi (#51826) üzenetére


BBéci
titán

Műszeres kalibrálás előtt felesleges színekről beszélni. :( Nézd meg figyelmesen az előtte, utána mért értékeket és olvasd el a magyarázatot: [link].
Idézek belőle:
"A szürkeskála eltérései kissé szokatlan módon dE=7 körül mozognak, ami igen komoly eltérést jelent."
"a színkeverés bőven hagy maga után kívánnivalót. Minden szín túl gyorsan válik szaturálttá, illetve a cián és a bíbor is a túl élénk kékek felé húz."
Nem hinném, hogy az F6800 ennél jobban mutatna "out of box" állapotban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51831) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Tudom,nagyon szubjektív a kérés,de mégis ebben kérnék segítséget....Samsung UE40EH6030-nál tudnátok nekem olyan képbeállitásokat,vagy/és konkrét képbeállítási tanácsot adni,hogyan használjam PC-módban ( 1.4 HDMI-vel,full HD filmekhez),ill. set top box digit SD csatornákhoz...?Tudom,szubjektív dolog,mert ki hogy szereti,de azért biztosan van már tapasztaltabb felhasználó ehhez a típusú tévéhez...köszönöm!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#51832) Bigyo13 válasza csab2 (#51821) üzenetére


Bigyo13
őstag

Pontosan így írtam:
" ehhez képest akciós áron adták 579.900-ért augusztusban, szeptemberben.. a Mediában.."

Vagyis nem konkrét akciós volt az ár, hanem a listaárhoz képest volt akciós!

Egyébként meg a Media mellett volt még két pont is.. vagyis nem csak a Mediában volt "akciós" az ár a listaárhoz képest, hanem minden hivatalos Mao-i forgalmazotól vásárolt tv-nél kevesebb volt az ár a listaárhoz képest.. kvázé "akciós".

Így aztán nem konkrét akciónak lett vége és nem ezért "ment" vissza az ára teljes listaárra :N

Samsung Galaxy S3/S5

(#51833) sb válasza Flashget (#51825) üzenetére


sb
veterán

Tökéletesen igaz az áremelés a Media Marktban.
55F6500-at nézem már egy ideje. 370e volt az utóbbi 1-2 hónapban folyamatosan, egészen a múlt hét végéig.
Az ELMÜ-s -10% kupont már megkaptam 1 hónapja. Vártam a 2013.10.01-et, az akció kezdetét.

Tegnap megnézem a webshopot. 440e a TV. :W
55F6400 370e volt konstans náluk. Tegnap 430e. Még csodálkoztam is, hogy csak 10-el olcsóbb, mint az F6500. Ma már "csak" 400e.

Szerintem megérdemlik ezt a kis ingyen reklámot, mert hülye azért nem vagyok. :)

Egy dolog van ami árnyalj a képet: Az Edigitalban is épp most ugrott meg ennek a két modellnek az ára. 400-420e körülre. Náluk viszont konstans van -10% Cetelem hitelkártyás akció.
1. Vagy most lett elegük belőle és tették helyre az árat, mert -10%-kal a régi áron igen olcsó volt (relatíve a többi bolthoz képest) mindkét modell. Persze itt a hitelen húz a bank extrát és visszacsorgat a boltnak, de ez már törlesztésfüggő, nem biztos, hogy minden esetben nyerő nekik.
2. Valami általános áremelést látunk beszállítói oldalról. Tény, hogy 300k körül már rég a tavalyi széria alatt vannak az árak 55"-ban, szóval elég "olcsóak" voltak eddig. De ez akkor is furcsa egybeesés...

Mérgemben lehet, hogy rámegyek a 6400-ra 300e-ért. Úgy voltam vele, hogy +30-at megér a 3 év gari a 6500-al meg az az 1-2 extra, de így, hogy vadászni kell rendes Samsung garral most már 350-360e körül is a 6400-as meg 300e-ért rendes garral több helyen is van... :(

[ Szerkesztve ]

(#51834) digikábeles válasza BBéci (#51830) üzenetére


digikábeles
aktív tag

A szemedet is műszerrel kalibráltatod? Viccet félretéve, 4 éve, amióta megvan a ccfl lcd tévénk, nem kellet állítani a beállításokon.

(#51835) gógyi válasza BBéci (#51830) üzenetére


gógyi
aktív tag

Mérleg

Tetszetős kinézet, kiváló összeszerelési minőség

Rengeteg szolgáltatás

Nagyon jó képminőség

Csekély áramfogyasztás

és ezek a megállapítások megállnának az F6800-ra is?

(#51836) sandró60 válasza gógyi (#51835) üzenetére


sandró60
addikt

"Csekély áramfogyasztás"A hozzászólásodból azért emeltem ki,mert amióta meg van a led tévém-közel 3-éve(plazmáról váltottam)A havi áram fogyasztásom forintban kifejezve kb négyszáz forinttal kevesebb(nyugdijasokról)van szó.A tv naponta 5-6 órát megy,de lehet többet is amikor az asszony a kedvelt koreai sorozatát nézi dvd-ről"reggel 9-től délután 5-ig,mint pl- ma :O

(#51837) BBéci válasza gógyi (#51835) üzenetére


BBéci
titán

F6800 nem volt nálam, csak ES6800, ES8000 és F7000. Egyértelmű, hogy a 6-os sorozatú tévék képminősége elmarad a magasabbaktól, de az áruk is kedvezőbb. Viszont mindegyiket veri a Pana belépő, ST60 plazmája.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51838) sb válasza sandró60 (#51836) üzenetére


sb
veterán

A plazmához képest?
Annál azért többnek kéne lennie.
400Ft havonta az kb. 8kWh, vagyis napi 260Wh-val kevesebb. Az napi 5-6 órára számolva 45-55W.

Nem tudom mekkora TV-ről van szó, de ha 40" és led, akkor kb. 50-70W-ot fogyaszthat, következésképpen a plazma nem ehetett többet 100-120W-nál. javultak a plazmák fogyasztásban, de ilyen jót én még nem láttam. :)

(#51839) sb válasza sb (#51833) üzenetére


sb
veterán

Már több boltban is megemelték az árat, nem csak ebben a kettőben...
Karácsonyi akció is kell majd nyilván. :)

[ Szerkesztve ]

(#51840) sandró60 válasza sb (#51838) üzenetére


sandró60
addikt

Anno 2005-ben vásároltam akkor elég "jól" fogyasztották az áramot a plazmák.Igen 40"2011-ben vásárolt led tévém van most

(#51841) Flashget válasza BBéci (#51837) üzenetére


Flashget
félisten

holnap megnézek egy ilyet a szemem miatt is (vagy amekkora van kirakva)

Realme GT Master Edition

(#51842) sb válasza sandró60 (#51840) üzenetére


sb
veterán

Épp ez az: napi 5-6 óránál jóval nagyobb különbségnek kéne lennie.

(#51843) BBéci válasza sandró60 (#51836) üzenetére


BBéci
titán

Végre valaki saját tapasztalatát írja le a sokat emlegetett áramfogyasztás témában. Szerintem teljesen reális, amit meséltél, jó lenne, ha a sok plazma ellen kiabáló emberke felfogná, hogy csupán ennyi a különbség, viszont képminőségben óriási. Természetesen a plazma javára.

(#51838) sb
Ahogy írod, még nem láttál 120 wattot "fogyasztó" plazmát, mégis vitatkozol, pedig van olyan. Liszi70 fórumtárs 65 colos ST50-e nem eszik átlagosan 200-nál többet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51844) crue válasza sandró60 (#51836) üzenetére


crue
őstag

És azóta minden egyéb fogyasztó teljesen változatlan? Mert ha nem, akkor mit sem ér az összehasonlítás.

(#51845) gógyi válasza BBéci (#51843) üzenetére


gógyi
aktív tag

Sajnálom, hogy a GT60-ban az 50"-os a legnagyobb, így én is meg kell hogy elégedjek ezzel a mérettel ;)

(#51846) BBéci válasza gógyi (#51845) üzenetére


BBéci
titán

Bizony, mert a VT ára már nem fehér embernek való.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51847) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Samu 6030 as tévém. Ha servio-ról indítok egy mkv-s filmet, akkor a beállításokban a képopciók beállításban a LED-mozgásjavítás sötét és (tehát nem lehet váltani és Ki re van váltva) A Motion Plus Normál.
Ha viszont normális tv adást nézek és ugyanúgy belépek a beállításokba, látom hogy a LED mozgásjavítás Be-re van állítva és szintén a Motion plus Normálon van. Ez normális vagy esetleg állítsak rajta valamit? :)

(#51848) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Saját tapasztalat:

2012-es Samsung 51" 3D Full HD Plazma TV áramfogyasztása: átlagosan 195W
2013-es Samsung (A+ -os) 55" 3D Full HD LED TV áramfogyasztása: átlag 90W

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#51849) BBéci válasza Bigyo13 (#51848) üzenetére


BBéci
titán

Mindkét TV átesett műszeres kalibráláson? Csak azért kérdezem, mert soknak tűnik a plazma 195 wattja. A másik adatot reálisnak tatom. Az is számít, hogy melyiken milyen arányban nézel 3D filmeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51850) Bigyo13 válasza BBéci (#51849) üzenetére


Bigyo13
őstag

Sajnos a Plazma az nem 3D nézésnél 155W és 210W között mozgott.. ha FULL fehér volt a képernyő akkor 300W volt!

Kalibrálást nem csinált senki egyiken sem, mert azt minek is kéne? meg kinek kéne megcsinálni? Meg mivel?

Samsung Galaxy S3/S5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.