Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) sb válasza Kabel15 (#52590) üzenetére


sb
veterán

Már tavasszal megjelentek szerintem. Webshop ár is ugorhat, lásd az előző pár kommentet.
Sajnos kiszámíthatatlan.

(#52602) Kabel15 válasza sb (#52601) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Akkor ez elég lutri.
De egyenlőre úgy is várnom kell 10. éig :/ Sajna elment egy kis pénz másra is. Addig meg reménykedek, hogy még olcsóbb lesz :DD

Most nézem, hogy az F6500 tudja a 24P-t?
És ha jól tudom akkor a TV szélé aluminium ból van. Mondjuk az jól nézhet ki :D

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#52603) Ombi5 válasza Flashget (#52592) üzenetére


Ombi5
őstag

Invitel a szolgaltató... Sima hagyomanyos tv-n meg megy... Itt meg semmit se fogok nála.. :U

(#52604) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

CAT6 kábellel összekötöttem a TV-t (F6500) a Routerrel, és 100M kapcsolatot ír. Nem gigabitesnek kéne lennie?

(#52605) Markizmark válasza AndrewTdi (#52604) üzenetére


Markizmark
addikt

Router is gigabites?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52606) krisztian000


krisztian000
tag

DVB-S és DVB-S2 között mi a különbség?
Milyen hátrány az ha DVB-S2 vevő nincs be csak DVB-S?

(#52607) Batib válasza krisztian000 (#52606) üzenetére


Batib
őstag

A DVB-S mpeg-2 a DVB-S2 az mpeg4 és a HD adások ebben jönnek.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#52608) Atomantiii válasza jorden06 (#52561) üzenetére


Atomantiii
őstag

Hány colos 6400-ast vettél?

(#52609) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Aqua.hu-n vásárolt már valaki? Tapasztalatok? gari? Nekem mintha sikerült volna beregelni a samu oldalán, de maradt a 2 év gari. Vagy ez így normális?

Oneplus 8T 8/256

(#52610) Atomantiii válasza ruszi_tomi (#52609) üzenetére


Atomantiii
őstag

Állítólag ilyenekre vállalnak plusz garanciát, ha így néz ki a hozzá kapott garanciajegy, vagy hogy is hívjam.

http://www.samsung.com/hu/support/warrantyinformation/Samsung_warranty-bill_mixed_MINTA.html

(#52611) ruszi_tomi válasza Atomantiii (#52610) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Akkor nekem nincs plusz gari, tök jó

Oneplus 8T 8/256

(#52612) Markizmark válasza ruszi_tomi (#52609) üzenetére


Markizmark
addikt

Azt írta sikeres és onnantól kezdve nem is olvastad tovább? Csak ott jön a lényeg...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52613) Atomantiii válasza ruszi_tomi (#52611) üzenetére


Atomantiii
őstag

Te honnan vetted, illetve melyik típust? Mert pl a pcdreamnél egyes típusoknál oda van írva, hogy 2 év samsung garancia van rá. Vagy talán mégsem?

(#52614) nagysandor79 válasza BBéci (#52593) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

igen értem hogy antenna kell hozzá, szóval ha beszerzek/ rákötök egy antennát akkor nálam is működni fog a hbbtv ?

(#52615) Đusty


Đusty
addikt

Sziasztok,

Van egy Tuneres Samsung monitorom, ahol a csatornákat külün-külön rendezi csak azaz először jönnek a digitálisak utána a nem digitálisak és csak adott csoporton belül lehet őket átrendezni.
Kérdésem, hogy a sima LCD TV-knél is fennáll ez a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#52616) Tutu7030 válasza Đusty (#52615) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én csak a b650/d6570-ről tudok nyilatkozni. Ezeken úgy állítod a sorrendet, ahogyan akarod (csak a tv-n kicsit macerás, de erre vannak jó kis pc-s programok).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#52617) BBéci válasza nagysandor79 (#52614) üzenetére


BBéci
titán

Mivel még nem próbáltam, csak tippelni tudom, hogy az is fogható lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52618) ruszi_tomi válasza Atomantiii (#52613) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Aqua.hu, 40 colos F6400-as

Oneplus 8T 8/256

(#52619) Flashget válasza ruszi_tomi (#52618) üzenetére


Flashget
félisten

samsung hivatalosan alapból 1+1 évet ad már csak garira.
bizonyos tipusoktól 1+2 évet.
regisztráció után.

március elött még 2+1 volt az alap..
2011 karácsonyán és tavaly Olimpia alatt 5 évet adtak akcióban bizonyos tipusoknál szintén regisztrációt követően.
meg 2011-ben szintén bizonyos tipusoknál adtak kamerát is a + szemüveg mellé.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#52620) kg3


kg3
újonc

sziasztok,
TV vásárlás előtt vagyok, fontos lenne, hogy úgy tudja a PIP-et, hogy a képernyőn egymás mellett, egyszerre menjen 2 külön TV adás (2 TV, és nem 1 TV + 1 külső videó input).
Keresem a lehetséges típusokat, úgyhogy a kérdés:
Kinek van ilyenje?

azt láttam, hogy az F7-8000-ben twin tuner van, és tudja egyidejűleg egy tablet felé nyomni a képet, de vajon ezt a "szimpla", 15 évvel ezelőtti Samsungokban is alap funkciót is támogatják?

van esetleg más típus is, ami tudja ezt a PIP-et?

köszi

(#52621) BBéci válasza kg3 (#52620) üzenetére


BBéci
titán

Dupla tuner kell hozzá és Samsungok közül az csak az általad említett két típusban van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52622) adamos87


adamos87
tag

Na ma meghozták a UE40F6400 TV-t. Pcdreamshopból rendeltem, ma délelőtt és este fél 9kor meg is érkezett.Regisztráció működött 1+1 év. Eddig minden király.

Samsung QE55Q80T, XBOX Series X, Live: razorramon1987

(#52623) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Az nooormális, hogy a F6500-nek a gyári képbeállításában maxon van a kontraszt?

(#52624) Markizmark


Markizmark
addikt

Ma hallottam olyat, hogy nem is a tv-n múlik teljesen a fullHD 3D. Az mkv vagy függőlegesen vagy vízszintesen felezi a felbontást. Igaz ez?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52625) kg3 válasza BBéci (#52621) üzenetére


kg3
újonc

köszi.
és ha már bennük van a 2 tuner, akkor tudják azokat úgy használni, hogy a PIP két részre osztja a képernyőt, és egyszerre látok 2 TV műsort, vagy csak 1TV+1külső forrás jele rakható ki?

(#52626) BBéci válasza AndrewTdi (#52623) üzenetére


BBéci
titán

Van olyan képmód, de minek, mert nézhetetlen.

vebbful!
Igen, azok felezett felbontásúak: SBS, OU.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52627) vak_bottyan válasza BBéci (#52621) üzenetére


vak_bottyan
tag

Szia.És kódolatlannak kell a második csatinak lenni,mert ha nem az akkor csak a fekete kockát látod.Sajnos az F8000-es tv nem tudja UPC Mediacard-al. :(
Saját tapasztalat.
De ha tudtok erre megoldást,szívesen veszem az ötleteket magam is.
Ez így elég gagyi,van egy drága tv,és a PIP nem megy benne.

[ Szerkesztve ]

(#52628) BBéci válasza kg3 (#52625) üzenetére


BBéci
titán

Magától értetődő, hogy a duplatuneressel lehet két tévéadást nézni, arra találták ki.

Vak_Bottyan!
Hétfőre ígértek egy F8000-et, majd megnézem, abban is dupla-e a CI kártyafogadó, mint a Pana VT60-ban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52629) Markizmark válasza BBéci (#52626) üzenetére


Markizmark
addikt

Mi az ami nem? Szeretném már tényleg fullHD-ben nézni a 3D filmeket. Mindig kiderül valami. :(((

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52630) BBéci válasza Markizmark (#52629) üzenetére


BBéci
titán

Megszámlálhatatlanul sokszor leírtam, hogy a 3D BD ISO a full HD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52631) Markizmark válasza BBéci (#52630) üzenetére


Markizmark
addikt

Elnézést kívánok. Köszi.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52632) vak_bottyan válasza BBéci (#52628) üzenetére


vak_bottyan
tag

Szia.Sajnos csak egy modult lehet beletenni.Remélem neked sikerül valami okosságot kihozni ebből,és várom az ötleteket,UPC digitális kábeltv-n sajna ez van,amit fentebb leírtam.Engem is roppantul bosszant a dolog.Vagy a szolgáltató a a ludas,vagy a tv gyártó,mert ennek azért kellene mennie akár 2 kódolt csatorna esetén is.Várom,a te véleményed,és figyelem a fórumot,mire jutsz.
Köszönöm előre is.

(#52633) BBéci válasza vak_bottyan (#52632) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos csak set top boxos digitálisom van, valamint DVB-T anntennám. De tudtommal csak akkor kell két kódkártya, ha mondjuk műholdas és kábeles előfizetésed is van, mindkettőt beltéri egység nélkül akarod nézni. Az egyik lehet MinDig TV Extra is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52634) vak_bottyan válasza BBéci (#52633) üzenetére


vak_bottyan
tag

Nekem nincsenek nagy igényeim,csak a kábel tv csatornákat nézném így,de nem lehet.Sajna az egyiknek kódolatlannak kell lenni ahhoz,hogy menjen a PIP,mert ha nem az mind a kettő kódolt akkor csak egy csati képe megy. :(
A UPC kábelen meg csak az M2 kódolatlan,így elég gyér a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#52635) kg3 válasza BBéci (#52628) üzenetére


kg3
újonc

sajna nekem nem magától értetődő :)
a legtöbb TVnél (ami nem dupla tuner), ott ugye külső forráshoz kötik a PIPet, és bár 3 éjszaka óta túrom a netet, kiolvastam az összes létező Samu oldalt (uk/de/hu), megnéztem 100 youtube videót, de sehol nem volt egyértleműen leírva/bemutatva, hogy 2 TV adást lehet egyszerre nézni. A 15 éves CRT Samum alapból tudja ezt...
A Pana oldalán viszont színesen-szagosan bemutatták a fícsört, de persze azzal a körítéssel, hogy elsőként ők képesek erre.
ja, egyébként a Pana-n 2 CI slot van...
ahogy tudom, a Samukon meg csak 1.
Lehet, hogy akkor itt is van olyan megkötés, hogy csak az azonos (digit) frekin sugárzott műsorokból lehet válogatni?
köszi még1x

(#52636) AndrewTdi válasza BBéci (#52626) üzenetére


AndrewTdi
addikt

És esetleg can valami javasolt, vagy sokak által "jóváhagyott", sokaknak tetsző beállítás ami után érdemes próbálgatni? Vagy egy kiindulási alap?

(#52637) Markizmark válasza BBéci (#52630) üzenetére


Markizmark
addikt

Ja de ezt viszi a TV?? Mármint a saját lejátszója. F6400.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52638) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Par napja hasznalok egy F6400-ast, es azt figyeltem meg, hogy a negy sarokban sotet foltok vannak, olyan, mintha egy szukito szuro lenne a kepen. Ez mitol van? Egyfajta felhosodes?

(#52639) gyuszaa válasza Markizmark (#52637) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nem, csak a rippelt mkv-t. Normális médialejátszó kell, vagy gépről lejátszani.

(#52640) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
van itt valakine t-home-os sat tv-je?
mert én hozzájuk akarok átmenni és az lenne a kérdésem, hogy a kártyát amit adnak(amit a set top box-ba kell tenni), bele lehet e tenni a tv-be, hogy a set top box-ot ne kelljen használni?
f6500-am van.

(#52641) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

A Vaterán találtam ezt az UN55ES8000 típusú tévét. Nagyon kedvezőnek tűnik az ára.

Az UN betűk azt jelölik, hogy a tévét az amerikai piacra szánták. Azt lehet tudni, hogy ez az európai tévék viszonylatában mit jelent? Például van érdemi különbség e között és a nálunk is hivatalosan kapható UE55ES8000U tévé között?

Egyébként mit gondoltok arról, hogy így karácsonyhoz lassan közeledvén érdemes várni a tévévásárlással?

[ Szerkesztve ]

(#52642) gyuszaa válasza d.beni (#52640) üzenetére


gyuszaa
őstag

Én ugyan upc-nél vagyok, de kell egy conax kártyadapter amibe a kártya való, neked a televízióhoz csak a CI+ slot helye van meg.

Szerk.
Most olvasom még csak tervezed az előfizetést, UPC-nél úgy alakul, hogy nem STB-vel kéred a csomagot, hanem médiakártyás megoldással, így ők szolgáltatják az adaptert is, többletköltség nincs, ugyan annyi a havidíja mint egy box-nak.

Ahogy nézem a csodás t-home-nál nincs ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#52643) Markizmark


Markizmark
addikt

Rádugtam a tv-re egy 500as WD vinyót de nem történik semmi. NTFS a fájlrendszer. Mi lehet a gáz?
Már jó ideje csak villog a vinyó házán a led, de semmi egyéb. Lehet, hogy a házzal nem stimmel valami?
ha rádugom a gépre akkor rögtön látja, mint helyi lemez.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52644) gyuszaa válasza Markizmark (#52643) üzenetére


gyuszaa
őstag

A második 1 amperes portba dugtad bele? Source gombot megnyomod akkor látnod kéne a háttértárat is mint forrás.

Vagy hálózati tápegységes 3,5-es külső hdd?

(#52645) Markizmark válasza gyuszaa (#52644) üzenetére


Markizmark
addikt

2.5" és egyik USB aljzattal sem történik semmi. Felpörög, villog a LED, mintha dolgozna és ennyi. Source menüben sincs ott.

Eddig ez a vinyó volt a gépemben, de ssd-re cseréltem és a partícióit töröltem, majd csináltam egy nagy partíciót. A gépre dugva helyi lemezt látok. Ez nem lehet gond? Vagy lehet, hogy a TV nem szereti a WD-t vagy a házat amiben van?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52646) gyuszaa válasza Markizmark (#52645) üzenetére


gyuszaa
őstag

Valószínűleg nem szereti, nekem egy 2,5-es intenso (toshiba hdd belső), egy partíción hagyva 1 terra, ntfs-re formázva és felismeri egyből, felvételhez is működik.

(#52647) Markizmark válasza gyuszaa (#52646) üzenetére


Markizmark
addikt

Fasza. Akkor holnap visszaviszem a házat, még 3 napon belül leszek. Megpróbálom másik házzal. Ha az sem ok akkor egy másik külső vinyóval.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52648) BBéci válasza kg3 (#52635) üzenetére


BBéci
titán

Annyira kevés igény merül fel egyszerre két csatorna nézésére, hogy a TV gyártók nem foglalkoznak vele. Amiben dupla tuner van, az a PVR miatt került bele, hogy amíg az egyikről rögzítesz, a másikat nézhesd. Analóg sugárzás és analóg tévék esetén egyszerűbb volt a kivitelezés, azért tudta az a 15 éves CRT.
Én is azt írtam nemrég, hogy a Pana VT60-on dupla CI kártyafogadó van. Álmaim tévéje, csaknem két hónapig teszteltem egy 55 colos példányt. Alig tudtam alvás és munka céljából elszakadni előle.
Igen, az azonos muxon (vagy minek nevezik) továbbított csatornákból lehet kettőt nézni.

(#52637) vebbful
Nem, a beépített lejátszók számára az megoldhatatlan feladat. De nem is lenne benne sok örömed, mert 24p lejátszásra sem képesek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52649) csab2 válasza gyuszaa (#52642) üzenetére


csab2
veterán

A UPC Direct nem ad modult csak kártyát.
A UPC kábeltv ad.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#52650) Flashget válasza BBéci (#52630) üzenetére


Flashget
félisten

elég annyit írni az igazi 3D film mérete 50GB a fájl kiterjesztése m2ts és nem mkv.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.