Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) utánvétel válasza szelidorzo (#28045) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Az a baj, van vagy 3 db pinnacle pctv kártyám, sajnos csak XP-hez telepíthetőek, és jelenleg WIn7 van fent. A meglévő merevlemezes felvevő pedig a másik szobában a másik tv-re van csatlakoztatva, afelett asszonyka rendelkezik :K

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#28052) utánvétel válasza szelidorzo (#28045) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Szegény D7000-esen sok-sok fullHD film fut külső merevlemezről, a tv nézésre pont jó az analóg, mivel nem akarom a lakást a randa UPC boxokkal telerakni.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#28053) utánvétel válasza sandró60 (#28041) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Akkor ecseteld hosszan légy oly kedves. Végighallgatni van időm.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#28054) leslieke válasza Gabesz1019 (#28048) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elég a 2,5-es, ugyanilyen van, csak Samsung. 3D filmek is mennek róla gond nélkül.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28055) Zoty4 válasza utánvétel (#28053) üzenetére


Zoty4
őstag

használhatnád te is a szerkesztés gombot, mielőtt még más csesz le érte :B

(#28056) BBéci válasza utánvétel (#28052) üzenetére


BBéci
titán

Pár hete már nem kell box, adnak kártyát, olvasóval együtt, amit a CI+ nyílásba helyezhetsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28057) #65675776 válasza utánvétel (#28053) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha öt percen belül vagy, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ne írj új hsz-t!

(#28058) air válasza Gabesz1019 (#28048) üzenetére


air
nagyúr

Nekem van 2,5"-os, 640GB-os Samsungom, és 3,5"-os, külső tápos, USB3-as, 2TB-os Medion (by Aldi :P) vinyóm is. Mindkettőt kezeli a TV-m (D6500), eddig semmi hiba nem volt egyikkel sem a TV-n használva. A Medion-ra megy a PVR és a TS is.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28059) rozso3


rozso3
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy EH5300-as készüléket, ami WiFi-n keresztül kapcsolódik az otthoni hálózatra. A PC-re feltelepítettem az AllShare programot, hogy a gépen tárolt videókat le tudjam játszani a TV-n.
A problémám az, hogy a PC-n az AllShare program nem látja a TV-t és így nem tudok hozzákapcsolódni.
A tűzfalon át van engedve az AllShare program.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond?

Előre is Köszi!

(#28060) Gakocsis válasza rozso3 (#28059) üzenetére


Gakocsis
tag

Nekem egy D6200-as van, ott a TV bekapcsolása után a menüben volt olyan funkció, hogy hálózat. Itt ellenőrzött mindent, és elvégezte e beállításokat. De külön kell indítani.
Utána ez bármikor megtehető.. Illetve láttam külön Allshare menüt is a TV-sima menüjében..

(#28061) Flashget válasza Gabesz1019 (#28048) üzenetére


Flashget
félisten

samsung portable 2.5-ös vinyót használnak többen is a tv-hez. keress rá a topicban.

Realme GT Master Edition

(#28062) rozso3 válasza Gakocsis (#28060) üzenetére


rozso3
csendes tag

Köszi!

Elképzelhető szerintetek, hogy azért nem látja a PC-n futó AllShare program a TV-t mert az egyik Wifi-n a másik meg UTP kábelen keresztül kapcsolódik ugyanahhoz a router-hez?

Köszi

(#28063) AttyVin válasza rozso3 (#28062) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Volt már hasonló problémáról szó.

A TV-n engedélyezve van az All Share kapcsolat? Valahol a menüben meg kellene keresni.

Valaki napokig bajlódott a beállításokkal, csak ez az egy nem volt nála beállítva!

Üdv, Vino

(#28064) Zsüll válasza rozso3 (#28059) üzenetére


Zsüll
tag

Itt a fórumon is szenvedtek már ilyennel és ő feladta. Esetleg érdemes lenne rákérdezned tőle ,hátha megoldódott nála. Menü/ Hálózat/ AllShare-beállítások/ Média Be van kapcsolva? Az nélkül nem fog menni.

(#28065) Gakocsis válasza rozso3 (#28062) üzenetére


Gakocsis
tag

Nem.
Egy a fontos, ugyanarra a hálózatra legyenek csatlakozva. A kapcsolat módja nem lényeges.. Hiszen akár a telefonodról is játszhatnál le tartalmat a TV-n.

És ilyenkor a teló is wifin csatlakozik.. Sőt a wifin keresztű tudod távirányítani is a tv-t :-)

(#28066) szelidorzo válasza utánvétel (#28052) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Április 19-től STB felejtve, médiacarddal megy a TV.
És ez a megoldás a Te problémáid egy részére is.
Ugyanis a digitális TV adások ha médiacardot használsz, akkor USB-n felvehetők (amit épp nézel), illetve a TV-d TimeShift funkcióját is ki tudod használni és még box sem kell a UPC-től
A TV-d nem lesz a UPC hivatalos listán, de a d6500 is megy róla, mivel CI+ rendszerre van felkészítve.
A Te TV-d is szerepel pl. a svájci UPC listán, mint médiacard kompatibilis készülék.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#28067) RudY válasza Gabesz1019 (#28048) üzenetére


RudY
addikt

Amit belinkeltél igen jó ár, de nem tartom hihetőnek. 20 ezer ft alatt valószínűleg csak nagykerből lehet elhozni. Egyébként ismét egy jól eltalált széria a Verbatim csomagolásában, ajánlott vétel.
Nálam lassan 2 éve van nyúzva ez a [Verbatim], egyáltalán nincs kímélve, most éppen a TV tartozéka lett, jó páros.
A belső világa egyébként [Toshiba], a Verbatim csak öltöztette, de a kivitelén és a megbízhatóságán látszik, hogy Japán területén belül házasították ;)

(#28068) Zoty4


Zoty4
őstag

Szakik, mennyivel jobb a ES széria, mint a D? Megéri az újat venni nem kevés plussz pénzért, vagy annyival nem nyújt többet, és D-t érdemes?

(#28069) róland válasza szelidorzo (#28066) üzenetére


róland
veterán

S hol az a svájci lista?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#28070) Mr. Funes


Mr. Funes
csendes tag

Sziasztok

Szerintetek melyik a jobb tv a következő 2 közül?

Elsősorban filmek lejátszásában, képminőségben érdekelne:

Panasonic TX-L42ET5E 3D SMART LED

vagy

Samsung UE40ES6100 3D SMART LED

Egy-két napon belül szeretném az egyiket megvenni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Drechsler Dávid

(#28071) szelidorzo válasza róland (#28069) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

[link]

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#28072) vajonmilesz válasza szelidorzo (#28066) üzenetére


vajonmilesz
csendes tag

ö..láma kérdések jönnek... :)
STB = UPC-s set top box?
A médiacardot a UPC adja? Vagy venni kell valahol külön, és berakni a tv-be? S ha venni kell, akkor milyet?
32c650 tud ilyet fogadni? S ha igen, akkor már lehet pendrivra, vagy külső vinyóra, vagy a tv-re PVR-el rögzíteni?

vajonmilesz@freemail.hu

(#28073) Mate válasza vajonmilesz (#28072) üzenetére


Mate
nagyúr

STB-t jól tudod. Mediacardot a UPC adja (pénzért persze :))
Ha van benne ci+ modul, akkor tudnia kell, bár lehet az epg-vel gondod.
Elvileg ha tv tud felvenni, akkor kell mennie a rögzítésnek, bár azt írták, hogy nagyon sok helyet igényel.

(#28074) vajonmilesz válasza Mate (#28073) üzenetére


vajonmilesz
csendes tag

köszi :)
közben megtaláltam a 28010-es flashget hsz-ét, meg felhívtam a upc-t is :)
ők adják a kütyüt, két módon kapod meg:
az egyik ingyér van, a másik 1300 HUF-ba fáj.
ha jól emlékszem, akkor ingyen adják a kütyüt ha vmi futárszolgálattal küldik ki neked.
visszaviszik a set top boxot, vagy te viszed vissza az ügyfélszolgálatra.
ha nem jó a kütyü a tv-dbe, akkor 1300 HUF-ért visszaviszik.
Állítólag csak CI+ os tévékbe jó, s minden második ügyfél,aki ilyet kér, szarul jár, mert nem működik a tv-jel a kütyü.(ügyfélszolg.koll. mondta telefonba)

vajonmilesz@freemail.hu

(#28075) Mate válasza vajonmilesz (#28074) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem egészen így van :) Ingyen van futárral és 1300 Ft ha szerelő viszi, de ! van havidíja is.
Ha nincs más eszközöd, akkor sd kártya 0Ft, hd kártya 1000 Ft, ha van más eszközöd, akkor 890 az sd kártya és 1550 a Hd kártya havidíja.
Szinte mindenkinek megy, csak a műsorújság nem. Vagy ékezethibás, vagy csúszik 1-2 órával. Az újabb tv-ken be lehet állítani az időeltolódást, így nincs gond, de C szérián elvileg nem.

(#28076) MY2K


MY2K
aktív tag

Jó hír a Samsung UE32EH5300W tulajoknak: Logitech MK250 (billentyű-egér) vezeték nélküli szettel vezérelhető a készülék

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#28077) sunci_02 válasza MY2K (#28076) üzenetére


sunci_02
aktív tag

És akkor nem kell hozzá SAMSUNG bilentyűzetl?

(#28078) canniball válasza vajonmilesz (#28074) üzenetére


canniball
nagyúr

"...minden második ügyfél,aki ilyet kér, szarul jár, mert nem működik a tv-jel a kütyü."
A UPC topikban ha jól emlékszem eddig egy kolléga jelezte hogy így járt, pedig jópáran úgy próbáltuk hogy nincs a TV a listán.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28079) leslieke válasza MY2K (#28076) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez vajon a D sorozattal is működik?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28080) szelidorzo válasza MY2K (#28076) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Ez engem is érdekelne, hogy D6500-al működik-e!

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#28081) MY2K válasza sunci_02 (#28077) üzenetére


MY2K
aktív tag

csatlakoztatáskor felismerte mint logitech eszközt kérte hogy válasszam ki a nyelvet és működik.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#28082) Szabest válasza leslieke (#28079) üzenetére


Szabest
tag

Ez engem is érdekelne, igaz h ~6ezerért lehet venni egy szettet, de vaktába nem szívesen ruházok be rá...tehát ha valaki D szériással működésre tudja bírni, vagy tud biztossan olyanról ami működik pl egy D5, 6,7,8000-es valamelyikével, azt ossza már meg legyen szíves a nagyközönséggel!

Köszi

Szabi

(#28083) leslieke válasza Szabest (#28082) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az MK300-as billentyűzetet nem ismeri fel a D6500-am. :((( Valószínű, hogy az MK250-nel is ez lenne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28084) vajonmilesz válasza Mate (#28075) üzenetére


vajonmilesz
csendes tag

nna, majdnem ezt mondtam én is :)
32c650-el próbálta már vki ezt a kártyás dolgot?ott működik, felismeri? az időeltolódás hibája az nem zavar olyan nagyon :)

vajonmilesz@freemail.hu

(#28085) Studi22 válasza vajonmilesz (#28084) üzenetére


Studi22
aktív tag

Ha az adott topikban érdeklődsz hamarabb kapsz választ, de ha megnyugtat 40c650-el használom már egy hete!

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#28086) PLaci58 válasza vajonmilesz (#28084) üzenetére


PLaci58
őstag

Az akkor zavar majd az időeltérés, ha a PVR-el fel akarsz venni :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#28087) Draken


Draken
őstag

És B650-el?

(#28088) syler123


syler123
veterán

Nekem van otthon logitech mk250, de gondolom d5500-al nem működik, bár csak a youtube miatt nem is lényeges :D Arra jó a teló is.

(#28089) vlevi válasza Mate (#28073) üzenetére


vlevi
nagyúr

"STB-t jól tudod. Mediacardot a UPC adja (pénzért persze "
Igen, pénzbe kerül, plusz egy ezres. De ugyanennyibe kerül az is, ha a sima SD előfizetés mellé HD-s médiaboxot kérsz. És adnak mindent, kártyát, ci+ modult, satöbbit.
Nekem eddig Digital bronze előfizu volt, csak SD csatornákkal, most lett néhány HD is. nem az SD helyett, hanem mellé, mert pl. a natgeo hd-n más adás megy, mint a normál natgeo-n. Szóval kaptam is valamit a plusz kiadásért. Ráadásul pár forintot biztosan spórolok azzal, hogy nem megy napi 24 órában a 15-20W fogyasztású settop box.

A ci+ modul azért érdekes, mert pl. a mindig tv extránál azt valahogy elfelejtik mondani, hogy a tévé előfizetés csak x száz forint, de ahhoz kell még a conax modul, az sincs ingyen, sok helyen a kis antenna sem elég, szóval szépen kúszik felfelé az ingyen tévé ára :D

"40c650-el használom már egy hete!"
Én is 40C650-el használom.
Viszont egy kérdés. Neked nem kockásodik be a kép? Nem folyamatosan, csak 1-1 másodpercre, néha.
Sport1, SportM, Comedi Central van? Esetleg CNN?

[ Szerkesztve ]

(#28090) Studi22 válasza vlevi (#28089) üzenetére


Studi22
aktív tag

ezekből eddig csak Comedy Central-t néztem és nem emlékszem hogy lett volna ilyen de M2-nél már történt de ahogy észlelem ez random, nem hinném hogy készülék hiba lenne...

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#28091) Makosx válasza vlevi (#28089) üzenetére


Makosx
csendes tag

A TV-m ua. kockásodás nagyon ritkán (nem zavaróan, nagyon rövid ideig) egyik-másik csatornán előfordult már.
Nem nevezném hibának

(#28092) Flashget


Flashget
félisten

5.1 hang az m1 HD csatornán

szóval akkor hogy is van a hang átvitele a hangfalra kérdés? :)

Realme GT Master Edition

(#28093) vlevi válasza Studi22 (#28090) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, az, hogy 1-2 tizedmásodpercig néhány apró kocka megjelenik, még én is elviselném, de van, amikor a hang is beakad. Az már sokkal zavaróbb :(

(#28094) vlevi válasza Studi22 (#28090) üzenetére


vlevi
nagyúr

Közben találtam egy táblázatot, a sport1, sportm, ... a 134KHz-en van.

[link]

Ezt valami miatt az automata keresés nem találta meg, de a kézi igen.
Na, akkor keresgélek még, hátha van még valami :D

(#28095) bubimaci válasza vlevi (#28094) üzenetére


bubimaci
csendes tag

Hogy tudsz ugy kézi hangolást csinálni,hogy nem hangolod ujra az összes adót?Nekem az m2hd csatorna hiányzik.Nem akarom előről kezdeni újra az egészet.

(#28096) vlevi válasza bubimaci (#28095) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha kézit indítok, és megadok egy frekvenciát, pl. 522kHz, akkor csak azokat dobja ki és hangolja újra, ami ott volt.
De érdekes ez a kézi hangolás, automatával megtalálja az HBO, Cinemax, ... csatornákat a 346kHz-en, de ha kézzel indítom a 346kHz keresését, akkor 0 csatornát talál.
Viszont az automata nem találja a 134kHz-es Sport1, TV paprika,... adókat, azt meg csak kézzel lehet megtalálni...

Az előbb beraktam egy linket a UPC oldalára, ott nézd meg, hogy nálatok hol jön az M2, és csak azt a frekit keresd kézzel.

(#28097) Mate válasza vlevi (#28096) üzenetére


Mate
nagyúr

Kézi hangolásnál ki volt húzva a kártya a tv-ből?
Amúgy UPC topicba raktak fel csatornalistát, amit csak be kell tölteni pendriv-ról a tv-re és kész.

[ Szerkesztve ]

(#28098) vlevi válasza Mate (#28097) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, nem volt kihúzva a kártya.
A pendrive-os csatornalista nem biztos, hogy mindenkinek jó, mert településenként eltérnek a frekvenciák. BP-en belül is lehetnek kerületenként eltérések.
De én már összeraktam saját magamnak, a csatorna rendező progival.

(#28099) air válasza Flashget (#28092) üzenetére


air
nagyúr

Optikán erősítőbe?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28100) Imifej válasza vlevi (#28093) üzenetére


Imifej
senior tag

Nekem is kockásodik antennás vételnél, a megfigyeléseim alapján ez akkor történik, amikor valamilyen elektromos fogyasztót le, illetve felkapcsolunk a lakásban. Valami központi zavarszűrő lehet a megoldás, amit az ember az elektromos elosztóba be tud építeni.Gondolom az antenna kábel hossza is mérvadó lehet, nálam ez kb 20 méter háromszoros árnyékolású coax. Viszont van egy DVB-T boxom, ami kevésbé kockásodik, mint a Samsung.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.