Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) Tutu7030 válasza ykazs (#28348) üzenetére


Tutu7030
veterán

Melyik ktv szolgáltatónál vagy?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#28352) ykazs válasza tarkatehen (#28350) üzenetére


ykazs
csendes tag

Sajnos a szolgáltató meglehetősen hanyagolja Dél-Nógrád környékét, így csak analóg adókat sugároz, ez eddig rendbe is van. A kérdés az az hogy tudok e állítani valamit a TV-n hogy az analóg adások élvezhetőbbek legyenek, vagy nem tudok.
Elvileg ha az analóg jel miatt van a minőségromlás, az minden újabb TV-n megtapasztalható ugye? Mert akkor egy másik TV-vel is hasonló dolgok jönnének elő.

Live long and prosper

(#28353) ykazs válasza Tutu7030 (#28351) üzenetére


ykazs
csendes tag

Amúgy Pásztóról vagyok, és a régi Aktiv-I szolgáltatót, most kebelezte be a Rubicon, de sajnos még nem fejlesztettek idáig semmit!

Live long and prosper

(#28354) Tutu7030 válasza ykazs (#28352) üzenetére


Tutu7030
veterán

Sajnos az analóg adás többnyire elég gáz ezeken a készülékeken. Ezen még sokat tud "segíteni" a lepusztult ktv rendszer is.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#28355) tarkatehen válasza ykazs (#28352) üzenetére


tarkatehen
tag

Bocs, azt hittem van digitális sugárzás is. Max annyit tudsz tenni, hogy állítgatod a zajszűrést hátha jobb lesz valamivel a helyzet.

Ha az analóg jel eleve gyenge minőségű akkor nagy esély van rá, hogy másik készüléken is ilyen lesz.

(#28356) ykazs válasza tarkatehen (#28355) üzenetére


ykazs
csendes tag

Köszönöm szépen pont erre volt szükségem! Mármint hogy merre kedjek el állítgatni ha, ha hazaértem! Mert az az igazság hogy megtetszett az egész úgy ahogy van, és megpróbálnám én beállítani, minthogy kapjunk megint egy hasonlókat produkáló eszközt :)

Mégegyszer KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SZAKÉRTÉST!!!

Live long and prosper

(#28357) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Meg tudjátok-e mondani, hogy a samu D7000 sorozattal működik-e a UPC media card?
UPC-nél nem tudták megmondani, a listájukban nem szerepel a samu D sorozatú tv-je.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#28358) tarkatehen válasza utánvétel (#28357) üzenetére


tarkatehen
tag

Működik. C sorozattal is megy hibátlanul.

(#28359) utánvétel válasza tarkatehen (#28358) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Köszi, ez jó hír. :-)

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#28360) sityupityu válasza BBéci (#28263) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet hogy feleslegesen takargatod. Használtad már a kamerát? Egy laptopon nem is működik a kamera amíg nincs a megfelelő driver telepítve.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28361) PLaci58 válasza ykazs (#28348) üzenetére


PLaci58
őstag

Próbáltátok feltenni a 3D szemüveget?
Hátha élesebb lesz a kép :DDD
Analóg adás nézhetőbbé tehető, élkiemeléssel, dinamikus kontraszttal.
Éppen tegnap néztem egy avi-t, ami elég gyengécske felbontású volt. Rányomtam a max. élkiemelést és nézhető lett.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#28362) Mate válasza tarkatehen (#28358) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem hibátlanul, mert EPG-vel vannak gondok, de maga az adás jó :)

(#28363) tarkatehen válasza Mate (#28362) üzenetére


tarkatehen
tag

Ok :D

[ Szerkesztve ]

(#28364) ykazs válasza PLaci58 (#28361) üzenetére


ykazs
csendes tag

A szemüveget próbáltuk! A 3D hatás bekapcsolása nélkül semiiben sem különbözik, amint bekapcsolom a 3D-t onnantól kezdve csak szemüvegben volt nézhető még a "Barátok közt" is!
Köszönöm szépen az ötletet! Amint hazaértem azonnal kipróbálom ezt az élkiemelést is!

Live long and prosper

(#28365) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

SZiasztok,
Az UE32ES5500 tv már 100Hz-es és valóban teljes értékű böngésző van benne?
Vagy csak az alap face, youtube, gyári alkalmazások stb... és nem érdemes vele foglalkozni... A másik jelölt az eh5300 lenne vagy smart nélkül az eh5000.
D5000-t akartam venni pár hónapja, most már lecsúsztam róla és felkeltette a figyelmem a "smart".
Nem ezen eszközön élném az életem, de néha jól jönne rajta egy kis index, prohardver, farmerama, haldorado, amig a gyerek a másik sarokban játszik...
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Majd én tudom...

(#28366) Tutu7030


Tutu7030
veterán

"Hülyevagyokbolt" reklámújság:
Már a ledet is háttérvilágítják:D:Y

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#28367) nextman válasza Patentcsávó (#28365) üzenetére


nextman
aktív tag

Ma Saturnban azt mondtak nekem az ES a 2012-es szeria, a D pedig a 2011-es. Elvileg az Es mindenben jobb, es dragabb is.
Ugyhogy a valasz igen a kerdesedre.

(#28368) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Ha létezik Samygo root app a tv-re, miért nincs valami program a számítógépre ami nézhetővé teszi a videókat? Valaki ezt is megoldhatná...

(#28369) Tutu7030 válasza vinikorn (#28368) üzenetére


Tutu7030
veterán

Pontosan mire gondoltál?
28203
28214

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#28370) syler123 válasza Tutu7030 (#28366) üzenetére


syler123
veterán

Tán eddig nem tudtad?:D Egyértelmű, hogy a háttér világítja meg a ledet, mi más??? :D

(#28371) foxi69


foxi69
tag

Üdv!

32" méretben melyik LED TV-t érdemes megvenni, ami tud PVR-t is. DIGI kábellel lenne etetve, 3D nem szükséges.

(#28372) air válasza nextman (#28367) üzenetére


air
nagyúr

Persze, ez így, ebben a formában nem igaz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28373) bubimaci válasza Tutu7030 (#28346) üzenetére


bubimaci
csendes tag

Akkor a kártya-tartót kellene cserélni,amit adtak a tv-hez,vagy magát a mediacardot?
Az nem okozhatja,hogy ingadozik a jel erőssége,ami bejön az antennán?

(#28374) Tutu7030 válasza bubimaci (#28373) üzenetére


Tutu7030
veterán

Okozhatja sok minden. Nálam 3 tv megy conax modulokkal, és csak az egyik modul vacakolt, de az mindegyik tv-vel. Sok próbálgatás után találtunk olyan modult, ami legalább a b650 tv-vel már jól működött, így ki tudtam cserélni a két tv között a modult.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#28375) attamero81


attamero81
senior tag

Az EH5300 LED TV-től és az E550 plazma TV-től kezdődően érhetők el a Samsung új felhő szolgáltatásai,amelyek segít-
ségével a felhasználók még többet hozhatnak ki a Samsung Smart TV-kből.A Full Smart a Social TV,teljes web böngésző,
a skype,a letölthető alkalmazások,a Smart Hub és a Search All funkció mellett a Samsung következő szolgáltatásait
tartalmazza:
-Family Stoy
Ez lényegében egy kör körös fénykép és üzenet megoldás a telefon,tablet és most már a tv-ken keresztül még akkor is
ha a tv-től éppen nagyon messze is vannak.E mellett fontos családi emlékeztetőket lehet beállítani,mint időzítőként.
A dátum eljövetelekor jelzést kap minden családtag akinek az okos telefonja vagy tabletje esetleg a tv-je összevan
párosítva.
-Fitness funkció
Ezen funkciók által az okos telefonunkat vagy a tabletünket a tv-vel párosítva tudunk Fitness programot végig
csinálni illetve a tv tükör funkciójával ellenörizhetjük helyes test tartásunkat is.
-KIDS
Eme menüpontban a gyerekek technikai ismereteit próbálják érdekesebbé tenni különböző játékokkal és egyéb mesékkel.
-AllShare Play
Ezt nem nagyon kell bemutatni senkinek.Csak annyit tettek közzé,hogy bizonyos dolgok változnak,változtak.
Megpróbálták finomítani a böngésző által kínált oldalakat és lehetővé tették az egyszerre több alkalmazás
índítását is.
Prémium tulajdonságok:
2012-ben a legnagyobb újjítás a mozgás és hang vezérlés.Az alap készülékekben csak az Angol nyelvű hangfelismerő
rendszer van.(ez országonként eltérhet majd a későbbiekben)Az ES7000,ES8000 és az E8000 tv-k vezérelhetők:
-okos telefon
-tablet
-érintő kijelzős távírányítóról
-hagyományos távírányítóról
-billentyűzet és egérről (csak USB)
Ezen felül a prémium kategória megkapta a Samsung Evolution Kit-et ami a tv hátulján kap egy külön csatlakozót.

A 3D alkalmazások illetve szemüvegek használata már az ES6100 LED TV-től és a E550-es plazmától elérhető,
használható.(kivételes esetekben a E490-nél is)

Változások a menü rendszerben:
-Channel:
Genre Selection - Csatornaműfaj ki-be kapcsolása műsorújságnál
Crosstalk noise reduction - Kép jeláthallási szűrő szoftveresen
-Network:
Wi-Fi Direct - Közvetlen kapcsolat Wi-Fi-s rendszerhez router nélkül
Soft AP - Előző menüpont üzembe kapcsolása és a Wi-Fi terminálon lévő keresés szoftveresen
-System:
Plu & Play - Setup-ra változott
Device Manager - Beviteli eszközök konfigurálása tv-hez (USB-t is)
Voice and motion Control - Hang és mozgás vezérlés beállítása,testreszabása
-Sytem/General:
Sound Feedback - hangjelzés ad a tv az adott műveleteknél végrehajtásánál
Panel Lock - Lényegében egy gombsor csak annyit változott,hogy nem menüből hanem az előlapról tetszőlegesen
választott gombbal lehet elérhetővé tenni.
Anti Flicker - Villogáscsökkentés kamera tápfrekvencia eltolásával
-Support
Contact Samsung - Termék szériaszám azonosító illetve lekérdező (online Samsung szerver)
Remote Management - A Call Center a tv-vel összekapcsolt készülékeket tudja ellenöritní,megnyítni tv-n keresztül.(lényegében a számítógépről ismert távhasználat egy módja)

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#28376) Flashget válasza utánvétel (#28357) üzenetére


Flashget
félisten

mert idióták vannak az UPC-nél..

Realme GT Master Edition

(#28377) sandró60 válasza attamero81 (#28375) üzenetére


sandró60
addikt

Úgy látszik a Samsung gondolt a kisebb pénztárcályú vásárlóira is,mert amit irtál internettes tudást erről a tipusról Azt gyakorlatilag bele tette ebbe26EH4500 as tipusába.Igaz ez csak 1366X768 és 50HZ-es,de internettes tudásban közel van a nagyobb testvéréhez.Kicsit olcsóbban.Láttam már 100k alatt is a netten :K

[ Szerkesztve ]

(#28378) Flashget válasza Patentcsávó (#28365) üzenetére


Flashget
félisten

valós 100Hz 6xxx-tól van a 2012-es modellnél is.

Realme GT Master Edition

(#28379) attamero81


attamero81
senior tag

Remélem okosabbak letettek az infóktól.Kinek miben segített?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#28380) Zoty4 válasza attamero81 (#28375) üzenetére


Zoty4
őstag

:C

(#28381) PLaci58 válasza attamero81 (#28379) üzenetére


PLaci58
őstag

Nekem abban, hogy még több felhő szolgáltatásuk van :C

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#28382) Flashget válasza attamero81 (#28379) üzenetére


Flashget
félisten

:C

láttam egy plakátot "Beszélj a tévédhez" vagy valami ilyesmi..Samsungot reklámozva.
na most az volna a kérdésem akinek ilyen tévéje van és nézi a foci eb-t vagy olimpiát, büntetlenül káromkodhat? nem fog tílt vagy error üzi megjelenni? ;]

Realme GT Master Edition

(#28383) Zoty4 válasza Flashget (#28382) üzenetére


Zoty4
őstag

vagy felemeled a kezed gól előtt erre továbbvált felfelé egyet a tv :)

(#28384) vlevi válasza bubimaci (#28345) üzenetére


vlevi
nagyúr

Múltkor nekem is volt ilyen megszakadás. De sajnos kockásodás és hang akadozás gyakrabban előfordul. Van úgy, hogy viszonylag hosszú ideig semmi, tehát tökéletesen jön a HD adás, ahogy kell, de aztán elkezdi. Van, amikor a 4:3-as SD adásban is megjelennek a kockák :(
Samu C650 tévével.

(#28385) sityupityu válasza attamero81 (#28379) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak megerősítetted amit már eddig is tudtam,átléptük az abnormális vonalat. :W
Bár akinek semmi más hobbija nincs csak az,hogy egész nap a lakásban üljön és a tévéje előtt b@ssza a rezet,az biztos értékeli. :D

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28386) Flashget válasza Zoty4 (#28383) üzenetére


Flashget
félisten

ez meg a másik "jó" része a E szériának...ott ugrál a család a tévé elött hogy csatornát váltson, közben észre sem veszik fogytak 5-10 kilót 1 hónap alatt :D

Realme GT Master Edition

(#28387) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Szevasztok.

A közel jövőbe készülök beszerezni egy új tv-t.
Sajnos a hely hiányába csak a 37" játszik. :W
Én a 2012 modellek közül az ES6300 vagy a ES6710 néztem ki.Tudom nem éri meg az árát és tudnák venni ezért az összegért egy 40" is.De sajna ez van.
Melyik lenne a jobb választás?
Ha esetleg valaki tud jobbat ajánlani azt is megköszönném.
Üdv.

(#28388) tarkatehen válasza Rocsesz79 (#28387) üzenetére


tarkatehen
tag

6710 jobb.

(#28389) Rocsesz79 válasza tarkatehen (#28388) üzenetére


Rocsesz79
tag

Én is azzal szemezgetek.Elvileg ez már tudja a Full HD 3D-t?

(#28390) nightshadow válasza Rocsesz79 (#28387) üzenetére


nightshadow
veterán

Melyik lenne a jobb választás?

Szerintem őrültség annyi pénzt kiadni egy 37"-es tévéért, szerintem inkább nézzél a tavalyiak közül:

- 37D6000 [link]
- 37D6100 [link]
- 37D6500 [link]

(#28391) tarkatehen válasza Rocsesz79 (#28389) üzenetére


tarkatehen
tag

Nem csak elvileg hanem gyakorlatilag is. Az ES szériából 6500-tól felfele tudja.

(#28392) Rocsesz79 válasza nightshadow (#28390) üzenetére


Rocsesz79
tag

Nem tud annyival többet az új modell?
Mondjuk még ráérek a vásárlással,hátha lejeb kúsznak az árak. :)

(#28393) tarkatehen válasza Rocsesz79 (#28392) üzenetére


tarkatehen
tag

Nézőpont kérdése. 6500 esetén a full HD 3D amivel többet tud, de nem biztos, hogy megér 50 ezer pluszt. 6800 felett még rájön a dual core proci.

(#28394) Rocsesz79 válasza tarkatehen (#28393) üzenetére


Rocsesz79
tag

Le mértem és mocsok 4cm-en múlik hogy 40"-es beférjen. :((
Basssz meg.
Vágjam szét a bútort? :)

(#28395) tarkatehen válasza Rocsesz79 (#28394) üzenetére


tarkatehen
tag

Hááát én elgondolkodnék rajta :DD

(#28396) nightshadow válasza Rocsesz79 (#28392) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem tud annyival többet az új modell?

Hát hogy 50-70k-val többet nem ér az új modell a réginél, az biztos, legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

(#28397) Rocsesz79 válasza tarkatehen (#28395) üzenetére


Rocsesz79
tag

Hát majd meglátjuk. :)
Azért kösz az infókat.
Ha beszerzem valamelyiket is tuti hogy lesz pár láma kérdésem.

(#28398) BBéci válasza sityupityu (#28360) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen használtam Skype-hoz, nem is keveset.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28399) tarkatehen válasza nightshadow (#28396) üzenetére


tarkatehen
tag

Az a baj, hogy nem volt még szerencsém személyesen jobban szemügyre venni, hogy képminőség terén van-e valami különbség a D és ES között. Így "látatlanba" azt mondom én is, hogy 50-70k pluszt nem ér.

(#28400) Mate


Mate
nagyúr

Szerintem se érdemes még megvenni az új szériát, nem éri meg a felárat. Karácsonykor érdemes tv-t venni, akkor ünnepi akció+kezdenek kimenni a piacról az adott évi típusok és olcsón lehet tv-t venni. Én ue32d5000pw-t vettem most karácsonykor 73.000-ért.

40-es és 37-es tv között nincs olyan sok különbség és így legalább szellőzni is fog a tv-d, ráadásul könnyebben hozzáférsz a csatlakozókhoz :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.