Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) sonye válasza Tippmix46 (#28649) üzenetére


sonye
senior tag

Köszi!

Na akkor kutatok, de ha esetleg megtalálod, vagy van valakinek ötlete az jó lenne, mert akkor nem a pöntyörgős keresés lenne pl youtube esetén...

(#28652) Flashget válasza sonye (#28647) üzenetére


Flashget
félisten

2011-es D modellekkel nem fog menni (van egy féle samsung bill. de csak D6500-hoz és 45K az ára), mert hogy nincs a tévékbe beépített BT technológia..csak wifi az internethez, hálózathoz.
Ha ilyet akarsz használni 2012-es modellt keressél.

Realme GT Master Edition

(#28653) AttyVin válasza Tippmix46 (#28646) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Na, ez meg engem érdekelne!

Van valami jól használható leírás a teljesértékű net-elérésről a D5500-on?

(Lehet, hogy már én is megtaláltam, csak átsiklottam felette, mert rengeteg anyag van különféle helyeken a Samsung TV-kel kapcsolatban.)

Üdv, Vino

(#28654) tarkatehen válasza Tutu7030 (#28650) üzenetére


tarkatehen
tag

Illetve párosítsd a tv-vel ahogy az a használati útmutatóban is szerepel. Tartsd nyomva a bekapcsológombot amíg a tv ki nem írja, hogy párosítva.

(#28655) sonye válasza Flashget (#28652) üzenetére


sonye
senior tag

Szomorú vagyok :(

De egyébként van beépített BT hiszen azzal kommunikálnak a szemüvegek. Sőt a mobilom is megtalálja a TV BT jelét.
De az említett billentyűzeteknek külön USB adaptere van, így elvileg még külön is működnie kellene, ha a TV alaplapja felismerné az USB eszközt. Itt a driver kérdés a kulcs szerintem.

(#28656) Tippmix46 válasza sonye (#28655) üzenetére


Tippmix46
senior tag

én úgy tudom , hogy a 2012es modellek ES, EH stb. mind felimerik pl. bármelyik Logitech terméket...

A 2011es D szériát hackelgetni lehet...ezek sikere kérdéses, de sokaknak már bejött...itt olvastam én is erről a fórumon....

Egy másik dolog, hogy a 2012es modellek Skypera is jók, de! csak Samsung kamerával....más kamera gondolom ezeknél is hack kérdése lesz...de hogy 40000 Ft-ért nem veszünk samsung kamerát, az tutti...

(#28657) Tippmix46 válasza AttyVin (#28653) üzenetére


Tippmix46
senior tag

5500asod van? http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/melyviz.html

(#28658) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Kellene nekem valami speckó konzol, amivel közelebb tudnám hozni a TV-t bizonyos alkalmakkor.
Ugyanis.
Jelenleg fent van a falon a TV, kb 2 méternél van a középsíkja, megdöntve, hogy az ágyról frankón tudjuk nézni. Az ágy kb 4 méterre van a faltól. Tudom, hogy ez már jóval túl van az ajánlott távolságtól, de mindez azért van, mert van egy 2,5 éves kisfiam, akitől óvni kell a készüléket. Igy is sikerült egyszer telibe lőnie töltényes puskával :)
Az esetek 90%-ában ez igy teljesen jó is, de néha igényem volna rá, hogy a Tv közelebb és velem egy magasságban legyen. (játéknál vagy mikor már a gyerek alszik, egy jó kis 3D tévézéshez asszonnyal).
Nyilván a bonyolult megoldás egy olyan sínen mozgó konzol, amivel a faltól el tudnám húzni a szoba közepéig a tv-t, és közben még lejjebb is jönne 50-60 centit. (kb mint a fogorvos lámpája).
Az egyszerübb megoldás, hogy mi ülünk be a szoba közepére (5.1 hangzás miatt ez még jobb is lenne tán), viszont a tv-t ekkor is lejjebb kéne hozni ülő-szemmagasságba a mostani 2 méterről, mert jelenleg a nyakunk törne ki, mint a mozi első sorában.

Van-e erre valami okos konzol, kész megoldás? A jelenlegi falikonzolom fix, egy kb 120x50-es fémlap van a falra felfúrva 6 csavarral, és erre kapaszkodik a tv-re szerelt 2 "karom". Vegyek egy ugyanilyet, és szereljem fel 50 centivel lejjebb? De akkoris minden alkalommal "fogd meg és tegyük lejjebb" torna lenne...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#28659) Tippmix46 válasza Tippmix46 (#28657) üzenetére


Tippmix46
senior tag

nekem egy dologban segítsetek lécci, az ES5500ast, hogyan lehet nem HDMI-s laptoppal összekötni? Köszi

(#28660) mutyi válasza Tutu7030 (#28650) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi a segítséget! Arra a kérdésemre esetleg tudsz válaszolni, hogy mi a különbség a 3D módok között amikor csak homályos a kép és amikor vízszintesen megkettőződik a video.

(#28661) AttyVin válasza Tippmix46 (#28657) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ezt már többször átolvastam, de nekem frissebb FW van fenn már "gyárilag", amihez egyelőre nem nyúlnék!

"Simán" a szervíz menüben nem beállítható (mondjuk a ruSamsunggal)?

Üdv, Vino

(#28662) tarkatehen válasza mutyi (#28660) üzenetére


tarkatehen
tag

Ha átállítod a tv-t 3D módba akkor az is homályos lesz, mert a két félképet fogja egymásra tenni. A két félkép van eltolva egymáshoz képest.

Úgy néz ki a történet, hogy amit letöltöttél az egy mkv. Abból két féle 3D van, az amikor egymás alatt van a két kép vagy amikor egymás mellett. Mindkét esetben át kell állítani a tv-t 3D módba, a megfelelőt ki kell választani. Egymás alatt vagy mellett van a két kép.

A másik lehetőség amikor 3D blu-rayt játszol le, akkor a tv érzékeli egyből, hogy 3D jelet kap, így magától átáll 3D módra, nem kell neked megtenni manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#28663) Tippmix46 válasza AttyVin (#28661) üzenetére


Tippmix46
senior tag

honna tudod megnézni, melyik fw van fent gyárilag?

(#28664) tarkatehen válasza Tippmix46 (#28663) üzenetére


tarkatehen
tag

Ha a belláításoknál a firmware frissítésre rámégy ott kiírja a jelenlegi verziót.

(#28665) aag


aag
őstag

Sziasztok!

LE40C530F1-es tévém van. Nem eszi meg az internetes 1980-as MKV-t. Mit javasoltok?

(#28666) Tippmix46 válasza tarkatehen (#28664) üzenetére


Tippmix46
senior tag

és neked mit ír ki, melyik FW van fent a tiéden?

(#28667) tarkatehen válasza Tippmix46 (#28666) üzenetére


tarkatehen
tag

Nekem D6500 van, ahhoz most a legfrisebb a 001018

(#28668) Tippmix46 válasza tarkatehen (#28667) üzenetére


Tippmix46
senior tag

értem, köszi,

a gyártó honlapjáról tudod, hogy ez a legfrissebb amúgy vagy van valami honlap, ahol ez látszik?

Egyébként ES5500 és D5500as képminősége azonos lehet?

(#28669) tarkatehen válasza Tippmix46 (#28668) üzenetére


tarkatehen
tag

Gyártó honlapon is kint van a legfrisebb verzió, meg most akartam pont frissíteni de nincs újabb :)

Sajnos ezt nem tudom, nincs tapasztalatom az ES5500 al.

(#28670) tarkatehen válasza Tippmix46 (#28668) üzenetére


tarkatehen
tag

Elnézést, 2x ment el :S

[ Szerkesztve ]

(#28671) Tippmix46 válasza tarkatehen (#28669) üzenetére


Tippmix46
senior tag

közben rájöttem, hogy nem HDMI-s laptop hogyan köthető az ES5500as típusra....VGA-HDMI átalakító kell hozzá...ami amúgy elég szar ügy, mert ügye a D5500ashoz elég volt egy VGA+phone-RCA kombináció, most meg még kell ez az átalító+egy HDMI kábel is...ami +20ezer Ft:(

(#28672) tarkatehen válasza Tippmix46 (#28671) üzenetére


tarkatehen
tag

Ehhh... Ebay-en vagy Dealextrem-en lehet találsz olcsóbban VGA-HDMI átalakítót.

(#28673) Tippmix46 válasza tarkatehen (#28672) üzenetére


Tippmix46
senior tag

hát lehet, hogy mondjuk 10ből megúsznám, de akkor is...egy 2012es modell rosszabb ellátottságú csatlakozók terén, mint egy 2011es???

egy HDMI-vel kevesebb és nincs VGA sem...:(

sőt, az állásuk se túl jó annak, aki falra szeretné tenni...:(

(#28674) tarkatehen válasza Tippmix46 (#28673) üzenetére


tarkatehen
tag

Ezen én is csodálkoztam, hogy nincs rajta VGA csatlakozó...

(#28675) Tippmix46 válasza tarkatehen (#28674) üzenetére


Tippmix46
senior tag

illetve egy HDMI-vel is kevesebb...ez van....

(#28676) Zoty4 válasza Tippmix46 (#28673) üzenetére


Zoty4
őstag

minek neked 3nál több hdmi? :)
1 erősítő
1 médiaplayer
1 settopbox
ha meg erősítőt optikain kötöd akkor van +1

(#28677) Tippmix46 válasza Zoty4 (#28676) üzenetére


Tippmix46
senior tag

merevlemezes dvd felvevő?
Blu ray?
parabola antenna beltéri?
Playstation?
laptop?
házimozi erősítő?
médiaplayer?
Settop box?
ezek jutnak eszembe hirtelen..

3 db kevés...4 se sok...

[ Szerkesztve ]

(#28678) MunezXBK válasza Tippmix46 (#28673) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Anno mikor vettem a tv-m ( C6000 ) sokat hezitáltam, hogy már D vagy még C széria? Még a futár srác is azt mondta, hogy a C-vel jobban jártam.

Ezek szerint valóban. :U

(#28679) Zoty4 válasza Tippmix46 (#28677) üzenetére


Zoty4
őstag

ennyi kütyühöz tényleg sok kéne. De kb ne is álmodj róla :)

MunezXBK: áramfogyasztásban meg kifizetsz havonta 3-4x annyit

[ Szerkesztve ]

(#28680) Tippmix46 válasza MunezXBK (#28678) üzenetére


Tippmix46
senior tag

éppen hogy nem....mi az E szériáról beszélünk....eddig minden tesztben a D széria a favorit....el kell hogy keserítselek....

(#28681) MunezXBK válasza Zoty4 (#28679) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

20W-ot eszik talán a másik széria?

(#28682) mutyi válasza tarkatehen (#28662) üzenetére


mutyi
őstag

Ok, de mi alapján döntjük el, hogy a egymás melletti a nekem való beállítás (pontosabban a tv-nek való) vagy az egymás alatti/feletti?

(#28683) tarkatehen válasza mutyi (#28682) üzenetére


tarkatehen
tag

Látod, hogy simán lejátszva egymás alatt vagy mellett van a kép. A tv távirányítóján megnyomod a 3D gombot és kiválasztod, hogy egymás alatt vagy melletti a 3D jelforrás. Amikor megnyomod a gombot két lehetőséged van amit választhatsz, pont ezért.

[ Szerkesztve ]

(#28684) Flashget válasza tarkatehen (#28667) üzenetére


Flashget
félisten

:N
már rég (május 18. óta)kinn van a 1019.4 fw

Realme GT Master Edition

(#28685) kischico válasza tarkatehen (#28667) üzenetére


kischico
tag

Akkor frissíts ha gondolod :)
T-GASDEUC-1019.4 a legfrissebb

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#28686) Flashget válasza Tippmix46 (#28671) üzenetére


Flashget
félisten

most meg még kell ez az átalító+egy HDMI kábel is...ami +20ezer Ft

HDMI-DVI Adapter Aranyozott 1.390Ft
HDMI kábel hosztól függően 1000-3500 Ft

miért volna ez 20K?

Realme GT Master Edition

(#28687) Flashget válasza sonye (#28655) üzenetére


Flashget
félisten

ő volna az amiról írtam

Realme GT Master Edition

(#28688) tarkatehen válasza kischico (#28685) üzenetére


tarkatehen
tag

Akkor tévedtem, én kérek elnézést :R

[ Szerkesztve ]

(#28689) Flashget válasza tarkatehen (#28688) üzenetére


Flashget
félisten

mint írtam van frissebb...én nem tudom hol keresed..
firmware-ra katt

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#28690) tarkatehen válasza Flashget (#28689) üzenetére


tarkatehen
tag

Én meg írtam, hogy tévedtem.

(#28691) szimike79 válasza air (#28628) üzenetére


szimike79
őstag

Egyszerű, egy Panasonic DVD lejátszó, ami felkonvertálja a tartalmakat 1920x1080-ra. HDMI-n adja a jelet a rákötött TV-re. Ez eddig nem tudtam kipróbálni, mert hagyományos TV készülékem van. Így igazából az átkonvertált cucc minőségéről sem tudok véleményt mondani.

Ezzel sok újat nem mondtál, hogy a műsor minősége nagyban függ a bejövő jeltől. A két említett Samu típussal kapcsolatos infó nagyobb segítség lett volna. :P

Egyébként meg sok múlhat a TV-n is. Ha nem lenne jelentősége a készülék típusbesorolásának, akkor egy alap alsó kategóriás is ugyan azt a képminőséget adná kevés pénzért, mint egy felső kategóriás horror árú cucc. Akkor neked mindegy milyen TV-t veszel?

Én viszont az adott árkategóriában szeretném a lehető legtöbbet, legjobbat megvenni, mert jó pár évig azt fogom nézegetni, nem veszek évente TV-t. :N

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#28692) mutyi válasza tarkatehen (#28683) üzenetére


mutyi
őstag

A csodacsibét szedtem le teszt képpen 3D-ben, de nem mondanám hogy nagyon éreztem mélységet.
Ráadásul tökre zavaró, hogy bekapcsolom a szemüveget villog zölden is pirosan is és utána nem is világít a led, így kb. azt sem tudom hogy most be van kapcsolba vagy nincs.
Vagy én lennék a béna?

(#28693) tarkatehen válasza mutyi (#28692) üzenetére


tarkatehen
tag

Mert párosítani kell a tv-vel. Nyomod hosszan a bekapcsológombot amíg kiírja a tv, hogy párosítva (ezt írtam korábban is). Utána csak 1x nyomod meg a gombot és zölden fog világítani kb 2 mp-ig, akkor van bekapcsolva.

Mkv esetén nem is fogod sajnos annyira érezni.

[ Szerkesztve ]

(#28694) Flashget válasza mutyi (#28692) üzenetére


Flashget
félisten

nem akkor szinkronizált a szemüveg a tévével?
első használat előtt ezen át kell esnie a szemüvegnek!

Realme GT Master Edition

(#28695) enroy


enroy
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és két típust néztem ki:

Samsung UE40D5500 2011-es modell
Samsung UE40EH5300W 2012-es modell

Melyiket ajánljátok?

Köszi.

(#28696) mutyi válasza tarkatehen (#28693) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi srácok. Egyszer ki is írta,hogy észlelte, valszeg akkor nyomtam hosszan neki.
Ok, akkor ezek szerint nem gáz, ha bekapcsolás után nem világít folyamatosan.
Kikapcsolását tekintve automatice kapcsol ki?

(#28697) Flashget válasza tarkatehen (#28693) üzenetére


Flashget
félisten

nem csak mkv-n de konkréten a HALF SBS féle avatar se jó...nem tudtuk végig nézni úgy, hogy ne vibrált volna a szemünk pár perc után.

eredet gyárilag készült 3D kellene nem ilyen felkonvertált filmek tesztelni de nekem nincs olyan..még.

Realme GT Master Edition

(#28698) Andie válasza mutyi (#28692) üzenetére


Andie
őstag

Pedig rém egyszerü:
1. inditsd el az MKV-t
2. mikor megjelenik egymás mellett /alatt a 2 kép, nyomd meg a 3D gombot.
3. a felugró menüből válaszd ki, hogy melyik verzió van ->erre már csak 1 képet kell láss, persze homályosan, eltolva egymáson
4. tedd fel a szemüveget a fejedre (ekkor még szemüvegben is homályos a kép), és nyomd meg 1x, határozottan a jobb felső sarkában a bekapcs gombot. (ekkor már élesnek kell lennie a fókuszban lévő képsiknak, általában a fő téma)
5. a tv kis is irja (az esetek nagy %-ában), hogy szemüveg csatlakoztatva. (gombnyomás után várj pár mp-et, mer szinkronizál a tv a szemcsivel)

Csekkolni úgy tudod, hogy egy kristálykijelzős szobai digitális órát megnézel pl, vagy a dvd lejátszód kijelzőjét, vagy bármit, ami 50 hz frissítésü ledes. Ennek vibrálnia kell a szemüvegben nézve ha az be van kapcsolva.
De ha nem érzed a különbséget a szemüvegben / szemüveg nélküli kép között, akkor vagy a szemed nem jó (pl erős dioptriás az egyik szemed), vagy a videóval van baj. - esetleg kimerült az elem a szemcsiben.
Én pl eddig 30-ból 2 olyan mkv-val találkoztam, aminél óriási áthallás volt a 2 képfél között (trója és a van helsing). Ezek élvezhetetlenek voltak valamiért.
Az összes többi 3D-s filmem olyan, hogy itt mindenki csak hűházik meg be akar pissantani tőle :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#28699) Flashget válasza mutyi (#28696) üzenetére


Flashget
félisten

ha nem nézel a tévére kikapcsol a szemüveg.
de a legjobb ha te magad kapcsolod ki az a tuti és akkor nem merül le az elem.

Realme GT Master Edition

(#28700) tarkatehen válasza mutyi (#28696) üzenetére


tarkatehen
tag

Nem fog folyamatosan világítani. Amikor bekapcsolod világít pár mp-ig zölden, amikor kikapcsolod ugyanúgy pár mp-ig pirosan.

Jobb ha kikapcsolod, tovább tart úgy az elem benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.