Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) Flashget válasza tarkatehen (#28800) üzenetére


Flashget
félisten

mivel a true motion mindkettőben 100Hz viszont a CMR eltér mással nem lehet variálni a képet

de egy D7xxx viszont már megint más fejezet képileg..

Realme GT Master Edition

(#28802) tarkatehen válasza Flashget (#28801) üzenetére


tarkatehen
tag

Az lesz a következő vagy D8000. Még meglátjuk melyiket tudom jó áron megszerezni :P

(#28803) Zoty4 válasza tarkatehen (#28802) üzenetére


Zoty4
őstag

Ja én is ezen filozok hogy d7000et vegyek vagy es6560at
Csak D7000et már nem nagyon lehet rendes garival meg rendes boltból beszerezni csak outlet meghát 520k 55"nál és es6560 olcsóbb és 5 év gari. Nagy a dilemma

és akkor még ott van egy LG TV is a talonban.

[ Szerkesztve ]

(#28804) reggi


reggi
aktív tag

Egy kerdes:Ha a tvn kikapcsolom a true motion-t az azt jelenti,hogy alap 100 Hz-en ketyeg a tv?Mert akkor mi ertelme,ha minden ajanlott beallitasok oldalon ezt off-ra ajanljak?

(#28805) tarkatehen válasza Zoty4 (#28803) üzenetére


tarkatehen
tag

Na igen, az ES6560 is egy nagyon jó készülék, annak talán fog lejjebb is menni az ára, a D7000-nek nem nagyon, azt már beakciózták mikor kijött az E sorozat.

(#28806) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Türelem Samsung Prémium kártyát terem. Ma végre megérkezett. :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28807) SyneT87 válasza nightshadow (#28783) üzenetére


SyneT87
tag

köszi a javítást, én nem voltam benne biztos :)

(#28808) Zsüll válasza reggi (#28775) üzenetére


Zsüll
tag

Menü / Hang / További beállítások / SPDIF-kimenet / itt kiválasztod az aktívak közül amit szeretnél.
Korábbam én is rákérdeztem erre a dologra itt, mert a C650-esem automatikusan választotta a DD-t vagy a DTS-t a PCM formátum helyett, de a D6510-esem már nem. Gondolom ez is azért van, mert Samuék már kicsit visszafelé fejlesztenek :W . D6510-en a tapasztalatom, hogy ha egyszer ráteszed a DD-t akkor általában amíg nem nézel olyan filmet amin nincs DD addig megmarad ezen, kivéve ha, először nézel egy filmet. Olyan utolsó jelenet szerű memória féle lehet ez. Van amúgy, hogy a DTS használata után mintha kitörölné a memóriát, mert ezek után nálam általában hiába a már nézett DD-s film újra PCM-re áll be.
A külső hangszóró kiválasztása semmit nem változtatott nálam. Kipróbáltam.
Sajnos ez van...
Marad az állítgatás

(#28809) Leone512


Leone512
csendes tag

sziasztok,
van egy UE40D7000-em, sajnos a t-home-os beltérit nem tudom kiiktatni, viszont van normál parabolám is amin tudok válogatni külföldi csatornák közül, a problémám az - elnézést ha már volt róla szó a fórumban, csak sajnos nagyon ritkán tudok böngészni - hogy ha megnyomom a felvétel gombot, a thome-nál nem reagál semmit, a normál parabolánál pedig mindenképpen formáztatja az usb-t, majd végül kiírja hogy a teszt nem sikerült,
tud valaki ötletet hogyan lehet/kell formázni illetve egyáltalán a pendrive jó-e felvenni,
vagy csatlakoztassak rá hdd-t ?
köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Leone512

(#28810) reggi válasza Zsüll (#28808) üzenetére


reggi
aktív tag

Nem tudom milyen emberek dolgoznak ahol a medialejatszot fejlesztik,de sztem rohadt gaz amit csinalnak.Felirat mkv-bol nuku,hangkimenet kezeles szar,meg azt sem birjak megcsinalni,hogy a hangsavokat megjelenitse,csak 1-es hangsav,kettes...pedig ezei aprosagok llennenek sztem csak szarnak ra.

(#28811) tarkatehen válasza Leone512 (#28809) üzenetére


tarkatehen
tag

Felvenni csak a tunerrol erkezo jelet tudod, a thomeos boxrol erkezo jelet nem fogod tudni. Pendrive nem minden esetben lesz jo, inkabb usbs hdd, de azt is meg kell formazni hasznalat elott a tvvel. Trukkok nelkul a felvett adast csak a tvn fogod tudni lejatszani, pcn vagy mas medialejatszon nem.

(#28812) Leone512 válasza tarkatehen (#28811) üzenetére


Leone512
csendes tag

ok köszi, azt már hallottam hogy saját formátumban menti, viszont én egyelőre nem akarok "belenyúlni" a tévébe, ugyhogy marad a lejátszás magán a tv,
van egy 2Tb-os külsö WD vinyóm viszont azt használom a pc-hez is, hogy tudom azt megoldani hogy azok az adatok ne vesszenek el, illetve tudjam használni felvételhez és pc-hez is ?

Leone512

(#28813) sandró60 válasza Leone512 (#28809) üzenetére


sandró60
addikt

A pendrive-re felvétel nem biztos,hogy sikerűl mivel a különböző pendrive-k más-más az irási sebességük.Azért is ajánlanak külső HDD-t,mert ezeknek többnyire megfelel. :K
Csinálsz egy külön particiót és arra veszed a tv-felvételt

[ Szerkesztve ]

(#28814) tarkatehen válasza Leone512 (#28812) üzenetére


tarkatehen
tag

Le kell mentened rola mindent sajnos. Nem a tvhez kell hozzanyulni, par napja tettek fel ide a forumba egy teljes leirast, hogy milyen progik kellenek az atkonvertalashoz. Elvileg formazas utan pcn tudod hasznalni a vinyot, de ezt nem mondom 100% ra.

(#28815) RudY válasza Leone512 (#28809) üzenetére


RudY
addikt

"...van egy UE40D7000-em, sajnos a t-home-os beltérit nem tudom kiiktatni..."

Gondolom nem azért, mert a t-home-nál azt mondták? :F

(#28816) Leone512 válasza RudY (#28815) üzenetére


Leone512
csendes tag

hát nem próbáltam, csak ezt korábban írták itt a fórumon, érdemes megpróbálnom?

Leone512

(#28817) tarkatehen válasza RudY (#28815) üzenetére


tarkatehen
tag

Ha iptv akkor nem tudja kiiktatni.

(#28818) Leone512 válasza tarkatehen (#28814) üzenetére


Leone512
csendes tag

hát a formátum miatt írtam hogy nem akarok belenyulni a tv-be (ugy hallottam hogy "hétköznapi" mentési formátumot elő lehet csalogatni belőle), viszont pc-re van-e olyan megoldás hogy a tv saját formátumát emészthető-re át tudjam konvertálni?

Leone512

(#28819) Leone512 válasza tarkatehen (#28817) üzenetére


Leone512
csendes tag

nem az, sima t-home sat

Leone512

(#28820) tarkatehen válasza Leone512 (#28818) üzenetére


tarkatehen
tag

Ahhoz van leiras. 2-3 napja tettek fel. At tudod konvertalni es leszedni az encryptiont.

[ Szerkesztve ]

(#28821) Leone512 válasza tarkatehen (#28820) üzenetére


Leone512
csendes tag

ok bocsi láttam a hsz-ban, utánanézek.....

Leone512

(#28822) tarkatehen válasza Leone512 (#28819) üzenetére


tarkatehen
tag

Azt elvileg ki lehet iktatni. Kell egy modul amibe beletrszed a kartyat, viszont abbol kell egy uj, mert parositva van a boxhoz. Ilyenkor szolsz tnek, hogy a kutya megragta a kartyadat es kersz ujat. Azt teszed a modulba amit a tvbe, es akkor mukodnie kell. Viszont meg kell nezni, hogy milyen kartyat ad a t es olyan modul kell ami tudja kezelni.

(#28823) RudY válasza Leone512 (#28819) üzenetére


RudY
addikt

hupsz, azt nem is figyeltem, de nézz körül a t-home fórumon, hátha... [Minden, ami tévé - IPTV, kábeltévé és SAT TV ]
A "sima" digitális kábel box tutira kiváltható :D

[ Szerkesztve ]

(#28824) Leone512 válasza tarkatehen (#28820) üzenetére


Leone512
csendes tag

ok már szedem az ufs explorer pro-t.....

Leone512

(#28825) Leone512 válasza tarkatehen (#28822) üzenetére


Leone512
csendes tag

azt tudom hogy a modul helye megvan a tv-n, valoszinü rápróbálok a t-nél és a kártya meglétekor beszerzem a megfelelő modult, jól hangzik, eddig ezt nem írta senki :R

Leone512

(#28826) Leone512 válasza tarkatehen (#28822) üzenetére


Leone512
csendes tag

és mi van akkor ha kijön a hómos kolléga személyesen és az új kártyát ujra "összehozza" a beltérivel?

Leone512

(#28827) Leone512 válasza RudY (#28823) üzenetére


Leone512
csendes tag

tarkatehen hsz-ban írtakon kivül van más ötleted is esetleg?

Leone512

(#28828) tarkatehen válasza Leone512 (#28826) üzenetére


tarkatehen
tag

Ezert irtam, hogy elvileg kivalthato.

(#28829) tarkatehen válasza Leone512 (#28827) üzenetére


tarkatehen
tag

Mas nincs, vagy Upc. Naluk van lehetoseg, hogy csak kartyat es hozza tartozo modult kersz.

(#28830) Leone512 válasza tarkatehen (#28828) üzenetére


Leone512
csendes tag

bocsi, RudY-nak szántam a kérdést a #28823-ra válaszolva

Leone512

(#28831) Mate válasza Flashget (#28795) üzenetére


Mate
nagyúr

Én rendszeresen játszok samu tv-ken és semmi bajom nem volt még velük. Tökéles minőségben tették a dolgukat.

(#28832) RudY válasza Leone512 (#28826) üzenetére


RudY
addikt

T-home-nál addig kell a box, amíg egy új kártya kerül aktiválásra, ezt mindenképp meg kell várni. Már meglévő kártya egy conax modullal simán áthelyezhető a tv-be (digitális ktv), nálam és másoknál is tökéletesen működik.
Esetleg csomagváltásnál vagy minicsomag igénylésnél, lemondásnál vissza kell tenni a boxba, amíg ez le nem zajlik. IPTV vagy SAT TV szolgáltatásnál viszont nem tudom, hogy mindez megoldható-e.

(#28833) tarkatehen válasza RudY (#28832) üzenetére


tarkatehen
tag

Akkor t nem parositja a kartyat a box-al. Igy egyszerubb a tortenet.

(#28834) MY2K válasza tarkatehen (#28833) üzenetére


MY2K
aktív tag

sat-nál össze van rendelve a box a kártyával.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#28835) tarkatehen válasza MY2K (#28834) üzenetére


tarkatehen
tag

Akkor mégis jól tudtam. Amikor először belrakod a kártyát akkor "párosodik" a box-al. Ezért kell új kártyát kérni, és a jelenlegit nem lehet használni, mert az már párosítva van a box-al és másik eszközben nem működik.

(#28836) Mr.Foreigner válasza leslieke (#28806) üzenetére


Mr.Foreigner
csendes tag

Nekem is most hozta a postás a prémium kártyát, röpke 6 hónap után. :-)

(#28837) Tomomo


Tomomo
csendes tag

Sziasztok,
Visszaolvastam minden érintett hozzászólást, de nem tudom eldönteni, ezért kérem mondjatok véleményt: inkább C7000 vagy D6500?
Wifi számít, inkább tv műsor, mint filmek, de lassan már minden 3d lesz, ezért a valós full 3d jobb lenne?

(#28838) nightshadow válasza Tomomo (#28837) üzenetére


nightshadow
veterán

de lassan már minden 3d lesz

Magyarországon? Még attól is fényévekre vagyunk, hogy a tévéadások HD-be jöjjenek. Egyébként sok cikkben azt olvasom, hogy a 3D-és tévé, legalábbis ebben a formában nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Egyébként a C7000 tavaly előtti készülék, már nem is lehet kapni. Lassan már a D6500-at se.

[ Szerkesztve ]

(#28839) tarkatehen válasza Tomomo (#28837) üzenetére


tarkatehen
tag

Én a D6500 at javasolnám.

(#28840) Tomomo válasza tarkatehen (#28839) üzenetére


Tomomo
csendes tag

Igen, tudom, hogy a C 2010-es, D 2011-es, ezért kérdeztem. Jelenleg A656A van, ami sima fénycsöves lcd. Érdemes led-re váltani és a 3d, wifi miatt újabbat venni, vagy várjak még év évéig, és akkor már a 12-esek lesznek jóárasítva?

(#28841) Mate válasza Tomomo (#28840) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt neked kell tudnod. Ha elégedett vagy a képpel ill. a tv többi funkciójával, akkor akár 2 évet is várhatsz. Nyilván minél később veszel tv-t, annál olcsóbban kapsz egyre modernebbet.

(#28842) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Sziasztok!

Újra itt. Még mindig a TV vásárlásával küzdök. :DDD

Akciós most a ue32es6100, 0% THm stb... csak nem látom a szemüveget a hirdetésben és a Samsung honlapján is azt írják, hogy nincs a dobozában a szemüveg. Agyhugykövet kapok ha elmegyek és tényleg nem adnak hozzá...

A Samsung billentyűzet nem érdekel, mert eh5300 tökéletesen megy egy vezeték nélküli Gigabyte bill+egérrel, akkor ezzel is működnie kell.

Kerestem, de nem találtam különbséget a 6560 és a 6100 között... kivétel a 200Mhz... tudtok még különbséget? :F

Amugy vicces, hogy még mindig nincs teszt az E-szériáról! :(((

(#28843) Andie válasza PLaci58 (#28797) üzenetére


Andie
őstag

Köszi szépen a rövid összefoglalót, mostmár a lényeget értem. Elolvasom mindjárt a linkelt anyagot, hátha némi fény gyúl a kis agyamban audio technika terén :)
Ezért nem értettem én, hogy ha "elvileg" a PCM nem nyúl az audio bitfolyamhoz, csak átadja az erősítőnek, akkor miért nem ég a "decode" led a Logitechen, és miért ég, mikor a TV a DD vagy DTS módban van, amikor már "elvileg" egy szétválogatott, módosított anyagot küld ki, amit csak a Logitechnek szét kell küldenie a hangszórókhoz.
De mostmár kezdem érteni, főleg hogy a PCM az 2 csatornás, a leírásod szerint.
:R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#28844) tarkatehen válasza sunci_02 (#28842) üzenetére


tarkatehen
tag

Az a 200hz eleg nagy kulonbseg, pont abbol adodik a full hd 3D amit a 6100 nem tud.

(#28845) air válasza tarkatehen (#28844) üzenetére


air
nagyúr

Nem éppen. A 6500-as sem tud FullHD-t 3D-ben.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28846) nextman


nextman
aktív tag

Csak jelzem, hogy mar 2 helyrol utasitottak el 6100-as vetelevel, mondvan, hogy elfogyott.
Es ajanljak a 7-es szeriat. Tehat sztem a boltok 95%-bol mar lefogyott a 6-os szeria.

(#28847) air válasza air (#28845) üzenetére


air
nagyúr

Bocsánat. Ha E-s szériáról van szó, akkor igaz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28848) AttyVin válasza Leone512 (#28830) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Elnézést, hogy beleszólok, de borzasztóan utálom ezt a boxos rendszert, ami egyre feleslegesebb is!

"Nálunk" az Invitel-nél is párosítva van a box és a kártya.

Viszont, ha simán egy Conax-modulba dugom, akkor megy közvetlenül is a TV-vel és régóta így használjuk.

Ezért célszerűbb talán először egy "kölcsön" Conax-szal próbálkozni és ha így nem megy, utána elindulni a "megrágott" kártyát cseréltetni...

Üdv, Vino

(#28849) Andie válasza AttyVin (#28848) üzenetére


Andie
őstag

Én mióta megvan a TV, vágyom egy T-homeos SAT conaxra.
Tavaly még azt irták nekem a topicban, hogy nem megy, kell a box.
Nemtom azóta változott-e ez a dolog? Van esetleg valakinek ilyen conaxja kölcsön?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#28850) tarkatehen válasza air (#28847) üzenetére


tarkatehen
tag

Igen, ES-t irt, a D meg nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.