Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103551) kiszu válasza tjnet (#103550) üzenetére


kiszu
senior tag

Köszi,akkor is ha nem uhd re használnám? Mert a topic indítóban is jobban ajánlottak a 6500 felettieket(elektronika,dizájn)

(#103552) Celtis


Celtis
veterán

Na, lehet, hogy tényleg 3 a magyar igazság. Most üzemeltem be az utóbbi hetekben vásárolt 3. KS7000-t, és kivételesen jónak tűnik. Se csík, se folt. Az áráról nem is beszélve. Egy kisebb TV árát takarítottam meg ezzel, hogy a korábbiakat visszavittem :)

(#103553) laccczka


laccczka
tag

HDMI kábelből milyet érdemes választani?
Látok 10 és 18 Gbit/s sebességűeket is.
Számítanak ezek egyáltalán valamit egy 32K5500-asnál?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#103554) liszi70 válasza laccczka (#103553) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bőven elég a 10 Gbit/s-os. De ha nagyobb sávszélességűt választasz, akkor felkészülsz a jövőre is, ki tudja, mit hoz. :)

(#103555) demmer123


demmer123
őstag

Nem tudom eldönteni melyik tv-ét vegyem.

Pendriveról lenne nézve BD50 remux mkv filmek.Tv adás meg ilyenek nagyon ritkán.

Samsung UE55J6200

Vagy a Sony Bravia KDL 55 pl 809C / 55W755C?

Olvastam hogy a Sony tv médialejátszója nem a legjobb mert pendriveról nehezen játszik le filmeket.

(#103556) laccczka válasza liszi70 (#103554) üzenetére


laccczka
tag

Köszönöm a gyors választ. :R

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#103557) Flashget válasza demmer123 (#103555) üzenetére


Flashget
félisten

miért nem média playert használsz ilyen filmekhez?
tv saját média lejátszója elmarad egy külső csak erre fejlesztett média lejátszótól vagy BD lejátszótól.

Realme GT Master Edition

(#103558) demmer123 válasza Flashget (#103557) üzenetére


demmer123
őstag

Bluray Remux filmeket nézzek amik BD50-ről konvertáltak.Képminősége ugyan olyan mint ha BD50 isoba nézném.Ezért használom a beépített média lejátszót.

(#103559) sityupityu válasza demmer123 (#103558) üzenetére


sityupityu
veterán

Arra akart célozni, hogy egy külső médialejátszó minden esetben jobb a beépítettnél.
Én is a beépítettet használom, csak gondoltam leírom, hogy miről is van szó. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#103560) demmer123 válasza sityupityu (#103559) üzenetére


demmer123
őstag

Akkor félre értettem elnézést.Mert régebben sokat érdeklődtem mert akartam venni én is egy Külön média lejátszót.

De amiket eladók/itt a fórumokon mondtak hogy attól hogy veszek egy külön media playert,nem lesz szebb a kép róla.

És nekem nem ér 30-40 ezret egy média csak hogy jobb legyen a támogatás rajta.

[ Szerkesztve ]

(#103561) tjnet válasza demmer123 (#103560) üzenetére


tjnet
aktív tag

Nem kell annyi hozzá és egy androidos tv okosító (Mini Mx)kettős oprendszerrel (Libreelec-Android) csodákra képes (online filmek).

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#103562) sityupityu válasza demmer123 (#103560) üzenetére


sityupityu
veterán

"És nekem nem ér 30-40 ezret egy média csak hogy jobb legyen a támogatás rajta."

Nem csak ebben. Minden tekintetben jobb egy külső lejátszó. Az már más kérdés, hogy sokak nem érzik azt, hogy akkorát dobna a vizuális élményen, hogy használjon is egyet. Én is az "igénytelenek" táborát gyarapítom, tökéletesen megfelel a beépített is. :) A 3D-is teszteltem külső lejátszóval, és hát finoman fogalmazva nem voltam elájulva a különbségtől.
Persze azt is el kell fogadni, hogy valaki minden dologra-különbségre ad, még ha az nem is olyan látványos, de mégis csak észrevehető valamennyire.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#103563) Hmmm1 válasza Celtis (#103552) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Mi volt a probléma, hibásat kaptál kétszer is? Amúgy milyen a tv, mozgás stb?: ) Még mindig nem akar lemenni a 49"-es ára. Ha 300-t karcolná, akkor az már nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#103564) PuMbA válasza Hmmm1 (#103563) üzenetére


PuMbA
titán

Ha olvasol teszteket, akkor kiderül, hogy a legjobb mozgásfelbontású TV, szóval ezek felesleges kérdések :) Ezért az árért nem osztanak jobb TV-t objektíven nézve, ha egy jó darabot fogsz ki.

[ Szerkesztve ]

(#103565) Celtis válasza Hmmm1 (#103563) üzenetére


Celtis
veterán

Olvass vissza. Leírtam részletesen a sztorimat a különböző hibás KS7000-rekkel.
Ez sem tökéletes, focimeccsen azért kiérződik egy kis DSE, de még együtt lehet vele élni. A feketét még annyira nem néztem, de szerintem felhősödik rendesen, de az kevésbé érdekel. Ennyi pénzért jó vétel.

Mozgás megjelenítésnél alapból az auto motion elmosódás csökkentést 3-asra vettem.
Az tűnt fel, hogy időnként szaggat a kép. Lehet, hogy a forrás miatt volt (HTPCs Sat TV), de korábban ilyen nem volt. Miután teljesen kikapcsoltam ezt a motion okosságot, nem vettem észre szaggatást többet.

(#103566) PuMbA válasza Celtis (#103565) üzenetére


PuMbA
titán

LED Clear Motion-t is megnézheted, akkor háttérfény villogtatással nélkül növeli a mozgásfelbontást :) Egyébként ha a torzításcsökkentést 0-ra teszed, akkor 3-asnál még nem kéne szaggatni a képnek. Firmware-t frissítetted?

[ Szerkesztve ]

(#103567) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

Sziasztok,

Tv-t szeretnék vásárolni a közeljövőbe.(10 napon belül)
Média Marktba fogom venni mindenképp!
Beszéltem kollégákkal, elmondtam mire venném és ezt ajánlották.

Mi A véleményetek róla?

Amire fogom használni:

-Esténkénti filmnézés kb 5 m-ről, vagy napközbeni mozizás kb 3m-ről
-számítógépre lesz kötve, szóval nincs szükség smartra
-játékra néha fogom használni, max autóverseny talán fifa

100k körüli árba van ami esetleg jobb választás lehet?

választ előre is köszönöm

(#103568) Rp526 válasza Hmmm1 (#103563) üzenetére


Rp526
aktív tag

Hardveraprón van, de gondolom láttad: [link]
Habár a fél év gari érdekes.

(#103569) sandró60 válasza Raz3raddict (#103567) üzenetére


sandró60
addikt

Az ilyen tévéket ebben a topikban nem nagyon javasolják az itteni szakértők.A topik elején lenyitod az összefoglalót akkor kapsz javaslatokat,hogy milyet érdemes venni.
Ha viszont az ár be határolja a vásárlást akkor vedd meg.
A linken ajánlottról megkérdezem, miért kell ezt a "kis"40" tévét 5 méterről nézni :F :D

[ Szerkesztve ]

(#103570) Raz3raddict válasza sandró60 (#103569) üzenetére


Raz3raddict
tag

Sajnos ilyen a szoba elrendezése. Egy háló fülke van a szobába és ott az ágy bent, A szembe lévő falnál meg a számítógép.

(#103571) tothbe válasza Raz3raddict (#103570) üzenetére


tothbe
addikt

szerintem ő arra gondolt, hogy 5 méterről a 40" nagyon kicsi lesz, inkább nagyobb méretű TV kéne. vagy átrendezni a szobát.

By(e) Tothbe

(#103572) PuMbA válasza tothbe (#103571) üzenetére


PuMbA
titán

5m-ről minden kicsi, kivéve egy projektor :) Ezt át kell gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#103573) Celtis válasza PuMbA (#103566) üzenetére


Celtis
veterán

Nem néztem. Engem ez a mozgásfelbontás hidegen hagy.
Majd ellenőrzöm még egyszer, hogy pontosan milyen beállításoknál szaggat és hogy a TV-e az oka.

(#103574) Raz3raddict válasza tothbe (#103571) üzenetére


Raz3raddict
tag

most nem akarom lefotózni a szobát, de ha látnátok, akkor nem kéne magyaráznom :D

(#103575) sandró60 válasza Raz3raddict (#103574) üzenetére


sandró60
addikt

Elhisszük :D
Akkor a nagyobb tévé se jöhet szóba mivel az több költséggel jár.

(#103576) Clever0 válasza Raz3raddict (#103574) üzenetére


Clever0
senior tag

Az oldalfalról a szoba közepére kihajtható fali tartó sem jöhet szóba?

(#103577) sz_abika


sz_abika
addikt

Sziasztok, arra mi a racionális magyarázat hogy a PIP esetén nem engedi a HDMI képet kicsibe kitenni? HDMI - DVBT a sorrend, holott a tv adás kellene inkább nagyban.

Valamint komponens jelet lehet PIPbe tenni HDMI képpel?

[ Szerkesztve ]

PSN: xszabikax

(#103578) tothbe válasza sz_abika (#103577) üzenetére


tothbe
addikt

Samsungnál a PIP ilyen.
Nagyban mehet egy külső video forrás. Kicsiben meg a TV vagy egy másik forrás.

Ergo ezzel meg is válaszoltam a másik kérdésed is.

Ha pedig megoldást akarsz, az a külső STB. Az video forrás a számára, ergo mehet nagyban is. Persze ez meg nem kényelmes, de ez van.

By(e) Tothbe

(#103579) xbdream


xbdream
csendes tag

Sziasztok van egy Samsung UE40H6400 tv-ém. Minden téren elégedett vagyok vele. A kérdésem az, hogy most veszek PS4 Pro-t és az érdekel, hogy a tv támogatja a HDR-t? Mert a leírásban Clear Motion Rate és Wide Color Enhancer Plus, Game mode támogatást látok. Nem fogok egyenlőre 4k-s tévét venni és az érdekel, hogy kitudom-e használni a PS4 pro előnyeit ezen a tv-én? Valaki játszik ezen a tv-én ps4 pro-val? Köszi a válaszokat.

(#103580) Clever0 válasza tothbe (#103578) üzenetére


Clever0
senior tag

"Kicsiben meg a TV vagy egy másik forrás." Pont az a baj, hogy kicsiben csak valamelyik belső tunert lehet választani, másik forrást nem. Vagyis mehet a külső műholdvevő/ lemezjátszó HDMI-ről nagy képen és kicsin a tv tunerrel kábel vagy mindigtv, de fordítva nem.

(#103581) PuMbA válasza xbdream (#103579) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs HDR. Amikor a H6400 megjelent, akkor még a kanyarban sem volt :)

(#103582) tothbe válasza Clever0 (#103580) üzenetére


tothbe
addikt

tényleg, jogos. a nagyon régi samun ez még megy, de már a 2-3 éveseken sem. fejlődnek, csak visszafelé :(

By(e) Tothbe

(#103583) sandró60 válasza tothbe (#103582) üzenetére


sandró60
addikt

Úgy látszik,hogy egyre több ember veszi észre a samu "visszafejlődését"?
Persze bizonyos területekről van szó ;]

[ Szerkesztve ]

(#103584) sz_abika válasza tothbe (#103578) üzenetére


sz_abika
addikt

De az a baj a külső dobozzal, hogy arról a HD jel vagy HDMIn vagy komponensen jön, így nem lehet PIPbe tenni egyáltalán PS mellé.

Nem értem minek ez a korlátozás, mint ahogy azt sem, hogy miért nem tudom megváltoztatni a két ugyanolyan méretű kép helyzetét (bal jobb oldal csere).

PSN: xszabikax

(#103585) Flashget válasza tothbe (#103582) üzenetére


Flashget
félisten

vagyunk egy páran akik 4-5-6 éve figyelik a samsung ténykedését tv fronton és mikor leírják a véleményüket róla vagy nem hiszik el vagy elhiszik (ők vannak kevesebben). :)
tehát nem tévedsz mikor azt írod visszafejlődik. ;)

Realme GT Master Edition

(#103586) xbdream válasza PuMbA (#103581) üzenetére


xbdream
csendes tag

Köszönöm.

(#103587) tothbe válasza Flashget (#103585) üzenetére


tothbe
addikt

engem a legrosszabbul az érintett, mikor az egyik Samsung tv-n az appok elkezdtek letiltódni/eltűnni pedig alapból sem volt sok (LE40B650). Aztán meg az 55-ös super smart is elkezdte irogatni, hogy ez meg az nem lesz elérhető. ettől persze még továbbra is szeretem a Samsung TV-ket, de akkor is kicseszés ez.

By(e) Tothbe

(#103588) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok.

Esetleg valaki itt tudna nekem válaszolni hogy lesz-e előre lépés ha lecserélem a jelenlegi Tv-met?

[link]

(#103589) PuMbA válasza demmer123 (#103588) üzenetére


PuMbA
titán

Sajnos meg kell nézni azt a TV-t élőben, anélkül nem tudod eldönteni :)

(#103590) Hmmm1 válasza PuMbA (#103566) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Ja, csak az a flickeringet is szépen megnöveli, ha jól tudom, vagy nem?: )

Rp526: Nem láttam. De na persze, fél év gari és egyszer volt bekapcsolva... sok szerencsét annak aki azt megveszi.

Amúgy nem tudom milyen arányban vannak a jó és a szar KS7000-ek, de rengeteg a selejt benne úgy látom. Vagy a panel a szar, vagy a konstrukció. Van egy pár ilyen videó YT-n, amcsiknál is. Alul a "díszcsík" egyik odlalt felválik. A ragasztás számos helyen elenged. A kijelző még a saját csomagolásában is érzékeny, minden kis nyomásra. Sőt túl érzékeny. Egyik vidiben is ott mutatja hiába vna védő karton elől hátul, habfólia akármi. Dobozt megnyomják már sérülhet, hátlap megnyomódik már sérülhet. És akkor még az is lehet hogy túlszaturáltak a színek?: D

[ Szerkesztve ]

(#103591) Rp526 válasza Hmmm1 (#103590) üzenetére


Rp526
aktív tag

Tegnap voltam a debreceni MMban. Szintén el van válva a hátulja az egyik oldalon az ottani TVnek is.

(#103592) PuMbA válasza Hmmm1 (#103590) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy milyen frekvenciával villog, illetve, hogy ki mennyire érzékeny rá :) De Motion Plus-szal sem kellene problémának lennie, ha óvatosan van használva, szóval ha valaki nem bírja a LED Clear Motion-t, akkor ez marad.

(#103593) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Egy szó mint száz, s*ar az egész: d talán, lehet, hát, beállítás, ez, az amaz. Undorítóak ezek a gyártók. Vagy jó lesz ,vagy nem. Ennyire nincs már az hogy megveszel egy tv-t és wháóó milyen kurvajó a kép minden, micsoda minőség. Semmi hasonló reakciót nem vált ki az emberből? Olyannak tűnik a helyzet. Vagy max ha méreg drága tv-t veszel? Ez a hüm hát jó, elég jó, nem rossz, elmegy, átlagos szint ez azért elég gyenge ilyen 300 ezres tv-knél is, véleményem szerint.

(#103594) PuMbA válasza Hmmm1 (#103593) üzenetére


PuMbA
titán

Igen egyébként. Én is azt érzem, hogy nem annyira egyértelmű, hogy érdemes megvenni egy drágább TV-t, mert annyival nem jobb minőségű, ugyanúgy szétesik stb., talán még jobban, mint egy olcsó TV. Csakhogy az olcsóbb TV-nél el tudod nézni ezt az ára miatt. Ami meg jó minőségű TV az meg fél milliótól kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#103595) athomi válasza Hmmm1 (#103590) üzenetére


athomi
veterán

Én egy kicsit a 48H6400-on akadtam ki amikor kicsomagoltam. Eszméletlen gagyi a TV hátsó műanyag borítása, 1 ujjal könnyedén benyomható.

(#103596) XtremLor válasza athomi (#103595) üzenetére


XtremLor
őstag

G30-as panara multheten felraktam a talpat, mert atraktam egy masik helyisegbe, az uj samsung tv-k jatekszereknek tunnek ahhoz kepest, massziv konstrukciora sikerult.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#103597) zolimail17


zolimail17
tag

Mindegyik gyarto ezt csinaja. Nem eri meg nekik tartos tv-ket gyartani. A teloknal is ez van,kijon egy uj softwer frisites es hop maris jonek a gondok hamarab merul,belasul akadozik stb. Mar csak az a kerdes ha nem ks7000 akor melyik? Kb ugyan enyi penzert milyen mas opcio van? Mar mar lasan kezdem azt erezni hogy egy rakas szart akarok veni sok penzert! ! Mar vasarlas elot azon izgulok hogy valyon milyen hibaval kapom meg a tv-t,hogy kuldjem majd visza? Menyi ido alat kapok masikat? Stb. Es ha megis kifogok egy jot erezem magam szerencsesnek!

[ Szerkesztve ]

(#103598) Celtis válasza Hmmm1 (#103593) üzenetére


Celtis
veterán

Amikor a korábbi Sony TV-ket csomagoltam ki, egyszer sem volt ez a bazári hatás, mint a Samsungnál.

(#103599) Pokolika válasza Celtis (#103598) üzenetére


Pokolika
tag

Én két tévét cseréltem vettem egy samsung-ot,meg egy sony-t utolsó javára ősze se hasonlítanám anyaghasználatban csak hogy a fém keretet megemlítsem.

(#103600) #94529552 válasza Hmmm1 (#103593) üzenetére


#94529552
törölt tag

Más maga megoldja a hátlap leválást[link], ügyesen. Minek neki szerviz. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.